oodenburgers akken na rust enzijdig UVS tevig aan: 3-1 ASC maakt het zich moeilijk DUBBELDEMAN: 95% HET WERK VAN ANDEREN trassend spitsenspel van duo Peter Dubbeldeman-Sam den Os J et Zege op Bodegraven pas vlak voor tijd veiliggesteld JAG 10 SEPTEMBER 1973 PAGINA 15 SPORT SPORT PORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT j EN Bijna zolang het geheugen strekt, is UVS in Leiden de toonaangevende geweest. Alleen krasse grijsaards onder ons herinneren zich nog de tijd dat ASC in itreken de onverbiddelijke nr. 1 was. Pas vorig seizoen brak Roodenburg door deze gzamerhand beklemmende blauwwitte traditie heen, al kon je daarbij nog enkele ekens plaatsen, omdat de blauwzwarten zo nu en dan met potjes anti-voetbal ten kwamen, waarvan de rillingen je over de rug liepen. na de gebeurtenissen van gisteren in de derby Roodenburg-UVS (4000 toeschou- kan er geen ruimte meer voor twijfel zijn. Roodenburg, dat met 3-1 zegevierde na I ruststand, is op dit moment de sterkste Leidse ploeg. 1 Roodenburg: Boom, Montagne, Van Kooperen, Pennenburg, Ooyendijk, Mieremet (Pleyter), Tisseur, Verkuylen, Hannaart, Den Os, Dubbeldeman. UVS: Sloos, Lardè, Visser, Han naart, Balfchoven, Lagendijk, Le- get, Du Prie (Torcqué), Van der Heiden, Désar, Hendrikse. Het derde doelpunt van Roo denburg en het tweede van Peter Dubbeldeman, die ditmaal de bal heeft ontvangen van de op de fo to niet zichtbare Sam den Os. Wel "in beeld" zijn Thijs Balkho ven (tweede van links) en UVS- doelman Wijnand Sloos, die bei den kansloos zijn. (Foto Jan Holvast) Paauw zich voorbijgestoken door Verkuylen, die uitstekend voortrok, waar Dub beldeman niets in de weg werd ge legd om te scoren (1l). UVS bleef zich onhandig tewee- stellen tegen de scherpe tegenstoten waar Hannaart, Tisseur, Verkuylen, en voorin Den Os en Dubbeldeman geduldig op loerden. Het klikte niet acl S hoe >ei ÉKÜ üt mier waarop Roodenburg spitsen Sam den Os en Pe- beldeman UVS gisteren te nam, deed enigszins denken in de blauwwitte defensie, die ken nelijk de gedachte aan winst niet wilde prijsgeven en waaghalze rig bleef opdringen. UVS dwaalde ge- ruimqJJjd op Roodenburgs helft rond met acties waarin weinig dreigends stak. Lagendijk deed aardige dingen, niaar het eindresultaat was telkens zo genng. speelwijze van de blauwzwar- of zes. zeven geleden. :ht diezelfde Den Os sa- et Heymans verdedigingen met handig spitsenspel. iurde overigens op tame- itieve wijze met lange pas- r de "voorkamer". Na één had iedereen het door, en tovermiddel uitgewerkt. Gis- pamen die tegenstoten dui- ïders tot stand: via een ge- pbouw, waarin ineens vaart werd 'gebracht. Peter Dub- (jammer dat hij zolang vierdeklasse heeft doorge- bleek een iets geraffineerde- :el snellere speler dan Hey- In de 21ste minuut deelde Rooden burg de tik uit waarvan UVS niet meer zou bijkomen. Op een pass van Ooyendijk gleed Den Os ener giek door de blauwwitte defensie. En aan die actie legde hij feilloos de laatste hand. Die voorsprong hield Roodenburg vast met nuchter, risi coloos spel, waartegen UVS geen wa- En Den Os speelde Pens meer had. De verdediging van tijd had stilgestaan en er blauwwitten, waarin Visser steeds ets als slijtage bestaat. Hij minder werd, ging tenslotte beden- in zijn beste Jaren achter kelijke zwakten vertonen. Vlak voor lan. Hoezeer dit tweetal zijn tijd maakte Dubbeldeman er na goed doorzetten van Den Os nog 3 1 van. Aan dat doelpunt kleefde lijk alle blauwzwarte tref- wel enig geluk, maar dat deed er weinig toe: UVS's nederlaag stond toch al vast. hun rekening namen, steun eerste helft van het derby waren er overigens weinig die er op wezen dat Roo- zo royaal aan het langste trekken. Integendeel. UVS zich al direct na het begin aantrekkelijk steuntje in de i krik onder het zelfvertrou- de tweede minuut zette Jan it een vrije schop nabij de ag afgemeten voor en langs okken in de grond staande )urg-verdedigers kopte de ide Arie Lagendijk de bal in. Het duurde geruime tijd toodenburg die tegenvaller orgeslikt. In de tussentijd, TVS zich uit in het bekwa- bspel, waar de ploeg zich oor heeft verworven. Maar ;n het tempo daarvan niet en het verrassingsele- -rtftg. konden Van Kooperen maten zich daartegen nog inde houden. Aanzienlijk ge- 2r waren de hoekschoppen en loppen die van de linkervleu- UVS in het Roodenburg-doel- laalden. Zij leken volgens een gestudeerd patroon te wor- gevoerd: Leget nam de cor- m der Heiden stelde zich bij ie paal op voor de "ont- en de vervolgens het doel- nstromende UVS-ers poogden Boom te passeren. Het ge verschillende malen (en er adembenemende situa- fór de Roodenburg-defensie ïkker werd en tegenmaatre- &m. Voor het Pverige ver- het spel van UVS een zekere fcgzaamheid. Het was netjes, só traag, zó gespeend van Nadat Reinier Verkuylen Peter Dubbeldeman heeft aangespeeld, zorgt Roodenburgs nieuwe aan valler voor 1—1. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Roodenburger Pe ter Dubbeldeman, die zijn belof tevolle debuut tegen UVS luis ter bijzette met twee doelpun ten, haasstte zich om zijn team genoten in de eer te laten delen. "Voor 95% was het het werk van anderen. Van Reinier Verkuylen en Sam den Os, die mij de bal gaven". Zelfs toen Cor Pennen burg opperde dat er toch wel "killersinstinkt" vereist is voor zo'n opvallende produktiviteit. Door Jan Preenen bleef Dubbeldeman volharden in bescheidenheid: "Je moet die bal len wel goed krijgen, anders doe je niets". Voor de conditioneel sterke aanwinst stond het in de rust vast dat Roodenburg zijn tweede zege op UVS (vorig Jaar was het 1—0) zou behalen: "In het eerste kwartier dacht ik dat we het erg moeilijk zouden krij gen, vooral in de tweede helft is UVS eentonig gaan spelen met hoge ballen en veel breedtespel. Wij speelden afwisselender. De verdediging van UVS was onge organiseerd. De spelers liepen te zoeken, omdat zij het door ons switchen ook niet meer wisten". OEGSTGEEST ASC is de nieuwe competitie goed begon nen. De roodzwarten, verleden jaar met twee nederlagen debu terend in de derde klasse, tikten tegenstander Bodegraven bij vlagen van het veld en finishten uiteindelijk met een verdiende 20 overwinning. Deze zege geeft overigens een nog wat vertekend beeld van de krachtsverhoudingASC beheerste de strijd, zeker in de eerste helft, zo danig dat een veel ruimere marge én goed werk van doelman Herman Koedoe en laatste man Ben Boers hielden de gasten in die fase van de strijd van de gelijkmaker af. Vijf minuten voor tijd besliste ASC de tot de mogelijkheden heeft behoord, strijd definitief. Een vloeiende com- Tiainer Harry van der Horst dan binatie tussen Dennis van der Wa- ook na afloop: "We hadden de wed- ter. Leen de Goey en Wim Nieu- wenburg in de tweede helft in de ploeg gekomen voor de tot dan goed doende, maar ze werden niet benut, debuterende Peter van Heukelom Nu kregen we het zelfs nog even moeilijk". Die slechte afwerking kostte de thuisclub inderdaad bijna nog de overwinning. Bodegraven "rook" na de hervatting zijn kans om de op dat moment op het scorebord staande i 0 achterstand ongedaan te maken werd door Hans van der Voet (in tweede instantieafgewerkt: 2—0. Randstad Sport en trok tomeloos ten i iaburg bakte er in die perio- eallend weinig van. Den Os reinig steun; de samenwer- et Dubbeldeman moest nog Een paar goede "aange- an Reinier Verkuylen vlogen omdat niemand van Roo- tijdig was meegekomen, 'an eigen kracht begon tweede helft. Het was, zou blijken, een overtuiging, die werd door zorgeloosheid. De ïfensie ging sterk opdringen, is iets dat Je tegen Rooden- ar sé niet moet doen. De irten trokken zich nog meer dat UVS zijn hoofd verder iten zou steken. Roodenburg zijn wenken bediend. In de minuut sloegen de blauw- toe. Lardé was met een ,meegegaan en niet op tijd aarzelende Du Prie zag vaarlijke Krijn Blonk had echter veel pech met zijn schoten, terwijl een effectrijke inzet van DaanKooy via de lat over het doel verdween. Sterk begin ASC startte bijzonder sterk. Met een stuwende middenlinie, routinier Huib en jongere broer Leen de Goey, werd het elftal van Bodegra ven in de verdediging gedrukt. De aanval ge- derde klasse is de Voorschotenaren niet meegevallen. Niet zozeer door dat de ploeg van trainer Ton Kan- tebeen kwaliteit tekort kwam, dat ze ker niet, maar gewoon vanwege het feit dat Randstad Sport tegen Sport club Lisse in de allerlaatste minuut een gelijkspel uit handen moest ge ven. Een simpel wippertje van Theo Godylla van Lisse bracht de stand op 1—2 en omdat ook dit seizoen nog ïeTn'gëbrulk steeds de regel geldt dat de ploeg die var de goede mogelijkheden. Zo zag de meeste doelpunten maakt zich Hans van der Voet tot twee maal winnaar mag noemen, was de eerste toe geen kans de (uitblinkende) doel man Karei Stikkelorum in eer persoonlijk duel te kloppen, en nederlaag voor de Voorschotenaren feit geworden. Randstad Sport, erleden week donderdag zijn oefen- Met een stijlvolle snoekduik brengt Bodegraven-doelman Karei Stikkelorum redding. ASC-er Hans van der Voet midden met bal krijgt geen gelegenheid tot schieten. Rik Hins (rechts) kijkt somber toe. ,Foto Jan Holvast) moest ook Dennis van der Water programma nog verdienstelijk afslui- zijn meerdere in deze knappe goa lie erkennen. In de 30ste minuut, tend met een 10 overwinning op Lugdunum, werd door Lisse al snel was het echter toch raak. Een door op een achterstand gespeeld. Een Leen de Goey genomen hoekschop, werd door Rik Hins met een kopbal tronen op de grasmat, die echter wei nig resultaat opleverden, doordat de Lisse spelers zich in individuele duels vaak de meerdere toonden. Toch kon een doelpunt omgezet. Ook na de hervatting was ASC de technisch betere ploeg, maar door het blijven de gebrek aan schctvaardigheiii kwam de zege toch nog in gevaar. Pech voorzet van Kees van Amsterdam in in de 37ste minuut door de talrijke de 8ste minuut bereikte via de arm toeschouwers de verdiende gelijkma- van een Randstad Sport speler de ker worden toegejuicht. Goed storend voet van de goed mee opgekomen werk van Rob van Zijp bracht de verdediger Hennie van Ewijk die snelle Jan Zoetemelk in actie die op raak schoot: 0—1. Randstad Sport zijn beurt Henk van de Zwan in legde hierna soms aardige aanvalspa- stelling bracht: 1—1. De tweede helft gaf een sterker Randstad Sport te zien. Veelvuldig belaagden de Voor schotenaren via de vleugels het doel van Jan Cees Koot van Lisse, maar een echte afmaker diende zich gis termiddag bij de Voorschotenaren echt niet aan. 25 min. kon de over macht van Randstad Sport nog gro ter worden, toen Wim van Beek met een hoofdblessure uitviel. Lisse moest met tien man verder spelen omdat trainer Herbert Zuma inmiddels twee binnenspelers binnen de lijnen had gebracht. Het leverde de debuterende Voorschotenaren toch geen winst op. Integendeel zelfs. Net op het mo ment dat iedereen zich met een ge lijkspel eigenlijk wel tevreden toon de verscheen Theo Godylla van Lis se alleen voor doelman Puliga. Waar mee de overwinning van Lisse beze geld was: 1—2. Dat wisselen van positie gebeur de in voorbeeldige samenwerking met Sam den Os, die in Rooden burgs aanval niet langer een eenzame vooruitgeschoven post is. "Vanmiddag had ik veel min der de druk dat ik het alleen moest opknappen. Met Dubbelde man speelde ik gemakkelijker. Hij is net zo'n zwerverstype als ik en blijft ook doorgaan. We zijn trouwens al lekker op elkaar ingespeeld. Op de training had den we afgesproken dat hij steeds achter me zou staan. Dat lever de het derde doelpunt op. Bijna blindelings stapte ik over de bal heen toen Wijnand Sloos een schot verwachtte". Maar Roodenburg had meer nieuwe gezichten: Cees Montag ne, invaller Fred Pleijter en de teruggekeerde André Ooyendijk, die afstand heeft gedaan van het zaalvoetbal. "Ik had het geluk dat Isaac Klinkhamer stopte en Adri de Groot geblesseerd was ge raakt, zodat ik in een opgemaakt bedje kwam en snel kon terugko men". Dat kwam ook Roodenburg. na een minder goede eerste helft, zodat trainer Rinus Smits triom fantelijk kon opmerken: "Na rust heb ik UVS niet meer gezien. In de eerste helft sloten de linies wel beter dan bij ons, maar ook toen vielen er al gaten. Het zwakke punt bij UVS zat op links". Trai ner Wally van Schooten was kort en bondig in zijn commentaar en somde de tekortkomingen als het ware in telegramstijl op: "Drie maal zijn wij persoonlijk uitge speeld. Bij het eerste doelpunt ging Cees Du Prie niet vrijuit, het tweede doelpunt was het ge volg van een organisatiefout en bij de derde goal sprong de bal weg". Het zal altijd wel een on beantwoorde vraag blijven of een verdediging met Henk Rol Roo denburg zoveel bewegingsvrijheid zou hebben gegeven. De voorma lige aanvoerder stond gisteren echter op een voor hem vreemde plaats: in een lange rij voor de kassa, zijn stemming was al bij voorbaat beneden peil: "Iedereen heeft een kans gehad, behalve ik. Alleen tegen Den Haag heb ik mo gen meespelen. Als het zo blijft en er komt geen gesprek dan bedank ik voor de eer". Zo. zonder meer, sta Je er naast". Van Schooten daarover: "Rol is geblesseerd ge weest en is gewoon nog een van de selectiespelers". Freek Torc qué, die vier weken niet had ge traind en na rust opdraafde, vond de zege van Roodenburg ver diend: "Ik heb weinig kans ge had er iets aan te veranderen. Techniek heb ik niet, dat weet ik. In Australië en Zuid-Afrika waar ik fulltimer ben geweest heb ik ook afltyd maar voor één ding ge voetbald en dat was doelpunten maken. Dat lukte vanmiddag nou Juist niet". Een succes was de kennismaking met neutrale grensrechters. Scheidsrechter Thomas: "Bij een van de doel punten van Roodenburg werd free kick gemaakt, maar de grensrechter beduidde doorspe len, zodat ik de voordeelregel heb toegepast. Een clubgrensrechter had in zota geval al staan vlag gen. Trouwens met clubmensen moest je altijd maar afwachten of ze eerlijk waren". Wielrennen De Fransman Cy- rille Guimard is in de voetsporen getreden van zijn illustere landgenoot Anquetil. Gisteren veroverde hij keer het "gouden wiel". Het "gou den wiel", gehouden op het velo droom van Vincennes is een van de nog weinige resterende baanklassie- kers. Het is een wedstrijd achter dernies over 50 kilometer.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15