Klinkers in Lisse moeten blijven Jé alkenburgse voetbalvereniging in majeur stemming Jantje Schaap naar M.L.D. Lisser sporthal goed gevuld.... stSE iezwaar tegen reconstructieplan Loosterweg ationale driekamp in issenheim van start BIST if Si «J| MAANDAG 20 AUGUSTUS 1973 VALKENBURG In de kantine Zonmieveldsliaam heeft de voet- rerenieing "Valken 68" de jaar- je ledenvergadering gehouden, 'gjn openingswoord sprak voorzit- john. Imithorn zaijin blijdschap uit "Dit is voor ons bestuur een stimulans. Het is een en dat men dnberesse heeft voor itfel en wee van "Valken 68". b alle soberheid heeft men het 5- gevierd. Het is in die iopen 5 jaar niet altijd over toch mag men niet ontevreden zijn. Er wa- tfeinig hoogtepunten, maar, en minstens even belangrijk, ook dieptepunten. Er is het afge- Jaar hard en veel gewerkt, oiaal oaider het tekort aan speel velden heeft die voetbalvereniging bijzonder zwaar geleden. Gelukkig mag men thans spreken van een ma- jeurstemming binnen de vereniging. Met de aanleg van de nieuwe sport velden in het Duijfrak is reeds een aanvang gemaakt. Eindelijk heeft het gemeentebestuur de knoop, aan leg van sportvelden in het Duijfrak, doorgehakt. Bovendien heeft men van de sportvereniging G.W.S. speelter rein in huur gekregen. Mede hier door kan met meer elftallen aan de competitie worden deelgenomen. De afgelopen competitie is zonder hoogtepunten verlopen. Misschien waren de prestaties der diverse elftallen iets minder dan vo rig jaar. Maar toch is men niet onte vreden! Speciaal dank werd gebracht aan de heer Walter bij de i jeugd en zijn werk voor de vereni ging. "We hebben," aldus voorzitter Imthorn, "een ledenstop gehad om dat we als het ware met het hoofd tegen het dak zaten. Maar hopelijk zal dit spoedig tot het verleden be horen." Dank werd gebracht aan het ge meentebestuur van Valkenburg voor de uiteindelijke aanleg van een nieuwe sport accomodate in 't Duijf rak. Maar ook hier zal men als voet balvereniging voor een bijzonder ^rofe krachtsinspanning^ geplaatst worden. Er moet nog zoveel gebeu- Twee personen die zo nauw bij Valken 68 betrokken zijn geweest, zijn door de dood weggenomen, nl. het er.e-lid D. Nasveld en de heer P. van de Wall©. Vooral in de beginpe riode van Valken 68 was het de heer Nasveld ddie een grote stuwende kracht voor de vereniging is ge weest. De overledenen werden met een korte stilte herdacht. "Wij zijn gelukkig," aldus de heer Imthorn, „een amabeurvereniging. Maar ook als amateur heeft men met de financiën te maken. Het moet ons veel waard zijn de jeugd te kun nen opvangen. Zoals het thans in het betaalde voetbal toegaat, kon dit wel eens een goede stimulans zijn voor de amateurverenigingen.. Waar blij-» ven w,e met het mooie voetbalspel als men over miljoenen gaat pra ten?" In het nieuwe sportcomplex in het Duyfrak krijgt men twee speelvel den en een oefenveld. Er is ook een trainerswisseling geweest. De heer de Leeuw is vertrokken, de heer van Egmons uit Katwijk is gekomen. Het beueer van de kantine is bij de fam. Imthorn in zeer goede handen. Di verse leden mochten een bepaald di ploma behalen. Dit kan de vereniging alleen maar ten goede komen. Er is in het afgelopen jaar niet zo bij zonder sterk gespeeld door de diver se elftallen, zonder dit nu beslist slecht te noemen. Maar er zal wel bijzonder haird getraind dienen te worden en dan zullen betere resulta ten zeker niet uitblijven. De TOTO is ook het afgelopen jaar voor „Valken '68" van grote waarde geweest. Ruim f 2.000 heeft dit voor de vereniging ongebracht. De beheer der van deze TOTO, Adr. Imthorn, doet dan ook alles om deze bron van inkomsten nog groter te maken. Als ei a ink voor deze werkzaamheden kreeg Adri een fraai polshorloge aangebo den. Een bijzondere vermelding is wel het blanco-strafregister. „Vrienden laat dit zo blijven. Valken 68 ver- rijgt hierdoor een zeer goede naam". Penningmeester Schrok kon ook niet ontevreden zijn. Het totale be zit van de vereniging bedraaagt f 17.661,61. Het komende Jaar en ook de jaren die daarop volgen, zal men als vereniging voor bijzonder grote uitgaven geplaatst worden. Allereerst zal de huur van terreinen van GWS, een belangrijke uitgavepost gaan worden. Bovendien zal straks ook 'n nieuwe accomodatie op het sportcom plex in het Duyfrak -van de vereni ging zelf een belangrijk deel der kos ten gaan vergen. Er is reeds een bouwcommissie gevormd die alle mo gelijkheden gaat onderzoeken. Een gehouden best ».ursverkiezing leverde geen bijzondere moeilijkhe den op. De heren Joh. Imthorn en B. Schippers werden herkozen. De heer D. van Duijn zag zich wegens studieredenen genoodzaakt zijn be stuursfunctie te beëindigen. Zijn plaats wodrt ingenomen door K. Var- kevisser. Toch was men als bestuur even voor grote moeilijkheden geplaatst. De heer L. Noort had gemeend, zon der opgaaf van reden, als bestuurs lid te moeten bedanken. En dat en kele dagen voor de vergadering. Cees v. d. Zwairt werd bereid gevonden de ze plaats te gaan innemen. Hij zal zich ook met de begeleiding van de jeugd belasten. Het was wel even een moeilijk punt voor het bestuur, maar met medewerking van de ver gadering wist men dit tenslotte op te lossen en de vereniging hierdoor voor een Impasse te behoeden. ;SSE In een brief aan Gedeputeerde Staten verzet de jond Heemschut" zich tegen de huidige reconstructieplannen de Loos'terweg-Zuid/Spekkelaan van de gemeente Lisse. gemeentebestuur heeft het plan deze karakteristieke klin- u nveg, die op een nog onvergraven stuk bosachtig oud duin- bied ligt en tussen boerderijen doorslingert, te asfalteren, te rbreden en verschillende bochten af te snijden. Dit asfalteren een oude bestrating zal in het algemeen goedkoper zijn een weg opnieuw bestraten met klinkers. Deze hogere kos- zouden echter volgens de "Bond Heemschut" opgevangen ien worden door subsidiëring bij uitvoering in het kader de werkverschaffing. De klinkerbestrating van deze weg vanzelfsprekend meer in overeenstemming met het karakter de omgeving, daar deze grotendeels door beschermd na- •gebied loopt. brief vervolgit: „Waj nemen aam, als dit fietsers zijn, alleen maar ge- nota „Klinker- en Kleiiwe- baat bij eeai weg waar een duidelijke pleidooi tot het behoud er- maximumsnelheid is i) de ANWB vorig jaar aan alle •besturen zond. kent en wij naar deze nota voor wat de landschappelijke, mat/uur- schappelijke en recreatieve as- klinkerwegen in het alge- Mede onder invloed van deze dee rnen dn planologische kringen geporteerd voor het be- Voorts lis de Bond Heemschut van mening dat het argument dat de weg dringend verbreed moet worden, zeer zwak is. De brug die zich in deze weg bevindt zal niet verbreed wor- als in dit geval) functie hebben. De functie d eüjfce landbouw en voorts voor de bollenvelden, deze weg onderdeel uitmaakt ,;bloembollenroute". De laat- n tegonie weggebruikers i Bond Heemschut besluit baar brief aan gedeputeerde staten met de hoop uit 'te spreken dat de genoemde argu menten in overweging zullen worden genomen en aan het reconstructie plan van de gemeente Ltuse géén goedkeuring verleend zal worden en zij hopen verder, dat gedep. staten de gemeente zullen adviseren' de kl'in- kerbestratinig te herstellen. landschappelijke waarde 11 SENHEIM reinbad "Wasbeek" te Sassen- eerste van drie wedstrij- töonale Driekamp, georgani- door de zwemvereniging Sas- gehouden. Van de drie deel- rie clubs bleef Sassenheim baas iad. WIK (Wassenaar) ver tweede plaats, terwijl Lis le en laatste eindigde, waren overigens weer sfeer- redsbrijden -in hot (te) kleine Sassenheim. Geholpen door kkere" buiten-temperatuur en K «te onderlinge concurrentie dan ook enige goede tdj- bus. Zo won Paul de Wlilt 100 meter rugslag heren goede tijd van 1.11.1. Op het- 1 onderdeel, maar dan bij de onder veertien jaar bleek van Beek (WIK) met een 11.25.6 ook opvallend snel. Bij bles onder tien jaar viel de van Yvonnen Schramm de 100 "school" op, terwijl Korevaar bij de meisjes onder op de 200 meter wisselslag ns een aardige tijd liet note- 04.8. fens liet de leiding van de leniging Sassenheim ons we- r reeds 3000 loten zijn ver in de door hen georganiseer- bting met als 40 hoofd- drie kwartier vliegen boven «streek. De trekking 'is op Btus as. lm. wiss. m. o 16 J.: 1 Paula s.) 3.04.8, 2. Cokky «ten (Sass.) 3.300, 3 Hansje forp (WIK) 4*05.3. 100 m. jo. 16 j,: 1 Jan Burgmijer '25.0, 2 Henk van Westen- K) 1.32.6, 3. Jacques Lefe- e) 1.36.4. 100 m. rug. m.o. IA1 Gonneke Jonkman (Sass.) 2-07.1, 3. Marjanneke van *rg 'Sass.) 2.18.4. 100 m. J j-o, 10 j: i Hans Vennis (Lis- '15. 2 Paul Geurds (Sass.) Ernst Jonkers (WIK) 2.12.0, m. o. 12 j: 1 Elisabeth 'Ham (Lisse) 1.31.5, 2 Astrid iss.) 1.36.1, 3. Claudia •Kroft (Lisse) 1.38.1. 100 m. i'°-12 j: 1 Henk Vennis (Lis- '•3, 2 Joost van der Kroft 1-44,1, 3. Rob Burgmijer 1-47.9. 100 m. vlind, dames: 5 Korevaar (Sass.) 1.33.3, 2 2 van Leeuwen (WIK) 1.41.4, '^Boverhof (WIK) 1.46.1. 100 m to! 1 Paul de Wit (WEK) Bert Kielman (WIK) 1.15.9, Tan der Hoorn (Lisse) 1.25.8. dj l,rug. m.o. 14 jaar: 1. Marie 1 der Kroft (WIK) 1.25.7, 2. (Sass.) 1.33.4, 3. Edith Lan- Bisse) 1.47.1. 100 m. wis. j.o. Peter Ruygrok (WIK) 1.29.6, 2. Paul Burgmeijer (Sass.) 1.351, 3. Peter Zwetsloot (Sass.) 1.35.5. 100 m. school m.o. 16 jaar: 1 Conny Burgmijer (Sass.) 1.35.8, 2. Joke Kaak (Lisse), 3. Tineke Ho- man (Sass.) 1.46.2. 200 m. wis. j.o. 16 jaar: 1. Henk Bart van Westendorp (WIK) 2.52.5, 2. Jan Burgmijer (Sass.) 3.03.1, 3. Henk Vennis (Lisse) 3.10.8. 100 m. school m.o. 10 jaar: 1. Yvonne Schramm (Sass.) 1.54.7, 2. Marjo van der Mey (Sass.) 1.55.0, 3. Irene Korevaar (Sass.) 2.03.2. 100 m rug j.o. 10 jaar: 1. Henk Vennis (Lisse) 1.52.9, 2. Hans Dielissen (WIK) 2.01.6, 3. Paul Geurts (Sass.) 2.03.0. 100 m. school m.o. 12 jaar: 1. Marjan van 't Oever (Lisse) 1.46.1, 2. Hanny Fehling (Sass.) 1.47.4, 3. Elsbeiüh v. d. Ham (Lüsse) 1.52.2. 100 m. vr. sl. j.o. 12 jaar: 1. Kees Cle mens ïLisse) 1.22.6, 2. Theo Wasse naar (LisJfe) 1.22.9, 3. Joost van der Kroft (WIK) 1.26.3. 100 m. rugslag dames: 1. Hanneke Kaak (Lisse) 1.26.5, 2. Corny Burgmijer (Sass.) 1.30.1, 3. Irene de Nie (Lisse) 1.34.2. 100 m. vlind. heren: 1. Cor Prins WIK) 1.16.9, 2. Paul de Wit (WIK) 1.20.0, 3. Paulus Zwetsloot (Sass.) 1.32.7. 5x50 m. vr. sl. est.: 1. Lisse 3.27.6, 2. WIK 3.27.8, 3. Sassenheim 3.30.3. 5x50 m.! vr. sl. est. j.o. 14 jr.: 1. WIK 3.07.1, 2. Lisse 3.13.7, 3. Sas- heim 3.15.0. 4 x 50 m. yyis est dames: 1. Sassenheim 2.45.9, 2. WIK 2.51.4, 3. Lisse 2.55.9. 4x50 m. wis. est. he ren: 1. WIK 2.09.1, 2. Lisse 2.27.9, 3. Sassenheim 2.36.6. Stand na eerste wedstrijd. 1. Sassenheim 5341.9 pnt 2. WIK (Wassenaar) 5432.9, 3. Lisse 5501.3 pnt. SASSENHEIM GWS heeft ook in de laatste wedstrijd van het eigen nederlaagtoernooi een knappe pres tatie geleverd. Het duel met Bloe- mendaal, een klasse hoger spelend, eindigde onbeslist: 1-1. Door dit re sultaat is Lisser Boys bij de eerste elftallen als overwinnaar uit de bus gekomen. Ook in het totaalklasse- menifc kan deze Lisser-verenigmg de hoofdprijs niet meer ontgaan. Bij de A-Junioren veroverde Jong Holland (8-0) de beker, terwijl bij de tweede elftallen strafschoppen de doorslag moeten gaan geven. Maar liefst vier elftallen eindigden gelijk. GWS heeft zaterdag weer een uit stekende indruk achtergelaten in het duel met Bloemendaal. Een direct na de hervatting opgelopen achter stand werd fel aandringend zeven minuten voor tijd ongedaan ge maakt. Arie Lefering tekende met een hard afstandsschot voor deze ge lijkmaker. Zelfs scoorde Dik Pos- ma vlak voor tijd een tweede tref fer, maar deze werd door de buitenspel afgekeurd. Negen maanden zaalvoetbal in Lisse LISSE Er zal ook het komende seizoen druk worden gezaalvoetbald in de Lisser-sporthal. De competitie die afgelopen zaterdag is begonnen, zal zich uitstrekken tot in de maand mei. Negen maanden zaalvoetbal. Hoe dan ook, er werd zaterdeg met bijzonder reel enthousiasme gestre den voor de eerste punten. De groot ste overwinning ging naar de Klei ne Beurs, die KSL, Kantine Sport hal Lisse. met 6—0 aan de kant zet- te. En dat zonder Teun van Ooyen, de uitblinker bij de Kleine Beurs van vorig seizoen, die nu voor Tel star speelt. Rob Schrama, Gerard Verhaar en Tonnie Seysener zorg den voor een 3—0 ruststand, terwill (opnieuw) seysener (2 x en Jos Warmerdam na de doelwisseling raak schoten. Muziekhandel Herman Smit, zoals de naam nu luidt van het vroegere Caesar, sloeg op de eerste dag even eens hard toe. Nieuweling Konings veld, een Leids team van een litho grafisch bedrijf, werd met 50 ge klopt. Bij MHS zorgden Eugène Wit tenberg, Guy van Trigt Rob Peters (2x) en Mart Tromp uit een straf schop voor de doelpunten. De kampioen van verleden Jaar. Van Zeist Stars, had het tegen de Blauwe Reigers beslist niet gemak kelijk. De Gemeentemensen met de van PC Import "overgelopen" Aad van der Walle in de gelederen beten fel van zich af en hadden zelfs bij rust een 21 voorsprong. Van Zeist nam via Arie Bon de leiding, maar door treffers van Rolf Esveld en Joop Klarebroek werden de rollen dus omgedraaid. Aad van Diest en Arie Bon zorgde er in de tweede helft echter voor dat een verzwakt Van Zeist, slechts met zes man in plaats van acht, toch nog met de zege naar de kleedkamers kon De tweede nieuweling, zaterdag morgen Voetbal Noordwijk, moest aantreden tegen 3M Nederland. De mensen van de Bondsspaarbank in Noordwijk, de personeelsvereniging bestaande uit tien man heeft in zijn geheel ingeschrevenkwamen er te pas. Rik Hins (3 x) en P. Burg- tegen het oude Minnesota niet aan houwt brachten 40 op het score bord, voordat ZMV Noordwijk via Eep Bosnia de eer wist te redden. Ook FC Import mat zaterdag di rect zijn krachten met een nieuwe ling; Red Dails. De „Devils", een vriendenclub bestaande uit spelers van SC Lisse, kregen van Import geen enkele kans mede door het uit stekende werk van gast-doelman "Michel", een 15-jarige Belg die on der meer een strafschop stopte. Voor de FC Import-treffers zorgen Theo Bouman (2x), Gerard Mocking en Huub Zenden. Programma 25 augustus: 8.45 uur Red DevilsKleine Beurs, 9.30 N.N. —Van Zeist Stars. 10.15 uur FC Im portFC Fair Play, 11.00 uur "De Engel"Huiskamp, 11.45 uur Ko ningsveld3M Nederland. X NOORDWIJKERHQUT Door de firma Rebel van Schiphol is een begin gemaakt met de bouw van het overdekte zwembad aan de Van lersellaan nabij de Guldemondvaart. Het bouwterrein is afgezet, het bouwwerk uitgezet, er zijn enkele keten geplaatst en er is een bronbemaling in werking gesteld. Door de aannemer zal het bouw kundig gedeelte worden uitgevoerd voor f 582.150. Een ongeveer even groot bedrag zal ook nodig zijn voor de overige voorzieningen zoals de technische installaties, de verwarming en de waterzuivering. Er KATWIJK AAN ZEE Jantje Schaap (17), die woensdagmorgen als eerste met zijn speedboot bij d" in zee gestortte Brequet Atlantic 257 was en twee bemanningsleden, die by de staart van het marineopspo- rings- en patrouillevliegtuig rond dreven, aan boord nam en naar de strandpost van de Katwijkse ge meentepolitie bracht, heeft van de commandant van het Marinevlieg kamp Valkenburg het verzoek ge kregen maandagmorgen een bezoek aan het kamp te brengen. In het LD van donderdag had men op het Marinevliegkamp het verhaal over Jantje Schaap en diens dappe re optreden gelezen. Men dacht aan vankelijk, dat één van de speedbotea van de Katwijkse of Wassen aars o Reddingsbrigade het eerst bij het in zee gestortte marinevliegtuig was. Schaaps speedboot heeft namelijk, net als die van de K.R.B., een oran je kleur. Alleen ontbreken de letters K.RB. Direct na het lezen van het ver haal heeft de Marineluchtvaartdienst van het Vliegkamp Valkenburg gis termorgen contact gezocht met de directie van restaurant "De Zwaan" waar Jantje Schaap momenteel als leerling-kok werkzaam is. Men wil de de koene redder graag ontmoeten. De afspraak werd daarom gemaakt, dat Schaap maandagmorgen naar hij daar kennis zal maken met de De mogelijkheid zit er dik in, d«t hij daar kennis zal maken et de commandant van de Brequet Atlantic 257, overste Goossens en met de be manningsleden, onder meer met d" twee die hij met z'n snelle bootje veilig aan wal heeft gebracht. Jantje Schaap gisteravond: ,Jk Wist haast wel zeker, dat de Man- neluchtaartdienst iets zou laten ho ren. Erg leuk om eens een kijkje t-e nemen op het vliegkamp. Ik ben er nog nooit geweest". Op de vraag of hij in zo'n toestel zou 6tappen ant woordde Schaap: "Als ze het me vragen, zeg ik geen nee". VALKENBURG Morgenavond om 8 uur komt de gemeenteraad in een openbare zitting bijeen. De agen da bevat de volgende punten: Vaststelling verordening beheer van het woningbedrijf; Wijziging begroting dienst 1972; Aanbieding begroting woningbe drijf; Krediet in verband met aanschaf bandrecorder t.b.v. Ver. Vhr. On derwijs; Comtabil'Lteitsbeshiit Subsidie in verband met viering Nait. Feestdag, 5 september; Intrekking verordeimmg vleeskeu ring; Van het haring- en visfront gustus. Haring- UMUIDEN, 20 visafslag. KW 49 met 135 kantjes. 33 en 180 met' 165 44 85 719 KW 44. Wier 32 IJM 205 VL 152 met 93 haring aangevoerd. i haring 2630 per 40 kg. zal circa 400 m3 beton moeten worden verwerkt. Het bassin wordt 11 bij 25 meter en zal voor een gedeelte worden voorzien van een be weegbare bodem die op een diepte kan worden gesteld van 0 tot 140 centimeter. Van het overige gedeelte wordt de diepte 200 centimeter. De kleedaccommodaties zal gaan omvatten 4 kleedruimten, 2 voor dames en 2 voor heren, waarin één kleedcabine. Ten behoeve van minder validen zal een zeer goed geoutilleerd vertrek worden inge richt. Voor het werk staat een termijn van 180 werkdagen. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscb Dagblad B.V Witte SingeJ 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement i 9,28 Kwartaalsabonnementf 27.45 Per Post f29,85 Losse nummers f 0.40 Abonnementsgelden Dij vooruit' betaling te voldoen 8U automa tische overschrijving geeD admi nistratie- en incassokosten Nabezorgtng tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30600

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3