SCHOOLCOMPLEX IS EEN GROTE TELEURSTELLING Piket pakt schaaktitel Klok terug door gescheiden spelen Yerkeersoverleg agenda PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 13 SEPTEMBBj Tandartstekort in Wassenaar WASSENAAR Gemeenteraads lid Lodder (Partij Wassenaar) heeft burgemeester en wethouders schrif telijke vragen gesteld over het tand artsenprobleem in Wassenaar. Hij merkt op, dat endge maanden gele den een van de in Wassenaar geves tigde tandartsen vrij plotseling zijn praktijk heeft opgeheven en naar el ders is vertrokken, waardoor het toch al grote tekort aan tandheelkun dige verzorging nog ernstiger is ge worden. Het aantrekken van pas af gestudeerden schijnt bemoeilijkt te worden door het feit, dat elders in ons land goedkopere huurwoningen beschikbaar zijn. Lodder vraagt bur gemeester en wethouders op korte termijn maatregelen te treffen, die een einde maken aan de onhoudbare toestand, dat vele ingezetenen nu aangewezen zijn op tandartsen in omliggende gemeenten. Hij vraagt voorts of het college bereid is een goedkope huurwoning ter beschikking te stellen, teneinde de aantrekkelijk heid voor afgestudeerde tandartsen om zich in Wassenaar te vestigen, te verhogen. Mej. Becker in Raad Oegstgeest OEGSTGEEST Mejuffrouw A. C. Becker, maatschappelijk werkster aan de Leidse universiteit zal op 18 oktober de plaats innemen in de Oegstgeester gemeenteraad van de heer Koos de Graaf, die onlangs plotseling is overleden. Mejuffrouw Becker is lid van de Nederlands Hervormde kerk. Vroe ger, van 1958 tot 1962, was zy lid van de PvdA-fractie in de Leidse raad. Met de komst van mejuffrouw Becker krijgt de PvdA nu een tweede vrouw in de tweemans frac tie. De andere is Andrea van Belle, die door haar afvaardiging naar de Verenigde Naties de komende drie maanden afwezig zal zijn. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Johannes N., z. v. J. N. den Haan en T. Hoek; Cynthia, d. v. F. Will en M. G. de Korte. Getrouwd: J. P. L. M. Ham en L. Pe- terse. OverleUen: S. H. van Schoonder- woerd den Bezem-ar, 56 Jr., e. v. J. den Hoed; A. F. Hoffman, 4 jr. Drie gewonden bij ongevallen LEIDEN Drie personen zijn gisteren in Leiden bij ongevallen op oe weg gewond geraakt. Een 22-jarige Oegstgeestenaar kwam gistermiddag omstreeks half zes met zijn fiets onder een auto, toen hij de Oegstgeesterweg ter hoogte van de Boerhaavelaan over stak. De Jongeman kreeg een sche- delbasisfraotuur. Hij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Bij een valpartij met de bromfiets raakten gisterochtend vroeg in de Ketelmeerlaan (Merenwijk) twee Leidse meisjes gewond. De 20-jarige bestuurster van de bromfiets verloor door het slechte wegdek de macht ever het stuur, waardoor ze kwam te vallen. Het meisje kreeg schaaf wonden en een hersenschudding, 'n 21-jarige duopassagiere kreeg even eens diverse schaafwonden. Bei den zijn voor behandeling naar het Diaconessenhuis overgebracht. VOORSCHOTEN De Vo:rschotense commissie voor onderwijs vindt het scholencomplex in de wijk Noord-Hof land een teleurstelling. In het scholencomplex zijn drie ba sisscholen en drie kleuterscholen gevestigd. Bij de opzet van dit scholencomplex met 26 schoollokalen en lokalitei ten voor algemene voorzieningen werd uitgegaan van een meer intensief gebruik van de algemene lokalen zoals aula's en een naar elkaar toegroeien van de scholen. Thans blijken alle drie de scholen hun eigen indentitiet te willen bewa ren en is er een verdeling tot stand ^tbracht (voorlopig op papier) waar door het scholencomplex in drie t okken verdeeld wordt. Bij het ge reed komen van het nieuwste deel, ct drie klassige kleuterschool, is uit gegaan van 't aantal leerlingen. Het r.k. onderwijs heeft 75 kleuters en krijgt de nieuwe school, het prot. cnrst. onderwijs telt 57 kleuters en bet openbaar onderwijs 64 kleuters. Bij de basisschool is de prot. christ. school met 162 leerlingen de groot ste. de r.k. school telt 154 leerlingen tn de openbare school 149. De totaal cijfers zijn 229 leerlingen r.k.; 219 prot. christ. en 213 openbaar. De verdeling is gedaan naar grootte van oe school en zo krijgt het openbaar basisonderwijs blok 2 en dit is het middengedeelte van de school. De opzet van het scholencomplex blijkt tlians verkeerd te zijn. Alle algeme ne lokaliteiten liggen in het midden gedeelte, waardoor dit gedeelte van de school een voortdurend "verkeer" kiijgt door de gangen van de twee andere basis- en twee kleuterscholen. Volgens insiders is 't middengedeel te van de school aanmerkelijk min der gereifelijk dan de twee vleugels. Wethouder Esselaar had er behoefte aar om het besluit van b. en w. door te praten met de commissie voor on- uerwijs. Deze commissie was niet erg gelukkig met de beslissing maar zag geen andere oplossing. Hoewel er velschillen bestaan in leerlingenaan tallen zijn deze dermate gering, dat spreken over een grote en een kleine school onmogelijk is. Aangedrongen werd op voorzieningen aan dit scho- ncomplex waardoor het middenge deelte van de school dezelfde rust kan krijgen als de andere gedeelten. Vanaf de opening van dit scholen complex nu vier jaar geleden, is er nimmer sprake geweest van intense samenwerking tussen de scholen. B. en W. konden steeds de zaak sussen, thans echter lijkt het erop alsof .alle .'.'•menwerking onmogelijk is. Er worden speelplaatsen bijgebouwd en zandbakken, waardoor de klok flink lei uggedraaid wordt en rk. jongetjes niet meer samenspelen kunnen met openbare of christelijke kinderen. De wethouder vond het ook allemaal jammer. Op stap. Gisteren waren het de bejaarden van Leiden-Noord die een boottocht gingen maken. Ze gingen naar Drievliet en hebben gegeten in 's Molenaarsbrug. 's Avonds was er een gezellig samenzijn in het clubhuis "de Zevensprong". Vanochtend vertrokken ongeveer 150 geestelijk ge handicapten voor eveneens een boottochtje dat werd aangeboden door de rederij Avifauna. Op de foto het vertrek vanaf de Haven. (Foto's Jan Holvast) Westerkwartier Maandag aanstaande, de zeventien de, start de speeltuinvereniging „Westerkwartder" met de clubs, die een paar weken geleden min of meer zijn opgericht. Vanaf 9 uur 'smorgens kunnen de mensen, die belangstel ing hebben voor de peuterspeelzaal, de toneel club, de handenarbeidclub, de tim>- merclub en de instuif binnen komen wandelen en alle informatie krijgen. Tot half negen 's avonds zitten de mensen er om u te informeren. Be halve tussen zes en zeven, want dan zijn ze even eten. Maandag de hele dag aan de Ten Catestraat. Gaat er henen en zegt het voort. vrouw al spoedig te weten, waar ze naar toe moest. „De laatste tien jaar heb ik zoiets niet meer meegemaakt," aldus de mevrouw. Het is dus niet waar dat de ambte naar lui is. Of had ik dit niet mogen vertellen? Volleybal Simpel Het nieuwe weekblad voor reklame en marketing „Adformatie" is met het eerste nummer uitgekomen. Wat staat er in? Dit bijvoorbeeld: „Peter Vos, art director, is benoemd tot de puty creative director/associate di rector". En: „Loek Ahrens, manager van de sales development divisio van McCam, is nu assiocate director". Simpel visserslatijn, bijvoorbeeld, lijkt toch wel iets duidelijker. Loket drie De Jongeman achter loket drie van het stadhuis krijgt een tien met een griffel. Een vriendelijke me vrouw is daar maandag verschenen om het adres van een„jemand" te weten te komen. „Iemand" had ze 43 jaar geleden voor het laatst ge zien. En wat gebeurde er? Alle gegevens werden door de Jongeman achter het loket drie keu rig op een papiertje geschreven en met de plattegrond kwam de me- In het interview met Joost Veeger, zaterdag op de sport-extrapagina is ee«i foutje geslopen. De dames van Leython/AC speel den reeds een jaar landelijk en pro moveerden het afgelopen seizoen naar de tweede divisie. Het reserve- team gaat dit Jaar landelijk spelen. Sorry, dames voor het foutje. Bij deze rechtgezet. Kleinburgerlijk In het verslag van de laatste ge westraadsvergadering in "De Rijns burger" wordt gesteld, dat de ge westraad kapot gaat aan kleinbur gerlijk gedoe van Leiden. De ver slaggever zegt er geen vrede mee te hebben, dat door persoonlijke en po litieke tegenstellingen van leden van de Leidse gemeenteraad een samen- werkings verband tussen elf gemeen ten gestagneerd wordt of vrijwel on mogelijk gemaakt. "De Rijnsburger" heeft voor een deel gelijk, maar het gaat toch te ver om de procedure in de Jongste ge westraadsvergadering de schuld te geven van het kapot gaan van het samenwerkingsverband. Je kunt Je afvragen of er echt ooit iets heel is geweest en zoiets kun Je moeilijk ka pot maken .Gewestvorming is zeker in dit gebied een uiterst moeilijke zaak, waarover velen .hun twijfels hebben. onder redactie van Paul Wolfswinkel tel. 25260. m.m.v. Hans Melkert, Bert van Dommelen en Jan Holvast Van Dam De Tweede Kamer sprak gisteren weer eens over de huurharmonisa- tie uit de CPN-fractie kwam kritiek op staatssecretaris Van Dam van Volkshuisvesting, omdat Van Dam. de huurharmonisatie niet heeft te ruggedraaid. In zijn verweer sprak Van Dam een paar maal over Lei den, dat hij onlangs bezocht. Zo vaak zelfs, dat de Kamer hem op een gegeven moment verweet, dat hij nou maar steeds over Leiden praat te, maar dat er nog wel een paar ste den in ons land zijn met slechte hui zen. Van Dam meldde "geschrokken te zijn" van wat hij in Leiden had gezien. Hij vond de klachten van be woners in veel gevallen gerechtvaar digd. "Ik ben van plan in een aantal gevallen gebruik te maken van de mogelijkheid om de huren niet te verhogen", zei hij. Zou zo'n bezoekje dan toch helpen? 'Doe Wat' De actiegroep "Doe Wat" gaat za terdag 22 september een varieté- avond organiseren, waar ondermeer de Randstadspelers zullen optreden. Dit allemaal voor de Leidse mythyl- school. Waar? Gebouw Rehoboth. Om acht uur en het kost een riks. Voor iedereen toegankelijk, 's Avonds bal na plus een tombola, waar zeer veel geschenken worden gegeven. Voor verkoop aan de Munnikenstraat nr. 31. Veel plezier. itaa»! De actiegroep Pieterswijk heeft in samenwerking met het clubhuis "In den vrolijcke Arcke" gisteren het speelterrein aan de Pietergracht officieel in gebruik gesteld. De jeugd, veelal ver kleed, maakte dankbaar gebruik van alle leuke dingen, zoals hier van het kussengevecht. LEIDERDORP Door ieder foutje van zijn opponenten genade loos af te straffen slaagde Philidor- routinier Theo Piket erin met grote overmacht de open Leiderdorpse schaaktitel voor zich op te eisen. Be halve deze titel ontving hij de wissel- prijs, een tinnen bord, plus een boek over het AVRO-schaaktoernooi 1973. In de voorlaatste ronde speelde Theo een tamme Siliciaan tegen Bak ker, die met zijn actieve stukken het betere spel kreeg. Door een fout van Bakker ontstond een remiseachtig pionneneindspel, waarin Bakker weer in de fout ging en moest capituleren. De laatste ronde had Theo de offi cieuze kampioen van vorig Jaar, Wichers, als tegenstander. Het werd alweer een Siciliaanse partij, waarin ditmaal de beide kemphanen lange tijd de balans in evenwicht hielden. Zoals gedurende geheel dit toernooi faalde Wichers weer in tijdnood. Een grove fout liet van zijn stelling geen spaan over. Slechts tegen Bakker slaagde Wi chers erin een half punt te scoren, zodat hij uit de hoofdgroep degra deerde evenals Bakker. De clubkam pioen van Leiderdorp, Pool, wist zich in de hoofdgroep te handhaven. Hij was Wichers in tijdnood te snel af (torenwinst) en hield in de laatste ronde Bakker van een zege af door het toreneindspel accurant naar re mise te schuiven. Daar in de reservegroep A de par tij tussen Van der Leek Jr. en Stef- felaar wegens het in het huwelijks bootje stappen van eerstgenoemde werd uitgesteld, is er nog maar een promovendus naar de hoofdgroep bekend: Prevoo uit groep B. In de laatste ronde dacht Van Osnabrugge tegen Prevoo een pión te winnen. Prof. Dankmeijer overleden LEIDEN. OEGSTGEEST Op 65- jange leeftijd is overleden prof. dr. J. Dankmeijer uit Oegstgeest, hoog leraar aan de Leidse universiteit, r,dder in de orde van de Nederlandse Lteuw en officier d'Academie de la Republique Francaise. Dankmeijer was sinds 1941 pri vaat-docent. In 1947 werd hij bui- lengewoon hoogleraar en begin 1949 gewoon hoogleraar in de anatomie en embryologie. Als voorzzitter van de Boerhaave- commissie heeft hij zich met hart en ziel gewijd aan het voortgezet onder wijs van de medische faculteit in Leiden. De begrafenis is maandag na een plechtigheid in het Groene kerkje om 2 uur. maar hij vergaloppeerde zich eti een verloor een paard. Deze winstpartij bracht Prevoo nog net naast een in een blunderpartij tegen Voskuilen fa lende Van Brakel. Bij de loting om de eerste plaats was het lot Prevoo gunstig gezind. Opmerkelijk was het zeer geringe aantal remises in dit toernooi. Het waren er wel geteld vier: twee in de eerste en twee in de laatste ronde. De helft kwam op rekening van Bak ker in de hoofdgroep. Behalve Theo Piket noteerde men nog vijf 100 pct.- scores: Otto, Demmendal, Zwetsloot, Van Proosdij k en Tolenaar. De overige prijswinnaars waren: Goedhart .Woittier en De Leeuw. Al le ontvingen het AVRO-schaaktoer- nooiboek 1973. In de damesgroep gaf Ria Rijns burger tegen Annelies van Goor twee pionnen weg. Desondanks kreeg haar koning geen centimeter ruimte en „mat" was dan ook onvermijdelijk. Het was frappant, dat in deze groep dikwijls de dames het slachtoffer werden van het fanatieke spel van de dames. Zo veroverde Hester van Kempen in slechts negen minuten de dame van Ria Rijnsburger. In de laatste ronde maakte Hester het te gen Anneke Postma nog bonter. Eerst gaf zij haar dame weg, maar drie zetten later kon zij de vijandelijke dame onschadelijk maken. Op de laatste speelavond moesten Anneke en Annelies hun partij uit de tweede ronde inhalen. Ook in deze party zagen we de nu reeds bekende da mesvangst. Annelies liet haar dame door een paard onder de voet lopen. Toen ook deze partij ten einde was, bleken Hester en Annelies beide op de eerste plaats te zijn geëindigd, zo dat het lot uitkomst moest brengen. Winnares en kampioene werd Anne lies van Goor. Met Ria en Hester gaf zij zich op als lid van de schaak vereniging Leiderdorp, zodat de schaakclub meteen het grootste aan tal vrouwelijke leden van alle clubs in het rayon van de LSB telt. WASSENAAR Enige maanden ge leden is in de Wassenaar se gemeen teraad gediscussieerd over de instel ling van een commissie voor ver keerszaken. Burgemeester en wet houders zegden daarbij toe, overleg te zullen plegen met de fractievoor zitters. Dat overleg heeft tot resul taat gehad, dat nu aan de gemeente raad wordt voorgesteld een "Ver- keersoverleg" in te stellen bestaan de uit enerzijds de leden van de com missie Openbare Werken en ander zijds vijf vertegenwoordigers van de commissie Verkeerscontact, die in het leven is geroepen door de Vere niging van Vrienden van Wassenaar. Verkeerscontact krijgt de vrijheid van geval tot geval te bepalen, wie naar het "Verkeersoverleg" afge vaardigd zullen worden. Ook niet-le- den van Verkeerscontact zullen kun nen worden afgevaardigd. Voorzitter zal de burgemeester zijn. Het nieu we orgaan zal burgemeester en wet houders adviseren omtrent verkee-s- aangelegenheden, waarna B. en W., als de raad een beslissing moet ne men, het standpunt van het overleg orgaan ter kennis van de raad zullen brengen. De nu voorgestelde overlegprocedu re zal voorlopig alleen gelden voor de nu lopende zittingsperiode van de raad. Tegelijkertijd stellen burgemeester en wethouders voor de delegatie van bevoegdheden tot het nemen van ver keersmaatregelen anders te regelen. Tot nu toe waren die bevoegdheden gedelegeerd aan het college van B. en W. Na 40 jaren uit de zuivel WASSENAAR Na ruim 40 Jaren dag in dag uit Wassenaar doorkruist te hebben met zyn rydende zuivel handel draagt de heer P. J. (Piet) van Eeden sr. zijn zaak volledig over aan zyn 26-Jarige zoon Piet Jr. Hy be reikte gisteren de 65-Jarlge leeftijd en vindt het nu langzamerhand wellet jes. In 1933 begon de heer van Eeden een klantenkring op te bouwen, waarbij de boerenkaas zijn specialiteit was en bleef. Daarbij kwamen uiteraard boter en eieren. Hij bracht een eigen merk margarine op de markt, dat "Kasteel Oud Wassenaar" heette. De oorlogsjaren vormden uiteraard een moeilijke periode in het bestaan van de firma. De heer van Eeden is er echter trots op dat hij toch altijd nog kans gezien heeft zijn klanten kaas te leveren, al was het dan maar 20 plus. De laatste 8 Jaar werd hij gehol pen door Piet Jr. die nu de baas wordt. Piet sr. kan nu aan zyn hob by's beginnen: vooral het vissen. Donderdag Breestraat 19 Sociëteit voor dlcapteir. 25 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) M sociëteit v.a. 16 Jaar 8—12 uur Breestraat 19 Jeugdhaven. |ec, Ié 7.30—10.30 uur nrm Stadhuis Spreekuur sociale na* vrouw 68 uur nam. 1 Breestraat 66 Leiden Defensie j lichting Kreatief Sentrum 8—9 VRIJDAG Oegstgeest (Geversstr. 65) 8ot voor kamerbewoners 8.30 uur ns uur 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit Twente kamerbewoners en alleenstaanden 12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven S001] kei 811 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrlkplaai 25) gespreksnvond Bahal 8.15 u, Nieuwe Rijn 19 Club voor n staanden 8 uur nam. Bevrijdingskerk Lelden Rullclub huls 79.30 uur nam. Zaterdag Burchtplein Antiekmarkt t voorm.5 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) j; sociëteit v.a. 16 Jaar 8 uur nam 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit Twen (voor kamerbewoners en alleens»! den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven S001 kei 8.0011.30 uur nam. De Vink Dansen 9 uur name 's nachts. Bij Molen De Valk Postzegelna 5 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 114) Lt Jeugdschaaksoclëteit 2.005.30 Doopsgezinde kerk Zevendety ventlsten bijbelstudie 10 uur vooi prediking 11 uur voorm. Danscentrum (Hoogl. Kerkgrad Dansen 8 uur nam.'- Apothekers De avond- nacht- en zon dienst der apotheken wordt \n nomen door Haven Apotheek den en Apotheek Voorschoten. 7 zaterdag tot 6 uur nam. Oegsl ter Apotheek, Wilhelminaparkj Release Hulpverleningsdienst Release we Rijn 20a. tel 24555 Ma t/tn 8-10 u nam bovendien dined t 2-5 uur nam met uitzondering dagmiddag Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging t Aanvragen hulp beiaarden ai durig zieken en gezlnsverzorglni 45 tel 49441 maandag t.ejm 910 uur voorm) Aanvragen voor nalve dagen; kerkelijke opleidingsschool var zinsverzorging Rllnsburgerwegj 53336 Humanitas Dienstverlening Humanitas,. gracht 84. Spreekuur maandag» nam. woensdag 9.3010.30 voor 21458. KWJ-Leiden Beweging van werkende long! Havenplein 3, tel. 21139 en 461! formatiecentrum voor werkende! ren. Dagelijks en ook woensdi donderdagavond geopend SOS-dienst SOS-Teleronlsche Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen die In lijkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tol uur v.m doorlopend in het wee) d.w.z. van vrijdag acht uur ni maandag acht uur vm Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, 1 Gewonds- en uitgeputte vogels 1 34687 Kinderopvang Informatiebureau werkgemee Kindercentra Lelden Haarle straat 73b (telefooD 30360) Gr dl., wo., do en vt 9.3012 uc wo ook 26 uur nam do ookl Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeden gaven zuster E Janssen-Nfe Hofdljck 32 Oegstgeest tel E7652 Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor rechtskundige bijstand Adrei Volkshuls Apothekersdljk 33 Opi tijden dl., wo., do., vrij.: 101 79 uur nam. Zevensprong vrf Dienstencentrum Noordelndpleln 2b, tel. 40483 mene Informatie dagelllks var uur voorm. LEIDSCH DAGBLAt DAGBLAD VOOR LEIDB EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Lew 1 Postbus 64 - Giro 570S Telefoon directie en admttli tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-215) Hoofdredacteur Han Muldaj! Maandabonnement I Kwartaalabonnement f f Per post f 1 Losse nummers f s Abonnementsgelden by vod betaling te voldoen By aut( tische overschry ving geen nlstratie- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uui Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 V erspreldlngsgebied sta dseo Jl Benthuizen Leiden, Leidei Oegstgeest Voorschoten, mond Wassenaar en ZoetenW Correspondenten Oegstgeest: N van Weizen, f- zenboslaaD 2 tel 01710-614(1 Voorschoten: J. Peeters 1 weg 139 tel 01717-2421 WarmondD Roest Wanne I straat 12 Warmond: J. Luyten Beie 123 tel 01711-2482 Leiderdorp: R. Veeren, tui dreef 32 tel 01710-42894 Zoeterwonde: R Kaisei 0n laaD 20 Hoee Rllndllk teJ ff 33694 Zoelenvoode: G M. J. de I* Mens Ink Burg Brandts trad Tel 01715—1877 Wassenaar: P Zonneveld. Dulvenvoordelaan 414 tel 3387 Verspreiding overige edltlff Duin- Bollen- en Rynstreü

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2