XERXES NA BOEIENDE DE BEKER STRIJD UIT 1 eijiingen sterker dan Ter Leede: 4-2 NEUTRAAL GROTE OVERWINNING VERJONGD WARMUND UVh: goed spel maar te veel kansen onbenut Heracles pas na 34 strafschoppen ronde verder wee' I SPORTTOTO I ..LOTTO Fred Hemmes geeft weer op Bernardus bedwingt vierdeklasser VTL in doelpuntrijk duel: 4-4 PAGINA 10 MAANDAG 27 AUGUSTUS ty SPORT ROTTERDAM Hans St. Nicolaas symboliseerde Xerxes' leed na twee uur bekervoetbal en 34 strafschoppen. Teneerge- slagen liet hij na Joop Langhorsts mislukte poging vanaf de witte krijtplek zijn tranen de vrije loop, zocht hulpeloos naar ondersteuning, die hij vond bij Arend Steunenberg, doelman van Heracles die de depressie waarin Xerxes' doelman ver keerde onmiddellijk aanvoelde. Enige ogenblikken later stamelde Xerxes' hoogblonde doelman ver drietig: „Ik heb nooit geluk''. Hij \erpakte daarin de 32ste strafschop uit de tweekamp met Heracles. Op het moment, dat hij Xerxes beker Snoeck en Hans St. Nicolaas faal den met de beker in één hand. Pim isser naderhand: „We hebben veel moeite gedaan om in de beker te komen, vandaar dat ik er graag in had willen blijven". Niettemin vast had kunnen houden, mikte hij tuimelde Xerxes eruit, ondanks het tc hoog, waardoor het verlengstuk van de beker Xerxes als lood uit handen viel omdat daarna ook Joop Langhorst niet de juiste richting meegaf. Een enerverend slot van Xerxes Heracles (22), waarin de équipe van Pim Visser zich precies een kwartier in de volgende ronde •erwoede verweer tegen het team van semi-profs. Omdat Heracles' zeventiende man voor de elf meter. Hans Roordink, zelfbewust de straf schoppenverhou ding naar 1312 joeg. St. Nicolaas later: „Die ballen waren onhoud baar, ze gingen allemaal strak langs ae paal". Hij bleek zijn teleurstel- waande. De fraaie 21 van Eddie ling alweer te boven, schudde Treurniet <na elf minuten in de eerste verlenging) vond na elf mi nuten in de tweede extra periode zijn eind, toen invaller Jan Deckers zijn knal via de borst van Lang horst naar 22 liet stuiten. Pim Visser later laconiek: „Als Joop die bal niet raakt, komt-ie bij de hoek- v'ag". Een deling overigens, die Heracles In het evenwichtige treffen zeker toekwam. Krachtsverschil bleek nauwelijks waarneembaar, waardoor toen al vaststond dat het geluk de winnaar zou aanwijzen. Heracles kondigde zich als eerste gegadigde aan, toen Paul Amweg na 31 minu ten via de paal 01 begroette. De vergissing van arbiter Vermeij na 3L minuten in de tweede helft misdeelde Heracles. Hij zag op de doellijn verblijvende Bep van der Heijden over het hoofd, toen invaller Westerhof sim pel 12 had aangebracht. Hij an nuleerde de treffer, zag even later zijn blunder in en hervatte met een opgooibal Inmiddels was Xerxes na een kwartier in de tweede helft op gelijk niveau beland, toen Jan van der Leek na een vergeefse kopbal van Bart Kreft 1—1 had aange bracht. Waarin geen verandering meer kwam tot aan de verlenging, die Freek Mühlenbruch slechts ge deeltelijk beleefde. Pim Visser ver ving hem voor Bob Snoeck, die in de tweede verlenging twee unieke mogelijkheden van uitblinker Guus Stek kreeg voorgelegd. Hij verzuim de de inmiddels veilig lijkende 2—1 v oorsprong te vergroten. Freek Mühlenbruch: „Als ik vooraf weet dat ik twee van die kansen krijg, ga ik er niet uit. Maar ik was op een gegeven moment versleten, ik kon niet meer". Waardoor de ontknoping zich op de krijtstip voltrok. Die driemaal Xerxes op „matchpoint" bracht, maar Hans van der Linde, Bob Wielrennen Jos van Bees heeft zaterdag de profronde van Dor drecht (102 km) op zijn naam ge bracht. Hij zegevierde in een mas sale eindsprint over Bas Hordijk en Gerard Koel. Voetbal De Nijmeegse eredivisie club NEC heeft het zaterdagavond in Waalwijk tegen de amateur eers teklasser RKC niet verder kunnen brengen dan een gelijkspel: 0-0. Af gelopen woensdag kwam NAC in Waalwijk tegen RKC tot hetzelfde resultaat 1 2 3 TOP-Veendam ■I 1 Almania-Fortuna SC 1 Bi Noordw.-Helm. Sp. 1 1 Xerxes-Hcracles 1 1 Volend.-Volewyck. 1 Den Bosch-Cambuur 1 1 Excelsior-Eindhoven BI vvv-svv Fortuna Vl.-HVC PI IB Dordrecht-Willem II 1 BI Schalke-Kickers O. 1 Bi W Bremen-Hamb. SV 1 1 B FC Köln-Kaisersl. |gj! De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 1, 4, 5, 31, 35, 45. Reserve getal: 33. Olympianummer: 2072. slechts nog wat ontmoedigd het iioofd en mompelde nog eens: „Ik heb nooit geluk". Coen Moulijn volgt vanaf de tribune gespannen de verrichtin gen van zijn nieuwe club Xerxes waarvoor hij in de competitie pas mag gaan uitkomen. Links van hem Eddy Treytel en rechts zijn vrouw. UVS zette zijn oefencampagne voort met een wedstrijd tegen De Spartaan in Amsterdam. De blauw- witten die met invallers verschenen voor Rol (Visser), Hannaart (Groe nendijk), Lagendijk (Du Prie) en Torcqué (Désar), lieten ondanks het warme weer vrijwel vlekkeloos veld spel zien en zegevierden volkomen verdiend met 10. Gezien het over wicht en de kwaliteit van 't spel had UVS zeker met een grotere marge behoren te winnen, maar het was met de blauwwitten weer het oude, vertrouwde lied: het fraaie combina tiespel werd niet krachtig en doel treffend afgerond. Zowel voor als na rust dicteerde UVS het spel en rukte met de regelmaat van de klok het vijandelijke doelgebied in. Slechts éénmaal echter vond UVS daadwer kelijk een opening. Een kwartier na rust combineerden Van der Heijden en Gilles Hendrikse zich door de Amsterdamse defensie en Hendrikse schoot daarna hoog in de hoek. In de rust viel Lardé uit, Peter Slinger land verving hem. Roodenburg Het ontbrak het technisch wat sterkere Roodenburg in het oefen duel bij Rood Wit vooral nog aan tempo en afwerking; waardoor goed opgezette aanvallen niet met een doelpunt konden worden bekroond. In de eerste helft, die met een 00 stand werd afgesloten, ging de strijd Gilles Hendrikse dat Oefenduëls zaterdagclubs rjp Sassenheim Teijlingen heeft tegen plaatsgenoot Ter Leede aangetoond in goede vorm te verkeren. De zon dag-derdeklasser, die eerder OVVO met 4-2 versloeg, klopte evenals vo rig seizoen afgelopen zaterdagmid- Ter Leede met 3-1. De zaterdag van twee goals werd echter vlak van Jac den Heyer met een fraaie rust hersteld door Koos Klin kenberg, die de bal van grote af stand juist onder de lat deponeerde. L>e tweede helft heeft uitsluitend in de openingsfase aantrekkelijk voetbal opgeleverd. In de vierde minuut ver eersteklasser nam overigens in de grootte Leo Pluymgraaff de voor- vijfde minuut de leiding door Piet van der Heide die later wegens een oij beenblessure werd vervangen door Chiel Krop. In de 25ste minuut scoor de Hoogenboom voor Teijlingen de gelijkmaker en twaalf minuten na de wisseling bracht Peter van der Vlugt de score uit een strafschop op 2-1. Zes minuten voor tijd bepaalde Hen- ny. Zoet na voorbereidend werd van Frank van Dam de eindstand op 3-1. Teijlingen verdiende met de zege op Ter Leede een wedstrijdbal en de Turk Cup, verbonden aan de strijd nissen Teijlingen, ter Leede en GWS. Een door de Sassenheimse middenstand beschikbaar gestelde sprong met een afstandsschot tot 4-1, waarna De Munnik twee minuten la ter 4-2 aantekende. Daarmee was de inspiratie verdwenen en speelden beide ploegen vrij lusteloos naar het einde. RIJNSBURGSE BOYS RIJNSBURG Rijnsburgse Boys heeft zaterdag zijn uitgebreide oefen programma tegen het eerste ama teurteam van Volendam succesvol besloten. De Rijnsburgers, die de afgelopen weken een goede indruk achterlieten, kwamen ook tegen de Volendammers weer goed voor de dag met enthousiast en wilskrachtig Het voetbalseizoen in Engeland was zaterdag nauwelijks be gonnen of de politie moest al weer de eerste supporters op ae tribune bij de lurven grijpen wegens het veroorzaken van wanordelijkheden. Hier voert een agent een jongen weg tijdens de wedstrijd ArsenalManchester United. prijs van f 275 als inzet van een Teij- SP®1 dat tenslotte een 2-1 zege ople- lingen-Ter Leededag was eveneens verde. Volendam was weliswaar tech- voor Teijlingen, dat in 25 "onderlin- nisch de betere ploeg, maar de inzet ge" duels 25 punten behaalde tegen van de geelzwarten compenseerde Ter Leede 19. Een strafschoppenduel veel, al hadden de Boys het in de werd dankzij Jan van Leeuwen, Dick beginfase van het duel erg moeilijk. LEIDEN De voetbalclubs die uitkomen in de eerste klasse B van de amateur-competitie heb ben besloten de komende belang rijke competitie, wanneer er plaat sen in de nieuw te vormen hoofd klassen zijn te verdienen, met neutrale grensrechters te gaan werken. De kosten die hieraan zijn verbonden worden door de clubs gezamenlijk gedragen met uitzondering van Zwijndrecht en Papendrecht die niet aan het „experiment" mee wilden betalen. Tijdens wedstrijden van laatstge noemde twee clubs zullen echter wel neutrale grensrechters langs de zijlijnen staan. van Biezen en Jan Ligtenberg ge zonnen door Ter Leede. Leede ontbrak Piet de Bruin. QUICK BOYS Katwijk Quick Boys heeft een on bedreigde 4-2 overwinning behaald Volendam nam na ongeveer een Bij Ter kwartier de leiding, omdat RBB-goa- lie Sam de Mooy het zicht op een (houdbaar) schot werd ontnomen. Na rust kwamen de Rijnsburgers op gelijke hoogte dankzij Paul Zwaan op het eerste amateurelftal van die op maat werd bediend door Nan- De Katwijkers, die Johan van Duyn in plaats van Wim v. d. Plas in de voorhoede hadden staan, hadden bij rust al een 3-1 voor sprong. De ploeg van trainer Piet v. d Kuil startte zeer voortvarend ne Sluymer. In de slotfase grepen de geelzwarten zelfs nog de volle wins via Henk Zandbergen die een pass Zeilen De Franse équipe Phi lippe Bessec en Geneviève Routier verwierf zich al na een kwartier is TOOr Lourenco Marques wereld- kampioen zeilen gworden in de Vau- riën-klasse. Zeilen Dick Saai heeft zater dag de 24 uurs zeilwedstrijd op het IJsselmeer gewonnen. Hij legde in mesScholtes/Dekkers 62, 61 totaal 162,2 mijl af. 4. een 2-0 voorsprong door treffers van Arie Remmelzwaal (strak vleugel schot) en Piet Haasnoot (kopbal tij dens scrimmage). Pas in de dertigste minuut verkleinde Sparta de achter stand door Den Ouden. De marge lob doeltreffend afrondde: 2—1. VOORBURG Fred Hemmes heeft de slechte gewoonte om zijn partijen niet uit te spelen dit week einde voortgezet bij de nationale kampioenschappen voor tennis lera ren in Voorburg. Hemmes trok zich zaterdag bij een achterstand van 0 3 in de vijfde set van de halve fi nales tegen Frans de Kort terug. "Ik kan niet meer", was zijn veront schuldiging. In de ochtenduren had Hemmes het nodig gevonden samen met Jan Hordijk in Rijswijk een demonstratie-party te verzorgen. Kampioen werd nu de Haagse ten- nisleraar Marian Laudin, die vori ge week bij de nationale kampioen schappen ook al zonder noodzaak van de baan stapte. Reden voor VTN (Vereniging van Tennislera- ren) voorzitter Houps ernstig te waarschuwen tegen dit soort gedra gingen: "Blijf in elk geval op de baan staan en gun je tegenstander de eer, die hem toekomt", zo liet hij Hemmes en Laudin weten. De wei nig serieuze instelling van Hemmes is des te vreemder, omdat bij de le raren voor het eerst geldprijzen te verdienen waren. Zo incasseerde Marian Laudin voor zijn overwin ning in enkel- en herendubbelspel f 1025. Herenenkelf inaleLaudinDe Kort 6—0, 64, 6—3. Damesenkelfinale: Ellie Simons Geertje v.d. Valk, 6—1, 6—1 Herendubbelfinale: Laudin Hem- gelijk op. Roodenburg, 3 üivallers speelde (Straathof,^ remet en Montagne namen de sen in van Hannaart, de Gro De Klerk) kreeg in de vijfde i een goede kans de score te 0|| Het schot van Peter Dubbeldjr die goed reageerde op een van Ger Straathof, kwam echg het zijnet terecht. Een na rust. merlijk feller Rood Wit pak |1 twintig minuten de winst toen dijk een van de borst van do Peter Boon afstuitend schot hac schoot 10. LFC LFC was dit weekeinde te g MSV, een vierdeklasser uit foort De geelzwarten sloten »r oefenpartij af met een 32 ov m ning, maar veel voldoening geleverde prestatie niet. Daar ie speelde de ploeg in de tweed* veel te rommelig en onvers^ Ook kwetterden de kanaries veel met het mondje, wat niet derlijk was voor de rust in het ta De eerste helft gaf geen red klagen. LFC speelde toen eenn lijke partij en nam een 2—1 sprong. Na de hervatting we 31 en daarna geloofden de naars het wel en hun inzet 1! terug. Alle LFC-treffers werd scoord door Tonny Brakhoven., van één uit een penalty. Woensdagavond sluit LFC d oefenwedstrijden af met een d gen HOV. Lugdunum Lugdunum kwam gisteren het DCG-toernooi. De Kikkei ren in een poule ingedee1'* mei FC Amsterdam B en Quick gen en speelden tegen al dez gen gelijk resp. met 1—1 <d( van Van Es), 00 en nogma 0. Vooral het gelijke spel teg Amsterdam B was een uitst as verrichting, omdat het de enl was dat deze ploeg, die het t won, een punt moest afstaan. Na de poule-wedstriiden Lugdunum om de derde en plaats tegen Ede. Na de speeltijd was de stand 11 <hi|e dunum-doelpunt kwam van j, aikker)In de verlenging gin >U) groenwitten pas in de laatste ten onder (12). Zy eindig een alleszins eervolle vierde Wim de Roo, Hans v.d. doelman Dubbeldeman waren - Lugdunums op deze dag de o op de voorgrond tredende spel! tr Sportclub Lisse nam gister deel aan het Zilveren Molent t dat werd georganiseerd doo at RCH uit Heemstede. De Liss eindigde in dit toernooi, dat w irs wonnen door RHC dat in de aid PSV versloeg met 40, als SC Lisse verloor. De doelpuni deze laatste wedstrijden werd scoord door Theo Godyla, Ce tra Amsterdam en Harry van Zwet. Ook Randstad Sport, nu Wi maal compleet, nam deel aai kb toernooi. De Voorschotense klasser speelde tweemaal i gen NEA 00 en tegen Bred 2). Het strafschoppen neme RaMstadsport echter niet zoi zodat geen punten werden meld. Leiden Van de 'Leidse' vierdeklas sers heeft Warmunda de grootste overwinning behaald. De verjongde Warmondse ploeg met jeugdige spe lers als Hans Oostdam en Matthieu \an Winsen versloeg met 5-2 de vier deklasser Groeneweg na bij de rust al met 2-1 de leiding te hebben ge had. Bert Hartveld opende de score \oor Warmunda door uit een voorzet van Hans Oostdam fraai in te kop pen. Nadat Matthieu van Winsen de score had opgevoerd tot 2-0 kwam Groeneweg nog voor rust door een penalty terug tot 2-1. Ook na rust wisten de bezoekers aanvankelijk goed te volgen. Eerst zorgde Koos Kievits (uit een dieptepass van Nico Glasbergen) en Hans Oostdam be paalde de eindstand op 5-2. Doelpunten waren ook niet duur in Hillegom waar Foreholte door een hattrick van John van Dijk met 2-3 van Concordia won. De zege van het soepel draaiende Foreholte zou nog hoger zijn uitgevallen als de Voor- houtse ploeg niet veelvuldig buiten spel zou hebben gestaan. Met een so lo in de 15de minuut en een onhoud baar schot in de 42ste minuut zorg en Van Dijk voor een 0-2 ruststand. Dankzij een Inzet in eigen doel van Jan van Dam kwam Concordia tien minuten na rust tot 1-2 terug en vijf minuten later werd het zelfs 2-2 door Mol. John van Dijk zorgde in de 20 ste minuut tenslotte toch nog voor de winnende Foreholte-treffer. Bij UDO—Martinit vielen de (vier) doelpunten pas in de laatste 25 mi- ruten. UDO, dat afgelopen woens dag nog Roodenburg met 4-1 verras te liep in de 20ste en 23ste minuut na rust aanvankelijk een 0-2 achter stand op. Het technisch sterkere UD werd toen pas produktief. Eerst in a< 28ste minuut toen Peter Oude Velthuys op de linkervleugel voor zette en Wilbert Witteman trefzeker inknalde. Kort voor tijd rukte UDO- aanvoerder Jos Witteman vanuit zijn eigen verdediging op, waarna hij tenslotte ook de Schiedamse goa- iie passeerde: 2-2. Doelpuntrijk was ook het duel Rijs- wiJk-DOCOS: 4-2. De Leidenaars, die Stan v.d. Meel moesten missen en na een kwartier in de tweede helft pas werden versterkt door Jan van Polanen (hij verving Hans Bis- schops) keken al snel tegen een 2-0 achterstand aan. Ton van Dinten be paalde de ruststand op 2-1. Nadat de Rijswijkse derdeklasser tot 3-1 was uitgelopen was het Ed Dubbelda- man, die uit een dieptepass van Van Dinten voor 3-2 zorgde. Uit een indi recte vrije trap werd het tenslotte een kwartier voor tijd 4-2. Tegen al ait schuttersgeweld steekt de 0-1 ne derlaag van VVSB "thuis" tegen Quick Steps schril af. De NoordwlJ- aerhouters, die in technisch opzicht de betere ploeg waren, lieten tal van kansen onbenut. Zo verschenen ach tereenvolgens cees v.d. Burg en Marcel Heemskerk alleen voor de keeper, maar beiden faalden. Vlak voor rust scoorde Quick Steps de be slissende treffer. Di afwerking was ook niet best bij SJC, dat tegen Muiderberg met 1-1 gelijkspeelde. Weliswaar namen de Noordwij kers na een half i ui de leiding door een treffer van Arie Weyers (na een combinatie met Martin Hoogkamer), maar daarna bleven vele mogelijkheden onbenut. Zelfs kwamen de Muider- beigers na een kwartier spelen in de tweede helft langszij door een doel punt van Gijs Groenewoud. Jan v.d. Lippe, Martin Hoogenboom en Arie Weyers misten vervolgens in ideale posities. Ook SJZ kwam maar één keer tot scoren, maar had daar tegen derde- K-asser RKDEO niet genoeg aan: 1- 3 In een gelijkopgaand duel vielen ai goals pas na rust. Na een achter stand te hebben opgelopen kopte Theo v. Klink in de 17de minuut uit een voorzet van Dick van ljg up gelijkmaker in. Twee grove o digingsfouten van een te zei kerd spelende defensie kostt nog twee treffers; beide 0 J uoor C. Goeman. Bernardus en VTL hebben er serswoude een "korfbalachtil van gemaakt, dat werd met de stand 4-4. Door van Pim van Wetten en Tb Goozen namen de Hazers) die een tegengoal van Henk moesten toestaan, voor rust voorsprong. Na de hervatting,, de produktie pas goed op scoorden Van Wetten en Aadl vorst nog voor Bernardus eb Meskers, Sjaak Bavelaar en nansen voor VTL. I re? :ici ,'ch vei iU

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 10