Heins overtroeft alle favorieten Krekels snelsi in Brabant Engelenburg toont zich sterker dan De Groot APPIE HAPPIE Zege in Grote Prijs van Ierland Sanders winnaar Voorburg NEDERLANDSE GOLFTITEL VOOR BRIT MC CLELLAND Rolhockeyteam van Portugal weer kampioen Lynne C in recon tijd over Kanaal Interzonaal Schaaktoernooi Portisch en Mecking samen aan de leiding Laurence Droogenbosc kampioene MB-klasse PAGINA 12 MAANDAG 13 AUGU8] DUBLIN (Reuter) Johan Heins, de 26-jarige Nederlandse springruiter, heeft gisteren in het internationale concours hippique iin Dublin de grootste triomf in zijn carrière be haald door met Antrieb de Grote Prijs van Ierland te winnen, het belangrijkste spring concours van dit zesdaagse hippische evenement. LOEK SANDERS VOORBURG (ANP) De Leddse student Loek Sanders heeft gisteren het nationale toernooi van Leeu wenberg een generate repetitie voor de nationale kampioenschap pen op zijn naam gebracht. Hij won in de finale met 63, 16, 75 van de Nederlandse Tsjech Marian Laucin. Bij de dames won Trudy Walhof. De uitslagen: Heren enkelspel: halve finales: Laudin—Veentjer 64, 6—2, San ders—FLeury 64, 6—1. Finale: Loek SandersMarian Laudin 63, 16, 7—5. Dames enkelspel: halve finales: Trudy WalhofNellemieke Brou wer 64, 16, 62, Judith Salomé Tine Zwaan 61, 62, Finale: WalhofSalomé 61, 6 4 Heren dubbelspel: finale. Laudin/KastenFleur/Knol 119. 6—2. Tennis Bernardine Sluyter (ICC) heeft dit weekeinde het natio naal tenniskampioenschap voor meisjes (tot en met 16 Jaar) ver overd door in de finale met 57, 64, 63 van de Rotterdamse Ma- riette Pakker te winnen. Bij de Jon gens ging de titel naar Gerbrand Appelbaum (Amsterdam) die met 64. 64 van Olaf van de Wilden berg (Tilburg) won. Heins versloeg in de barrage van het zware, twee manches tellende springconcours zijn leermeester, de Duitser Al win Schockemöhle (win naar van deze grote prijs in 1972) met Rex the Robber, en de Britse (ruiter Graham Fletcher met Butte - vant Boy. Deze drie combinaties hadden zich van de 32 deelnemers met twee foutloze ronden geplaatst voor de barrage, waarin Heins evenals Schockemöhle vier straf- punten opliep, maar in een iets snel lere tijd rond ging dan de Duitser: Beste ruiter 47.1 sec. tegen 47.3 Herins, die als beste ruiter van het concours werd uitgeroepen en daarvoor de Gold Tankard kreeg toegewezen, verdien de met zijn overwinning een bedrag van 1650 pond sterling, of tewel zo'n 10.725 gulden. De tweed eprijs, die Schockemöhle incasseerde, bedroeg 1250 pond (ruim 8100 gulden). De Europese kampioen Paddy Mc- Mahon eindigde met Penwood Forge Mill op de vierde plaats. WASSENAAR De 23-Jarige Brit se prof Doug Mc Clelland is verras send winnaar geworden van het toer nooi om het internationale open golfkampioenschap van Nederland op de Haagsche golfclub Wassenaar. Mc Clelland, die met een laatste ronde van 68 zijn totaal op 279 bracht, bleef daarmee onze landge noot Peter Oosterhuis één slag voor. Achter Mc Clelland en Oosterhuis, eindigde de Belg Donald Swaelens, met een score van 281 op de derde plaats. Van het totaal-prijzengeld van 17.500 pond (zo'n 113.000 gul den) ging 2670 pond (ruim 17 duizend gulden) naar de winnaar. Het was Mc Clellands eerste overwinning, sinds hij vier jaar geleden prof werd. Wel was hij reeds vyf keer op een tweede plaats geëindigd. ISERLOHN (SID) Portugal heeft in het Duitse Iserlohn met succes het bezit van de Europese rolhockeytitel verdedigd. In de laat ste wedstrijd wonnen de Portugezen met 50 van West-Duitsland en ble ven daarmee in het gehele toernooi zonder puntenverlies. Wereld kampioen Spanje kwam in de laat ste wedstrijd tegen Italië niet verder dan een gelijkspel: 22. Nederland, dat in de laatste wedstrijd met 4 3 zegevierde over België, eindigde in de eindrangschikking als vijfde. Zwemmen De Leidenaar Peter Wolters (De zyi/LGB) is tweede ge worden bij een wedstrijd over 2 km (schoolslag) in Schagen. Een Nederlandse equipe, bestaande uit Jan Maathuis met Kim, Johan Heins met Golden Dream en TJeerd Vëlsüra met Grey MÜst, eindigde in een internatiionalle teamwedstrijd op de tweede plaaits achter Groot-Brit- tarmië (Malcolm Pyrah, Fletcher en McMahion), maar voor de Ita liaans-Braziliaanse combinatie Or- landi, Raimondo d'Inzeo Pessoa, en de Fransen Chabrol. Roziier en mej. Tissot. Jan Maathuis wan zaterdagavond in Dublin met Kim de wedstrijd om de John-Higginstrofee. Hij liet een tijd afdrukken van 72,7 seconden, 2,1 seconde sneller dan de Francaise Ja- nou Tissot met Alter line. De Brazi liaan Nelson Pessoa eindigde met Pass Opp als derde. Johan Heins met Antrieb zegevierde in Dublin tot verrassing van iedereen in het hoofdnummer de Grote Prijs van Ierland. CALAIS De 16-jarige rikaanse Lynne Cox heeft presteerd Het Kanaal in ste tijd uit de geschieden te zwemmen in de richtli Engeland naar Frankrijk Cox ging bij Folkestone te en bereikte na 9 uur, 7' weer vaste grond onder de bij Boulogne. Vorig jaar zu dit traject in 9 uur en 57 mi In 1964 deed de Engelsman Watson er in omgekeerd ting 9 uur en 35 minute Hockey India, onderwe Amstelveen voor het wereldh» toernooi eind deze maand, h< teren in Poznan een wedstj speeld tegen Polen. De Indiëi vierden met 2—1 door doe van Govinda en Surit Singh pectievelijk de 63ste en laat nuut van de wedstrijd. Poi in de zestiende minuut de lel nomen door Kazimierczak: 1- ook de ruststand was. Jos van Beers won zonder veel moeite de eind sprint in de zaterdag verreden ronde van Kamerik. Tennistoernooi in Katwijk VALKENSWAARD (ANP) Jan Krekels heeft gisteren de 8ste ronde van Valkenswaard gewonnen. In de eindsprint was hij sneller dan Jo van Beers, Rene Pijnen en Cees Bal met me hij in de laatste tien kilometer was ontsnapt. In de slotfase roerde zich ook Joop Zoetemelk, maar deze kon ook al omdat hij weinig steun kreeg, de vluchters niet meer achter halen. De uitslag: 1. Jan Krekels (Born) 100 km in 2.24.46; 2. Jos van Beers (Vosselaar); 3, Rene Pijnen (Woens- drechit); 4. Cees Bal (Kwadendam- me); 5. Bas Hordijk (Rotterdam) op 15 seconden; 6. Ger Harings (Sib. be); 7. Harm Ottenbros (Hogerhei- de); 8. Cees Priem (Overzande); 9. Martien Pollentier <B); 10. Harry van Leeuwen (Den Haag). Jos van Beers won zaterdag de profwielerronde van Kamerik. Hy legde de 100 km af in 2 uur, 21 mi nuten en 20 seconden. Van Beers won de sprint van een kopgroep van zeven renners, die een ronde voor sprong hadden genomen. De uitslag is: 1. Jos van Beers de 100 km in 2.21.20; 2. Cees Bal z.t.; 3. Jan van Katwyk (Oploo) z.t.; 4. Wim Kelle- ners (Limbricht) z.t.; 5. Rene PÜ- nen z.t. Vele bekende ruiters naar Rijnland Palts PETROPOLIS De Hongaar Portisch en de Braziliaan Henrique Mecking hebben na de dertiende ronde van het interzonale schaak toernooi de leiding met 8.5 punten en een hangparty. De Joegoslaaf LJuboJe- vic, die lange tijd de eerste plaats in handen heeft gehad, zag zijn partij de Rus Keres afgebroken worden en is nu derde met 8 punten en een af gebroken partij. Portisch versloeg Bi"'''sas (Canada) in 38 zet*--- en Mecking bedwong Gheorghiu (Roem) in 40 zetten. Voorts behaalde de Tsjech Hort een zege. De Rus Savon moest na 30 zetten in hevige tijd nood capituleren. De uitslagen van de 13e ronde zijn. Portisch (Hong)Biyiasas (Can) 1—0. Hort (TsJ)—Savon SU) 1—0, Poloegajevski (SU)Ivkov (Jsl) af- gebr., Gelier (SU)—Hug (Zwit) 1— 0, Mecking (Br)Gheorghiu (Roem) 1—0, Keres (SU)—LJuboJevic (Jsl) afgebr., Smvslov (SU)—Kagan (Is) afgebr., Bronsteim (SU)Panno (Arg.) afgebr. Stand aan kop: 1. Portisch en Mecking 8.5 pun ten en een afgebroken partij, 3. LJu boJevic (Jsl) en Gelier (SU) 8 en 1, 5. Poloegajevski (SU) 7.5 en 2. De Joegoslaaf Kurajica heeft za terdag in Velp het toernooi om het open Nederlandse schaakkampioen schap op zijn naam gebracht. John van Baarle, die nog een theoreti sche kans had, gaf er de voorkeur aan zijn tweede plaats veilig te stel len. Hij drong in de 9de en laatste ronde niet meer op winst aan. Van Baarle kreeg op deze plaats gezel schap van de Rotterdammers Cor van Wijgerden, die Ton Timman versloeg, en de Hagenaar Arend van Dop, die de Columbiaan Cuartas de baas bleef. Eindstand: 1. Kurajica 8, 2/4. Van Dop, Van Baarle, Van Wijgerden 7, 5. Wittman 614, 6/8. Hoelz, Van der Heijden, T. Timman 6, 9/11. Cuartas, Du Chat tel, Verholt 51a. KATWIJK Het is veteraan Jan de Groot niet gelukt revanche te nemenTien jaar geleden stond hij tegenover Frans Engelenburg in de finale van het tennistoer nooi van de Katwijkse LTV en verloor. Zaterdag herhaalde zich dat duel en wederom dolf De Groot het onderspit: 6i, 26, 6—2. De Groot was als favoriet de eind strijd ingegaan. Ten eerste had En gelenburg nog een zware partij in de benen zitten tegen Jan Theunis- sen, die hij in drie sets (46, 64, 61) had bedwongen en ten tweede was De Groot de afgelopen week uit. stekend op dreef geweest, had hij la ten zien hoe weinig fouten hij op dit moment maar maakt en hoe moei lijk het was hem uit positie te spe len. Dat zou van Engelenburg ver moedelijk wel te veel energie ver gen, hoe bijzonder slim hij ook weet te spelen, zoals bijv. all-rounder Theumdssen had ondervonden, die voornamelijk was gesneuveld op de afgemeten drop-shots van Engelen burg. Zo stonden de zaken ongeveer toen de beide finalisten op baan 1 van tennispark Duinlust aantraden, voor de slotacte van het toernooi. Engelenburg had even voor de par tij begon, gezegd dat het met zijn conditie best zat en dat hij wel mo gelijkheden tegen De Groot zag. "Ik ga eerst mijn eigen spel spelen en gaat het daarmee niet dan maak ik er een slijtage-slag van". In dat laatste leek hij overigens niet zo veel vertrouwen te bezitten. Hoe het zy, Engelenburg startte met een ge slepen, verfrissend aanvalsspelletje, dat De Groot die nu van achter naar voor moest lopen in plaats van links naar rechts voor onoplosba re problemen, stelde Met 64 greep Engelenburg de eerste set om daarna duidelijk gas terug te (moe ten) nemen. Daar heb Je het zo dacht men op het terras van Duin- lust, toen De Groot zijn kans met een greep en de tweede set via 41 met 6—2 in de wacht sleepte. Maar in de beslissende set was Engelen burg weer helemaal terug. Sterk serveren en ruime variatie Kornet als vernietigend wapen de diropshot) deden hem De Groot ten slotte royaal overmeesteren: 62. De dropshot speelde ook een belang rijke rol in het damesenkelspel B. Maureen Meijer wist daarmee en met goed volgehouden bespelen van de backhand van Agnes Enge lenburg vla 2-6, 1-4 terug te komen en met 6-4, 6-4 de finale te bereiken In die eindstrijd echter had mevr De Jong teveel vaart en controle en de no 1 van Unicum kon daar geen winnende taktiek op vinden: 6-2, 6-2 voor mevr De Jong. Het damesen kelspel C leverde Maya Mulder met grote overmacht de titel op. In de fi nale klopte de Leidsche-Hout speel ster mevr. Jongkind met 60, 61. Het herenenkelspel C was voor Charrel Asselbergs, die de verras send tot de eindstrijd doorgedrongen Rob Schreiner geen enkele kans gaf (6-1, 6-1). In Sassenheim zegevierde in het da mesenkelspel C ook al een speelster van de Leidsche Hout, Kiki Oost. Niet zonder moeite overigens, want deniet geplaatste Beatrice van Diest pakte fris van de lever aan vallend de eerste set met 6-1. De dropshot lijkt dit seizoen volop in de mode bij de B-categorie. Ook in de ze partij was het die slag die de be slissing bracht. In het voordeel van Kiki Oost: 8-6, 6-3. Het herenenkelspel C bracht de uit eindelijke zege bij de nr. 1 geplaatste Harry Verdegaal, die met Elbert Jan ReiJ geen moeite had (6-1, 6-4). Niels Blokker won het herenenkel spel D via tweemaal 6-4 op Paul Griffioen en mevr. Westbroek kon na harde strijd mevr Grimbergen ach ter zioh laten: 6-0, 7-9, 6-3. CHIO in Rotterdam ROTTERDAM Het 26ste inter nationale concours hippique, dat van 22 tot en met 26 augustus in Rot terdam zal worden gehouden, be loofd het CHIO der kampioenen te worden. Onder de deelnemers bevin den zich namelijk de onlangs in Hick stead Europees kampioen geworden Brit Paddy McMahon, het 16-Jarige Britse meisje Debbie Johnsey, die in de Belgische plaat Ekeren beslag legde op de Europese jeugdtitel en wereldkampioen David Broome, even eens uit Groot-Brittannië. Met springequipes uit tien landen (Bel gië, Denemarken, West-Duitsland En geland, Frankrijk, Italië, Nederland, Oostenrijk, Zweden en Zwitserland) alsmede individuele deelnemers uit Brazilië, Finland en Luxemburg (die tezamen 125 springpaarden heb ben ingeschreven) wordt het evene ment in het Kralingse bos het sterkst bezette internationale concours hip pique van Europa ln dit seizoen. Sterker zelfs dan Aken, dat te kort voor de strijd om de Europese titel viel. De 22-Jarige Westduitser Weibel heeft zaterdag de internationale Ronde v Palts voor amateurwielrenn wonnen. De beste Nederlandt eindklassement was Fons vi wyk (vyfde op byna 2 Frits Schür werd tiende. Ds Duitser Menne won de tij laatste etappe, over 131,5 k van Bad Marienberg naar 2 uur, 8 minuten en 12 Eindklassement 1. Weibel (Wdld) 36.01.27; 2, (Wdld) op 1.35; 3. Hansen 3.04; 4. Oleknavicius (Wdld) 5. Fons van Katwyk (Ned) 10. Schür (Ned) op 11.21; van Katwyk op 19.59; 17. 1 Hoek op 22.53. Eddy Merckx heeft gistere! internationale profwielerwed; Dortmund een nederlaag gele Belg eindigde als derde mei conden achterstand op zyn noot Toni Houbrechts, die kilometer aflegde in 3 uur, ten en 18 seconden. De Be Teirlinck finishte op 24 seco! tweede. De eerste acht plaats den door Belgen bezet. Hein per ging als elfde over de s dezelfde tyd als Merckx. De Nederlandse amateur I zegevierde in een internation stryd in Gelsenkirchen. Hij 80 kilometer af in 1 uur, 54 en 28 seconden. MIERLO (ANP) De se amazone Laurence Droot is zaterdag tijdens een hippique in Mierlo Nederlan pioene in de MB-klasse gi Met het paard Ibar was zij ge, die in de barrage foutlo kwam. Achter Laurence bosch eindigden Piet Mooy Jan van Vugiht (8) en Ante (12). De wedstrijd in Mil de laatste in een reeks van lend voor de MB-titel. 0 was ook de prestatie van c ge René Klijnee (op prins I in het puissance-spring! Toen de wedstrijdleiding barrages reglementair staakte (de muur was meter hoog), was Klijnee i de drie winnaars, samen ntf tionale coryfeëai Anton 0 Orlano) en Hans Brugman

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 12