Van nature ben ik een erg luie speler IK BEN TE SNEL GESTOPT ircelona mist bij PSV its APPIE HAPPIE ]or Vreugdenhil: Zeven jaar niet serieus gevoetbald Toto tips Coen Moulijn zet carrière voort bij Xerxes JSPAG 8 AUGUSTUS 1973 NOORDWIJK Car Vreugdenhil, voorzien van een indrukwekkende snor met daar onder een bijna onafscheidelijke pijp, is in zijn uitspraken overduidelijk. Hij houdt niet van „trainers, bestuurders en scheidsrechters, die met generaalsblikken in de ogen lopen", voorspelt dat zijn niieuwe vereniging Noordwijk door zijn komst in de toekomst over het sterkste middenveld van het zaterdagvoetbal kan gaan beschikken en zegt bij zijn oude vereniging, Ter Leede, „slechts twee keer te hebben getraind om kennis te maiken met de trainerIk kon het daar ook zonder trainen gemakkelijk maken. John Eelman Onzekerheid over meespelen Westgeest. Als ik een paar spelers had gepas seerd en uit mijn voorzet was een doelpunt voortgekomen dan zat ik weer enkele weken goed". Aan zelf verzekerdheid ontbreekt het de 27- jarige Noordwijkerhouter beslist niet. Als hij echter merkt dat hij zich door zulke opmerkingen al te zeer op een voetstuk plaatst, mengt hij wat rela tiverende uitspraken door zijn ver haal „Ik voel me beslist geen vedet- kantine van Noordwijk maakte Rudi Bröring met een speelse opmerking echter duidelijk dat aan het spel van Vreugdenhil nog de nodige fou ten kleven: „Wat hij zegt, dat zegt hij, maar counteren kan hij niet". Pas veel later geeft Vreugdenhil zijn medespeler enigszins gelijk: „Ik heb moeite met afspelen. Ik moet nog een middenweg zoeken tussen mijn eigen te. Ik ben eerder wat verlegen". Met sPel en dat van Noordwijk. Zelf houd ik erg van het spel van Van Door Jan Preenen I ensi 1 lijk Vreugdenhil: Noordwijk kan sterkste middenveld krijgen. [OVEN Tegen PSV is aan gekomen waarom FC Bar- orige week nog een poging lan Cruijff te contracteren. ose ploeg, nu zonder Gert at uit goede voetballers, heeft een schreeuwend een goede spitsspeler. ma kreeg wel kansen, maar 0 vaak op stuntelige manier De Eindhovense ploeg had 1 Spanjaarden niet de gele- wervelende show te ls afgelopen zaterdag tegen lsburg dat toen met 7-1 werd De thuisclub was ver- t meest in de aanval maar ~ip een zeer hechte verdedi- Barcelona, waarin de rou- -illego zich met de bewaking lange Edström had belast. de Zweed de enige tref- lereiden want in een opeen- an spelers zag hij René van die overigens te veel voorzetten gaf, vrijstaan, tóe genadeloos uilt: 1-0. stoten van Barcelona, 011- |k geleid door de technisch ?ame Rexach, misten de ht en bovendien speelde Van ls vrije verdediger een uit rol. HEER MVV won in Heer van de amateurclub Heer met 1-0. Het doel punt kwam in de 29-ste minuut tot stand door Hoenen. Er waren 3.000 toeschouwers. de eigenschap „luiheid" is de karak terschets compleet: „Het is zeven jaar geleden dat ik serieus bezig ben geweest met voetbal. Van nature ben ik inderdaad erg lui. Maar sinds Noordwijk een uitdaging voor me is en ik weet dat ik weer voor een plaats moet knokken ben ik hard aan het trainen geslagen". De zelfdisci pline ging zo ver dat Cor Vreugden hil op eigen gelegenheid zijn. conditie op peil bracht. Counteren Hoogstwaarschijnlijk maakt hij morgenavond dan ook deel uit van het Noordwijk-elftal, dat drie weken voor de nieuwe competitie het oude seizoen afsluit met het beslissings duel tegen RBC. Zijn debuut tegen Ajax (Vreugdenhil nam in dat duel de voorbereiding voor zijn rekening van het door Bogers gescoorde tegen doelpunt) en de wedstrijd tegen De Volewijckers rechtvaardigen die ver wachting. Tijdens het gesprek in de Hanegem. Een beetje goochelen met de bal, een mamietje naar me toe trekken en dan passen. Het spel van Noordwijk is zakelijker en directer. Er wordt me verweten dat ik te mooi wil spelen. Ik zal me moeten aan passen. In de laatste wedstrijden heb ik het al geprobeerd. Zo gauw ik de bal kreeg speelde ik. Maar daardoor passte ik alleen maar verkeerd en werd ik onzeker". Met de eveneens, zij het een seizoen eerder, van Ter Leede overgekomen Ben Barten („Hij kan een bal goed afspelen") en Kees Karstens („Hij heeft een betere starttechniek, voelt situaties beter dan ik") voelt Vreugdenhil zich echter best thuis op het middenveld van Noordwijk: „Daar komt mijn techniek het beste tot zijn recht". Bewegingstherapeut Cor Vreugden hil (verbonden aan de BAVO in Noordwij kerhout) is echter in de loop der jaren bepaald niet aan één plaats gebonden geweest. Zo gemak kelijk als hij van club veranderde, zo soepel wisselde hij van positie. „Ik voetbal al vanaf het moment waarop ik loop. Ik kom namelijk uit een buurt in Vlaardingen waar je bij wijze van spreken met een bal bood schappen ging doen. Ik ben begon nen bij Zwaluwen, een zaterdagclub. Met mijn veertiende jaar ging ik over naar Fortuna Vlaardingen waar ik in de betaalde jeugd heb gespeeld en in het eerste elftal. Al die tijd was ik keeper. Toen trainer Rinus Goos- sens overging naar SVV ben ik mee gegaan, omdat ik altijd bijzonder goed met hem kon opschieten." Geen contract „Een contract heb ik niet gete kend. Mijn vader raadde het me af. Achteraf ben ik daar blij om. Heel wat kameraden heb ik de vernieling in zien gaan. Jongens, die weinig verdienden en uitgebuit werden. In tussen studeerde ik aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding. Later ben ik naar Arnhem gegaan naar de Christelijke Academie en omdat ik het voetballen niet kon laten ben ik lid geworden van ESA, een vierde klas-zaberdaigdub. Ik was toen al lang geen keeper meer, maar spits speler. Drie jaar ben ik topscorer ge weest. Toen ik wegging stond ESA op de tweede plaats in de tweede klasse. Daarna ben ik in Noord wij kerhout bij de BAVO gaan wer ken. Ik kreeg daardoor ook weer de tijd om in de eerste klasse te gaan spelen. Maar ik wilde niet meteen de beste club uit de omgeving. Daarom ben ik naar Ter Leede gegaan. Niet dat die twee Jaar daar een nare tijd voor me geweest is, maar er was wei nig sfeer en de inspiratie ontbrak om te trainen". Bij Noordwijk raak te Vreugdenhil wel „gemotiveerd," om dat modewoord maar eens te ge bruiken. „Noordwijk vind ik een ge zonde uitzondering in het topama- teurisme. De meeste clubs zien de betrekkelijkheid van voetbal niet meer. Ik ben getrouwd en heb twee kinderen. Het moet niet zo zijn dat je met een gezin achter je alleen voor voetbal leeft". FeyenoordG.A. Eagles NAC—AZ '67 TwenteHaarlem NEC—Utrecht AmsterdamPSV GroningenAjax Roda JC—MVV Den HaagGraafschap TelstarSparta HeerenveenPEC Zw. WageningenVeend. |g|g EindhovenCambuur Q VolendamExcelsior HENGLADBACH Borus- chengladbach heeft gister eigen veld met 4-2 gewon- Real Madrid. Bij de rust tand 3-1. Günter Netzer, die meespeelde, kreeg voor het taal de trofee, die be- iij de titel Westduits voet- ti het jaar. Het scoreverloop ïeynckes 1-0, 14. Santillana Koeppel 2-1, 17. Sieloff 3-1, 78. Koeppel 4-1, 88. ERDAM Feyenoord Aus genfurt 6-0 (2-0). 15. Kris- ■0, 24. Van Hanegem 2-0, 60. sn 3-0, 65. Van Hanegem 4- istensen 5-0, 85. Kristensen chouwers: 17.000. stenrijkers, bij wie Franz de Westduitser Lothar Em- I iieespeelden, konden slechts lg tegenspel bieden. Doelman kreeg slechts een drie- n te verwerken. De linker- HanegemKristensen was el goed op dreef en nam de ore voor zijn rekening. Aus- Horvatic voorkwam een ellger score voor zijn club. SKERK —FC Den Haag het veld van de amateur- 'g ADO/20 uit Heemskerk 'n happelijke wedstrijd tegen met 0-2 verloren. De rust- o-l. In de 28ste minuut Steve Kember met het hoofd, he verkeerd had weggewerkt, uten voor tijd verzilverde ohinson een pass van Hud- fedstrijd speelde zich gedeel- hevige regen - en onweers- Er waren 1750 toeschou- Rotterdam Geruime tijd stond Coen Moulijn in tweestrijd, twijfel de hij, de inmiddels 36-jarige mees ter van de linker flank, al dan niet zijn voetbalschoenen weer op te poetsen. Enkele maanden geleden nog na het afscheidsduel van Faas Wilkes tijdens Xerxes' veteranen- toernooi, ontkende hij hardnekkig ooit weer aan competitievoetbal te beginnen. „Het amateurvoetbal in de eerste klasse is mij te hard", luidde toen zijn argument. Door Piet Ocks Dezer dagen overpeinsde Coen Mou lijn nog eens de mogelijkheden om de zeven kilo extra gewicht die hij aandilkibe sinds zijn afscheid bij Feyenoord, te elimineren. Hij dacht aan Feyenoord 3, het hoogste ama- teurelfibai van de Stadionclub, maar ook aan Xerxes, waar hij zijn glans rijke carrière begon. Om niet te veel aan gewicht te winnen deed hij wat aan tennis. „Maar dat vind ik niet zo leuk", bedenkt hij. Uiteindelijk koos hij toch voor Xerxes. „Dat is een echte amateur- club. Ik speel liever in een eerste dan in een derde elftal", reageert Coen Moulijn begrijpelijk. „Boven dien was Xerxes mijn eerste club". Visser toont zich vooralsnog liever nog niet zo uitgelaten. ,.We moeten afwachten hoe 't met hem loopt. Hij heeft een jaar niets gedaan en zeven kilo zwaarder geworden. Dat gaat wegen op die leeftijd. Natuur lijk heeft Coen Moulijn veel klasse, dat hoeft geen nader betoog. Hij heeft zijn lichaamsbouw mee, maar de toekomst zal moeten uitwijzen hoe hij zich in de eerste klasse houdt. Hij zal er alles aan moeten doen om zich ook op dat niveau goed te kunnen handhaven, want hü weet net zo goed als ik dat het er niet kinderachtig aan toe gaat in onze afdeling." Overigens komt Coen Moulijn voor Xerxes niet op een ongelegen mo ment. Na het vertrek van Rob Meysbers(naar AZ) en Henniie Mi- chielsen (naar Sparta) versterkte Xerxes zich met Hans van der Lin de (ex-Neptunus), die zowel op het middenveld als op de linker flank is te gebruiken. Pim Visser, die als rechtsback van Sparta Moulijn vele malen als di recte opponent tegenover zich zag: „Wat betreft de formatie is de komst van Moulijn geen probleem. Ik kan Hans van der Linde altijd op het middenveld kwijt. Maar nog maals, ook wanneer Coen Moulijn faalt, zal hij genoegen moeten ne men met een plaats in het tweede. Het jaar dat hij als miet actief voetballer beleefde, verveelde hem. „Ik speelde nog wel met de Feyen- oord-veteramen, maar dat vond ik te wedniig. Ze voetbalden bovendien vaak op zaterdag en dan kan ik niet. Dan zit ik altijd met mijn zaak". De drang dreef hem naar het comipetditievoetbal. Tijdens Faas Wilkes' afscheid werd hem al het voorstel gedaan zich weer dn de clubkleuren van Xerxes te tooien. „Toen is dat balletje gaan rollen", herinnert hij zich. „Ik had er ei genlijk wel zin in. Daarbij komt, dat ik de twee trainingen per week goed met mijn' zaak kan combine ren, dat is geen bezwaar. Lang zaamaan werd de band tussen Xerxes en mij weer hechter en deze week ging de kogel door de kerk". Coen Moulijn naar Xerxes, terwijl hiij bij zijn afscheid, omringd met rode en witte anjers in die Kuip, te kennen gaf zijn laatste bindende wedstrijd had gespeeld. Het voetbal bleef hem evenwel trekken, hij be zocht thuiswedstrijden van Feyen oord, Excelsior en Xerxes, waardoor de prifokpJ .«rfrAA/l-q mpar VOdboaT Coen Moulijn, op bovenstaande foto ongewoon agressief tegen Vorwarts. Eelman: RBC zonder Verstraaten moeilijker te kloppen NOORDWIJK, ROOSENDAAL Noordwijk heeft maandag avond op het hoofdveld onder kunstlicht getraind, ter voorbe reiding op het beslissingsduel morgenavond (19.30 uur) tegen RBC. In de selectiegroep ontbraken Jan Willem Bogers en Hans Plaatzer, die gisteren van va kantie zijn teruggekomen uit Oostenrijk en Duitsland. Toch hoopt trainer John Eelman het duo er in de beslissende strijd cm het kampioenschap van neder- land bij te hebben. "Daarom heb ik ze trainingsschema's meege geven. Vanavond zal ik ze onder handen nemen en kijken of ze de opdrachten inderdaad heb ben uitgevoerd. Pas dan kan ik beslissen of ze meedoen". Onze kerheid bestaat in ieder geval nog over het meespelen van rechtervleugelverdediger Hans Westgeest, die tegen RVC, an derhalve week geleden, gebles seerd raakte. "Hans is eerst twee maal per dag behandeld dooi masseur Gr ij zenhout van Haarlem en is de laatste dagen onder handen geweest bij fysio therapeut Schmol in Sassen- heim". Staat achter Westgeests naam nog een groot vraagteken, het optreden van Nieuwkomer Cor Vreugdenhil lijkt vrijwel ze ker. Vooral door het wegvallen van Gerard Duyndam, die door een ernstige knieblessure tegen RBC in Roosendaal waarschijn lijk pas in januari zijn rentree kan maken. "Cor is wel licht ge blesseerd geraakt tegen Jong Amsterdam afgelopen zaterdag maar dat is niet ernstig. Zoals het er nu voorstaat is de kans zeer groot dat hij speelt", aldus Eelman, die ondanks het vertrek v.an Louis Verstraaten bij RBC, op een aanmerkelijk lastiger te- gestander rekent dan inde bei de voorgaande duels: "De nieu we jongens zullen tweemaal zo hard knokken. Het wordt moei lijker dan met Verstraaten. Die voelde zich boven de anderen verheven, wat alleen maar ten koste van 't spel ging". Om zijn woorden kracht bij te zetten wijst Eelman op de verrassende 21 zege, die RBC twee weken gele den boekte op eerste divisionist Helmond Sport. Toch is collega- trainer Vermunt niet al te opti mistisch. "Wij zijn ook Peter Schouw kwijt geraakt aan NAC. Bovendien zijn twee Jongens op vakantie de aanvallers Peg- daems en Gillissen en heeft lin kerspits Lijmbach afgelopen za terdag zijn enkel gebroken, zo dat ik een gelegenheidsvoorhoe de moet opstellen. Het zal voor ons geweldig moeilijk worden. Hoe mooi 'n landstitel ooki s, op dit moment beschouw ik de wed strijd als een nuttig oefenduel, waarin ik de tweede keus kan testen". Maar al mag RBC dan niet favoriet zijn, het heeft wel de gunstigste uitgangspositie. Aan een gelijkspel kunn ende Roo sendalers namelijk voldoende hebben om zich algeheel ama teurkampioen van Nederland te mogen noemen. Eindigt de wed strijd onbeslist dan volgt 'n ver lenging van 2x15 minuten, die volledag moet worden uitge speeld. Heeft zich ook dan geen winnaar gemeld dan beslist het doelgemiddelde dat in het voor deel is van RBC: 52 tegen Noordwijk 4—5. JAN PREENEN. Dat is voor mij geen probleem, wie het ook is. Want als Moulijn bij werd. „Ik ben te vroeg gestopt", be- serieus aanpakken, want ik wil het publiektrekker ziet, is uiteraard zeer Xerxes een paar wedstrijden faalt, denkt hij nu. „Ik kan er gewoon eerste van Xerxes versterken". ingenomen met de overschrijving komt het publiek toch niet meer al- nog niet van buiten. Ik ga het weer Xerxes, dat in Moulijn tevens een van de frele vedette. Trainer Pim leen voor hem". Puttemans snel op 5000 meter STOCKHOLM De Belg Emiöl Puttemans heeft gisteren tijdens internationale wedstrijden in Stock holm de beste seizoenprestatie ge leverd op de 5.000 meter: 13.14.51 minuten. Puttemans ls wereldre cordhouder met 13.13.00. Er werden in Stockholm nog meer goede prestaties geleverd. De Zweed Ricky Bruch won het dis cuswerpen met een afstand van 65.42 meter. De Nieuw-Zeelander Rod Di xon. winnaar van een bronzen me daille tijdens de Olympische Spelen in München, legde de 1500 meter af in 3.38.0 minuten. De Amerikaan Rick Wolhuter voltooide de 800 me ter in 1.45.06. Wereldrecordhouder Dwight Jones (VS) sprong 2.21 meter hoog. De Zweed Kenth Olsson zegevierde op de 400 meter horden in 51.45 secon den.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9