S ARRAS ANI VIER DAGEN IN LEIDEÏÏ Molenpuzzel: t draait nog een week om Leiden Oma's hond-lot van dakloze dieren Jehova's getuigen uit Leidse regio vijf dagen in Utrecht GOEDE KANS VOOR MEISJES VAN ZIJL-LGB LEZERS SCHRIJVEN Boksen besloot feestweek in Plan Noord Oproep aan fietser MAANDAG 13 AUGUSTUS 1973 T LEIDEN Vier dagen lang zal het wereldberoemde circus Sarrasani zijn tenten opslaan in Leiden. Op het terrein van de Groenoordhail zal op die dagen een programma te zien zijn dat volgens de leiding van Sarrasani geen enkel „vul- nummer" bevat. Een klein beetje een feestprogramma bo vendien, want Sarrasani bestaat dit jaar 70 jaar. Onder de regelrechte toppers die donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag onder het splinternieuwe tentdoek van het circus te bewonde ren zijn, neemt Dieter Farell een heel bijzondere plaats in. Hij kreeg vorig jaar - toen hij nog bij circus Knie werkte de Ernst Renz Plake- te. Een zeer bijzondere onderschei ding, waarvan er maar tien tegelijk "in omloop" mogen zijn. Pas wan neer de houder van een dergelijke onderscheiding overlijdt, kan men een nieuwe circusarties met de Plakete onderscheiden. Het wordt wachten voor eventuele opvolgers want Dieter Farell is pas 37. Dieter schaarde zich bij de aller grootsten in de circuswereld met een roofdierennummer waarbij hij vijf tijgers, twee leeuwinnen, twee lu* paarden, twee zwarte panters en twee poema's tegelijk onder cont.ro- le dient te houden. Dieter Farells optreden mag dan het onbetwiste hoogtepunt zijn van het programma van Sarrasani, Francis Brunn doet op zijn terreu niet voor hem onder. Met zijn jong» leurswerk oogste h ijroem in Las Ve gas, in het Lido in Parijs en op vele andere plaatsen in de wereld. Hu wordt beschouwd als één van de beste, misschien wel de beste jong leur die deze aarde kent. Een optreden dat alom sensatie en bewondering wekt verzorgt ook Fer dinand Berousek. Hij is met zeve» bruine beren overgenomen van het Tsjechisch Staatscircus. Zes bemj brengt hij tegelijk in de arena, de aevende fungeert als reserve. In tij den van nood kan deze beer mee de motorfiets op - één van de meed knappe stuntjes die het zestal uit voert. Of hij ook de beer die het zg antipode-nummer doet kan vervan gen is niet bekend. Dit zeer speciale onderdeel van het nummer houdt in, dat een beer op de rug liggend mei de achterpoten een vlammende staal draaiende houdt. Berousek heeft vijf jaar gewerkt aan de opbouw van dit onderdeel. Dat zijn de meest opmerkelijke shows uit het pakkeet dat Sarrasa ni biedt. Wat echter niet betekent, dat de andere "acts" wel overgesla gen kunnen worden. "Geen vulnum- mers", is het devies van directeur Fritz Mey. Dolly en Nino Burlex (grondacrobaten), de vijf Morta- les (acrobatiek in een 19e eeuws Jas je, Les Courtials (Nederlandse clowns, die echter nog weinig op va derlandse bodem te alen zijn ge weest)zijn op hun terrein zonder uitzondering van grote klasse. Dat zelfde geldt voor Miss Halina (koorddansen), voor Valerie, Henri en Willie Mullens (paardendressuun voor de Bonacorso's (stuntwerk op het slappe koord), voor de Flying Yarz (trapeze-werk) en voor Les Viktoria, een groep die de meest in genieuze (en vermoeiende) pyrami- des bouwt. Een bijzonderheid in een circus is Les Viktoria de aanwezigheid van een volksdans groep. Sarrassani heeft er één in het programma: "the Dancing Devils", die een uitgebalanceerde Argentijn se dans brengen. Verder ontbreken uiteraard de olifanten niet. Zij wor den door Stanislav Basta overge nomen van het Poolse Staatscircus tot de meest wonderlijke gym- nastiek-oefeningen gebracht. De acht Halassy's tenslotte zorgen ervoor, dat ook het traditio nele springplank-nummer op des kundige wijze wordt uitgevoerd. Al met al een programma waarop Sarrasani niet ten onrechte trots Vs Een programma ook, dat in andere steden in Nederland heel wat pu bliek op de been heeft gebracht. Nu kan Sarrassani wel iets hebben de nieuwe tent kan meer dan 4800 mensen bergen maar e berekening leert, dat acht voo: lingen in vier dagen (maandag vrijdag om half vijf en om over acht, zaterdag en zond: drie uur en om acht uur) bij elk totaal aan ongeveer 38.400 me de kans geven om te kijken. Ei leen Leiden al telt 90.000 mei Dat kan dringen worden De Bonacorso's LEIDEN/UTRECHT Enkele duizenden Jehovah's getuigen uit de Leidse regio woonden vijf dagen lang in de Jaarbeurshallen te Utrecht het internationaal "Goddelijk zegepraal- congres" by, dat in totaal door circa 35.000 afgevaardigden uit Nederland, Duitsland, Amerika, Egypte en Zuid- Af rika werd bezocht. Het thema van dit congres: "God- deiyke zegepraal" onderstreepte de gedachte, dat de getuigen iets zeer hoopvols tot de gehele mensheid wil len brengen. Het is Gods zegepraal, zijn onweerstaanbare overwinning over de huidige wereld. Een over winning die de gekwelde mensheid verlichting zal brengen onder het Ko ninkrijk Gods. Een van de hootepunten van dit congres was de massale doopplech tigheid in het zwembad "De Hommel" te Utrecht. Ruim duizend personen maakten door onderdompeling in wa ter kenbaar als christen te willen leven en daarbü de beginselen uit het woord van God in alle geledingen van hun leven te laten domineren. De Jaarbeurshallen zaten gister middag stampvol om te luisteren naar de toespraak, die de heer Engel kamp hield over het congresthema. Aan auto's "gesleuteld LEIDEN De politie heeft de laatste dagen nogal wat meldingen binnengekregen over vernielingen, die waren aangericht aan op straat geparkeerde auto's. Afgedrukte antennes en spiegeltjes schijnen een gewild doelwit te zijn. Op de Hoge Rijndijk en op de Hoge- woerd hebben de vernielers tot twee keer toegeslagen en ook bewoners in de buurt van de Plantage en het Plantsoen hebben melding gemaakt van vermissing van bepaalde auto- accessoires. De huidige benauwdheid en radeloze angst van alle naties op aarde, aldus spreker, is stellig een ongunstige toe stand die voor het eeuwig welzyn van de mensheid overwonnen moet wor den. Een zegepraal, een wereldover winning door de christenheid of het anti-religieuze communisme, waar borgt geen verlichting voor de ge kwelde mensheid. De afloop van d« in de bü bel genoemde grootste oorlog aller tyden. Har-mógedon, van God de Almachtige, kunnen wU stellig een zegepraal van God noemen. Spreker besloot met de woorden dat door de komende goddelijke zegepraal het voor de mensheid mogeiyk ge maakt zal worden zich in paradijs- achtige zegeningen te verheugen. Tijdens het congres werd een reso lutie aangenomen, waarin Jehovah's getuigen door een luid "Ja" bevestig den over goddelijke zegepraal tot ze gen van de gehele mensheid te zullen biyven spreken totdat Gods Mes siaanse Koninkrijk als enige hoop voor de gehele mensheid zich over de gehele aarde zal hebben uitgebreid. LEIDEN Met drie punten uit twee wedstrijden staat het meisjes team van zyi-LGB er goed voor in de competitie om het kampioenschap van Nederland. Er gaan twee van de drie teams over uit de vier poules, die zijn gevormd. Het Leidse team haalde twee punten uit de wedstrijd tegen DDD in Doetinchem. DDD nam de leiding, maar Jolanda v.d. Maarel zorgde voor de gelijkmaker. Ans v.d. Geest maakte het tweede doelpunt en Jo landa tekende ook voor het derde. LEIDEN U hebt nog een week gelegenheid deel te nemen en de oplossing in te zenden van de zo mer prijsvraag van het Leidsch/ Alphens Dagblad. Deze week nog draait het om Leiden bij Vroom en Dreesmann en dat betekent, dat de moienpuzzèl, waarmee ons dagblad op deze actie inhaakt, ook nog "loopt". Tot en met a.s. zaterdag kunt u oplossingen inzenden. Dat kan in de "molen" bü het reisbureau van V en D. in Leiden, bij de ba lie van het Leidsch Dagblad, Wit te Singel 1 of in de bus (het kan ook via de post) aan de stadsre dactie van het Leidsch Dagblad. Zaterdag 28 Juli heeft de opga ve uitvoerig in de krant gestaan. We herhalen de drie mogelijkhe den om deel te nemen nog even in telegramstijf. Mogelijkheid 1. Maak op de fiets of te voet een 30 km. lange, aan trekkelijke tocht door de polder. De route heeft 28 juli in dit blad gestaan. De vragen zijn: 1. Hoe veel molens staan links en rechts op 'n afstand van 200 meter langs de Ruige Kade in Leiderdorp? 2. Bij welke molen «nderweg staat een bord met de naam en de naam van de eigenaar? 3. Wat staat op de windvaan van de Hoogmadese molen? Mogelijkheid 2. Ga langs de Zul naar de Boterhuismolen. Vragen: Welk jaartal draagt de ze molen? 2. Wat zün de namen van de molens in de etalage bij V. en D.? Mogelijkheid 3: Schrijf zoveel mogelijk uitdrukkingen, spreek woorden e.d. op, waarin molentaai voorkomt. De prijzen bestaan o.a. uit een gezinsvliegreis van één dag naar Zuid-Limburg, een hippe fiets en kostbare boekwerken. P.V. "Leiderdorp", Vlucht vanaf St. Dizier. (plm. 392 km). In con cours 91 duiven. Gelost om 6.15 uur. Aankomst le duif 12.37 uur. C. Neu teboom 1,2,9, C. Dokkum 3,5, W. Hoo- gervorst 4, M. Reyerse 6, J. Zeven hoven 7,8, Gebr. Borst 10. Vlucht vanaf Bergen op Zoom (plm. 75 km) In concours 276 duiven. Gelost om 8.00 uur. Aankomst le duif 9.15 uur. W. de Haas 1, H. Flip- po 2. M. Reyerse 3, 10. J. Brante- naar 4, C. Dokkum 5,7, J. v. Laar 6, 8, W. Hendriksen 9. P.V. „Warmond,, De postduiven vereniging „Warmond,, hield zater dag een wedvlucht voor Jonge duiven vanaf St. Dizier afstand 398 km. De uitslagen luiden: A. v.d. Drift 1.-7. J. Diemei 2-6-9. J. Smeets, 3-8, J. Colsen 4.-5.-10. Betreffende de door mevrouw Eikerbout. tweede voorzitter van het Nieuw Leidsch Dierenasyl gedane uitspraken in Uw artikel „Oma's hondje mag niet mee" (Uw editie dd. 31.7-73) wil het Bestuur van de Nederl. Ver. tot Bescherming van Dieren opmerken, dat uit het roeren de relaas van mevrouw Eikerbout bij nauwkeurig lezen twee punten zijn te distilleren: a) het asyl neemt oma's dier niet of node op, want (zo zegt mevrouw Eikerbout) waar vind je een baas voor hond of kat, die zeven Jaar oud is?" Daar alweer volgens mevrouw Eikerbout in het asyl nooit dieren worden doodgemaakt (heb eerbied voor het leven!) wordt oma, die als 'het asyl dat niet kan zelf nog veel minder kans heeft een nieuwe eige naar voor haar dier te vinden, naar een dierenarts verwezen om daar dan zélf om het laatste spuitje voor haar dier te gaan vragen, want: „het asyl wil daar niets mee te maken hebben!" Een waarlijk mens- en dierlievende oplossing! Het komt er dus op neer dat: b) oma's dier uiteindelijk wel de gelijk gedood wordt. Waarom? Omdat het asyl het dier niet wilde opnemen. Ongewild raakt mevrouw Eikerbout hier aan het diepgaand verschil in opvatting over dierenbescherming tussen de Leidsche Dierenbescheming en het asyl: in veel, té veel gevallen neemt het asyl het zwervende of zonder eigenaar geraakte dier niet op hetgeen Dierenbescherming iti flagrante tegenspraak acht met de doelstelling van ieder asyl. Immers: betekent asyl niet: toevluchtsoord? Een asyl dient in de allereerste plaats aan „dakloze" dieren een on derkomen te bieden de eventueel overgebleven ruimte zou gebruikt kunnen worden voor het opnemen van pensiondieren, doch zeker nooit omgekeerd Met betrekking tot het stukje „Het einde van zwerfdieren" van mejuffrouw Monhemius, Was- straat 20 te Leiden (Uw editie dd. 8 dezer) wenst de Nederl. Ver. tot Bescherming van Dieren, afd. Leiden met nadruk te verklaren, dat zij geen enkele verantwoording kan dragen voor de hedendaagse activiteiten van het Nieuw Leidsch Dierenasyl. De re denen daarvoor zullen in de eerstvol gende ledenvergadering, waarvoor ook de pers zal worden uitgenodigd, worden uiteengezet. HET BESTUUR V. D. NEDERL. Ver. tot Bescherming v .Dieren, Afd. Leiden. Met verontwaardiging hebben m'n vrouw en ik het artikel van mej. Monhemius (uw editie 31 juli) gele zen. Met verontwaardiging maar niet met verbazing, gezien onze droevige ervaringen met het Nieuw Leids Diernasyl. Onze laatste ervaringen! Enige tijd geleden brachten wij een jonge zwerfpoes naar het asyl, betaalden f 10,- maar vonden dezelfde dag nog de poes weer in de tuin. Mijn ver- bus tering is des fe groter, omdat Opnemen van brieven ln deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. één van onze buren verleden week eveneens een zwerfpoes naar het z.g. asyl bracht, welk dier na enige da gen weer voor de deur stond. Jammer voor de al dan niet be jaarde dierenvrienden, jammer voor de dieren zelf. L. KANBIER Meerburgerkade 32 Leiden. LEIDEN Vijf jeugdleden van de boksklub D.T.S. gaven zondag een demonstratie van oefeningen en partijtjes in hun sport. Onder leiding van trainer Dik Snik lieten zü de jongeren van Plan Noord zien wat er allemaal komt kijken om iets !n de bokssport te bereiken. Toen de „Survers" uit Plan Noord ook ven de handschoenen aan mochten en in de ring mochten ko men, was het feest helemaal com pleet. Deze demonstratie was de afslui ting van een hele week activiteit door en voor de Jongeren van Plan Noord. Hengelen, vliegeren een zes kamp, film en cabaret hebben deze gehele week grote aantallen kinde ren plezierige dagen bezorgd. En de combinatie van disco en rad van avontuur heeft vooral de oudere jeugd geboeid. Zo is deze laatste va kantieweek voor Plan Noord een feestweek geweest. De medewerking, die het wijkcomi- té hierbij van vele kanten heeft on dervonden, geeft hoop dat ook in de toekomst enkele op stapel staande plannen zullen slagen. ZOETERWOUDE, LEIDEN, ZERSWOUDE Op 26 juli on uur had op het fietspad naast Hoge Rijndijk in Zoeterwoud ongeval plaats tussen een fiet een bromfietser. De bromfiets 70-jarige Leidenaar K.V. wer wond overgebracht naar één Leidse ziekenhuizen. Op 8 s is hij tengevolge van de opg verwondingen overleden. De identiteit van de fietser politie onbekend. De groepscoi dant van de Rijkspolitie in H woude verzoekt de fietser en tuele getuigen contact op te i met de Rykspolitie in Hazersi telefoon 017142445 of met ds tie in zijn of haar- of verblijfpl LEIDEN Viscollege Oase l hield een wedstrijd in De (sprietlaak). De vangst was 18.655 gr. 257 st. De uitslag luid 1. Hartman 3610 gr. 47 st., 2. mans 2550 gr. 40 st., 3. Sollevei gr. 20, 4. Disseveld 1540 gr. 18 Tegelaar 1400 gr. 19 st., 6. H. brand 1395 gr. 21 st., 7. Leuerir gr. 12 st., 8. P. Hillebrand 940 st. 9. v. Vliet 750 gr. 13 st., 10 landse 610 gr. 13 st. LEIDEN Bij Pont Brt Jj zijn geslaagd voor het eindd secretaresse de dames: A. Arendse, Koudekerk, E velzen Leiden, J. de Bruin M. Burlage Leiden, M. Filippo 1 geest, M. Geerlings Noordi hout, M. v. Haselen Oude-W H. Jager Voorschoten, N. 1 Leiderdorp, P. König Wassen: Koot Wassenaar, J. Matser geest, J. v.d. MeiJ Leiden, A. Leiden, D. v.d. Poel Leiden, R. horst Leiden, R. v. Schagen 1 e A. Sohnuchhard, Leiden A. van Staden, Leiden; A. Ti!lri Rijnsburg, C. v.d. Tol Langen v.d. Vegt Leiden, A. Verhoeve den, A. v.d. Werf Valkenburg Woll Leiden,A. Zandvliet Rij ring, J. Zweekhorst Voorschot O) Mastboom-Verstraaten-Verstrs 8 Leiden. TORENHOGE GOUDPRIJZEN zün onze sieraden nog betaalbaar. Door het toe; 6' sen van de laagste ma^n Onze schoonheid van leotie, biyft daardoor be; i baar voor iedereen. Sedert meer als 35 Jaar F betrouwbare Juweliers ai;i) met de voordeligste prijzenol! En de beste vak-service, *»nze eigen ateliers. Uw Juwelier V. d. WATER Haarlemmerstraat 18L

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2