hoornes krijgt zijn entrale accommodatie BEZORGER ollenexport naar Duitsland staat stil Ijs ook op zondag krediet politiebureau LEIDSCH DAGBLAD Reparatie-actie voor Vredeskerk IJDAG 31 AUGUSTUS 1973 STREEK PAGINA 3 atwijkse raad aanvaardt plan zonder stemming CATWIJK Even leek het er gisteravond op dat de S.G.P.- tie een spaak in het wiel zou steken van de centrale accom- ke(datie die men in de Hoornes wil realiseren. S.G.P.-fractie- B irzitter Van der Meij: „In Rijnsoever komt nog een centrum, ige i de Ned. Hervormde Kerk. Dat is misschien wel jammer, ar het is een feit waar we rekening mee moeten houden, eten we dit daarom wel doen. Wordt de centrale accommo- ie in de toekomst werkelijk wel zo efficiënt benut als er in t wijk een andere gelegenheid wordt gebouwd. Dat houdt dat er niet een gebouw in de wijk moet komen, maar et die wel zo groot zijn?" Het is een feit dat de Hervormden 1 Katwijk niet graag als kerk gebruik maken van een zaal arin ook niet kerkelijke activiteiten worden ontplooid. "n ar tegenover staat dat de her- rijk er driekwart van betaalt je niet u$den niet alle activiteiten toe- te lang moet nadenken. Hij, en na hun zaalruimten. Wanneer hem nog een aantal andere sprekers, ;aal in Hoornes-Rijnsoever wilden wel dat de raad tot bet mo- maakt de ment dat het gebouw gaat draaien voor andere de ontwikkeling van de accommodatie moet kunnen begeleiden. Atlanta- eigenaar-CHU-raadslid Haasnoot bsjfervormde Kerk een zaal gaat vond dat door de bouw van de cen- Hoornes-Rijnsoever de ge- trale accommodatie een oneerlijke laajjte dat niet moet laten: "De kerk concurrentie ontstaat met de plaatse- lervormd beheer iroogdij uit of iteiten de zaal kan huren. der Plas vond, dat ijk heeft daar recht op. H. van Mierlo vond het voor- "Dé gemiste kans r dit dorpshuis gaan. "De Hoornes die de grootste wyk- vereniging heeft met zo'n 1200 leden n speriode. Hij had het gebouw lie- heeft hard iets nodig", oordeelde De pen verrijzen aan de Jan Evert- Vries (Vrije Lijst). Toch stond hij het politiebureau zal sceptisch tegenover het voorstel, want we gaan naar een doublure.' accommodatie, maar echt een- Ook vreesde hy dat de centrale ac- ligt het niet." De Gemeentebe- commodatie mensen zal ontrekken aan de kleine zaal van sporthal Cleyn islien ordevoorstel eerst de centrale Duin, waardoor op de rekening van 1< nmodatie te bespreken in de de sporthal nog grotere tekorten zul len kunnen ontstaan. Toch zou hy voor het voorstel stemmen. CCP'er Grimbergen betoogde dat de Jan Evertsenlaan te Katwijk aan den Rijn in de knoop zal Dat is niet gebeurd. Uit dit komen met zaalruimte, want voor de ;tel moet volgens de heer Van Molenwijk is Open Hof geen oplos- lo wel de consequentie worden sing. Ook burgemeester Vermeulen zei ikken dat men voor de wijkfunc- in zijn antwoord dat de Hoornes recht de Molenwijk heeft op meer dan ze nu heeft. Hij zei vertrouwen te hebben dat er bin nen een jaar, wanneer de bouw zal nmodatie in de Hoornes te groot beginnen, best nog wel een nuttige relatie kan ontstaan met de Hervorm- het de* Kerk. "Een centrale accommoda- gebouwd. "Het ding heet c pas daarna het politiebureau. deze fractie met een voorstel tulgekomen om de centrale accom- de Koestal iets moet realiseren, omdat i rijken de afstand tot de centrale Raalte (CCP) vond dat a KATWIJK Een erg boze wethouder K. van Dijk leverde de discussie op over het verlenen van een machtiging aan B. en W. tot het verpachten van standplaat sen voor consumptieijs. S.G.P.-fractieleider K. van der Meij had ontdekt dat het college van B. en W. zonder overleg de pachtvoorwaarden voor de ijsver koop had gewijzigd. Op zondag wordt er ijs verkocht, in tegenstel ling tot één van de bepalingen, opgenomen in de pachtovereen komst van standplaatsen voor ijsverkoop. De heer Van der Meij diende een amendement in om de ijsverkoop op zondag op nieuw ongedaan te maken. "Dat is een eigen visie opleggen aan anderen, het tendeert naar een geestelijke dictatuur", was het oordeel van Mr. J. van der Plas. Vrije Lijst vertegenwoordiger M. A. de Vries ging nog verder. Hij kondigde een amendement aan met een tegenovergestelde in houd. De ijsconsumptieve bal, was aan het rollen gebracht dooi de exploitant van een verkooptent aan de Zuid Boulevard. Die had aj vijf jaar lang op zondag ijs ver kocht. Onlangs was hij door een politieman gewezen op zijn over treding. waarna hij een aanvraag indiende voor de verkoop van ijs op zondag. De overige raadsleden toonden zich nogal verbaasd over het feit dat zij van die pachtbepaling he lemaal niet op de hoogte waren. "Toen die exploitant bij mij kwam", vertelde burgemeester Vermeulen, "was hij erg ver baasd. In die vijf Jaar is wethou der Van Dijk vaak genoeg langs gelopen" zei hij. Daarop werd ae S.G.P.-wethouder boos en vroeg het woord. Burgemeester Ver meulen, de ernst van Van Dijks woede niet onderkennend, weiger- want het zou een antwoord zijn in derde instantie. Toch werd het hem toegestaan. "Is het mijn taak?" vroeg de wethou der. Daar had de politie veel eer der erg in moeten hebben". Het amendement van de S.G.P.- fractie werd verworpen, op zon dag zal ijs worden verkocht, ook op de Boulevard. Van het haring- en visfront KATWIJK 31/8, haring- en afslag: KW 81 met 615 kantjes. I zen: vole haring 101; steurharlng 75 77. SCHEVENINGEN Donderdagmor gen waren er veertien kustvissers aan de markt met In totaal f. 71.150,- aan Hedenmorgen werden 115 16.800; 243 24.700; YE 25 - UK 141 en UK 271 56.300; 78 t 890: 135 234 7.400. kg tong; 28 kisten tarbot en griet: 295 kisten kabeljauw; 48 kisten schelvis; 86 kisten wijting. 814 kisten schol; 82 kisten schar; 5.734 kisten haring; 85 kisten makreel; 321 kisten pilchards; Op de speelplaats van de Mariaschool in De Zilk werden gisteren in het kader van de schooi en volksspelen wedstrijden gehouden in het schieten met een bal op houten poppen. (Foto Jan Holvast) kl. mid. tong tie, het kry'gt een wijkfunctie, so what? Maar de subsidieregeling van die naam levert nu eenmaal veel sub sidie op." Nadrukkelijk stelde hy dat de centrale accommodatie geen con current mag worden van de horeca voor wat betreft de bruiloften en par tijen. Tot opluchting van sommigen zei SGP-fractMeider Van der Meij in tweede instantie: "Naast de kerk heeft ook de gemeente een taak. We zijn voor een accommodatie van min der allure." De SGP-fractie zou stemmen voor het krediet voor het maken van een schetsontwerp. CHU-vertegenwoordiger Berhey tenslotte: "We hebben een schuld aan de Hoornes. De wijkbewoners hebben allang betaald door het fonds stads uitbreiding, de waterzuiveringsinstal latie, het niet-renteverlies en het ega lisatiefonds. Er had in de Hoornes allang iets moeten staan." Zonder stemming werd het voor stel van B. en W. aanvaard. Ook werd besloten tot de huisvesting van de padvinderij in een bollenschuur aan de Zwartewcg, net op Noord- wyks grondgebied. Echter wel met de constatering dat de padvinderij er hiermee wel een enorm stuk op voor- —115; III 130—102: IV 113—106; —51; schelvis I 105; II 107; III iua— 100; IV 75—69; schol I 108—88; II 96 haring I 39.2031.40; —23; III 26.50—23; tongschar 126—55; Besommingen: KW 81 24.300: IJM 44 12.800; GO 4 9.400: 21 13.700; 26 11.000; 36 10.600; SCH iTWIJK Met de bouw van nieuw politiebureau daar moest een krediet worden ver- om een schetsontwerp te kun- maken, had de raad moeite, politiebureau dat het college B. en W. aan de Jan Evertsen- had gedacht, is im lerd procent zal bijdragen in ouwkosten. Op grond van een tsontwerp stelt het rijk de sub- l de gemeente vast. Ir. F. I (Vrije Lijst) stelde. In plan is sprake van een gebouw ifcte van 100 kubieke beter per het politiekorps. De rijks- eft aan tachtig. Daarbij is gaan van een groei van het iekorps voor de komende twin- een groei die gelijke tred It met de bevolkingsgroei van meente. Die groei van het aan- nwoners leek hem wat ruim lat, omdat de bevolkingsgroei ilijke gezien ook achterblijft bij rognoses. Daarbij komt dat in bureau is rekening gehouden een uitbreiding van nog eens Dat zijn, volgens Ir. Lan- g allemaal cumulaties voor het toekennen van een volledige subsidie in de bouw. Hij stel- een gefaseerde bouw. Dan i eerst een moedergebouw worden gerealiseerd, dat la- worden uitgebreid. Drs. A. J. Raalte (CCP) was het met deze ter wel eens. Hij verzocht het ge een architect in de arm te r ;n die al eens eerder een politie bureau heeft ontworpen. Dat zegde burgemeester Vermeulen toe. Het voorstel een krediet te verlenen van 40.000 gulden voor het maken van een sohetsplan voor de bouw van een nieuw politiebureau werd uit eindelijk zonder hoofdelijke stem ming aanvaard. SASSENHEIM Het bejaarden- verzorgingstehuis St. Bernardus in Sassenheim zal rond anderhalf mil joen gulden meer kosten dan aan vankelijk was geraamd. Dacht men met een investering van rond vier miljoen gulden toe te kunnen ko men, nu is gebleken, dat de nieuwe St. Bernardus (los van het er ach ter liggende verpleegtehuis) rond vijfenhalf miljoen gulden gaat kos ten. Globaal genomen is de stijging veroorzaakt door de prijsstijgingen (de begroting is samengesteld in 1970), de verhogingen van de btw; meerwerk voor terreinaanleg, betim mering recreatie- bezinningsruimte en moratorium, thermopanebegla- zing in de recreatiezaal, plaatsing van koelkasten, aanpassing van keu ken, overschrijding van aanloopkos ten, overschrijding rente- en lening- kosten en de niet in de oorspronke lijke begroting opgenomen ramin gen voor aanschaffing van armatu ren, bestek, serviesgoed, linnengoed, schoorimaakapparatuur en inrich- ring ziekenafdeling. De gemeente Sassenheim stelde zich gisteravond tijdens de vergadering van de ge meenteraad garant voor de aflossing van de aan te gane geldlening. Voor ons agentschap Rijnsburg vragen wij een Aanmelden na 5 uur bij mevr. van Dijk, Boslaan 207, Rijnsburg. Burgerlijke stand Uillegom Geboren; Hugo P. z.v. J. G. F. v.d. Wljgert en J. C. Hermus. Ondertrouwd; W. P. A. v. Houten en M. G. M. d. Croock. G. T. Hoogerwerf en P. C. M. v.d. Linden, A. H. Rtet- Pakes, A. M. Rusman i KATWIJK Door de hoge kos ten die de reparaties aan de Vre deskerk met zich meebrengen, is men genoodzaakt enkele acties op touw te zetten, om zo het benodig de geld bij elkaar te krijgen. Er is hiervoor een apart fonds opgericht "Het Renovatiefonds Vredeskerk". Deze heeft voorlopig drie akties op het oog, t.w. een bloemprik-, een oliebollen- en een handwerkaktie. Vanaf heden is het mogelijk aan de bloemenprikaktie deel te nemen, mannen, vrouwen en kinderen zijn van harte welkom in de zaal van de Vredeskerk. te bereiken via de in gang tussen het postkantoor en bak kerij Van Egmond. Elke maandag, dinsdag, woensdag en donderdag, kunnen zij, die deze aktie een warm hard toedragen van 9—12, van 25 en 's avonds van 7 tot 10 uur te recht om bloemen te prikken. Het Renovatiefonds heeft van de Rijns- burgse firma P. Zwaan dit bloe- menprikwerk aangenomen, tegen stukloonvergoeding. Iedere bak ge vuld met opgeprikte droogbloemen, maakt de opbrengst voor het Re novatiefonds groter. Reeds eerder, is een zelfde soort aktie in Katwijk aan de Rijn gehouden met een ge weldig financieel eindresultaat. Iedereen kan komen helpen, want het is een eenvoudig karweitje. Voor moeders met babysitproble- gevonden. Half december zal de tweede ak tie een aanvang nemen, diverse da mes gaan dan oliebollen bakken, die bij het Renovatiefonds be steld kunnen worden. Voor het der de onderdeel van deze gehele aktie het "Handwerk", kunnen liefheb bers reeds nu aan de 6lag. Deze handwerkprodukten zullen omstreeks februari tijdens een speciale ver koopmiddag worden verkocht. Vol gens 'insiders is er veel geld nodig voor de reparaties aan de Vredes kerk, de commissie hoopt dan ook op vele medewerkers te kunnen re kenen. Bij een kaatswedstrijd in Wage- ningen behaalde H. Veldstra uit Noordwijk samen met T. van der Plaats (Utrecht) en J. Zuidema (Nieuwkoop) in de oudste klasse de tweede plaats. J. M. Ridder. Getrouwd: R. S. C. Kempkes en P. S. A. M. v.d. Lans, C. L. T. Berbee en A. v.d. Aar, A. W. v. Llere en J. Burggraaf, L. G. C. Hofman en J. A. J. Markman, J. C. v.d. Linden en M. J. Warmer dam. Overleden: C. Galis w.v. G. S. v.d. Meulen 65 jr, J. v. Vliet 49 Jr. W. Luk. w.v. P. J. Murk 82 Jr. J. S. Schilder 73 Katwijk Geboren: Hans J. z.v. H. S. Schwaneberg «n L. B. v. Duljn, Wil- helmlna M. d.v. W. J. C. Aanhane en P. M. Cornellssen, Marina J. d.v. M. Meij en L. C. d. Liefde. Willem BerkheiJ, Adrlana W. d.v. en C. v. Beelen, Peter A. z.v. E. d. Rui- Bergman blijft KATWIJK Raadslid M. A. de Vries was er bij het lezen van de notulen nog eens aan herinnerd dat wethouder Bergman bij de behande ling van het badcentrumplan. dat werd afgestemd, heeft gezegd dat hij zal overwegen zijn portefeuille te rug te geven. Nadien is er mets meer over deze zaak gezegd. De heer De Vries wilde weten wat het resul taat is geworden van de overwegin gen van de wethouder. „Het beraad duurt voort" was het antwoord van de heer Bergman. Dus wethouder Bergman zal zijn zittingsperiode als wethouder afmaken. Medische diensten Artsen Uillegom Geen opgave. Katwijk a.d. Rijn J. Bergman, Rijnstraat 2, tel. 12921 (ook voor Rijnsburg en Valkenburg). Katwijk a. Zee J. Timmers, Gr. v. Prinstererweg 41, tel. 14004. Lisse H. Holl, Weldhorsstraat 50, tel. 13155. Noordwijk Lauw, praktijkadres Wantveld 9, tel. 4643. Noordwijkerhout H. v. Heesch, Herenweg 17, tel. 2385 (ook voor De Zilk). Sassenheim J. v. Riet, J. P. Gou- vemeurlaan 40, tel. 11777. Oegstgeest E. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Voorhout A. d. Gijzel, Sweiland- straat 16. tel. 01711—2866 (zaterdag) en F. Walenkamp, Dorpsstraat 45. Warmond, tel. 01711—2220 (zondag). Apotheken Bollenstreek Apotheek te Hil- legom. Katwijk Apotheek "Rijnsoever". Hoornesplein 121—125, 'tel. 12563. Noordwyk Apotheek aan Zee, Grent 24. tel. 3068. Oegstgeest Geen opgave. Wijkverpleging reugd en M. C. Schaap, Mar- T. B. M. v. Ravesteljn en J. Ondertrouwd: J. N. v. Delft en L. M. J. W. Kuljt, H. Remmelzwaal W. H. Klinkenberg. D. Pronk en C. v. Duljn, G. v.d. Gugten en J. I. G. Brink, G. S. M. v.d. Klugt en C. Slik kerveer, K. W. Clements en A. v. Bee len, C. J. v.d. Krogt en K. L. d. Hollan der, M. H. Lugthart en H. J. d. Mol. Getrouwd: C. v. DulJvenbode en C. S. v. Duljn, J. L. Bohnenn en A.- H. Slotje, J. T. M. Brouwer en E. M. Kuljt en H. v.d. Plas. T. C. v. Rijn B. J. d. Jager. J. v. Duljn en W. v. u. Plas, J. Vooljs en M. v. Dijk. M. Blok- 0] LENSTREEK Omdat men in in feite pas met de grote export de bloembollen begint is het Pro schap voor Siergewassen jaren len er toe overgegaan om het stische jaar op 1 juli te begin- compu'ters hebben of van hun administratie op de compu ter van Hobaho Lisse laten verwer ken. Het is verleidelijk om het bittere ge vecht van de exporteurs tegen de Het afgelopen jaar einiigde liesgevende handel te schetsen. De Juni '73. Ten opzichte daarvoor is er een zeer beschei- vooruitgang in de export ge- is een stop in de groei naar dat dit tijdelijk is. Bij de Ige ontwikkelingen in de markt de Duitse broeiers/bloemisten achterop bij de Nederlanders, en de verwoede pogingen van de nbollenexporteurs om de ver van de bollen via allerlei ande- inkelsoorten te verkopen op ma- die bij dat verkoopkamaal aangepast mag men aannemen, ucces niet zal uitblijven. heeft een prachtig voorbeeld groep die tracht op de Ame- rnse markt te blijven en daarin, zij flinke offers, ook slaagt. Er elfs enige toename in de export. Ikrijk heeft Zweden van de der- laats verdrongen en ook dat hoop op een toenemend betere Het bloembollenvak zit in de rangsfase van het kleiine faimüie- jf je, waarin de baas nog met de atjespen schrijft en de vooruit- (ende zaken, die eigen bureau- Bond van Bloembolilenhamdelaren voert de leden stap voor stap naar het punt waar zij horen, een mooie bankrekening of een baantje bij een ander tegen betere inkomsten. Men moet een flinke en uitgekiende handel op Duitsland hebben om winst te kumien maken. Het was bij velen kennelijk het geval, want zy hebben de kiloprijs gemiddeld met 2 cent laten zakken. Het gaat dus over bollen, die in het voorjaar van. 1972 waren verkocht. De mark was toen nog niet zó de felbegeerde munt van nu. Duitsland blijft uiteraard ver uit de beste afnemer met 39.578.000 kg en f. 139.366.000.-. We kregen van het PVS tevens de cijfers over de vergelijkbare eerste halfjaren van 1973 en 1972. Daaruit blijkt dat de pryzen van de hoofdzakelijk gladi olen wél met zes cent per kilogram stegen. Een onderzoek bij veertien export bedrijven heeft geleerd, dat twaalf van de veertien bedrijven bedrijfs economisch verlies lijden. Een van de oorzaken is de eenzijdigheid en de seizoensmatigheid. Dat komt wel uit, want in de maanden Juli tot en met september is de golf van export van tulpen, hyacinten en al het andere met elkaar zo'n negentig miljoen ki logram. Als die golf voorbij is gaat men een beetje nawerken met gla diolen, lelies, begonia's en nog meer van die gewassen die nu en in de herfst bloeien. Dahlia's vallen ook onder het hoofd bloembollen. In die zgn winterpakkerij, die uitgesmeerd wordt van oktober tot eind april! gaat maar zo'n 22 miljoen kg door de handen. Het zijn minder bedrijven, die deze handel er bij hebben. Er moet dus nogal wat geklungeld worden om de lege tijd vol te krijgen door het zgn. vast personeel. We heb ben geen recente gegevens over ex porteurs, die ook bloemen forceren in hun bewaarruimten. Tulpen kun nen goed bij kunstlicht worden ge forceerd. Het is een vlucht uit de leegloop. Uit de. gegevens blijkt, dat er volko men verschillend gehandeld wordt. De landen die men ook wel Latijns noemt, zoals Frankrijk en Italië be talen veel meer per kg. Bij het bespreken van de prijs per kilogram moet men wel rekening houden met de koersschommelin gen. Daar deze bollen al in het voor- Jar van 1972 zijn verkocht en in het najaar pas geleverd is aan te i dat in verschillende landen andere manieren van verkopen of inkopen ontstaan. De Zweden kochten in het vorige seizoen in voor gemiddeld f. 4.27 per kilo en dit jaar voor f. 4,- Het is een riskante handel, iets ver kopen dat er nog niet is tegen koer sen, die men niet kent. Hoeveel zal er verloren zijn op de f. 53 miljoen, die aan dollars moeten binnenkomen? In Engeland is de situatie helemaal onbegrijpelijk, want de kiloprijs van de najaarsartikelen steeg van f. 3.65 naar f 4.25 en van de gladio len en de andere voorjaarsproduk- ten zelfs van f. 3.65 naar f. 5.73. De verkoop in kilogrammen liep nauwe lijks terug. Maakt men zich in de bloemisterij zorgen over de eenzijdigheid van de export, bijna alle bloemen gaan naar Duitsland, in de bloembollen is er een betere spreiding. Overigens lijkt diie bezorgdheid wat overdreven, wanit mag men nog wel van export spreken? Men zegt toch niet tegen een handelaar niet zijn hele handel op Leiden te richten, maar ook eens naar Den Haag of Amsterdam te gaan? De bloembollenexporteurs 6preiden teveel, volgens de bereke ningen. Ze zouden zich beter op be paalde markten kunnen specialise ren en zelfs verkoopkanalen. Nu le veren ze aan broeiers, zelfs heel kleine, en aan grote warenhuizen. Dat kan in één zaak en „export naar 7 landen" is niet zeldzaam. Met elkaar hebben de heren in 23 landen voor meer dan een miljoen gulden aan bloembollen verkociht. De kleinste hiervan is Ierland met 1.070.000 gulden. De Oostbloklanden hebben het nog steeds te druk met de opbouw van het huis om veel aan de tuin te kun nen doen zodat een gigant als Rus land nog geen anderhalf miljoen aan bloembollen kan kopen. Joego slavië komt met meer dan twee mil joen beter te voorschijn. Oostenrijk is zich stevig aan het ontwikkelen met net nog geen tien miljoen. Italië wordt eveneens een steeeds betere klant, evenals Frank rijk, de laatste gaat zelfs opstomen naar de tweede plaats met 47 mil joen. De V.S. is weer boven de vijf tig miljoen. Intotaal hebben de heren 446.386.000 gulden veroverd tegen 421.295.000 in 1972. Ze hebben er 113.645.000 kg. vele malen voor moe ten sjouwen. En die vele miljarden bolletjes zijn allemaal stuk voor stuk schoongemaakt en van het moment, dat ze opkwamen totdat ze in de ver pakking gingen gecontroleerd op zichtbare ziekten. Het is half augus tus heet en Juist dan is het hoofsei- zoen. Zoals nu. land en M. Hartveld. B. j. Hoogwou ~L J. T. Visser. Overleden:. J. C. Klelnhout, 84 jr, Jong w.v. H. v. Duljn 82 Jr. H. J. Schaap 70 Jr. T. B. v. Ovost 86 Jr. A. Sjakes w.v. T. J. Schadee 81 Jr, C. M. Hlnrlchs 87 Jr. E. BIJloo w.v. P. K. Spruljt 82 Jr. A. J. v.d. Plas 4 Jr. Hillegom L. v.d. Vos, Thorbec- kelaan 22, tel. 02520—18225. Katwijk J. Ouwehand, Drie- plassenweg 24. tel. 12780, Jobien. Kerkstraat 70. tel. 12973 en C. Ver baan, J. Th. d. Visserstraat 21, tel. 72972 (ook voor Rijnsburg en Val kenburg). Lisse Erw. Zgr. Ernesta, School straat 4, Lissen, tel. 13353. Noordwijk M. Straatsma, van Panhuysstraat 4. Noordwijk. tel 5244. Noordwijkerhout J. van Meurs, Dr. Kuyperlaan 3. Voorhout. tel. 12122 (ook voor Voorhout en De Zilk). Sassenheim N. Portengen, Ka- gerpleiti 308, Sassenheim. tel. 02522 —11463. Oegstgeest J. d. Brayne-Fon- tein. Van Effendreef 27, Leiderdorp tel. 31463. Tandartsen Bollenstreek Versloot, Herenweg 20, Noordwijkerhout. uitsluitend tussen 17.30 en 18.00 uur. Katwijk Kleen. Nachtegaallaan 21. Katwijk. Noordwijk J. van Veen, Free- sialaan 28. alleen tussen 4.30 en 5.00 uur in de namiddag. Oegstgeest Geen opgave. MOOI, MAAR GEVAARLIJK „BONT JET. ALPHEN AAN DEN RIJN Een rooflustige nerts is gisteren door een pistoolschot geveld. Het diertje had reeds drie ko nijnen gedood toen de politie er aan te pas kwam. Zy kon de nerts echter niet pakken, omdat zij zich zeer agressief gedroeg toen men in de buurt kwam. Van wie het beestje is kon de politie niet vertellen. De eige naar kan er over beschikken, omdat het is ingevroren. De doodgebeten konynen waren eigendom van Van Beerschoten uit de Prinsenlaan. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscb Dagblad B V Witte Singe) I - Lelden Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement i y.28 KwartaaJaabonnementf 27,45 Per Post f29.85 Losse nummers f 0.40 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten Nabezorgtng tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 qui Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3