Philidor begint met verlies Wilskrachtig Quick Noordwijk 4-1 CL hervindt term tegen 'uidvogels: Laudin in duel met Sanders zelden bedreigd m Trainer Piet van der Kuil"De jongens hebben karakter getoond Holl de grote man bij Leiderdorpers [stgeest klopt )W met 3-1 ne BS LEIDEN VERSLAAT EBBC MET 107-61 EH MAANDAG 17 SEPTEMBER 1973 SPORT SPORT LEIDEN Het al door GVVV danig ondermijnde voetstuk werd door Quick Boys volledig onder Noordwijk vandaan getrokken. Voor het eerst in drie jaar wonnen de Katwijkers de derby in competitieverband. Voor de nog altijd van de vele successen dromende landskampioenen telde misschien nog wel zwaarder dat in drie wedstrijden evenveel nederlagen werden geleden als in het gehele voor- gaande De 0-2 waai-voor Quick Boys zelfs Leo Pluimgraaf niet nodig had (donderdag ging hij met va kantie) gaf vooral het verschil in wilskracht en inzet weer. Terwijl slechts enkele Noordwij kers (Bo- gers. Albert Spaanderman) geen last hadden van het gebruikelij ke verval na grote triomfen, overtrof een met tomeloze ener gie spelend Quick Boys zichzelf op het punt van mentaliteit. Na afloop van de derby was het vreug'degedruis in de Katwijkse kleedkamer met het blote oor tot op royale afstand te vernemen. Begrijpelijk, want de 0-2 zege overtrof natuurlijk de stoutste verwachtingen van de blauwwit- ten. De naar buiten komende trai ner Piet van der Kuil toonde een glimlach die bijkans van oor tot oor reikte. Voor wat zijn ploeg 90 minuten lang op het 'terrein van de landskampioen had laten zien, kwam uit zijn mond niets dan lof. "De jongens hebben inzet, karak ter getoond en met zo'n ploeg moet het lukken". Het spel van Noordwijk was Van der Kuil niet meegevallen. In de aanval vond hij Bogers (de uitblinker vorige week tegen GVW) nogal zwak. "Ik vond Noordwijk erg rustig spelen. Dat is mooi. maar je kunt niet altijd rustig blijven". Trainer Eelman van Noordwijk later over die uitspraak: "Ja, maar wat wil-ie dan? Dat we als een stel wilde kippen gaan spe len"? Met het geblesseerd uitval len van Albert Spaanderman (hij verdraaide zijn knie) en het ont breken van doelman Constant Smit zijn de moeilijkheden van Noordwijk geschetst. De overtui ging van het soms te omslachtig aanvallende Noordwijk (Quick Boys het zijn aanvalsspel over veel minder schijven lopen) ont brak echter om het enthousiasme van de v. d. Kuil-équipe te tem peren. Toen Quick Boys bovendien het fortuin als teamgenoot kreeg, legde 't na de rust snel de basis voor de verrassende zege. In de tiende minuut kopte Cees Spaan derman de bal voor de voeten van Oer Pronk, die spectaculair "uit haalde" en de bal 'keihard op de kruising van paal en lat depo neerde. Via de rug van keeper Van Rooyen sprong de bal in het doel. 6 minuten later was het al 0-2 toen v. Rooyen mistastte op een schot/voorzet van Jan v. d. Plas, waarop Johan van Duyn simpel intikte. Quiok Boys speelde vanaf dat moment met een opvallende zelf- ■verzekerdheid. Toch verklaarde Noordwijker Albert Spaander man naderhand: "Nee, sterk vond ik Quick Boys niet spelen. Hun kracht was dat ze er boven op zaten. Het was soms te agres sief. Het shirt van Jaap van Kes- teren ging zelfs aan flarden. Dat is te gek". En Cees Spaanderman afrondend: "Nou, uithuilen en opnieuw beginnen". Ter Leede De terugkeer in het Ter Leede- team van de van hun blessures herstelde middenvelder Nico van der Pange en spits Sjoerd Boot heeft de Sassenheimse formatie niet de zo fel begeerde punten- winst op het eveneens niet al te hoog genoteerde Wierdense SVZW opgeleverd. Ter Leede ging na een duel, waarin méér had ge zeten, tenslotte met 2-0 ten onder en ziet zich na drie competitieron den alweer nadrukkelijk voor de strijd om lijfsbehoud geplaatst. In Wierdein leidde een fout van doel man Wim van Harskamp, die te veel passen met de bat liep, tot de tweede SVZW-treffer. Theo Eysink scoorde uit de toege kende vrije trap. Ter Leede was tot Eysinks treffer druk doende geweest een via Gritter opgelopen 1-0 achter stand weg te werken. Maar ge brek aan doortastendheid ener zijds en het niet juist profiteren van de capaciteiten van Sjoerd Boot anderzijds - hij werd geen enkele maal gelanceerd - hielden de Sassenheimers van succes af. Het scoren van doelpunten gaat Ter Leede tot nog toe opnieuw maar matig af. Twee doelpunten in 270 minuten voetbal houdt niet over. Doelman Floor Schaap van Quick Boys omklemt de bal, daarmee Jan Willem Bo gers de zoveelste kans voor Noordwijk ontnemend. Arie Haasnoot (rechts) behoeft niet meer in actie te komen. (Foto Jan Holvast) JUX5RP RCL lijkt de goe- lerleden seizoen weer den te hebben. Zaterdag ver- ranouds knap combine- Leiderdorpse "Racing" Zuid- 4-1. Vooral uit het feit rking beter verzorgd was ie eerste twee duels - Leo Holl itwee doelpunten en twee be- uitstekend op dreef rood-witte brigade van 'Dweelaart de conclusie trek- hoge positie op de (twee- Pf1 sse) ranglijst dit jaar beslist albare kaart is. echter wel los van zijn tegenstander. Na tien minuten gaf Leo van der Berg het laatste (beslissende) tikje een hard schot van Holl kon door de doelman niet onder controle worden gebracht en nauwelijks een minuut later was het Holl zelf, die een voor zet van Bert de Ruyter doeltreffend afwerkte: 3-0. Naarmate de strijd vorderde kreeg arbiter Brouwer het moeilij ker. Zelfs stuurde hij in de 25ste mi nuut Henk Wiesendecker wegens na trappen het veld uit, maar de ijlings toegesnelde doelman Schippers wist luizense gasten maakten overi- deze straf om te buigen in een op- p de Bloemerd geen sterke in- BooibalZeven minuten voor tijd hebben slechts één moment vergrootte RCL via Teske, (Zuid)vo- resultaat mogen gelo- gelsvrij voor het doel verschenen na st was halverwege de e erste een Pa-ss van Holl, eerst nog de voor- oen de doorgebroken Jan van sprong voordat Huib Verwey in de door voorstopper August slotfase de traditionele eer "mocht" werd gevloerd. Dezelfde spe- redden. hoot echter de toegekende lop ver naast. RCL heeft na Bevaller de strijd volledig be- Keer op keer namen Holl c.s idvogels-doel onder vuur, idoét ^man Ben Schippers toon- "vuurvastheid" op overduide- Jze aan. Toch moest ook hij voor rust gewonnen geven. Me één-twee met Sjoerd Tes- ui Leo Holl alleen voor Schip- waiü 5c^nen en deze speler heul J - Hennie Roodenburg van RCL (links op de foto) wordt de voet dwars gezet door de Zuidvogels-ver dediging. Viermaal zou deze defensie het echterniet redden (Foto Jan Holvast) LEIDEN. Marian Laudin is open Leids tenniskampioen geworden. Op Roomburg" won de Tsjech met 6-1. 6-3 van de Oegstgeestenaar Louk Sanders. Daarmee werden de kam- ioenschappen, die op 5 augustus (de regen trad toen als spelbreker op) reeds hun beslag hadden moe ten krijgen, afgesloten. Sanders heeft slechts even zijn faam waar kunnen maken. Maar nadat hij zijn eerste service game op 0 had weten te win nen, scoorde hij tegen een bijzonder goed op dreef zijnde Laudin in de he- (e set nog maar tien punten. Laudin, wiens drives vast waren en ciep tegen de lijn werden gespeeld, heeft Sanders nauwelijks uitzicht op de overwinning geboden. Even nog leek Sanders het initiatief over te ne men toen hij in de tweede set bij 1-2 en 1-3 Laudin tot lange spellen dwong. De Tsjech drukte toen ech ter resuluut door en was bij 4-1 al vrijwel zeker van de titel. Tenslotte werd het 6-3. m de eerste klasse B het seizoen met 'n nipte zege op HSG I. In deze klas- LEIDEN Het eerste schaakteam van het Leidse Philidor, één van de favorieten voor de titel in de hoofdklasse van de KNSB, dacht het gepromoveerde Utrecht in de eerste ronde knock out te slaan, maar deze optimistische gedachte werkte „JU. V„Q x hls een boemerang: Philidor werd met een 3]/26]/2 neder- van Lex Jongsma (Rotterdam) laag geconfronteerd. Uitslagen: Smout (LSG I)- Van Oosterom (HSG I) 1-0; Sikkel - Prahl se blijkt niet Europoort I, maar 0-1. Wichers - Slomp 1-9, Kuijpers VHS I de grote concurrent van LSG I te zijn. VHS I kreeg versterking en Ook favoriet en titelverdediger Charlois liep tegen de lamp. BSG voltrok piet 5^-3% een voorlopig vonnis. Philidor/Leeuwarden maa kte zijn titelkansen waar door Moerwijk een 5% -3% verlies te bezorgen. De partij van Philidor-kopman Sosonko werd uitgesteld, daar hij in de afge lopen week de beslissingsmatch te gen Zuidema en Enklaar om het Ne derlands kampioenschap moest spe len. Watergraafsmeer klopte Eind- ftode"d<T leiding^Na^de rat tlloveHn' 1 meer vaart in het spel en tü0nde' dat VAS/ASC een moeilijk Opnieuw heeft SVOW laten liggen. Bij Oegst- ttoest de ploeg uit de Rijn- fnet een 3-1 nederlaag genoe- te. De thuisclub, die van aan de bal was, nam minuut door Jaap van seizoen tegemoet gaat. Fhilidors eerste bordspeler, Ad van den Berg, stond tegen Hans Bouwmeester na een gesloten Sici- iiaanse opening slechts een tikje minder, maar dit -was voor Bouw meester voldoende om te winnen. Nadat Bakker vanuit de verdediging een pion had veroverd, verkreeg hij de betere stelling. Een fout bezorg- f toe. Waaruit v Leeuwen de hem een verloren stand. 'Meerde. SVOW trachtte er sterk sPel 111 tijdnoodfase braent hem nog Juist remise. Verder no- i eerden De Graaff en Van Maaren beiden een niets zeggende remise. Westerveld bouwde in het Wolga- gambiet een overwegende stelling 11 de Weteringh in de 56ste 3VOW naast Oegstgeest 1-1- In de 60ste minuut 1 Van de Weteringh, die en *Mbal oppikte, opnieuw, maar De Lijster zag dit abusieve- 1 guitenspel aan en annuleer- I feffer. De fluitist kende kort M p®gstgeest voor een dubieuze W P Vain Peter vaai Tol een teoed der wanhoop nog iets ■ui, maar toen kort voor het opnieuw doelpuntte to de club uit Oude Wetering Vergeten. op, maar ruilde daarna teveel stuk ken: remise. De vijfde remisepartij kwam op naam van Van Loon, die zijn postitioneel voordeel niet be loond zag. Theo Piket kon na inge wikkelde toestanden in één zet win nen, maar verkoos een torenoffer, dat tot verlies leidde. Van Reek en Bongers werden kansloos wegge vaagd. Slechts teamleider Joop Pi ke1 behaalde een schitterende zege. Hij offerde eersit een pion, won toen geforceerd een stuk tegen twee tempo-dwang-positiie uit. Uitslagen: Van den Berg (Phili dor) - Bouwmeester (Utrecht) 0-1; Bakker - Schoute Yz-VzVan Maa ren - Van Oosten V2-V2; Westerveld Uitslagen: Van den Berg (Phili dor) - Bouwmeester (Utrecht) 0-1; Eakker - Schoute Yz-Yz', Van Maa ren - Van Oosten Yj-Yz Westerveld Vcrholt Y2-Y2J. Piket - Etmans 1-0; De Graaff - Duistermaat V2-V2; Th. Piket 'Spanjaard 0-1; Van Reek - Kieboom/0-1; Van Loon - Van dei- Pol Y2-V2Bongers - Knipscheer 0-1. Weggespeeld Van Geet (LSG) en heeft verder ook rog Stein en Nijdam in de gelede ren. VHS I dwong dan ook Europoort I met 3^-5% tot overgave. LSG-kopman Sipout kwam met voordeel uit de opening. Zijn oppo nent offerde twee lopers voor een op het oog doorslaande aanval, maar Smout pareerde rustig en won. Hörohner gaf ondanks zijn gebruike lijke tijdnood een briljante demon- gratie van de kracht van het loper- paar. Konings veroverde In een Ko- nings-Indiër een pion en de open e- lijn. Een dame-offer tegen twee to rens luidde de mataanval in. Sikkel het het aankomen op een enorme ruilpartij, waarbij hij een stuk in- boette. Hij verloor verder kansloos, terms^l-gdra - H. Harder 0-1; Baart - Overbeeke 1-0, Miinninghoff - Van Dorsselaer Vii - xfzKemperman - Bombi x-x; iiörchner - J. Harder 1-0; Konings - Rosier 1-0; Den Herder - Goldstern partijen lijken goed voor twee zeges en een remise, zodat de 7-3 prognose t de titelaspiraties van Philidor II on- met 49 punten. Heuts kwam tot 21 SNEEK BS Leiden heeft zaterdag in Sneek een oefenwedstrijd tegen EBBC met royaal verschil gewon nen. Na een ruststand van 49-25won- nen. Na een ruststand van 49-25 won- 107-61. Dat althans is de eindstand, die op het wedstrijdformulier staat vermeld. Bij nadere controle bleek echter dat het verschil nog een paar punten groter is. EBBC speelde met hetzelfde team als verleden Jaar, hetgeen inhoudt dat Ton Boot (ex- Fiat) en Rudolf Mooy (ex-Cardinals) nog niet van de partij waren. Voor het eerst in de oefenperiode speel den bij BS Leiden de drie Amerika nen (Heuts, Webster en Breedlove) alledrie de wedstrijd volledig uit en v°oral het spel van Rupert Breedlo ve was veelbelovend. Wat Butcii Webster in zijn mars heeft werd :-.eds eerder duidelijk. Zaterdag werd hij opnieuw topscorer, ditmaal Het met Huizer en Wise versterkte Voorschoten I kwam in de tweede klasse C na de strijd tegen NRSG/ Wilhelm Steinitz I met hangende pootjes thuis: 6V&-3V& verlies. Juist de versterking faalde in dit duel vol komen. Huizer liet zich in 20 zetten wegspelen, terwijl Wise torenwinst met mat moest bekopen. Houweling zag kans in 16 zetten bij a al zijn derstreept. De grootste concurrenten, Dordrecht I en SV Den Haag I, maakten elkaar af: 5-5. Uitslagen: Van Halderen (Phili dor II) - Roemjantzew (DD III) V2-V2 Stam - Breet 1-0; Berg - Evertse Vz- YzKohlbeck Belinfante Boonstra - Reime x-x; Barkema - De Visser x-x; Smit - Nagtegaal 1-0; Van der Bosch - Riehl 1-0; De Haas - Van Bellen 0-1; Wisse-Mesters x-x. Voor de grootste "Leidse" zege in de KNSB zorgde het derde Philidor - team, dat Schiebroek in de tweede klasse B met niet minder dan 2-8 van de borden veegde. De Leidse ploeg noteerde geen enkele verlies- partij, slechts vier remises en maar bedenktijd te gebruiken en ook het flrie pionnen weg te geven, hetgeen llefst zes overwinningen. Met deze de derde nul opleverde. Smit en Oos- voor de beide winst- Ba arts tegenstander offerde drie pi onnen voor een daverende aanval. Baart sloeg deze echter af onder be houd van de buitgemaakte kleinoden. Evenals in de Leiderdorpse titel strijd liet ook nu Wichers het in tijd nood volledig afweten. Münninghoff en Den Herder brachten het ondanks welmg 1-0; Regeer - Thieme 1-0 partijen voor Voorschoten. Uitslagen: Sio (NRSG/W. Steinitz) - Huizer (.Voorschoten) 1-0; Mulder - Van Schaik 1-0; Mennie - Wouters grote zege heeft het pas gepromo veerde Philidor III een uitstekende kans op handhaving in de KNSB, hoewel het eerste gewin is kattege- spin, dus? Uitslagen: Van de Kamp (Schit punten en Breedlove tot 12. Ook bij EBBC waren de Amerikanen produk- tiel. Steve Bravard scoorde 22 pun ten en Vince Fritz, die tegen de agressieve zone-verdediging van Lei den weinig kon inbrengen, 9 punten. Het spel van BS Leiden geeft hoop voor het eerste competitie treffen, aanstaande zaterdag tegen Gerard :'e Lange BC, het voormalige Fiat Stars. Zege van DIOK up Commamlo's LEIDEN. Een gevarieerder en met grotere inzet spelend DIOK heeft in de Leidse Hout een 9-4 overwinning behaald op Commando's. Een duide- betere stellingen niet verder van re mise. Kuijpers vergooide zijn kan sen in tijdnood en verloor. Kemper- 0-1. Nipte zege man staat in de enige hangpartij een pion achter, maar een afruil verze- Het sterk verjongde LSG I startte kerl in ieder geval remise. V4-5A; Lodewijk - Wise 1-0; Van Wel- broek I) - Van der Meer (Philidor J mlsrekenln« ™>r rugbyers zener - Smit 0-1; Aarnoudse - Hou- ttt) 0-1- Tn,k-Poic u-u,- cy-riirf>i/wct- van Commando's, die via de voor- n. n n. ÜI) 0A- Ta* Pols Stnjdhorst- malige LSRG-speler Eddy Bicker hadden laten weten dat er gewonnen Posno - Schuckink Kool Yz - Yz Van den Bult Van Ketel-Ket- - - Sam- ting 0-1; De Jong - Van Steenwijk 0- son - Sluiter Visser - Oostorma De Kleynen - Van Selms Van worden. Duin-Snoek Foekens In dezelfde klasse bouwde Philidor Broeder 0-1; Van Bokhoven II/Leiden tegen DD III een riante driksen 0-1; De Knegt - Gerritsen 0- 412-2 Yit voorsprong op. De drie hang- i. Den DIOK heeft echter geen moment het Hen- heft uit handen gegeven, zodat na tachtig minuten met een duidelijke overwinning kon worden geëindigd.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11