ZANDVOORT BEKENDER DAN AJAX Jongste van Nederlandse jeugdploeg. AANTREKKELIJKE 'GENERALE' Louk Sanders in drie sets langs Tegeler Primeur tijdens water skistri jd PPIE APPIE Jackie Stewartvechter voor veiliger circuits: FC Brugge volledig in Lisse RIJDAG 27 JULI 1973 „Nooit zal autoracen Jackie Stewart voert al Jaren lang Maar iedereen in de autosport moet jaar de dupe. De eerste gang wel de verantwoordelijkheid opbren- Stewart, woensdagavond na zijn gen, om die veiligheid zo hoog mo- aankomst in Nederland, was dan gelijk op te voeren. Daar heb ik de ook naar het vernieuwde duinencir- laatste jaren heel wat tegenstand in cuit. Net als bij Graham Hill vorige moeten overwinnen, vaak ten koste week, kwam er ook uit de mond i mijn populariteit". Door Jan Kees Kokke Stewart niets dan lof. „Zandvoort heeft nu weer een ui terst modern circuit, fantastisch voor de rijders, geweldig voor de toeschouwers. En bovenal veilig, zo wel voor de coureurs, als voor de kijkers. De organisatoren hebben een enorm werk verricht. In andere landen zou het volgens mij en zet urenlang handtekeningen. Per jaar geeft hij meer dan twee ton uit aan vliegtickets. Hij loopt elke dag, voor zover dat mogelijk is, tien kilometer voor de conditie en wordt vier keer in het Jaar medisch helemaal onderzocht. „Dit Jaar voel ik me fitter dan ooit", aldus de ge makkelijk voortpratende Schot. Praten met John Young Stewart betekent automatisch een gesprek gelijk geweest zijn, om binnen over veiligheid. Daarover kan de Schotse wereldkampioen uren aan het woord blijven, uiterst geconcen treerd e: menten. korte tijd de zaak klaar te krijgen". Prestige lunch in Schiphol-Hilton, „dat men zich in Nederland niet realiseert hoe bekend het circuit van Zand voort in de hele wereld is. Autora cen is namelijk de meest interna tionale sport. Voetbal mag hier dan populairder zijn, maar de naam Zandvoort heeft internationaal toch nog een grotere bekendheid dan Ajax. Het prestige van dit circuit was altijd erg groot. Met deze nieu- Over de geruchten, dat hij dit Jaar we verbeteringen is de Grand-Prix I hier voor tien jaar weer verzekerd. Daar ben ik persoonlijk ook erg blij mee", aldus Stewart, die op Zand voort tweemaal een grand-prix won. Stewart, klein van postuur, woont met zijn vrouw Helen en twee kin deren aan het Meer van Genève. Maar het grootste deel van het Jaar is hij op stap, reist van race naar race, naar persconferenties, televi sieshows en autotentoonstellingen Ongemerkt met gelijk derde wereldkampioenschap, zegt Stewart: „Ik heb er nog geen beslissing over genomen. Dat doe ik aan het einde van het seizoen, in oktober. Maar het is inderdaad een probleem. Ik heb er al veel over nagedacht. Ik houd van racen, maar er zijn ook nog andere dingen in het leven. Als ik er mee stop, dan blijf ik toch nog wel op een andere manier actief in de auto sport. Bijvoorbeeld in de veiligheids- „Ik vecht nu al jaren lang voor veiliger circuits. Maar er zijn nog zoveel banen, die in de loop der ja ren ongemerkt zijn verouderd. On dertussen worden de racewagens steeds sneller. Vijf jaar geleden zei ik al, dat Francorchamps verboden moest worden. Nu vallen er weer twee doden. Voor Indianapolis in Amerika, waar dit jaar weer een enorm ongeluk gebeurde, boden ze me eens meer dan een miljoen gulden om daar te rijden. Ik heb geweigerd. Daarente gen heb ik geen bezwaren tegen Monte Carlo, dat is een van de meest fantastische circuits, die ik ken. Traag en goed beschermd. Daardoor dus ook niet gevaarlijk". Jackie Ickx Ferrari, het merk met legendarische naam in de Prix racerij, komt dit week- oiet naar Zandvoort. Deze be is gisteren in Italië geno omdat men niet door wil gaan irmule I wagens, die geen en- kans meer maken, zoals dit ;ebleken is. Ickx, de eerste rijder in de aags ri stal- zal °P het vernieuwde - j t van Zandvoort dus door af- heid schitteren. De Belg won n jaar geleden op een kletsnatte de laatste Grote Prijs van .and Vorig jaar schreef hij Grand Prix van Duitsland Ferrari op zijn naam. De ïngefcnieester" Jacky Ickx, die be- J rstaat als een briljante cou- lag dit seizoen al voortdurend oop met Ferrari, als gevolg de matige prestaties van de mse bolide, ri zal waarschijnlijk ook de wajide Grand Prix, die op de Nürburgring, overslaan. In- is men in Italië al wel met en bezig voor het seizoen 1974. het wereldmerken-kampioen- voor sportscars wil Ferrari ninder aandacht gaan beste- zich volledig te kunnen 256|gen op de formule I wagens. Ickx zal daar waarschijnlijk bij zijn. Namen, die voor het e Ferrari-team worden ge- iftienji zijn de Fransman Jarier en Clay Regazzoni. Nadat hij via een toernooi bij BOB in Oud-Beijerland en een selectie- toernooi bij Bona Stars, kwam hij in de selectiegroep van Cees den Hol- rl had met twee wagens in lander terecht en sinds die tijd is Iroort ingeschreven; behalve het voortdurend crescendo gegaan. Arturo Merzano. jn het regionale Jeugdteam zou hij aanvankelijk afwisselen met van Dijk, maar toen Peter Kop het eerste herenteam verhuisde, er plaats voor allebei Ickx ook 1 'lichts twee "gassen ui tie in )llandweek pe 2647 r BONA STARS-JUNIOR HANS VAN ROODEN (16): LEIDEN Wanneer het Nederlands jeugdbasketbalteam aanstaande donderdag in het vliegtuig naar Suriname stapt, zal bij die groep ook een Leidse jongen zijn. Bona Stars-junior Hans van Rooden (16 jaar en 1.98 meter lang) gaat naar Suri name om Nederland te vertegenwoordigen bij de Koninkrijks- spelen. Wat goed is komt snel. Een paar jaar geleden was Hans van Rooden nog één van de velen in de grote jeugdgroep van het Leidse Bona Stars, nu behoort hij tot de twaalf beste jeugd spelers van ons land. Door Jan van der Nat LEIDEN Drie spelers van BS Leiden (Peter Kop, Ane van Dijk en Rob Wallaart) zullen van 13 tot en met 17 augustus deelnemen aan 'n trainingsstage in het Belgische Brug- hij ge. Het trainingskamp staat onder Ane algehele leiding van de Nederlandse laar bondscoach René Mol en Bob Va- was natba uit Amerika, coach van Oral Roberts University, zal zich belas- ten met de technische en tactische kanten. [DEN Onder naargeestige K omstandigheden is de Holland- op het IJsselmeer rond Pam- !au steren voor slechts twee klas- Meijden en Ben Ruyssenaars. Later bleek dat Rob van der Meijden bas- Eind vorig Jaar ontving Bona Stars ketbal niet meer zo zag zitten en de van het bondsbestuur een brief met Leidse afvaardiging werd opnieuw het verzoek om een aantal spelers samengesteld. Aad van den Nieuwen- Badgasten toernooi Noordwijk NOORDWIJK AAN ZEE Het regenachtige en winderige weer heeft gisteren duidelijk zijn stempel op de derde dag van het internationale tennistoernooi in Noordwijk gedrukt. In het herenenkelspel A trad Louk Sanders onder barre tennisomstan- digheden aan tegen de Duitse ten- nistoerist en niet op de ranglijst van zijn land voorkomende Tegeler. In de eerste set van deze partij had Sanders bijzonder veel moeite met de goed spelende Tegeler. Mede door de wind kwam eerstgenoemde niet in zijn normale spel. Waarschijnlijk kon de Duitser hierdoor tot de stand 66 in de eerste set gelijk blijven. Geheel tegen alle verwachtingen in wist hij deze set d.m.v. de zo roem ruchte „tie-break" op zijn naam te schrijven. In de tweede set gaf San ders de strijd toch niet op. Met be heerst spel en regelmatig het net zoekend gaf hij Tegeler geen schijn van kans en haalde zonder haperen met de sprekende cijfers van 62 deze set binnen. In de derde en be slissende reeks zag het er naar uit dat het voor Sanders nog weieens moeilijk kon gaan worden. Dankzij zij vooral in de tweede reeks van deze partij een bijzonder goede score weten te behalen. De eerste set moest zij met 6—2 prijsgeven. Terwijl zij in de tweede, waarin zU duidelijk wat minder last van de zenuwen had, toch nog vier games tegen de bij zonder vaste Judith kon behalen wat op zichzelf toch een heel goede prestatie is. TON CRÊPIN LISSE Belgisch kampioen FC Brugge komt morgenmiddag met de volledige selectieploeg naar de vler- .u,r.ó deklasser Lisser Boys. Naast spelers de vaak lukkende topspln-backhand a,s Thloti Devrind, Lambert, Lefèvre. i Tegeler wist deze tot - gelijk Geels en Houwaart maakt dus ook RBC overgenomen Louis Ver- straaten aan de Spekkelaan in Lisse te blijven. De laatste twee games moest hij ondanks al zijn goede pogingen aan Sanders afstaan, wat zjjn opwachting. Ondanks het grote inhoudt dat de 23-jarige Sanders zich nog steeds bij de kanshebbers de titel bevindt. Nederlands jeugdteam. Coach Piet Kleiss, die inmiddels de taak jroo'An start gegaan. Alle kleine bo- Cees den Hollander had overgeno- twintig over. Van Bona Stars waren toen Plomp, Moerer en Paulides af gevallen. Dat was allemaal begin ja- in de haven. Alleen de de Flying Dutchman ver- ffl^n op het wedstrijdwater. De golven van het IJsselmeer en 50 bjrde noordenwind deden de deelnemers besluiten niet uit 1 Jen. De wedstrijdleiding belegde j. ïrgadering en vroeg wie er be- 33Ö elling had toch een kans te wa- De drakenzeilers voelden er n het merendeel van de Dutchman ook. Van de 13 kwam er slechts een handvol ?dea 'e L>e rest keerde met ait pak en averij naar Muiden Ondanks het geringe aantal was de race spectaculair. Het 5 water bij Pampus zorgde voor 3ntctra dimensie aan het gevecht, draken ontstond een hevig tu- toen twee schepen, elk onder vrijwel gelijktijdig uit elkaar ramden. de selectie van het dijk (reeds langer bij de selectie), Eddy Plomp, Peter Paulides en Will Moerer vergezelden Van Roo den en Ruyssenaars naar Papendal. Na drie dagen in het Sportcentrum bleven er van de dertig spelers nog ^tiTdeftalUeve' den heeft de hele vakantie doorge- traind en voelt zelf dat hij vooruit is gegaan. Zegt hij„Alleen het nuari en drie maanden later werd dribbelen is nog niet zo best, drie opnieuw een trainingskamp, dit maal twee dagen en in Zeist, belegd groep mijn schot en de rebound zijn be ter geworden". Volgend seizoen zal Hans van Roo- twaalf spelers samengesteld en Ben den deel uit maken van de selectis- Ruyssenaars viel af. Tien daarvan zullen donderdag naar Suriname trekken. Een had er geen zin en groep van Bona Stars (BS Leiden). Op verzoek van trainer/ coach Rob de Wit, zal hij de trainingen bezoe- wijl Aad vj omdat hij onvoldoende bezocht. Tweemaal zuïmde de Noordwijker de gehele dag en de derde maal kwam hij 's mid dags na een (nachtelijk) eindexa- menfeest. AMSTERDAM Voor het eerst sinds 1969 zullen dit weekeinde weer waterskiwedstrijden op de Amster damse Bosbaan worden gehouden: om de nationale titels. De heer La kens Douwes, voorzitter van de 10.000 leden tellende bond, maar in feite is de Bosbaan het ideale centrum voor onze sport. Wij vinden dat er zeer sterk wordt overdreven indien gezegd wordt dat wij aan de Bosbaan reeds den Nieuwendijk afviel, niet bij, want de minimumleeftijd centrale trainingen voor senioren is zeventien. Behalve Suriname heeft Hans waarschijnlijk nog een aardige trip voor de boeg, want volgend seizoen zullen de Eu ropese Jeugdkampioenschappen in Frankrijk of Spanje worden gehoud- den. Mogelijk dat Hans van Rooden over twee jaar wel deel uit zal maken van de selectieploeg van BS Leiden. Hans van Rooden: „Die mogelijkheid ,r als alles goed gaat het eindexamen athe- natuurlijk wel Hans van Rooden is met zijn zes tien jaar de jongste van de groep, waarin een aantal jongens spelen, die eredivisieërvaring hebben (0i7i iade aan de twee Duitse draken met slechts 500 actieve beoefenaars, leperkt tot deuken in de zijkan- zijn overigens de vijf Duit- ifi!* ^en' die de ontmoeting op het "ong neer interessant maken. Bak- Voe lol, Frach en Landewehr heb- v- d erdoor respectabele tegenstand, svehr sprintte onder spinnaker Bol voorbij, maar moest kruisrak zijn winst weer te rn. Bakker won voor Bol en die Landewehr enkele me- jz^Jor de eindstreep passeerde. FD's bleven de routiniers in ijd. Guus Bierman won verras- onthulde gistermiddag tijdens persconferentie hoe groot de moei lijkheden de organisatie zich gesteld had zien. "De verankering waaraan springschans bevestigd moet worden van Transol en Peter de Weijs basketbal en daarna, ach dat zullen Raak/ Punch. Hans van Roo- we dan wel weer zien schade toebrengen met onze boten of Theo Kropman, Jan Voesenek en Re- zit ik dan dat wij de vissers hinderen. Dat is n$ wierts van EBBC, René Vervoo- absoluut niet waar. Het gekke is zelfs dat de vissers Juist gaan zitten aan die kant waar wij deze week ge traind hebben, terwijl wij slechts 'n klein stukje van de baan ge bruiken". De nationale kampioenschappen erschil in klasse is het enthousias me in Lisse bijzonder groot. De spe lers, die gewoonlijk pas eind juli aan De nationale kampioen van enige het nieuwe seizoen beginnen hebben Jaren terug, Fred Hemmes, kwam voor deze speciale gelegenheid al gisteren tweemaal in de strfjd. Op begin deze maand de training hervat, één van de bijbanen wist hij op het Want al mag trainer Wassenaar dan nippertje van de goed spelende Koo nog op vakantie zijn, Nico Faas, ex- met 61, 67, 97 zijn meerdere in tie al zo vroeg op een verantwoord Desay erkennen. De tot Nederlander niveau te brengen, genationaliseerde Tsjech Marian In de ploeg zijn twee gastspelers Laudin bewees gisteren dat hij toch opgenomen, te weten Frans v.d. Laan zeker als één van de kanshebbers van Sportclub Lisse en Jan Meijer voor de titel van dit toernooi gezien van Teijlingen. Om geen nadelig sla- moet worden. In zyn party van gis- do aan deze wedstrijd over te hou teren trad hij aan tegen de uit India den zijn drieduizend toeschouwers afkomstige Singh. In de eerste set vereist. Secretaris Möhlman van Lis- wordt. Het is iets unieks voor. de Bollenstreek. Als het aanslaat probe ren we volgend Jaar nog een grotere club hier naar toe te halen". De wed strijd, mogelijk geworden dankzij de bemiddeling van de vereniging Hoo- geveen, (FC Brugge is gedurende en kele weken in trainingskamp in Hoo- geveen) begint om 5 uur. Damesenkel A Annet v. d. Mey, die dit seizoen bijzonder op dreef is kon het giste ren in haar party tegen Judith Sa- lome niet bolwerken. Maar toch heeft geheel in de modder verdwenen kennen een primeur. Vanavond zul- jaar dat wij hier niet weest zijn. Slechts met hulp van Amsterdamse onderwaterjagersclub len namelijk voor de eerste maal medailles worden uitgereikt aan "blootvoetskiers". Een tiental deel- is het te danken dat alles nog op tijd nemers zal de stryd aanbinden Open Leidse kampioenschappen met vaderlandse top gereed is gekomen, anders had het met deze titelstrijd niet best voor ge staan", zei de enthousiaste woord- Fred Imhoff. De derde voerder. Hij betreurde het in hoge i voor de Duitsers Toenis- e"p(1 daarna finishten Bark en mate dat Amsterdam zich zo weinig toeschietelijk toont ten opzichte van de waterskisport. "Want nog steeds der skies onder en hun slalom en fi- Leiden. Zondag a.s. gaan de acht- niseren, wist ons gisteren guren maken. Een uiterst spectacu- tiende "Open Leidse Kampioen- voorbeschouwing over dit touraooi, lair schouwspel. Morgen zullen de schappen" weer van start. De wed- dat door vele topspelers als de "Ge- Junioren vanaf tien strijdcommissie bestaande uit het nerale" voor de nationale kampi- zondag echtpaar Koole en Roomburgvoor- oenschappen wordt gezien, te geven, komen de grote kanonnen ook van zitter V. Aelst, die al meer dan 17 De bezetting in het herenenkel A is Behalve Fred Hemmes, die in Bel- speelsters wordt dit nog gezocht tournooi speelt, is de hele Niet alleen de heren, maar ook da Nederlandse top vertegenwoordigd. Namen als Hordijk. Fleury, Veent- Jer, Sanders, Soeters en Schmitz af tien uur achter de boten. jaar deze kampioenschappen orga- dit jaar wel bijzonder sterk. dames zijn dit Jaar sterk vertegen woordigd. Hier hebben o.a. Judith Salomé, Trudy Walhof, Els Veent- IaJU, DlRECTEOGEM VAM ÜALTERMATIBVE TOIMKABOOTCR, OAAM DOS AKKOORD MET 'T FUS/E-V/OOGSTÉL VAM ALIE CAPOMA 7 TÜORLUK MET DE HULP 1 VAM DAT G.RÖTE AMECl- k AAM SE TUIMKABOUTER- COMCERM KRUOÊM UJE DIG SMAKELOZE SlMOM 5. SMA ICELOOS WEL OP Z'M SUR- (SERLüKE. KM1EEM staan garant voor een week van bij- jer en Nellemieke Brouwer inge- zonder aantrekkelijk tennis op de ba- schreven..Net als bij de heren wordt nen van tennisclub Roomburg aan hier ook om rondegeld gestreden, de Kanaalweg in Leiden. Omdat dit tournooi al vele Jaren als de "gene- In de B-klasse is rale" voor de nationale kampioen- buitenlandse spelers moeten weige- klasse-speler Hans Vergoed is als ren. nummer twee getipt, terwijl Blom- mendaal en Korteweg ook nog als eventuele kanshebbers genoemd wor den. Bij de dames is de plaatsing als volgt 1. Joke Bos 2. MeJ. de Jong, 3. M. v.d. Poll. 4. N. v.d. Poll. Verder STrondegeld Het ging hier onder andere om een team uit India, Amerika en een aan tal dames uit Australië. In de A klas se van dit tournooi wordt geen start- geld gegeven, maar de spelers krij- die een ronde wint, bepaald be- drag ontvangt, waarvoor door de KN.L.TH dit jaar aanwijzingen Mrgwl zijn gegeven. Net als vorige Jaren wordt er door de vereniging Room- burg, ditmaal wederom voor onder- de Vuim 600 plaatsen teïlende'trlbj- dak voor de spelers gezorgd. Prak- ne de tisch alle spelers, die om onderdak zocht z hebben gevraagd hebben dit ook ge kregen. Voor ongeveer tien spelers TON CRÉPIN

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11