(ANSEN VOOR EEN KUNSTIJSBAAN IN LISSE Notulen versturen :s het zoeken van noeilijkheden Dierenvrienden in Katwijk.... TE KOOP EEN RUIME A-KAMERFLAT sRijnsburgse raad heeft het moeilijk met openbaarheid Massaal Ter Leede-Teylingen 2 halfwas bakkers leerling bakkers Banketbakkerij van den Oort SE Het is al weer enige ja- geleden dat het onderwerp instysbaan" op de jaarvergaderin- van de Lissese IJsclub een punt drukke discussie was. Een aan- leden van de IJsclub was van me- f dat dit punt zeer zeker overwe- I waard was, juist omdat de IJs- Lisse in de omstandigheden ver fde, dat men door de nieuwbouw het Fioretti-College de ijsbaan H verlaten en na vele pogingen plannen toen nog geen uitzicht op een nieuwe gewone ijsbaan, wel men er toen vanuit de ver ding op aandrong dat het bestuur onderzoek zou instellen en een ort uitbrengen over een nieuwe &n of mogelijk een kunstijsbaan, /n rapport nooit verschenen, ■t bestuur was in meerderheid mening, dat het bij voorbaat als ruchtbaar moest worden geacht naar te kunnen denken aan lcunstijsbaan in Lisse. i dan in het gunstigste ge- _een kunstijsbaan kunnen worden amenwerking met andere gemeen de bollenstreek. Het bestuur het onmogelijke van de ver- wezelyking van een kunstijsbaan ook gestevigd door de informatie bij het gemeentebestuur, dat weinig kansen van slagen aanwezig achtte. Voorts was er ook van "buitenaf" agitatie tegen een kunstijsbaan in Lisse. Zou deze er moeten kunnen komen, dan zou een gemeente als Noordwijk daar voor in aanmerking dienen te komen. Lisse werd niet de juiste plaats ge acht, temeer omdat ook in de omge ving van Haarlem werd getracht tot de stichting van een kunstijsbaan te komen met het Kennemerland als achterban, daarbij natuurlijk ook lon kend naar belangstelling voor deze plannen vanuit de bollenstreek. De feiten hebben bewezen, dat verweze- lijking van een Kunstijsbaan Kenne merland niet de belangstelling bleek te hebben bij de betrokken gemeenten en hun ingezetenen. Ook heden ten dage staan de kans er niet gunstig voor, omdat de gemeenten financieel niet of te gering over de brug willen en durven te komen. Uit Lisse gedachten voor het stichten van een kunstijsbaan naar voren komen. Reeds enkele jaren geleden, toen dit in de IJsclub Lisse speelde, werd er op gewezen, dat verwezenlijking van de plannen alleen mogelijk zou kun nen zijn indien er een combinatie van belangen mogelijk gevonden zou kunnen worden, waarbij men bijvoor beeld dacht aan de combinatie kunst- ijsbaan-koelhuis of iets dergelijks. Hoe het ook zij, bij de IJsclub Lisse wilde het bestuur meer aandacht be steden aan een nieuwe gewone ijs baan, hetgeen men als enige moge lijkheid zag, ondanks het feit, dat de laatste tien jaren er een zeer laag gemiddelde aan "ijsdagen" per jaar was. De voorstanders van een kunst ijsbaan moesten zich noodgedwongen bij de opvattingen van het bestuur neerleggen, hoewel men het spijtig vond dat zelfs niet eens een nauw keurig onderzoek was ingesteld of het bestuur met een gedocumenteerd rap port ter tafel was gekomen. Wanneer men nu hoort, dat er in Lisse tóch een mogelijkheid aanwezig is om in het bezit van een kunstijs baan te komen, zal men daar onge twijfeld zeer verwonderd van opzien. En toch liggen de feiten er, want bloembollenkweker Harry Vreeburg, wiens vader tientallen jaren bestuurs lid van de Lissese IJsclub is geweest, heeft op dit punt grote plannen. Hij wil Lisse en omgeving in het bezit laten komen van een kunstijsbaan. Moderniseren Na het overlijden van zijn vader heeft hij het beheer van het bloem- bollenbedrijf geheel in handen ge kregen. Voortvarend als hij is en zich bewust van het feit, dat men met zijn tijd mee moet gaan, gaat hy het bloembollenbedrijf geheel modernise. ken zyn. de tijds. De oude en sterk verouderde bloembollenschuur schuur op het erf naast het terrein van de vroegere Witte Zwaan gaat verdwijnen en daar zal een nieuw bloembollenbedrijf ge vestigd worden. In aanmerking ne mende, dat een bloembollenschuur meer dan de helft van het jaar prak tisch niet wordt gebruikt, is Harry Vreeburg aan een combinatie gaan denken, waardoor ook de schuur voor de wintermaanden produkti'ef te ma- Deze gedachte heeft al eer der ook de firma „Hen Hagen Bro thers" tot het besluit gebracht een nieuw bloembollenbedrijf te stichten, waarvan de ruimten door het tref fen van extra voorzieningen ook in de wintermaanden produktief te ma ken zou zyn. Ten Hagen heeft de op lossing gevonden in de combinatie bloembollenschuur/sporthal. welke plannen in de komende winter reeds de mogelijkheid bieden om de sport beoefening in Lisse belangrijk uit te breiden. Een zaaloppervlakte van 1000 m2 zal daartoe de gelegenheid geven. Harry Vreeburg gaat nu een bloem bollenbedrijf stichten van gelijke af metingen, welk gebouw op vrij korte afstand van de sporthal "THB" zal komen, eveneens aan de aan te leg gen "Westerdreef", de nieuwe paral lelweg achter de Heereweg. De aan de Westerdreef aan te leggen openbare parkeerplaatsen van de zijde der ge meente Lisse zijn daarbij zeer wel- Harry Vreeburg deelde mee, dat deze kunstijsbaan bedoeld is als baan voor de recreatieve ijssport en is voor deze baan bijvoorbeeld 's middags open te stellen voor de jeugdige schaatsrijders en in de avond voor volwassenen. Vreeburg heeft het architectenbu reau Projecta in Zandvoort opdracht gegeven een plan van deze afmetin gen op te stellen met een betonnen vloer met buizen van het vries- systeem. De temperatuur zal "behagelijk" zijn en zelfs 18 graden kunnen berei ken. De tekeningen laten zien, dat aan alles is gedacht: een ruime kleed ruimte, een bar, een "rusthoek" met een bar welke tevens voorzien is van ijs, zodat men "op de schaats" de bar kan bezoeken. Het publiek zal vanuit gereserveerde ruimten kunnen genie ten van de schaatsenrijders. Reeds is Vreeburg in onderhandeling met een bouwfirma en zijn reeds tekenin gen ingediend bij de gemeente Lisse. De eerste tekeningen moesten uit verkeerstechnisch oogpunt enigszins worden gewijzigd. Vreeburg kon nog geen mededelin gen doen over de entreeprijzen, doch deze zullen naar zijn mening aange past worden aan de landelijk prijzen. Van het haring- en visfront KATWIJK, 24 augustus Haring- afslag Aanvoer KW 81—741 KW 167 srteurharing SCHEVENINGEN Donderdagmor gen waren aan vis. Verwachte Medische diensten Artsen Hillegom geen opgave. Katwijk a. Zee A. d. Janger, Boulevard 59, tel. 13777. Katwijk a.d. Rijn J. d. Duik, J. W. Frisodreef 148. tel. 15805 (ook voor Rijnsburg en Valkenburg). Lisse Van Dijk, Heereweg 316, tel. 14486. Noordwijkerhout H. Verdeyen, Kerkstraat 28, tel. 2468 (ook voor De Zilk). Sassenheim W. d. Graaff, Tey- lingerlaan 17, Sassenheim, tel. 12479. Voorhout A. Bots, Prof. Aalber- selaan 2, Voorhout, tel. 02522—11393, Apotheken Wijkverpleging Katwijk Priester-Boer, Hoor- neslaan 284, tel. 74516, Smid te Rijns burg, Valkenburgseweg 92 en v.d. Jagt. Ranonkelstraat 78, tel. 73778. Lisse J. Overbeek, Sperwerstraat 2, tel. 02521—12894. Noordwijk M. d. Veer, v. Pan- huyss-traat 10, tel. 01719—5244. Noordwijkerhout C. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523—3137 (ook voor De Zilk en Voorhout. Sassenheim v. Manen-Boeke- steyn, Teylingerhof, Warmond, tel. 017113730 (ook voor Lisse Beekbrug en Warmond) Tandartsen Bollenstreek J. Teunissen, Dr. Kuyperlaan 5a, Voorhout, alleen tus sen half zes en zes uur. Katwijk J. Scalé, Voorstraat 55, alleen tussen half vijf en vijf uur. Noordwijk M. Hagé, "Gezond heidscentrum", Groen van Prinste- rerweg 61, tel. 15942, alleen tussen half twaalf en half één. Sïkkens Lakfabrieken krijgen zaterdag muziek uit Lisse. De har monie "Canite Tuba' verleent mede werking aan de grote sportdag. i uit Katwijk ein Noord wijk behaalden in Ridderkerk prij zen. Katwijker J. Holwerda behaalde met Rotterdammers C. en H. Kam- stra een tweede plaats in de afd. door elkaar loten, H. Veldstra uit Noord wijk eindigde (met T. de Boer en S. Smedinga) op de derde plaats. L. v. d. Meulen uit Noordwijk werd eerste in de afvalronde met Y. Bijlsma en P. de Vries. Nieuwe inspecteur in nieuw bureau Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Bur gemeester Gallas heeft gistermiddag zijn eerste officiële daad in het nieu we politiebureau verricht toen hij in specteur Rutting beëdigde. De eerste burger hoopte, dat Rutting, die uit Utrecht kome, hier een eigen plaats zou kunnen vinden. Hij prees vooral de studiezin van de nieuwe politie- Bovendien had hy een verrassing in petto. Die gold inspecteur Van Es, die met ingang van 1 september is bevorderd tot inspecteur ambtenaar tweede klas. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscü Dagblad B.V Witte Singe) 1 Lelden Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-26041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Ban Mulder Maandabonnement i 9,28 Kwartaalsabonnementf 27.45 Per Post f29,85 Losse nummers f 0.40 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen By automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten Na bezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30600 an RIJNSBURG De Rijnsburgse gemeenteraad heeft zich gis- ravond uitvoerig beziggehouden met een motie van de PvdA, larin de openbaarheid van commissievergaderingen aan de ie werd gesteld. De socialistische mevrouw De Haas dacht het preadvies te hebben gelezen, dat burgemeester en wet- aders wat verbolgen zijn over deze zaak. Maar, zo verklaarde - was niet meer geprobeerd dan de gedachtenwisseling openbaarheid op gang te brengen. En dat is in ieder goed gelukt, gisteravond. voerig met. burgemeester en wethou ders gesproken. Bij veiling Flora gaat men ver keersmaatregelen treffen. Die zijn nodig, omdat men nogal eens in ver warring is of e.e.a. nu openbare weg is of niet. Noort wist te melden, dat Flora vroeger al eens regelingen had getroffen, zoals het instellen van een communicatie tussen leden van immissie en hun fractiegeno- J is vaak slecht", stelde zij. „Daar in hebben we deze motie inge- Jjj d", De burgemeester wilde een en eigenlijk wel afzwakken. „Zou niet genoeg zijn, als de notulen 'erslagen van de commissieverga - alle leden van de raad adelden?" was zijn vraag. Maar had de socialists geen oren naar rulfethouder Van der Gugten (die voorzitter is van de commissie idaankopen) vond het wenselijk als iets geheim moet blijven, er weinig mogelijk mensen van de hoogte zijn. Het rondstu- notulen veegde hij met één van de baan: „Die kun- makkelijk op een verkeerde te terechtkomen". Ook wethou- >e Mooy droeg zijn steentje bij ie discussie. „We moeten toch i waar we over praten. Ik heb enkel bezwaar alles aan de sleden te verteQlein, daar hebben jnslotte recht op". Wel maakte es bezwaren tegen de vergadervorm, rblj een gedeelte van de aan- ?e raadsleden de mond zou moe- BE houden. „Maak er dan besloten tr& svergaderingen van" was zijn Leifie. Het versturen van volledige noemde hij „moeilijkheden Het bewijs daarvan was ',fl kelijk in de omringende gemeen- bepaalde strook met eenrichtingsver keer. Daaraan is echter een einde gekomen omdat hetparkeerplaats werd. Deskundigen op het gebied van verkeerszaken gaan nu pools hoogte nemen, zodat er met spoed de noodzakelijke maatregelen kunnen worden genomen. Ook de verkeers maatregelen i.v.m. de reconstructie van de Noordwijkerweg kwamen ter sprake, zonder dat er al te veel aan dacht aan werd besteed. Tot slot ging de raad nog akkoord met verkoop van grond in Frederiks- oord aan woningbouwvereniging Spinoza. Ter wille van de snelheid was dit punit toegevoegd aan de agenda, zodat de bouw van tweemaal twintig woningwetwoningen geen ge vaar zal lopen. te vinden, oordeelde hij. 'der de gemoedelijkheid en karakter van de vergaderingen te bezoeken. 1U15 reden Jjj ereen weet 't »rt zag het allemaal niet ■gaderingen ««J moesten worden genotuleerd. Hij van mening, dat er preadvie- Uit voortkomen, zodat dan toch weet hoe de zaken lig- Maar dit alles leverde geen op- ng op voor mevrouw De Haas. wordt nu wel weer gezegd, dat sleden alles willen weten, maar dan wat wilt wet en stuit je toch larrières". De motie haalde het tegenover de vier voorstemmers ien acht leden, die nee zeiden, rop kwam er 'n nieuw voorstel PvdA. Daarin is een rege- 'ervat, dat commissieleden (van grondaankopen en van be- tningsplannen) zich kunnen la- 'ervangen. De burgemeester be- le dat te bekijken en dat er in ww folgende vergadering een pread- komt. Speciaal wil men letten oU(fte Juridische kant van deze zaak, D het begin van de vergadering burgemeester Koomans oud- re& ^meester Bosgieter (van 1915 tot wxfl herdacht, die in Den Haag op 'rige leeftijd overleed. Ook richt- 1] enkele woorden van afscheid i](i secretaris Geelhoed, van wie W 1 reeds gemeld vrijdag 31 au- iet is afscheid kan worden genomen lijrt burgemeester kon meedelen, dat i aioeg sollicitanten zijn om een etwoorde keus te kunnen maken, ie mededelingen kon verder nog Ml vernomen, dat het imfor- coo «blad van de gemeente „De -Ir' zal gaan heten. efkind töE 1 van raadspunten leverden geen hort te moeilijkheid op. Bij de diverse ^voorstellen kwam ook nog even tkind openbare school" aan de Binnenkort is daar meer nieuws te verwachten, het onlangs ttnde schoolhoofd heeft al uit- K AT WIJK Een kleine werk groep „dierenvrienden" bestudeert momenteel het plan om in de „Hoor- nes Oost" een dierenpark aan te leg gen. De werkgroep bestaat uit leden van diverse verenigingen, zoals dui- venvereniging de „Rijnmonders", „De Kanarievogel," en anderen. In de onmiddellijke nabijheid van het dierenpark wil men een recreatiege bied verwezenlijken. Vooruit lopend op het resultaat van de studie willen B en W het project nu reeds ter openbaarheid brengen, opdat eventuele suggesties in een definitief plan, zoals t.z.t. door de raad moet worden vastgesteld kunnen worden verwerkt. Het budget voor dit vrij omvang rijke project is natuurlijk niet onbe perkt. Er wordt overwogen om voor de bovengenoemde verenigingen een ontmoetingscentrum te creëren, met daarnaast een aantal hokken waar in de verschillende dieren gehuisvest kunnen worden. Ook aam een dierenasiel bestaat in Katwijk grote behoef te zodat heel wat direnvrienden nu noodgedwongen onderdak hebben verleend aan kleine of grote „zwervers". De mogelijkheid is niet uitgesloten dat wanneer het plan uitgebreid wordt met een dierenasiel deze in Jacob vijftig jaar getouwd KATWIJK AAN DEN RIJN De ze week waren Jacob Imthom (72) en Cornelia van Rijn (69) vyftig jaar getrouwd. Daarvoor werd een druk- bezoohte receptie gegeven in het Katwijkse parochiehuis. Het echt paar (dat in de Grote Steeg woont) geniet een zeer redelijke gezondheid. Van de twaalf kinderen zijn er nog tien in leven, zij zorgden voor 27 klein- en 4 achterkleinkinderen. De bruidegom verdeelde zijn werktijd tussen water en land: van mei tot december ging hij vissen, daarna werkte hij in het bloemistenvak. Zijn vrouw werkte een kwart eeuw als nettenboetster. Imthorn heeft heel wat meege maakt: hij zat in de oorlog in een tram die werd beschoten, in 1947 ver ging hij bijna met een logger en hij heeft maar liefst tot driemaal toe een drenkeling uit het water weten te redden. de streek rond Katwijk ook een be langrijke functie gaat vervulen. De accommodatie waar men naar streeft moet plaats bieden aan zo'n honderd huisdieren. Ook zal er rekening wor den gehouden met de opvang van vo gels en andere kleine diersoorten. Voor walt de kinderboerderij be treft, men wil hiervoor een bezoldigd beheerder aanstellen, die bijgestaan zal worden door vrijwilligers. Om dieren te „verzamelen" voor de boer derij dacht men aan dwerggeiten, ganzen, cavia's loopeenden, een ezel en enkele herten. Natuurlijk zal er ook een speelter rein aan toegevoegd moeten worden, waar de kinderen kunnen spelen. Men dacht aan een basketbalveld, waar ook andere balspelen gepleegd kunnen worden en gerolschaatst, waarnaast een speelwei voor de kleintjes met een blokhut, wigwam en speeltuig. Als alles doorgaat, hoopt men in 1974 reeds met enkele elementen van het totale project gereed te komen. KATWIJK De Katwijkse red dingsbrigade is populair. De andere brigades van de Koninklijke Neder landse Bond tot het redden van drenkelingen, kunnen revanche ne men, eindelijk. De laatste Jaren is de Katwijkse ploeg op de jaarlijkse Bondstranddag, die morgen opnieuw wordt, onverslagen geweest. Men hoopt de Katwijkers morgen nu eens flink te grazen te nemen. De afdeling Bollenstreek van de Ned. Kaïfch. Invalidenbond gaat za terdag een bezoek brengen aan de havens van Rotterdam. Men vertrekt om negen uur vanaf de Mariafcërk in Lisse. Rond. de reconstructie van de Noordwijkerweg in Rijnsburg zijn verkeersmaatregelen genomen. Bij het noordelijk gunt van samenkomst van Noordeinde met Noordwijkerweg en de Burg. Meijboom- straat komt een voorrangssplitsingwaarbij het verkeer dat van het Noordeinde komt, voorrang zal moeten verlenen aan het overige verkeer. (Foto Jan Holvast) SASSENHEIM Op het Sassen- heimse sportpark aan de Menneweg wordt zaterdag een massale Ter Leede - Teylingen dag gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de nieuwbouw op dat sportpark. In samenwerking met de SAMA, die voor de organisatie van deze voetbaldag duizend gulden heeft uitgetrokken, is dit festijn tot stand kunnen komen. Vierentwintig elftalle* van beide verenigingen, van het eerste tot en met f 3, komen vanaf 10 uur 's mor gens tegen elkaar uit. De finale, het treffen tussen de beide eerste elftal len, is om 5 uur 's middags op het hoofdveld. Om de opbrengst van de Ter Lee de - Teylingen-dag zo hoog mogelijk te doen zijn, zijn er voor deze dag bijzondere regels van toepassing. Zo zal van iedereen (ook bestuur, spe- 2e étage, vrijblijvend ruim uitzicht, gedeeltelijk gestoffeerd. Vraagprijs f 58.000,Beschikbare hypotheek f 35.000, Bevragen: Heinsiusstraat 12, telefoon 01718-73608 Iers etc) entree worden gevraagd bij het betreden van het sportpark. De entreebewijzen (voor de jeugd van 0-16 jaar 0,50; voor de ouderen 1,50) vormen tevens de loten, waarmee men meedingt naar door de SAMA beschikbaar gestelde prijzen. Voor de Jeugd zijn, dat tien prijzen van 10 gulden, voor de senioren is 250 gulden beschikbaar (100 gulden, twee keer 50 en twee keer 25). Tijdens de rust van het prestigegevecht tussen Ter Leede 1 en Teylingen 1 vindt de trekking plaats. Op de Ter Leede - Teylingen-dag staan ook door de SAMA beschikbaar gestelde prijzen. Voor de winnaar van de dag (de vereniging die uit de 24 duels de meeste punten haalt) 275 gulden, voor de verliezer 175 gulden. De winnaar van Ter Leede 1 - Tey lingen 1 ontvangt de eveneens door de SAMA beschikbaar gestelde wed strijdbal (SAM A-voor zit ter Stelma trapt om 5 uur af De beide voetbalverenigingen ver wachten dat er voor het massale ge beuren veel belangstelling bestaat. De nieuwbouw (uit te voeren in twee fasen; de eerste fase die de sloop van de oude kantine omvatte en de bouw van kleedeenheden naast de huidige kleedaccomodatie is enige weken geleden reeds aangevangen) vergt voor kleedruimten en kantine/ recreatieruimte een uitgaven van ruim 600.000 gulden, waarvan de ge meente er 150.000 voor haar reke ning neemt. Zowel Ter Leede als Teylingen komt door deze nieuw bouw, hoogstnoodzakelijk gezien de slechte toestand waarin de kleed ruimten zich bevinden, op zware las ten te zitten. 'We zijn.' zegt men, 'dan ook blij met dit initiatief. Het is één van de activiteiten waardoor we aan de benodigde gelden hopen te komen.' Voor spoedige indiensttreding vragen wij Aanmelding dagelijks: Ambachtsweg 17, Katwijk aan Zee, telefoon 01718-72047

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3