redikanten en Boer en Wisse emen afscheid Katwijks feestelijke corsodag NOORDWIJK De Noord- wijkse evenementencommissie en VVV-directeur Wim Rovers heb ben al jarenlang -prettige contac ten met "Council on Intercultural Relations" in Wenen. Het gevolg daarvan is, dat er tijdens het sei zoen al enige jaren meerdere bui tenlandse koren en orkesten naar Noordwijk kwamen om daar een concert te geven. Nu treedt dins dagavond om acht uur in de her vormde kerk aan de Hoofdstraat het Amerikaanse Bemidji State College Concert Choir op, dat be staat uit 45 jeugdige zangers en zangeressen onder leiding van dr. Paul Brandvik. Het concert choir is één van de vijf korendie het Bemidji State college rijk is. Jaarlijks geeft het vele concerten en nagenoeg ieder jaar ivordt een buitenlands toer- nee gemaakt. Dat ivordt trouwens door heel veel buitenlandse en vooral Amerikaanse schoolkoren gedaan. Ze brengen dan zelf het bedrag voor de reis bijeen en pro beren door het geven van con certen de tournee, bijvoorbeeld door Europa, te bekostigen. An ders zouden dergelijke uitstapjes ondier 16 Jaar: 1. Jan Burgmedjer, 2. Ron Derkse; onder 14 Jaar: 1. Jan van der Hulst, 2. Henk Trap. Meis jes: onder 16 Jaar: 1. Paula Kore- vaar, 2. José Zonneveld, 3. Tineke Homan; onder 14 jaar: 1. Elly Vos. 2. Annette van der Zwet, 3. Karin Immerzeel; 8-10 Jaar: 1. Ganneke Jonkman, 2. Kitty van der MeiJ; 5- 7 Jaar: 1. Marjolein van der MeiJ. voor studerende jongelui geen haalbare kaart zijn. Er zal in Noordwijk een zeer gevarieerd programma van geestelijke en andere werken worden uitge voerd. Van het haring- cn visfront KATWIJK haringafslag: VL 142 met 22 kantles; 103 met 47 k.; 16 met 1 k.; KW 153 met 63 k.; 171 met 60 k.; KW 167, WR 32. IJ 207 en IJ 209 met tezamen 657 kantjes. Prijzen: klein groen 130200: groot groen 142158; zout volle haring 109 112; steurharing 7682. LEIDSCH DAGBLAD DACBLAD .VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscb DagDiaa BV Witte Singe) 1 - Leiden Postbus 54 Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement I 9.28 Kwartaalsabonnementf 27,45 Per Post f 29,85 Losse Qummers f 0.40 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen By automa tische ovenschryving geeD admi nistratie- en incassokosten Nabezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30600 SBURG Gistermiddag werd in die Grote of Laurentius- gersma ^dankte dienst met een bijzonder karakter gehouden. Aanlei- ïiertoe was het vertrek van ds. I. J. Wisse, sinds 25 augus- ref 68 voorganger van de hervormde gemeente in Rijnsburg. dd fisse ging zelf voor in de dienst, waarvan de prediking in fijne tijd. Na de dienst n ken stond van Johannes 20 30 en 31. Het was de laatste geanimeerde receptie in de hal ""j lat hij voor zijn gemeente mocht preken. Morgen vertrekt io ar Wageningen. de Rijns burgse hervormde gemeente ds. Wisse voor al het werk dat hij in Rijnsburg verzet heeft. Collega ds. Van Niel dankte ds. Wisse voor de het gemeentehuis, die voor deze ge legenheid was afgestaan dooi- de ge meente Rijnsburg. het teken van burg. Niet alleen in de veiling Flora Gisteravond nam dominee Den Boer aar ook hier in deze kerk moeten e regelmatig zijn. Ik dank u allen, ook namens mijn lust stond cheid. Een afscheid echter de menselijke gedachte be de boventoon mocht voeren, moeten we omzien naar de 5 jaren waarin we als ge en voorganger zijn opge- afscheid van de Christelijk Gerefor meerde gemeente in Sassenheim. De speciale dienst vond plaats in het de gerefor- We kunnen terugzien op 5 heb ik de afgelopen vijf Jaar veelvul- Ti!lren en daarom valt het te erst mee om. afscheid te ne- - beslissing is echter geval- dig ontmoet. De contacten danks verschil van mening altijd prettig en het welzijn van de ;rg n nieuwe werkterrein ligt in meente werd altijd in het oog gehou- 'gen. Ik heb getracht mijn ïo' op de juiste wijze te vervul- 3 mijn komst in 1968 en heb gestreefd het woord van i evangelie van Jezus Chris- te geven. Niet alleen in de ar ook daarbuiten in veler- als getuige den. Het roepingswerk is een zware taak. Met collega Van Niel heb ik 1 1/2 Jaar samengewerkt. Ik zal hem missen. Met bezwaard hart ga ik weg omdat de vacature nog niet is duizend" en sprak voorts een predikant echter aar komt. Gelukkig hebben eze gemeente de ouderlingen oec gestaan en hebben erg veel ia: rekening genomen. Ik de laatste regels aan het jeifn in het boek dat Rijnsburg vervuld". Verder dankte hij iedereen waar- Gods mede hij de jaren in Rijnsburg mocht samenwerken. Ouderling Ja meerde kerk. Meer dan duizend belangstellenden woonden de dienst bij, waaronder tal van collega's en afgevaardigden uit de classis Haarlem en uit Sas senheim zelf. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door burge meester baron Von Knobelsdorff en wethouder Westerbeek. Dominee Den Boer hield een afscheidspredi- katie over de spijziging van de "vijf- het thema "De triomf van de roeping Zijner genade". Hij sloot hiermee aan aan zijn intredepreek van 42 jaar geleden, toen hij sprak over Noodlottig ongeval in Hillegom HILLEGOM De 49-jarige J. van genliiggeode vrachtwagen. Hij ovetr- Vliet uit Hillegom is afgelopen za- leed ter plaatse. iu'"g is een bijzondere ge- terdag bij een noodlottig ongeval om Volgens een algemene politieveror- ai;n ik hoop dat dit in de toe- het leven gekomen. Op een bromfiets dening van de gemeente Hillegom is 511 °k zo zal blijven. Toen ik reed de man zaterdagmorgen om half het verbranden van bollenreaten ftr geleden kwam had Rijns- acht over de Veenenburgerlaan in slechts toegestaan tussen elf en vijf 00 inwoners, nu ik vertrek Hillegom, terwijl een bollenboer op 000. Persoonlijk vind ik dit te juichen. Het doet het karakter van Rijns- reed Van Vliet frontaal op een te- gomse politie. tAANPAG 13 AUGUSTUS 1973 aparte soorten. Het was en is dat ook nooit geweest de bedoe ling ook niet Rijnsburg te evena ren. Gewoon een gezellig corso van 6 praal- en 30 personenwagens met veel muziek brengen als hoogte punt van het seizoen met een knallend en fluitend vuurwerk als slot van deze feestdag en als af sluiting van het badseizoen 1973 heeft Verplancke voor ogen gestaan. Daarin is hij volledig geslaagd. Ve le tienduizenden hebben het aan schouwd. Zelden hebben we het 's middags en 's avonds zo druk ge zien in Katwijk als op deze dag. Als een veldheer, die een slag heeft gewonnen, stapte Chris Ver plancke tijdens de middagroute voor restaurant "Marina" met zijn vrouw uit zijn bekroonde auto om heit corso aan te bieden aan burge meester A. G. Vermeulen en daar mee aan iedereen langs de route. Met de routine van een kenner nipte hij aan het glas vol cham pagne, dat hem door "Marina"-ei- genaar Kick Hickmann en de vele genodigden op zijn terras werd aangeboden. Genoeglijk stond Verplancke, het glas gehe ven, te babbelen met reporter Hans-Peter Riel toen een camera man van de Duitse televisie opna men maakte voor het programma "Hier und Heute", dat vanavond om tien over half zeven vanuit Keulen vijf minuten lang flitsen van het corso zal brengen. Kortom het was een grote dag voor Ver plancke, dankzij de medewerking van "Flora" en het Rijnsburgs corso-comité en de vele deelne- De mooiste praalwagen was die van de Rijnsburgse bloemenvei ling "Flora" en de origineelste van "De Wilbert" compleet met ezel wagen, waarin biggetjes en ko nijntjes rondliepen en- sprongen. Het Katwijkse aannemersbedrijf G. van Deyn genoot de eer de mooiste personen wagen te hebben ge bracht. Bij deze topprijzen zullen we het laten. Iedereen, die heeft meegedaan kwam heel goed voor de dag en werd bekroond met een prijs. Het verschil in punten tussen de praalwagen was evenals bij de luxe wagens zeer miniem al sprong de praalwagen van "Flora" er dan begrijpelijk wel flink bovenuit. De Joegoslavische meisjes op de wagen van de luchtvaartmaatschappij JAT en de vakantie vierende fami lie op de praalwagen van de Vereni ging van strandexploitanten geno ten veel bijval en heel erg veel waardering toonde men voor de zelfwerkzaamheid van de bewoners van "De Wilbert". Een stralende corsodag met een grandioos vuur werk. besloten met een "tot ziens in Katwijk", liet de kijkers weten, dat het seizoen al weer met rasse schreden ten einde loopt. Cees Combee. Foto's J. van Duin "Geeft Gij hen te eten?". Na de preek werd dommee Den Boer toegesproken namens kerke- raad, classis en gemeenteraad. Van de gelegenheid tot persoonlijk af scheid nemen werd door velen ge bruik gemaakt. Burgerlijke stand Lisse Geboren: Alexander F. J. z.v. R. J. Stembert en A. C. M. Wilson, Wilhelmina M. B. d.v. J. M. Faas en C. P. Noordermeer Saimatha F. M. d.v. J. A. C. v.d. Wolf en J. F. v.d. Linden, Martijn G. H. z.v. C. Troost en A. M. M Grimberg, Deborah d.v R. Esveld en M. J. Nleuwenhijs Ondertrouwd: A .C. Pennings en J. M. Doeswijk, C. L. J. v. Ruiten en C. T. M. Walraven Overleden J C :vd. Boogert 59 jr. Sas.senlieim Johannes L z.v. J. A. J. d. Hollander en C. E. B. Borst, Son- ja d.v. G. Waasdorp en A. C. M. Moer- kens, Monique E. J. d.v. L. G. Held- kamp en M. E. J. Cooijmans, Robert W. z.v. P. Meijer en M. v.d. Vlugt. Ha rold z.v. H. J. M. Gramneman en W. v. Leensvaart, Mario z.v. H. J. M. Gran- neman en W. v. Leensvaart, Jeroen L. T. z.v. P. T. M. IJsselmuiden en W. C. M. Lindenhoff, Aloysius Q. J. z.v. J. W. d. Goeij en M. A. M. Weijers, Yvonne A. J. d.v. A. L. E. Matze en J. C. H. v. Herpen, Patricia M. d.v. G. L. Postma en C. H. M. Bisschops, Peggy A. J. d.v. M. L. J. v. Zoen en E. I. Fürst, Je roen z.v. J. Verbeek en M. Sanders, Alexander P. z.v. P. A. M. Blom en M. J. W. v.d. Burg, Barry Herman z.v. P. N. H. M. v. d. Eist en G. M. Floor Ondertrouwd: P. Ciggaar en J. Dijkstra. C. d. Wit en M. C. Kuijper, J. W. Wierda en II. C. Boon, J. N. Bor- charding en M. M. Hoogervorst, G. Vlietstra en G. Tlchem, R, v. Duiven voorde en H. Th. Pletersen A. F. God- dijn en T. G. v. Sprang. Getrouwd: W. A. Turenhout en J. J. Lierop. G. Keijzer en S. Dijkman. Overleden: J. v. Diest. Geslaagd slot jeugdrecreatie in Sassenheim SASSENHEIM De Stichting Jeugdrecreatie Sassenheim heeft za terdag onder de meest ideale om standigheden een streep kunnen zet ten achter de activiteiten voor 1973. Een sport- en spelochtend op het schoalsportveldencomplex en een in samenwerking met de zwemvereni ging Sassenheim (ZVS) georgani seerd zwemfeest waren met een op het laatste ogenblik ingelaste bal lonnenwedstrijd de laatste onderde len van het programma dat op 7 ju li, vijf weken geileden dus, met een dierendag begon. De slotevenementen konden als een maatstaf voor het gehele gebeu ren worden gesteld; een grote (en kele honderden jongens en meisjes) enthousiaste deelname en een uitermate plezierig verloop. „We kunnen,' zei het stichtingsbestuur dan ook terecht, 'terugzien op een uitermate geslaagd Jaar .We kunnen zondier meer stellen, dat de activi teiten nog steeds aanslaan bij de Sassenheimse Jeugd en de inspan ningen en moeite van het groepje mensen dat deze organiseert, zeker helemaal waard zijn". De prijswinnaars van het zwem feest, dat overigens uit een individu ele vierkamp bestond zijn: Jongens: personenwagens door de lage prij- ze konden worden versierd met een veelheid van bloemen, zoals waarschijnlijk ook nog nooit is voorgekomen. 't Was een prachtige bloemen - stoet. Zonder meer. De eer daar voor valt te beurt aan de bekwa me, vaak jeugdige arrangeurs. Met z'n allen en profiterend van de veelheid van de bij de bloemenvei ling "Flora" aangevoerde bloemen, hebben ze er een kleurrijk en op artistiek peil hoogstaand corso van weten te maken. Natuurlijk, een vergelijking met het Rijnsburgse corso van vorige week gaat niet op. Dat was fijner en voorzien van nog meer bloemen, waaronder zeer s Verplancke beleefde zater- de mooiste dag van het sei- Als een veldheer reed hij met trouwe gade Jenny aan het d van Katwijks negentiende ra's kleurenpracht aan zee". dichte mensenhagen, 's Mid- en 's avonds. Heus niet uit- itend Katwijkers, maar ook veel itsers, die in groten getale met zonnig weekende in het voor- icht naar de badplaats waren omen, gasten die nog in Kat- vertoeven en bewoners van den en de omliggende plaatsen, ag i niet te versmaden bijkomstig- 1 was, dat men het grootste cor- ne van al die jaren heeft kunnen Ei onderen en dat de praal- en

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3