LEIDSCH 4ft DAGBLAD palace" Verkocht Zelfmoord slot van wild-west- rit in Rosmalen Wagen vol kampioenen CEBUTO Exposrai vandaag massief eiken; Vrije toegang ZONNEVLUGJESU alles Vlieland Roolvink roeide naar postbus Hazerswoude Brood wordt duurder Schenk in tv-zeven- kamp V.S. 128 Coupe 1100 S/SL en 1300 S/SL NOG NIEUWE ZEEZENDER Bankroof Noordwijk jjDAG 10 AUGUSTUS 1973 OPGERICHT I MAART I860 34090 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ruimen de glasscherven op van de voorruit van het politiebusje, waarop de dader eneens heeft geschoten. Wonder boven ivonder vielen daar geen gewonden, omdat de kogel af tegen de ruitenwisser. Op de achtergrond een huis dat ook onder vuur werd genomen. hotel-restaurant r Noordwijk behouden )0RDWIJK AAN ZEE Het 61 jaar oude "Palace" blijft iotel-restaurant voor Noordwijk aan Zee behouden. De dwijker Nico C. van Hese heeft het gekocht van de NV oitatie Maatschappij Scheveningen (E.M.S.). Voor vele Denen. En hij gooit er nog eens 2]/2 miljoen tegenaan om horecaveste te moderniseren en uit te breiden. ofsmederij koopt grond positie verbeteren )EN De Koninklijke Neder- he Grofsmederij heeft 'n grote Dnd in het industriegebied De verkocht aan de IBB/Kon- ep Met de opbrengst van de die Jaren geleden is aange- voor eventuele uitbreidingen, liquiditeitspositie worden ver- Deze stap is de eerste in een lie de KNG weer een stevigere op de markt moet bezorgen, «er J. Arendse van de Grof: een liquiditeitsverbetering zal et produktieapparaat kunnen verbeterd. Door een geza- k aanpakken van alle werkne- kan de produktie daardoor opgevoerd". e maanden geleden heeft de hederij bekend gemaakt dat positie uiterst zwak was. 'n Ite van de werknemers moest ontslagen. Ze werken er iteel nog wel, maar zullen bij liten van de kettingfabriek en terij aan het eind van dit Jaar. a vertrekken. ap grond die nu is verkocht be- ongeveer tien hectare twee van het totale grondbezit in de van de KNG. HAAG Er wordt een on- k ingesteld naar een geval van >id in geschrifte, waaraan drie Iren van de Koninklijke lucht- die waren gelegerd in het uitse Bramache, zich zouden schuldig gemaakt, hun medewerking heeft een winkelier de belasting in Duitsland voor circa f 700.000 ïht. Het is niet duidelijk of de Iren er zelf beter van zyn ge- n lrie militairen stelden de Duit- de gelegenheid belastingvrije [oederen te verkopen, zonder eze er btw aan de Westduitse tagdienst over betaalde. warm e« In liet algemeen zonnig weer. tot matige wind uit uiteen- e richtingen. Mlnlmnmtempera- omstreeks 12, maxima morgen Rraden aan zee tot ongeveer 28 hi het zuidoosten van het land. (Opgemaakt om 12.20 uur) TAFELS I STOELEN WANDKASTEN BANKSTELLEN TV KASTEN DEKENKISTEN MEUBELFABRIEK jOISTERWIJKjg Toonzaal: BERKEL RODENRIJS, Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670 Maandag t/m zaterdag Tan 9-18 uui ook op koopavonden geopend REISBUREAU Doezastr. 30, Leiden Tel. 43612 - 25971 ROSMALEN Een 34-jarige inwoner van Den Bosch heeft vanmorgen in het na burige Rosmalen voor grote paniek gezorgd, toen hij links en rechts schietend door de straten van het dorpje liep. Hij schoot met een karabijn een vrouw en haar zoon neer, gijzelde een bakker en schoot een paard en een hond dood. Vervolgens zette de man J. van K. de loop van zijn wapen tegen de kin en pleegde zelfmoord. De man bleek in het bezit te zijn van een heel wapenarsenal, te weten een karabijn, een revolver, een pistool, een gummiknuppel en een dolk. De motieven van zijn daad waren vanmiddag nog onduidelijk. Ook de families in Rosmalen, die hij bezocht en die bekenden van hem waren konden geen verklaring geven voor de wild-west-tocht van de man. Omstreeks half vyf arriveerde de 34-Jarige J. v. K in Rosmalen waar hij de familie Hoek opzocht. Hij dwong het echtpaar en een in huis levende grootmoeder in nacht gewaad met hem mee te gaan. Op "n volgend adres raakte de man buiten zinnen en schoot in een welland een paard dood. Tijdens de verwarring zagen de drie leden van dc familie Hoek kans te ontvluchten Daarna gijzelde Van K. bakker A. de Werd uit het dorp, die aan het werk was. Door het dorp rennend schoot hij links en rechts door de ruiten. Met zijn karabijn doodde hij een hond. De bakker voor zich uitdrijvend zocht J. van K. vervolgens de fami lie C. v. Vorstenbos op, bekenden van hem. Zonder verdere waarschuwin gen schoot hij mevrouw Vorstenbos twee maal in de rug en haar zoon in de schouder. De vrouw en de zoon liggen ernstig gewond, maar buiten levensgevaar in een ziekenhuis 'n Den Bosch. Bakker De Werd ont vluchtte. De waanzinnige tocht door Rosma len ging door. De amok-mafcende Van K. toog al schietend naar ver derop wonende familieleden van de Van Hese heeft alle aandelen in zijn bezit en ondergebracht in de BV "Palace". Na maandenlange onder handelingen er waren uiteindelijk nog drie andere gegadigden overge bleven werd gisteravond laat de overneming een feit. Het is niet de bedoeling van Van Hese in de toekomst van "Pa lace" een danspaleis te maken. Hij wil dit befaamde hotel-restaurant zijn huidige status laten behouden. Het zal wel worden aangepast aan de eisen, die tegenwoordig aan zo'n be drijf worden gesteld. Voor het perso neel betekent deze overneming geen verandering, er zullen geen ontslagen vallen. Van Hese: „Eerder kan op een uitbreiding van de vaste staf worden gerekend". Met Van Hese gaat de huidige directeur J. S. G. v. d. Anker de directie voeren. Zie ook pag. 7. Dat krabben, schuren, jeuken is voor U hinderlijk, maar voor Uw huisdier een bezoeking Behalve vlooien (waarvoor ongevaar lijke bestrijdingsmiddelen)kan het ook gebrek aan bepaalde vitamines zijn. Daarom in de WEEKAANBIEDING de zo langzamerhand vermaarde vita minetabletten voor hond en poes, te gen kennismakingsprys; TRIOZON-TABLETTEN normaal 3,00, deze week 2,47 Ook bijzonder aan te raden bij een overmatige haar-uitval Deskundige adviezen, gebaseerd op jarenlange ervaring, bij weet heeft Nieuwe Rijn 50 Tfn 2 08 24 (0 17 10] NOORDWIJK Een wagen vol geladen met kampioenen reed gister avond, na afloop van het derde en beslissende treffen tussen zaterdag- amateurkampioen Noordwijk en zondagtitelhouder RBC, door de Noordwijkse straten naar de instuif in het Lido theater. Vooraf gegaan door het muziekkorps Crescendo en gevolgd door een schare juichende supporters. Zelfs de grootste voet balanalfabeet kon toen wel op z'n vingers natellen dat de Noordwijk se roodwiltten de algehele landstitel door een 2—1 overwinning had den ingepalmd. Voor het eerst in de zeventienjarige geschiedenis van de afdeling Leiden van de KNVB be reikte een club uit deze afdeling de ze hoogte. Het werd in Lido een vol, warm maar oergezellig feest. "Nou voor mij was het geen punt hoor. Natuurlijk zouden ze kam pioen worden. De bloemen met een kaartje proficiat stonden bij mij al op tafel", zei de echtgenote van Jaap van Kesteren, toen de suppor ters in de hal van het Lido de kampioenskaravaan stonden op te wachten. "Maar vanavond zijn wij (de vrouwen) aan de beurt, we gaan lekker feest vieren dat hebben we wel verdiend want we hebben ze zoveel avonden moeten missen". Het was een blye chaos, dat eerste uur van de instuif. Iedereen felici teerde iedereen en aan een pilsje was nauwelyks te komen, zo vol was het. Tussen al die blije mensen een te leurgesteld gezichtje dat van Pieter (de zesjarige zoon van de grensrech ter, niet vanwege de titel of het bier maar wat is nu een feest zonder pa tat. Dat verzuim werd goed gemaakt want gisteravond kon natuurlijk al les en daarna liet Pieter zich gewil lig door de hossende feestvierders ronddragen. Lang, heel lang nadat burgemees ter Bonnike de hoop had uitgespro ken dat Noordwijk volgend jaar de ze prestatie "22.000 Noord wij kers zyn trots op u" zou herhalen vielen de deuren van het Lido achter de laatste feestvierders dicht. De race naar de volgende titel is al weer begonnen. (Foto Jan Holvast) Bakker De Werd. die door de dader een uur lang als gijzelaar op zijn tocht werd meegenomen. AMSTERDAM Het brood zal binnenkort onvermijdelijk weer duurder worden. Dat komt omdat de tarweprijzen over de hele wereld enorm stijgen. Als gevolg daarvan zullen daarop ook de prijzen van vlees, eieren en melk hoger worden. De wereld-graanmarkt is flink in beroering. De tarwevoorraad in de wereld is in geen twintig Jaar zo klein geweest. En dat terwijl de vraag on voorstelbaar groot is. De grootste graan exporterende landen In de wereld hebben nauwe lijks nog wat te koop aan te bieden. Zelfs als er de volgende maand, wanneer de oogst binnenkomt, een ze kere rust op de markt zal intreden, zullen de graanprijzen naar ver wachting hoog blijven. DEN HAAG De ARP-tweede- kamerleden Roolvink en De Boer zijn van plan minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) vragen te stellen over de buitenbussen in Ha zerswoude, die de PTT aldaar op meer dan 800, meter van enkele hui zen heeft geplaatst. De bewoners van deze huizen in de wijk Rietveld zijn hierdoor verplicht om eerst een rivier per boot over te steken en dan nog eens enkele hon derden meters te lopen. Een reis, die met het risico dat de bus leeg is. ze ker een half uur in beslag neemt. Na het bekend worden van dez? situatie had burgemeester Ten Heu velhof van Hazerswoude contact op genomen met de ARP-tweede-ka- merfractie, omdat gesprekken met plaatselijke PTT-vertegenwoordlgers waren vastgelopen, omdat dezen ver klaarden dat het hier ging om lan delijke maatregelen. Na deze hulp kreet togen gisteren beide kamerle den naar Hazerswoude om zich ter plaatse op de hoogte te stellen. Bij de tocht over de rivier hanteerde Roolvinik zelf de roeispanen. Na afloop verklaarde hij begrip te hebben voor de 21 klagers over deze „service" van de PTT. Voor hem was het duidelijk dat Je boeren die toch al 'n druk leven hebben niet voor zoiets van een half uur vrije tijd kon beroven. Daar kreeg de rijkspolitie van Ros malen hem in het zicht, inmiddels door inwoners van het dorp gewaar schuwd. De dolgedraaide v. K. open de onmiddellijk het vuur op de po litieauto, schoot door de portieren en miste twee agenten op een haar. Een tweede wagen was zijn volgen-de doel wit. Een schot pal door de voorruit zou dodelijk voor de bestuurder van die auto zijn geweest als de kogel niet op een ruitenwisser was afgeketst. Op grote afstand van de maniak loste de politie een revolverschot, dat Van K. volgens getuigen, heftig deed schrikken. Vrijwel onmiddellijk daarna maak te de man een einde aan zijn leven door zich zelf door het hoofd te schieten. De man heeft tijdens zijD tocht door 't dorp ongeveer 30 scho ten gelost. Voor zover bekend had Van K. geen ruzie met de bekenden in Rosmalen. Van K. is nooit in een psychia trische inrichting verpleegd. Evenmin is er iets bekend van geestelijke in stabiliteit. Ook de herkomst van de wapens is onbekend. MIAMI BEACH Tijdens dit weekeinde doet wereldkampioen (prof)schaatsen Ard Schenk in Ro- tonda in de Amerikaanse staat Flo rida mee aan een zevenkamp. Dat is een door televisiemaatschappijen be dachte (en betaalde) strijd. Vieren twintig sportlieden komen uit in zeven verschillende takken van sport, waarin zy géén specialisten zijn. Het zijn 19 Amerikanen, 3 Cana dezen. de Oostenrijkse ski-vedette Karl Schranz en Ard Schenk. De be kendste sportsterren onder de Ame rikanen zijn de atleten Bob Seagren, Jim Ryun, Lee Evans en Brian Old- field, zwemmers Don Schollander en Mike Burton, basketballers John Havlicek en Jim McMillan en ijs hockeyer Stan Mikita. Uit Canada komen drie ijshockeyers, onder wie Gil Perreault. Van tien sport-onderdelen mogen de deelnemers er zeven kiezen. Schenk, die zich wel degelijk voor dit evenement een trainingspro gramma heeft opgelegd („de eerste prijs is tenslotte 15.000 dollar en als Je in de finale komt in februari kun je 25.000 dollar verdienen") heeft voor de twee loopnummers, zwem men, wielrennen. gewichtheffen, bowling en golf gekozen. Vorig Jaar won Seagren. Vanaf f9805,incl. b.tiw. Korevaargarage b.v. Showroom: Korevaarstraat 19 Leiden - Tel.: 01710—42146* Donderdagavond - Koopavond DEN HAAG Wederom heeft 'n nieuwe zeezender zich genesteld op de Noordzee. Het is Radio Neerlan- dia, die in de loop van volgende week gaat uitzenden vanaf de Amigo, het schip van Radio Caroline, waar op ook al de Belgische zender Ra dio Atlantis zit. Haagse zakenlieden treden op als sponsor voor deze com merciële zender, die zich wil toeleg gen op een „nostalgisch repertoire". NOORDWIJK Drie Engels spre kende mannen hebben vanmorgen een gewapende roofoverval gepleegd op de Bondsspaarbank aan de Voor straat in Noordwijk. Ze zyn er met een bult van naar schatting enkele duizenden guldens vandoor In een lichtblauwe Ford Capri. Het drietal, volgens de politie van Noordwyk zuideiyke types, vluchtte in de richting van Den Haag Twee van de drie mannen kwamen met zonnebrillen gemaskerd het bankgebouw binnen, bedreigden het personeel met pistolen en eisten in het Engels geld. Zy kregen het kas geld. dat in een plastic zak werd gedaan De derde man zat buiten in de auto te wachten Volgens een buurvrouw had de auto een Duits kenteken.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 1