Sterrenbeelden naar Leiden... en bloemen op weg Visscher zorgt met zege op Hordijk voor sensatie OORDEEL VAN CORSO-JURY Rijnsburgse corso een zee van bloemen Piet van Katwijk rijdt broer Fons bijna publiek in In Open Leidse tenniskampioenschappen DudokvanHeel/Asopos Mi"(,crdoden in finale van achten inW.-Dui MEE OP VAKANTIE PAGINA 10 VARIA ZATERDAG 4 AUGUSTUS 10! f LEIDEN De verrassing van de zesde dag van de Open Leidse Ten niskampioenschappen was wel de sensationele overwinning van Klaas Visscher op de als eerste geplaatste Jan Hordyk in straight sets. Klaas Visscher liet zich niet imponeren door de naam Hordijk en begon vol slagen onbevangen zes games achter elkaar te scoren. In minder dan geen tijd stond Hordijk met 6—0 achter, voordat hij in staat was de opmars van Visscher een halt toe te roepen. In de voorafgaande set had Hordijk veel moeite met de verraderlijk fore hand topspin geslagen ballen die Visscher steeds op zijn back-hand afvuurde. Zijn antwoord op deze ballen was vrij aarzelend en tenslotte koos de nationale kampioen voor zijn returns de slice. Dit had niet meteen het gewenste effect. Toch slaagde Hordijk erin om zich iets uit de wurgende greep van Visscher te be vrijden. Hij kwam terug tot 2—0 en 44, maar zijn zwakke, vaak slecht geplaatste volleys leverden voor de snelle Visscher niet al te grote pro blemen op. Bij de stand 54 voor Visscher mocht Hordijk serveren, maar Visscher liet zich door niets en niemand meer van de wijs brengen en had aan één match-point vol doende om als held van de dag het strijdtoneel te verlaten, 64. Ook Rolf Thung stelde de plaat singscommissie teleur. In zijn strijd tegen Paul van Min kreeg de als vierde geplaatste Thung het nog veel moeilijker dan afgelopen donderdag tgeen Nico Welschen. Thung won de eerste set weliswaar vrij probleem loos met 63, maar in de tweede en derde reeks kwam Van Min sterk terug. In deze vrij gelijk opgaande fase van de strijd was Thung ech ter niet in staat om de sterk aanval lende en goed serverende Van Min te kloppen. Hij verdween, zij het vrij on fortuinlijk van het strijdtoneel (6—3, 79, 57), na op 76 in de 2e set 3 matchpoints gemist te hebben. De als tweede geplaatste Marian Laudin deed het heel wat beter tegen H. Wolff en won vrij gemakkelijk met 60, 62. Het duel tussen de belde studen ten Louk Sanders en Richard Kas ten werd door velen met grote inte resse tegemoet gezien. De als derde geplaatste Sanders trok door zijn be tere service en zijn meer gevarieerde spel in twee sets aan het langste eind. Gisteren was hetook de dag van de dubbelspelen. Bij de heren in A zorgden de gebroeders Panman voor een kleine stunt door de eerste set tegen het ijzer sterke duo Fleury— Hordijk met maar liefst 6—1 te win nen. Fleury, die in Noordwijk vorige week moest uitvallen wegens een blessure en zich daarom niet in de strijd om de titel in het heren-enkel heeft gemengd kwam met Hordijk in de tweede set knap terug en stelde in de derde orde op zaken: 16, 7—5, 6—1. Bij de dames in A steekt de als tweede geplaatste Trudy Walhof- Groenman in een zeer goede vorm. Tegen mevrouw N. Weurman werd het 60, 60. Judith Salomé, die zich donderdag al moeizaam kwalifi- ficeerde ten koste van An ja Ybema- Lepoutre zal de strijd om de finale plaats aanbinden tegen de als vierde geplaatste Lidy Bielefeld-Jansen Vanneboer. HANSO PAGANO Marktberichten LEIDEN 3/8 Veemarkt Aanvoer: stieren 4; melkkoeien 63; vette koeien 236; vare koeien 38; vette kalveren 23; nuchtere kalveren 1; vette schapen 180; vette lammeren 1012; varkens (zeugen) 38; schrammen 9; biggen 242; gelten 40; ponmies 1; totaal 2087. Prijzen (in guldens per stuk): slacht- stleren per kg gesl. gew. 6.256.30; melkkoeien 14952175; vette koeien 5.006.65; vare koeien 8002000; vet. Wij hebben een Maand doorhalen wat niet van toepassing i ren 175210; zuiglammeren 145175; drachtige zeugen 550775; schram men 140165; biggen 105125; gei ten 2080. Handel: slachtstieren rus tig; melkkoeien rustig; vette koeien traag; vare koeien traag; vette kalve ren redelijk; vette lammeren redelijk; zuiglammeren redelijk; zeugen rede lijk; schrammen redelijk; biggen rede lijk; geiten redelijk. LEIDEN 3/8 Kaasmarkt Aanvoer: 3 partijen Goudse en 3 partijen Leidse kans. Prijzen (ln guldens per kg): Goudse extra kwal. tot 4.80; Leidse tot 6.00. Handel; kalm. straat plaatsnaam: S.v.p. In blofl KOSTEN VAN OPZENDING Voor Nederland. Beigie en Luxemburg De overige Europese landeD uitsluitend per lucntpost KosteD t i.— De praktijk neelt ons geleerd dat de oezorging vaD kranteD U) de Europese en Noord-Afrikaanse landen nog al eens te wensen overlM WU knnnep daarom geeD verantwoording aemen vooi kranten, weiw tijdig op het vakantieadres worden ontvangen. Twee zeges Vollebregts MEDEMBLIK Joop en Robert van Werkhoven zijn, met nog een wedstrijd voor de boeg, reeds zeker van de Nedierlandse zeiltitel in de 470-klasse. Hun zwaarste tegenstan ders, de broers Vollebregt, behaalden op de vijfde zeildag op het LJssel- meer onder Medemblik twee schitte rende overwinningen, maar zij kon den door hun diskwalificatie van woensdag de Van Werkhovens in het algemeen klassement niet meer be dreigen. De stand na de voorlaatste wed strijd is: 1. Van Werkhoven 8,7 punt, 2. Komatsu 24,7 pnt, 3. Vollebregt 26,3 pnt. RIJNSBURG/LEIDEN/LEIDERDORP Het 27ste Rijns burgse bloemencorso met als motto "Sterrenbeelden en Bloe men" is op weg van Rijnsburg via Oegstgeest naar Leiden en Leiderdorp. Een boemenstoet van dertien praalwagens, drieen twintig personenauto's en een oude postkoets getooid met kleur rijke toeven. Zonder overdrijving de mooiste van de laatste jaren. Verblijdend is, dat er aan dit corso een nieuwe, jongere generatie van arrangeurs heeft meegewerkt. Mede daardoor is er wat meer variatie gekomen in het bindwerk. Ontwerper Joop Visser uit Leiden mocht van alle kanten lof ontvangen voor zijn geesteskind "Sterrenbeelden en Bloemen". Voor de arti stieke leiding tekende ook nu weer de Oegstgeester bloemsier- kunstenaar Willem Buurman. Hij heeft er voor gezorgd, dat het bloemenvak met een juweeltje van een show op de weg kon komen. De tienduizenden langs de route zullen vanmiddag zeker vele malen de handen op elkaar brengen voor de kunste naars, die dit kleurrijke "bloemensprookje" met, de vele figu ranten op de wagens gestalte hebben gegeven. Vele duizenden hebben gistermiddag en -avond en vanmorgen in de Flora-hal len de wagens van dichtbij bekeken. Over smaak valt natuurlijk te twis ten. Dat geldt ook voor het oordeel van de bekwame jury onder leiding van de Hagenaar Arie Korpel. In grote lijnen waren we het wel eens met de uitslag. Toch hebben we enige bedenkingen tegen de toeken ning van de prijzen. Waarom kreeg de praalwagen „Leeuw" bijvoorbeeld een eerste prijs en „Sterrenbeelden" een tweede? De eerste wagen had naar onze smaak in tegenstelling tot de tweede veel te weinig toefwerk en was minder mooi afgewerkt en lang niet zo rijk voorzien van bloe men. Verbaasd waren we ook, dat „Steenbok" bekroond werd met een eerste en ereprijs en dat .Boogschut ter" slechts een eerste prijs kreeg. Wanneer we dan tenslotte nog een vergelijking maken tussen de eerste prijswinnaars .Boogschutter" en „Leeuw" dan moeten we toch op merken, dat in deze gevallen de jury toch werkelijk wel mis heeft gegre pen. RIJNSBURG De jury, bestaan de uit W. den Daas (Zaandam), me vrouw A. Schat-Kapteyn (Utrecht), A. Korpel (Den Haag), Th. Bitter (Laren), G. van der Klaauw (Ledden) en G. v. d. Heijden (Alphen aan den Rijn) kende na rijp beraad, de vol gende prijzen toe: Praalwagens: le prijs, ereprijs en mooiste wagen van het corso „Schor pioen" van Coöperatieve Centrale Westlandse Bloemenveiling, eerste menveiling "Flora", Rijnsburg „Tweelingen" van Rabo-Bank, Rijns- burg; „Waterman" van Bloemenstu- dieclub Rijnsburg (met ereprijs); „Postkoets" van Manege Haasnoot, Rijnsburg; „Maagd" van gemeente Katwijk (met ereprijs); Leeuw" van Landelijke Vereniging van Snijbloe menarrangeurs; „Steenbok" van Joe goslavische Verkeersbureau en Lucht vaartonderneming (met ereprijs); tweede prijzen: „Stier" van Chr. La gere Tuinbouwschool Rijnsburg; „Weegschaal" van Personeelsvereni ging "Flora" in Rijnsburg; „Ram" van Cursus bloemschikken en binden van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Rijnsburg en .Sterrenbeelden en Bloemen" van de V.V.V. "Katwijk"; derde prijs: „Kreeft" van Stadt Hüttental en ge meente Rijnsburg; vierde prijs: „Vis sen" van Gezamenlijke kwekers Noordwijkerhout/De Zilk. Personenwagens: eerste prijzen: Groothandel in snij- en droogbloe men P. Zwaan, Rijnsburg, Garage Dijksman, Rijnsburg, Bloemenexport Dat „Schorpioen" - overigens zon der beeld - bekroond werd met het predikaat mooiste wagen van het corso is wel te accepteren al vonden we persoonlijk .Boogschutter" wat geraffineerd bindwerk en kleuren combinatie aangaat een tikkeltje mooier. Misschien heeft lengte van de eerste wagen bij de be oordeling een woordje meegespro ken. Namelijk negen meter zonder trekker. Het zal een heel toer wor den deze praalwagen zonder brokken de lastige bochten in enige nauwe straten van Rijnsburg en Leiden te laten nemen. Daar is wel een zeer vakkundig chauffeur voor nodig! Door de massale gebeeldhouwde sterrenbeelden op het verhoogde voorstuk van de praalwagens werd een prachtig geheel verkregen. Iets anders dan anders en iets wat we nog nooit hebben gezien in een bloemen- stoet. Voor het bindwerk - er hebben bijna honderd vakmensen tientallen uren aan gewerkt - had men een keur C. de Koning en Zn., Rijns burg, ma kelaarskantoor De Leeuw, Rijnsburg (met ereprijs), Nic. den Heyer B.V., exporteurs van snijbloemen, Rijns burg (met ereprijs en mooiste per sonenwagen); tweede prijzen: firma Barmentloo, Voorschoten, garage Vlasveld, Leiden, Rassers Bloemiste rij, Leiderdorp; derde prijzen: Ga rage Noort, Rijnsburg, Autobedrijf Van der Plas, Katwijk; vierde prij zen: Kamsteegs Automobielbedrijven, Oegstgeest, Transportbedrijf C. Olds- hoorn N.V., Honselersdijk, Garage Vlasveld Leiden (2 x), Tapijtcentrum Leiden; eervolle vermeldingen: Ka- rand B.V., Voorschoten, Wijk "Fre- deriksoord", Rijnsburg. firma C. de Mooy en Zn., Rotterdam, Lekkerkerk en Honselersdijk, Beek Assurantiën B.V., Wassenaar, Liam B.V., Leiden- Rijnsburg, Automobielbedrijf Heems kerk, Leiden-Roelofarendsveen, Sla gerij Kikkert, Oegstgeest-Leiden. De personenauto's van het bestuur van de Stichting "Rijnsburgs Bloemen corso" en de bestuursleden Leeuwen burg en Den Haan reden buiten me dedinging mee. Die van Leeuwenburg kreeg wel het zilveren boeket, na melijk de tweede binders prijs. BindersprijzenGouden boeket voor David Nieuwenburg uit Zoetermeer met de personenauto van de groot handel in snij- en droogbloemen P. Zwaan uit Rijnsburg en zilveren boe ket voor Koos Zuidgeest uit De Lier met personenauto van groothandel, im- en export van snijbloemen Cees Leeuwenburg, Rijnsburg. van de in dit Jaargetijde voorhanden zijnde bloemen gebruikt. In allerlei kleuren en velerlei variëteiten: anjers gladiolen, gerbera's, rozen, anthurl- ums, dahlia's, lelies, chrysanten en allerlei planten, terwijl enige wagens getooid waren met massale groenten- en fruitschalen. Bijzondere zorg was ditmaal ook besteed aan de personenauto's. Er waren werkelijk stukjes van grote vakbekwaamheid by met naar bin- nengewerkte bloementoeven. Het bestuur van de Stichting .Rijnsburgs Bloemencorso" met aan het hoofd voorzitter Cees Leeuwen burg en als onmisbare steunpilaar secretaris Niek Hemmes kon met een gerust hart deze kleurrijke bloemen- show de weg op zien gaan. Eerst door Rijnsburg en dan via Oegstgeest en Lelden naar Leiderdorp. Straks zal het corso zeker ook een visitekaartje worden voor het bloemenvak ln Ne derland als het op 5 september door Den Haag gaan rijden ter opluis tering van de feestelijkheden ter gele genheid van het 25-Jarig regerings jubileum van koningin Juliana en op 15 september tijdens de Hollaaid- dag - een presentatie voorbereid door Lou van Burg, de man die enige Ja ren geleden zoveel forure maakte in Duitsland met zijn televisieshows - van de Internationale Gartenbau Ausstellung in Hamburg. Mr. P. P. A. Teunissen, voorzitter van de Vereniging „De Nederlandse Bloemisterij" heeft het Rijnsburgse corso „Sterrenbeelden en Bloemen" gistermiddag ln de „Flora"-kantine in tegenwoordigheid van vele genodig den, onder wie de burgemeesters van Leiden, Rijnsburg, Oegstgeest, Lei derdorp. Voorschoften, Warmond Voorhout en Zoetermeer en de Duitse partner gemeente van Rijnsburg Hüt tental/Geiswerd en de heer Verste gen van het Ministerie van Landbouw en Visserij, officieel geopend. Die openingshandeling verrichtte hij niet alleen, maar met alle geno digden samen. Iedereen kreeg name lijk van de Rijnsburgse bloemenmeis jes, gestoken in vlotte rood-wit-blauw gestreepte tolletjes met witte breed gerande hoeden naar ontwerp van Boutique et Coiffure „Jean Pierre" uit Leiden, een gladiool. Deze moes ten zij bij de wagen van het „Volle LUDWIGSHAFEN Bij sprint- aankomsten in wielerwedstrijden tel len geen broederlijke gevoelens. Dit heeft de 21-Jajrige Fons van Katwijk in de derde etappe van de Ronde van Rijnland Palts moeten ervaren. In de laatste 100 meter van de 149 kilometer lange rit van Mainz naar Ludwigshafen werd Fons door zijn twee Jaar oudere broer Piet bijna het publiek in gereden. Piet van Katwijk zegevierde dus en klom daardoor naar de derde plaats in het algemeen klassement. De Westduitser Klaus- Peter Thaler finishte in Ludwigsha fen als vierde en behield de leiders trui. Krasse maatregel Iedereen die ln Perzië (Iran) en boom van meer dan tien centimeter doorsnee omhakt of uit de grond trekt zal met drie Jaren gevangenis worden bestraft, zo heeft het parlement gis teren besloten. Voetbal NEC heeft gisteravond in 'n oefenwedstrijd te Wezep slechts een uiterst kleine overwinning be haald (10) op de zaterdag-derde klasser WHC. Het enige doelpunt werd gescoord door Blij derveen. "Schorpioen" van de Coöpe ratieve Centrale Westlandse Snij bloemenveiling in Honselersdijk werd, evenals vorig jaar, door de jury bekroond met het predikaat mooiste praalwagen van het Rijnsburgse corso. Vazen Plan" inleveren en werden daar in vazen geplaatst en geschikt door bekwame bloemsierkunstenaars onder leiding van Willem Buurman. Corso-bestuur-voorzitter Cees Leeuwenburg sprak een begroetings woord, waarin hij nadrukkelijk stelde dat dit 27ste Rijnsburgse corso een visitekaartje van het vak moet zijn. Daar is bewust naar gestreefd. Door de grotere produktie is het namelijk nodig dergelijke manifestaties te hou den, want de gekweekte bloemen moeten worden afgezet in binnen- en buitenland. Leeuwenburg hoopte, dat Rijnsburg door dit corso daar een steentje zou toe bijdragen. Hij dankte alle medewerkers voor hun inzet om er een kleurrijke en voor de kijkers langs de route boeiende show van te maken, die opgeluisterd wordt door een en twintig muziekkorpsen en drumbands. Mr. Teunissen, voorzitter van de Vereniging "De Nederlandse Bloemisterij", verrichtte met alle genodigden de opening van het Rijnsburgse bloemencorso "Ster renbeelden en Bloemen" door het steken van een gladiool in één van de vazen voor de "Volle Vazen Plan"-demonstratiewagen. JL cnplh AMSTERDAM De Dudok van Heel Asopos-combinatie en Aegir hebben zich, overeenkomstig de ver wachtingen, gistermiddag direct ge plaatst voor de finale van de achten bij de Nederlandse roeikampioen- schappen voor heren op de Bosbaan. De Breda's-Leidse combinatie, ge vormd door de vier met stuurman, van de cadetten van de KMA en de vier zonder van Asopos, die vandaag beiden in hun categorie al uitkomen in een eindstrijd, heeft de Nereus- Tritonploeg met "veteraan" Maar ten Kloosterman op de hem ver trouwde slag-plaats, alleen op de eerste kilometer de illusie gelaten door te kunnen dringen tot de eind strijd. Daarna liep de ploeg zeer snel weg. Na 1500 meter was het verschil al zes seconden. Aan de finish was die marge uitgebouwd tot twaalf en een halve seconde. Boksen Fighting Mack komt op 4 september in de Stadthalle in We nen uit tegen de Spaanse zwaarwelter Antonio Torres. Het gevecht gaat over tien ronden. Zwemmen Enith Brigitha heeft In Los Angeles de finale 100 meter rugslag gewonnen in de tijd van 1.06.78 vóór de Amerikaanse Mary Ann Graham (1.07.72) en SueAtwood (1.08.21. Jozien Elzerman werd vijfde in 1.09.21. Aegir, gesteund door de ster ke noord-westenwind, zorgde in de eerste serie voor de beste tijd. De Groningers leidden van start tot fi nish en voltooiden hun race na 5 minuten 53,32 seconden. Nereus, heeft de ploeg geen moment kun nen bedreigen. De uitslag van de herkansing van de achten (de win naar gaat over naar de finale) is: 1. Argo—Laga 5 minuten 56,82 seconden, 2. NereusTriton 6.00,43 3. Nereus 6.02,93, 4. Njord 6.13,54 Vanmorgen om half elf is begon nen met de zeven finales. WIESBADEN Tussen 1 1972 de datum waarop in Duitsland een van 100 km per uur op gen van kracht werd en van dit jaar is het aantal ongelukken verminderd met cent vergeleken met dezelfde de daaraan voorafgaande 1971 maart 1972), zo heeft het rale bureau voor de Wiesbaden bekendgemaakt, autowegen waarop geen beperking geldt is het aantal met 13 procent gestegen. Uw dagblad wil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, door Ml gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantieformulli test dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons ln te zenden. ons niet op te bellen voor opzending of Inhouding van de krant, fonische opdrachten kunnen wij niet aannemen. Als brief verzenden frankeren met 35 ct.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 10