Het draait om Leiden Dagblad-zomerpuzzel Deelnemersformulier Door Hans Melkert Mogelijkheid 1 Eerste mogelijkheid. U maakt het liefst met het gezin een flets- of wandeltocht (ruim 30 km.) door de polder. Er zijn drie vragen, die u op de route kunt beantwoorden: 1. Hoeveel molens staan links en rechts op een afstand van 200 meter langs de Ruige Kade? 2. Bij welke molen staat een bord met de naam en de naam van de eigenaar? 3. Wat staat op de windvaan van de Hoogmadese molen na het passeren van Hoogmade richting rijksweg? "De route van de fietstocht is: Start in Leiderdorp op 't Kruis punt Hoofdstraat- Achthovener- weg. Volg de Ruige Kade (alleen fietspad), dwars door het pol dergebied Achthovem. Links ligt het water De Does. De weg maakt na het passeren van de hoogspanningsleiding een bocht naar rechts en loopt langs de Does- en Vlietpolder. Na enige tijd slaat u links af In de richting Ofwegen. U pas seert de kruising met de Kerk- weg, en rijdt rechtdoor tot aan de Wijde Aa. Daarna volgt u de weg in de richting Hoogmade. In dit dorp rijdt u na het passe- •ren van de brug over de Does rechtdoor Een weggetje (eerste door de woonwijk en vervolgens slingerend door het weiland) brengt u in de buurt van de rijksweg. De weg buigt rechtsaf en loopt langs de rijksweg. De weg ein- digd bij een klein ophaalbrug getje waar u linksaf 6laat. U fiets nu enige tijd langs de Rijpwe- teringse vaart en passeert onder meer het viaduct waarover de rijksweg loopt. Linksaf gaat u als u aan uw linkerhand over het water een café ziet. Na het passeren van de brug ziet u rechts de woonwijk van Rijpwetering en vervolgens enkele sportvelden. Achtereenvolgens komt u door het dorp Oude Ade, passeert u links de watertuin „Warmond" en rijdt u eerst over een stenen brug en vervolgens over een zeer anal bruggetje. De eerstvolgende weg aan uw rechterhand slaat u in en u komt dan tenslotte uit bij de Zijl. Sla dan links af en rijdt langs de Zijl tot aan de Spanjaardsbrug (u passeert de Driegatenbrug en Zijllbrug) waar het eindpunt van de rit is. De hoofdprijs is een volledig voor 5 personen, beschikbaar gesteld door V en D. U vliegt van Schiphol naar Beek en maakt vervolgens een bustocht door Zuid-Limburg, naar de Bel gische Ardennen of de Eiffel en u kunt winkelen in Aken. Lunch of diner inbegrepen, evenals ver zekering. Mogelijkheid 2 Voor degenen, die minder ver willen fietsen of lopen (of des noods met de auto willen gaan) is er mogelijkheid 2. U gaat naar de Boterhulsmolen langs de Zijl (op weg naar de Kaagsocëiteit dus) en terug en vervolgens naar de etalages van V en D in Lei den. De vragen zijn: 1. Welk Jaartal staat op de Bo- terhuismolen? 2. Wat zijn de namen van de op deze pagina afgebeelde molens (denk aan de etalages voor de beantwoording van deze vraag). De hoofdprijs is een hippe fiets, beschikbaar gesteld door Leidsch Alphens Dagblad. Mogelijkheid 3 Voor degenen, die thuis willen of moeten blijven, maar tooh willen meedoen, is er ook een mogelijkheid. De opdracht is: schrijf zoveel mogelijk spreek woorden, gezegdes en uitdrukkin gen op, waarin de molen en al les wat daarbij hoort een rol spe- V en D stelt enkeQe kostbare boeken beschikbaar als prijzen voor degenen, die het hoogst komen. Het draait om Leiden 2 Na bezoek aan de Boterhuismolen en etalages V&D vond ik deze antwoorden: of Informatiestand Vroom Dreesmann Leiden. Per post aan Leidsch Dagblad t.a.v. stadsredactie en onder motto „Het draait om Leiden". Het draait om Leiden 3 Ik ken deze spreekwoorden e.d. over molens' (Men kan aan één, twee of drie categorieën deelnemen) Evenals vorige jaren haakt het Leidsch/Alphens Dagblad deze zomer met een puzzel in op een actie van Vroom en Dreesmann. Na de musea en de hofjes staan ditmaal de molens in dit gebied centraal onder het motto ,,Het draait om Leiden". Wie zijn blik over het wijde polderland van Rijnland laat gaan, ziet dat met eigen ogen. Het is de bedoeling van deze puzzel, dat men zelf gaat zien welk rijk bezit de Rijnlandse Molenstichting heeft, hoe wel dat ook kan in de etalages van het Leidse warenhuis, dat met ingang van vandaag enkele weken de wieken laat draaien. Er zijn drie mogelijkheden om mee te doen met deze Dagblad-zomerpuzzel. De eerste sluit duidelijk aan bij het recreëren van nu: met het hele gezin op de fiets de polder in (te voet mag natuurlijk ook, maar per auto kan niet). De tweede mogelijkheid is een veel kortere tocht en verder iets doen met de afbeeldingen van de mo lens op deze „Kinderdijkse" pagina, die ook in de etalages van V D voor komen. De derde mogelijkheid is vooral voor de ouderen, die door denkwerk thuis in aanmerking kunnen komen voor één van de vele prijzen. De hoofdprijzen worden per rubriek bij de opgave hieronder genoemd, maar er zijn méér prijzen. Die worden zaterdag 1 september uitgereikt in een sfeervolle omgeving. Zaterdag 25 augustus staat de uitslag in deze krant. De zaterdag hiervóór sluit de inzendingstermijn. Uiterlijk zaterdag 18 au gustus kunnen oplossingen worden ingeleverd bij de moleninformatiestand van V D in Leiden of bij het bureau van het Leidsch Dagblad, Witte Sin gel 1 in Leiden. Het kan ook per post aan het laatste adres ter attentie van de stadsredactie en onder het motto ,,Het draait om Leiden". Doe mee, met veel plezier r-; Het draait om Leiden 1 Tijdens de fietstocht vond ik deze antwoorden: 1 Dit formulier of een brief met de oplossing van één van de drie categorieën uiterlijk 18 augustus a.s. inleveren bjj: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 Leiden

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13