UVS laat DRL te lang illusie van gelijkspel Doelman Boom vergaloppeert zich vreseliji Lenig en Snel profiteert van zwak LFC: 1-2 Lugdunum loopt verdiend punt mis ROODENBURG VERLIEST NA BOEIENDE PARTIJ VOETBAL MET 2-0 VAN UNITAS WILSKRACHTIGER LEIDENAARS BOEKEN VEEL TE BESCHEIDEN OVERWINNING: 2-1 MAANDAG 17 SEPTEMBER SPORT GORKUM In de 28ste minuut van het duel Unitas-Roodenburg, weerklonk er een uitbundige lach salvo van de Garkumse tribunes. Wegens het door Pennenburg in de rug lopen van een tegenstander had scheidsrechter Vloedgraven, Unitas een vrije schop toegekend, niet ver van het Roodenburgse Door Ruud Paauw doelgebied. Ben Poot, de met een ferme trap uitgeruste Gorkumse half, schoot laag en niet hard, langs het Roodenburg-muurtje. Doelman Peter Boom had de bal zo voor het oprapen, maar verkoos een stapje opzij te doen, in de mening verkerend dat het hier om een indi recte vrije schop ging. Dat was het echter niet en arbiter Vloedgraven gaf doelpunt Boom (wat moet er in hem zijn omgegaan) kwam nog vertwijfeld uit zijn doel gerend om te redden wat er te redden viel. Maar scheids rechter Vloedgraven hield voet bij stuk. Na afloop zei hij"Als het 'n indirecte vrije schop is, steek ik na tuurlijk mijn hand omhoog. Maar dat heb ik helemaal niet gedaan. Dus ja. Arme Peter Boom. Nog minuten lang daarna gonsde de tribune ach ter zijn doel hoopvol als er weer 'n balletje in zijn richting werd ge speeld. Maar Boom speelde verder een uitstekende wedstrijd, al zal dat hem nauwelijks troost hebben ge geven. De aldus voor Roodenburg opgelopen 10 achterstand bleef, tot vijf minuten voor tijd op het bord staan. Pas toen maakte Uni tas er, met een veel gaver doelpunt, 20 van. Het geval met Boom was niet de enige keer dat Roodenburg niet cor rect reageerde op zo'n vrije schop vlakbij de 16-meterlijn. In de 12de minuut had Ben Poot uit precies zo'n situatie snerpend hard inge schoten. Dat doelpunt werd afge keurd, omdat het toen wel een indi recte vrije schop betrof. Maar waarom formeerden de Roodenburg spelers daarvoor een muurtje-met- de-armen-in-elkaar-gehaakt? Dat UnitasRoodenburg bracht een alleszins acceptabele partij voet bal, met van beide kanten goed ver zorgd veldspel, al was dat van de Gorkummers wel iets beter. De score van 20 wekt misschien de indruk dat Roodenburg kansloos ten onder ging, maar zo was het be paald niet. De blauwzwarten heb ben zich, vooral na rust, heel be hoorlijke scoringskansen verwor ven. Het tandem Den Os—Dubbel - deman (hoewel het heel wat minder vrijheid kreeg dan na rust tegen UVS) deed bij vlagen weer krach tig van zich spreken. Maar het slaagde er steeds net niet in het goede werk de gewenste bekroning te geven. Unitas verdiende de zege stellig, daar kan geen misverstand over bestaan, maar een score van bijv. 3—2 had Roodenburg beter loon naar werken gegeven. Het eerste half uur kwam Roo denburg weinig in het stuk voor. En de blauwzwarten kennend was dat niet opzienbarend. Zij aasden uiteraard weer op uitbreekmoge. lykheden voor Den Os en Dubbel- deman. Maar zo eenvoudig was 't niet. Unitas-trainer Han van der Zeeuw: „Nee, we wisten wat ons te wachten stond. Ik heb een man netje naar UVS-Roodenburg ge stuurd om de gang van zaken te bekijken. We waren gewaarschuwd onze verdediging mocht per se niet ver naar voren komen". Unitas' wapenfeiten in dat half uur waren: een „ram" tegen de on derkant van de lat van vleugelspe ler De Valk en dat doelpunt-in - weggooi-verpakking van Poot. Na olie treffer zakte Unitas weg en kon Roodenburg op toeren komen. Dub- beldeman tekende bijna de gelijk maker aan met een fraaie kopbal uit een hoekschop van de o zo nut tige Verkuylen. Een wisselend spelbeeld kenmerk te de tweede helft. Den Os om speelde al in de tweede min. doel man Stamkot, maar dwaalde daarbij zo ver af dat hij zijn ma noeuvre niet meer kon afronden. In de zevende minuut won Unitas- half Prinssen een duel met Van Kooperen en scoorde. Arbiter Vloedgraven wilde de treffer al goedkeuren, maar de grensrecht^ had bij Prinsen hands geconsta teerd. Goed dat er neutrale grens, rechters zijn Poot schoot via het hoofd van Van Kooperen en de vuist van Boom tegen de lat. Peters knalde h. gen de paal, Verkuylen zag 'n in# nog net door Stamkot gekeerd ei Dubbeldeman kogelde tegen de oj de doellijn postende uitveger Vat Duuren op. Boeinde taferelen. Vi),' minuten voor tijd viel de beslissing Op een pass van invaller Van dê Linden scoorde Golverdingen b«. heerst de tweede treffer. Het mot- gepseelde verdedigingscentrum vat Roodenburg (Van Kooperen gi^ na rust vaak mee naar voren) U? het op dat moment volledig afwe. ten. LEIDEN UVS heeft DRL veel te lang in de positie van kanshebber laten vertoeven. Toen Jan Nijman halverwege de tweede helft met een ernstige liesblessure op een brancard van het veld werd gedragen, hadden de Rotterdammers geen illusie meer mogen hebben. Niet dat de 21, die UVS op dat moment als bewijs van een licht herstel vertroetelde, nog in gevaar is geweest. Maar tegen een voorhoede, waarin altijd nog erkende schutters als Leo v. d. Vliet en Jan Tempelman lopen, kan de geringste Door Frank Bonte nalatigheid al fataal zijn. Daarom brachten de onvoorstelbare missers ven UVS' aanval ook zoveel wanhoop teweeg. Preek Torcqué, gistermiddag a' direct voor de (Rotterdamse) Leeuwen geworpen, ging daarbij voorop. De spltsspeler, die het voor rust nogal eens van (te grote) af stand had geprobeerd schoot eenmaal voor langs het DRL-doel toen Frits v a. Heiden een door Martens slecht uitverdedigde bal had onderschept, tr&pte in ideale positie volledig ver keerd en tastte finaal mis op een overigens al snel de knock out toe- voorzet van alweer v. d. Heiden. Po sitieve punten waren de grotere in zet en wilskracht bij UVS, dat nog wat moeite had met de zuiverheid van de dieptepasses, maar na een aarzelende ouverture over het alge meen tot vloeiender, zij het niet al tijd even verrassende combinaties kwam. Tijdens dat intro leek UVS overigens al snel de knouck out toe- g( diend te krijgen. Al in de vijftien de minuut liet Wijnand Sloos de bal bij een afstandsschot van Jos Se- rier glippen, waarop Leo v. d. Vliet rimpel intikte: 0—1. Uit psycholo gisch oogpunt bekeken was het be langrijk dat UVS nog in dezelfde n.inuut de assistentie van de onfor tuinlijke Martens kreeg bij een te gendoelpunt. Bij een inzet van Adrl Lagendijk (na een combinatie met Gilles Hendirikse) veranderde de Rotterdamse verdediger de bal van richting, waardoor doelman Van Haaran kansloos was. Die tegenitref- fei deed UVS zichzelf worden. Het eenzijdige aanvalsspel van DRL (d'eptepasses en hoge ballen in de richting van Tempelman) gaf niet al te veel problemen voor een verdedi ging, die door de terugkeer van Henk Rol (Bart Lardé was naar de reser- Sjoukje gaat jeugd trainen UTRECHT Sjoukje Dijkstra, drievoudig wereldkampioene,vijfvou dig Europees titelhoudster en een maal winnares van Olympisch goud, is met ingang van 23 september a.s. aangesteld als trainster bij de Utrechtse kunstijsbaan. De afdeling kunstrijden van deze stichting telt ruim 120 leden. Sjoukje Dijkstra zal uiiemaal per week de Jeugd trainen Momenteel maakt de kunstrijdster met het circus Scot een toernee door Scandinavië. IJshockey De 25-Jarige Canadee Jim McCrea is de nieuwe coach van Krak IJshockey voor het komende seizoen. McCrea, die volgende week uaar Nederland komt, is zelf een er varen speler geweest. ves verwezen) hechter en solide op trad dan tegen Roodenburg. Rol voegde aan de body van Koos Han- neart de nodige fysieke kracht toe om voor voldoende tegenwicht te zor gen tegen de soms wat al te forse l>RL-aanvallers. Bij het geweld Hamniaart/Ral viel de vriendelijkheid van de Jeugdige en onervaren Henk Jisser nogal in het oog. Waar het centrale duo de tackle en sliding als vanzelfsprekend hanteert, daar wil Visser nog wel eens te lang mee "oplopen" met zijn tegenstan ders. De volgens trainer Den Blijker wat uit vorm zijnde v.d. Vliet kon er echter nauwelijks van profiteren. Overigens had Visser zich al in de openingsfase verdienstelijk gemaakt door op de doellijn een inzet van Den Arend te keren. Het verzorgder spe lende UVS diende zich bij Van Haa- ren echter iets meer aan. Daarvoor stond de agressiviteit borg van Frits vdHeiden (nog altijd op de plaats van Jan Verver, die na zijn menis cusoperatie enkele weken geleden weer in training is gegaan, die ech ter na rust wat gas moest terugne men. Zoals de voor rust nog vrij be weeglijke Torcque in de tweede helft vertoonde. Het grootsite gevaar kwam in die tweede helft dan ook aanvan kelijk van de middenvelders. Van Adri Lagendijk, die uit een vrije trap doelman Van Haaxen tot een nipte redding dwong en van Gerard Désar en Jan Leget, die in de 21ste minuut een voortreffelijke combinatie doel treffend afrondden. Leget stuurde Désar de diepte in waarop een schui ver richting verste hoek de aktie be sloot: 2—1. Dat DRL daarmee ach terop lag dankte UVS aan Wijnand Sloos, die in diezelfde minuut op de doellijn de bal van de voet van Tem pelman had geplukt. Het bedrieglij ke offensief dat de Rotterdammers daarna ontketenden dwong onder andere de te solistische Gilles Hen- drikse vaak ver terug te gaan al leek de goed werkende Thijs Balkhoven de zaken wel te kunnen klaren. Te meer omdat het opportunisme hoog tij vierde bij DRL, dat overigens slechts sporadisch associaties wist op te roepen met de gevarieerd aan vallende debutant van het vorige sei zoen. Terwijl doelman Van Haaren van DRL (links) zijn pet als een mombakkes voor het hoofd heeft, heeft verdediger Martens boven dien een inzet van Lagendijk van richting veranderd, zodat Van Haaren het zicht op de bal vol-, ledig kwijt is. Derde van links UVS-speler Frits v. d. Heiden. (Foto Jan Holvast) Teun Hoek zorgt in duel tegen Lenig en Snel voor enige Leidse treffer Spitsspeler Teun Hoek van LFC rechtspasseert doelman Cees van de Snel en zorgt daarmee voor het enige Leidse doelpunt. LEIDEN Niets lijkt tegenwoor dig zo vergankelijk als de vorm van een voetbaleftal. Wat dat betreft maalkt LFC (helaas) geen uiteende- ring. Presenteerde de ploeg van oefenimeester Kovacs zich twee we ken geleden tegen Lugdunum nog als Door Simon van Meijgaarden een pittig elftal waar wel het een en ander van te verwachten viel, gister middag bleef er van die werkelijkheid bedroevend weinig over. De (vooral in de tweede helft) rommelig en daardoor onsamenhangend spelen de "Kanaries" moesten de eer laten aan Lenig en Snel. De Haagse debu tanten die verleden week nog met 3- 1 van DHL verloren, zegevierden met 1—2. De eerste helft was als kijkspel verreweg het aantrekkelijkst al was Leidenaars missen veel te veel kansen bij VELO1-0 WATERINGEN Lugdunum-trai- ner Leo Halkes stak zijn onvrede niet onder stoelen of banken: "Als Je zoveel kansen mist, verdien Je niet om te winnen". Niet dat de 1— 0 nederlaag, die de Kikkers gisteren Door Jan van deir Nat in Wateringen tegen VELO leden, de Juiste beloning was. Zeker niet, want Lugdunum had een gelijkspel letje echt wel verdiend. Het veldspel van de Leidenaars was verreweg 't beste, maar in de afwerking faalde men volledig. Lugdunum startte voorzichtig. Gé van Delft viel terug in de verdediging en rechtsbuiten Piet Werk was voor al op het middenveld te vinden. Door die overbezetting in de verdediging, kreeg Nico Reyneveld veelvuldig de gelegenheid om mee naar voren te gaan. Lugdunum combineerde in de eerste minuten erg aardig en VELO leek een moeilijke middag tegemoet te gaan. Ijverige Henk de Cler, een van de weinige Lugdunumers die een voldoende haalde, loste een waar schuwingsschot, dat de lat scheerde. Maar Lugdunum drukte niet door. VELO krabbelde overeind en bood Lugdunum goed tegenstand. Kansen waren er voor beiden, maar zowel Lugdunum-doelman Gé Dubbelde man als zijn collega Gerard Z win kels stak in goede vorm. Toch zou een foutje van Dubbeldeman fataal worden. Gerard von Meurs brak op rechts door en trok laag voor. Dub beldeman miste, waarna ook nog eens twee Lugdunum-verdedigers over de bal heentrapten en het leer Henk de Cler Ijverig bij Han Boom terecht kwam, die zyn ploeg een, naar later zou blijken, be slissende voorsprong gaf. Vrijwel on middellijk daarna wisselde Halkes, rechtsbuiten Werk uit voor Hans van der Starp en schakelde Lugdunum over op het meer aanvallende 43 3. Leo Redel, aanvankelijk als cen trale verdediger opgesteld, verhuisde naar het middenveld en Henk de Cler bleef wat meer voor. Van der Starp was wel een verbetering, maar ook hij kwam niet tot werkelijk grootse acties. Behalve dan die ene keer ,toen hij op links doorkwam en een knappe voorzet afleverde, die echter door Jaap Schildhuizen in het zijnet werd geschoten. In de tweede helft liet VELO Lug dunum komen. Slechts sporadisch wa ren de Wateringei's op de Leidse helft te zien en Lugdunum kreeg kansen. Het enige VELO-gevaar, schuilde in Cees Olsthoorn, die zijn inworpen regelrecht in de doelmond van de Leidenaars deeu belanden. De werkelijke kansen kwamen ech ter aan de anidere kant. Tien minu ten voor het einde had Leo Redel, Lugdunum in elk geval één (ver diend) puntje kunnen bezorgen. Pijn akker soleerde en plaatse de bal voor de voeten van de opgekomen Redel, die echter veel te zacht inschoot. VELOLugdunum demonstreerde heel duidelijk, dat er bij de Leide naars nog wel het een en ander moet gebeuren, want anders kon het voor de nu nog puntloze Kikkers wel eens een heel moeilijk seizoen wor den. LugdunumDubbeldemanVan Delft; Oppelaar, Van Egmond, Re del, Reyneveld; Werk (Van der Starp), Schildhuljzesn en Van Es (Pijnakker) de start van LFC niet erg i kend. Er kleefden nogal nauwkeurigheden aan het sj de geelzwarten. Zoals in de nuut toen Wim Keetman va en Snel door Hennie Zee op vrije doortocht werd verleen het doel van Sjaak Bouwmee! 1. LFC werd door dit doelpB wakker geschud en begon ooi daad beter te voetballen. E wend werk van Theo van en Wim van der Linden werd Hagenaars stevig onder druk In die periode was de lengte i Teun Hoek een hoofdstuk Veelvuldig kopduels winnend Haagse verdediger Ron H veld verwierf de Leidse spits een aantal doelrijpe In de 21e minuut leverde dal lijkmaker op. Vrij gespeeld da van Seggelen verscheen Hfj leen voor doelman Cees vanó die bekwaam op het verkeer werd gezet: 11. Met enig g Hoek daarna voor een vo: kunnen zorgen. Eén minuut gelijkmaker verdween een kop hem langs de verkeerde kan: paal en in de 27ste minuut h deklat een kopbal van dezeü tegen. Het bleken naderhand beste mogelijkheden voor overwinning, want in de helft verzandde het voetbal' de partijen i). een onsameul rommelig geheel. LFC, dal achter Hennie Zee had 1 voor Chris Gubler, kwam vrij snel op een achterstand een foutje van aanvoerder 1 Jong Fred de Zwart in sU doelman Sjaak Bouwmeester seren: 12. De "Kanaries" hierna nauwelijks meer tot vaardbaar spelpeil. Leo de veelvuldig naar voren en werd er nogal wat lengte centrum van de verdediging Zo moest Gubler een inzet1 doellijn afhalen. En in de vd nie kon alleen Hoek nog enl stichten. De «gelijkmaker zat ter niet meer in. LFC: Bouwmeester, Zee De Jong. Pardon. Holswilder, Van Seggelen, Van der Llr Eigen (Ritsy) Hoek, Brakho' hi

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 12