'NIET GELUKT Kerk kan in POLARISATIE TE VOORKOMEN' Noord-Ierland weinig doen Geloofsimpasse moet worden doorbroken Allende een miljoen gulden aan prijzen Kerkdiensten Leiden en omgeving ZATERDAG 15 SEP1 DEN HAAG „Wij betreuren het zeer, dat wij er, ondanks onze pogingen, in deze periode niet in zijn geslaagd een polari satie in de Nederlandse geloofsgemeenschap te voorkomen of tenminste tot staan te brengen". Dat zeggen de Nederlandse bisschoppen aan het slot van het boek "Vijf jaar kerkontwik- keling in Nederland 1967 t/m 1971", dat is verschenen bij "De Horstink" in Amersfoort. noemen. Relatief weinigen hebben de kerk de rug toegekeerd, maar de kerksheid van de Nederlandse r.-kat- holieken neemt wel af. Het aantal kinderdopen is sinds 1964 met meer dan 2000 per jaar ge daald. Dit is het gevolg van de ge zinsplanning en van het feit. „Aan het conflict in Noord-Ierland burgerstrijd in Noord-Ierland geen voorzie ik nog geen einde, althans religieuze kwestie, maar een sociaal- niet door een akkoord. Hoogstens economische, een klassenstrijd. De door vermoeidheid". Tot deze sombe- meeste conflictstof schuilt onder de re conclusie over de situatie in werkende bevolking van Noord-Ier- Noord-Ierland kwam de Ier dr. Jack land, zo meende hij. Wat de kerken Weiralgemeen secretaris van de wel doen is de mensen leren te leven Presbyterian Church van geheel Ier- in een onmogelijke situatie. Het re- land- die het Europese congres van sultaat van vier jaar strijd in Noord- Het boek bevat een situatieschets van de kerkontwikkeling, samenge steld door het Katholiek sociaal kerkelijk instituut in Den Haag. Daarna volgt een deel, dat de stem van de bisschoppen vormt. Via een documentair overzicht, samengesteld door De Horstink, wordt aangegeven op welke wijze de Nederlandse bis schoppen het geschetste proces van kerkontwikkeling hebben begeleid. In het voorwoord beveelt kardi naal Alfrink het boek ter lezing aan. In het slotwoord wijten de bis schoppen de polaristie, die als een rode draad door het boek loopt, d'eels aan de algemene Nederlandse aan leg tot groepsvorming. Niettemin zouden de bisschoppen nog meer dan voorheen hieraan hun aandacht wil len wijden en naar nieuwe wegen willen zoeken. "Daarbij stuiten wij echter vaak op de onbuigzaamheid van extreme groeperingen, die hun medewerking aan de dialoog onthou den. Daarbij lijken ervaringen erop te wijzen, dat bepaalde extreme groe pen buiten otns om rechtstreeks com municatiekanalen met Rome heb ben gevonden, waarbij hun infor matie onjuist of slechts ten dele Juist tot Romeinse instanties is Kardinaal Antoniutti treedt af VATICAANSTAD Kardinaal Antoniutti, die onlangs 75 jaar is ge worden, zal binnenkort aftreden als hoofd van de congregatie voor de religieuze orden. De kardinaal houdt zich aan de regel van Paus Paulus, dat alle prelaten moeben aftreden als zij 75 jaar zijn gewor<!en, maar dat zij tot en met hun 80ste Jaar het recht houden deel te nemen aan de verkiezing van een nieuwe paus. Kardinaal Antoniutti is een van de krachtigste en behoudenste prela ten van het Vaticaan. Naar men zegt zou hij bij het laatste conclaaf, in 1963, degene zijn geweest die op één na de meeste stemmen ver wierf. Dit zou er toe hebben bijgedragen, dat de kardinaal in kerkelijke za ken een unieke positie had verwor ven. Hij werd in 1963 benoemd tot hoofd van de congregatie der reli gieuze orden. doorgedrongen. Hierdoor wordt ons beleid niet in een juist daglicht ge steld". De bisschoppen zeggen dat hun gezag hierdoor veel heeft gele den. Ondanks alle problemen blijkt het percentage r.-katholieken in Neder land in de laatste tien jaar bijna constant te zijn gebleven. Nog steeds wil circa 39 procent van de Neder landers zich rooms-katholiek blijven de Wereldbond van hervormde en ge reformeerde kerken in Amsterdam bijwoonde. Dr. Weir was, voordat hij alge een aantal r.-katholieke ouders hun meen secretaris van deze grote Ierse kind niet laten dopen of dit aan het kerk werd, tien jaar predikant in Ierland kenschetste dr. Weir alls een voortgaande verharding van de standpunten aan weerszijden, al wor den er steeds pogingen ondernomen die verharding te overwinnen. J - - Dé Ierse kerken zijn volgens hem kind zelf op latere leeftijd wensen de Ierse Presbyteriaanse kerk. Daar- in Noord-Ierland niet groot, daar over te laten. Het aantal van deze ouders groeide gestadig van 2.3 pro cent in 1964 tot 6,5 procent in 1969. Als teken van kerksheid is de per voor was hij zendeling boorteland China. Men moet ook niet veel verwach ten van de invloed van de kerken soonlijke biecht praktisch verdwe- om tot oplossing van het conflict te nen. Overal valt een daling in het komen, zo meende dr. Weir. De ker-' aantal kerkgangers waar te nemen, ken hebben daar weinig invloed op, Aangenomen moet worden dat cir ca 2.5 miljoen gelovigen niet kerken. de vakverenigingen evenmin. In de grond van de zaak is de voor moet men in het andere deel van Ierland zijn. De Presbyteriaan se Kerk in Noord-Ierland telt 400.000 leden, de R.K. kerk 500.000, de Angli caanse kerk ongecveer 330.000 leden en de kleinere kerken in totaal plm. e eruhalf miljoen. De Noordième ker ken zijn vermoeid; zij zien een op lossing niet dagen. De president van de Hervormde Wereldbond, de Amerikaan dr. Wil liam P. Thompson, bracht verslag uit van een recent bezoek van vier dagen aan Noord-Ierland. „De rava ge die ik in steden als Londonderry heb gezien, deed me denken aan de oorlogsverwoestingen in Zuid-Viet nam en in Japan na de tweede we reldoorlog. Ik heb ook veel lichame lijk en geestelijk leed gezien. H?t en'ge hoopvolle i»n d'e Noord'ierse si tuatie zag dr. Thompson in het feit, dat de kerkelijke leiders aan beide zijden elkaar willen ontmoeten, en met elkaar willen spreken over de toekomst van het geteisterde land. De algemeen secretaris van de Presbyteriaanse kerk zed nog dat zijm kerk geen enkel contact heeft met de militante ds. Paisley. Deze man is ook nooit predikant bij ons geweest, aldus dr. Weir. WOORD VAN REZINNINi Premier Den Uyl noemde deze week de militaire coupe in Chili een uiterst tragische en diep te betreuren zaak. Daarmee bracht hij iets onder woorden dat ik zelf ook voelde toen ik hoorde dat er een gewelddadig einde gekomen was aan de regering Allende in Chili. Waar komt dat gevoel van verslagenheid vandaan, heb ik me afgevraagd. Allende zal wel fouten hebben gemaakt en het lag in de lijn der verwachting, zegt men, dat hij zich niet zou kunnen handhaven tegen de heviger wordende oppo sitie. Waarom valt het zo moei lijk dit zo maar te aanvaarden? Jaren en jaren wordt ons nu reeds, en terecht, voorgehou den dat we niet mogen berusten in de wanverhouding tussen rijke en arme landen. Steeds op nieuw wordt ons gewezen op het onrecht dat de „zwakken" in Zuid-Afrika, Mozambique, Zuid- Amerika wordt aangedaan (ik wil daar ook best landen als Tsjecho-Slowakije aan toevoe gen). Dan geeft het hoop als in een van die landen een vrijwil lig gekozen regeringsleider aan 't bewind komt die serieus pro beert die schrikbarende tegen stelling tussen rijk en aim op te heffen. Maar dan blijkt ook dat de werkelijke macht ligt bij hen die de rijkdom aan hun kant hebben. zij zijn in staat alle pogingen om tot een eerlijke ver deling van de welvaart te komen te blokkeren. Je krijgt het gevoel dat het al lemaal een onmogelijk zaak is. De wereld is niet te verande ren. Je moet Je er maar bij neer leggen. Nogmaals, misschien was hetgeen Allende deed politiek gezien niet zo juist. Daar kan ik niet, over oordelen. Maar hij was wel een idealist. Hij was gekozen door de zwakken in de samenle ving van Chili en hi jwenste aan hun kant te blijven staan. Hij wenste hun lot te verbeteren, en dat niet enkel op lange ten Maar blijkbaar kan dat niet. Het meest stuitende is lijk dat na de val van zij gering ineens de koperppri]^ de wereldmarkt gaan stijgen veroorzaken dit? U niet en li Ons is niets gevraagd, blijkbaar zijn er machten d in de hand hebben. Machtei verhinderen dat Chili lende -een goede prijs krijgt zijn koper, maar die dit nt eens mogelijk maken. My in die verhinderen dat er in di 1 reld een rechtvaardige vt komt van de welvaart, n die in staat zijn hen die ken aan een rechtvaai 'U1 verdeling uit te schakelen. Ik geloof niet dat de irel man", en die is overal in d. reld ver in de meerderheid wil. En toch gebeurt het, baar zijn we overgeleverd systemen en machten voor het zeggen hebben. Dat maakt je treurig deloos, want Je hebt toch gevoel dat Je iets zou a j. doen om tot een betere te komen. Maar wat? In het evangelie zegt Jez$ het rijk Gods lijkt op Het rijk Gods w zus heeft alles te maken ro rechtigheid en vrijheid en voor iedereen. Ongezien si valt het in de aard; ontwikkelt zich tot een kra boom. Dat betekent natu dat als we niet in eigen oik or;. tot gerechtigheid komen niet mogen verwachten dj elders die gerechtigheid h doen groeien. Maar met zol merking is Chili bique niet gebaat. We zullerL. vai ADVERTENTIE UTRECHT (ANP) Om de ge loofsimpasse en de polarisatie te hel pen doorbreken organiseren de elf kerken van de Raad van Kerken in Nederland in 1974 een kerkenconfe- rentie. Dit plan, dat in Utrecht werd ge presenteerd, noemde dr. A. Kruys- wijk, voorzitter van de Raad van Kerken" een geheel nieuw gebeuren" in ons land. De raad wil bijdragen tot een ontspanning en een nieuwe bundeling van krachten. Daar wordt niet zozeer gedacht aan pogingen tot het overbruggen van tegenstellingen aldus dr. Kruyswijk maar aan een nieuwe bezinning op het getuige nis van Jezus Christus. Aan de hand van de brochure „Be vrijding," waarvan reeds 13.000 exemplaren verspreid zijn, zullen van nu af tot eind 1973 gespreksavon- den worden gehomden. De brochure welke gaat over bevrijding tot per soonlijk geloof, tot het beleven van het geloof in gemeenschap en tot het doen van gerechtigheid, bestaat uit teksten van Dietrich onhöffer, Ro ger Schutz en moeder Teresa. Dit thema sluit aan bij het motto van de vergadering van de Wereldraad van Kerken in 1975: Jezus Christus bevrijdt en verenigt. Kerkenconferentie Van februari tot juni 1974 wor den de resultaten van de gesprekken plaatselijk doorgesproken en gebun deld. In september 1974 organiseert de Raad van Kerken landelijke bij eenkomsten met afgevaardigden uit het plaatselijk vlak, waarbij ook veel beleidsfiguren aanwezig zullen zijn, uitsluitend om te luisteren. Daarna zullen beleidsfunctionaris sen uit de diverse kerken een agenda samenstellen voor de voorlopig laat ste fase: een tweedaagse conferentie Enkele initiatiefnemers van de te houden kerkenconfe rentie, v.l.n.r. ds- J. Montelban, H. Kouwenfwven, dr. Kruyswijk, voorzitter van de Raad van Ker ken en dr. H. A. M. Fiolet, secre taris van deze raad. op beleidsniveau in november, waar aan uit elk van de elf kerken hoog stens 20 afgevaardigden deelnemen. Men hoopt dan te komen van het gezamenlijk belijden tot enig beleid, al rekent de raad meer op het „ver lossende woord" dan op de „ver nieuwde struktuur". Dr. Kruyswijk deed een dringend beroep op de plaatselijke kerken om mee te doen, omdat de kerkenconfe rentie alleen dan zinvol kan zijn, in dien er een werkelijke ontmoeting is tussen grondvlak en landelijke be leidsorganen. M'MÊmt: \r'; - Een volledig verzorgde 14-daagse vakantie (plus 999 zakgeld) voor 2 personen naar Kenia/Tanzania is één van de vele hoofdprijzen in de Nationale Puzzelactie t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie. Deze prijs werd aangeboden door de Belgische luchtvaartmij. SABENA. Lelden, Hervormde gemeente Hooglandse kerk 10.00 uur Ds. E. M. Pannekoek, 11.45 uur Oecum. dienst. Marekerk - 10.30 uur Ds. J. de Jong 5.00 uur Ds. G. C. Post. Maranathakerk - 10.00 uur Ds. H. J. v. Achterberg. Koningskerk - 5.00 u. Ds. G. C. Post. Bethlehemkerk - 10.00 uur Ds. J. Lan- genbach Bevrijdingskerk - 10.00 uur Ds. A. J. Lamping. Vredeskerk - 10.30 uur Ds. J. P. Hon- nef, Leiderdoip. Ver. Vrijz. Hervormden (aula Asser- straat) - 10.30 uur dr. J. Balkestein te Sliedrecht. Egllse Wallone - 10.30 u. mevrouw Ds. Bibs. Academisch Ziekenhuis - 10.00 uur Ds. J. E. Brederveld. D'aconessenhuis - 10.30 uur Mevr. Ds. -V Geense-Ravestein. Oec. Werkplaats (Rapenburg 10) - 11.15 uur Samenkomst. Jeugdkapel Vredeskerk - 10.00 uur Dm. H. Bouwknegt. Jeugdkapel „De Goede Herder" - 10.30 uur Mej. A. Bruggraaf. Gemeenschap van Kerken (Merenwijk) 10 uur oecumenische dienst mej. H. Bakhoven en ds. H. Hortensius. Geref. kerk. Zuiderkerk (Lammenschansweg 15): - 10 uur: Ds. Bovenberg. - 5 uur: Ds. Kronemeijer. Pctrakerk (Surinamestraat)- 10 u. Ds. De Heer. - 5 uur: Dr. Wind. Oude Vestkerk (Oude vest 133)- 10.30 uur: dr. A. Wind. - 5 ur: Ds. Hofman Amstelveen. Beloftekerk (Robljnstraat)- 10 uur Dr. Hofman. - 5 uur: Ds. Bovenberg. Eevrijdingskerk (Aerent Bruunstraat) - 9 uur: Dr. Wind. 5 uur: Dr. P. Meij er, Rotterdam. Huize „Groenhoven": - 10 uur: „De Mirt": Mej. Owél. - 10 uur: „Het Mie rennest": De heer De Jong. Jeugdhuis Breestraat: - 10 uur: Dr. van der Zwaan. Jeugddienst. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur leesdienst Geref. Kerk (vrijgem) 10 en 5 uur ds. J. v. dw. Haar. Chr. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. Carlier Baptistengem. (Oude Rijn) 10.00 1uur, ochtendd. (woensdag 8 u. bijbelstudie Evang. Luth. Gem. 10.15 u. ds. J. Hap- lem. Doopsgezinde gem. (Lokhorst- kerk) 10.15 u. ds. H. Van Bilderbeek. Leger des Hells 10 u. heiligend. 7.30 u. verlossingssamenkomst. Chr. Science (Steenschuur 6) 10.30 u. ÏIoll. dienst. Evang. Chr. Gem. (Mlddelstr.) 10 u. Nwe. Apostolische Kerk (H. Rijndijk 9.30 en 4 u. (Dond. 8 u.) Geref. Gem. in Ned. (Koningskerk). 11.30 en 5.30 u. leesd. Zendingswerk Middernachtsgr. Zjoe" itrwoudsesingel 21 6 u. dhr. Van Duu Kerk v. Jezus Chr. van de Heiligen der laatste dagen (Steenschuur 6) 10.30 ïelióva getuigen (Hogewoerd 175 2.30 u. Vestestraat 10 en 3 u. Pinkstergem. (Oude Rijn 3) 3 u. dhr. J. Eikerbout. Evang. Centrum (Zijlsingel 2) 10 u. evang. Zijlstra (dinsd. 8 uur evang. Zijlstra.) RK Kerk H. Antonius (zat. av. 7 uur) 9 30, 11 en 12.15 u. Harteburg 8. 10.45, 12.00 en 6.30 uur. Petruskerk (zat. av. 7. u.) 12.00 en Leonarduskerk (zat. av. 7 u.) 9, 10.45 12 00 en 6.30 uur. St. Jozefkerk (zat. av. 7 u.) 8.30, 9.30, 11.00 en 6.30 uur. 4 Haagse Schouw (zat. av. 7 u.) 9.30 en Oud° Kath. Kerk (Zoeterwoudsesingel) Aarlanderveen Herv. Gem. 10 uur ds. G. van Hoegee. 7 uur ds. Joh. Ste- houwer te Alphen aan den Rijn. Geref Kerk 10 uur en 6.30 uur ds. H. J. Swierts te Koudekerk a.d. Rijn. Chr. Geref. Kerk 9.30 uur Dienst des Woords, 5 uur Ds. P. J. Madera te Rotterdam. R. K. kerk (zat. 7 uur) 7.30 en 10.30 uur. Ter Aar Dorpshuis Aardam 9 en 12 uur. -viphen aan den Rijn. Herv. Gem. Ad- ventskerk Julianastraat 9.30 uur de beer P. Drijver te Voorschoten 6.30 u. ds J. H. Bogers. Kruiskerk Gouwsluis 9 30 uur ds. P. A. Lefeber. Opstan- standingskerk Prinses Marljkestraat 9 30 uur ds. J. H. Bogers. 6.30 uur ds Brucks te Zeist Open Deurdienst m.m, v Jeugdkoor te 's-Gravenzande. Ge bouw Nabij Van Lennepstraat 9.30 uur Jeugdkapel de heer P. de J°ng Zaal Opstandingskerk Prinses Marlj kestraat 9.30 uur Jeugdkapel de heer Kruithof. Martha-Stichting "Rijn stroom" 10.30 uur de heer C. Pouw. Oudshoornseweg 10 uur ds. N. J. M. Hoogendijk, Hervormde Slonskerk Hooitstraat 9.30 uur en 6.30 uur ds. S. W. Verploeg, De Goede Herderkerk Ten Harmsenstraat 10.30 uur Ds. N. llanemaaijer. Ridderveld De Bron Troubadourweg Benedenkerk 9 uur. as R. Oort 5 uur ds. A. van Buuren te Wassenaar. Geref. Kerk, Maranatha- kerk Raadhuisstraat 10 uur en 6.30 u. ds A. Borman. Salvatorlkerk W. de Zwijgerlaan 10 uur en 6.30 uur ds. Pr. de Jong. De Goede Herderkerk Ten HarSstraat 9 uur en 6.30 uu.- ds. O. de Ruiter. Ridderveld De Bron Troubadourweg 10.30 uur en 6.30 uui ds. C. Warner te Noord wijk Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur as. Veenstra, 6.30 uur leesdienst. Chr. Ge ref. Kerk. J eruzalemkerk OrUpen- bteinstraat 9.30 uur en 4.30 uur ds. P. Sneep Oud Geref. Gem. Kerkgebouw Hooftstraat 240. 9.30 en 4 uur Leesdlen sten. Rem. Geref. Gem. 10 uur ds. G A Hooykaas. Baptisten Gemeente Tri omf atorkerk Molenwerf straat 10 uur ds. Koekkoek. 6.30 uur ds. Agtereek. Leger des Heils Gebouw Corn, de Vla mingstraat 10 uur en 7.30 uur. R. K. St. Bonifaciuskerk (zat. 7 uur) 8.30,10 Lat. koorzang en U.30 uur pred. J. Velthuljse. R.K. Pius X kerk (zat. 7 uur) 9. 10.30 Ned. koorzang 11.45 en 17.30 uur De H. Geestkerk De Bron Ridderveld (zat. 6.30 uur jongeren- dienst pred. W. Happel) 9 Ned. koor zang en 11 uur Pred. J. Seijsener. Vol le Evangelie-gemeente (Kindervreugd) IC uur R. van Elk. Benthuizen Herv. gemeente 9.30 en 6 uur ds. Den Dikken. Geref. Gemeen te 9.30 uur leesdienst, 3 uur ds. Hon- koop te Moerkapelle (dinsdag 7.30 u. ds. Kleppe te Woerden. Bodegraven Herv. gemeente Dorps kei k 9.30 uur dr. W. Balke; 6.30 uur ds T Poot (Groningen Salvatorkerk 9.30 uur ds. J. Westland (Schoonder- woerd); 6.30 uur ds. G. J. van Emb- dcn. Bethlehemkerk: 9.30 uur ds. J. T Quack (Vianen): 6.30 uur heer C. Trouwborst (Waarder). Geref. Kerk: 10 uur ds. L. Buitenhuis; 6.30 uur ds. Van der WeiJ (Hattum). Nieuwerbrug 9.30 uur ds. Van der Weij (Hattum): 6.30 uur ds. Buitenhuis. Geref. Kerk (vrijgem.): 9.30 uur leesdienst; 4.15 uur ds. Peenstra. Geref. Gemeente: 10 en 6.30 uur stud. B. Reinders (Rotter dam). Evang. Luth. Kerk: 10.30 u. ds. D. Pobuda. Evangelisatiekring: 10 uur Eredienst: 6.45 uur Th. Dikkes. Verg der Gelovigen: 10 uur eredienst; 6.30 uur woordverkondiging. Boskoop Herv. Gemeente. 9.30 u. ds. T. H. Oostenbrug, 6.30 u. ds. W. L. Feijmans) Geref. Kerk, 9.30 en 5.00 u, ds. C. vd. Tas; Maranatha-school, 11 u ds. T. H. Oostenbrug; Chr. Geref. kerk. 9.30 u. leesdienst, 4.00 u. ds. B. Billeveld van Bussum; Geref. Gem., 9.30 en 6.00 u. leesdienst; Vrijz. Herv. i0 u. ds. G. Cadee van Massluis: Pink stergemeente, 9.30 u. de heer Th. Ver woerd; Verg. v. gelovigen, 9.30 en 5.00 u. samenkomst lokaal Nieuwstraat 27 Bethel. 9.30 en 6.00 u. de heer J. Mod derkolk; R. K. kerk, (zaterdagavond 7 uur) 8.45, 10 en 11.30 u. Ontmoetings centrum Snijdlewijk (zaterdagmiddag 5.30) 10.30 u. Hazerswoude Herv. Gem. 9.30 uur ds. Joh. Verwelius voor G. B. te Vee- nendaal. 6.30 uur (Jeugddienst) ds. H. J Achtenberg te Leiden. Geref. Kerk 9 30 en 5 uur ds. Brink. R. K. St. Ber- narduskerk Rijndijk (zat. 7uur) 9.30 uur en 11 uur. R. K. St. Michaelkerk Rijndijk (zat. 7 uur) 9 uur en 11.30 u. R K. kerk der Engelbewaarders Dorp «zat. 7 uur) 8, 10 en 11.30 uur. Hoogmade Herv. Gem. 10 uur ds. Kevenga em. pred. te Leiderdorp. R- K. kerk (zat. 7 uur) 9 en 11 uur. Katwtik a. d. Rijn Herv. gemeen te Dorpskerk: 10 uur Ds. M. Heymans bevestiging van Ds. E. K. Tey geler) 3 uur Ds. E. K. Teygeler, intrede. Ont- moetingskerk10 uur Ds. Jac. de Vos, van Katwijk aan Zee H. Doop; 6.30 uur Os A. Baas. van Rotterdam-IJssel- monde. School Narcisstraat: 10.30 uur Ds. R. Steenstra, vlootpredikant, in terkerkelijke evangelisatiedienst. Ge ref. Kerk: 9.30 uur Ds. D. H. Elder- man; 6.30 uur ds. F. Pijl- dag 7 uur 9.30 en 11.15 uur. Mgr. Bek- ktrsschool 6 uur. Katwllk aan Zee Herv. gemeente Nieuwe Kerk: 10 uur ds. J Lalleman van Oude-Wetering, 6 uur Ds. J. Cats- burg. Oude Kerk: 10 uur Ds. J. Vroeg- indeweij, 6 uur Ds. D. W. Koelman, Ichthuskerk: 10 uur ds. C. Treure, 5 uur Ds. W. Kool, Pniëlkerk: 9.30 u. Ds. D. W. Koelman, 6 uur Ds. J. VroegindeweiJ, Groen van Prinsterer- school: 10 uur Ds. W. Kool. Zeehospi tium (Longkliniek)8.45 uur Gerefor meerde dienst. Ziekenhuis „Over- duin": 2 uur Ds. J. G. van Ieperen. Geref. Kerk: Vredeskerk: 9.30 uur ds G. van Halsema: 5 uur Ds. D. H. El- rierman. Triumfatorkerk9.30 uur Ds. F. Pijlman; 5 uur Ds. P. L. Schudde- beurs. Chr. Geref. Kerk: 10 uur Ds. H. C. van der Ent; 5 uur Ds. H. C. van der Ent. Geref. Kerk Vrijgemaakt: 8.30 uur Ds. Th. Hoff3 uur Ds. Th. Hoff. Geref. Kerk Vrijgemaakt (Buiten Verband), kerkgebouw Willem de zwijgerlaan: 9 uur Ds. G. Roukema; 7 u. Ds. G. Roukema. Geref. Gem. (Remisestraat); 10 uur Leesdienst; 7 uur Ds. D. Hakkenberg, van Lisse. (Dinsdag 7.30 uur Kand. C. G. Vreug- denhil, van Zoetermeer). „Volle Evan- geilegemeente Katwijk", Voorstraat 100, 9.45 uur. Soefi-beweging, Univer- sel (kerk voor allen), Sportlaan, Kat wijk: 3 uur bijeenkomst voor belang stellenden: 4 uur Universele eredienst. Koudekerk Herv. Gemeente 10 uur (jeugddienst) ds. Van der Linden, 7 u. ds. Lefeber. Geref. Kerk 10 en 7 uur ds. R. Hassefras. Leiderdorp Herv. Geref. kerk. Dorpskerk 10 uur ds. P. Slerat, Oegst- geest Hoofdstraatkerk 10 uur ds. J. A. van Netten. 6.30 ds. W. Oost, em. pre dikant, Leiderdorp. Scheppingskerk 9 u. en half 11 ds. G. van Loenen. (Hei lig Avondmaal) 4 uur ds. A. Geense. Gemeenschappelijke afscheidsdienst. R.K. Kerk (zat. av. 7.30 uur) 9. 10.30 en 12 uur. I,ei m ui den Herv. Gem. 9.30 uur ds J. H. de Vree Gezinsdienst. 7 uur ds. Jos. G. Los Jeugddienst. Geref. Kerk Oostenkerk 9.30 uur. Gezinsdienst ds. Jos. G. Los Dorpskerk. Dorpsstraat 7 uur Jeugddienst ds Jos. G. Los deren. R. K. kerk (zat. 7 en 11.15 uur. jjisse Herv. Gemeente, Grote Kerk 10.00 uur Ds. J. van der Velden, Pau- luskerk 10.00 en 7.00 uur Ds. H. G. Oos tinga, Geref. Kerk 10.00 en 5.00 u. ds. H D. de Wit. Chr. Geref. Kerk 10.00 uui en 4.30 uur Ds. D. H. Biesma. Ge ref Gemeente 10.00 en 4.00 uur Ds. D. Hakkenberg. Geref. Kerk (vrijgem.) b.30 uur Ds. K. Deddens, van Rijns- iiurg), 2.30 uur Ds. R. Wigboldus, van VIaardingen. Geref. Kerk (vrijgem.) buiten verband) 9.30 en 5.00 uur Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente 9.30 en 3.00 uur Leesdlensten. Aktle Kruis tochten Nederland: Maandagavond 8 uur Ds. J. Gravendeel in Welkom, Bcndstraat. St. Agatha Parochie R. K. Kerk (zaterdagavond 7.00 uur) 10.00 II.30 en 7 uur. Dependance Poelpolder (Zaterdagavond 7.00) 10.00 uur 11.30 uur. Heilige Maria Parochie (Zater dagavond 7.00 uur) 8.30 uur, 10.30, 12.00 en 5.30 uur. H. H. Engelbew. Pa rochie (zaterdagavond 7.00 u.) 7.30 u. 9.3G uur, 11.00 uur en 5.45 uur. Nieuwkoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. Van Ieperen en 6.30 uur ds. G. van Doorn Geref. Kerk 9.30 uur ds. D. N. Wouters te Amsterdam 6.30 uur ds. B. Koekkoek te Waddinxveen. Chr. Ge- ir) 7.30, 9.30 ref. Kerk 9.30 uur Dienst des Woords, 2.15 uur Ds. H. C. v. d. Ent te Katwijk aan Zee. R.K. Kerk (zat. 7 uur), 7.30, 9. 10.45 en 7 uur. Veuwveen Herv. Gem. 9.30 uur en 6.30 uur ds. J. Kaai. Geref. Kerk 9.30 uur en 7 uur ds. H. Post te Oegstgeest R. K. Kerk (zat. uur) 9, 10.45 en 5 u. Nieuw Vennep Herv. gemeente 9.30 uur ds. Goverts, 7 uur ds. Ruitenberg Geref. Kerk 9.30 uur prof. dr. Mulder, 6.30 uur ds. Den Heeten. Chr. Geref. Kerk 9.30 uur leesdienst, 2.30 riur ds Sneep te Alphen a. d. Rijn. Noordwijk Binnen Herv. gemeente (in geref. kerk) 10.30 uur dhr. Vink, 7 uur. Geref. Kerk 9 uur ds. J. v.d. Klaauw, 5 uur ds. Elgersma (v.d. Ltrghstichting) 11 uur ds. J. v.d. Klaauw. R. K. Kerk (zat. av. 7 uur) 8, 9.30, 11 en 12.15 uur. Noordwijk aan Zee Herv. gemeente 10 uur ds. D. Keuning (gezinsdienst). 7 uur ds A. L. Lapré (De Rank) 10 uur ds. C. v.d. Bergh, 7 uur ds G. Post te Leiden. Geref. Kerk 10 uur ds Elgers ma, 5 uur ds. Van der Klaauw (Sole MJo) 9.30 uur ds Bouma. Ned. Protes tantenbond (Huis ter Duinstr. 31) ds. E. van Steenis te Weesp. R. K. Kerk (Zft. av .7 uur) 8, 9.30, 11 en 7 uur. Noordwijkerhout Herv. Gem. 10.00 uur Ds. J. Streefland. R. K. Kerk St. Jozef (zat. av. 7 uur) 8.00, 10.00, 11.30 en 7.00 uur. St. Viktor (zat. av. 7 uur) 8.00, 9.30, 11.00 en 6.00 uur. Kapel St. Bavo 8.15 en 9.30 uur. Kapel Sancta Maria (zat. av. 19.15 uur) 8.45 en 10.00 u. H. Hart van Jezus in de Zilk. (zat. av. 7 uur) 8.30, 10.00 en 11.30 uur. Oegstgeest Herv. gemeente (Groe ne Kerk) 10.30 uur oecumenische dienst kapelaan Th. Kloosterman en ds W. E. Verdonk (Pauluskerk) 10 uur gastpre'dikant (Gemeentecentr.) 10.30 uur ds. A. de Vos te Berkenwoude, 10.30 uur (jeugdkerk) drs. Ariadne Brokerhof. Geref. Kerk 10 uur ds. Heemskerk. 7 uur ds. J. Irlk. Geref. Kerk. (vrijgemaakt 8.30 uur dienst, i uur ds. K. Deddens. Geref. Kerk vrij gemaakt buiten verband) Ge- 7 u.) 9. 10.30, 12 en 6.30 u. (Bonaven- tura) zat. av. 6.30 u, 8, 10 en 11 uur. Oudewetering. Herv. Gem. 9.30 uur ds. Geertsema, 6.30 uur zie geref. kerk Geref. Kerk 9.30 uur en 6.30 uur ds. J Cziria. Rem. Geref. Gem. 10 uur ds. P. M. Luca te Amsterdam. R. K. Kerk Meerkreuk (zat. 7 uur) 8.16, 9.45, 11.30 en 7 uur. Riinsaterwoude Herv. Gem. 9.30 u. ds. A. de Leeuw te Boskoop 7 uur ds. F. A. L. Franken te Woubrugge, Chr. Ge ref. Kerk 9.30 uur Dienst des Woords. 2 15 uur ds. G. Bouw te Scheveningen. R. K. Kerk (zat. 7 u.) 7.30. 9.30 uur 11.15 uur. Riinsburg Herv. gemeente (Grote Kerk) 9.30 uur ds. H. van Niel, 5 uur dhr. W. L. Kamerling te Rotterdam (bethelkerk) 9.30 uur drs. J. Kallen- befg te Voorschotne. 5 uur ds. Van Niel. Geref. Kerk Petrakerk: 9.30 u. Ds. Huisman. 5 uur: Ds. Baayen. Im- manuëlkerk: 9.30 uur: ds. Baayen 4.30 uur: Ds. C. Warner, Noordwijk. Maranathakerk: 8.45 uur: Ds. J. E. Brederveld. Leiden. 5 u. ds. Huisman Geref. Kefk (vrijgemaakt) 10 en 5.15 uur ds Deddens. Chr. Geref. Kerk 9.30 uur dienst des woords, 2.15 uur ds G. Bouw te Scheveningen. Evang. Chr. Gemeente (Mavo-school) 10 uur evang P. Frinsel. R. K. Kerk tuinbouwschool (zat. av. 7 uur) 10.30 uur. Sassenheim: Herv. Gem.: 10 en 6.30 u ds. A. Westra. H. Avondmaal en Dankzegging); Geref. Kerk: 9.30 u ds. W. Gesink, 5 u. ds. J. D. te Winkel Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. A. C. Noord te Groningen, Ned. Prot. Bond: 10.30 u. mej. A. C. Luikinga te Haarlem.R. K. Kerk „St. Pancratius" (zaterdag 7 uur) 8.00, 9,30, 11.00 en 5.30 uur. „H.H. Engelbewaarders". (Zaterdag 7 uur)' 7.30, 9.30, 11.00 en 5 45 uur. alkenburg Herv. gemeente 10.00 uur: Ds. G. Zonneveld. 6.30 uur: Ds. G. Zonneveld. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uiu ds. Rooze. Geref. Kerk (vrijgem.) 9.30 uur leesdienst, 5 uur ds. Hoff. Voorhout Hervormde Gemeente. 10 uur ds. Hoogenkamp (H.A.) 7 uur ds te Winkel van Sassenheim (Geref. dienst) R. K. Kerk (Bartholomeusparo chie (zat. 19.00 u.) 9.00. 10.30, 11.45 en 5.30 i Voorschoten Herv. Gem. Dorpskerk 10 u. Ds. Reedijk; 7 u. Dr. v. d. Geest, Rijndijk: 10 u. Ds. Cazemier, Hulp en Heil: 10 u. Dr. v. d. Geest, Aula Noord Hofland: 9.45 u. dienst. Geref. Kerk: 9 u en 10.30 u. Ds. v.d. Schoot 5 u. ds. Reedijk. Geref. Kerk (vrijgemaakt): 6.30 u. ds. J. v.d. Haar Leiden 5 uur. Leesdienst. Waddinxveen. Herv. gem., Brug- kerk; 9.30 u Ds. D. van Vliet, 6.30 u Ds W. Verboom; De Hoeksteen: 9.30 u Ds J. v. d. Heuvel. 6.30 u Ds. D. van Vliet: Bethelkerk: 9.30 u Ds W. Verboom; 5 u Ds J. v.d. Heuvel; Immanuelkerk 9.30 u Ds N. J. Flink 7.00 u Ds P. J. D. van Malssen. Geref. Kerk, Kruiskerk: 9.30 u Ds B. Koekkoek, 5.00 u Ds D. J. Modderaar; Ontmoetingskerk10.00 u Ds D. J. Modderaar (m.m.v. Kerk koor), 5.00 uur Ds. B. Koekkoek. Chr. av 7 uur). Afgesch. gem.: 9.30 u en 5.00 u Ds. A P Verloop. Oud Ger. Gem. in Ned. Zuidkade 158: 10.00 u en 6.30 u lees dienst. Rem. Ger. Gem. 10 uur Ds. G Chr. Duinker te Rotterdam. RK, Ont moetingskerk: 8.30 u, 11.45 en 6.30 u. St Victorkerk: 10 u (Belde kerken zat Warmond Herv. gemeente 10 uur Ds. A. J. den Tonkelaar. R. K. Kerk 8.30 en 11.30 uur. Wassenaar Herv. gemeente. Dorps kerk: 10.00 uur Ds. J. A. G. van Zan ten. 4.30 uur Ds. B. J. Wlegeraad, Amersfoort 7.00 uur Ds. J. T. Wiersma Kievietkerk: 9.00 uur Jeugdkapel (11 t/m 13 jaar) 9.00 Jeugdkerk. 10.00 uur Drs. v. d. Kloot Meyburg. Messiaskerk: 10.00 uur Dr. Th. C. Fre- derikse. Dorpscentrum9.30 uur Ds. J. Catsburg, Katwijk aan Zee. Gebouw Shalom. 10.00 uur Jeugdkapel (12-14 laar) Deylerhuis: 10.00 uur Jeugdkerk Geref. Kerk (Bloemcamplaan) 10 en 7 u Ds L. Bech, (Zijllaan) 10 en 7 uur Ds. D. van der Meulen. Ned. Prot. Pond (Lange Kerkdam) 10.351" A Werner. R. K. Kerk De der (zat. av. 7 u.) 9, 10.30, 124 K. Wlllibrordus (zat. av 7 1.15 en 5 uur. Woubrugge Herv. Gem! uur Ds Franken, 6.30 uur brug, Rijnsaterwoude. Gen 9.30 u. Ds. Huzebosch. 6.30 vcmer, Ter Aar. Ned. Prot. j Bond 10 uur ds. E. H. Cossee Zevenhoven Herv. Gem, ontvangen. Geref. Kerk 9.30 uur Kandidaat E. v.d. Wou sterdam R. K. Kerk (zat. 7 U en 10.45 uur. Zoeterwoude Herv. Gem, S. L. Schoch. R.K. St. Janst buurtseweg (zat. 7.30 uur) 11 uur. R. K. Christus 'zat. 7 uur) 8,30, 10, 11.30 e K. Kerk Meefburg (zat. 7 i 10.30, 12 en 6 uur. Zwammerdam Herv. ds. J. Mostert. 6.30 uur i Jeugddienst i Gereform. Kerk 9.3( ma. 6.30 uur Ds. Sj. Tie Dienst niet Herv. Rem. C uur ds. Bongartz te Kerk (zat. 7 uur. Kansel in de Oude Kerk te Noordioip (Foto Jan'

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4