Feyenoord laat FC Utrecht uit de wolken tuimelen (0-4) Sjaak Swart Ajax-spion LMHC BEGINT HOCKEY COMPETITIE STERK U mi.YUMl.W Grote herrie over een kleine rijsto Optimaal geinspireerde Coerver-formatie geeft boeiend voetballesje weg Opvolger van teleurgestelde Henk Groot Henk van der Kraats op Duindigt gediskwalificeerd als winnaar van het Criterium ...LOTTO MAANDAG 10 SEP SPORT SPORT UTRECHT De eredivisie-topper in de afgeladen Galgenwaard maakte een hoop dui- delijk. FC Utrecht, het dit seizoen zo sensationeel gestarte FC Utrecht, tuimelde erdoor uit de wolken en kwam weer met beide benen op de grond terecht. Het elftal van Bert Jacobs werd het harde feit onder de neus gedrukt dat het echt nog véél tekort komt om aan de vaderlandse top te kunnen meedraaien. Dick Schneider imponerend Fel op de huid gezeten door de Utrechtse verdediging scoort Theo de de Jong hier Feyenoords derde treffer. Doelman Suwe Het de laatste tijd terecht zo bekri tiseerde Feyenoord bewees zaterdag avond dat het toch nog steeds over grote kwaliteiten beschikt. De dit maal optimaal geïnspireerde Coer ver-formatie, die geen enkele zwak- krijgt zijn voet niet meer tegen ke plek telde, gaf in hoog tempo de hal. een zó fraaie demonstratie weg, dat Door Rob Vente het over het algemeen toch chauvi nistische Utrechtse publiek er zelfs van in verrukking raakte. Louter lof Na de g-lanzende victorie daalde louter lof op de overwinnaar neer. Een spontane bondscoach Cor van der Hart, die de Rotterdammers in de kleedkamer kwam feliciteren: „Grandioos gevoetbald, jongens". Een reële Bert Jacobs: „Feyenoord speelde uitstekend: bezit domweg chaotische situatie belandde de bal oord zijn tegenstander tegemoet. Wiel Coerver: „Tegen Van Maurik moet je lengte zetten. En Willem in je achterhoede geeft ook rust. Bo vendien is hij in staat om een te genpartij buitenspel te zetten". Aangezien Wim Rijsbergen gebles seerd was, bleef in feite alleen Har ry Vos over om als directe tegen stander van topscorer Leo van Veen te fungeren. Coerver: „Dat was voor mij een moeilijke beslissing. Maar Vos heeft het voortreffelijk gedaan". Het was zo. Toch kreeg FC Utrecht de eerste riante mogelijkheid om de score open te trekken. Bij een nogal FC Utrecht raakte door slagen volledig aan een beetje geluk fschot Daele op de lat) had de al voor FC Utrecht omvang kunnen aannemeij i Slechts één kans kree; ploeg nog. In de 31ste mL neerde Hans van HuissJ voorzet op het hoofd vf Veen. Op de van heel dicl vuurde kopbal reageei Treytel voortreffelijk. Wiel Coerver liet in de Galgenwaard Dick Schneider op de rechts-back-plaats spelen. Devalueerde de trainer van Feyen oord daarmee evenwel de kans van Schneider niet om Aus- putzer te worden in het Nederlands elftal? Coerver, zaterdag avond: „Wat gaat er nu voor? Trouwens, ik heb er vrijdag met Fadhronc over gebeld en toen kreeg ik in dat gesprek sterk de indruk dat Epi Drost tegen Noorwegen laatste man zou staan". in het begin van mij dat schot er in gaat, loopt het heel anders". Jan vind ik het helemaal niet erg om bij Feyenoord back te zijn. Doordat Johan Neeskens bij „de zestien" afviel, mocht Wim Jansen vandaag mee naar Oslo. Vandaag overleggen in Noorwe gen „Corry en de dokter" met Jo han Cruyff over de opstelling van oranje. Het zit er dik in dat Epi Drost leatste man speelt en dat de front linie bestaat uit René van de Kerk hof, Johan Cruyff en Willy Bro- kamp. Als „De Meer" zijn zin krijgt, komen er niet veel Ajaoieden in het team. Sjaak Swart was zaterdagavond niet bij AJax-FC Twente, maar zat in de Galgenwaard op de tribune. Swart: „Oh, speelt Ajax vanavond ook?" Gehoord van een heel hoog ie mand in de KNVB: „Ajax geeft het sectiebestuur betaald voetbal er de schuld van dat Cruyff naar Barce lona kon gaan. Maar in werkelijk heid is Cruyff gewoon door de an dere spelers van Ajax weggepest. Dit kozen partij voor Piet Keizer en lieten Jopie links liggen". Waar de KNVB'er aan toevoeg de: „Erg onzakelijk van die spelers. Om je achter een speler van dertig Jaar op te stellen, terwijl Cruyff toch vier Jaar jonger is". Henk Groot, die zo erg in Ajax teleurgesteld is: „Ik heb destijds voor Ajax Edström willen kopen. Als opvolger van Piet Keizer". Jan Notermans en Hans Kraay: „We hebben erg veel steun van Ea- gles-clubarts Stratenum". Ongetwij feld een taktisch medicus. een beter team dan wij en won dan ook verdiend met 4-0". Een zicht baar teleurgestelde Joop van Maurik, die door het centrale verdedigings duo Van Hanegem/Van Daele vol komen was lamgelegd: „Dit was weer het ouderwetse Feyenoord". Een trotse captain Dick Schneider: „Alle spelers, werkelijk niemand uitgezon derd, hebben er keihard voor ge werkt; ontzettend veel afgelopen. Zó sterk hebben we in tijden niet f8eJ°p?n- ,A1 ™6t, meer gedraaid". Een grinnikende fJfB niet 2o slecht bij ons. Ik won toen nog wel eens een kopduelletje van Van Hanegem. Maar toen Van Dae le meer op me kwam staan en Wil lem er vlak achter, kreeg ik vrijwel geen kans meer". Wim van Hanegem: „De laatste keer dat Feyenoord zo voetbalde, was vlak na de watersnood. In 1953 was dat, hè?" Een geladen Feyenoord verscheen in de kolkende Galgenwaard aan de start. Harry Vos: „De laatste tijd beweerde de ene trainer na de an dere „dit Feyenoord valt te pak ken". Dat soort uitspraken prikkelt werden verwaarloosd. Trouwens, die In het tweede bedrijf v< niet veel. Feyenoord, dat op balbezit 6peelde, machtig. Dick Schneider eerste helft geloofde FC al niet meer in. Dat vie! te constateren". Via twee gave treff* Feyenoord het klassevers verder uit. Een kwartier scoorde de imponerend Dick Schneider 3-0. Ooi doelpunt gaf technicus Jö: tensen hét passje. Nadat de actieve Peter men bij Feyenoord n< voortreffelijk had zien daverende inzet op de 1 eenspatten, bood de spitsspeler vijf minuten Theo de Jong de gelegen! 4-0 van te maken. Na die was voorafgegaan doo: rukkelijk tik-tak-spelletje, centrum te proberen. De vleugels praktisch het hele elftal d )E ineens voor de voeten van de volko men vrij staande Joop van Maurik. De evenals Van Hanegem destijds bij Velox begonnen speler: „Ik had de bal er in kunnen blazen". Maar Van Maurik blies niet. Hij schoot. Hard, maar onbesuisd. En daardoor miste zijn inzet doel. Van Maurik: „Als dat schot erin was gevlogen, had het natuurlijk Sjaak Swart bekeek zaterdag in stadion de Galgenwaard ambts halve FC UtrechtFeyenoord. je enorm". Jan Boskamp: „Kijk, ze moeten ons natuurlijk niet gaan tarten". En daarna: „De hele week hebben we naar deze wedstrijd toe- geleefd". Lengte Met Van Hanegem en Van Daele als centrale verdedigers trad Feyen- trokken ook naar binnen". In de achtste en negende minuut sloeg Feyenoord keihard toe. Eerst schoot Henk Wery raak, daarna trof Theo de Jong hard doel. In beide treffers had JÖrgen Kristen- sen een groot aandeel. Bert Jacobs over het felt n ploeg in het laatste half Feyenoord was verneder toen was het eigenlijk al strijd meer. Maar ik geel was de verdienste van Fej it Uitblinker Peter Ressel: van deze wedstrijd was, weer weet dat je het kunt". c Maar SJakie dolde een beetje, Mj SpaPta.pC Qronin- want hij volgde ambtshalve FC Utrecht-Feyenoord. Hij is spion van Ajax geworden, de opvolger van Henk Groot, zou Je kunnen zeggen. O Uit het programmablad in de Galgenwaard: „FC Utrecht wil geld toegeven, wanneer de ruziezoekers en de rel-trappers in het vervolg hun vertier elders zoeken", e Joop van Maurik na de 4-0: „Als Haarlem-AZ '67 Utrecht-Feyenoord PSV-NAC S Ajax-Twente MVV-NEC1 Graafscliap-A'dam Sparta-Groningen Telstar-Roda JC GA Eagles-Den Haag|((| Vitesse-Fortuna SC I I gen duurde rond twintig minuten. Groningen-trainer Ron Groene- woud: „Toen we in de rust bij de kleedkamerdeur kwamen, zat dat ding óp slot. We hebben toen vijf minuten voor de deur staan wach- DUINDIGT ten. Ik ben daarna naar scheids rechter Weerink gegaan en heb ge zegd: „Tóch wil ik mijn normale rust hebben". ft Hoe het kwam dat de deur op slot zat? Sparta's terreinknecht had vlak voor het rustsignaal de thee binnen gebracht en had daarna de deur weer op slot gedraaid. Manager Eddy Hartmann van FC Den Haag: „Al die trainers bij hei Nederlands vormen eigenlijk een gezellig ouderwetse keuzecom missie". Er stonden zaterdag middag in zakelijk opzicht in Wasse naar grote belangen op het spel meer zagen zitten. Honderd meter voor de finish had Fieldmaster ech ter in een machtig mooie galop de Voor het Criterium voor volbloeds vluchter achterhaald. Hoewel Feuer- bijna 17 mille prijzen-geld be- glut nog even terug kwam won de schikbaar. Van de zeven ingeschre ven paarden werden er twee, Wun- derbar en Jolly Jinks Rose, terugge trokken en dat betekende dat de delijke niet. Voorzitter van het ren- comité J. Uytendaal: „Met het re glement in de hand konden we niets naders doen dan de winnaar diskwalificeren." Jockey Dieter Weiss: „Eerst in de jockey-kamer heb ik het geconsta- De grootst mogelijke meerderheid teerd, daarvóór had ik Henk al met favoriete combinatie bliek met ons de dupe is geworden." 1.20.7, 2. Gunnar Dear, 3 Het dienstdoende rencomlté had ter tot winn. 17,40, pl. 5,10 2, bescherming van het spelende pu bliek tot uitbetaling van de eerste aankomst kunnen over gaan en na een diepgaander hoor en wederhoor alsnog tot diskwalificatie. van het publiek dat voor een of ft Voorzitter Van der Werf van Go Ahead Eagles in het programma- b'.ad tot de aanhang: „Als u wilt dat we in december actief zijn op Of transfermarkt, moet dit worden betaald uit de (goede) recettes van de eerste maanden". O De negen eredivisiewedstrijden rokken 120.500 toeschouwers. 14.500 meer dan vorige week. Door de wedstrijden op zaterdagavond? Door Jan Leyendekker stuk naar een grote of kleine prijs konden lopen. Het spelende publiek was het er bijna unaniem over eens dat Fieldmaster «Henk v. d. Kraats en Darling Caroline (Victor Raben- stein) de eerste twee plaatsen zou den bezetten. Het pakte direct na de start anders uit. Derde favoriet Feuerglut (Die ter Weiss) maakte bijzonder veel haast, en er waren er die bij het ingaan van de laatste bocht de overwinning van Fieldmaster niet totdat het gerucht zich verspreidde dat er tegen de uitslag zou zijn ge protesteerd. Inderdaad, en de oor zaak van het protest: een rijstok van 47 cm, eigenaar de winnaar van het Criterium, zijn 499e over winning, Henk v.d. Kraats. Naast hem zijn protesterende collega Die ter Weiss, die het bij het terugko men in de Jockey-kamer was opge vallen dat de rijstok van Van der Bertus Riem, trainer van Fieldmas- zijn overwinning gefeliciteerd. Mag ik aan mijn eigen geld denken, het scheelt nij maar geen kleinigheid". Henk v.d. Kraats: „Al mijn koersen met 2-Jarigen heb ik met deze stok gereden. Nooit heeft iemand er iets van gezegd. Het rencomité Is met mij van mening dat de lengte van de stok geen invloed heeft gehad op de uitslag, om de doodeenvoudige reden dat ik hem niet heb gebruikt. Dat is op de film te controleren". Kraats langer was dan de zijne. Zich beroepend op het reglement dat in een ren voor twee-jarigen de stok maximaal 40 cm lang mag zijn diende hij zijn protest in. Het werd voor Fieldmaster een dui- ter en schoonvader van Van der Kraats: „Als ik heel eerlijk ben moet ik toegeven in een dergelijk geval ook te hebben geprotesteerd. Het gaat tenslotte om geld. Het is alleen Jammer dat het spelende pu- Bathemprijs: 2140 m: 1. Laetitia (M. C. Verga-y) 3.05.4, 1.26.6, 2. Leny Special, 3. Lime de Bois, toto winn. 4,80, pl. 1,50, 1,20, 1,70, koppel 7,40, trio 82,60. Badhoevedorpprljs: 2140 m: 1. Les- tavil (T. Kooyman) 3.02.4 1.26- 2. Karamba, 3. Katinka v. Wisch, toto winn. 6,10, pl. 2,10, 1,60 1,40, koppel 6,10. Boekeloprij8: 2040 m: 1. Kiry van Lrsem (C. Imming) 2.48.4 1.22.5 1. Katja, 3. Kinglet 0, toto winn. 13,40, pl. 2.20, 3,40, 2,20 koppel 33,20, trio 5C2.80. Criteriumprijs: ca. 1800 m: 1. Feu erglut (D. Welss) 1.57.3, 2. Darling Caroline, 3. Woodfeet's hope, tote winn 9,40, pl. 2.90 2,20, kopp. 13,20. Borneprijs: 2100 m: 1. Gonda Scotch (H. Schoonhoven) 2.49.5, pel 34,80, trio 1.140.10. Bantprijs: 2040 m: 1. Ki (M. v. d. Togt) .43.8, 1.20.3, andda, 3. Inn. Sprookjes winn. 3,20, pl. 2,- 4,20 1, 7,50. Barneveldprijs 1600 m: Hollandia (M. Vergay) 2.1 2. Jasper, 3. Iris Way, toto r pl. 1,40, 1,50, 2,80, 50,50. Arklow rookprijs ca. 13 Ui African Boy (Mmvrouw J 1.25.1 2. Artois, 3. New Elt winn. 4,20, pl. 1,6 Borculoprijs 2140 m: 1 (H. Langeweg) 2,57.7, 1.23 Buitenzorg, 3. Jungfrau W, 1,70 pl. 1,60, 5,70, 2,50, f» trio 2 gheweyde (R. v. d. Lubbe) BeilenprUs 2040 m: 1. K toto winn. 1,40, pl. 1,40, 2,40 kopp. 4,10. 1.23.7, 2. Koriena N. 3. Totalisatoromzet: 305.322 e ei Cambuur -Wagening.i j Excelsior-Helmond S. H' Volendam-Eind hoven ssi i De winnende getallen in de Duitse Lotto zyn: 3 - 11 - 21 - 24 - 39 - 46. L.M.H.C. Rijswijk 2-0 Leiden zorgde voor een goede ouverture van de hockeycompetitie door kam pioen Rijswijk met een 2-0 neder laag naar huis te sturen. L.M.H.C. ging met vloeiende combinaties van start, waar Rijswijk geen pasklaar antwoord op kon vinden. In de ze vende minuut kon Goekoop van de rand van de cirkel doeltreffend aan leggen. Na de pauze werd het spel- beeld rommeliger, wat vooral aan het harde droge veld was te wijten. Olympianummer6745. Met een velddoelpunt zette Drost de thuisclub op 2-0. Roomburg - Fletiomare 5-2 Op een slecht veld toonde Roomburg zich tegen de Vleutenaren uiterst schotvaardig. Voor rust tikte Monta- nus een van de lat terugspringende bal in het doel en verzilverde Groe- newegen een voorzet van Linthorst. Na rust beslot ReJjns een solo met een gaaf schot ln de kruising. Fle tiomare kwam uit een straf corner nog wel terug, maar Reijns en van der Drift bezorgden de thuisclub een veilige voorsprong. In de slotfase van de wedstrijd scoorde Fletioma re nog eenmaal. Phoenix - Noordwijk 0-2 In Zeist speelde Noordwijk een degelijke wedstrd. De strijdvaardigheid en het enthousiasme van het pas gepro moveerde Phoenix moesten het on derspit delven tegen de routine en de techniek van Noordwijk. Meewis- se (uit een strafbal) en Van Rap- pard (uit een lange hoekslag) scoor den de Noordwijkse doelpunten. Forescate - HCL 4-0 Een dit sei zoen versterkt Forescate kwam te gen H.C.L. pas in de tweede helft op schot. Maar toen was het ook goed raak. Op ry scoorden Burki, Kim man, Ramakers en Lempers - alle maal velddoelpunten. Forescate bleef, zoals in de eerste helft het spelbeeld bepalen en gunde de gas ten zelfs geen tegenpunt. Hissalis - Alecto 0-3 Ook Alecto had een goede seizoenstart. Het gaf Hissalis in de uitwedstrijd geen schijn van kans. Tweemaal mocht Van Es zich achter de bal plaatsen voor een strafslag, tweemaal schoot hij raak. Beekman zorgde voor de derde treffer. Alphen - Maarsen 4-0 Zonder veel moeite wist Alphen zijn eerste wed strijd te winnen. Het grote veld- overwlcht van de Alphenaren werd uitgedrukt in vier doelpunten. De makers waren Verweij en Rlriassa. L.M.H.C. - Noordwijk (dames) 1-0 In de derde klas moest Noordwijk het opnemen geroutineerde LMHC. een benauwde overwinnifll gastvrouwen, die overigens van het spel hadden. Vans ste fluitsignaal werd Noo de verdediging gedrukt. E 1 luut optreden van haar d sp wist Noordwijk tot 10 mil tijd stand te houden. Mi Midde schoot uit een haar ploeg uiteindelijk nai diende overwinning.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 12