Nieuwe sportzaal in Sassenheim 'ulp in moeilijkheden OOD IS DUIDELIJK FAVORIET Route corso Katwijk Verdegaal bijna te rustig WNLANDS LYCEUM NAAR SPORTSCHOOL AARTS ffiPAG 11 AUGUSTUS 1973 PAGINA 3 SSENHEIM In de ruimte, waar tot voor anderhalve •k nog een kranenservice-bedrijf in was gevestigd ma- vanaf maandag 13 augustus Sassenheimse judoka's partijtjes. Op een mat van 273 m2, de grootste voor er bekend in Nederland. Jan Aarts heeft er de afgelopen en keihard aan gewerkt. ,,Het was zegt hij, ,,op een even ogenblik stoppen met de sportschool in Sassen- n of dit proberen. Er is voor het laatste gekozen". gebouwen huurde zou begin augustus naar Katwijk vertrekken. Ik had die mogelijkheid ondanks veel financiële bezwaren gegrepen". Aan de Menneweg krijgt Jan Aarts een in vele opzichten unie ke ruimte. Niet alleen met een vrije werkoppervlakte van 24 bij 12 meter, maar met daarnaast ook vele moge lijkheden voor bijvoorbeeld een bar- ruimte op de eerste verdieping. Jan Aarts: <rDe bedoeling is er gewoon méér van te maken. Die bar bijvoor beeld niet alleen te bestemmen voor het verpozen van de mensen na af loop van de lessen of voor zitje van begeleidende mensen. Het is de be doeling dat we de zaak plezierig aan kleden en voor iedereen openstel len. Sassenheim kan zo'n gelegen heid ook best gebruiken". Oplossing Terug naar de sportzaal. Een ruimte, die ook de oplossing kan bie den voor een in Sassenheim zeer nij pend probleem. Alle scholen immers zijn aangewezen op in totaal twee gymnastieklokalen. Aan de wettelijk voorgeschreven aantallen uren licha melijke oefening komt de Sassen heimse schoolgaande jeugd bij lan ge na niet toe. Jan Aarts: „Het is in ieder geval al zeker, dat het Rijn lands Lyceum zijn gymnastiekles sen in mijn zaal gaat geven. Er is ook voor het volgende schooljaar al een optie gevraagd met rond dertig i Jan Aarts, Hil- uner, heeft vestigingen in de streek. In Sassenheim, waar e voor sportbeoefening zeer js is, was die school gevestigd in ingeklede" schuur van Zonne- >n Philippo aan de Hoofdstraat, nwerking van dit bedrijf met en Van Zanten maakte Aarts liet langer welkome gast in dat ,Door de uitbreiding had men »r mij gehuurde ruimte zelfs Ik had er een mat van 110 ruimte was 30 meter lang en leter breed. Ik heb er enkele plezierig kunnen werken. Maar ccommodatie daar staat nu in enkele vergelijking meer wat a de Menneweg krijgen". vinden van het nieuwe on- imen heeft Jan Aarts veel pro- De gemeente S assen kon hem er niet aan helpen, nin als aan bouwgrond, waar hij ets kon neerzetten. Uiteindelijk Aarts terecht bij het bouw- |f A. (Louis) J. van der aan de Menneweg. „Het iservice-bedrijf dat één van de irktberichten NSBURG 10/8, groenteveiling: AI 280490; All 280460: >-970; bloemkool 6-1 153—197: 8104; 8-1 153—183; 8-II 31— 0-1 104—154; 12-1 109—147; bos- -22; peterselie 813; krul- elie 710; snijbonen 110; rabar- uien 480—790; uien 480—790; -40; bospeen 90107; breekpeen 50; sperciebonen 6080; andij- 13—115; spitskool 7175; radijs savoyekool 20; rode kool 6 amen 2 ons 75. Aanvoer waspeen bloemkool 14.000 stuks. ISBURG 10/8, bloemenvei- erstuk: Alstroemeria 30; Anjers Anthurium 1.41; Calla 81; ipl. nc. 31; idem jrc. 47; Gerbera 21; Gladiolen 10; lolvillei 4; idem Nanus 6; Heli- elie kelk 26; idem tak 40; Campanula 1; Orchideeën Imithogalum 4; Pioenen 16; Ro- bl. 13: idem kl. bl. 4; Ssabiosa ihanotis 8; Anjers tros 19; Div. emen 20; Orchideeën 2.09; Be- 1.55; Div. potplanten 71. Per bos: 68; Chrys. nc. 1.15; idem jrc. ikeblad 28; Freesia 78; Godetia s 2.02: Margriet 83; Snijgroen atice 76; Div. Snijbloemen 93; len imp. 25; Div. Snijbloemen 25. oensdag 15 augustus wordt in grof huisvuil opgehaald in 's morgens (Dinsdagwijk) en (Vrijdagwijk) en 's middags 5onderdagwijk. lor de Aktie Kruistochten Ne il wordt maandag een evan - enkomst gehouden in astenhuis Welkom, Bondstraat Het Rijnlands Lyceum Sassenheim de gymnastiekuren werden het afgelopen eerste schooljaar in Oegst- geest gegeven; het vervoer van de leerlingen geschiedde per bus is op het ogenblik nog de enige school die ui^n heeft gereserveerd. Jan Aarts, hij heeft het pand gehuurd voor de periode van vijf jaar met automatische verlening van die ter mijn indien het goed bevalt, zegt: „De zaal zelf is door de inspec teur goedgekeurd. Ondanks het feit dat de hoogte met 4x/6 meter niet helemaal aan de eisen voldoet. De bijkomende ruimte zijn door hem evenwel bij een inspectie voor schoolgebruik niet goedgekeurd. Dat was echter op het moment, dat er nog allerlei zaken van de vorige huurder in stonden. Dat de kleedruimten nog niet waren aangelegd. Ik dacht dat die ruimten (compleet met wasbak ken en douches, het geheel maakt zonder meer een goed verzorgde in druk, red.) nu wel voldoende zouden zijn in zijn ogen. Temeer ook omdat bij die eerste inspectie ook nog geen tekeningen aanwezig waren hoe het geheel zou worden veranderd. Ik heb hem dat moeten duidelijk maken zonder iets en dat komt natuurlijk altijd minder over dan het feitelijk moet". Bij de gemeente Sassenheim is de gymnastiekzalennood hoog. Het door de Don Bosco mavo ontwikkelde plan voor de bouw van een lokaal ligt in Den Haag nog steeds op de nodige goedkeuringen (vooral financiële) te wachten en ook de door de gemeen te voorgenomen bouw van een lo kaal in De Kooi op het omstreden stukje grond nabij de flats (de be woners strijden al gedurende vele, ve le maanden voor een peuterspeel plaats van groter omvang dan tot nu toe gerealiseerd, red.) stagneert ernstig. „Er zit op het ogenblik geen schot in", zegt men bij de gemeente. Oorzaken daarvan: de stroom be zwaren die is binnengekomen na de officiële gemeentelijke publikatie, waarin de voorgenomen bouw werd aangekondigd. De vele bezwaarschrif ten zullen ongetwijfeld leiden tot een hoorzitting. Naar aanleiding van het rapport over deze hoorzitting en aan de hand van de binnengekomen schriftelijke bezwaren zal Gedepu teerde Staten een beslissing moeten nemen. Niet onmogelijk is dat de ge meente Sassenheim daarna zal moe ten uitzien naar een ander terrein om het hoogstnoodzakelijke gym nastieklokaal („wij zijn niet tegen het lokaal, wij erkennen de nood zaak ervan en willen ook graag dat er een lokaal hier in de wijk komt, maar echter niet op de door het ge meentebestuur vastgesteld plaats, er zijn andere mogelijkheden voor' zegt het actiecomité). De vertraging die dan in de bouw optreedt zal niet gering zijn. Los van het feit, dat de gemeente zelf op korte termijn iets wil bouwen, zegt het gemeentebestuur graag iede re redelijke oplossing om tijdelijk in het lokalentekort te kunnen voor zien, te willen aanpakken. „Wij zijn ook direct met de inspecteur naar de zaal van Aarts geweest, toen wij hoor den, dat hij erin wilde beginnen. Daar ligt het dus niet aan. De zaal op zichzelf is niet slecht, hoewel er natuurlijk altijd wel wat puntjes zijn die misschien moeten worden aangepast. Maar wanneer de inspec teur zo'n zaal afkeurt kunnen wij ook niets doen". Het gemeentebestuur, dat overi gens nog eens polshoogte zal nemen van de huidige stand van zaken los van het schilderwerk zijn de noodzakelijke voorzieningen met be trekking tot sanitair en hygiene sterk verbeterd; de inrichting van de bovenruimten tot bar en verkoop ruimte van voor de beoefening van de vele takken van sport noodzake lijke artikelen als kleding, schoeisel etc. zit met het lokalen-gebrek omhoog. Zegt ook te begrijpen, dat het Rijnlands Lyceum wél van de accommodatie gebruik wil maken en vraagt zich informeel af of het zo genaamde halve ei niet beter is dan een lege dop, hoewel de ruimte van Aarts beslist veel meer dan dat "hal ve ei" is. Jan Aarts het afgelo pen seizoen telden we in Sassenheim meer dan 200 leerlingen op de sport school heeft door zijn ambitieuze opzet in Sassenheim zijn plannen met betrekking tot enkele andere nieuwe (of vernieuwde) vestigingen even getemporiseerd. "We hebben", zegt hij, "voor Sassenheim ook een aantal plannen. Bij de officiële ope ning dat wordt september wil len we de school meer naar buiten uit openstellen om kennis te kunnen Er wordt momenteel druk gewerkt in sportschool Aarts. (Foto Jan Holvast) maken met de takken van sport die wij geven.. Naast de vele vormen van zelfverdedigingsporten, is er ballet, jazz-gymnastiek, keep-fit trainingen, er komt een krachthoek, uren voor badminton en andere spelsoorten op recreatieve basis. Het is de bedoeling dat we ook overdag gaan draaien. Wij zitten nu tegen de nieuwe wijk De Kooi aan. De school kan de functie van ontmoe tingscentrum gaan vervullen. Zeker wanneer het bargedeelte ook gereed E Terwijl de bloembollen- m op een zeer zachtzinnige melden, dat de prijzen van de Sinfcllen beneden de verwachtin- Ijven, kan men lezen, dat het ese ïl van de tulpebloemen op de |andse markt aan het teruglo- Een enkel procentje zou een van toeval kunnen zijn, en teruggang van het markt- !l in één jaar van 34 naar 26% om een alarmsirene te loeien. Intussen blijft men 3htfn over produktiebeperking om prijzen te ontkomen. Een groep spreekt slechts over het Jten van de afzet om aan de ^jkheden het hoofd te kunnen pro-afzetgroep is niet est geziene, want het is niet te moeten vernemen, dat Je M bent Jezelf uit de markt te door verkeerd te denken. De vorderaars proberen duidelijk en, wat men verkeerd doet en dan wel moet doen om weer lunst van het publiek te ko- erger, de gunst van de ko- huisvrouwen te komen, want •en de tulpen. Een pastel tulp wordt in het vak ech- smalend een „Vrouwenkleur- P Qoemd. Het bollenvak is een r (maatschappij die van vrou- •t leven! ven nauwkeurig op te schrijven. De bloemen zijn er pas bijgekomen, zo dat men iets te weten kan komen over het gedrag van de kopers. Men weet nu, dat de huisvrouwen voor de voornaamste bloemen de afne mers zijn. Zy kopen het bloemetje in huis. Echte geschenkbloemen koopt ze meestal niet zelf. Overigens lang- stelige rozen staan niet zo in de gunst van de huisvrouwen. Zulke bloemen laat je je schenken. Veiilingprijzen jé Geljan luktschap voor ft een afdeling Marktonder- leiding van drs. Rotte- afdeling doet bijzonder 'erk door het vergaren van waar geen bloembollenman gedacht heeft. Het laatste i is het meedoen aan een pa- 'ier ferzoek. Een aantal huisgezin- if emt de moeite om alle uitga- Terug naar de tulpen. Bloemen en bloembollenkwekers zijn van me ning, dat de prijzen die de bloemen handelaren op de veiling willen neertellen, de enige maatstaf zijn voor de waardering van het publiek voor die bloemen. Zijn de prijzen bij voortduring hoog, dan verkoopt de bloemenman goed en dus, redeneert men, wil de huisvrouw die bloemen graag hebben. Al lang wordt door de marktdes- kundigen beweert, dat dit niet Juist is. Steeds weer vernemen zij, dat Apeldoorn een beste tulp is, want hoewel er grote aanvoeren van zijn wordt er dikwijls een goede prijs voor gegeven. „Het publiek wil rood". Dus brengt men enorme hoeveelheden rode bloemen op de markt. Ook de mensen, di'e nieuwe tulpesoorten zoe ken blijven maai* in het rood selec teren. Een onderzoek onder de bezoe kers van de Keukenhof heeft echter geleerd, dat maar twintig procent van de ondervraagden, enkele dui zenden, rood als favoriete kleur had. De marktdeskundigen waarschu wen al Jaren tegen „rood is troef". Prof. Schenk zei al vele Jaren gele den, voordat Apeldoorn de markt had veroverd, dat deze prachtige bloem bijzonder gevaarlijk is voor het bloembollenvak, omdat hij bij een beetje pech in één dag zwart is en nooit iets van zijn kleuren laat zien. Dat kan gaan afstoten. We lazen deze week in het Duitse tuinbouwblad Taspo een bespreking van een bericht van de Duitse consu mentenbond over teleurstellingen met bloemen. Vooral de tulpen worden genoemd. Men koopt ze nog in knop en ontdekt dat de volgende dag, de randen gaan kroezen en de kleur niet doorkomt. Narcissen in knop verdrogen in een dag. Het publiek wil wel goed betalen, maar eist voor „Kasprijzen" toch wel enkele dagen genot van „Kaekwaliiteit". Er wordt vriendelijk gewaarschuwd, dat men niet wenst te betaflen voor de experi menten van winkeliers. De bekende bloemenwinkelier, arrangeur en de- monstrateur in Hillegom, Cock Veld huis, heeft ons verteld, dat hij in Amerika tijdens een demonstratie- tournee voor de bloembollen ont dekte, dat men de bloemen zo uit de koelcellen haalt en in te warme winkels zet of ze direct doorlevert naar de huizen. Ze zijn dan inder daad kapot in één dag. Vraagtekens Er is met betrekking tot die betrek kelijk goede prijzen voor rood en de lage afname van pasteltinten „vrou wenkleurtjes" dus veel verondersteld. Men gist slechts naar de oorzaak. Het meest voor de hand ligt, dat vele bloemenkopende huisvrouwen de on duidelijke kleurtjes in een winkel of een bloemenstalletje niet durven ko pen. Tulpebloemen in knop zijn niet mood. Zo'n beetje het lelijke eendje. We hebben echter wel dikwijls mee gemaakt, dat wij uit hetzelfde bloe menstalletje kopen als kennissen. Zij vragen stomverbaasd waar die mooie tulpen vandaan komen. Een nog mooier geval is een Jonge man, die een bos Apricot Beauty, een prachtige van binnen abrikooskleu- rige tulp, voor zijn Jarige moeder meekrijgt. De vele dochters, schoon dochters op visite hebben die prach tige tulpen bewonderd, nog nooit hadden ze geweten, dat die er ook waren en zo voorts. Het waren alle maal dames uit bollenfamilies. In het bloembollenvakblad Hobaho schrijft een Amerikaanse lezer over verschil len van smaak Amerikaanse man nen vinden de pastelachtige, spelen de Gudoshnik „ugly" dus afschuwe lijk en de vrouwen zijn er gek op. Aan de marktonderzoekers om uit te vinden, waarom zo'n geweldige dreun in het marktaandeel is gegeven. Leven Men zal bij de beoordeling van de tulpen echter nooit meer het woord vrouwenkleurtje mogen gebruiken. Integendeel, een jury zal niet moeten vergeten, dat de man zijn slechtste afnemer is en dat zijn smaak op de markt niets uitmaakt. Een Jury be staat altijd uit deskundigen en ze zijn het ook. Hoeveel kwaad zullen deze beste mensen al hebben ge sticht, zonder het te weten? Een gouden medaille behoeft nog geen gouden toekomst te zijn. Enfin, we zijn toch aan alle kanten bezig om het milieu te verbeteren, misschien lukt het ook om een typi sche mannenmaatschappij in het eigen belang er van te overtuigen, dat de klant koning is. En koningin, dat is bekend, dient men naar de ogen te zien en men dient al hun wensen uit te voeren. Als je ze niet weet, dan zul je heel onderdanig er achter moeten zien te komen. Want koningen kunnen hard straffen. Fout, we moeten zeggen Koninginnen. Het lijkt er op, dat ze de hoogmoedige bloembollenmannen op water en brood gaan zetten. Het zou Jammer zijn, want tulpen zijn prachtige bloemen, die in de vaas groeien, het hoofd kunnen bui gen en weer oprichten, bevallige over de randen van bokalen kunnen han gen, Je kunt ze in het hart zien. Ver tel dat een bollenman overigens niet, want hij wil stijle rechte stramme soldaten zien. Het is Jammer, misschien al weer een boot gemist. Dit is het gebouw van de Noordwijkse Bondsspaarbajik. waar gisteren omstreeks het middaguur een overval werd gepleegd. Er waren vier mannen bij deze overval betrokken. Twee daar van drongen de bank binnen, later gevolgd door een derde, die een jongemandie de bank binnen wilde, meesleepte. De mannen dwongen het personeel op de grond te gaan liggen en maakten zich meester van het aanwezige kasgeld. De buit bedroeg slechts tienduizend gulden. (Foto Jan Holvast» KATWIJK Het Katwijkse bloe mencorso „Flora's kleurenpracht aan Zee" rijdt zaterdag weer. 's Mid dags en 's avonds, maar dan verlicht Deze corsodag wordt besloten met 'n grandioos vuurwerk op de Boulevard bij de Oude Kerk, dat tevens geldt als sluiting van het badseizoen. De routes zijn als volgt: Middagroutevertrek vanaf vei ling „Flora" in Rijnsburg om 14.00 uur dan via Rijnsburg naar de Sandtlaan waar by de Groetevei- ling de korpsen worden ingevoegd - Sandtlaan. Rijnstraat. Zeeweg, Ko ningin Julianalaan (richting Hoor- nes), Biltlaan, Hoorneslaan (Pauze), Rijnmond, Boulevard Vuurbaak plein. Koninginneweg. Princestraat. Voorstdaat, Annastraat, Parklaan. al- wordt ontbonden. Avondroute: Opstellen op de Park laan vertrek 20.30 uur richting Drie- plassenweg. Vuurbaakplein, Boule vard, Rijnmond. E. A. Borgerstraat (Pauze). Kon. Emmastraat, Konin gin Emmaplein, Voorstraat, Anna straat, Parklaan. alwaar de stoet wordt ooooooootbox Tennistoernooi Sassenheim SASSENHEIM In een poging zoveel mogelijk lucht en kracht te sparen voor het zware programma wat hem nog te wachten staat, ging Harry Verdegaal. de als nummer één geplaatste speler in het heren enkelspel van het toernooi van de Sassenheimse tennisvereniging STV, gistermiddag bijna ten onder. Na 'n moeiteloze 60 in de eerste set te gen de ruim twintg jaar oudere Wolters, kwam de Sassenheimer in de tweede set in ernstige moeilijk heden. Een 41 voorsprong ver dween opmerkelijk vlot en via 44 en 55 bereikte Verdegaal nog maar juist een moeizame 75 winst. Harry Verdegaal klapte in de tweede set ineen. Hij verloor in een poging rustig naar het. einde van de nartij te spelen zijn precisie, maak te fouten en werd zeer onver standig ook erg boos op zichzelf hetgeen nog meer fouten tot gevolg had. "Ik wilde", zei hij na afloop, "het rustiger aan doen. Door aller lei omstandigheden moet ik zeven partijen in twee dagen spelen (zowel in het herenenkelspel C als het he- rendubbel C met clubgenoot Piet Jonkheer staat hij als eerste ge plaatst) en om dan al in de eerste de beste partij tot het uiterste te gaan als het niet hoeft, is onverstandig" Verdegaal moest bij 4—4 toch weer overschakelen. "Niet gemakkelijk om dan weer op gang te komen". En ook: "Het is niet zo leuk om alle partijen in twee dagen te moeten spelen. Ik zelf kon wel de hele week. mijn tegenstanders niet". In de halve finales komt Harry Verdegaal uit tegen Van Kaam. die de als vierde geplaatste Piet Jonk heer met 1—6, 7—5, 6—4 uitschakel de. In het damesenkelspel C zyn de finalisten reeds bekend. Therese van Diest won eerder van de als eerste geplaatste Marjan Dros (3— 6. 15. 63» en staat vanmiddag in de eindstrijd tegen Kiki Oost. Mar jan Dros is overigens niet de enige als eerste geplaatste die voortijdig het gravel heeft moeten ruimen. In het herenenkelspel D trok André Otto zich uit de strijd terug (Bestebroer had een walk over) en in het dames- dubbel D zijn zelfs beide geplaatste combinaties niet tot de finale geko men. De dames Westerbeek/Ebbink, eerste geplaatst, verloren in de halve eindstrijd van de combinatie Meis/ Rippassa en het als tweede geplaat ste Sassenheimse dubbel G. Krik haar/A. Petit overleefde tegen Dem- mink/Witteveen zelfs de eerste ron de niet. Demmink/Witteveen bereik ten via een 9—7, 6—0 score op J. Grimsbergen/J. van Erp de finale. In de eindstrijd van het gemengd dubbel C komen verder de als eerste geplaatste C. Hylkema 'H. de Jong (64, 63 tegen Th. van Diest van Leeuwen) uit tegen M. en A. Dros, de als tweede op de lijst staan- den. Zij behoefden in de halve fina- let egen A. Tromp/E. Scholten slechts één game af te staan: 6—0, 6—1. en visfront Van het haring- DEN HAAG Vrijdagmorgen was aan de markt de trelllogger SCH 10 met 18.345. Voorts waren aan de markt 14 kustvissers met tesamen 83.150 aan verse vis. Prijzen per 40 kg: schol gm 84—105; schol m 78—96; schol k 6680: kabel jauw m 140144: kabel lauw I 128 138; kabeljauw II 114128; kabeljauw III 6070: rode poon I 130160: rode poon II 70—110; schar 3547: bot 15 23; wijting gestr. 71—82; verse ma kreel 3058. Aanvoer gezouten haring totaal 261 kantjes. Notering per kantje: maatjes-* haring zout groot 115. steurharing 85 87. Verwachte aanvoer voor zaterdag ongeveer 10 kustvissers. ROELOFARENDSVEEN Op het veld van DOSR wordt vanmiddag om kwart voor vijf een gekostumeer de voetbalwedstrijd gespeeld tussen elftallen van Alkemade west (Rijp- wetering en WOA) en Alkemade oost (DOSR en Weteringse Boys). Het zal een wedstrijd worden tussen een indianenteam en een chinezenteam met als inzet de Cup de Frats. Lou Geels, beter bekend als Bromsnor, komt naar Alkemade om hoogstper soonlijk de aftrap te verrichten. De wedstrijd vormt de officiële afsluiting van de vakantiesnelen 1973 in Alke made. DACBLAD VOOR LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscfi Dagblad B V Witte SingeJ 1 - LeideD Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur BaD Mulder Maandabonnement i 9,28 Kwartaaisabonnementf 27.45 Per Post f29.85 Losse Qummers f 0.40 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen B(j automa tische overschrijving geen admi nistratie- eD incassokosten Na bezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3