J. A. Roodakkers onderscheiden Sportvrienden hengelkampioen agendi FEEST BIJ LAURENTIUSHARMONIE Oplichting Wijziging in filmprogramma in hofje Informatie over Bloemstraat Winnaars lucht in PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 10 SEPTEMBJ Maandag Hogewoercl 57, Leiden. Tone« en discussie Troef. 810 uur q Stadhuis Leiden. Spreekuur ai naar Alg. Burgerlijk Pensioj 2.304.30 uur nam. Stadhuis Leiden. Vergadering missie financiën, 4 uur nam. Stadhuis Leiden. Vergadering meenter&ad, 7.30 uur nam. Kreatief Sentrum. Breestraat den Filmfestival Cineclub Lel( toning A nous deux, France VOORSCHOTEN De Voorschotense harmonievereniging St. Laurentius hield zater dagmiddag een receptie ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan. Hoogtepunt tijdens p;nsjag deze receptie was de koninklijke onderscheiding aan J. A. Roodakkers, die deze maand precies 40 jaar werkend lid van de St. Laurentiusharmonie is. Het bestuur van de har monievereniging zat tijdens de receptie wel goed in de spanning. Volgens toezeggingen zou burge meester Van der Haar bij het be gin om drie uur komen. Ieder zat gereed, maar de burgemeester kwam niet. Om half vijf kwam de burge meester en maakte aan alle onze kerheid een einde, hoewel vooral de fotografen boos bleven kijken. De heer J. A. Roodakkers kreeg de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De burge meester dankte de Laurentiushar monie voor de vele malen dat de ze vereniging meegewerkt heeft aan de festiviteiten in het dorp. Voorzit ter Van, Veen constateerde met vreugde dat thans de amateurmuziek beoefening weer de aandacht krijgt die nodig is. De harmonie telt thans (inclusief de drumband) 70 leden. Op de receptie waren aanwezig de mede-oprichter de heer M. Lake- man, de wethouders Esselaar ein Koetser, de pastores van de Lauren tius- en Moeder Godskerk, bestuurs leden van diverse vereni gingen waaronder de Kon. Wilhèlminaver- eniging en een afvaardiging van de harmonie Benvenuto. Ter gelegenheid van het vijftig ja rig besltaain zal de Lauren'tius-harmo nie zaterdagavond om 20.15 uur 'n jubileumconcert verzorgen in de Laurentiuskerk. Medewerking verle nen de harmonie "Canita Tuba" uit Lisse en het Zoetermeers Operette koor "Nuova Voce". Op foto Jan Holvast links J. A. Roodakkers, rechts burgemeester Van der Haar. Paardesport De 19-Jarige Rob Eras uit Tilburg is in Nederweert Nederlands kampioen bij de spring ruiters geworden. Hij reed met het 9-jarige Ierse paard Sandy Way. Tweede werd Emiel Hendrix met Mimosa en derde Harry Wouters van den Oudenweyer met Salerno. Breestraat 19, Jeugdhaven. siegroep voor tieners 7.159 i Jeugdcafé 7.3010.30 uur nam. Troef (Hogewoerd 57 Creativit gro-epen, dansexpressie 810 Hooigracht 38: Spreekuur huisvesting werkende jongeren 8.30 uur nam. Diamantplein 27Gespuj Ba hal, 8.15 uur nam. Driftstraat 49: Spreekuur raadsvrouw 10.3011.30 uur vo Hogewoerd 57: Miks Sociëj homofielen 912 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit vooi dicapten 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163: Spreek Bureau voor levens- en gezin® heden 7.308.30 uur nam. Petrakerk Leiden. Bijeenkomst Chr. Vrouwenbond afd. Noord, vr. M. Kalf-Kruijer over Isra Kreatief Sentrum, Breestraa den Filmfestival Cineclub I toning "Emita" 9.15 uur nan Groenoordhal Leiden Leit museum-expositie, 15 en 7- A T PTFIVM Unf nwin-romnin i,nn >>T I LEIDEN Drie bewoonsters van het St. Janshofje (69. 77 en 79 jaar) zijn op een nogal vreemde manier van de week opgelicht. Er verscheen een man aan de deur, met het verhaal, dat zijn moeder op sterven lag. In Zwolle. Zijn echtge note zou daar al zijn, maar had alle sleutels met zich meegenomen, zodat hij niet bij het geld kon komen. Tot overmaat van ramp had h« een telegram gekregen van z'n vrouw dat zijn overkomst zeer dringend ge wenst was. De man, die ongeveer 1.80 lang zou zijn en kort blond haar zou hebben, sprak met een Leids ac cent. De drie dametjes kregen na tuurlijk medelijden en gaven hem een bedrag van resp. 35, 100 en 100 gul den. LEIDEN Het programma van de filmweek in het Kreatief Sentrum heeft een wijziging ondergaan. In plaats van "A nous deux France" heeft men vanavond een ander Afri kaanse programma. Het bestaat uit drie films: Maandag 10 sept. 21.15 uur: "Boubou cravate" van Daniel Kamwa 1972 (Kameroen) (Frans gesproken» Boubou is het Afrikaan se equivalent voor het Franse cra vate (das». De film gaat over de problemen van de Afrikanen in Pa rijs, problemen met hun identiteit hun Afrikaans zijn. "Cabascabo" van Oumarou Gan- da 1967 (Ivoorkust) (Duitse onder titels). De soldaat Cabascabo keert uit Indo-China terug met een beetje geld, dat hij er met zijn vrouw en vrienden snel doordraait. Weer plat zak probeert hij een baantje bij de politie te krijgen, maar men weigert hem op grond van zijn slechte ge drag voordat hij vertrok. Hij gaat als wegarbeider werken, krijgt echter ruzie met de voorman en staat uit eindelijk weer met een hak op het land. Bekroond op het filmfestival van Moskou. "Le wazzou polygame" van Oumarou Ganda 1970 (.Ivoorkust, Duitse ondertitels». Een gelovige moslim keert terug uit Mekka, wordt verliefd op de vriendin van zijn dochter en vraagt haar ten huwelijk. Het meisje is echter al aan een ander beloofd. Bovendien weigert zijn vrouw haar in huis te nemen, en probeert haar te doden. Door een vergissing doodt ze echter haar eigen dochter. Zijn zoon Dari, die het met zijn va der oneens is, ontmoet in de stad de vertwijfelde Garba, aan wie het meisje als vrouw was beloofd. De vrouw wordt va-nwege de moord gearresteerd. Het omstreden meisje verlaat de stad en komt in de pros titutie terecht. Er schijnt weinig animo te be staan om de raadszetel in Oegstgeest te bezetten die is opengevallen door het overlijden van drs. De Graaf. De heren Lagas en Huizing hebben voor de eer bedankt en nu is door het centraal stembureau benoemd verklaard mej. A. C. Bekker. Apothekers LEIDEN Mgr. dr. A. J. Si- monis, bisschop van Rotterdam, heeft gisteren kapelaan J.Jansen van de Sint Petrusparochie tot priester gewijd. Na afloop van de dienst was de wijdeling, die 37 jaar is en uit Kwintsheul komt, middelpunt van een geanimeerde receptie. Op de foto boven (van Jan Holvast) rechts mgr. Simonis, links (met boek) kapelaan Jan sen. LEIDEN Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de wandelsportvereniging Zuid-West hebben bestuur, leden en enkele genodigden zaterdag een zeer ge slaagde boottocht gemaakt. Men vertrok om half twee uit Lelden. Via Leiderdorp ging men naar de Kaag, vandaar via de Ringvaart, Kreek en Leede richting Valken burg. In clubhuis De Klinker werd een diner aangeboden, een gelegenheid die door velen werd aangegrepen om gelukwensen uit te spreken. Op de foto (van Jan Holvast) het begin van deze ge zellige dag. LEIDEN Het eerste vijftal van Sportvrienden is gisteren hengelkampioen van Leiden geworden. In een zeer spannende beslissingswedstrijd in de Vliet bij Westgeest noodzakelijk geworden, omdat de ploeg in de Leidse Hengelsportcompetitie gelijk eindigde met Zuid-West 1 toonden zij zich de behen digste hengelaars. Voor de ploeg van Zuid-West 1 was er de Leidsch Dagblad-Wisselbeker voor het grootste aantal gevan gen visjes. Zowel Sportvrienden als Zuid-West 1 werden tijdens de competitie slechts eenmaal verslagen. DVS 1 versloeg Zuid-West 1 en Zuid-West 1 versloeg op haar beurt "runner-up" Sport vrienden. Het team van Sportvrien den ving in de beslissende wedstrijd van één uur 36 maatvisjes en Zuid- West kon er maar 26 tegenoverstellen. Derhalve kon LHC-voorzitter P. P.V. Warmond, wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf St. Quentin. Uitslag: 1, 3, 4, 6 A. v. d. Drift; 2 J. Smeets; 5 en 10 C. Siecker; 7 en 8 J. Colsen; 9 J. v. Seggelen. L.P.V. De Snelvlieger, wedvlucht van uit St. Quentin. Uitslag 1, 2. 4, 9 M. de Lange en Zn; 3 A. v. Noord; 5 A. Compier; 6 Degen en Zn; 7, 8 L. Gijsman; 10 J. de Koekkoek. Erades later tijdens de prijsuitreiking de bondsbeker overhandigen aan de voorzitter van Sportvrienden, L. Fi- lemon. Omdat Zuid-West 1 in de elf wedstrijduren de meeste maatvissen 482 verschalkte kregen zij de LD-wisselbeker. In het persoonlijk klassement werd C. Schouten Jr. van Sportvrienden kampioen. Hij ving 140 maatvisjes, tien meer dan zijn naaste concurrent W. Moenen. De grot everrassing tijdens de Leid se Hengelcompetitie was het college van "Onze Hobby", die dit jaar voor de eerste maal meededen en in de eindrangschikking een vijfde plaats bezetten. Hengelsportwinkelier Sam Teunissen overhandigde de beste van elk team tenslotte nog een waardebon voor hengelsportartikelen. De eindstand van de competitie, werd: 1. Sportvrienden 20 pnt 457 stuks; 2. Zuid-West 1 20/482; 3. DVS 1 18/406 4. Hengelsport 16/351; 5. Onze Hobby 14/340; 6. DW 10/260; 7. HSV 10/257; 8. Zuid-West II 9/204; 9. DVS II 8/336; 10. Ruisvoorn 4/171; 11. De Brasem 1/197. Zittend vd.n.r. Henk Teunissen (sponsor), W. Moenen, R. de BezemerH. Jansen, J. v. d. Lucht, H. Moenen en E. M. Schreuder (allen Zuid-West)staand v.l.n.r. L. Filemon (voorzitter Sport vrienden). C. SchoutenD. Schouten (beiden SportvriendenP. Lagas (waarnemend voorzitter Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken), H. Schouten, C. Schouten jr en J J. den Os (allen Sportvrienden). <p0to Jan Holvast) LEIDEN In de school aan de Medusastraat vindt morgenavond 'n informatieavond plaats voor de be woners van de Bloemstraat. Enige maanden geleden is de gas leiding in de Bloemstraat ver nieuwd. De kwaliteit van de be strating is daardoor nogal achteruit gegaan en het is daarom noodzake lijk het wegdek opnieuw te bestra ten. De dienst gemeentewerken heeft van deze gelegemhefd gebruik ge maakt om de indeling van de zeer smalle straat aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden. Het plan dat is ontworpen, voorziet in een beperking van het aantal parkeerplaatsen: 13 in plaats van zoals thans maximaal 24. De auto's staan zo geparkeerd dat men een vrij uitzicht houdt vanuit de woovika mer (voor het raam worden twee paaltjes geplaatst zodat daar geen auto kan parkeren). Ter hoogte van de ingang van de straat wordt het trottoir doorgetrokken om te voorko men, dat er doorgaand verkeer door de straat rijdt. In de herfst kan dan een vijftal boompjes geplant wor den. Het plan wordt morgenavond toe gelicht door één van de medewer kers van de dienst gemeentewer ken. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds. Telefonische inlichtingen bij de dienst gemeentewerken, afdeling Ste- debouw, tel. 45344, toestel 215, de heer Piret. SASSENHEIM Met de veertig prijswinnaars van de afgelopen maand gehouden loterij gaat de zwemvereniging Sassenheim zaterdag 15 september voor een rondvlucht boven de Bollenstreek (en natuurlijk Sassenheim) de lucht in. De loterij, waarvoor bijna 5000 van de maxi maal beschikbare 8000 loten werden verkocht in rond 'n maand tijd heeft deze opmerkelijke prijzen gekregen toen zwemvereniging-bestuurders Kees Vos (vlieger bij de NLM) en Kees Korevaar (boordwerktuigkundi ge bij de KLM) met de mogelijkheid van een chartervlucht werden gecon fronteerd. De zwemverenigingchar ter zal. en dat is eveneens uniek, door beide bestuursleden worden gevlogen. De avond- nacht dienst der apotheken wordt nomen door Haven Apothe den en Apotheek Voorschoten zaterdag tot 6 uur nam. Oe ter Apotheek, Wilhelminapaf Release Hulpverleningsdienst Releaa we Rijn 20a. tel 24555 Ma t/ 8-10 u nam bovendien dinsd 2-5 uur nam met uitzondering dagmiddag. Gezinsverzorging I Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden 4 durlg zieken en gezlnsverzorgla 45 tel. 49441 (maandag t.e.m 910 uur voorm) Aanvragen voor halve daget kerkelijke opleidingsschool zinsverzorging. Rijnsburgerweg 53336. Humanitas Dienstverlening Humanitas, gracht 84. Spreekuur maandag nam. woensdag 9.3010.30 v<x 21458. KWJ-Leiden Beweging van werkende Jon Havenplein 3, tel. 21139 en 46 formatiecentrum voor werkend ren. Dagelijks en ook woens donderdagavond geopend. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdlens (01710)-25202 Voor allen die I lijkheden verkeren bereikba werkdag van acht uur n.m uur v.m doorlopend ln het i d.w.z. van vrijdag acht uur maandag acht uur v.m Vogelasiel Kinderopvang Informatiebureau werkgem Kindercentra Lelden Haai straat 73b (telefoon 30360) di., wo.. do en vr 9.3012 wo. ook 26 uur nam do od Moeders voor moeders Actie "MtKders voor moed gaven zuster E. Janssen- Hofdijck 32 Oegstgeest. 53652 Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand. Adr Volkshuis Apothekersdijk 33 tijden di.. wo., do., vrij.: 101 79 uur nam. Zevensprong uur nam. Dienstencentrum Noordeindpleln 2b, tel. 404J mene Informatie dagelijks vi uur voorm. Gemeenschap Zuidwe Hulpverlenlngs- en informs gemeenschap Zuidwest. 33921 en 61944. LEIDSCH DAGBL DAGBLAD VOOR LEII EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Witte SlngeJ 1 Leid Postbus 64 - Giro 67055 Teleloon redactie 01710-21! Hoofdredacteur Han Muid Maandabonnement Kwartaalsabonnement Per Post Losse nummers Abonnementsgelden oij vo Detaling te voldoen BfJ aui tiscne overscnrfjving geer» i nlstratne- eD incassokosten Nabezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur TelelooD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2