WIELERRONDES SASSENHEIM^--'- (CHTER DE RUG LISSE ALLERLEI LISSE \L erzadigingspunt bloemenmarkt nog niet bereikt Sparen op tijd brengt altijd profijl STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK VTERDAG 4 AUGUSTUS 1973 STREEK PAGINA 3 DACBLAD VOOR LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD EN OMSTREKEN Uitgave: Lei.dscti Dagöiaa B.V Witte Singel l - Leiden Postbus 54 Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement 0,20 Kwartaalsabonnementf 27,45 Per Post f 29,85 Losse nummers f 0.40 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen By automa tised e overschryving geen admi nistratie- en incassokosten Nabezorgnng tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 JNSBURG Mr. P. P. A. Teu- voorzitter van de Vereni- 'De Nederlandse Bloemisterij", gistermiddag tijdens de ope- van het Rijnsburgse corso: I Tenbeelden en Bloemen" in de Ine van "Flora" nadrukkelijk acht gevraagd voor de groeien- iroduktie van bloemen en het ni |eem van de afzet daarvan. Nog vier jaar geleden, stelde hij, ia oeg de totale Nederlandse vei- cizet f357 miljoen, vorig Jaar dit cijfer al f 661 miljoen en kan op basis van de cijfers het eerste halfjaar gerekend f len op een omzet die de f 800 nadert. II unissen constateerde, dat deze meerdere produktie te danken is, aan de ondernemingsgeest van de kwekers en de resultaten van on derzoek en voorlichting, die onder meer hebben geleid tot verbetering van werkmethoden, hogere opbrengst per vierkante meter, doeltreffender ziektebestrijding, groter assortiment en beter verpakking met daardoor versnelling van de afzet. De om schakeling uit andere sectoren naar de bloemisterij heeft bovendien een stroomversnellingseffect gehad. Als nieuwe vakgenoten zijn deze produ centen van harte in de gelederen van de bloemisterij welkom. "Wij zien echter soms", zei hij, "dat bloembollentelers, die zich ook met de snij bezig zijn gaan houden, nog niet ten volle de voordelen heb ben ontdekt, die de bloemenveilin gen kunnen bieden. Uit de bloembol lenwereld zijn zij andere verhande lingsmethoden gewend. Zij menen, dat zij zich voor een bepaalde perio de op termijn via contractteelt, wat meer financiële zekerheid kunnen verschaffen. De bloemenveilingen daarentegen trachten voor de telers het gehele Jaar door de hoogst mo gelijke dagprijzen voor hun bloemen te behalen. Hun ervaringen met con tractteelt zijn in het algemeen niet zo gunstig geweest. Dit is dan ook de reden, dat wij op dat terrein waak zaam blijven en de vinger aan de pols houden". Teunissen stelde nadrukkelijk, dat de bloemisterij onbevangen staat te genover initiatieven om voor kweker en handelaar oplossingen te beproe ven. Daarom is met grote instem ming het streven van "Flora" be groet op dit terrein verder te komen. Het ziet er naar uit, dat voor gro tere partijen in bepaalde verpak kingseenheden, onder eerbiediging van het prijsmechanisme van de vei- lingklok, een afdoende regeling in werking zal treden. Bij de ex perimenten tot aanpassing van de verhandeling van potplanten via de veilingen zijn reeds opmerkelijke resultaten bereikt. nog niet is bereikt. Er moeten dicht bij huis nog enorme verkoopkansen liggen. Dat blijkt duidelijk uit het jaaroverzicht voor snijbloemen van het Produktschap voor Siergewassen over de afzet in Nederland: 5% van de huishoudens koopt elke week een bloemetje, 79c één keer in de twee weken, 159c één keer in de 2 a 3 we ken, 179c éénmaal in de 3 a 5 weken, 28% één keer in meer dan 5 weken en 289c koopt nooit een bloemetje. De commissie voorlichting bloemen en planten van de Vereniging ..De Nederlandse Bloemisterij" heeft te gen de achtergrond, dat reclame steunt op marktonderzoek, het "Volle Vazen Plan" gebracht en brengt met een V.V.P.-demonstratiewagen de bloemen dichter bij het publiek om te laten zien hoe eenvoudig het is met bloemen sfeer in huis te schep pen. "Met uw corso brengt u die zelfde reclameboodschap massaal op een wel zeer indringende wijze en u hebt bewezen daarbij het nemen van grote risico's niet te schuwen. Dit is een uiting van de pioniersgeest, die in uw gebied vaardig is", consta teerde Teunissen. Tenslotte wees "De Nederlandse Bloemisterij"-voorzitter erop. dat dit Rijnsburgse pionierswerk zich uit strekt tot het buitenland. Nederland se bloemcorso's werden reeds enkele malen in Duitsland getoond en bij de voorbereiding van de Hollanddag op 15 september in Hamburg bleek, dat Hemmes daar vorig jaar reeds con tacten had gelegd, waardoor het cor so "Sterrenbeelden en Bloemen" op deze dag ook in deze stad te zien zal zijn. Ten aanzien van de kansen op de Engelse markt constateerde de Nederlandse landbouwraad in Lon den. ir. De Vries, dat er met grote voorzichtigheid en geduld op de lan gere termyn voor de Nederlandse bloemenhandel wel kansen liggen. Teunissen wenste alle kwekers en handelaren toe. dat de inspanningen om de Engelse markt weer interes sant voor onze bloemen te maken eerlang met succes zullen worden bekroond. WELK PROFIJT ZIET U MAAR: 4'/2% rente voor dagelijks opvraagbaar 5 rente voor V* jaar opvraagbaar 6 rente voor 1 jaar opvraagbaar 7 rente voor 2 jaar opvraagbaar 5 rente met de Zilvervloot PLUS 10% premie Verdere inlichtingen bij de Kantoren: KATWIJK AAN ZEE - Princestraat 26 W. de Zwijgerlaan 59 School Suurmondstraat 1 KATWIJK AAN DEN RIJN: Asterstraat 144 De viswedstrijd voor de jeugd die het afgelopen weekeinde gehouden werd, was voor de speeltuinvereni ging "Kindervreugd" een geslaagd evenement. Het was Jos van Elk die zo geluk kig was een stekelbaars van maar liefst 15 cm lang te vangen. De con trolecommissie rende heen en weer om de gevangen visjes te meten. De versnaperingen en drankjes die in de pauze aangeboden werden, konden niet verhinderen dat Paul en Peter Rewijk zélf hun aas zaten op te peuzelen. In de laatste fase van de spannen de wedstrijd vochten Ton Grimber gen en Peter van Eijk om de eerste plaats, waarbij de laatste als eer ste uit de strijd kwam. Beten Hoe de vissen beten by de viswed strijd van het college „Advendo" in de Ringvaart aan de Rooversbroe':- dyk, toont de volgende uitslag: A-groep: E. Broekhof met 32 vis sen en 87 punten; A. Duivenvoorden 5257; Jac. van Diest 22—37; A. Van Briemen 17—37; J. van Noort Jr. 1629; G. Spaargaren 48. NOORDWIJK ,X>at het Hare Majesteit heeft behaagd u te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau". Burgemeester mr. J. M. Bonnike zal zelden met zo veel -plezier een koninklijke onderscheiding hebben overhan digd als gistermidag aan gemeentesecretaris W. van Sprang, die herdacht dat hij veertig jaar geleden toetrad tot het edele gilde der ambtenaren. Jhr. A. IV. G. van Riemsdijk, vice-nestor van de gemeenteraad, kon zich dat best indenken: ..Wat is er meer verdiend", vroeg hij zich af. Jhr. Van Riemsdijk sprak niet bij ontstentenis van de nestor van de raad, die meestentijds als woordvoerder optreedt. Maar de prot.-chr. fractieleider G. Vogelaar is nu net de schoon vader van de gemeentesecretaris en om die nu de loftrompet te laten stekenDie familierelatie kwam later ook nog even ter sprake. Loco-secretaris M. Kortekaas "Nu u ridder bent ben ik de oudste schildknaap" had Van Sprang in een bui tengewoon geestige speech een doe-het-zelf koffer aangebo den en raadslid Faase kon niet nalaten mompelend op te merken: „Dan kan z'n schoonvader ook nog eens iets bij hem lenen". Of aannemer Vogelaar dat zal doen? Er waren overigens nog meer gegadigden om het spulletje even te lenen. In zijn dankwoord suggereerde de heer Van Sprang dat de burgemeester dat ook maar eens moest doen. Spreekwoordelijke uitdrukking van mr. Bonnike. als een ver bouwing in de secretarie te duur uitvalt: „Dat kariveitje fiks ik op een achternamiddag". Die achternamiddag was tot op heden -nog niet gekomen en veel ambtenaren wilden dat toch wél eens meemaken. En voor het overige hebben ive nog zelden zoveel mensen op een receptie met een gemeentelijk tintje gezien. SASSENHEIM De Sassenheimse voetbalvereniging Teylingen begint morgen (zondag 5 augustus) aan het oefenprogramma. Eerste tegenstander op het Sassenheimse sportpark is Ryswijk. Aanvang half drie. Zondag ASSENHEIM Uiteindelijk kwam er gisteravond tijdens de vierde en laatste avond van de ii «nheimse wieleravondvierdaagse toch nog één van die na de eerste avonden reeds 'zekere' ars in gevaar. In de groep van 8 en 9 jarigen hield Cornelis Tukker tenslotte nog één punt zijn voorsprong over om tesamen met Theo Koomen (10/11 jaar), Aad Koster (12/13 jaar) Übert Helmus (14/15 jaar) de nieuwe witte truien voor de winnaars te mogen aantrekken lit handen van Jeugdrecreatie-bestuurslid A. G. Hogenboom de 'gouden' medaille te kun- ontvangen. gj melis Tukker werd ernstig be-' door Egbert Dijkstra. In het le onderdeel, de achtervolging één ronde (ruim 400 meter), ra met 58,7 sec. de snel- >e|fai wanneer zich tussen hem en Cornelis Tukker nog één ren- had kunnen scharen, was ilt|ndzege niet naar Tukker maar Dijkstra gegaan omdat het •nt zegt dat in geval van 'n aantal punten de beste achter- igstijd de doorslag geeft. Cor- Tukker nestelde zich met een verschil van 0,2 sec. echter zélf ach ter Dijkstra. Van alle deelnemers aan deze vijf de Sassenheimse wieleravondvier daagse, opnieuw door de wielerver eniging Sassenheim en Omstreken georganiseerd in het kader van de activiteiten vamide Stiohting Jeugdre- oreatie, slaagde er slechts één in al le ritten winnend te beëindigen. Die eer was weggelegd voor Albert Helmus. Zes keer kwam hij voor een race aan de start, zes keer flits te hij als eerste of snelste (in tijd) Keuze uit 8 spaarvormen Rentepercentage 4\ tot 71% over de streep op de door het goe de weer uitstekend berijdbare gras- baan van het sportpark. Zijn voor sprong op nummer twee in de oudste groep, Albert Koppier, spreekt voor zichzelf: 3015. De laatste uitslagen en eindstan den zijn: 8/9 jaar: achtervolging: 1. Egbert Dijkstra 58,7 sec., 2. Corne lis Tukker 58,9, 3. Arjan van uorp 59,7, 4. Tonny Verbree 60,7, 5. An dre van der Berg 63,2. Eindstand: 1. Tukker 23 punten, 2. Dijkstra 22, 3. Van der Berg 10, 4. Van Dorp 9, 5. Verbree 9. 10/11 jaar: klassements wedstrijd over 2 ronden (4 klasse menten) 1. Theo Koomen 14 pnt., 2. Rob Burgmeijer 12, 3. Kees van der Ploeg 9, 4. Redboth Ciggaar 5. Eindklassement: 1. Koomen 26 pnt., 2. Burgmeijer 21, 3. Ciggaar 15, 4. Van der Ploeg 15. 12/13 jaar: sprint 1. Aad Koster, 2. Gert van der Luit, 3. Paul Burgmeijer. 4. Koos Burg meijer. Afvalwedstrijd: 1. Koster 2. Van der Luit, 3. Koos Burgmeijer, 4. Paul Burgmeijer. Eindstand: L. Koster 31 punten, 2. Van der Luit 23, 3. Koos Burgmeijer 12, 4. Paul Burgmeijer 11. 14/15 jaar: sprint: 1. Albert Helmus, 2. Albert Koppier, 3. Martin Koomen, 4. Martin Kroon. Eindstand 1. Helmus 30 punten, 2. Koppier 15, 3. Kroon 12, 4. Koomen Van links naar rechts prijswinnaars Cornelis Tukker, Theo Koomen, Aad Koster en Albert Hel mus. (Foto Jan Holvast) f ADVERTENTIE agen voor onze nieuwe werkplaats ONSTRUCTIE BANKWERKERS (Voor goede krachten hoog loon). STINGH STAALBOUW B.V. itraat 8596 - Katwijk aan den Rijn loon 01718—71556 of 13219. De traditionele koppelwedstrijd, die het vierdaagse fietsfeest voor de jeugd besloot leverde een overwin ning op voor "gastrijder" Ted van Ruiten met Redboth Ciggaar. Het duo Albert Helmus/Jeroen van Nobe- len eindigde als tweede. De Stichting Jeugdrecreatie Sassen heim heeft het merendeel van de activiteiten met de wieleravondvier daagse afgesloten. Hoewel er officieel nog een week is te gaan voor de volijverige organisatoren, is er kwantitatief nog maar weinigte beleven. Kwalitatief zijn de nog resterende programma-onderdelen evenwel zéér de moeite waard. Om te beginnen is er vanmiddag op een rond 400 meter lang parcours op de GladMenstreek-Narcissenlaan-Tul- penstraat de eerste Jeugd-wieler- ronde met ruim 100 deelnemertjes uit geheel Zuid-Holland in de leeftijds groepen van 8 tot en met 13 Jaar (de 8 en 9 Jarigen rijden in deze officiële KNWU wedstrijd 5 kilome ter, de 10 en 11 jarigen 10 kilome ter en de 12 en 13 Jarigen 15 kilo meter; alle groepen starten afzon derlijk) met de eerste start om één uur en de laatste (de zesde) finish waarschijnlijk eerst drie tot vier uur later en verder zyn er volgen de week zaterdag nog twee grote sportevenementen: de sport en spel- dag voor jongens en meisjes van 9 tot en met 11 en 12 tot en met 14 Jaar (op het schoolsport veld, aan vang 10 uur) en het zwemfeest (in zwembad De Wasbeek van 2 tot 4 uur 's middags voor de leeftijds groepen 5 tot en met 10 Jaar (spel) 8 tot en met 12 Jaar (wedstrijd) en 13 tot en met 16 Jaar (wedstrijd) LISSE Op de provinciale club- kampioenschappen in Mid den- Beemster werd de ruitervereniging "Sint Hubertus" uit Lisse reserve- kampioen met slechts negen en een halve punt achterstand op haar buurvereniging „De Venneperters, die kampioen werden. Na meer successen in Hoofddorp, en Middenmeer, heeft de ruiterver eniging van 't oranje comité Sassen heim een uitnodiging ontvangen om een demonstratiemiddag te verzor gen met medewerking van de pony club "Roeleway" uit Lisse. De namen Meeuwissen en Bauman kwamen in de uitslagen vna de verschillende concoursen meer malen voor. Deze successen hebben de win naars te danken aan de goede trai ning van de instructeurs Wijsman en Van de Berg. Het resultaat was dat K. Elferdnk en P. Meeuwissen verhoogd werden naar de midden klasse dressuur. B-groep: J. Knook 1630: C. Jan sen 1924; J. de Vos 918; Fr. van Dijk 814; A. Timmers 413 en J. Ruigrok 4—12. Concerten LISSE Deze maand zullen er in de St. Agathakerk in Lisse twee con certen worden gegeven. Charles de Wolff komt op zaterdag 11 augustus met een drie-delig programma. Ter gelegenheid van het honderdste ge boortejaar van Max Reger speelt hij enkele composities van deze meester. Dan vervolgt hij met twee werken uit de Franse school, van Cesar Franck en Messiaen, terwijl het der de onderdeel van het programma be staat uit Bach. Aanvang kwart voor acht precies. Zaterdag 25 augustus concerteert Jet Dubbeldam, terwijl Jan Schmitz en Hans van Nieuwkoop zullen spe len op de respectievelijke data 8 sep tember en 14 oktober. Al deze concerten worden georga niseerd door de orgelkring van de Bollenstreek. 12 augustus volgt de ontmoeting met het Zoeterwoudse SJZ en woensdag 15 augstus gaat Teylingen in Oegst- geest op bezoek by UDO. Aanvangs- tyd hier kwart over zes. Haven LISSE Consumentenmarkt „De Haven" in gebruik genomen. Zonder enig officieel gedoe of han deling is donderdagmorgen door de directie de consumentenmarkt „De Haven" op de hoek Grachtweg/ Kapelstraat in gebruik genomen. De directie hield des morgens receptie voor genodigden en zakenrelaties, waarby velen hun gelukwensen kwa men aanbieden. Van de zyde van het gemeentebestuur merkten we op wethouder P. van Leeuwen, voorts het dagelijks bestuur van de midden standsvereniging ..Alverha" en an dere deputaties. Niet alleen de di rectie. doch ook de architect de heer Horsman uit Heemstede, als ook de aannemer fa. Valk te Llsserbroek werden gecomplimenteerd met het bereikte resultaat. De zeer keurig in gerichte consumentenmarkt dwong aller bewondering af door de over zichtelijkheid en opstelling der arti kelen, terwijl het uitwendige van het fraaie gebouw ook geprezen werd! Des middags om half 2 namen de klanten het nieuwe gebouw in ge bruik door allerlei inkopen te doen. De toeloop was voor de directie on voorstelbaar groot te noemen. Ook donderdagavond (koopavond) was er een enorme belangstelling. De Jeugd ran Lisse heeft reeds op woensdag een voorproefje van de opening mo gen beleven door mee te mogen rij den met het feest-trammetje dat hen door Lisse's straten bracht! Vakantiespelen Deze week was het de beurt van de Lissense jeugd om zich te verma ken met alelrhande seplen en acti viteiten, georganiseerd door het co mité "Vakantievreugd voor de jeugd". Donderdag kon de laatste, maar niet de minste gebeurtenis plaatsvinden in dit kader. Om half negen 's ochtends werden de kin deren met een grote boot vanaf de Ringvaart naar "Drie Vlieten" ge bracht in Voorburg. Daar kregen zij een hele dag plezier voorgeschoteld en pas om zes uur 's avonds kon men de kinderen weer aan wal zet ten in Lisse. Eerste paal De werkzaamheden in voorbereiden de zin voor de bouw van het nieuwe winkelcentrum "Poelpolder" zijn nu zover gevorderd. dat vrijdag 3 augustus 's middags om vier uur de eerste paal in de grond geslagen kon worden. Vissen

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3