EIDSCH DAGBLAD Slachthuis niet dicht Mars tegen verfilming leven Jezus vandaag Leiden krijgt hoog bezoek (nog?) niet DATSUN (EBUTO .eids ollege ïoopt lieuwe lanten kunnen trijgen Radio-actieve-ampul oorzaak opschudding op Haarlems station pJJTo LEIDSCH DAGBLAD Chili ontdekt samenzwering DRIE DODEN IN ROSMALEN ZONNEVLUGJES Aanslag op vliegveld Athene was ons werk 99. /OENSDAG 8 AUGUSTUS 1973 OPGERICHT I MAART I860 34088 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN HAARLEM Op het station in Haarlem heeft gistermiddag het zoek raken van een ampul met een radio-actieve stof eni ge opschudding veroorzaakt. De ampul werd na een onderzoek met een geigerteller teruggevon den in 'n hoekje van een wacht kamer. Vanwege de verhoogde radio-activiteit moest de wacht kamer worden ontruimd en ont smet. De glazen ampul, die in een ver pakking van twee kartonnen doosjes en 'n luchtdicht afgeslo ten blik zat, bevatte één millili ter jodium-131. De stof was af komstig van de chemische fa briek Hoechst in Duitsland en bestemd voor het isotopenlabo- ratorium van het Haarlemse St. Elisabeth's Ziekenhuis waar het voor diagnose wordt gebruikt. Normaal staat er iemand van de spoorwegen op het perron om een dergelijke gevaarlijke zen ding in ontvangst te nemen. Dat was deze keer niet het geval. De conducteur deponeerde daarom het pakje in een voor de trein- brieven en pakketjes bestemde brievenbus en meldde dat vervol gens aan het stationspersoneel. Toen die kwam kijken, was het pakje verdwenen. Vermoedelijk heeft de dief, ïadat de doodskoppen op het impul hem hadden gewaar- ichuwd, de kapotgescheurde ver- jakking en de inhoud in de vachtkamer IIDEN Het Leidse openbaar slachthuis zal blijven aaien, zo heeft wethouder Lijten vanmorgen meegedeeld. it college van B. en W. heeft dit besluit genomen na een landenlang overleg en een intensief bekijken van de mo- |ijkheden. Er zal een actief beleid worden gevoerd wat 'treft het aantrekken van nieuwe klanten en er zal op- j icht worden gegeven voor een nader onderzoek naar de agelijkheden tot het opvoeren van de doelmatigheid. In de Utrechtse Jaarbeurs hallen is vanochtend een zeer groots opgezet congres begonnen van de Jehova's Getuigen. Deze internatio nale 'Goddelijke Zegepraal' zal tot en met zondag du ren. Zoals gebruikelijk op dergelijke congressen gaat het hele gezin inclusief de kleine kinderen en ba by's mee. overwegingen die het college dit besluit hebben gebracht zijn: omstandigheid dat een sluitem- Kploitatie mogelijk is, ook als er grote exporteur bereid wordt ge- den een contract met het slacht- meentelijke werkgroep Openbaar Slachthuis, diile zich beiden somber over de toekomst van het slachthuis uitspreken. Mocht ooit artikel 8 van de vlees- keuringswet worden opgeheven, dan s aan te gaan. Het aspect van de zal het college zich nogmaals bera- fcgelegemheid (er werken momen- den over een 'eventuele sluiting. Ar- 31 ambtenaren en tachtig par- titel 8 bepaalt, dat vlees dat bui lieren in het slachthuis) heeft 'u ten Leiden is geslacht, in Leiden nog- e rol gespeeld ear verder de grote maals moet worden gekeurd, vóór het op het aangaan van contract de belangrijke exporteur Phi- ult Rotterdam. eventuele verlening van het mo- Dlie van de veemarkt aan Lei- heeft op de achtergrond een rol RBAZING in de stad wordt verkocht. Dit artikel versohaft derhalve het Slachthuis de nodige financiën die in de vleesprijzen worden doorbere kend. Dit artikel is er alleen om de slachthuizen in stand te houden. Er wordt al véle Jaren over ge praat om het artikel op te heffen. VORIG JAAR Het slachthuis kwam vorig Jaar orten op tafel liggen, één van het maart in grote moeilijkheden toen de grootste klaart, exporteur Bos, be sloot de slachtaotivoiteiten onder ei gen beheer te gaan nemen. De wins ten die in de betere tijden zijn ge maakt zijn altijd in het slachthuis gebleven, zodat ze de huidige verlie zen kunnen opvangen. Het nulpunt is nog niet bereikt. Mocht het con tract fnet exporteur Philip doorgaan, een contract dat volgens het besluit van B. en W. door de gemeenteraad moet worden goedgekeurd, dan zal er een gemechaniseerde slachtlijn voor kalveren worden aangebracht in het slachthuis. AUTOLAKKEN NIEUWE RIJN 49 LEIDEN nnige perioden ke zonnige perioden en op de ste plaatsen droog weer. Overwe- I matige zuidwestelijke wind. Mi nui temperaturen van 13 graden de kust tot 9 graden plaatselijk het binnenland. Maxima van 19 ak aan zee tot 34 graden (Opgemaakt om 13.30 uur) 9 AUGUSTUS op te 5.13 uvir; onder te 30.16 uur; 1 op te 17.41 uur; onder te 0.30 Die vernieuwing zal 400.000 gul den gaan kosten, een bedrag dat voor de helft door de nieuwe klant moet worden betaald. Een eventuele sluiting van het slachthuis zou miljoenen gaan kos ten. Alleen al aan wachtgelden voor niet elders te plaatsen ambtenaren zouden gigantische bedragen moe ten worden uitgetrokken. Ook dit as pect is bij de besluitvorming van B. en W. van belang geweest. Officieel Datsun dealer voor Leiden e.o Herengracht 79. tel. 33861-20987 Roelofarendsveen e.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713—2866 Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs. adres: Ik word abonnee per 23 aug. 1973 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen in open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214. Leiden KOPENHAGEN Ongeveer 10.000 Scandinaviërs, Fransen, Duitsers, En gelsen, Zwitsers, Amerikanen, Japan ners, Afrikanen en Israëliërs gaan zaterdagavond een "internationale penhagën. mars" door Kopenhagen houden uit protest tegen een obscene film over Jezus. ring, de vervaardiging van de film financieel te steunen. De mars zal be sloten worden met een protestverga dering op het Stadhuisplein van Ko- Dat is vandaag in de Deense hoofd- A f-, stad bekendgemaakt door het "Unge vfrk,aard' daJ da buitengewoon De film zal in Frankrijk worden vervaardigd door de Deense cineast Jens Jörgen Thorsen. Deze heeft zelf kristnes center" (centrum van jonge christenen). Geprotesteerd wordt te gen het besluit van de Deense rege- SANTIAGO De inlichtingen dienst van de Chileense marine heeft de afgelopen dagen subversieve acti viteiten ontdekt aan boord van twee marinevaartuigen, aldus heeft de marine gisteravond bekendgemaakt. De bemanningsleden die betrokken waren bij de activiteiten werden ge steund door extremistische elementen buiten de marine. De marine heeft bekend gemaakt dat een aantal marinemannen is ge arresteerd en voor de krijgsraad zal worden gebracht. DEN HAAG (ANP) Bij een ge- obsceen wordt. De afgelopen maanden hebben veel dd™?U?er0d °nfIuk °P dd„I°nd,,:?s Deense politici en kerkelijke hoog- waardigheidsbekleders bij de regering geprotesteerd tegen het verlenen van regeringssteun. De minister van Cul tuur, Niels Matthiasen, gaat daar niet op in. Hij zegt dat deskundigen van het "staatsfilminstituut" financiële steun hebben aanbevolen en dat hij daar niet tegen in wil gaan. REISBUREAU Doezastr. 30, Leiden Tel. 43612 - 25971 LEIDEN De kamers die de zes ministers van Financiën van de EG- landen by het Leidse Holiday Inn hadden gereserveerd, zijn afbesteld. Het is nu niet zeker of Leiden dit hoge bezoek toch nog zal krijgen. Oorspronkelijk zouden de zes mi nisters op 3 september in de Sleu telstad hun vaste kwartaal-vergade ring houden. Omdat een aantal van hen echter niet kon op deze datum, is de vergadering uitgesteld. Op wel ke datum de ministers nu bijeen zul len komen is nog niet bekend. Men verwacht, dat dit ongeveer eind ok tober zal gebeuren. Of men Leiden echter weer als plaats van handeling zal kiezen is nog onzeker. Het zou vrij ongebruikelijk zijn als de minis ters inderdaad naar Leiden zouden komen. Leiden staat niet op het lijstje van plaatsen waar dergelijke vergade ringen en conferenties gewoonlijk Directeur Perk van Gerzon blijft optimistisch over de toekomst kansen voor zijn bedrijf. Hü ver wacht, dat de aanvraag om uit stel van betaling te krijgen, zal worden gehonoreerd. Dit ondanks het feit, dat een snelle telling heeft geleerd dat de schuldeisers nog zo'n slordige kwart miljoen van Gerzon hebben te vorderen. PAGINA 7 Noordwijk gaat weer in de slag voor het amateurkampioenschap van Nederland. PAGINA 9 Geen gele kaart meer voor spelbederf DEN HAAG In het komende sei zoen zullen de Nederlandse scheids rechters in het betaalde voetbal al leen nog de "gele kaart" tonen bij het geven van waarschuwingen voor gewelddadige hande lingen. De kaart wordt niet meer worden gehouden.' ËrnwoortTOrfer Setóond ln keval van ««genaamde van het ministerie van buitenlandse zaken vroeg zich af waar men de vergadering van 3 sept, in Leiden spelbedervende overtredingen, hoe wel de scheidsrechter dan wel dege lijk een waarschuwing zal behoren had willen houden. „Misschien ln gCT6n- welke moet W" meld aan de tuchtcommissie. Deze commissie bepaalt vervolgens of 'n waarschuwing al of niet volgens het boekingssysteem zal worden behan deld. De nieuwe richtlijnen voor het hanteren van de "gele kaart", vast gesteld door de scheidsrechterscom- missie van de KNVB, zijn uitge vaardigd om de procedure in Neder land meer in overeenstemming te brengen met die in de meeste an dere landen. LISSE De twee kinderen, die De scheidsrechterscommissie wijst maandagavond uit het kindertehuis ex* overigens met nadruk op dat een Ter Beek door hun moeder werden speler, die in één wedstrijd twee- ONTVOERDE KINDEREN WEER TERUG ontvoerd, zijn weer terug in Lisse. De 24-jarige vrouw, Judith van der had het meisje en de Jongen maal een waarschuwing krijgt we gens spelbederf en/of een geweldda- haindeling, een "rode kaart" meegenomen naar haar woning in moet worden getoond, hetgeen In- Rotterdam, waar zij gisteravond, door de politie werden gevonden. De moeder en de twee vrienden die haar hielpen bij de ontvoering van de kinderen, zijn in arrest gesteld. houdt dat de desbetreffende speler het veld moet verlaten. Dat kan dus ook gebeuren zonder dat de spe ler van tevoren al een "gele kaart" is getoond. Rijksweg 2 in Rosmalen (Nb) zijn gisteravond drie mensen om het leven gekomen. De ware toedracht van het onge luk is nog niet bekend, omdat dege ne die het veroorzaakt heeft, een shock heeft en nog niet gehoord kan worden. De politie vermoedt echter dat zich het volgende heeft afgespeeld. Een motorrijder met een duopassa- giere moet pech gehad hebben en gezien het gevonden gereedschap, ge poogd hebben de motor op de vlucht strook te repareren. Twee personen uit een auto die langs reed, moeten toen hulp gebo den hebben. Op dit groepje zou toen een auto met een chauffeur uit Rosmalen zijn ingereden. De dame die achter op de motor zat en de twee mannen die hulp verleenden, zijn dood. Deze twee mannen kwamen uit Oisterwijk. De motorrijder die uit Amsterdam kwam, is zwaar gewond. BEIROET (UPI, Reuter) Een commando-beweging, die zich "de zevende zelfmoordbrigade" noemt, zou verklaard hebben verantwoor delijk te zijn voor de aanslag van zondag op het vliegveld van Athene waarbij drie doden en 55 gewonden vielen. Het onafhankelijke in Beiroet verschijnende dagblad An Nahar, publiceert een verklaring van de commando's, die gericht is tot de bevolking van de Verenigde Sta ten. An Nahar schrijft dat "de zeven de zelfmoord-brigade" genoemd is naar Joessef al Najjar, een van de drie Palestijnse leiders die nabij een Israëlische commando-aanval op Beiroet op 10 april werd gedood. In de verklaring werd gezegd dat de aanval van zondag gericht was te gen "het Amerikaanse vliegtuig nr. 840 op weg naar Tel Aviv" Op de Griekse autoriteiten werd een be roep gedaan de aanvallers te behan delen als "krijgsgevangenen". Ge waarschuwd werd, dat de daders niet mogen worden overgeleverd aan de Amerikaanse en Israëlische in- 1 ic h tingend iensten "Wij hebben ontdekt dat wij ons moeten beginnen te verdedigen te gen al degenen die ons willen uit roeien als wij bij u begrip willen wekken voor onze zaak". De groep zei, dat het niet haar gewoonte is onschuldige kinderen, vrouwen en mannen te doden. Zij gaf het Ame rikaanse volk er de schuld van dat het de groep dwingt dergelijke me thoden aan te nemen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 1