monopolie krijgt Leiden mag alleen hal bouwen als h DAGBLAD Straattoneel OPRUIMING Tele Techniek 77 STREEKGENOTEN IN VIERDAAGSE VRIJDAG 20 JULI 1973 LEIDEN Gedeputeerde staten achten het besluit van de Leidse raad, waarbij ruim een miljoen beschikbaar werd gesteld voor de bouw van een overkapping bij de Groen- oordhal, voor goedkeuring vatbaar als het instellen van een veemarkt op maandag en •nsdag aan Leiden wordt toegestaan met uitsluiting van andere gemeenten. Gedeputeerde staten over veemarkt 1 llCi ten voordele van Leiden. Gouda heeft zich intussen teruggetrokken. "Fietsende encyclopedie jubileert Uit dit antwoord op schriftelijke omragen van het Haagse Statenlid Slik PvdA) blijkt, dat het laten ver rallen van het monopoliebeding door tj de Leidse raad geen invloed heeft op lsai bevordering van de werkzaamheden. £tu Leiden kan zonder goedkeuring van (V, liet raadsbesluit niet beginnen met de bouw van de runderhal, die nodig de functie van de per 1 januari Jrlj is. te sluiten Rotterdamse veemarkt zuije kunnen overnemen. Nog altijd is het wachten op een b* ritspraak van de Kroon over de vast- S„ Jelling van de veemarktkalender. LEIDEN Op 27 juli gedenkt de 'riji laartoe moet een advies van het- ^eer G. Boshuizen dat hij 40 jaar in inisterie van Landbouw naar het dienst is bij de overheid. Hij is ge- 'gj ïinisterie van Binnenlandse Zaken, boren te Amersfoort en is in 1933 ;n\ lehalve Leiden hebben Leeuwarden, bij de gëmeente Amersfoort begon- en 's-Hertogenbosch markt- nen bij de afdeling wegen en riole- op maandag en dinsdag ge- ringen. Op 16 maart 1956 is hij naar Lei den gegaan en kwam als technisch ambtenaar A bij de afdeling be stratingen van de dienst van ge meentewerken. Hij is (als technisch hoofdambtenaar le klas) speciaal be last met de leiding van het onder houd van de wegen. Door zijn funktie en zijn belang stelling voor Leiden is hij een „fiet sende encyclopedie" voor Leiden ge worden. De heer Boshuizen (57 jaar) geniet naast zijn taak als vertegen woordiger van de gemeente veel be kendheid in de wandelsport en als examinator bij de examens van leer- lingstraatmakers. Het jubileum wordt onder meer ge vierd met een receptie in restaurant Nieuw Minerva 's middags van half vijf tot half zes. Verlovingsringen De ruimste keuze. De beste merken. Blijvende service. Gratis graveren, desgewenst handgravure De KONING der VERLOVINGSRINGEN Uw Juwelier v.d. WATER Haarlemmerstraat 181. In hun atwoord zeggen GS, dat hun streven erop gericht is te bevorderen, dat het komt tot het houden van een grote veemarkt in Leiden en dat an dere gemeenten in 't westen zich van het instellen van markten van dit niveau onthouden. De beslissing is evenwel niet aan GS, omdat vanuit andere provincies bezwaar is in gebracht tegen het Leidse raadsbe- Antwoord op vragen van Statenlid LEIDEN In antwoord op vra gen van het Oegstgeester Statenlid De Graaf (PvdA) zeggen Gedepu teerde Staten, dat de termijn te kort is om de commissies uit de Staten te raadplegen over voorstellen voor de uitvoering van objecten in het ka der van de werkverruimende maat regelen. Wel zullen zij eind augustus nadere mededelingen doen over de manier, waarop de regeringssteun (voor Leiden f 10 miljoen) wordt ge bruikt. LEIDEN „Wat heb dat nou te betekenen?"vroeg gisteren een al wat oudere dame op het Stadhuisplein. Ze stond in een kring van toeschouwers die hun aandacht hadden gevestigd op de Amsterdamse toneelgroep Sater, die juist in een maatschap pij-kritisch toneelstuk haar doelstelling gestalte begon te ge ven. Straattoneel. Waarom? Peter de Baan. regisseur van Sater „We hebben gemerkt dat het doel van toneel, communicatie, de laatste jaren in de schouwburg een beetje verloren is gegaan. De schouwburg is eigenlijk maar voor een bepaalde groep men sen bereikbaar. Hier op straat blijven de mensen staan om te kijken wat er gebeurt. Op die manier bereik je iedereen". Het stuk dat gistermiddag en -avond op het Stadhuisplein werd opgevoerd, handelde over „Het leven van Hans", dat volgens een zakelijke stem in een luidspreker tragisch was door z'n een voud. Op een erg visuele manier werd Hans' leven op de straat stenen neergezet. Hoe Hans gehoorzaamt aan het onderwijs, aan het huwelijk, aan de directeur van het bedrijf, aan een vroegtijdige afvloëing, aan de wetenschap dat hij veertig jaar van ploeterende arbeid heeft bekocht met een „rotschijntje" en tenslotte aan de dood. Toneelgroep Sater Bram van der Vlugt, Jaap van Donselaar, Ruben van Bronkhorst, Hans Hudson, Martien van den Ouwe- lant, Celle Meuleman en Yvonne Petit bestaat inmiddels twee jaar, maar zal vermoedelijk nog wel wat meer tijd nodig heb ben om het straattoneel tot een „normaal verschijnsel" te ma ken. Want ook gisteren werden de verrichtingen van de toneel groep enigszins sceptisch bekeken. Overigens wel door toeschou wersWIM WIRTZ (Foto Jan Holvast) STRIJKMACHINE 1298— NU 998.— WASAUTOMATEN, bekend merk van 1098 voor 798,— en 998.— voor 698.— AFZUIGKAPPEN 279.— NU 174.— DUBBELDEURS KOELKAST. 225 liter 464,— CENTRIFUGES, vanaf125,— GROOTBEELD T.V.'s 728.— INRUIL NU 330.— UW PRIJS ~398r— Vele artikelen in prijs verlaagd. Gratis thuisbezorgd. Ook niet bij ons gekochte wasautomaten worden door ons gerepareerd. Hrenstraat 77 - Telefoon 49108 Twee ..ouwe-getrouwe" heren. Voorschotenaar P. Beij (links) en Noordwijker Th. Schipper, vertel len uit hun rijke Vierdaagse-ervaring aan Lien Mokkenstorm uit Oegstgeest en Ans Kiel uit Lei den (rechts), die beiden voor het eerst deelnemen. y Soldaat lste klas W. Frans uit Leiderdorp was de eni ge, die even uit de rijen stapte van de Nationale Reserve Zuid-Holland. Hij meldde, dat kapitein Van Brakel uit Alphen de troep leidt en dat sergeant Vink uit Zoeterwoude voor de zesde maal de gelederen versterkt. „Eiken dag 'n glaasjen" in de Vierdaagse voor de mannen van de Kon. Stu dentenverenigingen tot vrijivillige oefening in den wapenhandel van Leiden en Utrecht. Tweede deel f otoreportage Wim Dijkman en Hans Melkert Wegenwachter Bokma uit Leiden. - Rijkspolitiemannen van de verkeersgroep Driebergen, links J. B. E. Heemskerk uit Alphen en rechts O. Seeaers uit Sassenheim. Joop Tijssen uit Zoeterwoude is voor de vierde keer in Nijmegen en hij loopt echt de goed kant uit. „Ik sta als banketbakker altijd op mijn benen. Lopen gaat vanzelf", zegt hij. De Kokscliool uit Leiden heeft een flinke afvaardiging in de Vierdaagse, maar had geen tijd om te stopper*.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3