Ik ben an let Nederlandse volk geweest" ioningin Juliana in collectief interview: ctie nationaal geschenk lat vanavond van start I ...e/7 gisteren i DODEN ONGEVAL STEENWIJK TV morgen] DUITSE TV telprogramma] DAG 3 SEPTEMBER 1973 BINNENLAND nsn rei 'DIJK Koningin Juliana laterdag op Paleis Soestdijk collectief interview met het ands Genootschap van edacteuren een aantal vra- ar aanleiding van haar zil- regeringsjubileum beant- Deze vragen en antwoor- lgen hieronder. Daarbij is lftelijke tekst gebruikt, zo- onmiddellijk na de monde- leantwoording door de vor- tan de hoofdredacteuren uitgereikt. Het zijn zoge- e geautoriseerde antwoor- w.z. ze gaan onder üdniste- arantwoordelij kheid. inhuldiging hebt U de woor- rui kt: Wie ben ik dat ik dit ben. Als u terugkijkt op deze hoe hebt U dan vanuit lemoed de vervulling van Uw ervaren? INWIJK Twee Jongeman- In gisterochtend bij een ver- geval in Steenwijk omgeko- der anderen werden hierbij gewond. Het ongeluk gebeur- drie uur in de nacht van za- op zondag. Een door de 20- B. Damhuis bestuurde ram op volgens de politie on- rbare wijze op de linkerweg- n botste op een door de 23- Engelen bestuurde tegen- De heer Engelen was de eni- inzittenden van de beide allen inwoners van Steenwijk rtschappen van deze plaats, gedeerd bleef. Zijn passagier, Jarige Mooi werd zwaar ge- De 19-Jarige G. H. J. de Lan de 18-jarige H. v. d. Hogen, inzittenden van de andere kwamen om het leven. Zwaar werden verder de 20-jarige Damhuis, de 25-jarige J. A. -ange en de 19-Jarige A. H. J. man. Antwoord la: Veel aandacht heeft destijds ook getrokken Uw uitspraak dat U eer bied vraagt voor wat leeft en groeit. Vindt U in de tegenwoordige aan dacht voor het milieu, en vooral voor het ecologische evenwicht, een weerklank op die woorden van des tijds. Daar kan ik geen antwoord op ge ven. Ik weet het nog steeds niet. De vervulling van mijn functie bleek natuurlijk zoals dat bij al les is vaak anders dan verwacht, soms voldoening gevend, soms te leurstellend, soms prettig, soms ooi- aangenaam. Soms gemakkelijker, soms moeilijker dan ik had ver wacht. Maar altijd boeiend en inte ressant, zowel in grote lijn als in onderdelen, en ik stel me niet voor, dat bij alle wijzigingen in ons land en daarbuiten, dit geheel van erva ringen anders zal worden. Antwoord lb: Ik kan alleen maar zeggen dat ik blij ben dat in indertijd gezegd heb, nu milieu en ecologie zulke ur gente vraagstukken zijn geworden uit het oogpunt van zelfbehoud. Ik vind dat daarnaast ook de eerbied voor al wat leeft en groeit op zich zelf in ons moet leven. Vraag 2: U bent nu 25 jaar lang omgegaan als vorstin met het Nederlandse volk. Welk beeld hebt U gekregen van het karakter van het volk, van zijn goede en minder goede eigen schappen, ook als U het vergelijkt met andere volken die U hebt ont moet op Uw buitenlandse reizen. En zijn er in dat beeld belangrijke ver anderingen opgetreden. Antwoord 2: U spreekt van „omgaan met". Daarmee zou ik een buitenstaander zijn! Ik ben mijn hele leven lang deel van het Nederlandse volk ge weest! En heb temidden daarvan de laatste 25 Jaar dit ambt vervuld, met nog twee korte regentschappen daarvoor. Iedere Nederlander heeft wel een visie op zijn eigen volk en onze eigen mentaliteitsveranderin gen en treft zijn eigen vergelijkin gen met andere volken. Maar wiens visie is er nu de juiste? Is onze trots op sommige van onze eigen schappen wel terecht? Is dat waar we ons niet op beroemen altijd wel onze minste kant? Moeten we onze positieve en negatieve zelfkritiek niet eens herzien? Vraag 3: Meestal een keer per jaar, met Kerstmis, richt U zich in een per soonlijk woord tot het Nederlandse volk. Kunt U iets vertellen over de manier waarop U zich op de toe spraak voorbereidt en wat de grote lijn is van wat U wilt overbrengen. Welke invloed van buiten ondergaat U daarbij, zoals correspondentie, gesprekken of misschien zelfs kranteberichten Antwoord 3: Eigenlijk zou ik met de wedervraag willen beginnen: Wat heb ik ooit op Oudejaarsdag gezegd? Ik houd wel eens een toespraak met Kerstmis dat ligt daar vlak vóór, weet U en ook op andere dagen. Ik maak mijn toespraken altijd zelf en verzamel van tevoren langzamer hand de bouwstenen. Van alles kan me inspireren. Het hangt van de aanleding af, zeer bepaald of meer algemeen welke gestalte die krijgt Als sommige gedachten me na aan het hart liggen, zullen die er in tot uitdrukking komen. Bijvoorbeeld de gedachte van eerbied voor het le ven. Vaak heb Ik het ook gehad over ieders verantwoordelijkheid en die van allen samen. Vraag 4: In de loop van de laatste kwart eeuw is er in de samenleving een duidelijk andere kijk ontstaan op „de over ons gestelde machten". Het proces van democratisering heeft zich uitgebreid, er is meer inspraak, er is minder eerbied. Hoe beleeft U dat, mede gezien in het licht van Uw voorbereiding op het Koning schap? Antwoord 4: Ik ben het met U eens, dat er na de oorlog een en ander veranderd is, ook in de door U aangeduide zin. Hoewel ik geloof, dat de Neder lander altijd kritisch ten opzichte van anderen is geweest, is er nu een mondigheid ontstaan onder de leden van onze maatschappij. De oorzaken daarvan zullen deels wel in een vroeger stadium gezocht moeten worden, bijvoorbeeld in het algemeen kiesrecht en het voor ie dereen verplichte onderwijs, naast uiteraard de oorlog zelf. Men had vroeger ontzag voor de functie, voor HAAG (ANP) De actie aal geschenk in verband met ►-Jarig regeringsjubileum van fin Juliana, gaat vanavond art. Meer dan honderdduizend ig(st)ers zwermen die avond e collectebus over Nederland huis aan huis geld op te ha ir het geschenk, dat de vor- ►orgenavond tijdens een fees bijeenkomst in de RAI in Mam persoonlijk zal worden ►oden. gemeld zal het geschenk be ult een geldsbedrag, dat vol le wens van de koningin ten moet komen aan het "kind in nood". Het geld zal worden ge bruikt voor de bouw van een twee de dialysecentrum voor Nederlandse nierpatientjes en voor kinderen in ontwikkelingslanden. De Nederlandse Stichting Kinder hulp voert op veertig km van Hyde rabad (India) een modelproject uit waarbij 45.000 kinderen betrokken zijn. Dit project zal worden voltooid. Met de opgedane ervaringen, wil men in andere ontwikkelingslanden soortgelijke projecten uitvoeren. Ook wordt gedacht aan projecten om het oorlogsinvalide kind te revalideren. De bliksemactie van vanavond, wordt om 20.20 uur via de beide te levisienetten ingeleid door de vori ge voorzitter van de Tweede Kamer mr. F. J. F. M. van Thiel. Hoewel het aanvankelijk moeilijk leek om voldoende collectanten te vinden is het benodigde bestand vol gens vice-voorzitter Brouwer van 't Nationale Comité toch ruimschoots gehaald. Alleen in enkele grote ste den is er nog een collectantente kort. De bliksemactie duurt een uur. Gezien het grote enthousiasme waarmee men in de verschillende gemeenten de zaak heeft voorbereid is volgens de heer Brouwer de ver wachting gewettigd dat een groot be drag wordt opgehaald. de symbolen van de ambtsdrager. Later is men, eerst onbewust en daarna bewust, meer gaan zoeken naar de mens die het ambt draagt, en ook meer gaan verwachten van die mens. De functionaris, wie hij ook zij, moet dat ontzag eerst waar maken. Ik vind dit ook een gunstige ontwikkeling, maar ook een moeilij ke, want dat impliceert, dat men zo mogelijk op al die plaatsen „men sen met inhoud", dus persoonlijk heden, geplaatst wil zien. Het vergt bovendien ook een, soms moeilijke, omschakeling bij de mensen op die leidinggevende plaatsen zelf. Dege nen die zo geplaatst zijn, dat zij richtlijnen moeten geven, moeten zich tegenwoordig veel meer, heel veel meer dan vroeger rekenschap geven van alle „waarom en hoe" bij het geven van leiding. Vraag 5: U speelt een belangrijke rol bij de kabinetsformatie. Dat is de laatste jaren duidelijker geworden dan vroeger, doordat de adviezen van de fractieleiders worden gepubliceerd. Wij begrijpen, dat U geen concrete inlichtingen wilt geven over deze rol, maar wij zouden het op prijs stellen als U iets zou willen vertel len over de overwegingen die U volgt bij het vervullen van die functie, waarbij wij met name den ken aan gedachten over de beteke nis van de monarchie in de parle mentaire domocratie. Antwoord 5: Zo belangrijk is die rol natuurlijk niet, als men die ziet in verhouding tot die van de fractieleiders en an dere adviseurs en vervolgens van informateur en formateur. Tenslotte is er de verkiezingsuitslag, die uit gangspunt is, een vast gegeven. Ik ben de onpartijdige trechter waar alle adviezen in vloeien. Samen met de gebrunikelijke adviseurs moet er dan gestreefd worden naar een zo goed mogelijke interpretatie van de wensen van de kiezers, om tot een zo aanvaardbaar mogelijk antwoord daarop te komen. Als de verkie zingsuitslag duidelijk is, d.w.z. dui delijk wijst in een bepaalde rich ting, is het begin van een formatie ook vrij eenvoudig. Maar als de uit slag onduidelijk is, is het starten van de formatie, d.w.z. het proces op een spoor zetten, ingewikkeld. Ik richt me dus geheel naar de politie ke adviezen en laat mij daarbij ui teraard niet leiden door eventuele persoonlijke voorkeuren, zoals wel eens van me wordt verteld. Het kan in ons systeem ook eenvoudig niet. Het blijft steeds bij het zoeken aan de hand van de adviezen naar een meerderheid, of als die werkelijk ontbreekt, naar de grootste minder heid, die de draad op kan nemen en daarmee verder kan werken. Bo vendien zijn er aan het eind altijd weer de Staten-Generaal, die het laatste woord hebben over het re sultaat van een formatie. Kort ge zegd, het gaat erom, met de verkie zingsuitslag als uitgangspunt, tesa- men met de gebruikelijke adviseurs de grootste gemene deler of het kleinste gemene veelvoud te vinden, dat volgens schatting, alweer van de adviseurs de goedkeuring van de Staten-Generaal zal krijgen. Vraag 6: Als U de manier waarop U Uw dochters hebt opgevoed vergelijkt met de manier, waarop zij hun kin deren opvoeden, wat zijn dan Uw reacties. Antwoord 6: Het gebeurt in dezelfde geest: Zoals opvoeden, maar ieder op eigentijdse wijze. Ook mijn ouders hebben mij voor die tijd de grootst mogelijke vrijheid gegeven, gepaard aan het bewust maken van eigen verant woordelijkheid, en zowel wij als onze kinderen trachten deze lijn door te trekken. Ik zie opvoeding als de belangrijkste taak die mensen hebben: ieder jong wezen met liefde te omringen en zo ieder van hen alle kansen te bieden om tot volle dige ontplooiing te komen opdat ze kunnen uitgroeien tot volledige mensen. Na beantwoording van deze vragen door de koningin in de Stuczaal van het paleis, werd daar op het bordes nog geruime tijd bij een glas sherry nagepraat. Hare Majesteits hondje Zara, van het ras dat men op oude Egyptische reliëfs tegenkomt, stal daarbij de show door geregeld bedel achtig tegen de blauw-groene linnen japon van de koningin op te sprin gen. Schooltelev. NOS: 18.20 (K) Kiri de Clown. 18.30 (K) Journ. 18.40 (K) Ju- bileumprogr.: rechtstreekse reportage van de rit van de Kon. Familie van palels Soestdijk naar de RAI in Am sterdam met aansl. een verslag vanuit de RAI. plm. 19.30 (K) Juliana. Kon. der Nederlanden 1948-1973, een N.O.S. doe. t.g.v. het 25-Jarlg regeringsjubi leum van HM. Koningin Juliana. 21.10 (K) Journ. 21.30 (K) Jublleumprogr. een rechtstreeks verslag van de fees telijkheden ln de RAI. 23.30 (K) Jour naal. 23.35-00.05 W.K. Zwemmen ln Belgrado. Nederland II NOS: 18.45 (K) Kirl de Clown. 18.55 (K) Journ. VARA: 19.05 (K) Klaartje Tip en Balthasar. 19.10 (K) De Stra- temakeropzeeshow. 19.30 (K) Volgende patiënt, tv-serle. NOS: 20.00 (K) Jrn. VARA: 20.20 (K) De Onedin Lijn, tv- fllmserie. 21.10 (K) Cider with Rosie, speelfilm. NOS: 22.45 Den Haag van daag. 22.55 (K) Journ. 23.00-23.30 (K) Teleac: Spaans Les A. MAANDAG 3 SEPTEMBER Duitsland I 17.55-18.00 Journ. (Regionaal progr. NDR: 18.00 Fuchs und Fuchs en Co., tv-serle. 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Sportjourn. 19.26 Lerchenpark, tv-serle. 19.59 Pro- grammaoverz. WDR: 18.00 Nws. Noord- rljn-Westfalen. 18.10 Progr.-overz. voor de lopende week. Aansl.: Julia, Ameri kaanse tv-serle. 18.40 Hier und Heute. 19.15 Voor de Kleuters. 19.25 Dass einer das anderen Sprache verstehe. tv-se rle. 20.00 Journ. en weerbericht. 20.15 Panorama: rep.-analyses-menin gen. 21.00 Marty Feldman Comedy Machine. 21.45 Fllmrep. 22.30 Journ., commentaar en weerbericht. 22.50 Ver volgt, Amert' 0.30 Journ. Zweites Duetsches Fernsehen 17.30 Journ. 18.35 Klndertekenfllmserle 19.10 Der Bastian, tv-film. 18.45 Heute. nws., act. en weerbericht. 20.15 Rep, van Ruif Schwarz. Aansluitend: Nws. ln het kort. 21.00 An elnem Tag wie Je- der andere, Amerikaanse speelfilm uit 1955. Aansluitend: Tips voor bloscoop- gangors, 22.55 Nws., commentaar en weerbericht. WDRTelevisie 18.00 Sesam- strasse. 18.30 Talencursus. 19.00 Zand mannetje. 19.05 Progr. voor Italiaan se werknemers. 19.15 Hierzulande-Heut zutage. Prisma van het Westen. 19.45 (K) Commentaar. 20.00 Journ. en Nws.. uit Noordrljn-Westfalen. 19.55 weerbericht. 20.15 Variatlonen tiber Werktreue, tv-serle. 21.35 Telekrltlk. 21.45 Journ. 22.05-22.35 Filmportret. NEDERLAND I 18.45 Kiri de Clown (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Lippy de leeuw (KRO) 19.10 Charlie op stap, film met Charlie Chaplin (KRO) 19.30 De lieverdjes, tv-serie (KRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Inzamelingsaktie jubileumgeschenk Nationaal Comité (NOS) 20.30 Een man van gezag, Amerikaanse tv-filmserie met Anthony Quinn (KRO) 21.20 Een wals in het woud, of hoe een Engelse familie de 20e eeuw aan zich voorbij laat gaan (KRO) Documentaire over een bijzondere Engelse familie, die dertig kilometer ten zuiden van Londen woont, midden in het woud. 22.10 Marty Feldman Comedy Machine, amusementspro gramma (KRO) 22.35 Uitzending Stichting Socutera 22.40 Zendtijd Politieke Partijen: Katholieke Volks Partij 22.50 Journaal (NOS) NEDERLAND I 18.45 Kiri de Clown (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 De avonturen van Toomai en de olifant, tv-serie voor de jeugd (AVRO) 19.30 Het wonder der natuur: Rond de baai (AVRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Inzamelingsaktie jubileumgeschenk Nationaal Comité (NOS) 20.30 AVRO's Marathon Kwis 20.31 Hooper's laatste jacht, tv-film deel 2 (AVRO) 22.05 Televizier Magazine (AVRO) 22.55 Journaal (NOS) De portretten, die de NOS uit zendt in de serie Markant zijn uiteraard boeiende tijdsbeelden. Zeker voor generaties van rond de dertig hebben de portretten van deze perso nen zeker een onthullende wer king over een geschiedenis pe riode. die een beetje aan hen voorbij ls gegaan. Je hebt het meebeleefd, gedeeltelijk, maar uiteraard niet intensief. Prof. dr. ir. W. Schermerhorn, oud-minister-president is ook zo'n figuur; net als voorheen dr. Algra in deze serie, die een stuk geschiedenis aan hun broek hebben, dat er zijn mag De periode waarin deze mensen actief aan de politiek deelna men is getekend door woeste zaken van weinig verheffend Hollands glorie, zoals de Indo nesië- en Nieuw Guinea-kwes- tie. Perioden, waarin deze mannen strijd voerden tegen overtuigende tegenstanders. De makers van Markant gaan daaraan voorbij. Steeds wordt gegraven in het gevoelsleven van zo'n man, maar wel op een uiterst eerbiedwaardige wijze. Het is aardig als Je de vrouw, die 27 jaar de secreta resse was van Schermerhorn kan laten vertellen dat de pro fessor eens tegen een student heeft gezegd: „en daar sta je dan met je piemel in het zand." Maar wat vertelt het van de man zelf. Voorgedragen mannen, die het „Dit is uw leven" completeren, hebben alleen maar aardige herinneringen aan de man, terwijl hij zelf verhaalt van grote aanvallen od zijn figuur. Niemand van die aanvallers wordt aangedragen om het portret duidelijk te maken. Dat is een gemis. Zo'n portret is nu slechts een flauwe afspiegeling van de werkelijkheid en draagt niet bij tot de geschiedschrij ving en heeft nauwelijks enig ander doel, dan iedere keer maar weer te laten zien, dat die grote voormannen van wel eer ook maar mensen waren. Of ooit iemand daaraan heeft getwijfeld. Zaterdagavond bewees de KRO- tv maar weer eens. dat hoe Amerikaans het programma ook is, dat Je brengt, Je niet proberen het ook echt Ameri kaans aan te pakken. Berend Boudewijn, terug van vakantie, vatte de BB-quiz weer op. Hil maakte zijn rentree met het binnenstappen van een deur om daarmee zijn terugkeer een functie in de show te geven. Zoiets doen ze in de Verenigde Staten inderdaad veelvuldig. Zo'n man maakt daarover dan vlot niet al te leuke grappen beweegt zich zwierig en komt tenslotte weer terzake, de quiz. Berend, helemaal zijn ervaring bij het program ma Improvisa tie vergetend moet dat grapje nu ook doen. Ten eerste is Be rend niet het type van de Amerikaanse quiz-master, maar 'n gewone verlegen anti-presen tator. Ten tweede missen wy over het algemeen de "schwung" voor dergelijke flauwiteiten. Daarom zat het aan alle kan ten mis. Berend zelf was er kennelijk van ondersteboven, want zo zwak hebben we hem in deze rol nog niet gezien. Hij ont spoorde zelfs in zijn praatjes met de kandidaten. Tegen de Limburgse mijnwer ker, die straks boven de grond komt met al zijn problemen, omdat hij moet omscholen, zei hij dat Limburgers dat wel vrolijk opvatten. Juist vorige week had Berend in allerlei publikaties kunnen lezen dat Limburgers de mijnsluitingen niet zo vrolijk opvatten en dat huisartsen in het zuiden probe ren wanhopige problemen op te lossen. Show is show. maar je hoeft de werkelijkheid niet helemaal uit 't oog te verliezen Brandpunt besteedde zijn laat ste thema-uitzending aan het gevangeniswezen. Een uitzen ding waarin zinnige dingen werden gezegd. Meer vanuit de hoek van de gedetineerden, dan door de wat paternalistisch ogende en sprekende autoritei ten. Vele vragen bleven on beantwoord en Brandpunt tole reerde dat. INVALLER MAANDAG 3 SEPTEMBER 1973. HILVERSUM I. 18.00 Nws. 18.11 Radlojourn. 18.21 De gesproken brief. 18.25 (S) Jazz Spec trum. NOS: 19.00 (S) Harmonie en Fanfare in Nederland en Europa. 19.30 (8) Hobbyscoop: een pop. progr. over electronlca. 20.00 Toe spraak Mr. F. J. F. M. van Thiel, voorz. Nat. Comltée 25-Jarlg Rege- ringsjub. 20.05 Komt u maar: act. progr. met gesprekken, tel. reacties en lichte gram. muz. 21.45 Uitgebrei de reportage. 22.25 Bond zonder Naam. 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radlo journ. NOS: 22.50 (S) NOS-Jazz - Jazz ln Aktle. 23.20 Also das flndet man bel uns nicht klankbeeld. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 18.00 (S) NCRV Combo Corner. 18.19 Ultz. v.d. Pacifistisch Socialistische Partij. 18.30 Nws. 18.41 Toelichting bij het nieuws. 18.48 Bandstand. 19.00 (S) Filter: Jongerenprogr. 19.30 (S) Literama: kron. over boeken, schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20.05 Avondoverdenking. 20.15 (S) Interna tionaal Orgelconcours Haarlem openingsconcert. 21.20 (S) Bij de gratie Gods: Koningin Juliana ln het culturele leven van haar tijd. 22.35 (S) Voordracht. 22.45 Het leven ls ln God: theologische etherleergang. 23.00 (S) Amsterdams Studenten Kameror kest. mod. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet eten. AVRO. 19.00 Nws. 19.02 <S) Ne derland-non-stop. 20.00 Nws. 20.02 Radlojourn. 20.05 Take the 8-train. 21.00 Nws. 21.02 De negen-uur-show. 22.00 Nws. 22.02 (S) Superclean Dreammachlne. 22.55 Mededel. 23.00 Nws. 23.02 (S) Vanavond laat. 24.00 Nws. 00.02 Radlojourn. 00.05 Droom- top-tlen. 00.55-01.00 Nws. AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. .30 Waterst.) 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S en M) Ar beidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03 11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rond om twaalf uur: een uur allerlei voor iedereen, met De Groenteman; Pais vous Parle: en 11.55 Beursber. Over- heldsvoorl.: 12.30 Ultz. v.d. landb. AVRO: 12.40 (S) Knipperlicht: radlo- heidsvoorl.: 12.30 Ultz. v.d. landb. AVRO: 12.40 (S) Knipperlicht: radlo- verkeersmagazine. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Plano, vlooi en bariton: Nederl. muz. uit de ro mantiek. EO: 14.00 Het woord der waarheid: theololenaar de Heilige Schrift. 14.15 (S) Over en weer: ra diomagazine. 15.05 (S) Licht en uit zicht: gewijde muz. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord: act., inf. en comm. 16.10 (S) Eigenwijs: kleuterprogr. 16.30 (S) Jeugd toer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel: beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. HILVERSUM p AVRO: Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Symptoom: reclame-ethlek act. progr. 18.40 (8) Prom. Ork.: amusem.muz. 19.10 (S) Kwartet Rob Franken en zangsol lste. 19.30 <S) Vanavond muz.. vroUJkh. en ver- stroolng. 22.30 Nws. 22.40 Radiojour naal. 22.50 (S) Licht ensemble. 23.05 (S) Er floot een vogel ln de wei. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM H KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 XH (S) Bad inerte: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Echo. 7.50 (S) Badlnerle: klass.mus. 8.24 Overweging. 830 Nws. 8.36 Oymn. v.d. Hulsvr. 8.45 Moeders wil ls wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klass. en mod muz. met 10.30 S Nws. 11.00 Zonne bloem. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met 12.22 WIJ v.d. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.: 12.30 Nws.; 12.41—12.50 Echo en 13.0013.05 Re-den maar. 14.00 •Schoolradio. 14.30 (8) Interlokaal op dinsdag, met 15.30 Nws. 17.00 Over- heldsvoorl.: Enkele facetten v.d. ge- zlnsstruct. op Cucarao. 17.10 v.d. kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo. Voetbal De competitiewedstrijd Fe yenoord en PSV, die voor 16 sep tember op het programma stond, is verplaatst naar zaterdag 15 septem ber. De wedstrijd begint om half negen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5