Nelv.Beelen: KRV pakt dit )ocos naar Mor sk war tier? jaar alles... an den Oever: Met SJC hoger dan derde plaats „Als het s zondags na de wedstrijd erg gezellig is, valt het niet mee de VTL-kantine op tijd te sluiten" n de Kikkerpolder worden we ussen twee clubs doodgedrukt9 SPORT EXTRA VPERDAG 6 SEPTEMBER 1973 r f.STGEEST ..Miin vrouw is altiid helemaal in w- V GSTGEEST ,,Mijn vrouw is altijd helemaal in ge est voor voetbal. Zelf gaf ik er niets om. Ik ging wel 3 kijken naar mijn vier zoons, die in DOCOS voetbal- maar meer ook niet. Tot ik plotseling werd benaderd enige bestuursleden. Of ik wilde voorzien in een be- ursvacature. Ik moest er eens over nadenken. In Bad- vedorp, waar wij enige jaren hebben gewoond, was ik retaris van een gymnastiekvereniging, maar een voet- vereniging was iets nieuws voor me. Korte tijd later was oorzitter", aldus de heer P. C. Reizevoort, die aan zijn nst naar DOCOS de voorwaarde verbond, dat hij ,,geen manszaak" wilde gaan leiden. rugkdjkend op een (bewogen) voorzitterschap, waarin een de omstreden degradatie van •erste elftal en het uittreden uit itactcommissie Leidse voetbal- centraal stonden, stelt eer Reizevoort vast, dat de hob- IOCOS vrijwel al zijn vrije tijd opgeëist. „Dat geldt natuurlijk voor enkele andere bestuurs- Vooraü na de brand in het mis. Aan een echte inwerkpe- kwam ik niet toe, al is het wel lat je juist door zulke gebeur- veel meer contact hebt met eden. Ik leerde op die manier ereniging snel kennen, zij het rvlakkig. Met ruim 500 leden je gerust spreken van een be- waarin je 't eigenlijk wiet meer jr, met uitsluitend amateurs, zoals mijn voorganger, de heer Teylingen zou ik willen zien, dat JOS technisch ging samenwerken andere verenigingen, zodat je 'n full-time trainer kunt aan- overheid. Alle en verwonderden zich erover. We hebben begrip, dat ook hier finan ciële offers moeten worden gebracht maar het minste dat wij mochten verwachten, was dat dit op een ele gante manier naar voren zou worden gebracht. Daarna werd er onaange kondigd een conflict tussen twee verenigingen uitgevochten en dan vraag Je Je af, wat kom ik hier doen. Ik had reeds meerdere ver gaderingen bijgewoond van deze com missie, maar zij hebben mij nooit kunnen boeien. De doelstellingen, worden m.i. niet of onvoldoende in 't oog gehouden". Voor DOCOS redenen genoeg om zich terug te trekken uit deze com- Sportief KATWIJK Wat bij het in het voetbalspel geschoolde heren vaak een probleem is: het scoren, gaat de beginnelingen in deze tak van sport, de vrouwen, bijzonder goed af. Na twee jaar (of ficieel) damesvoetbal zijn uitslagen van 100 nog altijd geen uitzondering. Goed verdedigen blijkt voor de vrouwen toch moeilijker te zijn dan aanvallen. Zit er dus een dame bij die een beetje "feeling" voor voetballen heeft wil de score nogal eens fors oplopen. Voor zo'n forse score zorgt bij de zaterdagmi'ddiaigkatnpicen KRV bij de blonde spitsspeelster Nel van Bee- len. Met een totaal van vierenvijf tig treffers is de 21-jarige assisten te op een accountantskantoor onbe twiste topscoorster in de Afdeling Leiden. De Katwijkse heeft daarbij wel concurrentie want Randstad La dy Marion de Groot kwam tot een enveertig doelpunten en Mary van der Meer van Weteringse Girls pro duceerde er negenendertig. En dat zijn dan nog maar de eerste drie van de topscoorsterlijst, waarop negen Preenen „De moeilijkheden met ASC over het ongerechtigde spelen van Bram Franken hadden hier niets mee te maken. We waren al eerder van plan het contact te verbreken. De ze kwestie heeft ons alleen nog ge sterkt in onze beslissing. Als wij deel uit maken van een dergelijke com missie, dan verwacht ik, dat de z.g. gedupeerde vereniging zich met Docos-voorzilter Reizevoort: ,,We staan al vijf jaar op de nominatie". (Foto Jan Holvast) mij in verbinding stelt de hoogte te brengen va: tuele fout. Helaas is er contact geweest, om mij op tig geprotesteerd, maar zelfs mr. i een even- Jansen van Raay kon onze vereni- geen enkel ging niet helpen. De doelstelling van de initiatiefnemers van de belangen- zo dat wij nu vijandig tegenover ASC staan. Beslist niet. We willen weer graag aan de commissie onze medewerking geven, maar dan moet plotseling een klacht van de KNVB commissie is goed, maar dan moet de doelstelling, die in de bus. Is dit sportieve samen- er wel sportief door iedereen aan ankerd ligt, wel worden waarge- werking? Natuurlijk hebben wij hef- worden meegewerkt. Het is echt niet maakt". Door Henriëtte v. d. Hoeven namen prijken van "schutters** die meer dan twintig doelpunten maak ten in het afgelopen seizoen. Voor Nel van Beelen, die door haar drie voetbalenthousiaste broers en een legertje buurjongetjes "bij ons in de buurt woonden maar wei nig meisjes dus ging ik vanzelf voetballen" is "opgevoed", telt dat doelpunten-record helemaal niet zo zwaar. "Ik weet niet hoeveel keer ik afgelopen seizoen heb gescoord, het zal wed heel wat zijn hè", zegt ze "Lekker voetballen is voor mij het belangrijkste. Als ik voed dat het een bepaalde middag niet gaat Je hebt weieens dat de eerste bal die Je ;en en een betaalde kracht voor centrale administratie. Fusies Ik voorlopig niet. Daarvoor is 't te groot". derdak ;1 wil DOCOS in het uiterste I overwegen tijdelijk onderdak te oen aan ean in (veliden)nood ge- te zaterdagclub. „Als wij ten- te in de toekomst verhuizen 1 het Morskwartier. Twee vel- moeten reeds speelklaar zijn; derde terrein moet nog worden elegd. Het enige, dart; wij weten we als grootste vereniging nominatie staan, maar dat is nim 5 Jaar zo. Intussen hebben rel het gevoel, dat wij tussen =n Lugdunum worden doodge- Ook is onze kantine aan drin- uitbreiding toe. Wij kunnen niets ondernemen, zolang we 'eten waar wij aan toe zijn. De willen trouwens ook wel weg Ilink aantal komt uit het Mors- waar nog weinig vereni- is. Ik hoop dat wij in mber definitief uitsluitsel krij- van de Sportstichting, zodat wij 8 kunnen gaan ondernemen. Tij de laatste Jaarvergadering in hebben wij een bouwcommissie et leven geroepen, die zal na- hoeveel de opstallen zullen gaan n. We verwachten, dat dit in annen zal gaan lopen. We heb- zelf weinig vakbekwame leden, wij vermoedelijk alles zullen ten uitbesteden. Toch hopen wij die tijd op medewerking uit kring." st de te verwachten financië- >esognes rond de (eventuele) Pbouw is DOCOS dit Jaar ook nfronteerd met een begrotings- Reizevoort: "Dat komt .oa. de belangrijke huurverhoging de velden (ongeveer 30%), een dere trainer (die nu ook de A- •Jundorenselectdes onder zijn lei- heeft) exploitatie cluborgaan Us reden werd door de Cport- ting opgegeven, dat Docos t.o.v. sren, altijd minder huur had be- i. De bedoeling was, dat de verhogingen zouden wor- besproken in de belangencom- le in mei Jl. Maar vreemd ge viel daar niets meer te be ten. Alles was reeds beslist en gekeurd door de gemeentelijke LEIDEN Wie in het clubhuis van VTL een kijkje achter de schermen neemt, moet het niet vreemd vinden dat er af en toe een babyflesje wordt gewarmd of een kleuter z'n liga met sinaasappelsap krijgt "aangereikt". Dat zijn juist de din gen die zo tekenend zijn voor de sfeer bij Vlug Trouw en Lenig, de ongeveer 300 leden tellende vereniging op het kleine sportpark aan de Vliet: VTL is een familie. dan ook op het veld en dat is wel zo gezellig en 's zondags is ei een vaste ploeg. Wat dat betreft, s er natuurlijk veel ln de voet balwereld veranderd. Vroeger gin gen do mannen naar het voetbal- 'en om eens "uit huis" wat be tekende van vrouw en kinderen weg te zijn. Nu komt de hele fami lie méé. ALs het zo 's zondags na de wedstrijd erg gezellig is valt Door Henriëtte v. d. Hoeven De sfeer wordt zeker niet bepaald aoor het voetballen alleen. Het zijn vooral de dames die het clubhuis runien, die sfeer maken. In een rommelige kantine waar de koffie niet om te genieten is ga Je nu eenmaal niet zitten Maar dat zal aan de Vliet niet voorkomen zolang het zevental wat *ot nu toe de scepter heeft ge zwaaid aan het bewin dis .Een van die zeven is Corry Heshusius (38) echtgenote van voorzitter Jan Heshusius. "Oh, boekdeleti kan ik Je over VTL vertellen", roept ze uit als ik telefonisch een afspraak met haar maak. Knettergek "We runnen met z'n zevenen, vrouwen van bestuursleden en 'eugdiciders, het clubhuls", be gint ze haar verhaal, 's Maandags is de grote schoonmaakavond. De kleedkamers, de kantine, alles krijgt een beurt. Op trainings avonden ben ik altijd op het VTL- terrein te vinden. Ik kan 's avonds gemakkelijk weg omdat Ik grote k'ndeien heb. Ik ben er natuurlijk toch veel omdat mijn man voor zitter Is. Alleen de grote disco avonden mijd ik, dan wordt Je ge woon knettergek van de herrie. Za cerdags beginnen de vrouwen van de jeugdleiders. Hun mannen zijn het vaak niet mee om half zeven ne deuren te sluiten, maar daar hebben we een goede gewoonte van gemaakt. Dan kan iedereen weer op een redelijke tijd thuis zijn' Het groepje van zeven moet ko mend seizoen mevrouw Van Vliet al vijftien Jaar in de kantine "We zullen het met de rest van ons clubje moeten proberen te •edden want je hebt echt inge werkte krachten nodig". Daar komt haar man tussen het "Het gaat natuurlijk goed Het echtpaar Heshusius met de dochters TinneJce (uiterst links) en Hanneke. groep voor kunnen hebben dan de- VTL-Jeugd is alles dat is duide- toch Je kunnen gebruiken. Neem nu dat schoonmaken van de kleedkamers. Daar zou Je best een andere Ik geloof, en dan spreek ik in het algemeen, dat de mensen zich te weinig realiseren wat voor werk er in een vereniging zit. Men is zo snel geneigd de kinderen bij het voetballen af te zetten en dan lekker een paar uurtjes rust te ne men. Als iedereen zich nu een twee of drie Jaar voor die vereni ging inzette zou er veel meer kunnen worden gedaan. Het moet nu altijd van een vaste kern ko- Zo gauw het gesprek op de jeugd komt staat het echtpaar Heshusius in vuur en vlam. Hun lijk. Corry: Voor ik met het werk in het clubhuis begon was ik chauffeu.se voor de jeugd teams. Ik voelde me gewoon de moeder van dat hele kluitje. Het was heerlijk." Die goede relatie met de Jeugd is mede dankzij de voetbalactivi teiten die zoon Jan (16) nog steeds aan de dag legt gebleven. „Soms loopt er een binnen en zegt we komen vanavond hoor," dan zit hier het hele stel te discussiëren. (Foto Jan Holvast) De VTL-Jeugd heeft ook wel iets over voor de vereniging. In de paasvakantie vertelt Jan Hes husius, komen ze spontaan de boel opknappen, paaltjes verven, schoonmaken onder de tribune al die klusjes waar Je eigenlijk nor maal niet aan toe komt. Nee, de Jeugd vind ik enorm positief. Vandaar waarschijnlijk ook zijn besluit om niet langer dan 4 Jaar als voorzitter aan te blijven. Je doet toch Je gezin tekort als Je die taak goed wilt uitvoeren". Hij vertrouwt er op dat tegen die tijd een Jonge bekwame VTL-er staat te trappelen om het stokje van hem over te nemen. Nel van Beelen (Foto Jan Holvast) trapt al mis is en dan blijft het ver keerd gaan, daar kun je va/n op aan kap ik er net zo lief mee". Een uitspraak die tekenend Is voor Nel van Beelen, Nel zegt en doet pre cies wat ze wil, ook in het veld, waardoor ze zichzelf nogal eens in de nesten werkt. Dat Nel van Beelen een spitspeed- ster is waarvoor Je als verdedigster moet oppassen, is maar al te bekend. Het heeft afgelopen seizoen voor nogal wat blessures gezorgd. "Er zijn zoveel meisjes die nog nooit hebben gevoetbald en diie helemaal niet weten hoe je tegenstandster de bal moet afnemen, ze schoppen maar wat en daardoor krijg Je natuurlijk onno dige blessures. Bovendien zijn vrouwen in het veld ontzettend fa natiek Je hoeft maar wat te zeggen of Je hebt een trap te pakken. Komt het niet omdat Je de bal nogal eens lang bij Je houdt? Pin gelen bedoel Je zeker. Dat wordt vaak gezegd en misschien is het ook wel een beetje zo. Ik wil altijd wach ten tot er iemand vrij loopt. Dat Je dan de bal vasthoudt is toch nor maal? Vorig seizoen zijn Jullie in de strijd om de Leidse titel door de Randstad - sport Ladies geklopt het eerste verlies in competitieverband wat was dat voor een ervaring? „Verliezen is natuurlijk niet leuk maar Randstad was gewoon beter. Je moet niet vergeten." voegt Nel daar min of meer als verontschuldiging bij, „dat wij al een paar weken voor deze wedstrijd moest worden ge speeld het competitieprogramma hadden afgewerkt. We hebben er steeds naar uit zitten kijken maar veel gevoetbald is er in die tijd niet meer. We waren het ritme een beetje kwijt. Maar ondanks het verlies heb ben we de champagne want je hoopt altijd te winnen die we hadden meegenomen opengetrokken hoor. Volgend Jaar pakken we alles zei iedereen..en daarmee was alles gezegd." Komen er nog grote veranderin gen bij KRV. ..Nee, dat geloof ik niet. We hebben wel een nieuwe keepster en Nies van der Mark komt terug. Dat zijn twee belangrijke punten. De tegenstand, dat merkten we afgelopen Jaar ook al, wordt beter. Je gaat een verde diging nodig krijgen en een goede d'oelvrouwe. Het eerste jaar dat er officieel werd gevoetbald was dat eigenlijk maar zelden het geval. Voor wat mezelf betreft ik ga minder roken en de pilsjes zoveel mogelijk laten staan. We moeten dit Jaar ook de Leidse titel binnenhalen opnieuw actief voor RVC. ("Ik was met onenigheid weggegaan bij ADO en wilde juist tegenover die club mijn capaciteiten nog eens tonen. 6ij ADG was ik altijd het vijfde wiel *?n de wagen geweest") kwam snej tol een aceoord, maar tekende nog niet. D'. 31-Jarige Hagenaar heeft Door Jan Preenen achter nooit twijfels laten bestaan over het aangaan van een verbinte nis met de Noordwijkse zondag- derdeklasser. "Terwijl ik met SJC in onderhandeling was, kwam Arie •ie Vroet naar me toe. Ik had twee Jctar in het amateurelftal gespeeld. De Vroet zag me niet graag vertrek ken en probeerde me over te halen cog een seizoen te blijven spelen. Ik *cn oen maand naar Mexico en de kwalificatiewedstrijden meespelen, "<x>r het Europese kampioenschap van landenteams. Het klonk allemaal echt wel aantrekkelijk, maar ik mocht er niet op ingaan. Ik ben een man van mijn woord. Ik had SJC ->eloofd te komen. Ik heb trouwens »ile pieken als voetballer gehad. De combinatie SJC-Van den Oever b eef aan ook intact. De man, die In de nog resterende zeven minuten van het gestaakte duel Roodenburg- HVC in het seizoen 1971/72 voor de oeslissende treffer zorgde, kreeg de rpdracht mee te "proberen een kam- pioensieam af te leveren". 28 30 Sciectiespelers kreeg hij tot zijn be schikking. "Uit de wedstrijden, die V tor nu toe heb gezien heb ik opge maakt dat het voetbal er in zit. Vooral de kameraadschap viel me do. Er wordt veel van elkaar geno men. De Jongens hebben ook zelf siiontaan voorgesteld om tweemaal gaan trainen. Er zullen wel enke le zaken veranderd dienen te worden. Van aanvoerder Eddie van Duyl uoorde ik bijvoorbeeld dat de spelers v-or een belangrijke wedstrijd pas om kwart over twee bij elkaar kwa men. Z j schijnen daardoor het kampioenschap verspeeld te hebben. Ik heb ook wat adviezen gegeven over dc entourage. Misschien komt cat omdat Je als betaald voetballer nogal het een en ander gewend was. maar een scorebord, standenlijsten en een dug out zijn toch het minste Het bestuur is in ieder geval leven dig genoeg en doet er alles aan om het ïeefbaar te houden. Ik wil zelf voor elkaar zien te krijgen dat we na trbuiing op donderdagavond met fc'n aller een hapje gaan eten, zodai Je een steige baud krijgt". In die cfeer streeft Van den Oever naar de top. "In ieder geval hoger dan de derde plaats, die SJC vorig seizoen behaaoe". 'Dat houdt niet in dat ik zwaar teleurgesteld zou zijn als we dat doel niet bereikten. Ik kan tegen mijn verlies Als het maar niet door stom miteiten komt. Dan kan ik er de pé tn hebben, zoals in de afgelopen competitie. Tegen CW thuis kon Ik voor RVC voor de overwinning zor gen Het was 2-2. De keeper was uit zijn doel en ik had nog maar een speler voor me. Nou, dat zou ik wel *\en fiksen. Vergeet het maar. Ik schoot veel te zacht en die speler baalde de bal met de punt van zijn schoen nog weg. Op zo'n moment kan ik verschrikkelijk kwaad op me zelf fijn. Uren daarna denk lk er nog aan. Zoiets zit diep bij me".

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 19