ides Pacta zet ol vertrouwen e eerste stap De Algemene sportiefste in eigen jubileumtoernooi RCL blijft ongeslagen in 'nederlaagtoernooi' RH it Vicus Orientis en Fluks kwam een nieuwe Leidse korfbalvereniging voort SELECTIE NEDERLANDS ELFTAL |NDAG 27 AUGUSTUS 1973 SPORT SPORT SPORT 'jJjPEN Vicus Oriëntis en Fluks, twee Leidse korfbalverenigingen van naam, zijn maanden terug een tamelijk kalme dood gestorven. En uit hun as herrees, als jhoenix, Fides Pacta. De naam ligt nog wat onwennig op de tong, maar de nieuwe liging werkt hard om de betekenis van Fides Pacta („In vertrouwen bijeenge- it") ook in de praktijk ten uitvoer te brengen. 1 Paauw an-! presenteerde het eerste al zich voor het eerst op de bodem, in een wedstrijd tegen Scheveningen, dag straks Fides Pacta in de oveirgangs- 'an de veldcompetitie zal uit- Aansluitend aan dit debuut iet bestuur een informele re- het clubhuis De Cronesteyn. ie Haas, de laatste voorzitter ïks en nu de nieuwe voorzit- Fides Pacta, onderstreepte dat zijn oude vereniging in aan een fusie kon 'Organisatorisch 5 aeerde Fluks heel behoorlijk, voor zorgen die we niet te tonden komen: het ledental rat we ook deden, achteruit ie resultaten van het eerste il waren al enkele seizoenen vorig jaar degradeerde Fluks iar de tweede klasse. Br was licht aan de horizon en dan afvragen: hoe ver moet je alvorens krachtig in te girij- vonden dat dat nu moest sta ai Sta,.. dei icus, aldus Jan de Haas ,was 'ekeerde het geval. "Daar had een goede korfbaltop, maar reserves, geen onderbouw. En at Fluks weer wel". En zo de twee t,ot elkaar. kind emmende vraag blijft in hoe- it twee zorgenkinderen één nd kan worden gevormd. Jan s is zich van die problema- rast. "Natuurlijk, dit soort lat zich niet als een eenvou- ïmetje berekenen. Daar Jan de Haas komt meer voor kijken. Maar het begin Is ons allemaal erg meegeval len. De overgang ös bijzonder rustig verlopen, het aantal leden van bei de clubs dat als gevolg van de fusie heeft opgezegd, is zeer gering ge weest. De sfeer ervaar ik op dit mo ment als uitstekend. Goed, we moe ten nog uitgroeien tot een compac te vereniging, dat moet ook snel gebeuren, maar dat is een proces dat we met vertrouwen tegemoet zien. We zijn hoopvol gestemd" (Dat moet ook wel. wamt al die Hazen en Nie- singen kennen elkaar tenslotte dooi en door Vermoedelijk niet zo gelukkig met deze fusie (althans met de gevolgen ervan), zal De Algemene zijn, dat jaren samen met Fluks het terrein aan die Zoeterwoudsesingel bespeel de en nu moest verhuizen naar het oude Vicus-veld in de Leidse Hout. De Algemene was al bezig met de bouw van een eigen clubhuis aan de Zoeterwoudsesingel en kan dat nu afbreken en dn de Leidse Hout op nieuw opzetten. Vraag aan Jan de Haas: waarom zijn Fluks en De Algemene nooit een fusie aangegaan? De Haas: „Het be stuur van Fluks heeft daar een paar jaar geleden wel eens een balletje over opgegooid. De Algemene voelde er niets voor, ze wilden het houden zoals het was" Een Fluks-lid met ve le dienstjaren legde my dat zo uit: „Een fusie De Algemene-Fluks was het slechtste geweest wat had kun nen gebeuren. Daarvoor hebben we te lang op eikaars lip gezeten, daar voor hebben we te veel van elkaar „gezien". Dan moeit je niet gaan samenklonten. Terecht dat De Alge mene daar tegen was, ik zou dat als Fluks-lid ook zijn geweest". ploeg nam vlot en losjes korfballend een 30 voorsprong (treffers van Wim Piket 2x en Nandy van Hel den), maar raakte daara het goede spoor bigster. Vooral verdedigend rammelde het nogal bij Fides Pacta. KVS, een jonge en felle ploeg, maakte nog voor rust gelijk. Ruud Niesing zette Fides Pacta in de twee de helft op 43, maar daarna kregen de Leidenaars te kampen met een manshoge inzinking. Het tempo viel totaal weg uit het spel van Fides Pacta. KVS zette de drilboor in de Leidse defensie en liep tot 64 uit. Fides Pacta herstelde zich knap. De aalgladde Jan Heinrichs zette zijn 25ste verjaardag enige luister bij door twee keer te scoren (uit straf- worpen) en Corrie Hoeks bracht haar ploeg zowaar aan de leiding In de slotfase liet Fides Pacta vele kansen ongebruikt. Het niet versa gende KVS maakte weer gelijk en greep vlak voor het einde de zege: 8—7. Trainer Jan Wals: „Ja, er moet nog het nodige gebeuren. We zijn bezig te selecteren en dat kost tijd. Het accent zal komen te liggen op het micro-korfbal. Daar moeten we in eerste instantie de plaats in de hoofdklasse zien te behouden". Het selectieteam van de gloed nieuwe vereniging Fides Pacta Van links naar rechts (knielend): Connie Caree, Wil Borgers, Ans v. d. Bijl, Diet Rijsbergen, Nandy van Helden, Joke de Boer, Corrie Hocks, Greet Heinrichs. Staand: Co de Haas. Ruud Niesing, Wim Piket, Wim Niesing, Dick Onder water, Wim MeyerFrans de Haas. Jan Heinrichs en trainer Jan Wals. (Foto Jan Holvast) Oefenpartij Fides Pacta speelde zaterdag een partij korfbal met ups en downs te gen KVS. De fonkelnieuwe Leidse DEN HAAG De bondscoaches dr. Fadrhonc en Van der Hart hebben in principe dezelfde selec tie geformeerd voor de tweede wed strijd tegen IJsland, die woensdag a.s. in Deventer zal worden ge speeld. De 16 spelers zijn: Van Beveren en René v. d Kerkhof (beiden PSV), Suurbier, Huls hof f, Krol, Neeskens, Ger Müh- ren. Haan, Cruyff, Rep en Keizer «allen AJax), Schneider en Van Hanegem (beiden Feyenoord), Schrijvers en Jeuring (beiden FC Twente) en Brokamp (MVV). Vanavond zal het elftal worden samengesteld. De bondscoaches wilden de aankomst afwachten van Ajax uit Cadiz alvorens tot de definitieve samenstelling te ko men .Ajax kwam in Cadiz tijdens het toernooi om de Trofeo Ca- ranza overigens niet te best voor de dag. De Amsterdammers ver loren in de openingswedstrijd met 1-0 van El Espagnol uit Barce lona en stelden de toeschouwers met hun lusteloze, ongeïnteres seerde spel bitter teleur. -In deze wedstrijd speelde Gerrie Müh- ren in de spits en stond Heinz Schilcher op het middenveld. De strijd om de derde en vier de plaats werd een herhaling van de Europa Cup-finale, n.l. Ajax tegen het Italiaanse Juventus. Ook nu toonde Ajax zich de sterk ste: 2-0. Juventus, dat eerder in het toernooi door Atletico Bilbao met 1-0 was geklopt, moest eerst een doelpunt van Gerrie Kleton 'die werd „uit geprobeerd" in de spits) toestaan en zag in de tweede helft Barry Hulshoff 2-0 scoren. ek De Tsjechische atlete Fibingerova heeft tijdens den in Praag het kogelsto- gewonnen met 20.26 Een poging van 21.04 werd verklaard. Het wereldrecord aden van de Russische Na- Tsjisjova met 21.03 meter. ehC LEIDEN Ondanks het ter elfder ure afzeggen van de Duitse ploeg Grün Weiss kan De Algemene terugzien op een zeer geslaagde afsluiting van de festiviteiten rond het 40-jarig jubileum. Verrassend was de toernooizege van de Belgische kampioen Rivie ra KC. Alleen de Leidse hoofdklasser De Danaïden slaagde erin de Belgen een gelijkspel af te dwingen. Dat gelijke spel kwam pas in de slotfase tot stand, nadat De Danaïden met 3-1 had achter gestaan. Het gehele optreden van de Leide naars viel niettemin tegen. De Dana- den verloor weliswaar alleen van Samos (overgangsklasse)maar kwaan ook tegen Pams en De Alge mene (die beiden een voorsprong ver speelden» niet verder dan een gelijk spel. Een van de beste wedstrijden was het treffen tussen Riviera en De Algemene, welk duel in 'n 5-4 ze ge voor de Belgen eindigde De Alge mene was trouwens weinig gelukkig, want van Pams werd in de laatste seconde ook ail met één punt verschil (32) verloren. Een pleister op de wonde was, dat De Algemene door de scheidsrechters werd aangewezen als het team dat de fair play-cup in ontvangst mocht nemenvoor de tweede achtereenvolgende maal. Ook de tweede afdeling kende geen Ne derlandse triomfator. Het Engelse B.E.C. uit Londen werd overduidelijk eerste vóór Crescendo I, De Dana- den 2, Samos 2 (beide reserve hoofd klasse) en De Algemene 2, dat er als enige in slaagde de Engelsen een punt afhandig te maken. Het eerste team van Crescendo stelde nogal te leur, wat tot uiting kwam in de 81 nederlaag tegen het reserve-team van De Danaïden met o.a. Frans Pasman. De uitslagen zijn. Hoofdafd.: De Algemene Pams 23; Samos De Danaïden 54; KC Riviera De Algemene 54; Pams Samos 33; De Danaïden KC Riviiera 3—3; De Algemene Samos 35; Pams De Danaïden 33; Samos KC Rivie ra 24; De Danaïden De Alge mene 33; KC Riviera Pams 43. Eindstand: 1. KC Riviera 7 pnt; 2. Samos 5 pnt; 3. Pams 4 pnt: 4. De Danaïden 3 pnt; 5. De Algemene 1 pnt. AFD 2: 1. BEC London 7 pnt, 2. De Danaïden 6 pnt; 3. Crescendo 4 pnt: 4. De Algemene 3 pnt; 5. Samos 0 pnt. AFD. JUN.: 1. Samos 8 pnt; 2. De Algemene 4 pnt (na strafw.)3. De Danaïden 4 pnt; 4. Crescendo 2 pnt (na strafw.)5. Phoenix 2 pnt. SEN. REG. BOND: 1. Emma; 2. Tempo; 3. TOP; 4. KVR; 5. De Al gemene. ADSPIRANTEN: 1. Emma; 2. Tem po; 3. Crescendo; 4. De Algemene; 5. Phoenix. PUPILLEN: 1. Phoenix; 2. Tempo; 3. Madjoe; 4. Crescendo; 5. De Alge mene. Overgangski asser Pernix oefende zaterdagmiddag tegen hoofdklasser Die Haghe, dat zonder Hulsman niet verder kwam dan een 9—9 score te gen een vooral voor rust sterk spe lend Pernix. Halverwege had de Leidse club een 53 voorsprong, die na de pauze werd omgebogen in een 57 achterstand, maar via 77 nam Pernix toch nog tweemaal een kleine voorsprong. Peter v. Duyn, Fred Breedveld elk 2). v. Seggelen, v. d. Kooy, Rob Karstens (2) en Bouke v. Zwieten scoorden voor Pernix. Rusman van De Algemene rechtsis toeschouwer bij i duel dat een van zijn medespeelsters uitvecht met Irma Nierop van De Danaïden. (Foto Jan Holvast) LEIDERDORP De „Sleutels", de eerste prys in het nederlaagtoernooi van RCL aangeboden door het ge meentebestuur van Leiderdorp biyven het komende Jaar in het bezit vain de „Racing". Ook de zevende en laatste tegenstander, derdeklasser Vlaardingen, slaagde er zaterdag niet in RCL een nederlaag toe te bren gen; in tegendeel de thuisclub won met 40, zodat RCL in de zeven wedstrijden ongeslagen is gebleven. Tegen RVVH werd met 00 gelyk gespeeld, terwijl achtereenvolgens Jo- dan Boys (42), EDO (65), Blauw Zwart (51), Ter Leede (32), De rood-witten namen in het duel met Vlaardingen al direct na de af trap de leiding. Een vloeiende combi natie tussen Leo Holl en SJoerd Teske werd door Tonnie Ederveen naar behoren afgewerkt. RCL bleef in die eerste helft sterker, maar de Vlaardingen-defensie hield vaak nogal hardhandig optredend stand. Pas ver in de tweede helft wist de thuisclub beslissend door te druk ken. Na 35 minuten scoorde (opnieuw) Ton Ederveen attent 20, nadat de Vlaardingse doelman de bal na een vrije trap van Holl niet onder con trole had weten te krijgen. Sjoerd Teske zorgde vyf minuten later uit een vrye trap „ineens" voor 3—0 en de ver opgerukte Ab Braat. de „nieuwe" linksachter in het RCL- teaim, bepaalde de eindstand uiterst beheerst op 40. Woensdag a.s. speelt RCL in Haarlem de laatste oefen wedstrijd voor het begin van de com petitie. In een lichtwedstryd zal dan aangetreden worden tegen Haarlem B. WENDOVER (UTAH) Allan Abbott (29), een arts uit Cali- fornie, heeft zaterdag op de grote zoutvlakte in Utah het wereld snelheidsrecord op de fiets ge broken Abbott kwam (gegang- maakt) over een mijl tot een ge middelde van 223 kilometers per uur. Abbott reed op een fiets, die meer dan vijfduizend gulden had gekost. Nadat hij door de gangmakende auto was aangetrokken tot 145 kilometer per uur pedaleerde de Californische arts zich naar een nieuwe wereldrecord: 223 km/uur. In omgekeerde richting bleef Ab bott steken op 217 kilometer uur. Ook dit was nog aanzienlijk snel ler dan het oude record '204 km/ uur), dat in '62 in Frankryk was gevestigd. De gangmakende au to voor Abbott was voorzien van een speciaal scherm aan de ach terkant .waardoor een maximale windschaduw ontstaat.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13