agenda Drankdrugs en vernieling "Feestraad" KUYPER UIT PVDA EN Nog veel meer feest Jonge schutter aangehouden HET WAAROM STAD EN RAND DONDERDAG 6 SEPTEMBl Donderdag Oegstgeest (Geversstraat 65) sociëteit v.a. 16 jaar 8-12 uur n Breestraat 19 Jeugdhaven. Je fé '(.30—10.30 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor ge; capten 25 uur nam. Stationsweg 28 Leiden Verga Welzljnsraad 8 uur nam. Breestraat 66 Leiden Defensie lichting Kreatief Sentrum 8— Vrijdag Oegstgeest' (Geversstr. 65) voor kamerbewoners 8.30 uu uur 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit Twenti kamerbewoners en alleenstaand 12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven Soos kei 811 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikpla 25) gespreksavond Bahai 8.15 u Nieuwe Rijn 19 Club voor staanden 8 uur nam. Koningskerk Leiden Ruilclub 10 uur nam. Rijnlandflat Leiden. Bileeu JOVD, discussie Over defentie, Zaterdag Burchtplein Antiekmarkt 9 voorm.5 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) sociëteit v.a. 16 Jaar 8 uur nam 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit Tw (voor kamerbewoners en alleen den) 9—12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven Soos kei 8.0011.30 uur nam. Oegstgeest (Gemeentecentrum j reldwinkel 11 uur voorm.3 uur j De Vink Dansen 9 uur nam.-' I 's nachts. Bij Molen De Valk Postzegelni j Schaakzolder (Morsweg 114) Jeugdschaaksocieteit 2.005.30 Doopsgezinde kerk Zevendeda ventisten bijbelstudie 10 uur prediking 11 uur voorm. Danscentrum (Hoogl. Kerkgrac Dansen 8 uur nam. Breestraat 66 Leiden Integrat Kreatief Sentrum 92 uur nam, Apothekers De avond-, nacht- en zondags dienst inclusief de dienst op 5 se wordt waargenomen door de za-apotheek, Doezastraat 31 en theek Van Breest Smallenburg, vesteln 6, Leiderdorp en tegel zaterdag 6 uur nam. Apotheek geest, Wilhelminapark 8. Release Hulpverleningsdienst Release, we Rijn 20a. tel 24555 Ma t/ro 8-10 li nam bovendien dinsd t/ 2-5 uur nam met uitzondering vi dagmiddag Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging l Aanvragen hulp beiaarden en durig zieken en gezinsverzorging 46 tel 49441 maandag t.e m n 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dagen; kerkelijke opleidingsschool va zinsverzorging Rilnsburgerweg Humanitas Dienstverlening Humanitas. gracht 84. Spreekuur maandag 2- nam. woensdag 9.3010.30 voor 21458 KWJ-Leiden formatiecentrum voor werkende ren. Dagelijks en ook woensda donderdagavond geopend SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen die in lijkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot uur v.m doorlopend in het weel d.w.z. van vrijdag acht maandag acht uur v.m Vogelasiel Kinderopvang aiuueipeuwa ueiaen naarien straat 73b (telefoon 30360) Geo di., wo.. do en vr 9.3012 uui wo ook 26 uur nam do ook 7- Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders' gaven zuster E Janssen-Nlei Hofdijck 32 Oegstgeest t< Bromfietsdien LEIDEN Vannacht om uur heeft de politie op het einde twee bromfietsdieven en 36 Jaar aangehouden. De mannen hadden in een stelbusje twee bromfietsen bij Een nader onderzoek bij één v twee thuis leverde nog een bro op. De beide mannen zijn voor verhoor meegenomen en laU gesloten. LEIDSCH DAGBLAI DAGBLAD VOOR LEIDE EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad Witte Singej 1 Lelden Postbus 64 Giro 67055 TelefooD redactie 01710-21507 Hoofdredacteur HaD Mulder Maandabonnement Kwartaalsabonnement t 21 Per Posi f2 Losse Qummers t Abonnementsgelden oy vooru oetaling te voldoen BU au ton) tlsche overschrijving geen ax. nlstraOe- en incassokosten Na bezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur TelefooD 01710-30500 OEGSTGEEST Het bleek een goede gedachte te zijn om de feestdag te openen met een bui tengewone raadszitting. Raads zaal en trouwzaal waren overvol. Spreker was mr. J. V. Rijperda Wierdsma, lid van de Raad van State, die de betekenis van onze vorstin heeft geschetst in staatsrechtelijke zin, in staat kundige zin en sprak over haar taakopvatting in de omvang met de bevolking. De nestor van de raad heeft twee voorstellen gedaan nl. het verzenden van een telegram aan de koningin met gelukwensen en en het bestemmen van een bedrag voor het nationaal geschenk nl. 3 cent per inwoner. Applaus op de ze voorstellen betekende de aan neming ervan. Tenslotte bood voorzitter Van Weizen van de oranjevereniging als herinnering aan deze dag aan de burgemeester een fraai inge lijste foto van koningin Juliana aan en aan mevrouw van Eysinga een zilveren jubileum tientje. Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Leiderdorpse Postduiven Vereni ging "De Rijnklievers". Wedvlucht vanaf Vilvoorde, afstand 137 km. In concours 479 oude en Jonge duiven. Gelost om 10.45 uur, met Z.W. wind. Uitslag: 1. J. Rozier 2. W. v. d. Kooy, 3. P- v. Griensven, 4. A. Ouwerkerk, 5. N. Hoogervorst, 6. C. v. d. Nieuwendyk, 7. idem 8. ge- br. Kok, 9. Gebr. Hoogervorst 10. Gebr. Kok. L.P.V. "De Vriendenclub". Uit slag van de wedvlucht Vilvoorde. Er waren 411 duiven in concours (.oud en jong) die om 10-45 uur wer den gelost met westen wind. Uitslag: 1. W. Vijlbrief, 2. S. Pracht Jr., 3. Comb. Veilbrief, 4. H. Wansink, 5. J. Gijsman. 6- H. Wansink, 7. H. Blouw, 8. Comb. Veilbrief, 9. J. Gijs man, 10. W. Mark. Ruilen Wie spaart, wil ook wel 'ns rui len. Om nog verder te kunnen sparen. Het wil nog wel eens moeite kosten om iemand te vinden die óók wil ruilen en die precies datgene bezit dat Je wilt hebben. Om dit ingewikkelde proces wat te vereenvoudigen bestaat in Leiden de ruilclub Koningskerk. die twee keer per maand een ruilavond houdt, iedere eerste en derde vrijdag van de maand om zeven uur in de Ko ningskerk. Daar kan iedereen, van acht tot tachtig, om het maar eens ruim te nemen, ruilen wat ie ruilen wil: postzegels, luciferdoosjes, siga renbandjes, ansichtkaarten. Noem maar op. Begint vrijdag 7 septem ber. Zingen Zingt u ook wel eens in bad? Of zomaar op straat, als er niemand op u let? Zingen kan geweldig lekker zijn, dat vond een aantal leden van de r.k. bejaardenbond in Leiden ook. Ze richtten een bejaardenkoortje op. Van de week is de eerste bij eenkomst gehouden en de nieuwe koorleden hebben zich gelijk maar even ingezongen. Het koor is nog maar klein, maar heeft groeikansen genoeg. Er kunnen best nog wat meer zinglustigen toetreden. Vooral Heren, zoals in de brief staat die we kregen. Het koor heeft ook even een bestuur gekozen en om u van dienst te zijn zullen we even de sec retaresse noemen: mevrouw Hart- wijk, De Sitterlaan 59. Daar kunt u terecht als u ook wilt zingen. De re petities worden elke maandagmid dag van twee tot vier in de Roma- nuszaal achter de Hartebrugkerk gehouden. Daar kunt u zich ook op geven. Wereldwinkel De Wereldwinkel van Oegstgeest, zal met ingang van 11 september niet meer in het gemeentecentrum gevestigd zijn, maar op de markt. In de gezonde buitenlucht tussen 't gewone volk. Weet u wat een we reldwinkel is? Nog steeds niet? Foei, foei, we zullen u maar eens even onderwijzend toespreken. In de we reldwinkel kimt u informatie krijgen over uw medemens. Niet over de buurvrouw die altijd zo smoest met de groenteman, waar u wellicht ook belangstelling voor heeft. Maar over uw medemens in de onderontwik kelde landen. De uitgebuite mede mens. U kunt in de wereldwinkel proberen te begrijpen hoe die uit buiting mogelijk is en bovendien kunt u er allerlei artikelen kopen uit de derde wereld. Elke dinsdag van twaalf tot zes uur op de markt. Verrassing De opbrengst van de collecte voor net Kind in Nood is in Leiden aan zienlijk hoger uitgevallen dan men had verwacht. Bij een voorlopige scha/tting had men verwacht een be- diag van 37.000 gulden binnen te krijgen. Er moesten nog enkele bus sen worden geleegd. Toen kwam de grote verrassing binnen: in één bus zaten vijf enveloppen met daarin honderddertig briefjes van honderd gulden. Maakt 13.000 gulden Ze wer den anoniem geschonken. Samen, met de vierduizend gulden die in de laatstgeleegde bussen zat kwam het totale bedrag daarmee op 54.000 gulden. In Leiderdorp ,op het terrein waar de omstreden Winkelhof met Bijenkort moet komensprongen para's van de parachu tistenclub Rotterdam. De belangstelling was overweldigend, evenals voor de muziekshow in de Houtkamp, waar "niet op een kapelletje was gekeken". LEIDEN EN OMGEVING Nog een "feestbeeld" van gisteren. Bij de opening van de expositie in het Leid- se stadhuis bood burgemeester Vis een verrassingspakket aan Dorien van Kims (11) aan (foto Jan Holvast), die op Koninginnedag deelnam aan een ballonnenwedstrijd in Zuid west. Haar ballon werd veertig mijl ten westen van Den Helder door een Urker visser gevonden. In datzelfde Zuidwest werd 's avonds op twee plaatsen feest ge vierd met een gezellige barbecue. In één van de twee gevallen bood de Jeugd dit feest aan de ouderen aan, een voorbeeld ter navolging. Ook in de Rivierenwijk werd 's avonds ge bakken en gebraden. Verder was het Leidse feest geconcentreerd in de binnenstad, waarover hiernaast een hele fotopagina. In Leiderdorp realiseerden de be woners van de Engel endaalflats, Peppelschans, Rietschans en Twee de Bosdreef de wijkvoorzieningen op deze feestdag. Burgemeester v.d. Ha ve opende dit buurtfeest. De voor zieningen bestaan uit een fort. een rolschaatscircuit, een schelpenpad en heuvels. De muziekgroep De Sleutels in Leiden, een onderafdeling van het vormingswerk van de sociale werk plaats, gaf een concert in het Sint Elisabeth Gasthuishof. De bejaar den genoten van het veelzijdige feestprogramma. LEIDEN De politie heeft gis termiddag een Jonge schutter van 12 jaar aangehouden. De Jongen had om een uur een scooter-rijder uit Zoetermeer met een luchtdruk pistool beschoten. Gelukkig werd al leen de kleding van de man be schadigd. Tegen vier uur hield de politie de Jongen aan. Het pistool is meegenomen naar het bureau. LEIDEN Wouter Kuyper heeft zijn lidmaatschap van de PvdA op gezegd. Het enfant terrible van de Leidse raad was van deze partij sinds vorig jaar lid, naast zijn lid- t-maatschap van D'66, voor welke partij hij In de Leidse raad zat. Zat, want hoewel Kuyper nog wel lid is van de Democraten '66 vormt hij in de raad sinds enige tijd onder de naam „Democratische Fractie" een eigen raadsfractie. Kuyper heeft het PvdA-lidmaat- schap opgezegd tijdens een onder zoek, dat een commissie instelt. De ze commissie is in het leven geroe pen in een ledenvergadering van de partij, waar was voorgesteld Kuy per te royeren. Als argument voor zijn uittreden ■uit de socialistische partij noemt Kuyper in een brief aan het hoofd bestuur een diepgaand verschil van mening in de PvdA-fractie over strategie en taktiek. „Men toont een volledig onbegrip voor de rol van oppositiepartij na 25 Jaar in het college van B. en .W te hebben ge zeten", vindt hij. Een tweede reden die hij noemt is „de noodlottige in vloed in de fractie van een opgebla zen en volkomen incompetent raads lid als Van Aken. de PvdA-fractie- leider". Zoeterwoude had feest in het dorp (op de foto de "versierde" kinderoptocht) en aan de Hoge Rijndijk, waar het bloemrijk toeging. De familietrimtocht en het boegsprietlopen waren hier een succes en Meerburg versloeg op het voetbalveld SJZ met 32. (Foto's Jan Holvast) LEIDEN De 24-Jarige student uit Leiden die voor de Haagse recht bank verscheen, had zijn Jonge le ven middels drank en verdovende middelen wel grondig verwoest. Zijn studie moest hij opgeven, zijn huwe lijk werd ontbonden, hij ging van dc ene psychiater naar de andere, werd in een inrichting opgenomen. „Ik had allerlei schemeringen in m'n hoofd, ik wist niet meer wat ik deed,' verklaarde hij met betrekking tot vernieling van een kostbare isolatie- ruit in het Kamerlingh Onnes Labo ratorium. De schade was f 600,-. „En van betalen van de schade, komt natuurlijk niets terecht", moest de rechtbankpresident constateren. Verdachte stond behalve terzake LEIDEN Voor de opleiding Co ronary Care (hartbewaking) van 't AZL zijn alle 8 verpleegkundigen geslaagd. Het was voor het eerst dat deze opleiding werd gegeven. De geslaagden zijn de dames R. Kronenburg, A. E. van Roermund- Tinkelman, J. M. A. van Rijn-Ber- kel, C. J. C. Vanhaelen-van Vliet, D. A. Vlaar, M. T. G. van Winden, J. A. M. Wijnen, J. M. A. van der Krogt-van der Poll. vernieling, ook terecht wegens over treding van de opiumwet door voor handen hebben van hasj. Die was in Amsterdam gekocht door zijn vrouw en verborgen achter het behang van het trappenhuis. De ruit in genoemd laboratorium had hij vernield als wraak jegens de wereld. „Daar knapt de wereld echt niet van op. Bovendien wordt in dat la boratorium alleen maar kou opge wekt", constateerde de president van de rechtbank. „Ik wist niet meer wat ik deed," aldus verdachte. Reeds eerder had hij voor soortge lijk feit als thans terecht gestaan. Er werd toen overwogen hem niet toere keningsvatbaar te verklaren, doch dat werd door de rechtbank afgewe zen. In verband met dit alles, besloot de rechtbank over verdachte nader een psychiatersrapport te doen uit brengen en de verdere behandeling van de zaak aan te houden. Oegstgeest vierde vooral 's avonds een uniek feest langs het Oegstgeester kanaal met een kampvuur, veertig verlichte boot jes en vuurwerk, maar het programma had ook overdag hoog tepunten. In Poelmeer deden 950 mensen mee aan zwemwed- Warmond en water is één. Begrijpelijkdat een gondelvaart op het programma stond. Daarbij was o.a. dit schip te zien. strijden en er was ook een flinke belangstelling voor het con cours "Kind en dier" (300 dieren) op de tentoonstelling "Bloem en beeld", die tot 23 september aan de Lange Voort te zien blijft. Voorschoten had ook springende parachutisten en voorts een spectaculaire zeskamp, waarvan deze aardige foto.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2