iologen oneens over ieuwbouwplannen UW DAGBLAD Bloed om bloed bij Imperium2 Haico Scharm mijlrecord Toto tips 1 1 n 1 1 m ■I l ■I i i 1 1 ■I i ■1 i 1 eining in Leidse ostzegelwereld weg lepingswerk Kindermusical in recordtijd op de plaat MEE OP VAKANTIE Koffieboycot Capelle aan rand van de financiële afgrond Leidenaar in orgelfinale PAGINA 9 LEIDEN „Wij zijn tegen de voorgestelde nieuwbouw in de Leeuwenhoek voor de subfaculteit biologie. Voor ons zelf betekent die nieuwbouw geen werkelijke verbetering, en voor de stad Leiden zal zij schadelijk zijn. Wij zijn niet overtuigd van de noodzaak van centralisering, zoals die wordt voorgesteld. Volgens ons is te weinig aandacht be steed aan de betekenis van bestaande en gewenste verhou dingen met andere universitaire afdelingen". Zo reageert een groep van acht stafleden van de subfacul teit biologie aan de Leidse universiteit op de plannen voor nieuwbouw in de Leeuwenhoek. In „Het Kameleon' het blad van de subfaculteit biologie, wordt in het laatste num mer uitgebreid aandacht besteed aan voor en tegen van deze nieuwbouw. Wfj hebben een Maand doorhalen wat niet van toepassing la. de la Parra (links) en Wim Verstappen rechtshebben voor de eerste maal de Pim w-prijs voor filmkunst uitgereikt. De prijs, groot tienduizend gulden, werd in Arnhem over- Migd aan regisseur Renee Daalder. LEIDEN De christelijke toneelgroep Imperium brengt a.s. za terdagavond in het Micro-theater aan de Vestestraat een nieuw stuk uit, getiteld "Bloed om bloed". Het is een eigen bewerking van de "Oresteia" van Aischylos, die tot stand is gekomen met mede werking van de acteur-regisseur Rein Edzard. Behalve op zaterdag avond 8 september worden er van "Bloed om bloed" voorstellingen gegeven op 14, 15, 21, 22, 28 en 29 september en op 5. 6, 12 en 13 ok tober. Scholieren en houders van het Cultureel Jongeren Paspoort hebben reductie op de toegangsprijs. plaatsnaam: S v p In oiokletters KOSTEN VAN OPZENDING Voor Nederland. Beigie eD Luxemburg gratia De overige Europese landen uitsluitend per luchtpost Kosten t l— oei aag De praxtyu heeft ons geleerd, dat de bezorging van Kranten tn de Zuid- Europese en Noord-Afrikaanse landen nog al eens te wensen overlaat WU Kunnen daarom geeD verantwoording nemen voor Kranten welKe met tijdig op net vakantieadres wurnen ontvangen. bouw in .Het Kameleon" komen behalve de acht stafleden ook stu denten aan het woord zijn van mening dat het de vraag is welke concentratie van exacte weten schappen verantwoord ls. Zij wijzen erop, dat dat niet onderzocht is. Zij erkennen, dat concentratie voordelen kan hebben, maar noe men daartegenover nadelen: toene mende grootte van bouwwerken, ventilatie e.d., die veel ruimte en geld kosten. Bovendien zijn er aan wijzingen, dat het werkklimaat in grote massa's achteruitloopt. Een argument tegen nieuwbouw dat voor de stafleden zeer zwaar weegt is ook, dat de nieuwbouw past in het Leidse wegenplan van 1961, wat inhoudt dat het vervoer per fiets niet onmogelijk, maar wel zeer on aantrekkelijk wordt. Of het nauwe re contact met andere bèta-richtin- g enzo zwaar weegt is voor hun de vraag. Zij wijzen erop, dat de nu be staande contacten met alfa-weten schappen in elk geval verloren zul len gaan. De mensen die tegen de nieuw bouw zijn vinden voorts, dat de plannen onevenredig van grootte en kosten zijn. Veel liever zouden zij „de zich op beperkte schaal voor doende problemen" oplossen met een „aangepaste schaal van verbouwing en nieuwbouw". Men vraagt zich bovendien af, of de versnippering niet kan worden tegengegaan door speciale busdiensten, en door de biologie-instituten op te nemen in het universitaire telefoonnet. PAPENDAL Haico Soharn (Ci- ko '66) heeft dinsdagavond op de kunststofbaan van Papendal als eerste Nedelrander de Engelse mijl binnen de vier minuten gelopen. Scharn liet een tijd van 3 minuten en 59,3 seconden afdrukken. Hij ver beterde daarmee het Nederlandse record, dat sedert 4 Juni 1971 (Esch- welier) met 4.01.3 reeds op zijn naam stond. Haarlem-AZ '67 Utrecht-Feyenoord PSV-NAC Ajax-Twente MVV-NEC Graafschap-A'dam Sparta-Groningen Telstar-Roda JC GA Eagles-Den Haag Vitesse-Fortuna SC Cambuur -Wagening. Excelsior-Helmond S. Volendam-Eindhoven| Q Burgemeester Vis heeft vanmorgen een koninklijke trscheiding uitgereikt aan de heer E. A. Timan. Hij kreeg ^re-medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje sau ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar in ist is van de Raad van Arbeid. De jubilaris is chef van ifdeling kinderbijslagwetten. (Foto Jan Holvast) Door middel van een wone ledenvergadering, uit- i door het bestuur van de Vereeniging van Postzegel laars" probeerde dit bestuur aarheid te brengen in de si- ie was ontstaan na het roy- het wederom opnemen van leden. Een lid van de vereni- zich herhaalde malen niet aan de regels van de rond- Uiteindelijk resulteerde ai voorstel van het bestuur edenvergadering van 24 april lid te royeren wegens wan- Destijds werd dit voorstel Kerk. >en te Ee-Oostrum: F. A. kandidaat te Middenmeer. de: H. W. Kolstee te Zuid- Scharnegoutum: A. J. de ferseke. nomen naar Engwierum: G. van der Waals, studen- kant te Groningen, naar Ol- Paaslo: W. J. Wurghgraef ad. kt voor Wijk bij HeusdenA. te Doornspijk: voor Stol- Brijker te Kreil (N.O.P.), iardingenJ. Vroegindewey ttoord. [erken len te Assen: Jac. Boonstra te Baarndrecht: C. War- oordwijk aan Zee. nomen naar Urk: K. Kra- ïieuwkoop: naar Vianen: J. donk te Ternaard-Hantum. emeenten kt voor Nieuwerkerk aan de Mol te Hardinxveld-Gies- met grote meerderheid aangenomen. Een bestuurslid was het hier ech ter niet mee eens en trad af. Dit be sluit werd door het afgetreden lid toegelicht qp de ledenvergadering van 26 juni Jl. Naar aanleiding van deze toelichting werd door één der leden voorgesteld het royement in te trekken, doch dit geroyeerde lid wél uit te sluiten van de rondzend- aienst. Dit tussenvoorstel werd aan genomen. Het bestuur kon zich met deze maatregel echter niet verenigen en ze stelde de zetels ter beschikking. Omdat de "Leidsohe Vereeniging van Postzegelverzamelaars" dus zonder bestuur kwam te zitten was voor dmsdag een buitengewone ledenver gadering uitgeschreven, waar kan didaten door de leden voor de nieu we bestuursfuncties konden worden voorgedragen. Gelukkig voor de toekomst van de vereniging liep alles heel anders. Na uitvoerige discussie kon de voorzit ter namens het bestuur mededelen, dat het zich herkiesbaar stelde, on der voorwaarde dat het royement ge handhaafd zou blijven. Een instem mend applaus was het gevolg en bij een onmiddellijk gehouden stemming bleek, zoals wel te verwachten was, dat alle leden het bestuur vertrou wen schonken. Voetbal Het Westduitse voet balelftal heeft in 't Lenin-stadiïon in Moskou met 1-0 gewonnen van Rus land. Gerd Muller, die overigens niet opviel, scoorde in de 62ste minuut het enige doelpunt van de wedstrijd. In het lang niet uitverkochte Lenin- stadion, 70.000 toeschouwers, hadden de Russen de gehele wedstrijd een veldoverwlcht maar konden dat niet in doelpunten uitdrukken. Als argumenten voor de nieuw bouw worden vooral genoemd het bestaande ruimtegebrek. Men streeft bovendien naar „een verantwoorde concentratie" van wetenschappen die min of meer verwant zijn. Door deze wetenschappen dicht bij elkaar onder te brengen denkt men de sa menwerking te verbeteren. (Op dit moment zijn de meeste zg. bèta wetenschappen buiten de binnen stad ondergebracht. De subfaculteit biologie echter is nog grotendeels gehuisvest in de binnenstad, waar ook de niet-exacte wetenschappen zitten) Voor nieuwbouw pleit ook het feit, dat de huidige huisvesting van een aantal onderdelen van de subfa culteit de afdeling evolutie-bio- logie en systematische dierkunde bijvoorbeeld zit nog in een gebouw ■dat volgens mensen die er werken „zelfs als kantoor ongeschikt is" veel te wensen overlaat. Ook econo- miisdhe motieven spelen een roldu re apparatuur die per universiteit maar éénmaal kan worden aange- sohaft en de noodzaak die appara- tuus efficiënt te gebruiken maken concentratie volgens velen ook ge wenst. „Niet onderzocht" De tegenstanders van de nieuw- SOEST (ANP) Ter gelegenheid van het regeringsjubileum van Ko ningin Juliana heeft de platenmaat schappij Dureco een kindermusical geschreven door Harry Geelen (tékSt) en Joop Stokkermans (muziek) uit gegeven onder de titel „Leve de koningin". De plaat is in recordtempo tot stand gekomen. Een week geleden kreeg producent Lou Thiel het idee, een plaat ter gelegenheid van het ju bileum uit te brengen. Joop Stokker mans en Harry Geelen werden bereid gevonden om een kindermusical te maken. Het Oetoele-kanderkoor heeft voor de uitvoering zorggedragen. Joop Stokkermans heeft twee dagen constant aan de muziek gewerkt. "Hij sloot zich op in zijn kamer en mocht door niemand gestoord wor den',' vertelt zijn vrouw. Harry Gee len belde via de telefoon elke keer de tekst van een nieuw liedje door, dat ik dan weer uittikte en onder de deur van mijn man's werkkamer door schoof", aldus mevrouw Stokkermans. Zaterdag zijn de tien liedjes op muziek gezet en zondag heeft het Oebele - kinderkoor de liedjes pas in gestudeerd en vervolgens opgenomen. De produktie van de plaat heeft nog geen vijf dagen geduurd. "Het was voor ons eigenlijk gewoon een uit daging", aldus mevr. Stokkermans. De zangeres Imca Marina heeft een platina plaat gekregen voor haar succesliedje "Viva Espana' Imca is morgenavond te zien en te horen in het televisieprogramma "Op losse groeven" van de TROS. Oskamp- van den Berg over de kof- fieboycot in deze krant van zater dag 1 september. Zodra ik van deze verkoop bij Al- bert Heijn hoorde heb ik de plaat selijke winkelchef ervan op de hoog te gesteld, dat ik bij A.H. niets meer zal kopen zolang deze Angola-koffie te koop wordt aangeboden. Ook de directie van A.H. te Zaandam bracht lk hiervan op de hoogte. De PPR afdeling Katwijk sloot zich bij haar Landelijk bestuur aan, door schriftelijk alle leden aan te spo ren hetzelfde te doen. Uiteraard sloot ook de „Vredeswerkgroep- Wereld winkel Katwijk" zich bij deze ak- tie aan. Onze vrijheid, door Albert Hejin zo hoog geschat, mag niet gebruikt worden om anderen dwangarbeid op te leggen. A. VAN DUIJN-KRUIJT. Schoolstraat 13, Katwijk aan Zee. Uw dagblad wil gaarne mee met vakantie als wilt helpen, door gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantleformuller dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden ons niet op te bellen voor opzending of inhouding van de krant. Tele fonische opdrachten kunnen wfj niet aannemen Als brief verzenden frankeren met 40 cent. Niet roken, moeders! Baby's die geboren worden uit moeders die roken hebben dertig procent meer kans kort na de geboorte te over lijden dan baby's geboren uit moe ders die niet roken, aldus een Brits rapport. Harvey Goldstein, statisti cus van het National Children's Bu reau, heeft in het orgaan van het bureau, "Concern" geschreven dat het percentage van toepassing is op moeders die regelmatig rookten na de vierde maand van zwangerschap. Dit soort kinderen kan bovendien op school moeilijker meekomen. Omkoperij Een West-Duitse minister en voormalige medewer ker van kanselier Brandt heeft gis teren toegegeven dat hij een bedrag van ongeveer 20.000 dollar heeft op genomen uit een geheime rekening, een dag voordat een voormalig lid van het Westduitse parlement een zelfde bedrag zou hebben ontvangen als omkoopsom. Maar Horst Ehmke ontkende tegen over een commissie van onderzoek van het Westduitse parlement dat 't opgenomen bedrag in de zakken te recht zou zijn gekomen van het voormalige lid van het parlement Ju lius Steiner. Vermoedelijke dader In een voorstad van Wenen is gistermiddag het stoffelijk overschot gevonden van een jonge man, dde, naar de po litie vermoedt, de 17-Jarige gymna siast Hermann Flasch is, die sinds dinsdag wordt gezocht in verband met explosies in Wenen van pakket- bommen. Aangenomen wordt, dat Flasch zelf moord gepleegd heeft. Dinsdagoch tend ontploften in Wenen vier pak- ketbommen. Twee mensen werden gewond, van wie een ernstig. LEZERS SCHRIJVEN Hierbij betuig ik mijn instelling met het schrijven van Mevr. F. A. CAPELLE A. D. IJSSEL Het leeg staan van (te) dure flatwonin gen heeft de gemeente Capelle a. d. IJssel aan de rand van de financiële afgrond gebracht. Van 1400 flats zijn nog steeds 550 vdjfkamerwonin- gen en 240 vierkamerwoningen niet bewoond. De gemeente heeft zich In dertijd garant verklaard voor de geldleningen van de woningbouwcor poraties en zij zal nu moeten op draaien voor de niet geringe kosten. Alleen al aan rente en aflossing, zal een bedrag van vier en een half miljoen gulden op tafel moeten ko men, dat slechts toereikend ls tot het eind van het jaar. ling voor de woningen wil komen. Daarnaast zal de overheid moeten bijspringen. Ruzie en moord Een van de leiders van de secte der "Zwarte Mohammedanen", de 52-jarige Ja mes Shabazz, is voor de deur van zijn woning in Newark, in de Ame rikaanse staat New Jersey, doodge schoten. Shabazz was een zwager van Mal colm X. een van de eerste leiders van deze negerorganisatie, die in februari 1965 tijdens een vergadering in een bioscoop in de Newyorkse wijk Harlem werd doodgeschoten. Vol gens de polite zon Shabazz in op dracht van een dissidente groep om het leven zijn gebracht door twee neger-beroepsmoordenaars. LEIDEN De Leidenaar Koos Henzen heeft zich geplaatst als kandidaat voor de finale van de in ternationale Yamaha-Electone or gelwedstrijd. De finale wordt don derdagavond 13 september gehouden In het Concertgebouw ln Amster dam. Koos Henzen moet op deze avond de strijd aanbinden tegen ze ven andere Nederlandse organisten. Hij maakt daarmee kans op een veertiendaagse reis naar Japan om deel te nemen aan de internationale finale in Tokio. In de Jury voor de landelijke finale hebben o.a. zitting Pim Jacobs, Louis van Dijk en Ro gier van Otterloo. Aan dit orgelfes tival hebben in totaal ongeveer vier honderd Nederlandse organisten meegedaan. Naast deze financiële klap schat men het bedrag aan huurderving op drie en een half miljoen gulden en dait wordt met het gereedkomen van nieuwe woningen (met huren tus sen f 450,- en f 600,-) alleen maar groter. Capelle zal een lening moeten sluiten en een aantal projecten iial niet kunnn worden gereali seerd. Wethouder Ibelings deelde de raad gisteren mee, dat hij via huurverlaging tot meer belangstel-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9