erplichte helm p de bromfiets jaar geeist voor dodelijke steek Hollander drinkt 4 kopjes koffie per dag jkspolitie in ntservoertuig Tempo in woningbouw hoger dan vorig jaar voering in twee fasen Kelner verdronk jonge honden Ambulance: opzij Schietpartij wraakoefening Kamerlid ziet niet af van reis Mozambique Bezitters van diploma Heao naar de imiversiteit PAG 11 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND AMSTERDAM Het verbruik ran koffie per hoofd van de be- olking is ook in 1972 weer ge- tegen. Een Nederlander consu- jeerde het vorig jaar 6,4 kilo offie tegen 6 kilo in 1971. Het ndse verbruikcijfer van ebrande koffie staat hiermee aan top van alle negen EEG-lan- zo blijkt uit het jaarverslag a'de Unie van Koffiebranders Thhepakkers. De gunstige ontwikkeling van koffieconsumptie wordt onder leer toegeschreven aan de toe- assing van de filter-methode en et toenemend gebruik van elek- ■jsche zetapparaat, alsmede aan een uitbreiding van het aantal ogenblikken van de dag waarop de Nederlander koffie drinkt. Hij gebruikt ongeveer 5 gram ge brande koffie (1,5 gram oploskof- fie) voor zijn kopje koffie. Dit be tekent ruim 1.300 kopjes per jaar of wel 3,6 kop per dag. Inclusief het gebruik van oploskoffie stijgt dit aantal tot ruim 4 koppen, al dus het verslag. In de eerste periode van het verslagjaar werden verscheidene Nederlandse koffiebranders ge confronteerd met 'n aotie van het „Angola-Comité", om de verwer king van Angola Robusta-koffie, na 'n korte uitloopperiode te sta ken. Verschillende branders kwa men gezien hun bedrijfsstructuur voor zwaarwegende beslissingen te staan, temeer omdat deze actie in het brandpunt van de publi citeit stond. De Unie kwam toen met een verklaring waarin zij stelde dat de uitsluiting van be paalde produktiegebieden niet op de we® van de ondernemingen ligt. De verantwoordelijkheid voor het eigen ondernemingsbeleid moest in dezen de doorslag ge ven. „Aangezien enkele leden-onder nemingen zich onder bepaalde voorwaarden genoodzaakt hadden gezien aan het verlangen van heo Angola-Comité tegemoet te ko men, ontwikkelde zich de situatie zodanig, dat ook andere branders besloten hun inkoopbeleid te wij zigen", aldus de Unie. Het landelijk verbruik van thee neigt naar een lichte ombuiging van de in voorafgaande Jaren aan wezige dalende lijn. Het verbruik per hoofd van de bevolking steeg van 626 gram tot 639 gr. De oor zaak van de stijgende ontwikke ling is het toegenomen verbruik van theezakjes. Dit vergemak kelijkt niet alleen het snel zet ten van een kopje thee, maar sti muleert bovendien de theecon sumptie. De Unie heeft de indruk dat de jongere generatie positieve is gaan staan ten opzichte van thee. De produktie van verpakte thee bestaat in hoofdzaak uit het sa menstellen van goede theeme langes, die aangepast zijn aan het Nederlandse smaakpatroon. Het in de handen brengen van deze melanges in de door de consu ment verlangde verpakkingen in pakjes en zakjes is de belangrijkste taak van de thee pakker, aldus het verslag. DEN HAAG In de eerste helft van 1973 werd begonnen met de bouw van 75.054 woningen (79.403 in dezelfde periode van vorig jaar» en werden 77.700 (70.685) woningen vol tooid. Dit blijkt uit de woningbouw- gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De woningen waarmee werd be gonnen waren voor 78 procent een gezinshuizen (76 procent), terwijl de voltooide voor 74 procent (72 pro cent» eengezinshuizen waren. Het aantal in het eerste halfjaar begon nen woningen bestond uit 24.138 <27. 604) woningwetwoningen, 32.792 (36. IAAG In de nabije toekomst zuilen bromfietsrijders en bun duopassagiers ver worden een helm te dragen, aldus het ministerie van Verkeer en Waterstaat, dat aantekend, dat gisteren een wijziging van het reglement verkeersregels en ver- kens, die de minister de mogelijkheid biedt de verplichting in te voeren, gepubli- de Staatscourant. roering van de verplichting nog geen hebben. In de overgangs- )i iiieden in twee fasen: de periode mogen echter ook nog hel men worden gedragen die niet aan de eisen voldoen. Wel moet iedere bromfietsbedrijder dan al een helm dragen. Pas als na verloop van tijd het aantal niet-goedgekeurde hel men door een natuurlijk verloop is de» afgenomen, zal het dragen van uit sluitend goedgekeurde helmen ver- Vignet plicht worden gesteld. De regeling in twee fasen ingedeeld omdat e ihelst de verplichting een dragen; de tweede de ver een helm van een goedge- e|oort te dragen. De tijdstip- beide verplichtingen zul- de minister worden vast- tip van eerstgenoemde fase ing tot het dragen van een irdt afhankelijk gesteld van termijn helmen dragen. De verplich ting tot het dragen van een helm, geldt voor alle bromfietsers, dus ook voor duopassagiers, onder wie kinde ren, in totaal tweeëneenhalf k drie miljoen Nederlanders. De helm zal bij elke rit gedragen moeten wor- De volgens de nieuwe normen goed- rezig zijn van een voldoen- men bromfietsers die al te goeder gekeurde helmen zullen herkenbaar tad helmen, die volgens de trouw een helm van een niet-goed- zijn aan een nieuw vignet, in wit uit- zijn goedgekeurd. gekeurde soort hebben gekocht, niet gevoerd, waarop een helm staat af moet dan kunnen worden dadelijk tot de aankoop van een gebeeld met daarop de letters NL, itian de vraag van die brom- nieuwe helm wil dwingen. Tevens de letters IW/TNO, een lettercijfer- c ie zich een helm zullen kan worden bereikt dat alle brom- J aanschaffen omdat zij er fietsers op een combinatie en de woorden: goedge- kort mogelijke keurde bromfietshelm. De gebrui kers wordt dringend aangeraden. hier bij aankoop op te letten. In september zal Veilig Verkeer Ne derland een voorlichtingscampagne beginnen, die tot doel heeft het dra gen van helmen door bromfietsers en hun duopassagiers te bevorde ren. De reeds eerder aangekondigde maatregel, die het dragen van hel men voor bromfietsers verplicht stelt berust op de noodzaak deze cate gorie weggebruikers een betere be scherming te bieden tegen hersen en schedelletsel. Deze verwondingen De staart van de schoolvakantie is in zicht. In Amsterdam moest na zes wéken van vrijheid een huttendorp worden op geruimd, dat zorgvuldig door de jeugd op een schoolspeel- plaats was opgebouwd. Gisteravond loerden de originele bouwsels onder toezicht verbrand. Maar voordat het zover was moest er toch wél even worden bekeken hoe dat werkt 891) premiewoningen en 18.124 (14. 908) ongesubsidieerde woningen. Ten aanzien van de voltooide woningen waren deze aantallen resp. 27894 (25. 180). 35.607 (34.094). en 14.199 (11. 411). De gemiddelde bouwtijd van de woningen die in de eerste helft van dit jaar werden voltooid was 12,2 maand. De gemiddelde bouwtijd van de eengezinshuizen was in die perio de 11,0. terwijl de voltooide woningen «n meergezinshuizen gemiddeld 16,1 maanden in aanbouw waren. In de twaalfmaandsperiode Juli «972 Juni 1973 werden 151.862 wo ningen in aanbouw genomen en 159. 287 woningen voltooid. Hiervan be droeg het aantal bijzondere eenheden 'voornamelijk bejaardenhuisvesting) ••esp. 20.716 en 21.587. Verdeeld naar financieringswijze bestond het aan tal in die periode begonnen woningen uit 49.302 woningwet-, 68.169 pre mie- en 34.391 ongesubsidieerde wo ningen. Voor de voltooide woningen waren deze aantallen blijkens de C.B. S-gegevens resp. 56.169, 73.824 en 29.294. in de maand Juni werd begonneu met de bouw van 10.399 woningen tegen 12.831 in juni 1972. Het aan tal voltooide woningen bedroeg in Juni van dit jaar 14.316 tegen 15.755 in de overeenkomstige maand van het vorige Jaar. Eind juni van dit jaar waren er 153.796 woningen in aanbouw (waarvan 68 procent een gezinshuizen en 32 procent wonin gen in meergezinshuizen) tegen 162. 031 eind Juni 1972. ROTTERDAM Een 32-jarige kelner uit Rotterdam heeft donder dagnacht tien jonge honden in een kussensloop, verzwaard met een paar straatklinkers, in het water van een singel gegooid. Dankzij de oplettendheid van een voorbijganger kon hij later in zijn woning worden gearresteerd. Een kikvorsman van de brandweer slaagde erin het kus sensloop op te vissen. Twee hondjes leefden nog. AAG De rijkspolitie in over enkele maanden Ihiklring krijgen over vier antservoertuigen, die bij ongeregeldheden" kunnen gezet. Het voertuig van akelij kan twaalf man- in oproeruitrusting ver- beschikt over hydraulische ir om barricades op te rui- auto's te verplaatsen. Met haf van de vier pantser- i is een half miljoen gulden Eén voertuig kost ruim ïlden. - De Nederlandse zeiler Molenaar is by Kiel als Ijeeindigd in de eerste race wereldkampioenschap in de De wedstrijd werd ge- door de Fransman Mare Itelverdedieers Sjoerd en ebregt kwamen niet ver- vijftiende plaats. - Het gevecht tussen de ichtboksers Cassius Clay, Lubbers is nu definitief d op 20 oktober in Djakar- ieft Clay's manager in Dja- £nd gemaakt. Arum ver- de kaak van Ali, gebroken «"tij tegen Ken Norton, nu eheeld is. Technici van de Rijkspolitie zijn op het ogenblik in Groot-Brittannië om de voertuigen te keuren. Over enke le weken zullen reeds twee pant serwagens in ons land aankomen, waarna ze zullen worden "aange past" door de Politietechnische Dienst in Delft. Later dit Jaar zul len de andere twee voertuigen naar Nederland worden verscheept. De Britse onderneming "GKN San- key Ltd" heeft dit pantservoertuig gebouwd om tegemoet te komen aan de behoefte voor een dergelijk perso- neelsvoertuig "in een wereld waar in het geweld in de steden steeds frequenter en omvangrijker wordt". Het voertuig beschikt over zoeklich ten, beweegbare schietgaten en een geschutstoren, van waaruit de com mandant een beschermd vrij uit zicht heeft naar alle kanten. Er zijn vrijwel geen uitsteeksels en handgre pen aan de buitenkant om te voor komen dat het voertuig door het pu bliek wordt beklommen. Het ligt in de bedoeling één van de pantservoertuigen permanent te stationeren op Schiphol. De andere drie voertuigen hebben nog geen be stemming gekregen. Wel is het zo, dat in de toekomst gemeentelijke po litiekorpsen in geval van ernstige onlusten assistentie van deze pant servoertuigen kunnen vragen. zijn van ernstige aard en komen vaak voor bij ongelukken met brom fietsers. In 1970 overleden 540 brom fietsers als gevolg van een ongeval en werden er 26.686 gewond: in 1971 het laatste Jaar waarvan officië le cijfers bekend zijn waren de ze aantallen respectievelijk 601 en 26.615. Gebleken is dat de doodsoor zaak van 80 procent der verongeluk te bromfietsers te wijten is aan her- sen- en schedelletsel. Voorts vereisen deze kwetsuren, voor zover ze niet de dood tot gevolg hebben, vaak langdurige verpleging in een zie kenhuis. DEN HAAG Het Tweede-Kamer lid Beekmans (D'66) heeft minister Westerterp van Verkeer en Water staat schriftelijk gevraagd een nieu we wettelijke regeling voor te berei den met betrekking tot de gedragsre gels van het wegverkeer bij nade ring van ambulances, die met een zwaailicht en sirene uitrukken. In zijn toelichting bij de vraag verwees het kamerlid naar de Duitse rege ling. Daar moet een weggebruiker bij nadering van een ambulance met zwaailicht en loeiende sirene zijn voertuig direkt aan de kant van de weg zetten. ROSMALEN Wraakzucht is mo gelijk de drijfveer geweest bij de dolle schietpartij van de 35-Jarige Jan van K., gisteren in Rosmalen. De „koopman" uit Den Bosch die een vrouw en haar 18-Jarige zoon ern stig verwondde, een paard en een hond doodschoot en daarna een ko gel door zijn eigen hoofd Joeg, blijkt de dag ervoor uit voorarrest te zijn ontslagen nadat hij was vrijgespro ken van wapenhandel. De politie weet overigens nog steeds niet zeker wat Van K., die ook nog vier andere inwoners van Rosmalen gijzelde maar weer liet lopen, heeft bewogen. Jan van K., getrouwd, twee kinderen, kwam vaak in Rosmalen waar hij veel vrienden had. Hij deed wat in de „losse handel" en verkocht in Rosmalen wel eens paarden. Met een van de gegijzel den, bakker G. C. Werd, ging hij vaak vissen. Toen de bakker, die hij op zijn tocht door het dorp met een geweer voor zich uitdreef, een andere kant uit wilde lopen dan hij, liet hij hem gewoon gaan. Maar toen hij even later twee politiewagens zag opende hij daarop het vuur. Nadat een politieman met een pistool terug had geschoten maakte hij plotseling een eind aan z'n leven. Volgens de politie heeft Van K. de avond tevoren thuis in Den Bosch een klein feestje gehad met kennis sen. Hij zou echter alleen wat li monade hebben gedronken; van alco holgebruik of drugt is niets gebleken. .,'t Is in elk geval geen liefdesaf faire geweest die hem tot die schiet partij heeft gedreven", weet een po litieman. „Eerder een uitwerking van haatgevoelens". Woningen wijken voor speurtocht MAASSLUIS De gemeente Maas sluis wil twintig woningen van een flatgebouw slopen om er achter te komen wat de oorzaak is van het verzakken van twee negen- en tien verdiepingen hoge flatgebouwen. In een van de flats zijn reeds geruime tijd geleden vijftig woningen ont ruimd. Voor de kosten van de sloop van genoemde woningen en de kosten van herstel van de 30 beschadigde wonin gen, het kapitaalverlies en de overi ge reeds gemaakte en nog te ver wachten kosten is een opzet gemaakt tot een gezamenlijk bedrag van f 3. 260.000,-. Beestenboel in den Haag DEN HAAG De Haagse politie heeft in samenwerking met de die renambulance uit Nootdorp een huis in de Honsholredijkstraat ontruimd, waar twintig honden en katten in schromelijk verwaarloosde toestand waren aangetroffen. In het huis heerste volgens de politie een „onbe schrijfelijke toestand". Behalve de le vende honden en katten werden ook enkele kadavers van katten gevon den, die waren verpakt in servetten. Volgens de eigenaar van het pand zou het huis bewoond worden door een vrouw, die echter nog niet is op- DEN HAAG Het Antirevolutio naire Tweede Kamerlid M. W. Scha kel heeft het beroep, dat het dage lijks bestuur van de Arjos (de jon gerenorganisatie van de ARP) op hem gedaan heeft om maandag aanstaande niet naar Mozambique te vertrekken, naast zich neergelegd. "Ik dacht niet dat er enige aanlei ding is om niet te gaan", zei hij gis teravond desgevraagd, korte tijd na terugkeer van een vakantiereis naar het zuiden van Engeland. Schakel heeft voor zijn reis op uitnodiging van de Portugese rege ring twee voorwaarden gesteld: het opstellen van een eigen programma en het bekend maken van dat pro gramma als hij ter plaatse is. "De instemming met de eerste voorwaar de was er onmiddellijk, voor de twee de moest er met Lissabon overlegd worden". Het kamerlid zei sterk geïnteres seerd te zijn in de bevrijde gebie den, "omdat de Nederlandse regering van plan is daarin belastinggeld te steken". Met name wil Schakel zien waar die gebieden liggen, hoe groot ze zijn en wat voor bewoners er zijn. Ook gaat Schakel proberen "grip" te krijgen op de gebeurtenissen in Mozambique die de laatste weken de publieke opinie in de wereld bezig gehouden hebben. Hij dacht zelf. dat dit niet mee zal vallen. - Het kamerlid had zich gisteravond nog niet verdiept in de mededelin gen die zijn college H. P. H. Waal- kens, Tweede Kamerlid voor de WD, de afgelopen week deed over diens reis naar Mozambique en de commentaren daarop van de uit de Portugese kolonie uitgewezen Brit se Journalist Peter Pringle. "Ik heb in mijn vakantie geen Nederlandse kranten gelezen. De stapel moet ik KDAM "Een schande- kbedrijf. Dat Amsterdam Ik aan het afzakken is. een groot deel door insti- The Old Bakery". Dit zei 1 strafpleiter nar. M. H. zijn pleidooi ten gunste 1-jarige bloemenhandelaar tit de hoofdstad tegen wie ffioier van Justitie bij de rechtbank wegens geweldpleging de dood ten- i gistermiddag drie igenisstraf met aftrek was (cht van 10 op 11 februari &r had de bloemenman in lub The Old Bakery in de Is Armsteeg vlak bij de IJdens een vechtpartij de Amsterdammer Dik Sie- een grote stiletto een do- ek in het hart toegebracht. bet niet meer, ik kan het meer herinneren", zei tie toen de president, mr ftem vroeg of hij het eens Ie inhoud van de dagvaar- tr tijdens de zitting zei tegen de verdediger, toen Poezigheid van de ver dachte een zenuwarts zijn rapport uitbracht:"Uw' cliënt herinnert zich niets van wat er gebeurd is, maar over alle andere dingen praat hij als een gieter". Wat er die nacht in het door de verdediging gewraakte etablissement precies was gebeurd werd ook niet helemaal duidelijk bij het verhoor van de getuigen, van wie er drie overigens niet waren verschenen. Vechtpartij Vast kwam te staan, dat er een vechtpartij was ontstaan tussen Dik Siemons (volgens de officier "iemand die ook niet voor geweld opzij ging" en de 24-Jarige loodgieter Pertti W. Daarbij sloeg W. een biljartkeu in tweeën op het lichaam van Siemons en werden barkrukken gebruikt om over en weer harde tikken uit te delen. Al vrij spoedig mengde Peter S., een vriend van Perttd, zich in de strijd. Ook Peter liep daarbij een paar klappen op. Op een gegeven moment kwam er een eind aan de vechtpartij toen Dik Siemons met de handen op het hart wegstrompelde en voor de deur in elkaar zakte. Hij was dood. De stiletto van Peter S. had zijn hart doorboord. De vraag was nu of Peter had ge stoken of dat, zoals drie cafébezoe kers, a-decharge gedagvaard, kwa men verklaren, Dik Siemons in het levensgevaarlijk grote mes was ge vallen. Peter zelf bleef volhouden niet te herinneren wat er allemaal was gebeurd nadat hij een paar har de klappen op zijn hoofd zou hebben gekregen. Er waren echter drie getuigen, die destijds bij de politie hadden ver klaard gezien te hebben dat Peter de dodelijke steek toebracht. Van hen was alleen de 29-Jarige Franse por tierreceptionist Michel Chiron ver schenen. Hij had zijn aanvankelijke verklaring bij de reohter-commis- saris gewijzigd en werd daar nu door de president op gewezen. "U moet hier de waarheid spreken", werd de Fransman voorgehouden en hij kwam terug -op zijn eerste verkla ring. "Dat ik destijds mijn verkla ring heb gewijzigd kwam doordat Pertti W., toen hij na een tijdje vrij kwam, bij me kwam en me bedreig de. Ik heb gezien, dat Peter het mes in de borst van Siemons stak". De niet-verschenen barkeeper H. Langevoort uit Purmerend had bij de politie hetzelfde verklaard, even als de weggebleven barkeeper J Khan die de bewuste nacht dienst had in Th Old Bakery. De laatste had er nog aan toegevoegd, dat er geen sprake van was geweest, dat de ver- slagene met een barkruk Peter S. op het hoofd zou hebben geslagen. „Dik Siemons had die kruik als schild ge bruikt om de messteken van Peter S. af te weren", zo had Khan ver klaard. Normaal In zijn requisitor tegen Peter S., door de zenuwarts als een „kinderlij - ke maar geen agressieve jongen met een normaal redelijke intelligentie werd afgeschilderd, zei mr. Von Meijenfeldt niet te geloven, dat de verdachte een klap met een barkruk had gekregen. De officier liet de pri mair ten laste gelegde doodslag val len. „Daarvoor kwam het gevecht te plotseling op. Er kan geen sprake van opzet zijn geweest". Volgens de officier staat het ech ter wel vast, dat Peter had gestoken en daarom achtte hij openlijke ge weldpleging de dood ten gevolge heb bend bewezen. Hij wees een even tueel beroep op noodweer van de hand: „Wat Peter S. deed was nor maal voor figuren als hij". Hij zei tenslotte rekening houdend met de sfeer waarin de tragische gebeur tenis zich had afgespeeld, te komen tot zijn eis van drie Jaar met af trek. De verdediger, mr. Huygens, ging fel te keer tegen een zaak als The Old Bakery, waar volgens hem drugs worden verhandeld en de gebruikers op de toiletten zichzelf inspuiten. Ook de betrokkenen in dit drama waren druggebruikers. De ruzie tus sen Dik Siemons en Pertti zou ook zijn ontstaan over perfitine. Peter S. had, voordat hij zich die nacht naar The Old Bakery begaf, thuis een handjevol Valium en nog wat an dere tabletten geslikt en heroine op gesnoven. Mr. Huygens zei te geloven „dat Peter in zijn vergiftigd brein in het wilde weg om zich heen had gesto ken". Hij noemde drie Jaar gevan genisstraf een "absurde straf voor deze stumper". Mr. Huygens zag in het gebeurde ook geen openlijke ge weldpleging maar mishandeling met een verschrikkelijke afloop. „Er is echter nog zoveel aan deze knaap te verbeteren. Geeft u hem zo gauw mogelijk de kans om zich in deze maatschappij te herstellen. Zijn ouders hebben een huisje in Stads kanaal gekocht om hem weg te krij gen uit de sfeer van Amsterdam. Hoe eerder hij de kans krijgt om als een keurige benzinepompjongen in het noorden te wonen hoe beter", of hij die kans krijgt wordt op 15 augus tus bekend bij de uitspraak. Onprettig De zaak tegen Pertti, die gedag vaard was voor zijn aandeel in de vechtpartij en voor de bedreigingen tegen Chiron en Khan, zal waar schijnlijk in september voorkomen De rechtbank verklaarde, zoals door Pertti's advocaat was gevraagd, de dagvaarding nietig maar had ook ontdekt dat in dit speciale geval he) opnieuw uitbrengen van een dag vaarding Jn tegenstelling tot de ge bruikelijke gang van zaken wel mo gelijk is. De advokaat moest deze onprettige boodschap gaan over brengen aan zijn cliënt, die na de gevallen van bedreiging opnieuw in hechtenis was genomen, wel in de cellen van het palels van justitie ver toefde, maar geweigerd had in de rechtzaal te verschijnen. Mr. M. W. Schakel nog doorwerken", aldus Schakel. Hij deelde mee geen overleg met zijn fractie over de reis gepleegd te heb ben. Op woensdag 29 augustus hoopt het kamerlid in ons land terug te ke ren. DEN HAAG Diplomabezitters van een school voor Hoger Econo misch en Administratief Onderwijs (HEAO) kunnen met ingang van het cursusjaar 19731974 toegang krij gen tot de rechtenstudie en de fa culteit der economische wetenschap pen. Dit wordt voorgesteld in een door staatssecretaris dr. G. Klein (Onderwijs en Wetenschappen) en minister mr. T. Brouwer (Landbouw en Visserij) ondertekend wetsont werp dat gisteren bij de Tweede Ka mer is ingediend. Het wetsontwerp regelt niet al leen de toegang van Heao-abituriën ten tot de universiteit, maar stelt ook een herziening voor van het col- loqium doctum teen toelatingson derzoek naar de algemene ontwik keling van de student en naar de geschiktheid voor het afleggen van universitaire examens). Degenen die de leeftijd van 25 Jaar bereikt heb ben worden zonder dat zij in het be zit zijn van het benodigde getuig schrift of de benodigde acte toegela ten tot het afleggen van examens in de gekozen studierichting. De betrokkene dient zich echter f.e onderwerpen aan een toelatingson derzoek. De verlaging van de leeftijdsgrens voor het colloqium doctum van 30 naar 25 Jaar is een tussentijdse uitwerking van een regeling die eer der voorgesteld werd in het wetsontwerp herstru turering we tenschappelijk onderwijs. In de me morie van toelichting schrijven staatssecretaris Klein en minister Brouwer dat het stellen van een leeftijdsgrens één van de essentiële elementen vormt van de procedure van het colloqium doctum.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7