99Ik geef de moed niet op" agenda 'Demensen van het dorp kunnen amper bij hun 'Koppoel'komen Zinker in Oude Rijn Waarzegster in Jeugddorp JI KROON MOET OVER HEEMSKERK'S JACHTHAVEN BESLISSEN Historische vondsten in Hazerswoude-dorp Corso in Leiderdorp "want nu ligt het terreintje er zo maar bij". Heemskerk vertelt, dat er een dui delijke behoefte bestaat aan een Jachthaven in Rijpwetering. On danks de twee, die reeds 'n plek aan de "Koppoel" hebben. "Om de haver klap komen er mensen bij mij aan de deur, die een ligplaats voor hun boot zoeken. Ze zijn dan al bij de an dere havens geweest maar die heb ben ze doorgestuurd. Die zitten stampvol. Het zijn vooral Hagenaars, die hierheen komen". Aan de andere kant van de dijk tfil de boer een stuk land opofferen om daar parkeerplaatsen te creëren. "Dat is geen enkel probleem", is zijn mening. "Als er zo'n honderd bootjes liggen en er is eenzelfde aantal plaat sen om de auto neer te zetten is er geen vuiltje aan de lucht". In ieder geval zal Heemskerk de uitspraak van de Kroon moeten af wachten. Dat zal zeker enkele maan den vergen. Moeten deze rietkragen nu ook uit de Koppoel ver dwijnen? Onder enorme belangstelling is gisteren Corry u weet wel de enige echte Corrydie vroeger met de Rekels de ene gouden plaat na de andere bij elkaar zong in Chaam getrouwd met marechaussee Piet Roeien, die in zijn vHje tijd ook nog als u haar manager optreedt. Want Corry is zoals bekend op de solotoer gegaan, zoals dat heet in artiestenjargon. Ze zingt baal in haar eentje, terwijl haar plaats bij de Rekels wordt inge nomen door Hanny. De belangstelling in Chaam was zo groot men schatte zo'n 10.000 toeschouwers dat 't bruidspaar in de kerk twintig minuten nodig had om van de ingang naar het altaar te komen, waar de pastoor velen moest wegjagen Dinsdag LEIDERDORP De zinker, die ten behoeve van een transportleiding voor het Waterleidingbedrijf "De Rijnstreek" in de Oude Rijn wordt gelegd, wordt daar woensdag aange bracht. De werkzaamheden, die te volgen zijn op de hoek van dè Rui ge Kade, zullen van 's ochtends ze ven uur tot circa twaalf uur in be slag nemen. Zaterdag Oegstgeest (Geverstraat 65) Jeugd- societeit v.a. 16 jaar 8 uur nam. 1 viur "s nachts. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos Mi rakel 8—11.30 uur nam. Doopsgezinde kerk Zevendedags-ad- ventisten, bijbelstudie 10 uur voorm., prediking 11 uur voorm. Schaakzolder (Morsweg 44) Leidse Jeugdschaaksocieteit 25.30 uur nam. Bij molen "De Valk" Postzegelmarkt De Vink Dansen 9 uur 2 uur 's nachts. Oegstgeest (Gemeentecentrum) We reldwinkel 11 uur voorm. 3 uur nam. Zondag Oegstgeest (Geverstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners 8.30 uur nam. Breestraat 1 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. 19 Jeugdhaven Soos Mi- den) 9-12 Breestraat 19 Jeugdhaven, siegroep voor tieners 7.15-9 ui Troeffé(HogewoerdU57n Creativltei groepen, dansexpressie 8-10 uur naJ Hooigracht 38 Spreekuur Stichti. huisvesting werkende jongeren 7.3 Diamantplein 27 Gespreksavond I Behaj Du: Rijnsburgerweg 163 Spreekuur Aljn r Bureau voor levens- en gezinsmoippn lijkheden 7.30-8.30 uur nam Doktersdienst lad". Leiden Tot zaterdagmorgen ufke uur raadplege men de eigen huisaifns daarna tot zondagnacht uitsluiten Tallen de dokterstelefo E. Köhlenbe __j, tel. 26006 en iij-Kemperman, Welterdreef iten, tel. Maandag Luxortheater |ooSscH5WH^^i. 64072). Oegstgeest Dokter J. W. d. Ha;. Duivenvoordestraat 3. tel. 54294 (wi zuster M. J. Warmenhoven, M. Tromplaan 162, tel. 53448. bgg 54500) Warmond Dokter W. I. M Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 11393. Voorschoten Dokter W. I. M Dam Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Leiderdorp Dokter M. P. Henn Mauritssingel 166. tel. 33686 (wijkï pr. B. G. Cortslaan 35,1 Apothekers teel toneel, filmwerkgroep (Hogewoerd 87) Club dag tot wordt waargenomen door apoth W.A11CT apotheek Voi 3', tevens op zal Oegstgeester a- theek, Wilhelminapark 1 Boottochten Kort Galgewater: Vertl-ek bot tocht naar Kagerplassen, 10 en 2 uur, naar Braasem ermeer fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanjaan brug)Vertrek Molencruise, 2 u Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaartei Jeugddorp Leiden Van 10-1? uur njl tieactiviteiten voor kinderen tot Jaar in het Jeugddorp Zuidwest a de Voorschoterweg (naast zweml L ..De Vliet"); kleien, verven, typ fe* poffertjes bakken, hutten bouw sl*r enz. Iedere vrijdagmiddag speel kindervoorstelling. Toegai f 1,-; 10 rittenkaart f7,50. Niet op zaterdag en zondag. LEIDEN Voor de enthousiaste leiding, die nu al vier weken tal van vakantie-activiteiten in het Jeugddorp aan de Voorschoterweg organiseert, was het jammer, dat gistermiddag tijdens de kinderkermis de regen wat te overvloedig viel.Het was 's ochtends alles zo goed begonnen: circa vijfhonderd kinderen waren in het dorp en be leefden er zeer veel pret. Ondanks de regen zat de stemming er toch goed bi en vermaakte de jeugd zich kostelijk in de spooktent, met het touw trekken en de grabbelton. Bijzondere aandacht kreeg ook de waarzegster foto Jan Holvast). De spanning stond op de gezichten af te lezen En nu maar hopen, dat het in de komende twee weken wat beter weer wordt. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN I EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscö Dagblad B V Witte Singei l - Lelden Postbus 54 - Qlro 67055 Telefoon directie en adminlsti tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement 19, Kwartaalsabonnement.. 127,41 1 Per Post f 29.81 Losse nummers t of40|L*> Abonnementsgelden by betaling te voldoen By automa tische overschryving geen admi- |i nistratie- en incassokosten Nabezorgimg tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur. Telefoon 01710-30500 W oonbootbewoners: RIJPWETERING Is boer Heemskerk vastberaden een Jachthaven aan te leggen aan het stroompje de Koppoel", er zyn echter mensen, die er heel anders over denken. Eén daarvan is secretaris Van Zonneveld van de Leidse Hen- gelaarsbond, die het water heeft gepacht. „Ik wist niets van de plannen", vertelt hy. „Vanzelf sprekend zyn we er niet geluk kig mee. Volgende week zal ik het bestuur hiervan in kennis stellen. Het is niet alleen de ver vuiling van het water (olie), de vissers worden ook nog eens in hun sport belemmerd Zeker als ze hun simmetje op die plaats willen uitgooien waar de Jacht haven is gedacht. Voor recreatie is het natuuriyk leuk maar voor ons hoeft het allemaal niet". „Ripper" Zandvliet, die op een steenworp afstand woont van de plaats waar de haven zou moe ten komen, is een heel andere mening toegedaan. Hy stelt: „Als de plannen doorgaan heb ben we daar toch geen cent last van? De auto's worden op een aparte plaats gezet want die mo gen niet meer aan de kant van de (smalle) weg worden gepar keerd". „Ik vind het beslist niet zo erg als het landeiyke karakter verloren zal gaan. We worden er alleen maar beter van. Ook al Een woonbootbewoner: „Als dit doorgaat, wordt de .Koppoel" één grote Jachthaven. Er zijn er reeds twee en en derde is, voor zover ik het kan beoordelen, be slist geen noodzaak. In deze jachthavens is best een plaatsje te vinden. Het Is heus niet zo, dat ze stampvol zyn". „Geregeld wordt er geadver teerd, dat er ligplaatsen zyn", stelt de bewoner. Het zou zonde zyn als de allerlaatste rietkra gen nu ook nog moeten verdwij nen. Ik vraag me af waarom de gemeente niet zo'n dijk koopt en er een soort promenade van maakt. Dan kan iedereen er van genieten. De mensen van het dorp kunnen nauwelijks bij hun eigen „Koppoel" komen. „En dan al die auto's op de weg. Zomers staat heel Rijpwe tering vol. Voor mij hoeft dit plan echt niet door te gaan". ZATERDAG 28 JULI 1973 RIJPWETERING Boer Heems kerk ligt juist op bed. „Maar kom binnen", zegt zijn vrouw, die met twee luidruchtige kinderen in de deuropening verschijnt. „Ik haal hem er wel even uit". Enkele mi nuten later stapt hij aangekleed de keuken binnen en vertelt over de jachthavenplannen, die hij langs het riviertje de "Koppoel" wil verwezenlijken. Met deze plannen is het hem niet zo voor de wind gegaan. De gemeen te wilde er niets van horen en ook ge deputeerde staten voelde niets voor de jachthaven van de boer. Heems kerk ging echter tot het uiterste. Hij schakelde de Kroon in, die hij deze week zyn plannen voorlegde. "Ik kreeg het idee", stelt hij, ""dat ze er daar helemaal niets van begre pen. Ze vroegen me de gekste din gen, die totaal nergens op sloegen. Hoe kunnen die heren van zo'n Jaar of zeventig over iets beslissen waar van ze niets weten"? In ieder geval heeft boer Heems kerk weinig hoop, dat de Kroon wel zal goedkeuren, dat door twee in stanties reeds is afgewezen. "Maar ik geef de moed nog niet op. Als de Kroon nee zegt, dan zijn er wel an dere wegen om Je doel te bereiken. Ik ben nu a-1 twee-en-eenhalf Jaar bezig om dit voor elkaar te krijgen. Nu zal ik ook proberen dit te reali seren". Kinderen Moeder Heemskerk, die er beslist niet als een boerin uitziet, voegt hier aan toe: "We hebben twee zoons (on geveer een jaar of vier), die we straks ook wat willen bieden. Het beroep boer wordt hoe langer hoe zwaarder en er moet steeds meer worden ge leerd" Die twee Jongens vinden het alle maal best wat hun vader en moeder zeggen. Zy vermaken zich intussen met een stuk karton, dat ze probereo te scheuren. Tot vader hun venna- Uitslagen negende ronde IBM-toernooi Uitslagen grootmeestergroep 9e ronde: Ribli—Planinc 8—1, Kavalek—Lan- geweg 1—0, Petrosjan—Andersson SzaboMarovic 'i—En klaar—Smejkal Vi—Vt. Stand: 1. Planinc 7%, I. Petrosjan bVz, 3/8. Timman, Ribli. Kavalek. Szabo, Spasski, Donner 5, 9/12: Marovic, Smejkal, Ree, Radulov 4. 13/14: An dersson, Enklaar 3%, 15/16. Lange- weg. Quinteros 3. In de meestergroep eindigde de party v. d. Berg—Kovaceric in re mise. nend toespreekt, dan wordt het even rustig. Echter voor korte duur. Want even later ravotten de kereltjes weer, dat het een lieve lust is. Enkele maanden geleden heeft Heemskerk het terrein waar de Jachthaven zou moeten komen, af gezet met een hekwerk. Ze parkeer den er hun auto's maar en ik kon de rommel opruimen. Iedere maandag was het prijs. Soms sleepten ze alles naar één plaats, groeven een kuil en gooiden daar alle troep in. Als 't had geregend en het gras was glad, werd het weggestoken want anders slipten de banden". Behoefte Volgens de boer wil de overheid het terrein bestemmen voor oeverrecrea tie. "Daar heb ik niks aan", zegt "hij, HAZERSWOUDE Tijdens graaf werkzaamheden in de Dorpsstraat te Hazerswoude-dorp zijn enkele histo rische voorwerpen aan de oppervlakte gekomen, die dateren uit omstreeks de dertiende eeuw. De Hazerswoudse amateurhistoricus by uitstek, Cees Kroon, spreekt van „de oudste vond sten, die ooit in Hazerswoude-dorp zijn gedaan". Het betreft een frag ment van een vdspan uit ongeveer 1300 (rood geglazuurd aardewerk). Vervolgens werd een Jacobakan (ge noemd naar Jacoba van Beleren) in vrij gave toestand opgegraven. Ten slotte zyn er dan ook nog de frag menten van kogelpotten (kookpotten van een ronde vorm), die aan de aar de werden „ontrukt". De vondsten werden gedaan door de heer De Groot, die naast de woning van huis arts A. J. Bosch aan Dorpsstraat 74 genoemde herinneringen aan het ver leden aantrof by graafwerkzaamhe den. Ter plaatse wordt een put ge graven waarin de verwarming wordt geplaatst. Een en ander vindt plaats in verband met de uitbreiding van de wacht-annex behandelkamer van de huisarts. De heer De Groot be zorgde de vondsten by de vader van Cees Kroon, die prompt werd gewaar schuwd en op zyn beurt aan de hand van bestaande literatuur tot boven - VOORSCHOTEN Ook in stromende regen is uw gulden op de markt een daalder waard. Zo dachten gisteren kennelijk tal van ingezetenen, die op de warenmarkt even een kijkje kwamen nemen en er hun boodschappen deden. (Foto Jan Holvast) staande „diagnose" kwam. LEIDERDORP Het Rijnsburg- se bloemencorso zal volgende week zaterdag om circa kwart voor zes by de Leiderdorpse brug de gemeente binnentrekken en de volgende route volgen: Persant Snoepweg, Van der Valk Boumanweg, TollenaersJngel, Van Diepeningenlaan, Laan van Ouderzorg, Van Poelgeestlaan, Van der Marokstraat, Zijloordkade en Zijldijk.- Voor het gebouw van de Dienst van Gemeentewerken aan de Van Die peningenlaan zal de voorzitter van het Rijnsburgs bloemencorso, de heer C. Leeuwenburg, de kleurrijke bloe- menstoet aan het gemeentebestuur presenteren. SCHAKEN De Nederlander Roy Dieks heeft tijdens het toernooi om het wereldjeugdkaanpioenschap ook gisteren een nederlaag moeten incas seren en wel tegen de Rus Alexander Beljavski.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2