N' Godrella MKfM brengt Tom Okker sin het nauw Quick Boys bedwingt FC den Haag Ingrid Dusseldorp op de Bosbaan verslagen Als het bij hen lukt, spelen ze boven hun kracht Favoriet Verdegaal gewipt in tennis toernooi in Lisse Docos tafeltennis krijgt eigen home oerstips KIJDAG 20 JULI 1973 bete gC! g P« re-a4or Ier Dijkgraaf Vi •H jVERSUM N'Grodella maakte het helemaal. De 23-jarige (tische showman in Franse dienst, afkomstig van de eilanden- ?p Nieuw-Caledonië, bracht Tom Okker één set danig in het en kreeg toch de 3000 Melkhuisje-bezoekers op zijn hand. idat Okker twee setpoints had leefd, vla winst in de tie-break 6) plotseling zijn zelfvertrouwen rand en tot ouderwets niveau het gedaan met N'Gron- 61). „Om aces in een tweede te slaan (hij presteerde het taal) moet je een beetje gek En dat ben ik", typerende uitspraak van de neske N'Grondella die bijna in eentje de verveling op Hilver- doorbrak. De man die dit sei- -1233 de elfde naar de vijfde ts klom op de Franse ranglijst zich een waar professioneel iser, die zyn nummer uitste- verkocht. Ook toen hij in de de set met 61 kansloos bleef, bracht zelfs een flauwe glim- op het tot dat moment stuurse Okker. hou ik niet zo van dit soort haali rs die maar onstuimig i stormen. Als het bij hen een lukt, spelen ze boven hun ht. Ga je zo voor schut" rde Tom. Zijn woorden kunnen ntisdjtes, Jauffret en Meyler dit bevestigen. had helemaal niet op die tie- gerekend. Bij 54 sloeg ik RRE!| dubbele fouten (de enige»; leelde de twee setpoints door zó teleurgesteld dat meer lukte". N'Grodella er niet om. Hij aaide zijn begeleidster nog eens door ;n en genoot na van het uit- fide applaus. toeschouwers krijgen waar- olijk een dergelijke party in Srsum niet meer voorgeschoteld, lalve finale morgen van Okker i Allan Stone, die Attila Kor- Jmet 76 60 uitschakelde zal niet boeiend worden. Daar- de Australiër té verliefd op se-line. En een finale Okker de vaste Masters, die korte en maakte met Molina, belooft ;een sensatie. oslders geven namelijk de vroe- Australische Dais Cup-speler halve finale-partij vandaag Gimeno een goede kans. De e, K El: fan e Eet escent door een knieblessure gehinderde Spanjaard (35), die volgend jaar met tennissen wil stoppen, bleef in de kwartifinales slechts door arbi trale hulp overeind. Bij 6—3, 3—2 en 4015 voor Ian Fletcher gaf een lijnrechter de bal van de Australiër in. Scheidsrechter Frits Giesbergen vroeg na protesten van Gimeno tweemaal aan de linesman of hij ze- zijn beslissing was. Na het antwoord kwam er (onreglementair) toch een let. Waarna aangeslagen Fletcher geen bal meer raakte en met 3—6 6—0 werd gewipt. Giesbergen hield twee jaar geleden voet bij stuk in de finale Okker— Taylor, waarna de Engelsman alle volgende ballen in de tribune sloeg. „Ik had geen zin in weer van die taferelen. Ik kan ook wel eens toe geven", aldus de arbiter, die het na afloop bij de tafel van de wed strijdleiding erg zwaar te verduren kreeg. „Die bal was volgens mij ook uit. Daarom heb ik niet geprotesteerd", merkte Fletcher teneergeslagen op. „Het oponthoud duurde echter te lang. Gimeno trok zich er aan op en speelde plotseling veel beter. Vanaf dat moment kon ik het tem po niet langer bepalen". Bij de dames gisteren uitsluitend strainght sets. Betty Stöve had geen kind aan de Duitse Cora Crcydt (63 62). De Tsjechische Palnjeova had meer moeite het Ju dith Salomé dan de cijfertjes 64 62 doen vermoeden en Helga Masthof-Niesen gaf de Hongaarse Borka een lesje in hoe je dropshots moet neerleggen. Uitslagen DAMESENKELSPEL, KWARTFI NALES. Borka (Hong.) 6-1. 6-1, Betty Stöve (Ned.) —Cora Creydt (WD.) 6-3 ,6- 2, Elena West-Palmeova (TsJ.)Ju dith Salome (Ned.) 6-4, 6-2. IJERENENKELSPEL, KWARTFI NALES. Geoff Masters (Austr.)Ivan Moli na (Col.) 6-1, 6-2. Tom Okker (Ned.) Wanaro n'Godrella (Fr.) 6-5, 6-1, Andres Gimeno (Sp.)Ian Fletcher (Austr.) 4-6, 6-3, 6-0, Alien (Aus.) A til a Copras (W.D1.) 7-6, 6-0. KWARTFINALES HERENDUB BELSPEL. Gimeno/Munzo (Sp.) Farrel/ John Lloyd (GB.) 6-2, 6-3. Nationale roeikampioenschappen LISSE De in de herenenkel C. van het tennistoernooi in Lisse als eerste geplaatste en als winnaar ge doodverfde winnaar, Harry Verde gaal heeft gisteren zijn reputatie niet kunnen waarmaken. In zijn par tij tegen Han de Jong moest hij na drie lange sets het onderspit delven. De eerste set van deze partij ging tot de stand van 55 gelijk op. Met veel aanvallend spel wist Verdegaal in de ze set bij 65 goed door te drukken naar 7—5. Han de Jong, die in deze wedstrijd bijzonder goed op dreef was, heeft na deze eerste set waar schijnlijk gevoeld dat hij van Verde gaal, die het vaak erg moeilijk met zichzelf had, kon winnen. Gesteund door deze gedachte en het feit dat Verdegaal steeds onzekerder werd haalde de Jong de tweede set met de score van 64 binnen. De eerste en twee set in aanmerking genomen leek het erop, dat de derde set weieens erg lang kon gaan duren. Toch bleek dit in het geheel niet waar te zijn. In deze laatste reeks, had de Jong geen moeite met de veel fouten ma kende Verdegaal en zonder haperen liep hij dan ook rechtstreeks door naar 61 en de overwinning. Veel gemakkelijker dan De Jong, had A. de Wit het in zijn partij te gen H. v. d. Loo. De duidelik ster kere De Wit stond in deze partij geen enkele game af en in minder dan 50 minuten kon v. d. Loo met een nederlaag van 60, 60 weer naai de kleedkamers terugkeren. In de herenenkelspel B werd gis teren eveneens een geplaatste speler uitgeschakeld. Dit was de als derde geplaatste Bastien die in twee sets (tweemaal 6—4> van Onno Ruyse- naars verloor. Het blijkt nu steeds meer dat Ruysenaars, met zijn ei- meer dat Ruysenaars, met zijn ei genaardige stijl, tot een soort kam- pioendoder begint te groeien. En het zal in de toekomst dan ook wel steeds moeilijk worden om van deze speler te kunnen winnen. Wel moet warden gezegd dat Bastien al eerder een par tij had gespeeld tegen Peter Pauwels en dat hij in deze partij drie sets nodig had om van de Jonge Pauwels te winnen. (46; 62; 62». Waar schijnlijk heeft vermoeidheid hem er dan ook van weerhouden een be tere score tegen Ruysenaars te ma ken. Bij de dames werd gisteren in de B. klasse slechts één partij gespeeld. Milou Penseel trad aan tegen Micky Albers, die eergisteren op verrassende wijze van de uit vorm zijnde Mevr. Huurman had weten te winnen. Mi lou die in dit nummer als tweede geplaatst is steekt op het ogenblik wel in goede vorm en maakte dan ook korte metten met de Jonge en niet onverdienstelijk spelende Micky. In de eerste set stond Milou twee games af, terwijl zij in de tweede slechts een game weggaf (62; 61) TON CREPIN AMSTERDAM Op de eerste dag van de Nationale Roeikampioen schappen voor dames en lichte he ren roeiers, bood de Amsterdamse Bosbaan gisteravond een uiterst troosteloze aanblik. Een druilerige regen, afgewisseld door enkele har de windstoten, maakte van die Bos baan een onberekenbaar roeiwater, waarop dan ook geen goede tijden te realiseren waren. En voor uitzen ding naar Moskou is een overtuigend gewoonnen wedstrijd niet voldoen de. Alleen "Europese tijden" gelden. Slechts een handjevol enthousias- Voetbal De Westduitse voetbal bond (DFB) heeft besloten dat geen van de spelers, die opgenomen wor den in de kandidatenploeg (40 man) voor de eindronde van het wereld kampioenschap, mogen worden ver kocht naar het buitenland. Dat geldt uiteraard alleen voor die spelers, die bij Westduitse clubs onder contract staan. Over bijvoorbeeld Günther Netzer, die voor Real Madrid uit komt, heeft de DFB in dit opzicht geen zeggenschap. Wielrennen Fedor den Hertog, Nederlands sterkste amateurwiel renner, zal deelnemen aan de Ron de van Zweden, welke wordt gehou den van 25 tot en met 30 juli. Den Hertog krijgt als ploeggenoten: Nidi den Hertog, Cor Boersma, Theo Smits en Wim Albersen. Als ploeg leider zal Piet Liebregts fungeren. telingen, waaronder coaches, pers en meelevende supporters hebben kun nen genieten van vaak zeer felle wedstrijden. Want spanning en strijd was er genoeg. Bij de dames won Hette Borrias in de skif de nationale titel. Mej. Duncker van Ric en niemand min der dan de Europees kampioene van vorig jaar Ingrid Dusseldorp wegens ziekte pas weer enkele weken in trai ning hebben furieus tegenstand ge boden, maar en in de voorwedstrijd en in de finale toonde zij zich de snelste. Haar tijd: 3.51.5. Harald Punt, de lichte skiffeur van de Laak uit Den Haag, legde bij de heren overtuigend beslag op de nationale titel. Geen moment zijn Brouwer van Hades en Adriaanse van Ric er aan te pas gekomen. Soe pel roeiend, volbracht hij, met ruim drie lengten voorsprong, zijn "ver plicht nummer" in de tijd van 7.30.4. Hades 7.36.4. De spannendste strijd, die gister avond geleverd werd, was die tussen Nereus en Ric in de (dames) dubbel twee. Nereus, licht favoriet, kon de Ric dubbel Brasik-Visser en Klaasse echter niet bijhouden. Ric, haast vlekkeloos roeiend, zette Nereus op bijna twee lengten en noteerde daar mee een tijd van 3.29.4. Nereus: 3.32.8. Wel succesrijk waren de dames Vosmaer en de Graaf van Nereus in de twee zonder stuurvrouw. Meter na meter liepen de dames uit, de combinatie van Triton/Orca ver achter zich latend. Nereus: 3.54.8. Voor de finale lichte achten plaat sen zich, via de voorwedstrijden, Du- dök/Oroa, Pröteus/Eretes en als snel ste tweede Laga. Niet Proteus/Ere- tes, maar Dudok/Orca deelde klap pen uit. Rustig, en technisch zeer goed roeiend bouwde Dudok/Orca de voorsprong na 500 m op en gaf die toen niet meer uit handen. Een on rustig, slecht roeiend Proteus/Ere- tes moest haast nog buigen voor de sprintende Laga-ploeg. De tijd van Dudok/Orca is er overigens één, 6.05.9 waar men gerust bij de roei- bond mee kan aankomen. Vanavond worden de kampioen schappen voortgezet met, bij de da mes, de vier met stuurvrouw en de dubbel vier en bij de heren de twee zonder stuurman en de dubbel twee. In de vier met stuurvrouw komt, de enige Leidse afvaardiging, NJord uit tegen de Nereus/Orca combinatie. Alleen winst of snelste tweede brengt de door Mej. Vos gecoachte ploeg, in de finale. Maar daaraan vooraf gaat echter een zeer zware voorwedstrijd. Voetbal In Lochem heeft Spar ta een oefenwedstrijd gespeeld tegen een streekelftal, geformeerd uit Lo chem en omstreken. De Rotterdam mers wonnen met 6—0, na een rust stand. Doelpuntenmakers: v.d. Veen, Meutstege, Sadek, Heyerman, Wal beek en Van Staveren. Er waren 2500 toeschouwers. LEIDEN In navolging van Scylla zal ook de tafeltennisver eniging Docos binnenkort een ei gen clubhuis openen. De Led de naars hebben van de gemeente Leiden de bovenverdieping van de Sociale Werkplaats in de Groe- nesteeg gehuurd en zijn nu reeds druk bezig om deze ruimte te veranderen in een tafeltennisac- comodatie. De verbouwing van het pand wordt voorlopig geraamd op een vijftien duizend gulden, maar de eerste tegenvaller is reeds geïncasseerd. De noodver lichting, die moest worden aange bracht om behoorlijk te kunnen werken, kostte driemaal zoveel als was begroot. Een derde deel van het benodigde bedrag is reeds binnen. Vijfduizend gulden kwa men uit de beurs van de eigen leden. Voor de helft als gift en voor de andere helft als rentelo ze lening. De grote klap moet tij dens de Leidato komen. Docos heeft daar een eigen stand, waai iedereen die maar wil kan spe len tegen een zogenaamde tafel- tennisrobot. Bij die stand zullen leden trachten loten aan de man te brengen, waarvna er totaal 10.000 zijn gedrukt. Een loterij, die is gedoteerd met een hoofdprijs van een stereo radio-pick up meubel. Als Docos eenmaal het jebouw in de Groenesteeg (sa men met krachtsportvereniging De Spartaan en de Leidse Sport stichting) heeft betrokken, zal Leiden een fraaie sportaccomoda- tie rijker zijn. Maar wat nog be langrijker is: Docos heeft dan een eigen huis en dat is natuurlijk een geweldige vooruitgang in ver gelijking met het gymzaaltje aan de Potgieterlaan. waar de Leidse ploeg de afgelopen Jaren heeft ge speeld. In het nieuwe gebouw zul len twee speelzalen komen met in totaal vijf tafels, waarvan er drie geschikt zijn voor de wedstrijd sport. Verder komt er een flinke kantine, waaruit Docos de exploi tatiekosten hoopt te halen en waarvan uit de bezoeker een fraai uiUdcht heeft op de speelzalen. Daarnaast nog eens een ruime kleedgelegenheid. Nu reeds is er 'n barcommissie, die al een aantal plannen heeft voor het komende seizoen, want het ligt in de be doeling om het tafeltennishome aan de Groenesteeg in september te openen. Docos kan dan meei gaan doen aan de opvang, trai ning en contact tussen de leden, belangrijke zaken, die de afgelo pen jaren nauwelijks of helemaal niet mogelijk waren. Nu echter wel, want de periode Potgieter- '**an is voor de Leidse tafelten nissers definitief voorbij. ips: ligt zaterdag 2.30 uur: Westfalica-Prijs: 1. Life Pigh Lady Lerona, 3. Komeet Oli ën outsider: Klosivier B. itb-Prijs: Looper T, 2. Lido, 3. Areta en outsider Lange Ros. wa-Prijs: 1. Impuls W, 2. T, 3. Jose Buitenzorg en out- Idool Vredenhof. Walker-Prijs: Kamo Quick, marie, 3. Kitty H en outsi- anny P. Prijs: 1. Henriette Signal, AjAodwill, 3. Holga Pluto Gerda 11 Insider: Helius CH. Georg-Prijs: Ilexide Hanover, de lee|ly Jumper, 3. Jury en outsider Lady. pprys: 1. Komiek Oliever, 2. Bente en 3. Ka Bond. John Areta, Janky Bui- Gay. Betaalde voetballers vlak voor tijd naar 2-2 KATWIJK FC ben Haag kon het gezicht nog net redden. Zeven minuten voor het einde van de donderdagse oefenpartij tegen zaterdag-eersteklasser Quick Boys, rees spits Bregman juist op tijd op uit de beeldengroep van mensenvlees voor het doel van Katwijker Floor Schaap. Bregman's hoofdknik tegen de bal betekende 22 en behoedde de Haagse FC voor een ne derlaag, die beschamend had kunnen zijn. ymoon-Prijs: 1. Arkelshof 2. Gay Chestnut en 3. Tonka, ''ligt Zondag 1.30 atch-Prijs: Snooty Fox, Dau- en Arriba. Derby; 1. Manoli- AED Queen of Roses S, 3. Rebel tonts en outsiders: Heihof Sa- Leide^i Pante Rei. der Amateurs: Tuscan Pride, fal Palace II, 3. Merlo en out- 8nowboy. Curragh-Prijs: 1. Knight Pio- 2. Jewelprise en 3. Kinglet O. fort-Prijs: 1. Jimmy Boy, lus P zn 3. Jasper. "(key-Prijs: 1. Klaus Olivier, 2. »s P en 3. Jellina P. it,|tolly-Prijs: 1. Keen Speed. 2. Duke en 3. Ingrid Roodnoot. Alri»*»al G.J.A.A. Baron "tra Beker: 1. Jojo Buitenzorg bsis P en 3. Aiglon, outsider Buitenzorg, uze) 'irg-Prijs: 1. Jonathan, 2. Ida 1. 3. Isi Juweel. ••Prijs: 1. Loes Areta, 2. Leo torg en 3. Komeet Olivier. r Wamt al traden de betaalde voetbal- groep gisteravond dan niet in de sterkste formatie aan (rond de vas te eerste teamspelers De Zoete, Ko- revaar, Dus Baba, Wijngaarde en Augustsson was het team voorna melijk opgetrokken uit geselecteerde jeugdspelers), toch heerste voor de traditionele tweekamp de gedachte aan een ongelijke strijd. Tenslotte kan de FC den Haag bogen op een sterk B-elftal en op een zeer sterke Jeugd en wil trainer Evert Teunis- sen een groep van achttien gelijk- waardigen klaarstomen. Bovendien kon Quick Boys in deze vakantieperiode niet uitkomen in wat doorgaat voor het meest complete team. Zoi kon de nieuwe trainer Piet van der Kuil nog niet beschikken over Adri Remmelzwaal, Jan van der Plas, Laurens Mouter en Arie Verdoes. Door Paul de Tombe Voor het eerste oefenduel was Van der Kuil begonnen aan het trekken van de lijn die hij het komende voet balseizoen wil doorvoeren: die spe lers die in de afgelopen twee weken de meeste trainingen hadden ge volgd, kregen de voorkeur in de zes tien man tellende A-selectie. Er verscheen voor zo'n 700 toeschouwers een experimenteel elftal op de mat van sportpark Nieuw Zuid: een ge ïnspireerd team dat zich in het eer ste optreden optrok aan de reputatie van de tegenstander en dat al direct knokte voor wat het waard was. En Quick Boys bleek aardig wat in de mars te hebben. Toen al snel was uitgevonden dat ongeorgani seerd FC den Haag nog altijd wors telde met het oude probleem (een schotloze aanval), toen groeide het zelfvertrouwen van de Katwijkse elf. Aangejaagd door het goede midden veld-trio Gert Pronk - uit de Junio ren overgeheveld naar de A-selec tie - Gert Zwaan en Koos Klinken berg, zocht Quick Boys de aanval. Met verrassend aardige combina ties soms werd de opvallend beweeg lijke Wim van der Plas in stelling gebracht. De beloning voor de Kat wijkse durf was een tweetal knappe doelpuntn. Rond de twintigste minuu van het ook door bondscoach Cor van der Hart aanschouwde duel (de rechterhand van Fadrhonc had een gesprekje met Aad Mansveld, die met een blessure aan de kant was gebleven) kon linkerspits Van Dijk met een boogbal scoren nadat hij een 'vrije loop' had gekregen door een magnifieke schijnbeweging van Wim van der Plas. Quick Boys ging ook fel door na de snelle tegentreffer van Storm: Koos Klinkenberg scoorde vlak voor rust vanaf de zestienmeterlijn. Ook bij die boogbal was FC den Haag-doel- nman Woody Louwerens volledig kansloos. Een regelrechte afgang leek de betaalde Haagse voetballers vervol gens in de tweede helft te wachten. In ieder geval was Quick Boys in die tweede rondgang dichter bij 3-1 dan Den Haag bij 2-2, omdat de groep van trainer Evert Teunissen hardnekkig bleef weigeren de meest riante kansen te benutten. Teunis sen: "Dat wordt weer het probleem. Schop Je er in het begin een paar in, dan win Je met zes, zeven-nul. Zit het tegen, dan blijft zo'n tegenstander moeilijk. Vooral als Je een centrale figuur als Aad Mansveld mist. Dat is de enige in het team die kan orga niseren." Druk bezet FC den Haag (woens dagavond werd gespeeld tegen 's- Gravenzandse SV. vandaag reisde de selectie af naar Zweden voor het intertototreffen met Atvidafoerg) redde echter toch nog het gezicht. De ploeg glipte dankzij Bregman door het oranje-licht naar een gelijk spel. Veel indruk liet Den Haag ech ter niet op Nieuw Zuid achter, de belangstellenden waren eerder ge ïmponeerd door het hartveroverend enthousiasme van Quick Boys. Zei Teunissen: "Eigenlijk hadden we deze wedstrijd liever niet gespeeld." Begrijpelijk. Om meer dan één re den.. Joep den Hollander in actie in het duel tegen FC Den Haag. Op de achtergrond loopt doelpunt- maker Van Dijk, links staat Leo Haasnoot en rechts springt Joop Korevaar. (Foto Jan Holvast) ihii K

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15