Vijf doelpunten Holl net genoeg voor RCL VS AL AARDIG OP DREEF Den Haag zwak op middenveld 3f en wedstrijden van de zondagclubs ASC-ers braden twee varkens UYS - F.C. den Haag B Peter Dubbeldeman bij Roodenburg op dreef SPORT iEN Twee speenvarkens, met een gewicht van 47 waren zaterdagavond dan echt de klos. Hadden ze ge it de reis naar de Van Slin- idlaan 5 nog te kunnen ont- dan hadden ze niet Riet iter, echtgenote van ASC- itter Splinter, als tegen- ster moeten hebben. Halver- de voetbalcompetitie, toen •ste van roodzwarten er nu bepaald gunstig voor stond, ifde Riet Splinter in een bui: „Als jullie er in blijven derde klas van de KNVB) ee"jad ik twee speenvarkens en ren we er een gezellig feest of het nu door die belofte of dat er andere oorzaken ASC heeft het vege aarom draaiden de „vedetten ASC" zaterdagavond lustig terwijl Riet Splinter bo- ammetjes met tomaat ik meegebracht uit Spanje" klaar te maken. „We ra wel met het weer hè? de uitnodigingen de deur igen was het slecht. Ik dacht s een goed teken, het is za- 5 beslist mooi weer en je Chet zelf. ok de kinderen Splinter waren dit evenement ingeschakeld. >or Logisch, want juist de drie zonen zijn het die pa en ma by het voetballen en ASC hebben ge bracht. Deze party was duidelijk iets van ma, want de heer des huizes riep steeds als het hem te ingewikkeld dreigde te worden: „Riet dat is vrouwenwerk" en dan snelde ze weer weg om tomaten te snijden of toezicht te houden op het (door een prof) aansnijden van het eerste speenvarken. Dat vond ze dan ook helemaal niet erg. „Ik zou niet altijd in de scha duw kunnen staan maar ik geef toe Je bent weieens te enthou siast. We hebben het altijd over ASC. Aan tafel zegt mijn jongste dochter (12 Jaar) weieens: „Nou, eten we hier nogeens iets anders dan ASC". Toen iedereen inmiddels was voorzien van een stuk speenvar ken, een glas zelfgemaakte san- gria of pils zei Riet Splinter: „Ik vind dat in een voetbalvereniging beslist vrouwen thuis horen. Neem nu zo'n feest als dit, dat zie ik in een mannengemeen schap nog niet van de grond ko men. Bovendien heeft een vereni ging een gastvrouw nodig. Iemand die de mensen kan ont vangen. Nee, een voetbalvereni ging zonder vrouwen lykt mij maar een bar ongezellige troep". Geslaagd Zij is dan ook bij iedere thuis wedstrijd van haar club op het terrein te vinden. „Ik neem me wel eens voor een zondag niet te gaan, maar als het eenmaal half drie is, houd ik het toch niet meer uit". Toen ook het tweede varken bijna was „geofferd" aan de hongerige magen moest Harry van der Horst, die ASC het laat ste gedeelte van de competitie trainde, snel maken dat hij wat kreeg. Riet's „operatie speenvar ken" was meer dan geslaagd. HENRIETTE v. d. HOEVEN Leiderdorp. RCL en EDO spotten zaterdag met alle voetballogica. Na 32 minuten was het al 3-3 en toen het karfbalachtiige oefenduel er opzat bleek de score uiteindelijk te zijn opgelopen tot 6-5. Dn het voordeel van RCL, dat daarmee het één klas se hoger spelende EDO (de Haar lemmers debuteren dit seizoen dn de eerste klasse zcndagvoetbal), nog vriendschappelijk behandelde. Want al mocht EDO als excuus aanvoeren dat het 3 a 4 invallers telde, het aan tal kansen dat de Leiderdorpers cre- eerden was legio. Vijf werden er door Leo Holl benut, één door SJoerd Teske. Dat die produktie amper ge noeg was voor de overwinning, kwam door het wat al te gemoedelij ke optreden van de verdediging, waarin August Broerse ontbrak. Trainer D weelaart van RCL was er bepaald niet van onder de indruk. Luchtigjes merkte hij op: "Ik kan zo een geheel andere verdediging op stellen. Spelers zijn er genoeg, maar dat is helemaal niet nodig. De ach terhoede had gewoon zijn sterkste dag niet". Doelman Bram Brand Wijvoorbeeld, maakte, vermoedelijk als gevolg van een lichte knieblessu re, een zwakke Indruk en had schuld aan enkele tref fers. Daarentegen herstelde Koos Hiane- veld zich na een matige eerste helft na rust behoorlijk, zodat Dweeüaart vol optimisme kon stellen: "Ik denk dat we met deze ploeg in de kop van de tweede klasse gaan meedraaien. De jongens van UVS 6pelen meer onbevangen. Vorig jaar moesten ze zich waarmaken. Nu spelen ze vrij uit". Scoreverloop: 6. Leo Holl (kopbal Atletiek Johan Kijne heeft za terdag de stratenloop van Losser ge wonnen met bijna drie-kwart minuut voorsprong op z'n naaste concurrent, Rinus de Schipper. Kijne liep de 25 kilometer, een parkoers van 5000 me ter moest vijf keer worden afgelegd in 1 uur 26 minuten 57, 6 seconden. De uitslag is: 1. Kijne (Metro), 1.26.57,6, 2. De Schipper (Ciko) 1.27.44,0, 3. Luierweerd (Marathon) Leo Holl kopt uit een voorzet van de niet zichtbare Leo v. na voorzet Leo v.d. Berg) 1-0; 12. v.d. Lubbe 1-1; 22. Sjoerd Teske (na solo Holl) 2-1; 24. Kluyskens 2-2; 32. Koenekoop (na misgreep doelman Brand bij voorzet Kluyskens) 2-3; 34. Holl (voorzet Tonnie Ederveen) 3-3; rust; 58. Holl (na vrije trap Hennie Rodenburg) 4-3; 60. Kluys kens 4-4; 80. Holl (na knappe solo Koos Haneveld) 5-4; 82. Holl (na pass Teske) 6-4; 86. Kamoen 6-5. Woensdagavond om 18.45 speelt RCL tegen Ter Leede. RIJNSBURGSE BOYS Een dikwijls heel aantrekkelijk combinerend Rijnsburgse Boys is zondag-derdeklasser AFC'34 uit Alk maar zaterdag verdiend de baas ge bleven. Prettig voor de Boys was het goede debuut van Nico van de Eykel die voor heel wat gevaarlijk zorgde. De goals vielen in de tweede helft. Eerst scoorde AFC'34 op enigszins gelukkige wij ze waarna Nanne Sluymer en Anne Ouwersloot (uit een strafschop) voor de Rijnsburgers raak schoten. TER LEEDE Na twee uiterst magere vertonin gen heeft Ter Leede zich zaterdag in het derde oefenduel in acht dagen enigszins kunnen herstellen. Tegen amateurtweedeklasser DHL (11), bleek er meer lijn in het spel van de Sassenheimse ploeg te zijn geko men en had als tweede belangrijk winstpunt oud-SC Lisse-speler Hans Bisschops zich al volledig aan zijn nieuwe omgeving kunnen aanpassen. Opmerkelijk was zaterdag dat die die selectiegroep in de breedte is ge groeid. Toen in de tweede helft bij voorbeeld Nico van der Fange en Dick van Biezen op het middenveld plaats maakten voor Jan van Aken en Cees van Biezen en ook Jan van Leeuwen nog werd vervangen door Willem Breedijk betekende dat geen verzwakking. In die tweede helft, maakten de Sassenheimers ook de in de eerste helft opgelopen 10 achterstand (doelpunt van Ramler) door Bisschops goed. QUICK BOYS De technisch beter spelende jeugd van Amsterdam heeft in Katwijk een 12 overwinning behaald op Quick Boys. Doelpuntenmakers voor FC- Amsterdam waren: Van Schip in de 25ste minuut en Frank Kramer in de 26e minuut. Voor Quick Boys, scoorde Piet Haasnoot, die een op vallende rol vertolkte. Quick Boys speelde in dezelfde opstelling als het vorig seizoen. Er werd van bei de kanten "open" gespeeld. Gezien de inzet van Quick Boys, was een gelijk spel echter wel verdiend ge weest. EN UVS is gisteren de naar de komende voetbal- tie op bevredigende wijze ii. Niet zozeer omdat de het Amsterdamse AFC B42—1 onderhielden (want dat b tslagen zegt natuurlijk niets), mdat het spel In de verlam- warmte op acceptabel peöl. leker in de eerste helft, toen n constant hoog tempo dic- ïïi de Amsterdamse defensie korrel nam. Traditie- echter hadden de blauwwit- de grootst mogelijke moeite e veldspel succesvol af te trij Atrad aan met de formatie: alkhoven, Hannaart, Visser, ed Leget, Lagendijk, Désar, -ksv (die van plan was naar e gaan, maar daar toch van ggekomen), Torcqué (over- van CW) en Van der Hey- rust namen Rol en Van f i plaatsen in van Lagendijk 3 1 iqué. De meeste belangstel- mes ig uit naar hetgeen Torcqué eÊp ilts klaarmaakte. De Rotter- v een tamelijk robuuste fi- cam technisch nogal mager- de dag (wat in zo'n tech- ftal als UVS direct duide-' alt), maar toonde zich wel Biter die een zetje kan ge- pemen. En zo'n brutale "in- kan UVS best gebruiken, i het komend seizoen, waar- ti>eel op het spel staat. Torc- w tie na tien minuten de ope- ïer, na knap voorbereidend Hendrikse. Daarbij bleef t 'kir'^te helft- AFC liet zich B niet wegzetten en rukte haaldelijk op in de richting os. Maar de Amsterdammers te veel in de buurt van V°l- ïeterlijn. Slechts twee keer orfi le UVS-goalie wat Je noemt in te grijpen. De tweede minder aantrekkelijk, wat temperatuur ook wel be- Torcqué maakte er di- hervatting 20 van ladat Hendirikse voor hem ine n had gemaakt). Verder om- wie eeg UVS de score niet, al sl®fcget, Balkhoven en Hendrik- Ütstekende schietkansen voor ^Jehpunten komen. Lagendijk ien hevig afstandsschot de e laatste minuut van de scoorde Reijn met een bele kogel in de bovenhoek 'o13 npunt voor AFC. Bart Lardé Na afloop van de wedstrijd UVSAFC werden Thijs Balkho ven en Bart Lardé in kleine kring gehuldigd door voorzitter Fokke Nienhuis voor het feit dat zij bei den 250 keer voor het eerste van UVS waren uitgekomen. Lardé kreeg van het UVS-bestuur een wandlamp aangeboden, Balkho ven een horloge. Nienhuis schetste Lardé als 'een zeer geestige figuur, een echte gangmaker, die vroeger nogal eens losbollig aandeed, maar nu wat bezadigder leek te zijn gewor den". Thijs Balkhoven prees hij voor zijn serieuze instelling, zijn trouw en bescheidenheid. "Thijs is een stille genieter". Thijs Balkhoven Dinsdagavond kwart voor zeven speelt UVS tegen FC Den Haag B. LUGDUNUM Lugdunum dat met veel invallers uit het tweede elftal speelde verloor de wedstrijd met 30 van Zeeburgia. Er werden door de spelers van Lugdunum veel dekkingsfouten gemaakt. Sportief gezien was het geen grote wedstrijd. Er werd in een laag tempo gespeeld wat waarschijnlijk aan het warme weer te wijten was. RANDSTAD SPORT Randstad Sport speelde tegen Slie- drecht met vijf invallers en verloor met 43. Er werd vrij fors gespeeld wat tot uitdrukking kwam in het uitvallen van keeper Puliga, die aan het oor geblesseerd raakte. De rust stand was 31. Van de Zwam en Zoetemelk scoorden voor Randstad Sport. LISSE Het thuisspelden Sportclub Lisse won met 51 van Marken. Tien mi nuten voor tijd was het nog steeds 0—0. Doelpuntmakers waren: Theo Godilla, Harry van Zwet, en Isaac de Koofcer die driemaal scoorde. Theo Boot nam im het Lisser-doel de plaats over van de geblesseerde Jan Zonneveld. ASC ASC 'heeft gisteren een oefenwed strijd gespeeld tegen vierdeklasser De Postduiven uit Loosduinen. De roodzwarten wonnen dit duel met 12. Evem ma de hervatting bezorg de Hans van der Voet ASC de lei- ding, maar de thuisclub wist zich al snel weer op gelijke hoogte te wer ken. Een fraaie treffer van Leen de Goey, een kwartier voor tijd be sliste dieze, door de zinderende warmte mogal matte, partij voetbal. Overigens verloor ASC al ma vijf minuten spelen „nieuwkomer" Wim van Weeriee, diie ma een ongelukkige val met een gebroken pols maar het ziekenhuis moest worden vervoerd. TEYLINGEN Derdeklasser Teylingen heeft „sparringpartner" SJZ gisteren een klein voetballesje gegeven. De Sassenheimers liepen weliswaar snel een 10 achterstand op, maar bogen deze negatieve score in het verdere verloop van de strijd spelenderwijs om dn een 62 overwinning. Vooral in de tweede helft, begonnen bij een 11 stand, werden de combinaties aan Teylingen-kant veel sneller uit gevoerd en molest tegenstander SJZ alle zeilen byzetten. Doelpunten makers: Jan Zandvliet (3x), Hans Berg, Peter van der Vlugt en Frans van Nobelien. ADVERTENTIE Dinsdagavond 6.45 uur Alle rangen 1 gulden. Leo Pluimgraaff van Quick Boys stuit op de doelman van FC Amsterdam-jeugd. (Foto Jan Holvast) DEN HAAG Roodenburg heeft tegen derdeklasser VCS uit Den Haag met 2—2 gelijkgespeeld. De eersteklas-kampioenen namen een die uiteindelijk volledig. In het el-f 24 voorsprong, maar verspeelden De Nederlandse speelster heeft in de kwartfinales toernooi van Nashvill, waar itts War op het spel staat, haar irgs moeten erkennen in Wim- topioene Billie Jean King, f&aanse zegevierde met 7—6. Den Haag - Het was trainer Evert Teunissen zélf, die namens FC Den Haag na de povere 11 tegen De Graafschap met verontschuldigingen Door Wim Schild kwam aandragen. Verontschuldigin gen overigens 'voor het slechte spel'. Teunissen: „Excuus daarvoor. Het was erbarmelijk. Het is niet De Graafschap, maar FC Den Haag dat zich met dit gelijkspel het meest de handen mag dicht knij pen. En het was zelfs een geluk dat wij in de tweede helft niet op een nederlaag werden gezet, want an ders zou het helemaal een blamage zijn geweest". De opening van sterk verjongd FC Den Haag was inderdaad niet stralend. Dat was eigenlijk alleen het weer. Aad Mansveld: „Misschien dat dat er nog wel wat mee te ma ken had ook. Er was geen enkel tempo in ons spel". Maar weer of geen weer: evenals vorige week za terdagavond toen tegen Hannover '96 de eerste plaats in de Interto- to-competitie in het geding was, bleek FC Den Haag ook op deze eerste competitiedag niet tegen de druk zich waar te moeten maken bestand. Vrijwel alle spelers leken 'dood', wilden natuurlijk wel maar kwamen niet vooruit. Hetgeen, gelet op de vele en zware voorbereidingen in het voorseizoen, niets met plotse linge tekortkomingen in het fysie ke vlak uitstaande heeft. Veel eer der kan hier worden gesproken van een geestelijke inzinking. De Graafschap buitte die na de hervatting, toen het FC Den Haag min of meer wegvaagde, niet eens uit. Daarom ook dient aan deze 1 —1 van de eredivisie-debutant, hoe verdienstelijk resultaat op zich ook geen voorbarige conclusie te worden verbonden ten aanzien van De Graafschaps kansen zich in de hoogste klasse te handhaven. Piet de Visser, de trainer van De Graafschap: „Natuurlijk is zo'n uit slag een stimulans voor de gehele club. Ik ben vooral ook blij met het vertoonde spel. We zijn niet wegge speeld, hebben integendeel zélf het initiatief genomen. Maar laten we niet te vroeg juichen". Tikkertje De Graafschap bepaalde in het Zuiderpark inderdaad veelal het spel. Terwijl die rol in principe toch moest zijn weggelegd voor FC Den Haag als thuisclub. Maar bij het tikkertje-spelen werd FC Den Haag steeds achterna gezeten door de nieuweling, die zich onder leiding van slimme Guus Hiddink van de wetten der logica niets aantrok. Het rammelde bij FC Den Haag zelfs in alle linies. Mansveld had het moeilijk door het wegzakken van de Jonge voorstopper John Dusbaba, in de vele oefenwedstrij den erg betrouwbaar maar nu 'oog-in-oog' met het echte competi tievoetbal. En dat is nog wel wat anders, harder ook. Het grootste vacuum lag evenwel op het middenveld. Piet de Zoete kwam daar te zwemmen door het heenvlieden van zijn secondanten Wim Berckenkamp (na tien minu ten al 'vast') en Simon van Vliet ver naar de zijlijnen. Hetgeen ook weer zijn terugslag had op de aan val. Paal Bregman trof evenwel de binnen kant van de paal en Simon van Vliet (na rust vervangen door Hugo Lochtenbergh) schoot 'huizenhoog' tal van de Leidenaars maakte de van DOCOS overgekomen Peter Dub beldeman een goede indruk. Hij nam ook na enkele minuten het ope ningsdoelpunt van zijn team voor zijn rekening. Uit een combinatie, van Piet Mieremet en Cees de Roo- de zorgde Reinier Verkuylen voor 0 —2. Nog voor rust bracht VCS de achterstand terug tot 1—2. Technisch gezien was het een op redelijk peil staande wedstrijd, waarin beide teams elkaar niet veel ontliepen. Wel toonde VCS zich duidelijk wat en thousiaster. Voor die inzet werden de Hagenaars tien minuten voor tijd beloond met de gelijkmaker. Waarna De Graafschap, tóén nog bU wgij ze van verrassing, kont na rust de leiding nam. De behendige Meiers speelde de bal door de benen van Mansveld en passeerde ook Ton Thle beheerst: 01. En het was voor FC Den Haag maar goed, dat het omstreeks een minuut later al weer gelijk kwam, want anders had het er wel héél somber kunnen gaan uitzien. De kleine blonde Leen Swanenburg kopte toen evenwel van links naar rechterdoelpaal en de al even kleine maar donkere Loohten- bergh kopte vervolgens van rechts hoog in de linkerhoek boven Harrie van Oosterhout: 11. Peter Dubbeldeman

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11