oppentheater wint aientenjacht Avro ethe Kausland hielp oorwegen aan prijs W §)ft 4NDAG 20 AUGUSTUS 1973 nieuwe oogst is binnenge- Uit de talenten, die zater- m. AVRO's Drieluik naar vo lratten, koos de jury (Adèle feudaal. Willem Duys, Albert Hans van Hemert) het pop- gjieater van Henk Walters uit als favoriet. Een mario- van een verbluffende, stijgsionele vaardigheid. „Per- alle opzichten", zei Duys het college van beoorde- volmaakt synchroon be- goed gekozen muziek, niet meer te worden ge- dit is er al". volmaakt circus je aan dra- als hoogtepunt de clown deksels lenig kereltje, dat tenslotte in drieën deelt: een zegd een trio vormt, perfectie grenst nu ook al Schte danswerk van Debby en de Maastrichtse tweeling maar net vijftien. Vreselijk: zien en tegelijk een griezelig: zó jong al! en broer Kootje en Harry uit Tilburg met goed be- laar weinig geïnspireerde singing en Ton Laros, de ;ker uit Oud Gastel, was er terdamse sextet „The Fami- tintelende. vervaarlijke show: Bandido". Broers en zus der Lee, erg leuk, muzikaal het piepkleine, maar onver - bandietenmeiske in de ach- hart- en zaalveroverend as er het zange- Margot Gerretsen uit Den Een meisje om er eens uit te Margot, twintig Jaar, s wat belangrijker is: ze een erg mooie stem, diep, tikje negroïde, dryleden hebben dat gehoord stad adden daar veel waardering hadden ook hun kritiek en vooral Van Hemert nog- Bezwaar tegen het „op de Asïïtngen. het gebrek aan timing, ferëcht. die zelf zegt heel eerzuchtig trekt zich zo'n kritiek erg ibvefjiaar ze geeft toe als ze alles „Ik heb stem, maar ecnt ben ik nog niet. Dat moet ontwikkelen. Het waren de keren, dat ik met een orkest lezongen. Als je het daarvóó? en bandopname hebt Z lorclring-festiual Grethe Kausland met haar Dizzy Tunes nummer één zou op het Nordring festival, een internationale mani- op het gebied der lichte mu- eorganiseerd dooi' de NOS-ra- ze niet verwacht. Meerpaal in Dronten, waar p stival werd gehouden, vertelt .Heeft Noorwegen ooit wel gewonnen. Ik kan het me ritmeren. Noorwegen telt ge- geweldig", was vorige week woensdag- met de Dizzy Tunes, in het van het Nordring festival, de acht landen meedoen die (Noordzee liggen (West-Duits- Zweden, Noorwegen, Finland, Engeland, België en K-viuj via de radio te beluiste- lethe bracht met haar Tunes !te show waarin, zij hun va- j-l bewoners en mentaliteit in ing namen. kt was de kleine Grethe toen Ehaar broer mee mocht naar iertbeater. De leidster van 't zag iets in het meisje Kaus- vroeg een platenenmaat- of Grethe haar liedjes op mocht opnemen, 't Gebéur- plaat na de andere van innusf'e bpl",',dde in de winkel. Ze films spelen en kwam op tv. al gauw de Noorse Shir- mple. „Maar dan wel in een, %ave. Want die Amerikaan- ky was zo'n mooi kind, met voegt ze er aan toe. haar dertiende kreeg Grethe genoeg van dit leven. Van nen in de vakantie en plaat- in de vakantie maken wil- ,n> tiet meer horen. „Ik ging me dat ik zong en in films te zien was. Ik beschouwde me zelf een buitenbeentje. Daarom ben ik er mee gestopt". Grethe ging naar de middelbare school en keerde in '72 als getrouw de vrouw en moeder van twee kin deren terug in de showwereld. Ze is getrouwd met een jazzmusicus, die zij op een jazzfestival ontmoette. Worden haar kinderen ook won derkinderen? ,Geen sprake van Toen ik begon was het een heel andere bijd. Er is intussen zoveel veranderd dat ik mijn kinderen niet graag in dar wereldje zou hebben. Je kunt je kinderen er goed door verknoeien". Vanwaar Grethe's terugkeer in de showbiss? „Ik ging het op den duur toch missen. Kwam ook door het werk van mijn man. Vorig Jaar vroe gen ze me voor het songfestival E- dinburg en die kans heb ik gegrepen. En sindsdien kwamen er steeds meer aanbiedingen. Ik heb een tv- programma in Zweden en treed op met de Dizzy Tunes. Ik heb het nu naar m'n zin. Beroemd worden hoeft niet. Ik wil ook niet afhankelijk van het wereldje worden. Zolang ik mezelf kan blijven, dus geen valse wimpers, en met mensen kan werken diie ik mag vind ik het best". Uit het kasteel van Simiaaie in Valreas in de Provence zijn dertig litho's van Picasso ter waarde van 350.000 gulden, twee doeken van Desnoyer en een van Manessder ge stolen. De politie meent dat een dief zich in het kasteel had laten insluiten en zijn medeplichtige door een raampje binnenliet. De kunstwerken die door een museum in Parijs, voor een ten toonstelling aan het kasteel waren uitgeleend, waren niet voldoende ver zekerd. Margot heeft een aantal jaren in Italië gewoond. Op haar zeventiende werd ze in Genua eerste in een ta lentenjacht. Italiaanse tophits, die ze op de radio had gehoord en waar ze dan de muziek van kocht. Ze zou bij een band gaan zingen. Toen moest ze door familieomstan digheden terug naar Holland. Ze is nog steeds droef over die verloren kans. In september gaat Margot naar de Academie voor Podiumvorming in Den Haag. Daar krijgt ze dan ooti zangles. Ze denkt intussen aan een zangpedagoog, ze denkt ook aan het conservatorium. Het repertoire van Margot Gerret sen is voornamelijk Engels. „Ik zing eigenlijk liever Frans, maar Engels pakt het publiek beter". Tentoonstellingen Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28) Werkd 10 zond 15 Museum vour Volkenkunde Expositie Japanse prentkunst uit eigen bezit. Thailand land zonder honger Dagel. 10—5 uur zo 1—6 uur nam (t.eJü. 31 december) Joh de Winstraat 40 Galerie Ka- olnet Gaper Wisselende expositie dl Zon en feestdag geschiedenis De Lakenhal: dag 105 i Drukker!) De Bink. Roosevelt- straat 8. Bekroonde jaarverslagen gesneden' historisch 7on i 9 september teuws ^augustus 1973. onderd jaar geleden stond in '■krant: Het dezer dagen versche- verslag omtrent den toe- Mvan de Kioeekschool voor iïclarschoolhouderessen te Men in het jaar 1872/ 73. 6de jaar van haar bestaan oio!) F niet ongunstig. De direc- mejuffrouw Hardenberg Me hoofdonderwijzer de heer lustra, kweten zich op uit- f feilde wijze van hunne afc.' het onderwijs, door hen l9even, draagt goede vruch- U) over's ten; immers van de 93 leerlin gen, die tot dusver van de Kweekschool gebruik gemaakt hebben, hebben reeds 15 de acte van hoofdonderwijzeres verworven, en deze zijn bijna alle aan het hoofd eener school geplaatst. Thans wisselt het aantal leerlingen tusschen 45 en 52. Als eene bijzonderheid wordt meegedeeld dat te Oud- Gastel (even ten noorden van Roosendaal in Noord-Brabant. Red.) dezer dagen een man overleden is na eene echtver- eeniging van 71f jaar. Hij be reikte den ouderdom van 96 ja ren. Zijne weduwe is thans 94 jaren oud. Vijftig jaar geleden: Men meldt uit Reggio d'E- milio den overgang van de so cialisten aldaar tot het fascis me, wat van groote beteeke- nis is, zowel voor de kracht en de vastheid der regeering als voor de binnenlandsche rust. De sneltrein van de Penn sylvania Ltd. heeft na zijn vertrek uit St. Louis voor een reis door Amerika eenige ern stige ongevallen meegemaakt. Eerst reed de trein in op een auto op een overweg, waarbij de vier inzittenden werden ge dood. Daarna werd eên tweede auto vermorzeld met 9 doo- den als gevolg. Voorts werd een man die de rails overstak ge dood. In totaal dus veertien slachtoffers. PANDA EN DE GEESTGROND 38121. „Ik ben bedot!" riep de heer Anno van het Oud heidkundig Museum. „Men heeft een gestolen kannetje hier be graven om me te laten geloven dat dit stuk grond vol oudheden zitEn nu blijkt dat ik een waardeloos terrein heb gekocht. Het is je reinste oplichterij. Maar een van de schurken heb ik te pakken!" Met die woorden greep hij Panda bij de arm en voerde hem naar zijn auto toe. „Zo!" voer hij dreigend voort. „En n mooie vriend van je brengen; die bao ga m'n geld terug eisen". „M-maar ik weet niet waar hij is", antwoordde Panda te- neergeslagen. ,/Hij is weggegaan zonder te vertellen waar heen De directeur wilde hem echter niet geloven. Vertel je verhaaltjes maar aan de politie!" gromde hij, ter wijl hij gas gaf en zijn voertuig in de richting van de stad stuurde. De avonturen van Jommeke De plastic walvis Kooktip BOLOGNESE SAUS Fruit een gesnipperd uitje in 3 eetlepels olie. tesamen met 200 g. ver kruimeld gehakt. Blijf roeren tot uit en gehakt wat kleur hebben gekre gen. Voeg dan een klein blikje tomatenpuree toe, een fijn gesnipperd teen tje knoflook, een theele pel basilicum, een theele pel suiker, zout naar smaak en twee eetlepels bloem. Roer dit alles goed door elkaar en voeg dan geleidelijk 6 dl. warm water toe. Blijf steeds goed roeren, boven een laag vuur, tot de saus licht bindt. Meng er 100 g. gesneden champignons door en laat de saus dan, op een zeer laag vuur, nog een kwartier prutte len. WINA BORN. FRED BASSET Leidse bioscopen _Camera:_;'CMlno Royale",^ Jr., dag JJg- 2-30, 7.00. 9.15 Luxor: "De tien stalen vingers", li Jr. dag. 2.30, 7.00, 9.15 uur. zo. ook 4.41 L'dp: "Goi<«in8,r:. 14 jr. dag. 2110. Bezoekuren Ziekenhuizen 00, 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur. Dlaconessenhuls: le KI. dagelijks van 11.00-12.00 uur van 13.16-14.00 uur. va 18.45-19.30 uur 2e klas dagelijks van 13.16-14.00 uur. en van 18.45-19.30 uur 3e klas dagelllks van 13.10-14.00 uur 18.46-19.30 uur Kinderafdeling klnder&f- middag. Zo. 2.15, 4.30, ee: "Plppi Lan| Taka Tukaland", a.l. woe. 2.30 i Nachtfilm: "De Noormannen ko len". 18 Jr. vrij en zat. 11.30 uur. Studio: "Samen uit, samen thuis", .1. dag. 2.30, 7.00, 9.15 uur, zo. ook 4.45 dagelllks van 14.00-19.00 St. Ellsabeth-zlekenhuls fclasseafde- ilngen Volwassenen: dag. v 11.15 tot dag. v. 11.15 tot 12 uur (alleen voor echtg.) v 16 tot 16 uur, en van 18.45 tot 19.45 uur, kinderafdeling: dag v. 16 tot 18.30 uutt 3« klasse: dag. v. 14 tot 14.45 uur en v 18.45 tot 19.45 u. Kraamafdellng: dag. v. 16 en van 18.46 tot 19.45 uu deling dag v 15 tot 18.30 u Endegeest; dinsdag en vrijdag 13— 14.30 's zondags 11-12 en 1415 u eer ste klasse: de gehele dag Annakllnlekdag 13JO-14.30 en 18-19 o ACADEMISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinde ren) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 16.00-16.00 uur 18.30-30.00 uur Voor de prematurenafdellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ou- ndag t/m 18.30-18. vrijdag: .45 uur Zaterdaf i zondag: 15.80-16.45 Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten door lopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor spe cials kaarten verstrekken Alphen aan den Rijn RUnoora. le en 2e klasse 10.30— uur Kraamafdellng 16.00—17.00 uur, alleen voor echtgenoten 19.00-20.00 uur Kinderafdeling 16.00—16.80 uur. alleen voor ouders 18 00—18.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17