bij }tam na enkele onden al zeker an prof titel... Asopos in de finale vieren Hordijk heeft weinig moeite met rivalen oegoslaaf otaal van Planinc slag af is Vernieuwd heeft geen Blue Stars illusies APPIE HAPPIE Favoriete Leidenaars noteren beste tijd in voorwedstrijd: 6.42.38 Tennis op Roomburg "iDERDAG 2 AUGUSTUS 1973 SPORT PAGINA 15 AMSTERDAM Gisteravond op de Amsterdamse Bosbaan en begin gemaakt met de voor- ;edstrijden en herkansingen in nummers vier zonder stuur- oan, skif en twee met stuurman, loewel in de vier zonder na de iloegen van Aegir ook de elite Iier van Nereus zich had terug- etroktoen en daardoor wat aan panning leek in te boeten, heeft ich toch een bijzonder felle strijd intbrand. In de eerste voorwed- trijd, tussen Asopos en Argo, wa- en de Leidenaars, die nog steeds de titel getipt worden, het uccesvolst. Hoewel technisch nog liet geheel vlekkeloos, noteerden ij wel de beste tyd: 6.42.38. De tweede voorwedstrijd gaf en spannender verloop te zien. lier startten de ploegen van La- a, Nereus 2 en Okeanos. Laga oeide de eerste 500 meter zeer el, terwijl Okeanos, traag star tend, goed terugkwam. Het ver schil op de 1000 meter lyn was byzonder klein. Alleen Nereus 2 speelde in het gevecht geen rol meer. Dankzij het feit dat de boeg van Okeanos langdurig met zyn riem in de klosjes bleef steken, kon Laga de race gemakkelijk uit roeien en bleef hen een eind sprint bespaard. x Tn de herkansing, twee uur la ter, kregen Asopos, Okeanos en Nereus 2 hun laatste kans (voor de finaleplaats). Argo startte goed, had na 500 meter een lengte voorsprong en bouwde die uit, toen een tussensprint van Okea nos geen effect sorteerde. Met drie lengten voorsprong won Ar go in de tijd van 6.53.08. De finale twee met stuurman, die zaterdag wordt verroeid, zal gaan tussen Nereus/Triton (Bon en Brummelman), Proteus/Eretes (Kolk en Hoek) en Asopos/Die Leythe (Steigenga en Henderiks). Asopos behaalde die finaleplaats door de zaken in de herkansing heel anders aan te pakken dan in de voorwedstrijd. Nautilus kon het hoge tempo van Asopos niet bijbenen en ondanks het feit dat de boeg wederom uitgebreid naast z'n bankje ging zitten, wonnen de Leidenaars met over macht. Skiffeur Bruyn van Skadi roei de in de voorwedstrijd een beke ken race. Tot 750 meter liet hij zijn tegenstanders, onder wie Van Meerwijk van Asopos, wat 'rondmodderen', waarna hij reso luut de leiding nam. Zijn tijd 7.51.68. De tweede voorwedstrijd werd gewonnen door Van Ernst (Nereus) vóór Punt van De Laak, die halverwege de race nog aan de leiding had gelegen, in de tijd van 7.50.91. Boeschoten, ook van Nereus, zette in de derde voor wedstrijd, zijn concurrenten op meer dan zes lengten. Vooral de manier, waarop hij dat deed maakte grote indruk. Rustig, soe pel glijdend, trapte hij de twee kilometer weg in 7.47.26. In de herkansingen wonnen Verhulst (Skadi). Punt en Nelis- sen. De halve finales, die van avond verroeid worden, beloven dan ook zeer spannend te wor- De vier zonder stuurman van Asopos met van voor naar achterenMaan, Van de Ende, Van de Huls en Schouten. den: Bruyn/Nelissen, Van Enst/ Verhulst en Boeschoten/Punt. Tevens worden vanavond de uit gestelde voorwedstryden en her kansingen in de twee zonder stuurman afgewerkt. Vollebregts in opmars MEDEMBLIK Van Werkhoven, maar ook Vollebregt is weer terug op de plaats waar zij thuis horen in het open Nederlands zellkam- pioenschap in de 470-klasse, dat bij Medemblik wordt gehouden. De broers Van Werkhoven wonnen de derde race en De Vollebregts de tweede. Van Werkhoven heeft door zijn winst tevens de eerste plaats in het klassement bezet. Ook voor de Japanse deelnemers was het een succesrijke dag. Alle vier de Oos terse gasten eindigden direct achter ae Nederlanders. Van Werkhoven had gisteren een erg slechte start, maar klauterde er in het eerste kruisrak weer boven op. Ook Vollebregt 6tartte matig. Zowel de oud-Europese kampioenen (Van Werkhoven), hun titel is eni ge weken geleden overgenomen door de Zweed Söderland, als de wereld kampioenen (Vollebregt) zochten na het eerste merkteken laverend de ruimte op. Beiden profiteerden van de voordelige zijde van het kruisrak en kwamen ver voor het veld bij de eerste boei aan. De Japanners grendelden in hun onderlinge strijd de weg af voor lijstaanvoerder Hans van Pagee die zevende werd en twee plaatsen dui kelde in het klassement. Komatsu volgt met miniem verschil de nieu we lijstaanvoerder Van Werkhoven. SJoerd en Erik Vollebregt stegen verder op de klassementsladder, en staan nu vijfde met nog drie wed strijden voor de boeg. MSTERDAM Cees Stam was gistermiddag de overtuigende winnaar van de 1 om de kampioenstrui tussen de drie Nederlandse profstayers. De grote verliezer gangmaker Norbert Koch, die met nieuweling Nico Been aan de rol niet verder - im dan de derde plaats. i och en Been werden, zoals de renners dat noemen, „geflikt" door Stakenburg en J n, die Koch net zo lang ophielden Stam had toen al vier ronden voorsprong tot Walrave en De Wit er na ettelijke vergeefse pogingen eindelijk in slaagden op tkken naar de tweede plaats. roninger Been werd het slacht- ders. Deze rit is er voornamelijk om en De Bosscher) en rijden Merckx van het samenspel van de bei- te zien of er nog een derde man moet en Zoetemelk een achtervolging. Er J lankanters, dat Stam voor het worden ingeschreven". Na de rit is bovendien een ploegachtervolging dkampioenschap een vriend (De dringt de vraag zich op of er een maar ook een vijand (Koch) tweede stayer moet worden ingeschre- De verbitterde Utreohtse ven. De machteloze De Wit in deze el maker zei tenminste na de rit: vorm zal Stam nauwelijks van enig is maar geleend, over een paar nut kunnen zijn. Over de werkelijke pioenschap ploegachtervolging vol q zien wy verder". Over een paar kwaliteit van de drie Nederlandse tooid. De titel ging naar De Bataaf -uit Halfweg met de rijders Rinkel, Zuiker, Hoogendoorn en De Vos. De Bataaf won in de finale ruim van in San Sebastian rijdt Koch stayers zal vanavond misschien be- Jde huidige titelhouder Theo Ver- ter kunnen worden geoordeeld na dat zij op de stadionbaan strijd heb ben geleverd met Verschueren, De de Almelose Zwaluwen, die hun beste kampioensrit had weinig om het Loof, De la Gorre en Mountford in fiÉ|~ Al na een ronde nam Stam de het geweldige baanprogramma dat ositie van De Wit over en bin- wordt verreden. Naast de twee Berlijn zijn teruggekeerd, maar zijn "twintig kilometer had hij zijn stayersritten voor profs strijden tien toestel had bijna vier uur vertra- concurrenten al op drie ron- amateurstayers, twee Nederland- §dng- Slechts doordat Boom toeval- gereden. Stayercoach Mar- se profsprinters (Loevesijn en Balk) lig zijn fiets had meegenomen, kon- b ierstra zei: „In San Sebastian j et kleine baantje gaat het an- Gistermiddag werd het clubkam- LEIDEN Halverwege de „Open Leidse Tenniskampioenschappen," zo voortreffelijk georganiseerd door de T.C. Roomburg, zijn weinig verras sende uitslagen te melden. Bij de he- Loek Sanders, derde geplaatst, bleef Lex Constandse vrij gemakke lijk de baas: 61, 61. De als tweede genoteerde Marian Laudin had het eveneensniet al te moeilijk tegen P. ren in de A-afdeling kwam de als Vaarties; 61, 61. Nevrlka redde eerste geplaatste Jan Hordijk giste- het niet tegen Welschen. Zowel in de ren tweemaal op de baan. 's Middags eerste als in de tweede set verloor deed hij dat tegen L. Kippel die hij hij op de stand 7—7 zijn service zo op vrij eenvoudige wijze de baas dat Welschen de beide sets en de par- bleef: 62, 61. 's Avonds speelde hij tegen de voor landskampioen „de Metselaars" uitkomende Hans Haks. In minder dan 14 minuten haalde tij naar zich toe kon trekken: 97, 9—7. Fried Schmitz, die het dinsdag al vrij moeilijk had tegen Jan Willem Hordijk de eerste set met 6-0 bin- Dankelman kreeg het gisteren nog nen. In de tweede set ging de strijd zwaarder tegen K. Visscher. Sehmitz de eigen opslag gewonnen. Haks geen van alle wist te benuten. In deze. kwam op zijn eigen service eenmaal van spelers_zyde zeer emotionele voor te staan (3—2) maar toen kreeg partij, bleef Visscher beter overeind Hordijk het ritme weer te pakken en en won dan ook: 62, 26, 86. finishte met 6—3. Op de eerste speeldag van het he- De dinsdagavond bij de stand 6—0, rendubbelspel won de als tweede ge- tegen twee Belgische (Van Lancker den de Zwaluwen met vier man star- Cees Stam met gangmaker Stakenburg tijdens de huldiging in het Olympisch Stadion voor het kampioenschap 1973 bij de profstayers. 79; 33 wegens de duisternis ge staakte wedstrijd tussen Piet Veen- tjer en Hans Ada ma van Schel tema werd gisteren verder gespeeld. Op verzoek van beide spelers werd de derde set opnieuw begonnen. Adama van Scheltema bleek veel geleerd te hebben van de vorige twee sets en won de door lange ralleys gekenmerk te derde reeks met 62. plaatste combinatie van Mln-Thung vrij gemakkelijk van de gebroeders Dankelman: 61, 61. Voor de enige verrassing gisteren zorgde bij 't herenenkel in B Rien van Blerk. Hij wipte de als tweede geplaatste Hans Vergoed in drie sets (64, 26, 64). De als derde ge plaatste R. Blommendaal bleef nog volop in de running door W. Stoop met 62, 61 te kloppen. OUDENBOSCH Keetie van Oos- ten-Hage, de Nederlandse achtervol gingskampioene, is gisteravond op de baan van Oudenbosch veruit het snelst geweest in kwalificatie en kwartfinales van het Nederlands kampioenschap achtervolging voor dames. In de kwalificatieritten leg de zij de 3000 meter af in 4 minuten 15.07 seconden; in de kwart-finale was zij nog een seconde sneller. De uitslagen van de kwartfinales (tussen haakjes de tijden uit de kwa lificatieritten) zijn: Amsterdam Fiat Stars heeft Ge- De kleuren van de club zijn voor- omdat de club daarvoor had moeten rard de Lange als nieuwe sponsor aangetrokken. De Amsterdamse bas ketbalclub, die zich aan het einde Dit geldt voor het eerste heren-, itere qetale naar het IBM-schaaktoemooi in de glazen zaal Jammer dat Timman tegen Szabo ke Riemersma (Slappcterp) 4.35.04 i het RAl-gebouw komt (rara, hoe kan datwant er wordt "rin" Tr™ peeld van 1 tot 6. Volgens Nico Scheepmaker moeten dat Btt.eaaiiU!icu w wici> Wltmcmi Wllll> VJW1 C1C11 VÖH4U44- JtM44 Gioeii allemaal leeglopers of werkers van de nachtploeg zijn), spel gekregen maar vergiste zich bij del) ingelopen (4.38.51). Derde serie: het Rotterdamse wasautomatenbe- nen reeds enkele seizoenen tegen ;t beslist waar voor het gratis entree. iets te scherp op winst heeft ge- (4.38.15). Tweede serie: Willy Kwan- steun van Fiat-importeur Leonard team, dat de laatste jaren met gro- Boot (naar EBBC), Cees Smit speeld. Hij had middels een Wol- tes (Zaandam) 4.18.88 (4.31.90) ga-gambiet goed, zo niet winnend wint van Hennie Jongelen (Sprun- de afwikkeling, zodat er een eind- Minnie Brinkhof (Zaandam) 4.21.59 drijf, dat eerder dit jaar reeds de het kampioenschap (naar Raak/Punch), Bernard van der Molen (naar Donar) en Ameri kaan Tam Chestnut vertrekken, maar wis- Daarvoor kwamen Bob Grant, een spel onstond dat Szabo in tweede (4.25.46) wint van Karin Vos (Rot- er aan spanning en onver- gen belangrijke overwinning boekte termyn inderdaad won. Ook Donner terdam) ingelopen (4.42.30». d ite uitslagen in de afgelopen spasski op Langeweg. Niet zozeer miste tegen Ree een duidelyke winst- Vierde serie: Keetie van Oosten-Ha- het kwart miljoen, dat wordt gein- zoen beslag op de NBB-bokaal, die zich voor de komende puntenstrijd van Ineke Methorst (Utrecht) ingelo- hun naam weken uit de bus is gekomen, belangrijk vanwege het resultaat, voortzetting. Hy mocht met remise 8e (Kioetinge) 4.14.08^(4.15.07) wint vesteerd, hebben de Amsterdammers recht geeft^op deelname aan het dan ook niet al te veel Illusies voor er niet om. We hebben al ge- maar voornamelijk omdat Spasski tevreden zijn. ""I J de sensaties Szabo-Quinteros toch nog iets van zijn vroegere 1), Marovic—Petrosjan (1—0), zelfverzekerheid lijkt te hebben te- ;i—Donner (0—1) en nu in de ruggevonden de eerste plaats ziet men ende ronde kwam daar Quinte- Planinc (1—0, u leest bij. hem niet meer halen (daar speelt het hij trouwens niet op), maar een klein herstel is te bespeuren, in die Joegoslaaf maakt de indruk aan zin dat de grote matheid die hem eind van zijn latijn te zijn, of de laatste maanden kenmerkte rnis- tder geval niet meer de kracht schien in het staartje van dit toer- een eindsprint te hebben. In nooi verdwenen zal zijn. laatste drie ronden bracht hij Daar zou Plancinc in de partij die met moeite tot een schamel vandaag in de veertiende ronde ge en de nederlaag van gisteren speeld wordt dan het slachtoffer van moeten worden, en die kans lykt vry groot. Wie by na onop gemerkt sterk naar voren is geko- hij nog steeds op de eerste men is Ljubo Kavalek. De Ameri- s staat komt doordat Petrosjan kaan won ditmaal van Radulov, die tegen Ribli lelijk liet liggen. De een eindspel met dames en lopers «lier liep geruime tijd nadat op het bord gruwelijk mishandelde ta een betere stand remise had en een soort helpmat konstrueerde, 1 toestaan, nog hoofdschud- waar Kavalek natuurlijk dankbaar en in zelfspot glimlachend gebruik van maakte. Kavalek kan ..Ribli deed slechte zetten, maar zelfs met Petrosjan en Planinc sa- een gezicht alsof ze erg goed wa- men aan kop komen, maar dan moet hij zijn hangpartij tegen Timman gaan winnen, terwijl remi- Quinteros verliep dermate zon- ag of stoot, dat men het ergste Planinc begint te vrezen. LUISTEE MlSTÊE SMAKELOOS K weer DAT U Db TOIKJKASOOTHE HACKT" WIL (702- /AT /C/W O OOAOd j V.' J Die TVÜEJE Zdrt KJU AL OUUE Daar heb ik me door laten fles- zei hij later.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15