Nu Agnew in zonnetje Volksheld Grivas werd achtervolgde Watergate-eommissie met vakantie gegaan Franse coalitie vertoont breuken Moskou valt uit tegen Chinezen IJverige Arabella Fabriek vervuilde Oude Maas WOENSDAG 8 AUGUSTUS BUITENLAND WASHINGTON Het Witte Huis heeft gisteren geen commentaar willen geven op de bekendmaking van vice-president Spiro Agnew, dat er een federaal onderzoek gaande is om vast te stellen of hij zich aan omkoping, samen zwering en overtreding van de be lastingwetten heeft schuldig ge maakt. Woordvoerder Gerald Warren wilde ook geen antwoord geven op de vraag of de president nog vertrouwen stelt in Agnew. Het bericht van de mogelijke ver wikkeling van Agnew in een schan daal in Maryland sloeg in als een bom. De toen hij later vicepresident werd, nog eens een bedrag van 50.000 dollar. Het onderzoek is ook gericht tegen twee van de naaste vrienden van de vice-president, de bankiers Walter Jones en I. H. Hammerman die bjj de diverse verkiezingscampagnes van Agnew de fondsenwerving heb ben geleid. Naar verluidt heeft de justitie ook het oog op een republikeinse senator van buiten Maryland, terwijl voorts wordt nagegaan of het bureau voor algemene diensten, de federale instel ling die zich bezig houdt met de bouw van overheidsbureaus, bij het onder zoek moet worden betrokken. Agnew is al eens eerder het voor werp geweest van beschuldigingen van onregelmatigheden ten tijde van president heeft zelf met zijn optreden in Maryland. Kort de verkiezingen van 1968, be- kracht ontkend dat hij zich strafbare handelingen schuldig zou schuldigde de New York Times hem hebben gemaakt. Van een aanklacht ls trouwens nog geen sprake. Het gaat om een onderzoek naar de gang van zaken bij het gunnen van bouw contracten in Maryland. Onder lei ding van de federale officier van justitie voor de staat Maryland ge- orge Beall wordt nagegaan of bou wers, bouwadviseurs en architecten in ruil voor bevoordeling geld hebben betaald aan overheidsfunctionarissen in het gebied van Baltimore waar Agnew in het begin van de jaren zestig zijn spectaculaire politieke op komst begon. Agnew, zo beweert een toen hij nog in dienst staat Maryland, 1.000 dollar per week aan steekpenningen ontvangen en dat hij duidelijk en herhaalde lijk in strijd had gehandeld met zijn positie in Maryland. Als voorbeelden noemde het blad Agnews aandeel in een bank in Baltimore en in een kost baar stuk grond. Agnew ontkende toen dat hij zich aan iets onoorbaars schuldig zou hebben gemaakt. Ofschoon de nieuwsmedia in de Sow jet-Unie nagenoeg niet hebben gerept over president Nixon en Wa tergate, was Tass er dinsdag vlot bij om wereldkundig te maken dat er te gen Agnew een onderzoek was inge steld. Het staatspersbureau haalde krant, heeft hieromtrent in Amerika gepubliceer de berichten en uitspraken nauwkeu rig aan maar onthield zich van com- PARIJS (AP) De voorzitter van <le Franse Nationale Vergadering, Edgar Faure, die lid is van de gaul listische partij UDR, heeft in een vraaggesprek met het weekblad „Ex press" te kennen gegeven, dat het Franse kernzwaard geen nut heeft voor de Franse defensie. „Uit het republikeinse bondgenoten. Deze ont wikkelde zich na de kritiek van oud premier Michel Debré op de Franse minister van economie en financiën, Valery Giscard d'Estaing, leider van de onafhankelijke Republieken. Debré verwijt de minister van fi- geen voldoende krachtige oogpunt de nationale defensie maatregelen tegen de inflatie geno- HOUSTON De mascotte van de tweede Skylab-bemanning. de wijfjeskruisspin Arabella, blijkt een ijverig diertje te zijn. In de hoop op een vette buit heeft zij in haar staat van gewichtsloos heid haar tweede net gespon- Astronaut Garriot die zich met de zorg over Arabella heeft be last, kon gisteren trots aan Houston melden: „onze vrien din heeft een helemaal nieuw net gemaakt dat er op het eer ste gezicht net zo uitziet als 'n spinneweb op aarde". Arabel la's eerste net was minder nauwkeurig en zag er volgens Garriot "raar" uit. Als zij niet aan het weven was geslagen dan had haar collega Anita het mo gen proberen. De twee spinnen mogen de reis in de ruimte meemaken omdat de mens wil weten of een wijf- jesspin buiten de aantrekkings kracht van de aarde in staat is haar draden op geometrisch gelijke wijze te spannen. Nu Owen Garriot en Jack Lousma er maandag avond in geslaagd zijn 'n nieuw hitteschild aan de buiten kant van het ruimtelaborato rium te monteren, is men bij NASA er optimistisch over dat de twee bemanning van Skylab de op 59 dagen gerekende mis sie volledig zal kunnen uitvoe- heeft het feit of wij een kernbom hebben of niet strikt genomen geen enkele betekenis", aldus Faure. Hoewel Faure erkent, dat het eni ge belang van het bezit van een kernbom voor Frankrijk is, dat het dan zijn mening kan geven over de wereldvraagstukken, vindt de voor zitter van de Franse nationale ver gadering het aan de andere kant on redelijk, dat Frankrijk „zich over geeft aan de dolle bewapeningswed loop" als West-Duii'tsland de oplos sing van ontwapening verkiest. Deze uitlatingen van Faure, die overigens een herhaling zijn van verklaringen, die hij onlangs bij een bezoek aan de Sowjet-Unie heeft af gelegd hebben te hebben. Top-smokkelaar in drugs door bazen vermoord PARIJS (DPA, UPI) De Parij- se politie is erin geslaagd de iden titeit vast te stellen van een met ko gels doorzeefd lijk in een metalen koffer die elf dagen geleden aan de heftige reactie uit- oevers van de Seine in een Parijse Dit jongetje is één van de honderden 'slachtoffers van 't bom bardement op Neak Long in Cambodja, dat per vergissing door Amerikaanse B-52 bommenwerpers is weggevaagd. Volgens de laatste onofficiële schattingen zijn zeker 700 mensen gedood of gewond. Gisteren deed zich een nieuwe bomaanval per abuis voor. Ditmaal moest het eilandje Jat in de rivier de Mekong het ontgelden. Er vielen daarbij vier doden onder de burgerij en dertien gewonden. Achtervolging in Belfast BELFAST (Reuter) De politie in Belfast heeft gisteren door de straten van de stad een auto achter volgd waarin een bom van vijftig ki lo werd vervoerd. De auto reed tenslotte tegen een blok huizen in het centrum. De omgeving werd onmiddellijk ontruimd. Een half uur later ontplofte de bom, die aanzien lijke schade aanrichtte. Niemand werd gewond. De politie had de wagen verdacht gevonden en bevel tot stoppen gege ven. De chauffeur ging er echter vandoor maar kwam niet verder dan 500 meter. Voordat de wagen tot stilstand kwam werd er een meisje uit geworpen. Twee mannen die daarna wegrenden werden, evenals het meisje, gearresteerd. De bom ontplofte voordat deze onschadelijk kon worden gemaakt door deskun digen. MOSKOU (AP) Het Kremlin heeft dinsdag een felle uitval tegen de Chinese volksrepubliek gedaan en de buitenlandse politie k van Pe king als steeds gevaarlijker veroor deeld. De Chinezen, aldus het Krem lin, zijn volledig afgeweken van het marxisme-leninisme. Tegelijkertijd 'deed een hoogge plaatste woordvoerder in het Krem lin een dringende oproep tot de op bouw van een Aziatisch "collectief veiligheidssysteem", een voorstel dat volgens de Chinezen uitsluitend ten doel heeft de volksrepubliek te om-» singelen. Deze jongste verscherping in de propaganda oorlog van de Sowjet- Unie tegen Peking blijkt uit een uit gebreid commentaar in de Prawda, ondertekend met het pseudoniem "I. Alexandrow", dat soms gebruikt wordt voor politieke verklaringen uit de hoogste kringen van het politbu- ro. Deze felle aanval op China staat in duidelijk contrast met "Alexan- drow's opvattingen over een wereld waarin kapitalistische en communis tische staten nu eindelijk ernst ma ken met de ontspanningspolitiek. Volgens Alexandrow wordt het Vietnamese probleem op het ogen blik geregeld, vormt het Midden- Oosten een gecompliceerde maar oplosbare kwestie en wordt vreedza me samenleving een regel onder sta ten die vroeger door koude oorlog verdeeld waren. Het buitenbeentje, aldus de Prawda, blijft China dat er centratlekampbewwlrstTr "ïto-mtal cf ic eg^„ TT""- Ryan-Braunsteiner aangekomen Tegelijk met deze aanval tegen king heeft Moskou de bondgenoti gewaarschuwd op hun hoede zijn tegen de gevolgen van de dool het Westen. De communistische partij van Sowjet-Unie heeft namelijk hl Oosteuropese bondgenoten opgero pen op te passen voor „ondermjjne de Westelijke invloeden zelfs nu probeert de betrekkingen met Westen te verbeteren". In een uitvoerig commentaar de bijeenkomst van partijleiders het Warschau-pact, vorige week de Krim, dringt het partijblad Pra u da aan op Verhoging van de inspant van de communistische landen hun economieën te integreren moderniseren; De Chinese politiek van de ha; a te wijzen als gevaarlijk, het socialj t me vijandig en gericht op het di ven van een wig tussen de Sowjitf Unie en hun bondgenoten. SS-bewaakster uitgeleverd DUSSELDORP (DPA) Gistel^ Dusseldorp de voormalige co t> op gespitst is de Sowjet-Unie te be nadelen en van zijn Oosteuropese bondgenoten te vervreemden. China "zweert samen" met ka- door Amerika is uitgeleverd op groL, van de beschuldiging van moord i de Bondsrepubliek tegen haar pitalistische staten, "intrigeert" in de ingebracht. De 53-jarige Derde Wereld en maakt overal ge mene zaak met de vijanden van het "socialistische kamp", aldus de Prawda. De onderhandelingen over de spanningen aan de Russisch-Chine- se grens zijn in een hopeloze impas se zijn geraakt. "Constructieve voor- vroi k Oostenrijkse van geboorte en sinds een aantal jaren huisvrouw in An rika, werd bij haar aankomst gear; l° teerd. Volgens een Westduitse offi van justitie was Hermine Braunsti ner tijdens de Tweede Wereldoorl SS-bewaakster in het beruchte confn centratiekamp Loeblinmajdanek, stellen" van Russische zijde zijn Voormalige inwoners van dit kami i "verworpen of veronachtzaamd" door ^en haar ervan beschuldigd d zij duizenden Joodse kinderen vrouwen voor vergassing heeft gesfek lecteerd. Niet alleen de Bondsrepubliek, maar ook Polen waar het conce p( tratiekamp lag heeft om uitlev ring gevraagd van de bewaakst; Oostenrijk heeft dit niet gedaan, o: dat een Oostenrijkse rechtbank vrouw in november 1949 wegens ooet logsmisdaden veroordeeld heeft. Z profiteerde later van amnestie. Hermine Braunsteiner trouwde 1959 met de Amerikaan Russell Ry werd in 1963 Amerikaanse gelokt van de wooerdvoerder van de voorstad werd gevonden. Het bleek gaullistische beweging. Alexandre ^et stoffelijk overschot te zijn van Sanguinetti. die voorzitter is geweest Fransman André Conde- de defensieoommissie tionale vergadering. Hij verwijt Fau re een „dubbelzinnige" politieke po sitie ingenomen te hebben en vijftien Jaar lang de defensie begrotingen goedgekeurd te hebben. Sanguinetti vraagt zich af, of Fau- mine, een internationaal bekende handelaar in verdovende middelen. Condemine stond jarenlang boven aan de opsporingslijsten v. d. Fran se en Amerikaanse diensten ter be strijding van de handel in verdoven de middelen. Hfj gold als een v - HnkWeoriën- van de v°ornaamste organisators van re wellicht stemmen ran toksgeorien de drughandel tesen Zu)d_ teerde kiezers wil winnen geval hij zich kandidaat stelt vo< presidentsverkiezingen van 1976. drughandel tussen Zuid- Noord-Amerika. Hij was naar Zuid- Amerika uitgeweken nadat hij in 1960 wegens een roofoverval in de Waarnemers wizjen er overigens Elzas biJ verstek ter "dood „oo VCi- op. dat er ook een zekere spanning oordeeld. Volgens de politie is hij heerst In de betrekkingen tussen de zeker zes maanden geleden WASHINGTON (AP) De Wa ter ga tecommiss ie van de Amerikaan se Senaat heeft gisteren de eerste fase van zijn hoorzittingen afgeslo ten en is tot niet nader bepaalde datum op reces gegaan. De commissie leden zullen in elk geval niet eerder dan na 5 september, einde van het zomerreces voor het congres, opnieuw bij elkaar komen. Op de laatste dag heeft de Wa tergate commissie twee ietwat verschillende verslagen aangehoord over de reactie van president Nixon toen hem op 15 april werd verteld dat een aantal van zijn belangrijkste medewerkers waren beschuldigd van Gaullisten en hun onafhankelijk- schoten, waarschijnlijk bij wijze van betrokken te zijn in de affaire. DORDRECHT —De rijkspolitie te water in Dordrecht heeft proces-ver- baal opgemaakt tegen Unimills Zwijndrecht b.v. wegens vervuiling met vetzuur van de Oude Maas. Unimills is een olie- en vetverwer- kende industrie die deel uitmaakt van het Unileverconcern. Door lekken in een tank blijkt vorige week vrij dag en zondag een dikke bruine drab in de rivier te zijn gekomen. Het vetzuur heeft een aantal sche pen, walkanten en beschoeiingen Turk veroordeeld Een Israëli sche krijgsraad in Lod heeft gisteren een 23-jarige Turk, tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij werd schuldig bevonden aan activi teit voor de Palestijnse guerrilla-or ganisatie Al Fatach en pogingen om afbreuk te doen aan de veiligheid van Israël. Verkeersdoden In 1971 zijn in de hele wereld ruim een kwart miljoen mensen als gevolg van verkeerson gelukken om het leven gekomen en 7.5 miljoen gewond, aldus een door de Verenigd0 Naties gepubliceerde statistiek. Vijfenveertig procent van de verkeersongelukken gebeurde in Europa, 28 procent in Noord-Ameri ka en 27 procent elders. "afrekening" in opdracht allerhoogste bazen van de Franse onderwereld. De voormalige minister van Justi tie Richard Kleindienst zei da.t Nixon perplex scheen en zeer van streek. Volgens onderminister van Justitie Henry Petersen scheen Nixon ech ter kalm maar wel verontrust. „Ik herinner me dat ik tegen mijn heer Kleindienst zei dat ik zijn kalmte bewonderde", zei Petersen Petersen zei dat hij er persoonlijk bij Nixon op had aangedrongen zijn assistente Haldeman en Ehrlichman de laajn uit te sturen. De president toonde zich ge'iinteeresseerd. Hij zei ja maar dat hij ook verplichtingen te genover hen had", zei Petersen. De beide mannen hebben twee weken la ter hun ontslag ingediend. Advocaten optredend namens pre sident Nixon hebben dinsdag bij dis- trictsrechter John Siricia een lijvig document ingediend waarin de pre- een dagvaarding van Arvchibald Cox, de speciale aanklager inzake „Wa tergate". Deze had geëist dat de pre sident geluidsbanden die op deze zaak betrekking hebben, moet afstaan. De inhoud van het document komt zee; in het kort hierop neer; Als de president gedwongen zou worden de geluidsbanden of met de hand of de machine geschreven con versatie over te leggen „dan zal het van dit ogenblik af niet meer moge lijk zijn dat een president der Ver enigde Staten zijn werk doet". min of meer „hulpeloos" de Chinezen, aldus Alexandrow. Strafprocessen in Mozambique LOURENCO MARQUES (Reuter) Twee Spaanse priesters zullen voor een militaire rechtbank in Mo- aambique terecht moet® staan we- en werd m 1963 staaC geos etoatevtjaaidige activiteit en burgeres. Zij kon worden uitgelev, onderhouden van betrektangen met omdat ze haar verledell biJ het het Prelimo, het bewijdingsfront treden van Amerika verzwegen haj van Mozambique, zo is heden in Lourenco Majrques vernomen. De twee paters, Alfonso Valverde Léon en Martin Hernandez Robles, die lid zijn van de congregatie van de paters van Burgos, hebben al eer der voor een tribunaal getuigd voor twee Portugese religieuzen die be schuldigd waren van staats vijandige activiteit. Volgens de akte van beschuldiging hebben die twee priesters deelgeno men aan een bijeenkomst van in Mozambique verblijvende paters van Burgos, waarop besloten werd te streven naar samenwerking met het Frelimo. De beide paters zouden voorts levens- en geneesmiddelen, aan leden van het Frelimo verstrekt hebben en tenslotte zouden Portuge se militairen foto's van de priesters gevonden hebben in een opleidings kamp verde Leon zou bovendien in zijn Met een enkel woord worden, zijn adviseurs zouden niet preken voor negers kritiek hebben vrijuit met hem kunnen pra ten, zij zouden voortdurend op hun Portugese troepen woorden moeten passen omdat de kans bestaat dat die, over een maand, sident uiteenzet en rechtvaardigt jaar of wanneer dan ook, ineens hij weigert in te gaan op openbaar zouden worden gemaakt. Onrust in Salisbury De Rhod sische politie heeft gisteren hond wapenstokken gebruikt tegen o standige Afrikaanse studenten de universiteit in Salisbury, i dan 100 studenten zijn gearresteei De onlusten begonnen nadat de c ciplinaire commissie had aangedro: gen op de uitstoting van zes stude w" ten en de schorsing van acht vc hun aandeel in niet-gewelddadi demonstraties van vorige week. Uitgeleverd Hermine Ryajure Braunsteiner .tijdens de oorlog I waakster in een nazi-concentratide het Frelimo. Pater Val- kamp, die 15 jaar geleden uitwi >k< naar de Verenigde Staten en daar I de rol van onkreukbare huisvroi r verder leefde, is gisteren uitgelevi aan West-Duitsland om daar terec Tc te staan wegens medeplichtighf uit moord op tenminstè 1700 slacq] offers die in de gaskamers t Derde Rijk zijn omgekomen. uitgeoefend op het optreden vain hun opzette lijke schendingen van de mensen rechten verweten hebben. De twee priesters zouden al 18 maanden in Mozambique gevangen zi/tten. NICOSIA (AP) Iedere stad op het eiland Cyprus heeft een belang rijke straat die naar George Grivas is genoemd. Toch is de man, die nog geen dertien Jaar geleden als een held vereerd werd nu de meest geha te en meest achtervolgde man op het eiland en is hij genoodzaakt in schuilplaatsen te wonen. De Cypriotische president, aarts bisschop Makarios, en het meren deel van de Cyprioten beschouwen hem als een half dwaze oude man die een roemrijk einde zoekt zelfs als hij daarvoor Cyprus in een burgeroor log moet storten. De kleine minderheid die Grivas steunt, vereert hem als een be zield nationaal en militair leider met een standvastig doel het vestigen van "enosis", de aansluiting van zijn geboorteland Cyprus bij Grieken land. Wie is deze controversiële figuur, die een een nationale held was en nu door sommigen van zijn landgenoten beschreven wordt als de verschrik king van Cyprus. Hij is een kleine, oude kalend man met een levensgrote snor waarvan de uiteinden omhoog zijn gekruld en die op een ouderwetse militairistische wijze werd groot gebracht. Hoewel hij in 1898 in Cyprus werd geboren als zoon van een rijke familie van grootgrondbezitters, heeft Grivas toch het grootste gedeelte van zijn leven in Griekenland doorgebracht. Op zijn 57ste jaar al was hij een ge pensioneerd Grieks leger kolonel, verbitterd door het feit dat hij niet voor zijn activiteiten in het verzet erkend werd het verzet in de oor log tegen de Engelsen toen Makarios hem als deskundige op het gebied van guerrillaoorlogsvoering in 1955 naar het eiland haalde. De roem die Grivas in Griekenland werd onhou- den. zou hem iin Cyprus ten deel val len. Hij werd een legendarische, nog levende held voor alle Grieken die in hem de leider zagen van de Grieks-Cypriotische Eoka onder grondse die tegen de Britse kolonia le overheersing had gevochten. Onder de schuilnaam "Dighenis" de naam van een onoverwinnelijke mythische Grieks-Cypriotische held slaagde Grivas in de jaren 1955 1959, ondanks het feit dat hij de meest gezochte man op Cyprus was er toch in uit de handen te blijven van de Britten die 40.000 man op zijn spoor hadden gezet. Maar we derom werd hij na de beëindiging van de Eoka strijd buitenspel gezet, toen besloten werd Cyprus onder zekere voorwaarden onafhankelijk, heid te verlenen. Van een aanslui ting bij Griekenland was geen spra ke. Hoewel de Eoka nooit verslagen werd, was Grivas in 1959 kort voor de onafhankelijkheid toch genood zaakt in het geheim het eiland te verlaten. Bij zijn terugkeer in Grie kenland werd hij als een held ont vangen, de Griekse regering be vorderde hem tot generaal en hij kreeg een staatspensioen. Grivas is een rusteloze man en het is daarom niet verwonderlijk dat hij zich, na zijn terugkeer in Grie kenland. in de politiek stortte. Hij profiteerde daarbij van zijn image als held. Het gelukte hem echter zelfs niet in het parlement te komen, voornamelijk door zijn extreem rechtse denkbeelden en zijn contac ten met de bijna fascistische ver zetsbeweging "X". Hoewel Grivas en Makarios als bondgenoten waren begonnen, in hun strijd voor aan sluiting bjj Griekenland, is er nu een bitter conflict tussen de twee ontstaan. De generaal betitelde het compromis van Makarios, waarbij de laatste afzag van een aansluiting bij Griekenland, als "verraad". Verzoening De twee verzoenden zich echter weer in 1964 toen Grivas voor de tweede keer in het geheim naar Cy prus terugkeerde om de leiding op zich te nemen van het Grieks-Cy priotische leger dat tegen het Turk se deel van de landbevolking vocht. Hij had tevens de leiding van een Griekse legerdivisie die in het ge heim naar Cyprus was gestuurd om het eiland te beschermen tegen een mogelijke Turkse invasie. Cyprus heeft nooit dichter bij een aansluiting gestaan dan tijdens de periode tussen 19641967 toen Gri vas de militaire leider was. Kort nadat kolonel Papadopoulos in 1967 in Griekenland de macht in handen had genomen, werden Gri vas en de Griekse legerdivisie op on eervolle wijze naar Griekenland te ruggeroepen om daarmee te voor komen dat de Turkse regering een ultimatum zou stellen. De Griekse terugtrekking maakte het nu mogelijk de onderhandelin gen over een herinvoering van de grondwet te openen. Vanuit zijn woning in Athene moest Grivas machteloos toezien, hoe Makarios gerugigesteund door de Griekse regering onderhandelde over een compromis op grond van het feit dat een aansluiting met Griekenland wenselijk maar niet uitvoerbaar was aangezien Turkije zich hiertegen verzette. De generaal bleef volhouden dat "een overwinning alleen wordt be haald door zij die durven". Nie mand in Cyprus was dan ook verbaasd toen in september 1971 be richt werd dat Grivas voor de der de keer in het geheim op het eiland was geland, dit maal om de Eoka te reorganiseren en opnieuw de strijd voor aansluiting bjj Grieken land te beginnen. Terwijl de nieuwe Eoka campagne voor overvallen op politieposten en bomaanslagen naar een hoogtepunt voerde, betitelde Makarios de activi teiten van Grivas ah "heroische dwaasheid". In februari van dit Jaar daagde Makarios zijn oude bondgenoot uit om te bewijzen hoe populair hij nu wel is door mee te doen aan de pre sidentiële verkiezingen. Het antwoord van Grivas kwam in de vorm van een nieuwe golf van terroristische tovervallen. HIJ verstevigde zijn campagne om de regering Makarios omver te werpen en steunde daar om de mislukbe poging van dissi dente bisschoppen van de Cyprioti sche kerk om Makarios uit te scha kelen door hem uit zijn kerkelijk ambt te ontzetten. Tegen het einde van de maand ju li kwam de ontvoering van de Cy priotische minister van Justitie Christos Vakis en de aartsbisschop te voegen aan zijn trieste Cyprus- sprak voor het eerst krachtige taal. avontuur. Makarios beweerde deze Hij noemde de ontvoering het be- week dat hij bewijzen in handen had wijs van het "manisch depressieve gekregen dat Grivas leed aan een karakter" van Grivas. De oude ongeneeslijke ziekte, naar wordt man, zei Makarios, stond te sprin- vermoed kanker gen om een "heroïsohe epiloog" toe klier. George Grivas fS7 Nu de onzekerheid voortduurt W ten de Cyprioten benieuwd af. Me krachtig de "epiloog" van de kelt populaire held zal zijn, terrfjtol, hoopt dat Makarios het eiW kan redden van een dreigende N geroorlog. y ?l

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4