'De koers, die LFC folgt niet de juiste' Kom \m\ter~ meubeleti \ij\enl Asopos bezorgt zichzelf een vrije dag in Moskou laigI Bax-Foreholte en Apollo ingedeeld in hoogste klasse ianvoerder Leo de Jong van LFC: ZES NIEUWE ERELEDEN BIJ ASC Bob Foster mag in Zuid-Af rika tegen blanke uitdager boksen KOERSTIPS DUINDIGT 'RIJDAG 31 AUGUSTUS 1973 ADVERTENTIE vanaf f 8.990.— inkl. BTW. NU HOGE INRUILPREMIE BIJ v. Oldcnbarneveldtstr. 3537 (zijstraat Warmonderweg) Telefoon 54909 Dagelijks open tot 6 uur. ,EIDEN Leo de Jong is als een vaderlijke figuur tussen tieners van LFC: 32-jarige routine temidden van 1822- ig opportunisme. Aanvankelijk stelt de lange aanvoerder deze combinatie gunstig is en dat een plaats bij de eerste r in de tweede klasse mogelijk moet zijn. "Het zou een ioi afscheidscadeau kunnen zijn. Ik loop al enkele jaren rond t het idee te stoppen." oudste "kanarie" is overigens peemaal eerder uitgevlogen: on- het strenge "bewind" van Piet ("Hij had weinig mensen- s en weinig taktisch en tech- inzicht. Als v.d. Moer niet was gegaan waren we in de eerste se gebleven") en vorig seizoen iLeo de Jong in de laatste duels plaats afstond aan de jeugd, on- het motto "jongeren routine te opdoen". Ervaring die LFC zo lijkt te missen, want Leo de mag dan in eerste instantie op- Istisch profiteren, na die veelbe- nde prognose lijkt hij alles in het te stellen om het tegendeel te Ijzen: Hij is bang dat de massa - romotie naar de eerste klasse een te vroeg komt ("De jongeren nog te snel geïntimideerd"), hij -acht een zeer zwaar seizoen et jasje zal iedere zondag moeten den uitgetrokken"), maar vooral ■ziet hij tijdens de ouverture van :ompetitie moeilijkheden rond 'n tal spelers. Tegenover de komst Henny Zee van Roodenburg t niet alleen het vertrek van Piet i George Moesman naar VS. chter de namen van Peter van rhoven en Cockie van Weerlee grote vraagtekens, ter heeft nog helemaal niet ge- nd. Hij is verhuisd van Den haar Zoetermeer en zit in mi- dienst wat hem helemaal niet ilt. Cockie missen we zondag** te- Lugdunum misschien ook. Hij ts getrouwd en omdat hij veel ■werk heeft, heeft hü weinig ge- nd. Aangezien we in het verle- hebben afgesproken dat degene. traint in aanmerking komt te spelen, geloof ik niet dat Van erlee er bij zal zijn". Een licht- s het aanblijven van lman Sjaak Bouwmeester, die vo- jaar een b-eontract van Telstar lUgdunum door c horsingen orig seizoen iet invallers LEIDEN Kon LFC niet vol- edig aan de start verschenen, ok tegenstander Lugdunum azl beroep moeten doen op ver- angers. Wim de Roo en Renzo Jandido ontbreken als gevolg schorsingen, die zij aan het inde van het afgelopen seizoen lebben opgelopen. Toch is trai- Leo Pjalkes „hoopvol ge temd": „Ik heb redelijk goed nateriaal. Dat is zondag nog ge ileken in het DCG-toernooi. >oor peen enkele eersteklasser ijn we weggetikt. Zelfs niet door ie betaalde jeugd van FC Am sterdam. De verdediging, het »este deel van de ploeg, sloot en het middenveld stuwde behoren. Belangrijk is de ie wilskracht en het en thousiasme van de ploeg, die bij ie eerste vier moet kunnen ko- Ook de sfeer is prima. Na de wedstrijd tegen LFC gaan we praten over inspraak en een spelersraad". Afgaande op de resultaten in het vorig seizoen is Lugdunum favoriet tegen LFC. Ondanks het feit dat Lugdunum 2x aan de Boshuizerkade speelde (LFC stelde zijn terrein en kantine na de brand in de Kikkerpolder be schikbaar), veroverde Lugdu- drie puntt-n. De eerste wed strijd eindigde in een 1—0 zege, de return leverde een 11 ge lijkspel op. Evenals het vorig seizoen wordt het eerste duel tussen beide rivalen vooruitge- speeld. Ditmaal op verzoe kvan Lugdunum .dat de aanvangstijd zondag heeft vastgesteld op 2 afsloeg en dit jaar afzag van een overstapje naar eersteklasser Roo denburg. "Veel zal zondag van Sjaak af hangen. Wij mogen dan individueel wat beter zijn, de routine heeft Lug dunum". Los van de problemen rond het duo Van Laarhoven/Van Weer lee constateert Leo de Jong een groot mentaliteitsverschil in vergelijking met dertien, veertien jaar geleden. "Toen Je Aad en Henk Heymans en de gebroeders Sira nog had blééf je gaan. Neem afgelopen zondag. We stonden 3—1 voor tegen Mont- foort. Velen hadden het toen al weer gezien. De een vond het te warm, de ander riep om bier. 't Is toch maar een vriendschappelijke wed strijd. werd er gezegd. Waarom, zou men zich druk maken? Ik geloof ook dat de clubliefde niet meer zo groot is. Vroeger bleef je na de trai ning tot 2 uur in de kantine. Kaar ten, biljarten. Nu zijn de meesten zo weg. Van echte clubmensen kun je ook niet meer spreken. Er wordt op het veld niet meer echt voor ge knokt". Heeft LFC in de Hongaarse trainer Kovacs de juiste man aange trokken om die mentaliteit te ver anderen? "De training is bijzonder goed. Kovacs is een geweldige atleet die zelf keihard meetraint. Het gro te probleem met hem is dat hij nau welijks te begrijpen is. Hij is al ve le jaren in Nederland, maar nog al tijd sprekt hij zeer gebroken Neder lands. Het duurt altijd wel even tjes voordat een oefening uitgelegd is. Vooral bij LFC waar je met zo veel verschillende types te maken hebt is dat een groot bezwaar. Maar laat ik als zijn rechterhand niet te snel oordelen. Er zijn pas vijf we ken achter de rug en afkraken wil ik hem beslist niet". Zoals ook zijn kritiek op het beleid van LFC positief bedoeld is. Zoals hij zelf benadrukt. Over de ontwikke- OEGSTGEEST Tijdens de alge mene ledenvergadering van ASC zijn maar liefst zes ereleden benoemd. Op voordracht van het bestuur en mei goedkeuring van vrijwel de gehele vergadering werden de heren J. J. de Jongh, J. Aniba, J. Spoor, C. Met selaar, P. Mooten en G. Prevo we gens hun grote verdiensten voor de vereniging verheven in dc „ere- stand". Voorzitter Jan Splinter over de (relatief) jonge leeftijd van som mige nieuw benoemde ereleden: „Het lingen bij de Boshuizerkadeclub zegt aanvoerder (sinds acht jaan Leo de Jong: "De koers, die LFC volgt is niet de juiste. Er zal veel moeten veranderen. Zoals het nu gaat zie ik de -vereniging afzakken. In het bestuur komt het te zeer aan op enkele mensen. Ook de zelf werkzaamheid van de leden, die vroe ger altijd'zo voortreffelijk was, is helemaal verdwenen. Ik zou zelf wel zitting dn het bestuur willen ne men, maar als je weet dat mijn vrouw haar vader, Frits van Wave- ren. in de tijd dat hij voorzitter was van LFC, nauwelijks heeft gezien dan weet ik dat ik daar niet bij haar mee hoef aan te komen". RCL verslaat betaalde jeugd van Haarlem: 1-4 HAARLEM RCL heeft een knappe 14 overwinning behaald op het betaalde jeugd-elftal van Haar lem. dat onder andere uitkwam met doelman Poldervaart, de ex-Feye- noorder Feteris. ex-Utrecht-speler Van de Nieuwenhuis, De Haan en Boszhardt. De Leiderdorpers namen in de eerste helft een 0—2 voor sprong door doelpunten van Sjoerd Teske en Leo Holl. Het overwicht van Haarlem leverde dankzij het voortreffelijke spel van verdediger Koos Haneveld slechts één tegen doelpunt op. In de twaalfde minuut van Feteris. Sjoerd Teske en Leo Holl bepaalden de eindstand op 14. PRETORIA Piet Koornhofminis ter van sportzaken in Zuid-Afrika, heeft gisteren op een politieke ver gadering in Pretoria bekendgemaakt dat zijn landgenoot Pierre Fourie iblank) en de Amerikaan Bob Fos ter (zwart) in Zuid-Afrika tegen el kaar mogen boksen. Eerder deze maand had in Albuquerque (VS) het eerste gevecht plaats tussen Foster, wereldkampioen halfzwaargewicht, en uitdager Fourie. De titelhouder won toen op punten. Normaliter was er geen mogelijk heid om de revanchepartij in Zuid- Afrika te houden. De wet op de apartheid verbiedt dat blanke en zwarte sportlieden in dit land tegen elkaar uitkomen. Maar minister Koornhof heeft dus een uitzondering willen maken. "Mijn departement zal. in samenwerking met de boksbond. de nodige maatregelen nemen om de ze partij mogelijk te maken", aldus Koornhof. LEIDEN As. zondag start de handbalcompetitie met als meest vermeldenswaardig feit dat 7- handballers en handbalster zullen strijden om de eerste nationale titel Verheugend feit in de ontwikkeling van het 7-handbal is dat twee ploe gen uit de regio Leiden, te weten Apollo (Oegstgeest) en Bax-Foreholte (Voorhout) zijn ingedeeld in de hoogste klasse. Of zij een rol van betekenis zullen spelen en een reële kans zullen maken op het nationaal kampioenschap mag gezien de kracht bij de heren (E.H.C uit Leid- schendam en Hellas in West B> en bij de dames Hellas en Verburch wor den betwijfeld, maar van groter belang dan het behalen van de na tionale titel is dat beide formaties zich zullen handhaven. Apollo zal het daarbij voormoedelijk minder gemak kelijk hebben met behalve de twee genoemde ploegen A.H.C '28. Kwiek Sport en Wings in hun groep dan Bax-Foreholte dat eigenlijk alleen voor Hellas het hoofd zou moeten buigen. De kampioenen van West B komen in een finale uit tegen de kampioenen van West A en daar zijn o.m. de Niloc-teams van de partij. Hoet ziet Jaap Zwart, de man ach ter de schermen van Apollo, de kan sen van de Oegstgeestse handballers? ,,Ik ben van nature een optimist." aldus Zwart, ..maar ik geloof dat ik voor wat Apollo betreft een reële op timist ben. Da ploeg is versterkt met Kienhuis oud-speler van Hermes. die als trainer-speler zal optreden en twee spelers van Hermes 1, van wie ik de namen voorlopig nog even voor me wil houdden. Ik ben er dan ook zeker van dat Apollo een geducht woordje mee zal spreken in de a.s. competitie. „En Bax-Foreholte? Voor zitter Jan van der Geest zegt nuch ter "De zaal blijft voor ons hoofd zaak. maar met een nationale titel op het spel zullen we er in het veld buiten, toch wel extra tegenaan gaan. In het bijzender tegen een top- ploeg als Hellas waarvan het geen schande is te verliezen. Jammer ove rigens dat we het zondag a.s. thuis zonder Nora van Niekerk en keepster Anoeska Fontein moet stellen. Hy- giea is niet meer wat het is geweest, maar juist tegen de vermoedelijk zwakkere formaties mag Je, als Je mee wil doen in de strijd om de hoogste eer geen puntje verspelen. „Heeft Bax-Foreholte nog versterking gekregen? Van der Geest: „Verster king zou ik de terugkeer in de ge lederen van oud-speelsters als Ellen Oostdam en Gerda Turnhout niet mij dat die veel voor de vereniging hebben gedaan, ongeacht hun leeftijd, erelid kunnen worden. Deze benoemingen vind ik ook zonder meer ee plus - punt". De financiële toestand van ASC kan niet onverdeeld gunstig genoemd wor den, hoewel de begroting wel opnieuw sluitend gemaakt werd. „De enige te genvaller is," aldus Splinter," dat de opbrengst van de kantine, ondanks het harde werken van de beheerder, niet zo goed is als wij hadden ver wacht. Het gebrek aan een echt com plex met meerdere velden, wat het verenigingsleven van ASC gewoon schade doet, lijkt mij hier de voor naamste oorzaak van". In verband met de financiën kwam er uit de „Vergadering" het voorstel de houding tegenover een sponsor opnieuw onder ogen te zien. Het ASC-bestuur gaf hierop de toe zegging dit inderdaad te zullen doen, maar wel eerst het KNVB-rapport 'over dit onderwerp te willen af wachten. Overigens werd wel gesteld dat het bestuur als geheel beslist niet voor sponsoring is: „ASC is en blijft een echte amateurvereniging en zal in ieder geval niet zelf op zoek gaan naar een sponsor. Komt er echter een ontzettend goed aanbod, dan zal dit zeker in overweging genomen worden". Ook bij EK roeien fluiten chauvinistische Russen MOSKOU „Als je niets verwacht valt alles mee", zei een van die schaarse Nederlandse supporters gistermiddag in Mos kou toen de vier-zonder-stuurman van Asopos door een derde plaats in de series nog juist de halve-finales van de Europese roeikampioenschappen voor heren had bereikt. De wijze, waarop de Leidenaren hun race hebben geroeid op die ope ningsdag van de titelstrijd, verdien de beslist een positieve benadering. Terecht kozen de Nederlanders voor zekerheid. De wetenschap, dat een derde plaats hun een ronde verder zou kunnen brengen, maakte dat zij het belangrijker vonden snel de Zuidslavische en de Amerikaanse vier achter zich te laten. Na 500 me ter was er licht tussen de boten van de Verenigde Staten en de Ne derlanders en lag Asopos een halve lengte voor op de Zuidslaviers. Hal verwege de wedstrijd waren die ver schillen al verdrievoudigd en was be slist wie zich halve-finalist mocht noemen. In die halve-eindstrijden roeien de Leidenaren overigens zater dag pas de 'race van de waarheid'. Immers, in alle 3 series waren de kanshebbers heel snel van de kans loze gescheiden, waardoor de tijden amper een aanwijzing geven van de mogelijkheden die de ploegen in zich hebben. Gas terug Asopos was de enige van de Ne derlandse ploegen die zichzelf een vrije dag bezorgde door vandaag niet te hoeven starten in de herkansin gen. De Willem-III-ers Benecke en Steenkist in de twee-zonder-stuur- man, de Skadi-dubbel-twee Bruyn - Verhulst en de Aegir-acht moesten allen winnen om een ronde verder te komen. 'Toen Benecke en Steenkist zagen dat zij geen eerste konden worden', bekende chef d'equipe Pannekoek na afloop, 'hebben ze gas terug geno men. Dat gold ook voor de dubbel- twee'. De Willem-III-equipe heeft maar even een poging gedaan om de on verwachte zege toch te grijpen. Rond het duizend-meter-merkteken vielen de Amsterdammers de in tweede positie roeiende Westduit sers Alois Bierl en Winfried Ring- wald aan. Die aanval werd echter af doende gepareerd, waarna de Neder landers de strijd maar 'staakten' en als 5de en voorlaatste over de finish peddelden, De dubbel-twee van Skadi zag snel in dat de Westduitsers Norbert Ko- the en Helmut Wolber alsmede de herstelde Noorse combinatie Frank Hansen/Sven Thoegersen - winnaar van het zilver in München - onbe reikbaar zouden zijn. Als derde, lang na de kopploegen, ging de Neder landse boot over de streep. De Aegir-acht stond helemaal voor een onmogelijke opgave. Tot de te genstanders behoorde de nieuwe Oostduitse equipe, waarvan het thuisfront meent dat het de sterkste combinatie is die Oost-Duitsland ooit op het water heeft gebracht. Met een voortreffelijke 5 min. 50.35 se conden, bereikt zonder ook maar be dreigd te zijn, zorgden de Oostduit sers voor ontzetting bij hun tegen standers. Dat Aegir met een kleine 19 seconden achterstand derde wera io slechts van belang voor de statis tiek. Teken Al komt de grote schifting in deze titelstrijd pas zaterdag bij de halve- fmales, toch is wellicht een teken aan de wand dat opnieuw een Rus sische sculler wereldkampioen en twee-voudig houder van de Europr- se skiftitel, Alberto Demiddi, dwars boomt. De Argentijn, die al in 1964 in Amsterdam debuteerde in een FISA-toernooi, greep vorig Jaar in München naast het felbegeerde Olympische goud, doordat Joeir Ma- lisjev in de finale hem juist te snel af was. In Moskou zette gisteren oen andere Rus, Vitaitas Boetkoes, De middi op meer dan een lengte. Voor de sfeer op de baan is te ho pen dat Boetkoes dit zondag bij de finale ook presteert. Volgens een van chauvinisme doordrenkt Rus sisch gebruik wordt namelijk elke te genstander die vóór een Rus de fina- lelïjn durft te passeren even hard als langdurig uitgefloten. direct willen noemen, maar wel durf ik te stellen dat we zeker niet zwak ker zijn geworden". Geen verster king dus maar wel een aanviüling. In de komende comoetitie zullen 17 Joegoslavische meisjes voor Bax- Foreholte uitkomen. Als derde team. Afgelooen zondaq waren zij ee'u'ee van een royale 13—1 zege van Bax- Fcreholte 1 oo de regionale tweede klasser de Blinkert. Tennis Betty Stöve heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het damesenkelsoel van For«ct TT'Ms door in twee sets de Australische Helen Gourlay te verslaan: 6—0. 6— 4. Atletiek De veertiende editie van de internationale marathon van En schede. die morgen wordt eeboo^°n. heeft met 254 lopers uit vijftien lan den weer een record aantal de°ln<>- mers. Aan de start komen o.m. Ber- ny Allen, winnaar in 1971. Ron w"l. Europees kampioen marathon ln 1969 en Jim Alder. Zeilen De Nederlander Kees Dou- ze bezet na vijf races de vierde plaats in de algemene rangschikking van 't. internationale kampioenschap van West-Duitsland voor finnjollen- zeilers. Gistermorgen werd hij in de vierde race tweede, gistermiddag zesde. Op de eerste plaats staat de Westduitser Stilberg. zaterdag: RENNEN Abgars Girl-prijs: 1. Elder States man 2. Sans Culotte 3. Terlenka Outs. Melisse. Abgars Girl-prijs 2: 1. Florian 2. Passion Fruit 3. Sir Wessel Abgars Girl-prijs 3: 1. Mettlesome Maid 2. Yvancka 3. Anna van Oran je DRAVERIJEN K'Unique-prijs: 1, LoflS Areta 2. Ko- ra Marijke 3. Kind Buitenzorg Outs. Lucky Flight Dean Worthy-priis1. Monty Buiten zorg 2. Marco IJmuideti 3. Manoli- to Outs. Mighy Callant Narciso van Zora-prijs: 1. King Westlandia 2. Jo Roodnoot 3. Kei Buitenzorg Outs. Jap Quirinal-prijs: 1. King Hollandia 2. Kinley's Speed 3. Karin Hollandia Outs. Jasper Gutenberg-prijs: 1. Ike Buitenzorg 2. Istanbul 3. Irma v. Double Outs. Iwln Buitenzorg Tigre Royal-prijs: 1. Lambert Baker 2. Leslie Hanover 3. Lady Charlotte N Outs. Entrainemcnt v. Bu.vtene Ja zondag: RENNEN Tweede Veefonds-prijs: 1. Snowboy 2. Royal Palace II 3. Patrick Outs. Stal Geran en Frances Love Mercedes Benz-prijs: 1. Right Light 2. Honey's Rocket 3. Donna Maria Outs. Persian Darling en My Slipper Quick Nanny-prijs: 1. Gaily 2. Flix 3. Funchal Outs. Gratissa en Snoo ty Fox DRAVERIJEN Amsielveen-prüs: 1. Jetstream 2. Kimberly Kid 3. Kwant Outs. Lou Spencer B en Koly B Amersfoort-prijs: 1. Kemal Haghe- weijde 2. Jan de V 3. Katja Outs. Joan Hollandia Apeldoorn-prijs: 1. Lady 2. Kolja T 3. Inn Sprookjeshof Ots. Bona Car bonari Arnhem-prijs: 1. Josje W 2. Giovan ni 3. Enterprise Hollandia Outs. Ge- nerique Belwin Assen-prijs: 1. Aiglon 2. Gunner Dear 3. Florissant Outs. Fletchor D en Gallant Way Alphen-prijs: 1. Janny P 2. Indiana Hanover 3. Heno Victria Outs. Jeze bel Amsterdam-prüs: 1, Lmbus Hano ver 2. Lammert 3. Kobalt. Outs. Laetitia. geopend di t/m do 9 - 18 uur. vrijdag 9 - 21 uur. zaterdag 10 - 17 Karaktermeubelen NIEUWKOOP Dorpsstraat 117, tel. (01725) - 2278

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 23