Vlootschouw Scouting was succes agendi Kapelaan Poelma vierde zilveren priesterfeest Jeugdwerk Oegstgeest bundelt krachten Actie voor de Oude Torenin Warmond Feest met „Sempre" STAD EN RAND MAANDAG 3 SEPTEMBER naar Alg. Burgerlek Pensioenfond? Stadhuis Lelden. Vergadering keerscommlssle, 4 uur nam. Stadhuis Lelden. Vergadering - meenteraad, 7.30 uur nam. Dinsdag Breestraat 19, Jeugdhaven. Ei slegroep voor tieners 7.159 u. Jeugdcaiè 7.30—10.30 uur nam, Troef (Hogewoerd 57): Creatlvi) groepen, dansexpressle 810 uuri Hooigracht 38Spreekuur Stlq hulsvesting werkende Jongeren j 8.30 uur nam. Diamantplein 27: Gespreks^ Baha'l. 8.15 uur nam. Spreekuur ai Maandag Hogewoerd 57, Lelden. Toneel,- en discussie Troef, 810 uur narti Lelden. Spreekuur homofielen 912 Breestraat 19: Sociëteit voor gt dlcapten 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163: Spreekuur voor levens- en gezinsmoe 7.30—8.30 uur nam. handbalvereniging 'Cl pia '72" uit 'Wassenaar houd! donderdagavond 13 september a 20 uur in de achterzaal van de laankerk de tweede algemene ty vergadering. Voorzitter Z. van kei is aftredend en herkiesbaar.! herkiesbaar zijn de heren H. E en D. Hofland. Nieuwe kandiij voor het bestuur zijn de het Noordoven en mej. G. van We Apothekers De avond-, nacht, en aondags dtenst inclusief de dienst op a wordt waargenomen door d za-apotheek, Doezastraat 31 e: theek Ve-n Breest Smallenburg, vestein 6, Leiderdorp en tegen, zaterdag 6 uur nam. Apotheek 0> geest, Wllhelmlnapark 8. Release Hulpverleningsdienst Release: f we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m I 8-10 u. nam bovendien dlnsd. t/tt 2-5 uur nam met uitzondering vai dagmiddag. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging \anvragen hulp bejaarden rig eieken en gezinsverzi tel. 49441 (maandag t. zlnsverzorglng. Rijnsburgerweg 86 63336 Humanitas Dienstverlening Humanitas, gracht 84. Spreekuur maandag nam. woensdag 9.3010.30 voorm 21458. Boottochten Kort Galgewater: Vertrek t tocht naar Kagerplassen, 10 en uur, naar Braasem ermeer en I fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanjaa brug)Vertrek Molencruise, 2 i Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaah KWJ-Leiden Beweging van werkende Jon gei Havenplein 3, tel. 21139 en 4612 formatiecentrum voor werkende Ji ren. Dagelijks en ook woensdag donderdagavond geopend. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710) -25202 Voor allen die in lijkheden verkeren bereikbaar maandag acht i Vogelasiel Anna Paulownastraat Gewon" 34687 Kinderopvang 73b (telefoon 30360). di., wo., do en vr. D.3012 uutu wo. ook 26 uur nam, do ook 7-^ Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moedert"! ;aven lofdil» 51652. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor i rechtskundige bijstand. Adres I Volkshuis Apothekersdijk 33 Open tijden dl. 10-11 uur voorm. do. 7-1 Dienstencentrum p Noordelndpleln 9b, tel. 40483, mene informatie dagelijks van fca uur voorm. jm Gemeenschap Zuidwest - Hulpverlening»- en informatiedT) gemeenschap Zuidwest. Tel. «T 33921 en 61944 f Geldkistje lee^l LEIDEN In de nacht van zin dag op zondag hebben inbrekers i s slag geslagen ln een café aajjir Lange Mare. Ze vernielden eenj0| en hebben binnen een geldkistje 1 1 geroofd. Het kistje was niet afftov ten. Het bedrag dat erin zat|er 11070,-. U LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad ftrr Witte Singel I Leiden P, Postbus 54 - Giro 67053 re Telefoon redactie 01710-31507 t Hoofdredacteur San Mulder U Maandabonnement f oi Kwartaalsabonnement127, Per Poet tauL Losse onmmere f 8,u' Abonnementegeiden oy rooniti/j oetaling te voldoen 8U au toen» tische overschrijving geen adffl! nistratie- en incassokosten Nabezorglng tot 20DO anj n Saterdag tot 18.00 am Telefoon 01710-30500 OEGSTGEEST Men wilde ver andering in het Jeugdwerk in Oegst geest, vandaar dat men gisteren is overgegaan tot de oprichting van een stichting S. J.J.O, (Stichting Jeugd en Jongerenwerk Oegstgeest). Vanaf 1 september 1973 wordt deze stichting een feit. Gezien de ontwikkelingen binnen een aantal vormen van Jeugd werk bleek een bundeling van krach ten zeer noodzakelijk. Tot dusverre vonden deze organisaties plaats in instituten als de Gereformeerde Jeugdraad Oegstgeest, de Centraal Hervormde Jeugdraad, en de stich ting Katholieke Jeugd- en Jongeren Commissie Oegstgeest. Door deze al gemene stichting zijn er meer mo gelijkheden voor de jeugd van Oegst geest van 6 tot 23 jaar. Tot nu tce werd er te weinig gedaan voor deze Jeugd door gebrek aan aangestelde beroepskrachten. Door deze samen bundeling bestaat de mogelijkheid deze beroepskrachten aan te trekken. De heer Rigtering, Jeugdwerklelder bij de Geref. en Centrale Hervormde Jeugdraad heeft al veel voorberei dend werk voor de stichting verzet. In een overgangsperiode tot 31 de cember a.s. zal het bestuur van de nieuwe stichting, bestaande uit de heren Anton de Vroomen (voorzitter) en secretaris Thijs Hakkenberg (penningmeester is nog vacature ln dit dagelijks bestuur) een aamtal or ganisatorische zaken moeten regelen en een aanzet moeten geven tot een beleid voor de toekomst. De oude in stituten worden niet opgeheven maar kunnen nu vele zaken overhe velen naar de nieuwe stichting. Het clubwerk, dat per week ongeveer 250 kinderen bereikt wordt gedaan door maar liefst 45 vrijwilligers in 23 groe pen; het kampwerk gaf 170 kinderen uit Oegstgeest een fijne vakantie; zo zal men nog enige tijd kunnen door gaan. Het bureau van de nieuwe stichting zal worden gevestigd in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg 9 in Oegstgeest. Door veel contact met jeugd en Jongeren hoopt men een goede organisatie op te bouwen en in stand te houden. Het enthousias me is er in ieder geval. KAGERPLASSEN Zaterdag werd op de Kagerplassen een vlootschouw gehouden, waaraan vele scouting-water- groepen deelnamen. Ongeveer 250 waterpadvindsters en zeeverkenners zeilden in 58 boten, bij een harde wind, in kiellinie langs het Admiraalsschip, dat op de Eimerspoel voor anker lag (op foto Jan Holvast) WARMOND Warmond is zeer arm aan. gebouwen van his torische en monumentale waarde en het is dan ook van het aller grootste belang dat. wat War mond op dit gebied nog heeft, zovéél mogelijk in stand wordt gehouden. Dan hebben wij het over de toren van de reeds in de oudheid verdwenen St. Matthias Kerk die vroeger stond op de hui dige begraafplaats van de Her vormde Gemeente, en die in de loop de jaren de „Oude Toren" is gaan heten. Deze toren is dermate in verval geraakt, dat het hoog nodig wordt dat maatregelen worden getroffen om algeheel verval, om niet te spreken van instorting te voorko men. Het is vooral het raadslid C. v. d. Zalm (op foto), die dit alles ter harte gaat en terzake in de raad ook vragen heeft gesteld. Wij hebben hem gevraagd wat er zou moeten gebeuren om te voorkomen, dat deze toren ver dwijnt. ..Wanneer er geen oplossing ge vonden wordt dan zal deze z.g. Oude Toren na eeuwen van rijke historie gaan verdwijnen uit het Silhouet van Wiarmondj en vooral voor de komende generatie alleen nog maar te zien zijn op de vele etsen en schilderijen die van deze toren gemaakt zijn o.a. door Jan Steen, J. van Raaij, Manceau, Th. Verhaar en nog vele anderen. De grote fout Is natuurlijk dat aan dit verval reeds jaren geleden niet de nodige aandacht is geschon ken. De Hervormde Gemeente had, als eigenares van de toren, hiertoe niet die nodige middelen en heeft enkele Jaren terug de to ren voor f.1,- overgedragen aan de gemeente in de hoop dat deze een weg zou weten te vinden de nodige herstellingen te doen aan brengen. Volgens een door een deskun dige opgemaakt rapport kwam deze tot de eindconclusie dat een volledige restauratie van de toren een bedrag van ongeveer één mil joen gulden zou vergen. De eerste cötacten met het ministerie van C.R.M. waren teleurstellend want dit ministerie deelde mede dat het niet in staat was de nodige gel den, zelfs voor een gedeeltelijke restauratie, beschikbaar te stel len. Op dit moment is de toestand zo, dat de toren dermate in verval is geraakt, dlat er zelfs instor tingsgevaar bestaat en dat het niet lang meer zal duren of het LEIDEN De Leidse Vogeïbuurt heeft zaterdagavond de heer en mevrouw L'Ecluse-Regeer in het zonnetje gezet. Na veertig jaar "in de melk" zijn zij ermee opgehouden L'Ecluse was eerst twintig jaar venter en had vervolgens twintig jaar een winkel. Op de foto (van Jan Holvast) verrast Anneke Nieuwenhuizen nq/piens de buurt het echtpaar. Op het schip waren de burgemees ters van Lelden en Voorschoten aanwezig. Verder waren er wethou ders uit Leiden en de omliggende gemeenten en de heer J. H. Th. Kouwenhoven directeur van de Pro vinciale Jeugdraad. Na afloop van het officiële gedeel te gingen de genodigden op de Kog- Jespolder aan land, om het tenten kamp te bekijken. Nadat de geno digden afscheid hadden genomen werden zU met een boot terugge bracht naar Kaagdorp. 's Avonds zijn alle boten met him bemannin gen de Kaag opgevaren voor een sensationeel avond-radio-spel, dat tot elf uur duurde. Na een regen achtige nacht werden op zondag zellbehendigheidswedstrfjden gehou den. De winnaars in de drie klassen waarin gezeild werd, waren de zee- verkennersgroepen Jan van Galen OEGSTGEEST Het was giste ren voor de parochie van de H. Wil- librord een feestelijke dag. Op groot se wijze werd het zilveren priester feest van kapelaan H. Poelma ge vierd, waarvoor van de zijde der parochianen veel belangstelling be stond. Tijdens een plechtige concelebratie in de parochiekerk hield de jubilaris zelf de predikatie. Tijdens de plechtige eucharistieviering werden de vaste gezangen uit de Petrus Ca- nisiusmis van Peter Franken uitge voerd door het dames, meisjes- en herenkoor van de parochie o.l.v. Ma ria Dankelman en mevr. Rams. Hoofdcelebrant was de jubilaris, bij gestaan door de concelebranten prior LEIDEN Visvereniging Hengel sport viste in het Oegstgeesterkanaal. De vangst was goed. De uitslag luidt; le I. Mazurel 68 st. - 4210 gr.; 2e Verstraten Jr 49 st. 3505 gr.: 3e R. v. Egmond 46 st. - 2730 gr.; 4e K. de Groot 39 st. - 2460 gr.; 5e Ver straten Sr. 35 st. - 2310 gr.; 6e E. v. Nouten 37 st. - 2135 gr.; 7e K. Griek- spoor 3 3st. - 2120 gr. grootste blei 28,5 cm; 8e B. Mazurel 26 st. - 1805 gr.. 9e J. Boef 33 st. - 1770 gr.; 10e B. Levarht 20 st. - 1040 gr. bouwwerk zal in zijn totaliteit ten gronde gaan. Andere deskundigen zijn van mening dat met een niet al te groot budget reeds de allernood zakelijkste restauraties uitgevoerd kunnen worden en zo de toren behouden zou kunnen blijven. De ze toren gaat de ingezetenen der mate aan het hart dat in geval hét ministerie van CJt.M. waar op door de burgemeester persoon lijk op het departement zal wor den toegelicht, geen succes heeft, het de bedoeling is dat een actie zal worden gevoerd waaraan ze ker zullen deelnemen de gemeen te, het historisch genootschap „Warmelda" en nog andere instel- linge en niet te vergeten de bur gerij, waardoor men in staat zal zijn een fonds te vormen voor het aanbrengen van de allernoodzake lijkste herstellingen". J. LUIJTEN %5I Uit Leiden, die tevens de wisselbe ker mee naar huls nam, Sagara Sa- torya uit Oegstgeest en de Van Was senaar Van Opdam uit Wassenaar. LEIDEN Op uitnodiging van de Leidse oranjevereniging zal het muziekgezelschap Sempre Avanti a.s. woensdag de feestavond in de Stadsgehoorzaal verzorgen. Naast het koor en orkest zal solistische medewerking verleend worden door Nel de VriesWim Brugmans, Tiny Amoldus, Jan de Vries, Jannie Visser en Truus Nasveld. Als motto is gekozen "Een Oranjeboom vol melodieën" een bonte mengeling melodieën uit de jaren 1907-1973, bloemrijk aan elkaar gepraat door Herman Blom. met medewerking van Wim van Ark en Hans van Oosteromprachtige costuums en regie van Kees Kiel. De uitvoering is voor iedereen toegankelijk tegen een lage prijs (f 2,-) bij Servaas' Muziekhandel. De nationale uitzending voor de televisie heeft plaats op dinsdag en niet op de nationale feestdag zoals velen denken. H. Bos (orde Carmelietenpastoor H. J. Kooyman, pater J. ter Haar (o.carm) en kapelaan Th. P. G. Kloosterman. Even voor de aanvang werd een woord van welkom gespro ken door pastoor Koopman, die, naast de familieleden van kapelaan Poelma ook vele genodigden, onder wie wethouder J. J. Thorn, raads leden, pastores van andere kerken, afgevaardigden van organisaties uit de parochie, van harte welkom heette. H. W. Oudshoorn met pensioen LEIDEN H. W. Oudshoom ver liet in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst van het farmaceutisch labora torium van de rijksuniversiteit in Lei den. Hij werkte sinds 1 oktober 1922 onafgebroken op het laboratorium zo dat hij bijna 51 Jaar in rijks dienst was. In besloten kring is afscheid van hem genomen. In de pastorietuin vond een druk bezochte receptie plaats. Onder hen waren o.m. de wethouders Van der Voet en Thom, de raadsleden mevr. Gouverneur en Groenendijk, mgr. Kramer, de pastores Irik, Heems kerk, Van Wagenvoorde en pater Van Well. Deken Van Noort was één van de eersten die zich met de Jubilaris hartelijk onderhield. Een verrassing was het optreden van de Wilbert Drummers die in de pastorietuin een show weggaven waarin de majorettes een groot aan deel hadden (op foto Jan Holvast). Van de zijde van het kerkbestuur werden geschenken onder couvert aangeboden. De parochianen van de Wilbert verblijdden de Jubilaris met een radio-recorder met tijdklok en een bureautafel. Leden van het wijkcomité in de Kooi in Leiden hebben za terdag in de Bedrijfstechnische School manden met fruit ver sierd, die ter gelegenheid van het zilveren regeringsjubileum aan bejaarden worden aange boden. (Foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2