ruijff in Spanje: "Ik iraat nooit over geld" AMAZONE GEWOND- PAARD VALT DOOD mum voordelig! 'HET GAAT IN ONS VAX OM GELD' Noordwijk wacht zwaar gevecht isn Enthousiast welkom in Barcelona J Sporttoto Koerstips Trieste dag voor CHIO zuinig - ruim - snel - veilig onna BOB f4.901.- aana bbb f5.916r anaa BBB f5.127- aaaa bbb f6.902.- bbbb BBB f5.997- bbbb bbb f8.102.- J IJDAG 24 AUGUSTUS 1973 Johan Neeskens vertolkt r het schijnt «le gevoelens van Ajax-sp«M«-c als hij zegt: geef Johan groot gelijk. Het s in ons vak om geld, maar ben niet blij dat hij vertrekt". Hij heeft het over Johan Cruijff. Juist omdat het in zijn vak om geld gaat behoort Johan (Neeskens in dit geval) niet blij ik Door Nico Scheepmaker te zijn, omdat het hem en de an deren geld gaat kosten. Niet al leen omdat Ajax voor vriend schappelijke wedstrijden in het buitenland meer geld kan bedin gen mèt Cruijff dan zonder Cruijff, maar ook omdat het ver dwijnen van Cruijff toch in het aantal doelpunten, en daardoor in het aantal overwinningen zal schelen. Er is geen reden te ver onderstellen dat Ajax zonder Cruijff zwakker is dan Feye- noord met Schoenmaker of zelfs PSV met Edstroem. Het kampi oenschap van Ajax lijkt niet echt in gevaar te komen, maar wel zal het aantal overwinningen ver minderen, en dus het aantal winstpremies. De Ajaxspelers zouden dan ook bij het Ajax-be- stuur moeten bedingen, dat Ajax de drie miljoen die het als com pensatie voor het verlies van Cruijff krijgt, ten dele verwerkt in hogere winstpremies voor de resterende Ajacieden, als com pensatie voor wat zij verliezen door het vertrek van Cruijff. En voor het overige is het na tuurlijk ontzettend griezelig dat Neeskens zo maar poneert: „Het gaat in ons vak om geld". Als iemand die de hele dag aan de lopende band staat, of kolen hakt in de mijn, of op stukloon mou wen aanaait met een naaimachi ne. beweert dat het in zijn of haar vak om geld gaat, dan kan ik mij dat levendig voorstellen, met name de Ajacied die alles meeheeft om ook de arbeids vreugde in zijn beroep optimaal te beleven? Hij speelt in het mooist voetballende elftal, hij behaalt de ene overwinning na de andere, de ene beker na de andere, hij wordt toegejuicht. De mensen roepen hem na op straat en hij staat elke dag wel in de een of andere krant, is het niet in De- demsvaart dan wel in Kinsjasa. Telt dat niet meer mee? Kij ken ze nooit televisie, zien zij dan nooit die schrijnende docu mentaires over arbeiders die betaald worden en verder nooit een bedankje krijgen, over het hoofd worden gezien, van wiens bestaan de directeur en on- ner-directeur niet eens afweten? En die daar kapot gaan? Waarom hoor je zo'n opmerking („het gaat in ons vak om geld") toch zelden van een acteur die avond-in- a vond-uit precies hetzelfde doet? Ol van de journalist, wiens be roep het slopendste is van alle beroepen, zoals een sterftetabel laatst eens uitwees? Er zijn ge noeg acteurs die met opzet naar het straatheater of het werkthea ter gaan, waar ze minder en soms zeifs bijna niets verdienen, maar waar zij wel met plezier werken. Er zijn ook journalisten die liever genoegen nemen met een onder betaalde baan bij De Groene of De Nieuwe Linie waar zij zich thuisvoelen, dan elders voor het driedubbele salaris. Uit de uitlatingen van de Aja cieden echter, krijg je de laatste tijd de indruk dat zij nog liever \oor f 110.000 per jaar in een Oostenrijkse club spelen in de tweede divisie met een sadist als trainer, 3.000 man op de tribune en elke week een nederlaag, plus nog eens de contractueel vastge legde eis dat zij tijdens wedstrij den en trainingen schoenen dra gen die twee maten te klein zijn. en in htm vrijetijd naar bed moe ten met de 240 kilo wegende twist zieke dochter van de voorzitter, dan dat zij vvor f 105.000 bij Ajax zouden blijven. Voor beker tegen Helmond wel goed zat". Dezelfde bron maakte melding van het feit dat men pro beert Cruijff al per 1 november vrij te krijgen. Voorts werd vernomen dat Cruijff op 5 september zijn de buut zou maken bij Barcelona, in een vriendschappelijke wedstrijd te gen en nog onbekende tegenstander. DEN HAAG Uitslag sporttoto no. 2 (19 augustus): le prijs: 21 winnaars, die elk bru to fl. 4.816,70 ontvangen. 2e prijs: 1206 winnaars, die elk per kolom f.1. 83,80 ontvangen. 3e prijs: 14128 winnaars, die elk per kolom fl. 7,10 ontvangen. De premie wordt na het verstrijken van de reclametermijn— woensdag 12 september a.s. bij lo ting toegewezen aan een van de eer ste prijswinnaars. Alle roeititels naar Rusland? MOSKOU AFP Donderdag zijn in Moskou de 18de en laatste Europese roeikampioenschappen voor dames begonnen. Bij afwezigheid van Ingrid Dusseldorp hopen de Rus sische dames ditmaal een gooi te doen naar het goud in alle vijf de onderdelen. Men verwacht dat de skiff titel zal gaan naar Ramosjkene, die de Europese titel in 1969 in Kla- genfurt won. Aan de wedstrijden ne men in totaal achttien landen, waar onder Nederland, deel. De series van de skiff werden gewonnen door resp. de Westduitse Edit Ekbauer <4.05.05), de Bulgaarse Zdravka Jordanova i3.59.48i en de Russische Genovaite Ramoskene (3.55.88). In de tweede serie werd de Nederlandse Margriet Dubbelboer in 4.10.78) vijfde en laat ste. De winnaressen van de series gaan over naar de halve finales. De overige deelneemsters komen van avond uit in de repechage. Op de openingsdag kwamen alleen de skiffeuses in actie, aangezien door de inschrijving van veertien deel neemster het noodzakelijk was in deze bootscategorie behalve voorwed strijden en herkansingen en eind strijden ook nog halve finales te roeien. Zeilen Ronald vanVianea heeft na de vierde race van de strijd om de wereldbeker in de Solo-klasse de leiding in de algemene rangschik king en is een duidelijke favoriet voor de eindzege. De Nederlander werd gisteren bij Plymouth in de derde race vierde en zegevierde ver volgens in de vierde wedstrijd. NOORDWIJK De landskam pioen by de amateurs. Noordwijk, wacht morgen op het eigen veld aan de Van Panhuysstraat een ware krachtproef. Dan spelen de roodwit - ten (aanvang half drie) voor de eerste ronde van de bekercompeti tie tegen de semi-profclub Helmond Sport. Een interessante krachtme ting: Noordwijk krijgt nu de kans aan te tonen waar de top van het amateurvoetbal staat ten opzichte van het (laagste) betaalde voetbal. De roodwitten zullen het zwaar krijgen, dat is zeker. Want al speelt Noordwijk al sinds een paar jaar heel verdienstelijke oefenpartijen tegen een in vakantiestemming verkerend Ajax, tegen Helmond Sport in een duel om prestige en om de knikkers, komt er ongetwijfeld meer kijken. Helmond Sport won nog zeer on langs voor de competitie met liefst 30 van Vitesse. Maar dat gebeur de in een thuiswedstrijd. Een blik in de resultaten van uitwedstrijden ivorig seizoen» leert, dat de Hel- monders op vijandelijke grond veel minder tot scoren komen. Verdediger Cees Spaanderman ziet het gevecht tegen Helmond Sport met optimisme tegemoet: "Als we normaal draaien dan hebben we toch zeker een kansje. Dan zit er naar mijn gevoel een gelijkspelletje in". Hij laat er gekscherend op volgen: "En daarna winnen wij wel met strafschoppen". Ook Cees Spaan derman is er goed van doordrongen J eugdtoernooien van DOCOS en Lugdunum LEIDEN De Leidse voetbalver eniging DOCOS organiseert as. zon dag 'n groot toernooi voor de lagere A-junioren-elftallen. Hieraan nemen deel: Lugdunum. Blauw Zwart DOCOS, Teylingen, SJC. DIOS. WSB. De wedstrijden beginnen om elf uur. Lugdunum houdt zaterdag en zon dag een toernooi voor A-, C-, D. en E-junioren. De deelnemende vereni gingen zijn: VTL, ALPHEN, LFC. Leidse Boys. DOCOS, Zeeburgia en Lugdunum. Zaterdag beginnen de wedstrijden om elf uur, zondag om half elf Tevens wordt er bij Lugdunum op deze dagen een grote bazaar met vele attracties gehouden. dat dit duel in de eerste plaats een prestigegevecht is: "Als we van Hel mond Sport zouden winnen dan kun je er van op aan dat we grotere bekendheid zullen krijgen dan na die overwinning op RBC voor het landskampieonschap". Bij Noordwijk speelt Westgeest, wiens blessure toch ernstiger is dan zich aanvankelijk liet aanzien, niet mee. Hij wordt vervangen door Glas. Voor de rest zijn de roodwit ten compleet. DUINDIGT, zaterdag: Leeuwarden-prijs: 1, Lestavil; 2. Loes Areta; 3. Leo Buitenzorg. Outs. En- trainement v. Buytene. Groningen- prijs: 1. Ladv Wilkes; 2. Lady Char lotte N; 3. Larry Outs. Leslie Han over en Lovelltje Garderen-prijs: 1. Kinglet O; 2. Jetstream; 3. Jolly Birg. Outs. Joltoha d'Aster en Januska D. Bennekom-prys: 1. John Areta: 2. Friday; 3. Jungfrau W. Outs. Joyce en Gay. Zwoile-prys 1 Unimel B; 2. Gonda Scotch; 3. Fletcher D. Outs. For Ever. Tilburg-prijs: 1 Jasper; 2. Kahinga; 3. Janneke Prinses. Outs. Jheronimus. Nunspeet-prys: 1. Jo Roodnoot; 2. Jan de V: 3. Icarus. Outs. Justissima RENNEN: K.H.N. R.V.-prys: 1. White Clover 2. Manolito; 3. Lady Wiepke. Out3. Sweet Memory. Grote Prys der 2-ja- rigen: 1. Darling Caroline; 2. Feuer- glut; 3. Witska. Outs. Stal Geran. White Clover-prys: 1. Arkelshof Rose; 2. Yubarajah; 3. Bebe-Boo. Outs. Aquinaldo LOUISVILLE <UPI) Op de twee de dag van de Amerikaanse zwem- werd de beste prestatie verricht door Shirle yBabashoff. die de 200 meter vrije slag aflegde in 2 0463. de snelste van dit seizoen. Ook de tijd van de tweede aankomende. Keena Rothhammer, was bijzonder goed: 2.05.19. Bij de heren werden op dit nummer eveneens goede prestaties geleverd. Jim Montgomery en Kurt Krump- holz kwamen tot resp. 1.53.7 en 1.53. 9. Minder hard ging het bij de da mes op het nummer 400 meter wis selslag: Jenny Bartz reikte niet ver der dan 5.08.7, waarmee zij op de in Belgrado volstrekt kansloos is. Beter waren de heren op deze af stand. Rick Colella en Rod Strachan joegen elkaar op naar toptijden: 4.32.4 en 4.32.8. n d|CELONA Honderden sup- van Barcelona hebben giste- han Cruijff bij aankomst op egveld van deze stad een ent- ^gjj st welkom bereid. Het was Tlien een "warme" ontvangst, temperatuur bedroeg 34 Celsius. "Cruijff. Cruijff" was niet lucht en de politie moest een leggen om de miljoenenspe- zijn vrouw Danny, opdat de ir asthal veilig zou worden ge iles Oh' as de geïmproviseerde pers- (aI ffltie toonde de oud-Ajacied C uiterst ingenomen met het 10 iiftige onthaal, dat hem t en gchi ,as gevallen. Cruijff weigerde over de financiële kanten van zijn transfer te spreken ("ik praat nooit over geld") en liet dit over aan Bar- celona-directeur Caraben. Johan Cruyff kondigde aan een huis te wil. len zoeken "in een rustige voorstad van Barcelona" en zei niet te weten of Ajax zonder hem Europees kam pioen zou kunnen worden. Cruyff ver klaarde geen moeilijkheden te ver wachten met de aanpassing aan het Spaanse voetbal. Het echtpaar Cruijff verwacht reeds over enkele dagen naar Am sterdam terug te keren om als alles goed gaat in Vinkenveen de zaken rond te maken en met de twee kin deren zo spoedig mogelijk definitief naar Barcelona te verhuizen. Cruijff verwacht dat dit reeds volgens week kan geschieden. De zaken tussen Ajax en Barce lona over de transfer van Johan Cruijff ontwikkelen zich gunstig. "De bank van Ajax heeft uit Span je de mededeling ontvangen dat het geld (drie miljoen) telegrafisch zou worden overgemaakt", aldus de heer Tinman, penningmeester van Ajax gisteravond. De Spaanse voetbalbond is overi gens nog steeds niet afgekomen met zijn fiat inzake de registratie van Cruijff, hetgeen hem in staat zou stellen met ingang van 1 december in competitiewedstrijden uit te ko men. Uit Barcelona-kringen werd donderdag vernomen "dat de zaak ADVERTENTIE ROTTERDAM De tweede dag van het Concours Hippique in Rotterdam werd gekenmerkt door een tweetal trieste ge beurtenissen. Tijdens het eerste concours om de Prijs van de Kralingse Plas overleed een paard en moest een amazone in het ziekenhuis worden opgenomen. Ongelukkige voorvallen, want het parcours was beslist niet zo zwaar en aan de bodemgesteld heid lag het ook niet. topruiters het goed. Zij klasseerden zich in de voorste gelederen, al kwam er nog geen overwinning uit de bus. Vooral Harry Wouters van den Oudenweyer was gisteren een tevreden man. In de tweede kwali ficatiewedstrijd voor de grote prijs van zondag kwam hij met Salerno foutloos rond en dat deden maar zeven van de veertig deelnemende combinaties. Harry Wouters, die een paar jaar geleden de grote prijs van de stad Rotterdam op zijn naam wist te brengen, hoopt nog steeds die pres tatie een keer te herhalen. En het zou nu kunnen, want „Salerno is nu weer helemaal fit". „Het is een paard dat nogal eens ziek is en het heeft vaak last van bloedarmoede. Dan springt hij wel goed. maar bij een zwaar parcours is hy op 'n gegeven ogenblik zo moe, dat er op de laatste hindernissen foutjes komen, maar nu is hij weer helemaal fit", aldus Harry Wouters van den Oudenweyer, die verder hoopt dat de Nederlandse équipe er zaterdagmiddag opnieuw in zal sla gen zich te klasseren direkt achter de grote twee naties, Engeland en West Duitsland. De Luxemburgse amazone Angele Lallemand viel tijdens het nemen van een hindernis zo ongelukkig van haar paard, dat ze versuft bleef liggen en met een brancard van het terrein moest worden ge dragen. In het ziekenhuis bleek ge lukkig al spoedig, dat het allemaal erg was meegevallen. Zij mag waar schijnlijk vandaag het ziekenhuis al verlaten. Triest was ook het voorval met de negenjarige vos-ruin Urbin van de Belg Adriuens. Na het beëindigen van het parcours begon het paard op weg naar de uitgang van de ring te slingeren en even voorbij de slagboom viel het paard dood neer. „Hartverlamming", constateerde de veearts. Ruiter Adriaens kon het niet verdragen. Met het hoofd tegen een boom huilde de Belgische ruiter om het verlies van een dierbaar paard. „Ik heb er niets van gemerkt tijdens het rijden", herhaalde hij steeds maar weer. ..hoe kan dat nu zo ineens gebeuren". Die twee gebeurtenissen beïnvloeden toch het verloop van de overige concoursen. Er waren meer valpar tijen en de stemming was verre van vrolijk. Men is bij het CHIO na tuurlijk blij met het grote aantal inschrijvingen, maar daarbij krijgt men dan natuurlijk ook de mindere kl asseruiters en paarden aan de start. Luxemburgers, Denen en Zweden zijn nog lang niet klaar voor dergelijk zware concoursen. Voorin De Nederlandse ruiters hebben dat ook een aantal Jaren ondervonden als zy naai- het buitenland gingen. Gelukkig is er op het ogenblik een aantal Nederlandse ruiters en paarden die zich met de Europese top kunnen meten. Dat bewees de Nederlandse équipe onlangs nog in Dublin. Ook gisteren deden de Nederlandse Uitslagen Prijs van de Kralingse plas (Int. jachtspringconcours tabel C: L. 766 m. 14 H, 17 spr., max hoogte 1.40 m, max tijd 110 sec.): 1. ex aequo Frits Ligges (W.Dld) Ramiro en Da vid Broome (GB) Ballywillwell 96.5 seconden, 3. Alwin Schockemoehle 'W.Dld) Weiier 99.4 sec., 8. Maathuis (Ned) Kim 108.5 sec.. 12. Heins (NED) Golden Dream 110.2. Prijs van de Scheepvaart (Int. springconcours tabel A: L. 642 m., 12 H., 16 spr., max. hoogte 1.50 m„ max. tijd 110 seconden): 1. Alwin Schockemoehle (W.Dld) Rex tha Tijdens de rit om de Prijs van de Kralingse Plas kwam de Duitser H. Schridoe met zijn paard Grandioso ten val op hindernis 7. Het paard liep bij de val een ernstig gekneusd rechter voorbeen op. Robber 0 ft 72.2 sec.. 2. Hugo Simon (Oost) Flipper 0 ft 72,4, 3. Hartwig Steenken (W. Did) Kosmos 0 ft 75,1. 7. Harry Wouters van den Oudenwey er (Ned) Salerno 0 ft. 81.5, 9. Johan Heins <NED) Antrieb 4 ft. 83.2, 10. Arno Neessen <NED) Jumping Am sterdam 4 ft. 84,4, 12. Jan Maathuis (NED) Dolman 4 ft. 186.0. Take your own line-springconcours om de prijs van Erasmus <12 hin dernissen, volgorde naar keuze, ma ximale hoogte 1.40 meter, 6 strafse- conden voor 1 fout) De uitslag van het laatste sprlngon- derdeel is: 1. Commandant Durant (Fra) Tartemptlon 55.48 sec.. 2. Je rome Chabrol <Fra> Allegro 61.1, 3. Alberto Salvatl (Ita) Oxobob 65.3. 9. Rob Eras (NED) Sandy Way 67.2, 11. Johan Heins (NED) Donator 73.1 Dressuurproef Prix Saint Georges: 1. Reiner Klimke (W. Did) Privatier 1392 punten. 2. George Theodorescu vW. Did) Wilhelm Tell 1365, 3. Harry Boldt i W. Did) Sumatra 1336.9. Cees Vellenga (NED) Don Vasco.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17