Mystieke Govert blijft gewoon en vrolijk ainstreel ...e/7 gisteren nieuwe oogst ]iarbara\ een pikant nummer DERLANDSE rERATUUR OR DE TV Disc-jockeys zoeken werk bij de omroepen CCjy) vandaag TVmorgën\ Tijdelijk 1.84 ClM\S\mSgramma fïSDAG 25 JULI 1973 hem te jn pseudoniem luidt Govert Flinck en zijn werkelijke wiil hij liever niet in de krant zien afgedrukt, want hem maar moeilijkheden bezorgen. Dus we noe- i Govert Flinck. Govert hult zich in een waas van Govert, woonachtig in Utrecht, heeft een single bracht getiteld „Barbara". Govert van huis uit drum- en geen ombekende, maakte het plaatje eigenlijk voor wisseling. Hij wilde wel eens iets anders dan drummen, ealiseerde zich niet dat dit „aardigheidje" zoveel te zou brengen. iek ra" is een pikant carnavalesk een man die zichzelf ?ens in bed aantreft met een dame. Hij weet niet hoe hij hij hoort dat ze zijn vrouw is. schreef het nummer aan- andere artiest platenmaatschappij Negram Vietiver dat Govert het zelf zong. hf recbtenaar voelde daar wel irbrojn er werd naar een pseudo- ;ocht. dat pseudoniem? Govert, krullerig haar, zegt: „Het doordat ik bij platenmaat- Polydor ook nog een con- tract heb lopen. Daar ben ik bezig met de voorbereidingen van een el pee. Een progressieve plaat met mu ziek in de rock en beat-sfeer. Aan die elpee werken een aantal promi nenten mee zoals Berry Hay en George Kooiman. Dat ligt wel even in een ander genre dan „Barbara". Bij Polydor kon ik een dergelijk vrolijk nummer niet maken. In ver band met het imago dat ze daar om mij heen wilden bouwen, het imago van de wereldvreemde popar tiest en dat is volgens hen niet te combineren met het imago van de vrolijlke minstreel, die ik eigenlijk ben. Bij Negram kon ik wel die minstreel zijn, echter wel onder pseudoniem wegens mijn contract met Polydor". Achteraf vind de artiest het een stomme zet van hem om als Govert Flinck te opereren. „Alles wordt er zo ingewikkeld door: „Wanneer ik nog eens met „Barbara" op de tv kom zal ik me ook moeten vermom men vanwege de herkenning". Want die kans op herkenning zal er zeker zijn. Govert Flinck is na melijk geen nieuweling in de show bizz. Hij was destijds de drummer Govert Flinck, gehuld in een waas van mystiek. in een bekende groep, die nu al weer enige tijd uilt elkaar is. Voorts was hij drummer bij Ramses Shaffy tijdens diens tournee met Liselore Gerritsen door geheel Ne derland. „Perfect" den het een goeie plaat. Vanwege de combinatie muziek en zang, het niveau en waarmee toch ook is vol daan aan de commerciële eisen. Ik vind het zelf een prachtige plaat. Er zit een sfeertje in dat nog nooit is vertoond". Govert: „Ramses is een geweldige Arrivé goof. Wel moeilijk om mee om te gaan maar wel perfect". „Perfect" en „honderd procent" zijn de vaak gebezigde woorden uit Go- verts vocabulaire. Govert verwacht het een en ander van Barbara: „Mensen uit het pla- tenvak, die het weten kunnen, - Schilder werd HAAG De Eindhovense Nederlands R. Slippens gaat ik wajdracht van de minister van studie maken over de be- tsvia g van Nederlandse literatuur e televisie. De heer Slippens 34 h vooral richten op de moei- en die zich voordoen by het un een weetik met een uit benen literaire waarde voor ver- eei op de televisie. 5 eer Slippens heeft zich tijdens snejoctoraal studie Nederlandse letterkunde in Nijmegen al materie bezig gehouden, dijsche televisie-ervaring heeft hij i tijdens een regiecursus bij in 1972. De studie zal onge- Jaar duren. t meer steun )r blazers HAAG (ANP) Minister aorn (CRM) heeft geen fi- middelen ter beschikking verdergaande subsidiëring van 'ederlands Blazers Ensemble, eft dit aan de tweede Kamer eld in antwoord op vragen kamerleden Voogd (PvdA) mevr. Gardeniers-Berendsen In het antwoord zegt de be- dat binnen de bestaande iëlije ruimte aan het Blazers ole reeds de grootst mogelijke iit wordt gegeven. Het gezel- ontvangt Jaarlijks een bij- de algemene kosten, een in het exploitatietekort aantal concerten en boven- dt van geval tot geval sub- irleend om buitenlandse toer- logelijk te maken. HILVERSUM (ANP) Zes disc Jockeys, twee nieuwslezers en enige technici van radio Nordsee hebben de bedrijfsgroep radio en televisie van de NW-bond Mercurius om be middeling gevraagd bij het zoeken naar een-nieuwe werkkring in de Hil- versumse omroepwereld. Ook steeds meer medewerkers van radio Veroni ca gaan meer heil zien in een nieuwe werkkring in Hilversum dan in het wachten op een eventuele eigen zendmachtiging voor Veronica. Tine ke Vos en Stan Haag hebben zich inmiddels al in verbinding gesteld met de chef van de afdeling lichte muziek van de NOS, Joop de Roo. Zij hebben daarmee het voorbeeld van Chiel Montagne en Klaas Vaak (Tom Mulder) gevolgd. Mulder werd door de programmaleiding va,n Vero nica voor een maand geschorst, maar dinsdag heeft hij zelf zijn ontslag ingediend. Ook andere, niet-omroeptechnische medewerkers van Veronica zijn naar stig bezig, eventueel na omscholing of in een andere functie werk in Hil versum te krijgen. Daaronder de 59- jarige stuurman van Veronica, die na 12 1/2 jarige dienst straks zonder pensioen op straat dreigt te komen staan. Mercurius zal alles in het werk stellen om althans voor hem nog een pensioen te krijgen, zo''deel de bedrijfsgroepvoorzitter Jan Na gel mede. Hij zei voorts, dat het Mercurius niet langer mogelijk is om voor het personeel van Veronica te bemidde len, nu gebleken is, dat men zich niet aan de afspraak, een eigen zend machtiging nooit te zullen aanvra gen, heeft gehouden. „Als de aanvraag van Veronica al zou worden ingewilligd wat ik nog nedt zie gebeuren zou dat ten koste gaan van de zendtijd van de huidige omroepen en daarmee de werkgele genheid. Wij zouden dan tegengestel de belangen moeten gaan beharti gen en dat doen we natuurlijk niet," aldus Jan Nagel. vastgenageld ST. ETIENNE (AP) De politie speurt naar twee onbekende mannen die de Zwitserse kunstschilder Pierre Strapp met de linkerhand hebben vastgenageld aan de lijst van diens eigen schilderij getiteld "De gekrui sigde clown". De 41-jarige Zwitser wai gekneveld gevonden op eei landweg. Zijn linkerhand was vast genageld aan de lijst, met een schroe vendraaier, de rechterhand' was met een ventilatorriem vastgebonden aan de carrosserie. Toen de politie hem vond was hij bewusteloos. Hij was ontvoerd door twee man nen toen hij met het doek op weg was naar een klant. De politie gelooft niet dat hier van een bizarre publiciteitsstunt sprake is daar Strapp een succesvol schilder is, die aan deze uitwassen geen be hoefte had. De schilder ligt thans in een zie kenhuis te Feurs. een elpee op stapel. Voorts wil de mysterieuze Govert zich verder gaan bekwamen in het producers vak en meer nummers gaan schrijven voor nieuwkomers en niet voor de arrivé. Voor de arrivé moet Je vol doen aan hun eisen. Dan mag het geen noot afwijken van het gebrui kelijke top-40 werk. En daar houd ik me verre van". EO: 19.05 EO-Vakantiekrant. .19.30 Gospel festival Renesse. NOS: 20.00 Journaal. EO: 20.20 Gospel festival Renesse (vervolg.). 21.45 U schrijft ons. VPRO: 22.00 A day at the circus, speelfilm uit 1939. NOS: 23.15 Journaal. Nederland 2 NOS: 18.45 Kiri de Clown. 18.55 Jour naal. VARA: 19.05 Natuurfilms maken? Beestenwerk, tv-film. NOS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Als Wieringen blijft zo als het is dan VANDAAR! NOS: 22.30 Journaal. internationaal agrarisch NEDERLAND 1 17.00 Kinderprogramma (TROS) 18.45 Kiri de Clown (NOS) 18.55 Jounaal (NOS) 19.05 Van gewest tot gewest, en nieuws (NOS) 19.50 Toeristische tips (NOS) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 My Geisha, speelfilm van Jack Cardiff (NOS) Een luchtige Amerikaanse filmcomedie met Shirley Mac- Laine en Yves Montand in de hoofdrollen. 22.20 Studio Sport (NOS) 22.45 Journaal (NOS NEDERLAND II Kiri de Clown (NOS) Journaal (NOS) Kinderen en auto's, vrolijk kort filmje (TROS) Tjilla Lijn, documentaire over de aanleg van een spoor weg door West-Australië (TROS) Tross Country, licht programma (TROS) Gerard de Vries presenteert een programma in en om een saloon in een stadje in het wilde westen. Journaal (NOS) Las Vegas, film over show- en uitgaansleven in Las Vegas (TROS) gezondheid, medische documentaire serie deel 9 (TROS) Er begint nieuwe aandacht te bestaan voor oude genees wijzen en middelen zoals kruiden. Samenstelling en regie Paul Wallenburg. 22.05 Kenmerk-kort (IKOR-KRO/RKK) 22.10 Enige dagen uit het leven ds. Schwaegermann 22.40 Journaal (NOS) 18.45 18.55 19.05 19.10 19.25 21.30 Ik heb de Brit wel eens beter te werk zien gaan in zijn thriller-series, maar hoe min der zgn. Russen 'met rollende r's in „De man die zichzelf achterna zat" optraden, hoe aanvaardbaarder de serie toch werd. Natuurlijk kon je het slot van tevören aan zien ko men: de beide Forsters zouden niet meer uit elkaar te kennen zijn voor de kijkers, een mo ment dat intrad nadat zij over elkaar heen rollend in gevecht waren geraakt. Beiden werden gevangengenomen. Beiden be- weeden Forster te zijn. De een omdat hij juist wel een litte ken had, de ander omdat hij juist geen litteken had. Hun werd gezegd dat zij terug gestuurd zouden worden naar Rusland, en de man die ge faald had, de pseudo-Forster dus, pleegde zelfmoord door vergif in te nemen. De echte Forster is dan vrij man, buiten staat zijn vriendin te wachten, samen stappen ze in de auto, en heel Nederland wacht in ademloze spanning op het ene gebaar waarmee zij het grote raadsel zal oplossen: is de ech te Forster nu degene met litte ken (die zij eerder met zoveel hartstocht gekust heeft), of degene zonder litteken (wiens after shave haar minder be viel) En wat gebeurt? Niets. De auto rijdt weg, de namen van de acteurs glijden over het scherm, wij komen het domweg niet te weten. Wat moet ik daar nu van denken, pardon: wat moeten wij, miljoenen Ne derlandse kijkers daar nu van denken? Een open einde? Waarom, daar was geen reden toe. Vergeetachtigheid van de regisseur en de man die het script schreef? Dat zou onbe grijpelijk zijn. Gemakzucht? Ook dat zou onbegrijpelijk zijn. Alles werkte 'n feite naar die oplossing toe, ,en als dan het moment gekomen is, slaat de maker niet toe, integendeel, hij vergeet het, ik denk dat het een subtiele manier van treite ren van de kijkers was, een betere oplossing heb ik ook niet. Voordat de voortreffelijke Nos-reportages over de Water gate-affaire de huiskamer bin- nendenderden (Klaas-Jan Hin- driks staat momenteel boven aan in de competitie van de interviewer van het seizoen), kregen we „Een groot uur U" van Koos Postema. Ik zie dit grote uur U liever gewijd aan één onderwerp, maar ook dit keer kwam eerst Jan Blaaser en daarna Frida Boccara, voordat het eigenlijke onderwerp: de lichamelijk ge handicapten, met een aantal oud-leerlingen van de Mythyl- school aan de beurt kwam. De kijkers mogen over dat „grote onderwerp" telefonisch vragen stellen. De laatste vraag was, hoe het kwam dat deze Jon gens en meisjes ondanks hun handicap toch zo vrolijk wa ren? Zij antwoordden: waarom zouden wij niet vrolijk zijn? Daar weet ik wel weer een antwoord op: omdat zi1 gehan dicapt zijn, een toestand die niet in de eerste plaats tot vrolijkheid noodt. Een beter antwoord ware ge weest: omdat we net als alle andere mensen op ziin tild vrolijk zijn, en op zijn tijd verdrietig, ernstig, in de lap penmand, of optimistisch. Met veel nadruk zeiden ze immers steeds weer dat zij „integratie" wilden, dat wil zeggen net zo behandeld wilden worden als de niet-gehandicapte, omdat zij gewone mensen zijn. zij het met een handicap. De vraag had dus niet moeten luiden waarom zij ondanks hun toestand zo vrolijk waren, maar: waarom zij op dit mo ment zo vrolijk waren en de dingen vaak van een humoris tische kant bekeken (een Jon gen pleitte voor aanpassing van de gebouwen aan gehandi capten en besloot dit met de woorden: „het kost iets meer ged, maar dat halen ze er dik uit". Het antwoord daarop zou moeten luiden: omdat Koos Postema in staat is een sfeer van opgewektheid te scheppen, omdat hij de taal spreekt van de mensen met wie hij op dat moment omgaat. Er zullen genoeg interviewers zijn die met diezelfde oud-leer lingen van de Mythyl-school een heel andere sfeer hadden ge schapen: ernstig, afstandelijk, met de nadruk op de grote geesteskracht en dapperheid van deze Jonge lieden, etcetera. Maar zoals het gisteren ging was het beter, en effectiever. NICO SCHEEPMAKER ADVERTENTIE AARDBEIEN CONFITURE DUITSE TV DONDERDAG 26 JULI tlef programma rond de basisschool. dedellngen. 12.00 Volksmuziek WOENSDAG 25 JULI Duitsland I 17.55-18.00 (K) Jrn. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. Internationale volkslied) Cecilia. 12.15 (S) 19.59 Progr. (Regionaal progr. NDR: 18.00 (K) Cult. mag. 18.30 (K) Act. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Regionaal Mag. 19.26 (K) Das Jahrhundert der Chirurgen, Waterstanden). 10.00 (S) kleuters. 10.10 (i 11.05 Radiojournaal). 11.3 begeleiding. 12.26 Mede- 12.50 Mlddagpauzedienst. 13.10 Lichte (K) Alias Smith de koorzang (S) 13.20 (S) Licht (Sj Klassieke kamermuziek. 15.15 Ge loven is geen eenvoudige zaak, ge sprek. 15.30 Nieuws. 15.33 (S) Mid- 16.30 (S) Hi-r 18.40 (K) Act. 19.20 ;n Jones, tv-serle (1). en weerbericht. 20.15 (K) Die geschiedene Frau, film. 21.00 1-mkalt, quiz. 21.45 (K) Deutsches Fe Mededelingen. Vanavond kerk en samenleving. 19.00 (S) Legei des Hellskwartier (gr.). 19.15 Nieuws 20.00 Nieuws. 20.05 Radiojournaal. 23.55 Nieuws. 17.00 (K) Voor de kinderen. 17.20 (K) Idem. 17.30 (K) Journ. en weerbericht. (K) Lassies Abenteuer, Jeugdse- nuz. 18.35 (K) 19.10 (K) Die 18.00 (K) Act. 18.35 (K) Pollzelstatïon, Spur des (K) Journ. Act. Aansluitend: (K) Journ. 21.00 (K Bleib wie Du bist, blijspel, (niet voor Jeugdige kijkers). 22 40 (K) Journaal, 'Jlm Sonnett, tv-serle. 19.4 weerber. 20.15 i weerber. lodieën. (gr.). 21.33 Gesprei (S) Klassieke muziek. 22.20 Avondo verdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) der Vrije Universiteit. 23.10 (S) Licht muziekprogramma. 23.35 (S) De vele de gitaar. 23.55 Nieuws. 9.00 KRO. 16.00 7.00 Nieuws. 7.02 De Hugo van Gei deren Show, met o.a. de Nederlands- Nieuws. 9.03 Discjockeyshow. (10.00 WDR-televisle 19.15 (K) Handel e.. I keer. 19.45 (K JReglonaal nws. 19.55 (K Commentaar. 20.00 (K) Journ. en weerbericht. 20.15 (K) Der 11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 12C3 Rupture), speelfilm uit 1970. 22.15 (S) De vele (S) KRO's pauzeprogramma HILV. II. 298 FM-kanalen. 7.00 Yves Montand en Shirley MacLaine spelen vanavond de hoofdrollen in de film "My Geisha". Het is een ingewikkeld verhaal over een filmploeg, die naar Japan trekt. De regis seur (Montand) hoopt nu eindelijk eens een film te maken, zonder dat zijn vrouw MacLaineerbij is. Zijn vrouw reist hem achterna en gaat vermomd als geisha de hoofdrol in zijn film vertolken. En dat levert natuurlijk complicaties en mis verstanden op. (Nederland 1, 20.20 uur). NCRV. 19.00 AVRO. 19.50 NOS. 20.0 muziek (gr.). 8.24 Een i show. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws 16.03 De daverende dertig. (17.ü( Nieuws). Vanavond 18.00 Nieuws. 18.02 Joost mag niet et Nieuws. 19.02 (S) U spreekt eten. 19.00 0.00 Nieuws. 22.02 De Hugo 1 zoek. 10.30 Nieuws. 10.33 Een informa- 23.00 Nieuws. 23.02 (S) Sport ziek. 24.00 Nieuws. 0.02 Actua (S) Jazz Sir. 0.55-1.00 Nieuws. K) Journ. 22.45-22.45 (K) Voordracht. Schaken De Nederlandse Jeugd- schaker Roy Dieks heeft tijdens hei toernooi om het wereldkampioen schap voor Junioren ln de Engels» plaats Thornaby on Tees gewonnen van Freile uit Ecuador. Dieks komt uit in de a-groep, die uiteindelijk de kampioen moet opleveren.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5