Katwijk en ter leede tevreden na oefenduel Orie bemande ballonnen n Katwijk de lucht in Gemeentebestuur moet nu eens wat gaan doen' Oranjevereniging organiseert ook parachutespringen R K Vierjarig meisje bij ongeval gedood HILLEGOMSE BR,AND WEER EN EHBO WAREN NET ECHT.... BEKENDMAKING PERDAG 23 AUGUSTUS 1973 ^TWIJK/SASSENHEIM Voor tffjjk en Ter Leede, het 3 afdelin- hoger spelende Sassenheimse was er gisteravond na de on- jlinge oefenpartij in Katwijk (ver- >nde 1-0 zege voor de thuisclub) jen tot tevredenheid. Voor Katwijk jdat het naast de zege ook met goed bal voor de dag kwam en voor Leede omdat het duidelijk beter voren trad dan in de laatste zeker het laatste met 5-2 verlo- duel in De Lier) wedstrijden. de Katwijkse trainer Ter Leede, Harry van der Horst, ook 'zeker hoop, dat het in de In openingsduel om Turk Cup klopt Teylingen GWS met slechts 1-0 competitie gaat lukken.' Ter Leede wisselt op het ogenblik redelijke en uitermate slechte wed strijden af. Ooi-zaak nummer één: de steeds wijzigende opstellingen waarin de Sassenheimse formatie moet aantreden. Zaterdag, wanneer de plaatselijke derby met Teylingen op het programma staat, zal eerst hoogstwaarschijnlijk een belangrijk gedeelte van het basisteam bekend zijn. Tegen Katwijk gisteravond ont brak nast de geblesseerde Nico vn der Fange laatste man Jan Ligten- berg. Dick van Biezen speelde nu als 'Ausputzer', in het middelste ge deelte van de ploeg acteerden naast de uitblinkende Piet van der Heide nu de zich snel aanpassende nieuwe lingen Hans Bisschops (ex-Lisse) en Jan van Aken tex-GWS) en ook voor Cees van Biezen was weer een plaats in de ploeg ingeruimd. Sjoerd Boot, de laatste weken door een virus geveld geweest, speelde verder in de spits van de Sassen heimse aanval een knappe partij, maar slaagde er niet in dat goede spel met een treffer te bekronen, hoe wel hij er enkele keren dicht bij was. 'Voor hetzelfde geld had hij er twee of drie ingeschopt.' kaartte Harry van der Horst dan ook na. „Nu ging gn Katwijkmdete winststrijken.' Die Katwijk met de winst strijken.' Die Katwijkse zege werd in de eerste helft verwezenlijkt door Henk van Duivenvoorde, die uit een voorzet van Leen van der Plas raak kopte. Ter Leede-doelman Wim van Hars kamp ging hierbij zeker niet vrijuit. .Hij had de bal weg moeten slaan in plaats van deze trachten te pakken.' stelde trainer Van der Horst dan ook. "hoewel hij verder foutloos speelde". Bij Katwijk ontbrak Jaap Haas noot wegens een blessure en toonden John van Egmond (uit de junioeen», Leo Haasnoot <ex Quick Boys) en Leen van der Plas zeker (zeer) vol waardige eerste elftalspelers te zijn. Turk Cup In het openingsduel om de Turk Cup, de inzet van' de strijd tussen de drie Sassenheimse voetbalverenigin gen Ter Leede. Teylingen en GWS. heeft Teylingen gisteravond op het Sikkens sportpark pas kort voor tijd een moeizame 1-0 overwinning op GWS kunnen boeken. GWS. uitko mend in de afdeling eerste klasse en de afgelopen zeer succesvol in het eigen nederlaag toernooi tegen gere nommeerde tegnstanders, bood het favoriete Teylingen uitstekend tegen stand. De GWS-ploeg kwam geduren de de gehele wedstrijd nauwelijks onder druk te staan en had ook en kele keren de kans de score te ope nen. Kansen, die niet werden benut. De beslissing viel vijf minuten voor het einde. Een omstreden be slissing. Hoogervorst ging. in plaats van de kans aan Henny Zoet over te laten zélf door. en manoeuvreerde wel goedgekeurd, waardoor de winst naar Teylingen ging. GWS-bestuur- der Homan na afloop: 'Had Zoet die bal gemaakt, dan zou niemand enig bezwaar hebben gehad. Maar ook voor mij stond Hoogervorst buiten spel.' Overigens: Teylingen had in het gc- lijkopgaande duel voor Hoogervorsts treffer het duel al kunnen beslissen, maar vooral Henny Zoet (ballen te gen de lat. juist naast en een uitste kende doelman Knetsch) had weinig geluk. AT WIJK AAN ZEE Het mag wel eens worden gezegd: er zijn heel weinig oranjeverenigingen in de verre omgeving, die L.e grote feesten organiseren als de Oranjevereniging "Katwijk aan Zee"! Een pluspunt is bovendien, dat nagenoeg de ge- bevolking van de vissers- en badplaats het feest enthousiast mee viert. Voor 5 september, de dag waarop het regeringsjubi- i m van koningin Juliana wordt gevierd, komt men wel met een zeer bijzonder programma: met als hoogtepunten het opstij- i van drie luchtballonnen, bemand door de bekende ballon vaarders Nini en Jan Boesman en Jan Demenint, parachute- ien inSen door vijftien leden van de Skydivingclub "The Flying Dutchman" uit Rotterdam en een vuurwerk, zoals men in twijk nog nooit heeft zien ontsteken. ,V. "Katwijk aan Zee"-voorzitter Minnee: 't Heeft heel wat tijü ttoeite gekost dit feest voor te be- m. We wilden eens met iets bij- srs komen. Iets wat in Katwijk nooit is vertoond. Dat is gelukt. ns als bestuur echiter wel st, dat de drie toppers van de lag alleen tenvolls kunnen sla- bij gunstig weer. Daar duimen maar voor. Is er een felle ind. dan kan dat ballon va- seker niet doorgaan, want d.«n de ballonnen naar zee afdrij- Ze zitten er zo, want dit event - en het parachutespringen zich af op het sportpark Zuid". Het is overigens, zo kerde mij Nini Boesman, een gebeuren, dat in Nederland luchtballonnen tegelijk de lucut an." I wat kijken den Hollander, secretaris de O.V., die zich speciaal be- met het voorbereiden van dn |n op het sportpark: "Er komt wat kijken voor de zaak rond is. vele voorwaarden moet worden Er moeten allerlei veilig- feaatregelen worden getroffen jband met het vullen van de nnen met waterstofgas, waar ast de tankauto op het startterrein hijnt. De brandweer moet aan - zijn en de E.HB.O. Er zijn '21 inen nodig voor de stabilisatie i het ring- en visfront HUIDEN, 22 aug. Aanvoer: 3580 tong; 8 kisten tarbot en griet; 80 "toeljauw; 275 kisten koolvis; van de ballonnen en zo zou ik kun nen doorgaan. We zijn er vanuit ge gaan, dat er tussen de tien en twin tigduizend toeschouwers naar "Nieuw Zuid" komen. Daarom heb ben we aan het gemeentebestuur toestemming gevraagd om naast de beschikbare accommodatie de dui nen als natuurlijke tribunes te mo gen gebruiken. Dat is gelukt. Op ballon komt een doek met de naam Juliana, op de andere 25 jaar en o-j de derde Bernhard. Die ballonop stijging wordt omgeven door het los sen van postduiven door leden van de Katwijkse duivensportvereniging "De Rijnmonders" en het parachu tespringen. De vijftien parachutisten zullen meerdere sprongen vanuit de vliegtuigen maken. Dat is' mogelijk dankzij de zeer gewaardeerde mede werking van de Marine Luchtvaart dienst van het Vliegkamp Valken- waar de vliegtuigen mogen opstij gen en landen. Over de besprekingen, die aan het contracteren van de bal lon vaarders en parachutespringers zijn vooraf gegaan zullen we maar niet praten. Het waren er vele. Be grijpelijk, want iedere stad of dorp wil wel zo'n evenement in het feest programma hebben". Penningmeester Jan van Andel zie stil te luisteren. Aan z'n gezicht is te zien, dat het organiseren van dez: dag heel wat geld gaat kosten. Meer belangrijk meer zelfs dan de sub sidie die de gemeente heeft uitge trokken voor deze feestdag. Daarom zal van de bezoekers aan het sport park "Nieuw Zuid" entree worden gevraagd: volwassenen f 1,- en kin deren f 0,50. Van Andel nadrukke lijk: "De feesten op 30 april finan cieren we altijd uit eigen middelen. Dat wil zeggen uit de bijdragen van de vele contribuanten, die we geluk kig hebben. We kunnen er overigens nog best wat gebruiken. Als Katijs aan Zee hebben we een goede naam wat het organiseren van oranjefees ten betreft en die willen we begrij pelijk graag houden. Het wordt ieder jaar wel moeilijker iets nieuws Ie brengen. Vandaar ook, dat er than: bekende programmapunten in de feestgids voorkomen". Ringrijderij Van Andel zegt er niet bij, dat daaronder ook de altijd vele kijkers trekkende ringrijderij met in fraai'.' kostumms gestoken rijders valt. De paardensport is zijn hobby en hec is dan ook niet verwonderlijk, dat hij de leiding van dit programma-on derdeel op zich heeft genomen. Er komen prachtige spannen naar Kaï wijk aan Zee. Dat staat nu reeds vast. Die ringrijderij begint om half e.f. De feestdag wordt om acht uur door burgemeester A. G. Vermeulen geopend met het hijsen van de naiio - nale driekleur op de Boulevard te genover hotel "Noordzee", waarbij de Chr. Muziekvereniging "U.N.I. en het Tamboer- en Trompetterkorps "D.V.S." het muzikale gedeelte ver zorgen. Ze maken daarna een rond gang door het dorp als aankondiging van de feestdag. Om negen um werpt een helicopter van de M.L.D. pamfletten uit boven d'e sporthal Een evenement, dat georganiseerd Door Cees Combee Foto Jaap van Duijn wordt in samenwerking met de O.V. "Katwijk aan den Rijn" en waaraan prijzen zijn verbonden. Op het strandgedeelte tussen Voor straat en Oude Kerk begint om half tien een schatgraverij voor kinderen tot tien jaar, om tien uur is er een waterkamp op de Binnenwatering, de feesten op "Nieuw Zuid" begin nen om twee uur en duren tot een uur of vijf. In de avonduren is er om half acht hosmuziek door "U.N.I." op het Andreasplein, gevolgd om half negen door een openluchtfilm voorstelling. De dag wordt besloten met een groot vuurwerk bij restau rant "De Zwaan". De eerste pijlen zuilen om tien uur de lucht in gaan. Voorts is er van 1 tot en met 5 sep tember een vermaakcentrum bij de Hoorneslaan. Het bestuur van de Oranjevereniging "Katwijk aan Zee" onder eminente leiding van Jan Min/nee heeft voor een zeer attrac tief. feestprogramma voor 5 september gezorgd met het op stijgen van ballonnen en parachutespringen. in guldens: per 1 kg: grote tong 11,18 —10.41; middel tong 10.5110,02; klein middel tong 11,2410,50; tong I kreel 1311; rodepoon 6554; poon KATWIJK Door het plotseling de weg op rennen werd het 4-jarige meisje Adriana Jacoba van der Plas uit Katwijk gisteren door een personenauto gegrepen en op slag gedood. Het ongeluk vond plaats op de Boslaan. vlakbij het woonhuis van het meisje. Ze was met een aantal vriendjes en vriendinnetjes aan het spelen in de nabijheid van een draaiorgel. Zonder uit te kijken liep zij vanuit de groep de rijweg op, de automobilist had geen enkele gelegenheid haar te ontwijken. Onderdak voor gehandicapten KATWIJK AAN DEN RIJN Als alles goed gaat zal op het terrein van de voormalige Ned. Herv. pastorie in Kerkstraat een gezinsvervangend te huis verrijzen voor geestelijk gehan dicapten. De stichting hiervan, die de gemeenten Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg bestrijkt en waarin zo wel protestanten als roomskatho- lieken samenwerking, zal het tehuis exploiteren en hoopt nog dit Jaar lot aanbesteding te kunnen over gaan. De capaciteit van het tehuis zaï 25 30 bewoners bereiken, voor gehandicapten tussen 18 en 55 jaar. voor wie het gezinsmilieu niet langer in aanmerking komt als centrum voor verzorging. Aan maatschap pelijke begeleiding en recreatie zal veel aandacht worden geschonken. HILLEGOM In de keuken van huize St. Joseph is gisteravond een hevige brand uitgebroken. Het vuur lekte langs de wanden, door de zwa re rookontwikkeling waren de vele slachtoffers moeilijk te vinden. Danzij het bliksemsnel optreden van de EHBO-manschappen en die van het plaatselijke brandweerkorps konden de gewonden buiten de ge vaarlijke zone worden gehaald, waai de hevig bloedende wonden en de beembreuken verzorgd konden wor den Nèt echt, vonden alle toeschouwers van deze groots opgezette alarmoe fening. Want natuurlijk was het niet echt, hoewel deze „redders van het eerste uur" geen ogenblik uit hun rol vielen. Ruim veertig EHBO'ers hebben zich eensgezind met de 25 man sterke ploeg van Hillegoms Vrijwillig Brandweerkorps ingezet. In de be stuurskamer van het tehuis werd de oeffning geëvalueerd. „Oefening baart kunst", vond men en dus was deze avond een zeer nuttige IJMUIDEN 22/8 Besommingen an cle woensdagmarkt werden de vol gende besommingen gemaakt: KW 74 schelvis; 15 kist schar; 2350 i haring; 604 kisten makreel; 131 i varia. JUIDEN, 22 aug. Afslag. Prijzen 22.160; 171 33.600; IJM 9 5.410; 44 7.000; 57 18.410; EB 28 4.700; vis 1 en 2 54—44; 3 63—55; 4 57—48; HA 70 1.600; SCH 64 5.550; SL 6 1.6Ö0; schol 1 115—113; 2 128—117; 3 125— UK 48 5.590; 56 5.000; 70 2.080; VD 9 100; 4 8170; schar 8025; wijting 2 2.170; 15 2.780; 25 2.300; 89 7.240; YE t 105. 25 1.760 IJM 15 2.220; 23 2.370; ZL 6 6.80— 2.530 Spanvissers; UK 78 en 107 2.440: 25.50; bot 26—21; hake 235; horsma- UK 135 en 145 400; UK 196 en 234 600. Ir. Clignett Leget-sticlitiiig HILLEGOM "Er moet druk worden uitgeoefend op het gemeen tebestuur, opdat de zaken eindelijk rond komen. De hele zaak wordt nu al maanden en maanden uitgesteld". Ir. Cliginett, bestuurslid van de Stichting Leget (waarin de zg. cas co-bouwers zijn verenigd) liet er gisteravond geen twijfel over be staan, dat er nu eindelijk eens wat moet gebeuren. In het "Wapen van Friesland" kwam men stoelen tekort. De be langstelling van de leden voor deze informatie-avond was ongekend groot. Voorzitter Slingerland vertel- I BOSKOOP De reeds tal van jaren veel te lichte en smalle brug in De Biezen tussen de Tuin- I praat en de Goudse Rijweg is opnieuw vernield. Van gemeentewege is een nieuwe vloer op de brug I aangebracht, met welk karwei men gisteren gereed is gekomen. Als ophaalbrug heeft deze brug I reeds lang afgedaan, zodat algehele sloop en vervanging door een flinke duiker onder de weg Idoor de enig juiste oplossing lijkt om verder onheil te voorkomen. Zoals het geval er nu bijstaat, kan het allerminst als een sieraad voor Boskoop en voor De Biezen in het bijzonder worden gezien. (Foto Will Dijkman) Raadsagenda van Rijns burg RIJNSBURG De gemeenteraad van Rijnsburg komt vanavond om half acht bijeen. Op de agenda staan de volgende punten: verhoging vakantie-uitkering en minimum vakantieverlof voor ambtenaren: grondverkoop in bestemmingsplan .Bedrij f sterrein' aangaan erfpachtovereenkomst met Hoogheemraadschap Rijnland 1. v.m. reconstructie Oegstgeesterweg; aanschaf leermiddelen en meubi lair voor Koningin Wilhelminaschool cn de Prinses Ireneschool: idem voor Koningin Emmaschooi, Koningin Julianaschool en Prin ses Beatrixschool; verkeersmaatregelen Floralaan en Noordwijkerweg; discussie openbaarheid sievergaderingen begrotingswijzigingen. de dat deze bijeenkomst was belegd om tot de keuze van een woningty pe te komen. De meeste voorkeur ging uit naar het type-Besseling, waarvan in Noord-Hoiland reeds 'n aantal is gebouwd. Op alle mogelij ke manieren werd men voorgelicht: met dia's, tekeningen en ramingen van de kosten. ADVERTENTIE GEMEENTE KATWIJK Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het be stemmingsplan „Katwijk aan den Rijn'' en in samenhang met artikel 50, lid 8 van de Woningwet bouw vergunning te verlenen voor de bouw een achttal woonhuizen aan de Wassenaarseweg-Achterweg/hoek Huetlngstraat te Katwijk aan den Rijn op de percelen kadastraal be kend gemeente Katwijk, sectie B. nrs. 6112, 2508, 2603. 4536, 2905. 4478. 3118, 3119, 3120, 321 (alle gedeeltelijk) en 2509, 2510, 2511. 2512. 2513. Het bouwplan ligt met ingang van 27 augustus 1973 op de gemeente secretarie (kamer 12) gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld even tuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vrijstelling schrif telijk bij hen in te dienen Katwijk. 23 augustus 1973. Burgemeester en wethouders van Katwijk, de secretaris, G. Feenstra: de burgemeester. A. G. Vermeulen. De huizen (die men denkt te bou wen op een terrein tegenover de vleugelschool in Elsbroek) hebben op de begane grond een woonkamer van ruim dertig vierkante meter en een keuken van ongeveer zesenhalf. Op de verdieping vindt men drie slaapkamers en een douchecel, de zolder heeft geen dakkapel maar 'n zg. steekraam. De diepte van de grondkavels wordt circa zeven meter, de afmetingen van de woningen zijn 5.30 bij 9.32 meter. Als men een verblijfseenheid op de zolder wil, zal dat een duizend gulden meer gaan kosten, boven de geraamde f 74.000. Het zou financieel gunstig zijn, als het de stichting lukt per Januari tot de bouw te kunnen overgaan. Of dat lukt. is nog zeer de vraag. De medewerking van de gemeente is tot nu toe miniem geweest, terwijl het college van B. en W. er niet veel voor voelt de huizen op de door de stichting geplande plek te laten bou wen. Er is nog geen toezegging ge daan en men zoekt naar een ande re plaats. Nadat bestuurslid Out had benadrukt dat het belangrijk is, dat tien procent van de stichtings- kosten worden betaald op korte ter mijn, beloofden de bijna 130 deel nemers dat. op de volgende vergade ring rond te zullen maken. De Rotterdamse organiste Jet Dubbeldam geeft zaterdag in Lisse een orgelconcert. Dat begint om kwart over acht in de St. Agatha- kerk, op het programma staan wer ken van o.a. Fianck en Langlais. Naar aanleiding van het af scheid van de gemeentesecretaris van Rijnsburg. A. G. Geelhoed, wordt er vrijdag 31 augustus tussen half acht en half negeti een receptie gegeven. Plaats van handeling: het gemeentehuis. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur: Han Mulder. Maandabonnement f 9.28 Kwartaalabonnement 127.45 Per post f29.85 Losse nummers t 0.40 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en Incassokosten. Zaterdag tot 18.00 uur. Telefoon 01710-°0500. Nabezorging tot 20.00 i deze Jaardenflat "Eikenhorst" Eiken laan 204 Lisse Noordwljkj van Egmond. Nlo Barnhoornweg 22 Noord wil k tel 01719-8986 Noord w(|kerbout: j. Bouwmeester Remmelzwaal. Julian astraat 3A plantsoen 14 Rllnsbure Sassenüeluii A. Onviee-Van Bu- rlnk Willem de ZwllgerlaaD 12 Frankenburg 21 Val- itenourg tel 01718-12164 Voorhout: L van dei Blom, ftllns- burgerwee 26 Voorhout tel 02523 -12206 Bloemen: A Gel Ion. Oltermeex 38 Lisse tel 02521-14674 VlsserU: D ParlevUet Onepiaa- senweg 68, Katwtlk aan Zee tel 01718-12243 Verspreidingsgebied overige edi ties: Lelden Aipben aan deD Run en omgeving.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3