aan j^atwijk dagen ïer den Rijn gaat feest vieren kaatste augustus-weekeinde bracht drukte aan kust Oudgedienden aan kop in zaalvoetbalcompetitie Up ot\; an de Winter: ,Waar blijft dorpsplein?' Luisteren naar Jet: sublieme ervaring SMS-Woubrugge Typisch Katwijkse buurt in de maak TERECHT OF NIET TERECHT jTSTREEK Het laatste au- weekeinde bracht weer veel lat was aan de kust goed mera- Het op i het duingebied tussen Wasse naren de uiterste noordgrens van h wijk. Heel veel mensen uit land, die er een dagje tussen wen getrokken en ook ontel- veel Duitsers, die een zonnig inde aan de Nederlandse Zeekust met het genot van erzcj lucht en zon verkozen boven omgeving, het Roergebied 1 jnland-Westfalen, te blijven, ekpleister voor Noordwijk aan e a old bovendien neg de ketinie c» ilditimers". Mensen, die het be- zeer oude automobielen als ïobby beschouwern (Foto Jan J-Sit). antieke auto's bezorgden de ïinbadplaats Noordwijk aan weekeinde een etxra attrac- k hadden veel bekijks. Vooral i de rit over de boulevard. Er "zioh nog wel eens problemen i "oudjes" bij die igteopde Grent b!j het VVV- iv niet konden "nemen" en daardoor weer aangeslingerd moes ten worden. Tot grote hilariteit van de vele kijkers. De reünisten, die zaterdag naar Noordwijk waren ge komen en een gezellige bijeenkomst in grand-hotel "Huis ter Duin" had den, verlieten gisteren in de loop van de middag Noordwijk weer. Er waren onder die tientallen "oldti mers" ook nogal wat Engelsen. Een rit langs de kust leerde, dat nagenoeg alle beschikbare parkeer ruimte vol was. In de badcentra van Katwijk en Noordwijk en an de duingebieden. Het was uiterst moei lijk na de middag, toen de zon vol op scheen, een plaatsje te bemach tigen Zelfs het Wantveld in Noord wijk aan Zee stond helemaal vol. Om over de parkeerterreinen vlak achter de'Koningin Wilhelmina Bou levard maar niet te spreken. Dit zonnige weekeinde betekende voorts een niet te versmaden extra- tje voor de werkers in de toeristi sche industrie. De VW's moesten heel wat mensen voor één of twee nachten onderbrengpn, de hotels en restaurants, vooral die met een ter ras. deden goede zaken en de exploi tanten van de strandpaviljoens mochten evenmin mopperen. Au gustus heeft hen met de over het al gemeen prachtige, zeer zonnige weekeinden bepaald in de kaart ge speeld. Trouwens het is de gehele maand goed weer geweest. Daar door is men die twee minder gunsti ge weken in Juli nu wel zo goed als vergeten. Er is niemand aan de kust, die het woord "slecht" als het over het bad seizoen 1973 gaat, in de mond durft te nemen. Het begon door die storm allemaal heel somber. Vooral voor de strandexploitanten, die hun pa viljoens reeds hadden opgebouwd. Of ze die Map vooral de zwaar ge- telsterden ie boven zijn gekomen valt nog te bezien. Dat zullen straks de cijfers moeten uitwijzen. Er volgden daarna zeer goede maan den met augustus wel als uitschie ter doordat er nagenoeg geen spat je regen vied. Onze Nederlandse kust blijkt - de feiten wijzen het uit - toch nog vol doende aantrekkingskracht te heb ben bij de buitenlandse vakantie gangers. Dit houdt niet in, dat er niet ernstig moet worden gestreefd naar verbeteringen. De vernieuwde of gerenoveerde hotels, zoals "Huis ter Duin", hebben goed gedraaid. Ook de restauranthouders mogen niet mopperen. Blijde gezichten dus allerwege aan de kust en bij de ma nagers van de toeristische industrie en de bedrijven die daarvoor wer ken. Met een gerust hart kan wor den gesteld, dat het badseizoen 1973 de geschiedenis in zal gaan als een zeer goed seizoen. Veel beter, dan men de laatste jaren gewend is ge weest! Toen de stroom vakantiegangers gisteren laat in de middag huiswaarts keerden moest de verkeerspolitie in actie komen. Vooral op de west-oost- route, die van de badplaatsen Kat wijk en Noordwijk via Leiderdorp naar rijksweg 11 Leiden-Bodegraven loopt. In Leiderdorp regelde men de verkeerslichten met "mankracht". Op de Persant Snoepweg stonden lange files auto's op twee banen. Even voorbij de Leiderdorpse brug zorgden agenten van de Leidse poli tie er voor, dat de automobilisten vei lig de oversteek konden maken. WIJK AAN DEN RIJN Eén ding staat vast: Katwijk aan den Rijn gaat begin Dumber op grootse wijze feest vieren. Daar zijn twee redenen voor. In de allereerste s het zilveren regeringsjubileum van koningin Juliana en vervolgens het zestig- bestaan van de Oranjevereniging „Katwijk aan den Rijn". De drie dagen zomer- worden normaal gehouden en als extra toegift krijgen de „Rijners" op 5 september een extra feestdag met een grandioos programma. O.V.-voorzitter Jan de Winter: ding is jammer. We hadden Zo gehoopt, dat het gemeentebestuur de door ons be- gecreërde gedachte van een dorpsplein in het centrum van Katwijk aan den Rijn deze feesten zou hebben gerealiseerd. Dat is helaas niet het geval. We hebben, in [stelling tot het Zeedorp met Andreasplein, Princestraat en Marktplein, geen en- lunt waar we de festiviteiten centraal kunnen organiseren. Dat plaatst ons steeds voor zeer grote moeilijkheden. Ergens voelen we ons daardoor wel wat ten achter [ld bij Katwijk aan eZe. We blijven echter hopen. Misschien komt dat zo fel be- rld bij Katwijk aan eZe. We blijven ech Voor de feesten nu is het jammer genoeg Combee van Duijn Vermolen, de man die nu de kermis voor de Oran- liging „Katwijk aan den Rijn" seert: „Ja, dat van dat dorps- a belangrijke zaak. In al en heb ik nooit vaste afspraken it bestuur kunnen maken, om- tot het laatst niet wisten waar ïdplaats van de attracties was. al leg je zoiets al lang voor- iriftelijk vast en wordt er ook edrag bij vermeld, dat in de de O.V. zal vloeien. Nu kon en voorlopig bedrag noemen, iet blijft maar een gok. Het 3- en tegenvallen. M'n col- willen weten waar ze komen n. Het moet een punt zijn, dat gelegen. Dat van nu aan etingstraat is verre van ideaal, et heel wat „gesleuteld" wor de attracties er behoorlijk te ;n en geruimd om onze gasten fatsoenlijke wijze te kunnen igen. We komen dit jaar met intig attracties, waaronder een baan, een nieuwe scooterbaan echte oud-hollandse pof- kraam. Alle kinderen krijgen een rood-wit-blauw vlagge- bovendien is er zoiets als een loterij met op de laatste avond ikking. Heus, het wordt een fsche kermis, die van woens- en met zaterdag duurt". ifl nuari bestuur van de O.V. „Kat- ijun den Rijn" is reeds in Ja- van dit jaar begonnen met spreken van de plannen voor itemberfeesten. Secretaris Jan Delft: „We hebben eerst de teiten voor 30 april afgerond la ima kwamen we bijna weke- ijeen als dagelijks bestuur en eel met het voltallige. In de ïer konden we circus Bolti- Katwijk laten komen. Daar- den zich aanvankelijk moei voor, omdat op het ter- de Hoorneslaan be jaarden nen worden gebouwd en dus niet beschikbaar was. Gelukkig is opgelost .Het is dringend no- B. en W. en de raad meer en beschikbaar houden voor ganiseren van de verschillen- mementen. Wanneer niet op termijn permanent, zowel in n Zee als in Katwijk aan lijn. plaatsen beschikbaar ko- ;oor het organiseren van open- ïtracties, dan vrees ik dat het noeilijk zal worden feesten als bog gestalte te geven. Het is togende zaak". zomerfeesten beginnen woens- augustus, 's avonds om zeven aet de opening van het ver- maakcentrum, dat avond blijft draaien. Op vrijdag avond is er 'n viswedstrijd aan Over- rijn en een prijsklaverjaswedstrijd, terwijl er in de wijk Koestal- Over- duin een lampionoptocht wordt ge organiseerd. De grote feestdag, za terdag 1 september, brengt in de mor genuren bedrijfs- en damesvoetbal in de Kooltuin, tekenwedstrijd, tob betje steken en muzikale rondgang en 's middags fokvoetbal en ringrij- derij. Vooral die iringrijderi zal iets ge weldigs worden. Men hoopt het aan tal van 38 inschrijvingen van vorig jaar verre te overtreffen. Daarop kan men haast wel rekenen, want er zijn nu reeds vele inschrijvingen binnen, onder andere uit Breukelen, Amster dam, Utrecht, Sassenheim, Rijnsburg gin van de middag en in de pauze zal de Harmonie „Katwijk", die ook medewerkt op de andere feestdagen, een programma van „meezingers" brengen. Jan de Winter tenslotte: „Fantas tisch de medewerking, die we van de Katwijk-Rijnse bevolking, van verenigingen, van het gemeentebe stuur en van vele anderen hebben mogen ontvangen. Niet in het minst van het bestuur van de groentenvei- ling. We hopen, dat het weer mee werkt en dat de gehele burgerij van jong tot oud aanwezig zal zijn om de feestvreugde te verhogen". NIEUW VENNEP —In het kader van het Jacob Griekspoor-nederla- en Katwijk. De middenstand heeft gentoernooi moest S.M.S. het zater- prachtige prijzen beschikbaar ge- dag tegen nieuwbakken vierde Mas- steld. In de avonduren is er een lam pionoptocht. In de wijk Koestal Overduin feest voor de jeugd. Vlaggetje ste ken, zaklopen, ringsteken per fiets, Woubrugge opnemen. Beide ploe- hadden nogal wat invallers het ook de gehele dag waardoor over de werkelijke sterkte van beide ploegen weinig valt te zeggen. S.M.S. had in de beginfase touwtrekken en tobbetje steken wis- het beste van het spel. Dit resulteer- Jan de Winter, voorzitter van de Oranjevereniging "Katwijk aan den Rijn", zou graag zien, dat het Rijndorp eindelijk eens een dorpsplein krijgt, ivaar allerlei manifestaties kunnen worden gehouden. LISSE Luisteren naar de orga nists Jet Dubbeldaan (uit Rotter dam) in de St. Agathakerk van Lis- se werd een sublieme ervaring. Haar op één uitzondering na Frans pro gramma had een geheel eigen ge zicht. Na elkaar Dandrisu, Bathle- mon, Franck, Langlais, Litaize. Ge volgd door de Toccota met Fugue en Hymne van de Vlaming Flor Pee- ters. Peeters is als concert organist wereldbekend. Zijn 70ste levensjaar werd aanleiding, hem ook als com ponist te eren. Wat de Belgische ko ning van zijn kant realiseerde door hem in de adelstand te verheffen. België adelt af en toe een kunste- Nu Flor baron Peeters zijn jubel- Jaar heeft, even een eigen herinne ring. In 1928, ik was toen secretaris van de Antwerpse Bach vereniging, nodigde ik deze Mechelse organist uit voor een Bach recital. Een uit gelezen zomeravond, met terraszlt als consequentie. Peeters stelde me een Hollandse vriend voor, genaamd Hendrik Andriessen. Nooit van ge hoord. Maar over muziek wist ook hij eindeloos door te praten. Pas ge huwd, achtte ik het om twee uur dienstig op te stappen. Maar goed ook, de politie zocht me, ik was al als vermist opgegeven. Op het laatste orgelprogramma Katwijk 1973 vond men Andriessen en Peeters onder elkaar, even onafscheidelijk. Met Andriessen had het program ma ook goed kunnen eindigen. Voor de kapitale zwierige Toccata van Peeters bleek de registratie eigenlijk on-frans en meer terecht in de Baöh-Reger-sfeer. De technische aanpak door de concertgeefster en de komplete overgave in het vertol ken verbaasden onverminderd, na dat de Suite Brève van Lang lais te voren, al zoveel geestescon- cenitratie had gevergd. Substantiële muziek die Suite, met een gedurfde akkoordiek en een prachtig, vaak penetrant expressief koloriet. Of de zingende stem ingebed in een fan tastisch dragende harmonische en tourage. In Plain te wrang bij de tijd. Het Adema-orgel had er alles voor. Het op zichzelf waardevolle "Ex pressive" erna van Litaize had be ter vóór Langlais kunnen staan, die het nu een beetje verpletterde. Eeuwigheid is weggelegd voor Franck's Prelude Fugueet Varia - selen elkaar af en tenslotte avonds een taptoe op het Bosplein. Maandag 3 september worden er bin go- en disco-avonden in het Rijn dorp georganiseerd. De Nationale feestdag op 5 sep' tember begint om negen dropping vanuit de lucht op het ter- rem de sporthal Cleyn Duin en om tien uur volgt er een grote alle gorische optocht bij de sporthal, die vfe. de Koestalverduin naar het Rijndorp zal trekken. In de middag uren wordt er in de veilinghal aan de Sandtlaan een ontspanningsmid dag gehouden voor jong en oud. Eerst is er een jeugdprogramma onder lei ding van Wim Devilé en daarna ee" iubileum-show ,,'t Is feest van daag" gepresenteerd door Cees de Lange met medewerking van San dra en Andres, Rexis en Zonen, de Chico's, Sjaakie Schram en het com bo Henny Langeveld. Aan het be de achtste minuut tot een tref fer van Ben Haspels die een uitste kende aanval doeltreffend afrondde. (1-0). Na deze treffer zakte het spel peil zienderogen en mede door de warmte en het kogelharde veld ont wikkelde zich een op laag peil staan- met°een de wedstrijd. Hoewel de achterhoe- S.M.S. allesbehalve overtui gend optrad slaagde Woubrugge er niet in tot treffers te komen. In de tweede helft ontwikkelde zich hetzelfde spelbeeld. De spelers speelden ongeïnteresseerd en de wedstrild bewoner rioh dan ook on voeroaieompeuue zaoeruag ujuens ae juuiuw umi vwi iucci l tweede speeldag al tot opmerkelijke beeld kreeg de ploeg een strafschop wedstrijden én resultaten leidde tegen wegens voornamelijk onbe- LISSE Hoewel de inbreng van kende Citln ook de te verwachte laag niveau. In de 75ste minuut had Woubrugge eindelijk succes en bracht S. Boer met een fraaie kop bal Woubrugge naast SMS. (1-1). Door deze treffer kwam er meer le ven in de brouwerij en ontwikkelde zich een gelijkopgaande wedstrijd. In de allerlaatste minuut greep Wou brugge dankzij alweer S. Boer, die alle vrijheid kreeg, met 2-1 de winning. M Nederland, eveneens één van de favorieten voor een hoge klassering, tegen het vorige week kansloos van het onder de naam van Muziekhan del Herman Smit spelende team versloeg het Leidse Koningsveld kendheld met de afwijkende zaalre- Caesar verliezende Leidse Konings- Leidse 3M Nederland gels. door twee treffers in de laatste minu- Weliswaar ten met 2-1 maken drie „oudge- veld. 3M Nederland verzuimde doelman Te snelle 1-0 voorsprong uit te bouwen ging in oen spannende slotfase met 2-1 ten onder toen Alphiaspeler. dienden" voorlopig nog de dienst uit geroutineerdere Van Zeist kon aatn de top vam de ranglijst. Het zijn de toch door een 5-8 overwinning wim Roggeveen twee keer scoorde, titelverdediger Van Zeist Stars, het behalen. Te Boekhorst: „Toch geen De eerste keer met. een eveneens uit Lisse komende FC lm- slecht begin. Het is niet tegengeval- de tweede keer i port en het Hillegomse De Kleine len". Voor Citin scoorde Tegelaar 3M defensie. Met Koningsveld boek- hun tweede zege in successie. Gemakkelijk heeft vooral Van Zeist Stars het daarbij niet gehad. Het in de Lisser zaalvoetbalstrijd Beurs liepen eerst gloednieuwe „Citin" een formatie die op alvorens naar duidelijke over- stijn brachten het totaal op vijf. Ook FC Import Uitslagen tweede ronde: Red De- KATWIJK Vele Katwijkers zul len blij zijn, met de opdracht die het gemeentebestuur heeft gegeven aan aannemer P. J. van Duijvenbode, n.l. het herstellen van twee oude wonin gen aan de Louwestraat nr. 7 en 9. Verleden week is aannemer Van Duij venbode reeds begonnen met dit werk. In het bijzonder dient ver meld te worden dat deze verbouwing de stijl moet behouden, dat echt ty pisch Katwijks aandoet, om zo een conservering van een oud Katwijks buurtje te krijgen. Natuurlijk moet er in de omgeving meer gebeuren dan voornamelijk tussen de Baljuw- horst, de leider van deze straat en de Louwestraat. Wellicht sprong Leidse ploeg, die zelf zal het ook nodig zijn het braaklig- winnlngen af te stevenen. FC Import Fioretti moest FC Fair Play Boys alsnog een plaatsje kon worden sprong toestaan, voordat de uitblin- vils De Kleine Beurs 1-4, Citin ingeruimd, slaagde er zelfs in een kende Theo Bouwman voor de rust Van Zeist Stars 5-8, FC Import voor de gelijkmaker zorgde. Bouw- ■■PWBH man met nog twee treffers en Huub kamp 4-2, koningsveld- Lisse Zenden zetten FC Import op 4-1, derland 2-1. woont en in Sassenheim (Ter Leede) voordat Fair Play de eindstand op echter al- 4-2 kon bepalen. De Kleine Beurs 2-0 voorsprong te Te Boek- gend terrein te bebouwen en de, in speelt: „Het is zeer slechte toestand verkerende lemaal kort dag geweest. Enkele kwam tegen nieuweling Red Devils huisjes die niet meer in aanmerking maanden geleden hadden we ons eveneens met 0-1 achter. Pas in de kunnen komen om te hersteld te wor- voor deelname aangemeld. De com- tweede helft liepen de Hillegommers ziekh. Smit De Engel, 11.45 den, opnieuw in de typisch Katwijkse petitie was evenwel volgeboekt. De langs de in de eerste helft knap spe- ZMV NoordwijkRed Devils, stijl te bouwen. Verwacht wordt dat afgelopen week kregen we de mede- lende, maar in de tweede periode uit- velen zich tot deze buurt voelen aan- deling dat we toch nog mee konden gebluste Devils: Kees van Lierop, getrokken en er graag willen gaan doen. We hebben die kans gegrepen, Gerard Verhaar, SJaak Molanen en wonen. Bovendien is het feitelijk nog hoewel het organisatorisch niet ge- John de Boer bepaalden de eind- Jaarlijks Katwijk bezoeken. de vele gasten, dia makkelijk Behalve de organi- stannd op 4-1 voor De Kleine Beurs. satorlsche (interne), probleempjes Verrassend was het verlies van 3 KATWIJK 27/8 Haringafslag voer: KW 39 770; KW 44 85 510; IJM 205—221 195; IJM 207—209 211. Prij zen; volle haring 102118; steurha- rlng 71—r- tion. Dit geniale, aan alle zwaarte- werking onthevene zweven in melo die en contrapunt kon Jet Dubbel dam weer vlekkeloos waar maken, nadat van een Sonate IV van een onvindbare Bathlemon (17411808) vooral het Andantino door de ranke speelsheid al zoveel charme had doen uitgaan. Dandrieu had het programma geopend (drie delen uit een Livre d'Orgue), een van die ga lante kleinmeesters op de vele Parijse orgels in Couperin's tijd, die de gave hadedn van de sierlijke vormkracht en meest cembalistische gedachte. KEES VERHOEF. LEZERS SCHRIJVEN KATWIJK Zaterdag Ji. ver scheen in Uw blad een artikel met als bovenschrift „Wethouder v. d. Plas uit C.H-fraktie". Daar uit enige passages blijkt, dat Uw informatiebron niet helemaal op de hoogte is, zijn wij zo vrij enige correcties aan te brengen, vooral om dat de heer v. d. Plas door dit artikel in een verkeerd daglicht geplaatst wordt. Ie. Uit de zinsnede: „Wel blijft Van der Plas voorlopig lid van de afdeling Katwijk aan Zee van de Christelijke Historische Unie" zou af geleid kunnen worden, dat de heer v. d. Plas overweegt hiervoor te be danken. Niets is minder waar. 2e. In de laatste alinea van het artikel staat te lezen, dat deer v. d. Plas uit de fraktie getreden zou zijn, omdat hij na het verwerpen van het bestemmingsplan „Centrum Kat wijk aan Zee" een slecht verliezer is. Dit is onjuist. Er kan niet ontkend worden, dat er in de fraktie van de C.H.U. te Kat wijk spanningen zouden zijn. De heer v. d. Plas voelt zich terecht of niet terecht teleurgesteld in de houding van enige fraktiegenoten na het afstemmen van het plan: maar daar wij de wethouder en de betrok ken fraktiegenoten kennen, hebben wij het volste vertrouwen dat zij in staat zullen ziin om samen deze pro blemen op te lossen. A. C. BERK HEI J .TR 'voorzitter kiesvereniging C.H.U.-Katwijk aan Zee). J. VINK f rakt ievoorzitter (C.H.U.-Katwijk). LEIDEN Nieuwbakken vierde klasser LDWS heeft het tegen Kat wijk nog niet waar kunnen maken. Via treffers van Henk van Duyven voorde, Leen v.d. Plas, Wim van Bee- len en Leen de Best wonnen de kust bewoners met 4-0. In een vriend schappelijke wedstrijd Mopte Hoofd dorp Lisser Boys met 21, waarin vooral de Lissenaren een matte in druk maakten. i blunder in de Beurs. Alle drie de ploegen boekten overigens 3 x. Kraan en Blanken- te ook het in de zaal debuterende team De Engel de eerste winst. Te gen eveneens nieuweling Hhiskamp De Kleine werd het 4-2. Voor De Engel scoor- achterstand den Jaap Elfering, Ed Koek, Wim Kortekaas en Henk Hairsing. Programma: zaterdag 1 september 8.45 u: Blauwe ReigersCitin, 9.30 u: FC Fair Play— KSL, 10.15 u: Huiskamp— Koningsveld, 11 LEIDSCH DAGBLAD Uitgave. Leidscb Dagblad B V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 67056 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement 9,28 Kwartaalsabonnementf 27,45 Per Post f29,85 Losse nummers f 0.4C Abonnementsgeiden bij vooruit betaling te voldoen BU automa tische oversenrijvrng geen admi Qlstratne- en incassokosten Nabezorgiing tot 20.00 qui Zaterdag tot 18 00 uur Telefoon 01710-30600

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3