De meeste dubbeltjes voor groten op Ping-in Toch voor hogere huren voor oorlogse huizen agenda Leerling-verpleegsters slikten LSD-tabletten Correspondent Times in Tete gearresteerd Oplichter in actie Robbins zocht in „Moves" de stilte 0P PAD MET d«Kroderen PAGINA 2 MAANDAG 23 JUU 1973 I" ambtenaar Alg. fonds 2.304.30 Dinsdag Breestraat 19 slegroep jeugdcafu Troef (Hogewoerd 57) Creativiteit groepen, dansexpressie 810 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur Stichting huisvesting werk—-1- OA 8.30 ha-i 8. ,t 19 Sociëteit Burgerlijke stand Drie leerlingverpleegsters van een inrichting voor zwakzinnigen in Noordwijk namen vorig jaar augus tus LSD-tabletten in en maakten een avond-wandeling langs het strand. Eén van de meisjes viel vlak voor het zeewater neer en zou een enkele trip naar de horizon hebben gemaakt als zij niet vóór het keren twee weken met van het getij was aangetroffen door twee jaar. twee agenten. Haar volkomen versufte vriendin nen hadden het niet opgemerkt en waren doorgelopen. Voor de politierechter in Den Haag stonden yrijdag twee van de drie meisjes terecht. De derde was even eens gedagvaard, maar kon niet ver- schijnen omdat zij van het LSD- gebruik nog steeds ernstig ziek is. Een twintig-jarige verpleegster, die evenals haar collega's inmiddels is ontslagen— vertelde dat het allemaal was begonnen met het gebruik van hasj. „We rookten het alleen in onze vrije dagen en we dachten dat het geen kwaad kon," zei ze. „Maar het moet u nu wel tot an dere gedachten hebben gebracht," veronderstelde politierechter mr. A. Berkhout. „Het gebruik van hasj is verboden en niet voor niets. Mensen zijn zwak en gaan al snel over tot het gebruik van sterkere middelen. In uw geval was dat LSD en dat is echt gevaarlijk". „Ja, maar nu zou ik dat nooit meer doen," zei het meisje. „Rookt u ook niet meer" vroeg mr. Berkhout. „Ach. af en toe neem ik nog wel eens een trekje, maar ik kan er wel van buiten". „Dan zal ik het maar laten," zei mr. Berkhout". Je hebt gezien waar het toe kan leiden. Als er geen agen ten op het strand waren geweest was één 'van je vriendinnen verdronken". Hij veroordeelde het meisje tot een geldboete van 100 gulden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van proeftijd van Putter D C van Stemp' De verpleegster, die op het strand g. Nijssen, p. m. j. a. Ti ivoort bewusteloos was geraakt verklaarde dat ze geen drugs meer aanraakte. „Ik heb een enorme klap gehad en kijk voortaan wel uit," zei ze. Mr. Berkhout veroordeelde haar tot een geldboete van 200 gulden. Inbrekers maakten er eiwitrijk avondje van LEIDEN Inbrekers hebben het afgelopen weekeinde een gigantisch geklutst ei gemaakt van een eierbedrijf aan de Tel- derskade. Ze waren kennelijk van plan een flinke kraak te zetten, maar het openbreken van kasten en bureaus leverde geen stuiver op. Om toch nog enig plezier aan' het karwei te beleven hebben ze toen ruim duizend eieren tegen muren, kasten, vloeren en machines ge mikt. Wat een uiterst glibberig resultaat opleverde. preekuur Alg, i gezinsmoel, zondagsdiensi L~<- r apotheek Het.1 dicapten 2—5 i Rljnsburgerwag 163 lijkheden 7.30—8.30 üv Apotheken Da avond-, nacht- i wordt waargenomen do dingh en Blanken, Ho| theek Beker, Lijtweg «jegstgees Apotheek Voorschoten, Leldseweg Boottochten Kort Galgewater: Vertrek boot tocht naar Kagerplassen, 10 en 2.3|Ln uur, naar Braasem fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanjaards' brug): Vertrek Molencruise, 2 uiujeni Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrand vaarten. Jeugddorp Leiden Van 10-16 uur vakaojj^ tieactivlteiten voor kinderen tot Jaar in het Jeugddorp Zuidwest 5 de Voorschoterweg (naast zwembs „De Vliet")kleien, verven, typei t le •poffertjes bakken, hutten bouwe itoi enz. Iedere vrijdagmiddag special rei kindervoorstelling. Toegangspr) aa: f 1,-; 10 rittenkaart f 7,50. Niet op zaterdag en zondag Release Hui| Bij Gemeentelijke Woningstichting Wetswinkeltje Volkshuis Apothek' tijden dl, 10-11 vlvl Humanitas Dienstverlening Humanitas, Lanp gracht 246a Spreekuur maandag IJ NOORDWIJKERHOUT De hen gelsportvereniging De Arnoud hield de tweede competitiewedstrijd waar aan 56 leden deelnamen. De stand is nu: 1. C. Marijnen 65 pnt., 2. B. Hoo- genboom 60 pnt, 3. L. Heemskerk 51 pnt, 4. T. Zandbergen 50 pnt en 5 en 6. K. Duindam en Th. van Dam met 45 pnt. LEIDEN Met ingang v. tober a.s. zullen de huren van de vooroorlogse huizen van de Leidse Gemeentelijke Woningstichting met f 16.90 worden verhoogd.Dat laat de Woningstichting de huurders van deze huizen via een brief weten. Deze huurverhoging is een gevolg van de huurharmonisatie zoals die in 1972 door de toenmalige minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening is ingevoerd. De Gemeen telijke Woningstichting heeft inder tijd laten weten te vmden, dat haar vooroorlogse huizen niet in aanmer king zouden moeten komen voor toepassing van de harmonisatie. De gemeenteraad heeft daarop, tegen het advies van de Woningstichting in, ook een huurverhoging van 6% afgewezen. De raad wilde de huren bevriezen in afwachting van een rap port van de Nationale Woningraad. Dat rapport is inmiddels uitgebracht, maar door B. en W. onvoldoende ge vonden. Men wacht nog op een aan vulling op het rapport. In afwijking van het raadsbesluit om de huren te bevriezen heeft de staatssecretaris van Volkshuisves ting nu echter verlangd dat de huren van de vooroorlogse huizen van de Woningstichting met uitzondering van complex 11, waarvoor een ver beteringsplan is ingediend toch 1 ok- omhoog gaan. B. en W. hebben de m dp. Woningstichting gevraagd aan de staatssecretaris tegemoet te komen. De f 16.90 waarmee de huren om hoog gaan, bevat een bedrag van f8.20 per maand naar de toestand van 1 april 1972 en van f8.70 per maand naar de toecstand van 1 april van dit jaar (de huurverhoging van 1 april 1972 plus zes procent). Dit geldt alleen voor zover het harmoni- satiepeil nog niet werd bereikt. Werd dit peil per 1 april 1972 wel bereikt, dan is de huurverhoging per 1 april 1973 de gebruikelijke 6%. In de brief aan de bewoners wordt nog gewezen op de mogelijkheden tpt het indienen van bezwaren en tot het verkrijgen van individuele huur subsidie na de invoering van de huurverhoging. woensdag vuorm. tel. 26277. Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, Leldiin 11 Gewonde- en uitgeputte vogelB e.d. ijde 34687. SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst tel, (01710)-25202 Voor allen die ln mo lijkheden verkeren bereikbaar e werkdag van acht uur n.m. tot uur vjn. doorlopend ln het weekeln 3fc d.w.z. van vrijdag acht maandag acht uur vjn. Gezinsverzorging Stlohtlng Gezinsverzorging Leldectl Aanvragen hulp bejaarden en lan jke gezinsverzorging. Ms ant< vrl,dant' tel. 49441 (maandag 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dagen; int- kerkelijke opleidingsschool v< zinsverzorging. Rijhsburgerweg SALISBURY (AP) De Portugese politie heeft vandaag Miikie Knipe, een correspondent van de Londense Times, gearresteerd toen hij in het stadje Tete aan de rivier de Zam bezi in Rhodiestë een onderzoek in stelde naar de berichten over mas sale moordpartijen in de Portugese koloniën. Knipe werd een uur later al weer vrijgelaten en kreeg opdracht naai' Lourenco Marques te vliegen. De heer Knipe vertelde me, dat men hem de raad had gegeven om in het belang van zijn eigen veiligheid naar Lourenco Marques te vliegen", zo vertelde, een correspondent van de Britse televisiemaatschappij TIN, die in het gezelschap van Knipe ver keerde toen die gearresteerd werd. Gemeenschap Zuidwest lnformatledlei ZuldTO - 3 61944. Dienstencentrum Noordeindpleln 2b, tel. 4(k mene Informatie dagelijks lefoon 30360. Kinderopvang Informatiebureau werkger Kindercentra Leiden Haarlemme straat 73b (telefoon 30360). Geopei Maandag NOORDWIJK In de Northgo- sporthal in Noordwijk werd gisteren de zogenaamde Ping-in gehouden, 'n Jaarlijks terugkerend evenement, dat wordt georganiseerd door de vereni gingen Docos (Leiden)TOV (Noord- wijk), Steeds Vooruit (Warmond), NSSS (Noordwijkerhout) en PIT '54 (Zoeterwoude). Vanaf elf uur werd er gespeeld door iedereen, die de ta- feltenniskunst min of meer machtig was. Men mocht zelf zijn tegen standers uitzoeken en het verschil in punten per games moest door de verliezer in dubbeltjes worden be taald, waarvan de helft voor de or ganisatie en de helft voor de win naar was. Een aantal spelers ver dienden gisteren zo een aardig zak centje, maar voor anderen werd de ze Ping-in een financiële pin-uit. Iedereen, die twintig games had gespeeld mocht meedoen aan het af- valtoernooi, dat om vier uur begon. Voor dat toernooi plaatsten zich een aantal spelers en speelsters, die normaal op landelijk niveau spelen, zodat er voor de huis-tuin en keu kentafeltennisser weinig of geen eer te behalen viel. Wat moet je als ple- zierspeler tenslotte beginnen tegen mensen als eredivisionist Anton-Will van Zoelen (Sanocel-Scylla) en No- ra Bakker-Broxterman (Steeds Vooruit) Dat Anton-Will van Zoelen de Ping-in op zijn naam bracht mag dan ook geen verrassing heten. Toch had de Leidenaar het in de finale te gen de 38-jarige Duitser Engemann niet gemakkelijk. De Scylla-speler moest zelfs de eerste set afstaan (18 -21). Daarna ging echter de conditie een rol spelen: 21—16 en 21—12. Van Zoelen versloeg in de halve finale Nora Bakker en Peter Turk van het Katwijkse STT moest zijn meerdere erkennen in Engemann, die eerder TOV'er Theo van der Ploeg had uit geschakeld en ook de Zoeterwoudse Marianne van der Helm verder spe len onmogelijk maakte. De Ping-in in de Norhtgo-hal is een groot suc ces geworden. De twintig tafels wa ren de gehele morgen bezet en in totaal waren er 90 deelnemers. (Foto Jan Holvast) Elke kunstenaar zal zich op een ■moment in zijn carrière nog sterker willen doen gelden in de expressie, waarin zijn speciale kracht ligt. Voor de choreograaf is dat de be weging het gebaar. Het kan zijn dat hij zich lang voelt als de ma rionet van de muziek, op haar to nen moet hij zich uitdrukken in beweging. Het is dus niet zo verwonderlijk dat in de laatste jaren verscheidene balletten zijn ontstaan, die het zon der muziek willen stellen, voor de dansers zeker een heidens moeilijk Geitenkoopman in Groenoordhal dodelijk gewond LEIDEN Vrijdagmiddag is een 68-jarige geitenkoopman uit Berkel- en Roodenrijs van de ballustrade van de Groenoordhal afgesprongen. De veemarkt was juist aan het aflopen. De man liep een ernstige wond aan zijn hoofd op, waaraan hij later, in het Elisabeth Ziekenhuis is over leden. karwei als zij in het grotere ensem- blewerk de basis missen, welke een synchroniteit verzekert. Er is nog een ander gevaar: zonder de ver voering, die de muziek ais sfeer- scheppend complement kan op roepen gaat een stilteballet gemak kelijk overkomen als een geïnspi reerde gymnastiekles. Het tekent voor meesterschap van de Amerikaan Jerome Robbins, dat hij daar met medewerking van het Nederlands Dans Theater aan ont kwam. Het Haags gezelschap nam de vakantie van de Amerikaan in Italië te baat om deze maand in het Teatro la Fenice in de Dogen- stad zijn „Moves" ten doop te hou den, waarbij Robbins zelf de laatste voorbereidingen kon leidien. Een buitenkansje voor het danstheater, dat zich voor he t eerst markant manifesteerde vanuit de geest van zijn werk. In „Moves" een tamelijk klassiek opgezet werk in vijf delen, zijn bijna nog meer dan de bewe gingen het snelle verschieten van si tuaties opmerkelijk. Zonder dat dit Robbins meest markante werk is, vormt „Moves" toch een aantrekke lijke uitbreiding van het repertoire. Het Danstheater vertolkte het dit weekeinde voor het eerst in het Amsterdamse balletfestival met een zeer jeugdig entrain. Mea Venema onderscheidde zich het meest. VOORSCHOTEN Onder de bomen van de Voorschotense Voorstraat hingzaterdag urenlang de aangename geur van het bakken van pannekoeken. In het kader van de jeugdvakantiebezig- heden traden vijftig jongens en meisjes op als gelegenheidsbakkers. Onder leiding van het be stuur van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening werd er op butagasstelletjes onder de weekmarktkraampjes voor het Ambachtshuis een proef afgelegd. Het ging allemaal voortreffelijk en de toekomst voor Voorschoten is zeer goed zodra het de pannekoek betreft. Geen onderscheid tussen jongens en meisjes, 's Avonds zullen er ongetwijfeld gezinnen in Voorschoten geweest zijn, waar de lucht van de pannekoek doordrong. Dat waren dan vooral de gezinnen van de dames van de Vrouwenverenigingwaaronder dat van de burgemeester. De pannekoekbaikkerij was een nieuw onderdeel in de vakantiebezigheden. Gezien de animo tot deelname en het sfeertje rondom de bakkerij is er een goede kans dat pannekoekbakken een vast programmapunt gaat worden. (Foto Jam Holvast) thers, de Gamé's, Will Couré, Les Diaboliques en de Berlussons. Deze voorstellingen worden alle maal in de Stadsgehoorzaal gege ven en beginnen allemaal om 2 uur. Ze duren ongeveer anderhalf uur. De zaal is al een half uur van te voren open. In groepsver band kost de entree een gulden per kind, kinderen alléén betalen f 1,75. Deze hele week is er kermis in Katwijk, pp bet terrein achter de Hooraieslaan. Van woensdag tot en met zater dag is er kermis aan het Want- veld in Noordwijk. Daar zit u trouwens lekker dicht bij het prachtige trimterrein door de dui nen. De ingang daarvan zit ook aan het Wantveld. Jeugd-dorp Zuidi-West gaat met onverminderd enthousiasme door met de vakantie-aktMteiten, elke dag tussen tien en vier uur kun nen kinderen tot dertien Jaar kleien, verven, schilderen, poffer tjes bakken, huttenbouwen etc. Mocht u zelf op de hoogte zijn van evenementen voor onze Jonge vakantie-vierders, geeft u ze dan even door aan de stadsredactie van het Leidsch Dagblad, telefoon 25260. Wij geven ze dan weer door aan de lezers. steeg en de Anna van Hij liet mensen gigantischè betalen voor onbeduidende De vakantie is voorlopig nog niet afgelopen en het weer is er op het ogenblik ook niet naar om lekker te Zitten blauwbekken op het strand. We geven u daarom vandaag maar eens wat evene menten, die voor het grootste ge deelte binnenshuis worden ge houden. Dit is het programma van de commissie voor de jeugd- vakantiebezigheden Filmvoorstellingen (an het Luxor- theater, aanvang 10 uur, zaall open om half tien). Maandag 23 en woensdag 25 juli: Het monster uit de slot gracht. Maandag 30 juli en woensdag 1 augustus: De Sneeuwkoningin. Maandag 6 en woensdag 8 augus tus: De Samenzweerders. De voorstelling kost 50 cent per kind als je met een groep komt en 75 cent per kind als je alleen komt. Verder zijn er pok nog andere voorstellingen: Donderdag 26 Juli, 2 uur: va riétéprogramma met Handy Fool en Trudy Filé, Duo Elmondo en vele anderen. Donderdag 2 augustus: de Con- ny Vink kindershow. Donderdag 9 augustus: variété programma met de Como-Bro- LEIDSCH Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 Giro 67055 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 9J Kwartaaisabonnementf 27,46 Per Post f2 Losse nummers t 0.40 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten Nabezorgimg tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur. Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2