Zwemmarathon in Alphen groot succes Televisie-antennes weg in Ridderveldse wijk Koninklijk zilver voor Alphenaar J. v.d. Linden Angola comité, PPR zetten AH bonden en onder druk KATWIJK ZIT ZONDER GELD Veerlieden Kagerpont zijn boos op Patist Haags EMS-bezit niet naar bouwcombinatie Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION GS brengt Alkemade op kosten ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1913 ADVERTENTIE ALPHEN AAN DEN RIJN Vrijdagavond organiseerde AZC de Zwemnacht van Alphen. Bij zoiets moet je meteen denken aan de nacht van de Asser 11 of aan de nacht van de vierentwintiguurs-race in Oss. In gedachten hoor je dan brullende motoren, zie je groepjes dronken jongelui en charges van de politie. Als je echter om half acht zwem- j bad „De Hoorn" binnenstapt is het doodstil. Er zit zelfs niemand bij de kassa. Links hangen twee aanplakbiljetten. Het eerste zegt, dat erop zaterdag 8 september prestatietochten wor den gehouden, in lengte variërend van driehonderd meter tot vijf ki lometer. Op het andere biljet staat iets te lezen over de zwemmarathon van vanavond. Om 19.00 uur is er een prestatietocht van zeven kilo meter en om 23.00 uur één van tien kilometer, en zaterdagochtend om vier uur begint de wedstrijd over tien kilometer. Zo vroeg op de avond staan er aan het bad nog maar weinig toeschou wers, naar schatting zo'n zestig. In de zes uitgelegde banen doen in to taal bijna vijfentwintig zwemmers hard hun best. Het blauwe, koud uitziende water wekt niet meteen de behoefte om mee te doen. Als men het bassin nu eens een andere, minder kille kleur zou geven, zou het water meer trekken. De zwemmers bedienen zich van de meest uiteenlopende zwemslagen. In baan twee ligt Frank van de Akker, speler van het eerste zevental van AZC vanzelf niets, die liggen met him ge zicht in het water. Althans de goe de, want er zijn er ook bij, die de slag nauwelijks meester zijn. Maar ook de schoolslagzwemmers praten niet, ze hebben hun adem hard no dig. De organisator van de marathon heeft het druk. Hij komt in zesen dertig uur niet uit de kleren. Maar chef-badmeester Kaltenecker vindt het noodzakelijk, dat er iets georga niseerd wordt; anders gaat het sei zoen als een nachtkaars uit. De ma rathon wordt volgens hem een groot succes. Voor de prestatietocht van zeven kilometer had hij honderd aanmeldingen, maar hij kon er maar vijfentwintig accepteren. Zij die zich het eerst hadden opgege ven gingen voor. Voor de tien kilo meterrace is er een sterk veld met onder andere Hans Elzerman en v. Grinsven. Op het terras ls er de hele nacht door wat te doen. Het wordt er wat drukker als een schaaksimultaan op WACHT MET KOPEN VAN HiFi Overgaauw brengt U-de laatste noviteiten van de HiFi RAI op de Leidato Stands 148-149-150 OVERGAAUW Radio-T.V. Breestraat148 ALPHEN AAN DEN RIJN In hij tevens het directiekantoor van de scheeps- ningmeester bouwwerf „De Vooruitgang" aan de Steekterweg heeft burgemeester mr. R. M. Gallas gistermorgen aan de heer J. van der Linden in verband met zijn 40-Jarig arbeidsjubileum bij het bedrijf de eremedaille verbonden aan de Orde va Nassau uitgereikt. dan 30 jaar pen de v.v. ARC en speler van het eerste elftal van vereniging. Hij is voorts sedert lid van de beheerscommissie vai bouw „Nabij". Ook mevrouw der Linden werd door de burgp" t zilver ter in de hulde betrokken. Oranje Namens de directie sprak directeur, de heer Kapteyn. Van In zijn toespraak noemde Alphens waardering uit RIJNSBURG Er zijn gisteren bij zijn afscheid heel wat waarderende woorden tot. gemeentesecre taris A. G. Geelhoed gesproken, 's Middags toen er voor B. en W., de raad, het gemeentepersoneel en genodigden gelegenheid was om Geelhoed en zijn echtgenote de hand te drukken en 's avonds toen de burgerij in groten getale naar het raadhuis kwam om de secretaris en zijn vrouw te danken voor het vele, dat zij in het belang van de Rijnsburgse gemeen schap hebben gedaan. Op de foto drukt burgemeester N. van 't Wout van Valkenburg secretaris Geelhoed de hand ten af scheid. Er was namelijk steeds een prettige verstandhouding geweest met Geelhoed. Vooral op het gebied van de realisering van de plannen tot aanleg van het zwembad "Waterbos", waar voor Rijnsburgs ge meentesecretaris zich volledig heeft ingezet als secretaris van het comité "Stichting Zwembad", dat bestond uit Rijnsburgse en Valkenburgse vertegeniooordigers. Zoals men iveet is Geelhoed met ingang van vandaag benoemd tot secretaris van Steenwijk, 20.000 zielen tellende gemeente, dus dubbel zo groot als Rijnsburg. Links op de foto burgemeester B. H. Koomans van Rijnsburg. (Foto Jan Holvast) eerste burger Van der Linden voorbeeld voor vele jongeren. Plichtsgetrouw, ijverig en uiterst se cuur heeft hij vele jaren de boek houding van het bedrijf gevoerd. het de heer Van der Linden Hij bood geschenk ond°r couvert aan plus een fraai bloemstuk voor mevrouw Van der Linden. De directeur van het bedrijf, de heer Klip, voegde Op 14-jarige leeftijd kwam hij als daar zijn gelukwensen aan toe, ter- jong maatje op het kantoor scheepsbouwwerf „De Industrie", destijds in handen van de heren D. wijl de heer M. van Donk zulks deed namens de ondernemingsraad, waar bij de laatste tevens een geschenk i Joh. Boot. Vandaar is hij overge- onder couvert overhandigde. De naar de scheepsbouwwerf „De Vooruitgang" eveneens onder di rectie van de heren Boot, terwijl in 1970, toen het bedrijf werd overge- door T. van Duijvendijk's hoofdboekhouder, de heer Van Leeu- getuigde van een zeer prettige (ga, op wie men nimmer vergeefs beroep doet. In enkele welgekozen woorden Scheepsbouwwerf, de heer Van der de heer Van der Linden mede voorop. In de baan naast het punt staat te beginnen. In de hem zwemt een man van een j: of veertig de zij slag. Die zal ter wel pijn in zijn nek hebben, Voorts valt ook de samengestelde rugslag te signaleren, gezwommen door twee heren van middelbare leeftijd. Aan de korte zijde zitten, beschut door marktkramen, mensen van AZC de banen te tellen en aan de overkant wordt opgelet, dat er niet gesmokkeld wordt bij de keerpunten, Praatgrage meedoen a aan een zwemtocht van zeven kilo meter. Borstcrawl zwemmers zeggen consumptietent ls men bezig met 't zeldzaam wordende zetten van een grote ketel koffie, een paar kilome- want het zal nog wel even duren, voordat de laatste zwemmer aantikt. De strijd was spannend en de orga nisatie een succes voor Kaltenecker! De uitslag van de marathon was: 10 km schoolslag heren: 1. Van Grlensveen (De Robben) 2 uur 49 min. 45,8 sec.; 2. Van Vistenhover 3.8.12,6; 3. Buurman 3.18.14,4. 10 km vrije slag dames: 1. Lotty v. Veen 2.21.49,8; 2. Denise Hengelmo- kunnen beter len 2.41,9,7. wandelmars dan 10 km vrije slag heren: 1. Bekkering 2.15.57,6; 2. Van Lent 2.20.57,1; 3. Kraayenveld 2.22.4,1. Leden i het i sympa- mité tot algehele boycot van Albert die de drie vakcentrales destijds i Angola-comité Heyn. Het roept al haar leden en de boycotactie hebben betuigd. Ook postten gisteravond bij de filialen geestverwanten op niet bij Albert van Albert Heyn im Eindhoven en Heyn in kopen te doen zolang dit Baarn. Zij wilden het publiek er toe bedrijf koffie verkoopt die uit de Por- bewegen geen koffie met bestandde- tugese kolonie Angola komt. len uit Angola te kopen, uit protest Het overlegorgaan tegen „de dwangarbeid op de planta- vakcentrales (NVV, NKV en CNV) ges" en het Portugese militaire op- heeft een brief aan de directie van treden in Angola. Albert Heyn gezonden. Albert Heyn verdedigde zich met Herinnerd wordt aan de adhesie DEN HAAG De Haagse bezittin gen van de EMS zullen niet worden overgedragen aan de combinatie Wilma/Ballast-Nedam HBG. De langdurige besprekingen hierover zijn geëindigd zonder tot resultaat te hebben geleid, ofschoon beide partij en alles in het werk hebben gesteld om dat te bereiken, zo heeft en woordvoerder van EMS gisteravond meegedeeld. Een woordvoerder van Wilma voegde er nog aan toe dat het ver schil tussen het herziene bod van de ADVERTENTIE Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pypen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of Vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw Voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen heglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan élk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. vrijheid om Albert Heyn te boycot ten". de leus ,.een vrije keus voor vrije mensen" in de winkels en ook in ad vertenties. „Met deze misleidende zin probeert Albert Heyn te profiteren van de vrijheidszin van de Nederlan- combinatie en de vraagprijs van de ders," zo zei het Angola-comité. „De EMS naar de zin van EMS te groot vrijheid die Albert Heyn propageert was. De hoogte van deze vraagprijs de vrijheid van ondernemers om is de combinatie onbekend gebleven, anderen dwangarbeid op te leggen Onderhandelingen over de prijs heb- en anderen te helpen te onderdruk- ben dan ook niet plaats gevonden. ken. Vrije mensen hebben ook de De EMS zal zeer binnenkort een al gemene vergadering van aandeelhou ders beleggen om hen nader te infor- KATWIJK De Katwijkse ge- rijpmaken en de uitgifte komen de meenteraad begon met een „valse daarin geïnvesteerde gelden weer start" van bijna een uur, omdat de vrij en kan de gemeente weer ge- notulen en de ingekomen stukken al makkelijker uit eigen geldmiddelen Grote onrust in Napels de betrokken vakbonden verlenen t tieve steun. Naast de afschuw jegens de Portugese koloniale oorlog in Afrika, was het motief voor deze de„ sfceun het feit dat de arbeid op de koffieplantages in Angola onder de meest mensonwaardige omstandighe den plaatsvindt en duidelijk een vorm van dwangarbeid is. Het overlegorgaan zegt dat in deze situatie geen verandering is geko men sinds de start van de boycot actie, die dan ook moet worden voort- Op Albert Heyn doet het overleg orgaan een dringend beroep de ver koop van de koffiemelange met An- gola-koffie onmiddellijk stop te zet- aanleiding gaven tot van vijftig minuten. CCP-fractielei- der Van Raalte had kritiek op de notulen. Daarin stond dat burge meester Vermeulen hem had toege voegd: „U staat nu willens en we tens te liegen". Van Raalte kon zich niet voorstel len dat de burgemeester hem dat zou hebben gezegd, al was het maar om dat hy daarop zeker zou hebben ge reageerd. Burgemeester Vermeulen wist niet of hy dat gezegd had, de geluidsband zal het uitwijzen. Als het inderdaad toch zo is zou de heer bureau of Van Raalte de passage graag uit de notulen geschrapt zien. „Als het is gezegd, dan hoort het ln de notu len" zei de eerste burger. De notulen werden vastgesteld. Gemeentebelangenfractieleider Van Mierlo NAPELS Het gebrek aan entstof tegen de zich nog steeds uitbreidende cholera ln het gebied van Napels heeft geleid tot woedende protesten van de bevolking die in paniek is ge raakt over het stijgend aantal doden. Er zijn tot dusver negen mensen aan de ziekte bezweken. Ruim 200 perso nen bevinden zich in ziekenhuizen met verschynselen die op cholera duiden. Bij 36 van hen is de ziekte inderdaad geconstateerd. In Bari in zuid-Italië zyn tien gevallen geregi streerd. Verscheidene duizenden Napolita- nen trokken gisteren naar het stad huis van hun stad om te protesteren tegen het tekort aan bestrijdingsmid delen. Waarschijnlijk zijn de cholerage vallen in Italië het gevolg van een besmetting die een zeeman uit Tu nesië heeft meegebracht. Toeristen zijn tot dusver buiten schot geble ven. Uit Napels en omgeving zijn ze hals over kop verdwenen. Burgemeester mr. R. M. Gallas speldt de jubilaris het ko ninklijk zilver op de revèr. (Foto Will Dijkman) ALKEMADE In de vrijdagavond verslaggever van de Leidse Courant gehouden raadsvergadering, een ver- in het verslag woorden in de mond volg van de raadsvergadering van gelegd, die deze zaak wat tenden- maandag J.l. stelde burgemeester tieus maakten. Blijkbaar kredieten verstrekken. Zolang dat het geval ls wilde de heer Van Mierlo dat er een prioriteiteniyst wordt op gesteld voor de Investeringen die de 1 P "I 1 gemeente moet doen. Hy wilde daar- W(l3.1lCllJ.lZCIlCl de samenstelling van de finan ciële commissie veranderen. -j -■ „We zitten onder de nul" consta- riPPlnPlTl^fGl >rde ook CCP'er Van Raaltp Dat O tot i teerde ook CCP'er Van Raalte. „Dat is geen verwyt aan het college, maar de periode is voorby dat de raad QQfl PTPirATlt maar besluiten kon nemen naar be- aa11 lieven". Hy vond het moellyk nu al prioriteiten te stellen, een politie- centrale accommoda tie, om by de agenda van deze raadsvergadering te biyven. Mr. Van der Plas verwonderde zich over de zo plotselinge financiële discussie: „We hebben Jaren zonder financieringsmiddelen gezeten. Het is :ag in de notulen aanleiding slechts het aantrekken van lenin- beschouwing over de finan- gen". ciële situatie van de gemeente. Die is, zeker vergeleken met andere ge meenten byzonder rooskleurig, de kredietmiddelen niet beschikbaar. De gemeente heeft nogal wat gel den gestopt in de aankopen Burgemeester Vermeulen was het daarmee eens. Er moeten plannen voorlopig gemaakt worden, die kunnen wor den uitgevoerd wanneer er geld voor „Zo is het!" besloot DEN HAAG (ANP) Het comité „erefront" heeft twaalfduizend men sen ingeschreven die op donderdag ochtend 6 september in Den Haag een .erefront" zullen vormen als „uiting van trouw en aanhankeiykheid aan de koningin". Na de sluitingsdatum voor deelneming aan het „erefront" hebben zich nog eens drieduizend mensen opgegeven, die echter niet meer in de voor het „erefront" ge reserveerde vakken kunnen komen, maar zelf een plaats in de buurt daar van moeten zoeken. Dit heeft de coördinator van het „erefront", de oud-garnizoenscommandant Smolders allereerst aan de orde binnengekomen brief van de veer lieden van het Kagerpont, geridht aan B. en W. en de leden van de raad. De door de heer J. W. H. Pa tist in de raadsvergadering van maandag gemaakte opmerking over deze ponit-affaire, waren voor de veerlieden aanleiding geworden tot het schrijven van deze open brief, dit naar aanleiding van hetgeen zy hierover in het raadsverslag in de Leidse Courant hadden gelezen. Zy stellen in deze brief gebelgd te zyn over de hierin vermelde uitlatingen van Patist, waardoor zy zich in hun goede naam vinden aangetast, en worden hierover nu zelfs tydens hun werkzaamheden lastig gevallen, zy verzoeken ln deze brief, dat de heer Patist zyn belasterende woor den zal intrekken. Namens de V.GA.-fraktie ant woordde voorzitter Van Duykeren, mede namens Patist, waarin hy stelde dat Patist een aantal verbe teringen had voorgesteld. deze gronden in Rynsoever. Na het bouw- gaan oproepen." Plas, „We moeten geen spookbeelden Den Haag P. W. van Schendel, giste- i meegedeeld. niet bekend met de plaatselyke Al- kemadese verhoudingen. Bovendien hebben wy geen behoef te aan een verslaggeving zoals deze van de Leidse raadsvergaderingen worden gemaakt. Uit den Boogaard attendeerde dat in dit verweer een passage ontbreekt nl. dat Patist controle heeft ge vraagd op de ontvangststaten van ADVERTENTIE Dale Carnegie cursus Doeltreffend spreken Intermenseiyke verhoudingen Zelfvertrouwen Enthousiasme Contactuele eigenschappen Leidinggevende bekwaam heden Geheugenoefening Jaarlyks 100.000 cursisten in 35 landen. verstrekte exploitatiegegevens stelde Uitnodiging voor de gratis informa lly daarby, dat de vorige exploitant tieavond. gebr. Zwetsloot, naar hy aannam Rotterdam: dinsdag 4 en dinsdag een Juiste becyfering had gegeven 11 september, restaurant Engels, van de inkomsten, en verbond daar- Groothandelsgebouw, aan een conclusie t.a.v. de exploi- Leiden: maandag 3 en maandag tatie nu door de gemeente Alkema- 10 september, Holiday-Inn, Haagsche de. Schouwweg. Inlichtingen: J. van Dyk, telefoon 010—188771 iedere veerman afzondertyk. Voor stelde hy, dat men voorzicht gerle moet zyn met uitdrukkingen openbare vergaderingen, welke kwé}°^e^ send en zelfs beschuldigend voor personen. Afgewacht zal wo rie. den het onderzoek van B. deze zaak. loterij film 0 ALPHEN AAN DEN RIJN Be woners van de sterren- en planeten- wyk in Ridderveld hebben deze maand hun eigen centrale ontvang- installatie voor radio en televisie. Naast beide "Nederlanden" kunnen de Ridderveüders ook drie Duitse zen ders ontvangen. Bovendien kan op de radio FM worden ontvangen. Er be staat een mogelykheid om het aantal kanalen tot twaalf uit te breiden. Overigens kan men de kwaliteit van de Duitse zenders niet helemaal ga randeren. Er wordt gebruik gemaakt van de t.v.-antenne op de bejaarden flat Driehoorne. In ieder geval wor den bedde Nederlanden zonder meer dit achteraf ook doen. Het kan in beter van kwaliteit. principe tot de hele gemeente worden De jaarlykse bydrage, die van de uitgebreid. De mogelykheid bestaat, mensen wordt gveraagd, is nog niet dat de gemeente over een aantal ja- precies bekend. Men vermoedt, dat ren de touwtjes in handen neemt, deze rond de veertig gulden liggen. Want er wordt, volgens Bak, be stuurslid Coöp. Vereniging, in wier opdracht het systeem wordt aange legd, aan gewerkt, dat alle televisie- antennes van de daken moeten ver- dwynen. Riddervelders, die hebben inge stemd met het centrale installatie hebben f 355 op tafel moeten leggen. Van de 326 potentiële deelnemers hebben er nu reeds ongeveer 290 "ja" gezegd. Het minimum aantal deel nemers moest 277 zyn, zo waren de initiatiefnemers met gebr. Van den Berg (uitvoerders van het plan) over eengekomen. De verwachting is, dat er nog meer aanmeldingen zullen bin nenkomen. Na het passeren van de grondkabel wordt een aansluiting aanmerkelyk duurder. Bovendien worden de aansluitkosten na 1 ja nuari ook hoger. ALKBMADE Op 26 febr. van jaar werden door de Raad van All WD1 made enige besluiten genomen een einde te maken aan de ree Ie^v jaren slepende kwestie met betre 9.05 king tot de „Koebocht" in Oud A kgion Eerst op 16 juli J.l. werd dit besl JJJL? door G.S. goedgekeurd. ehwes De vertraging in de afhandell ;ontm van deze zaak is oorzaak dat de >Uitsia J. A. v. d. Geest Oud Ade zyn 15 november 1972 daterende prijsopga 45-10. voor de voor rekening van de ,verz. meente te bouwen schuur voor jE!~Rl heer A. C. v. d. Meer niet langer j choppc stand kan doen. reek j 01 Uit een nieuwe prysopgave gel( Ll5 tot 21 sept. 1973 blykt, dat de bou 8.15^: prijs nu wordt f31.251,56 tegep. 20! f 21290,— in nov. 1972, aldus een 1 P£ gere kosten van f9.961,56. De Ra T" 23 moest derhalve tot 'n verhoging v a,,slar het krediet met f 10.000,— besluit °r°t° Pl Begrypeiyk ondervond dit aan rogr. agenda toegevoegd punt nogal agconc zwaren by de leden van de Ra Vooral Uit den Boogerd stak 2 ospeier misnoegen niet onder stoelen of bi 4.55 n ken. Wilde echter de langdurig j,3j? p volgde procedure niet terug draa en waarna de Raad de gevraagde 1 Shiic dietverhoging goedkeurde met ?s- en hoop dat G.S. nu tot een snel 73 22. goedkeuring van dit raadsbei uisiami zullen kunnen komen. 00 pr( IsO Ki

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4