Leids-Alphense ploeg in Vierdaagse DAGBLAD Vragen over postkantoor BALL7 Taxi chauffeur aan het woord Fatule angst voor de politie Vijf concerten R.O. Even stoppen voor Dagblad DONDERDAG 19 JULI 1973 m°S LEIDEN PvdA-raadslid Waal leeft schriftelijke vragen gesteld tón burgemeester en wethouders: Is het juist dat het Hoogheem- Ischap Rijnland voor f715.000, voormalige postkantoor in de Breestraat heeft gekocht, onder meel de voorwaarde dat ter plaat- i zg. loketten voorziening dan en hulppostkantoor word ge- stigd? I Is het Juist dat het Hoogheem raadschap voornemens is het voor malige postkantoor te slopen? I Is het juist dat het Hoogheem- idschap ter plaatse onder meer een aantal parkeerplaatsen wil cre- eren? Zo ja, is dit streven in over eenstemming met de plannen voor het uiteindelijk wandelgebied in de binnenstad? Is het college bereid om voor al vanwege de welstandsaspecten en evt. nader te stellen voorwaarden het bouwplan van het Hoogheem raadschap vóór het afgeven van een bouwvergunning te bespreken voor te leggen aan de Adviesraad voor de binnenstad en de commissie voor de stadsontwikkeling? Naar aanleiding van „Ook in Lei den nu fooi in taximeterprijs," wil ik als taxichauffeur meedelen dat het geen fooi is maar loon. Waar moeten wij anders van eten? Dan zijn er nog meters bü die helemaal nog niet inclusief zijn. Kimt U van plm. f 100 in deze dure tijd leven, wat taxichauffeurs als grondloon ontvangen. En die 20 pet. geldt al leen voor de inclusief meter. Dat zal dan voor onze Leidse taxichauffeurs weer vechten tegen de bierkaai Zijn. Wij zijn degenen die zon en feestda gen ook klaar staan als 'n ander lek ker thuis zit. En onze vrouw en kin deren zijn alleen. Voor hetzelfde loon als voorheen. Wij ontvangen n.l. nog eenzelfde grondloon als voor heen. Dit is niet verhoogd. Wij moe ten nog altijd leven van de extraatjes. Als wü tenminste een bo terham met beleg willen. Daarvoor werken wij dan 6 dagen en vaak in de weekeinden van 4 uur 's middags Opnemen van brieven ln deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens is. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. LEIDEN Is de politieman nou je beste kameraad of niet? Een 12-jarig jongetje dacht ken nelijk van niet toen hij gisteren op het dak van een fietsenstalling bij de Petrakerk aan de Surinamestraat om de politie hoorde roepen. Het jongetje schrok en maakte alle haast om van het dak af te komen. Zijn haastige spoed had tot resultaat dat hij kwam te vallen. Hij brak de rechterpols en liep een hersenschudding op Door het stuikje in de krant ko men alleen maar moeilijkheden tus sen klant en chauffeur. Wij zijn er in dit geval ook nog slechter inplaats van beter van geworden. En de Leid se taxibazen willen niet onderhande len met het N.V.V. en in Leiden be staat nog niet eens een C.A.O. Ik zelf beschouw dit als een asociale toestand voor de chauffeur, het enigste zou nu nog staken zijn. Maar waarom niet eerst op een rede lijke basis gesproken kan worden, is de vraag om nog maar te zwijgen van de klanten die niet betalen: be dragen van f 70 en f 80,- Dat moeten wij zelf bijpassen. Zelf zit ik nu on geveer vier Jaar in dit vak dus weet ik wel zo onderhand wat er zich af speelt. TH. DE BRUIN Duinzichtstraat 22 LEIDEN. De belangstelling voor de zaterdagavond concerten van het Residentie Orkest in het vorig sei zoen - vrijwel steeds een volle Stads gehoorzaal - heeft de orkestleiding doen besluiten om in het komende seizoen deze concertenreeks te her halen. Als data zijn daarvoor vast gesteld 6 oktober. 3 november, 8 de cember. 16 februari en 16 maart. Een extra concert is ditmaal inge last op vrijdag 16 november. Deze avond zal het Concertgebouworkest o.l.v. de Jonge Israëliër Uri Segal als gastorkest optreden en werken van Mozart, Schubert en Lutoslaws- ky ten gehore brengen. De concerten van het Residentie Orkest staan dit maal onder direc tie van resp. Willem van Otterloo, de 39-Jarige Pool Jerzy Semkov, rijn Jongere landgenoot Czyz uit Dtissel- dqrf en Ferdinand Leitner. Voor het concert van 6 oktober staan werken van Berlioz, Beetho ven en Moessorgsky op het program ma, terwijl op de overige avonden keuze wordt gedaan uit de muziekli teratuur van Cherubini, Sibelius en Schumann <3 november). Mozart, Mahler en Honegger .<8 december), Bruckner, Dvorak en Haydn (16 fe bruari) en DebussyRavel er Franck (16 maart). schoenen een lust om op te lopen Van Dalen Donkersteeg 21, Leiden In het land van Maas en Waal stond gisteren een bord .Leidsch-Alphens Dagblad". Wandelaars uit de regio's Leiden en Alphen iin de Nijmeegse Vierdaagse stopten even voor het Dagblad om hun ervaringen te vertellen aan onze verslaggever) en om zich te laten fotograferen. Vandaag een aaintal foto's, morgen de rest. Tekst Hans Melkert Foto's Wim Dijkman Willy Blamsjaar, stukje charme uit Leiden op het Vier daag sepad Leidse mej. v. d. Fluit: vo rige meek Apeldoorn en de ze meek Nijmegen. Mevr. Leemans uit Leiden: 65-plus dè Vierdaagse. Leiderdorper Dekker vindt het te druk met verkeer in de Vierdaagse. Natuurlijk zijn er in het wandel legioen deelnemers uit deze streek, die het bord niet hebben gezien of heb ben willen zien. Anderen riepen wel „hoi", maar gingen door, „omdat ze zo lekker draaiden" na de muzikale oppepper in het als altijd gezellige Wychen. Op de Markt is in de loop van de Vierdaagse-jaren eigenlijk maar één ding veranderd: café „De Klok" heet nu „La bonne auberge". Ei* zou een flinke ploeg kunnen worden gevormd uit de wandelaars uit dit gebied, die gistermorgen in het legioen van bijna 13.000 het land van Maas en Waal ingingen. Via een an dere route en daartegen hadden velen bezwaar. Jan Woordes uit Alphen a. d. Rijn, de secretaris van de Wan delkring Leiden en omstreken, bracht die bezwaren onder woorden: langs het eerste gedeelte van de route stond geen enkel café „En je weet, ik loop alleen op taptemelk", zei Woordes en weg was-ie, op weg naar het getal 28 op zijn Vierdaagse- kruis. Voorschotenaar P. Beij (74 en voor de 27ste keer hier) en Noordwijker Th. Schipper (bijna 70 en „pas" voor de 15de maal) stapten ook op om een cognacje te gaan drinken om de laat ste 10 km. zwevend af te leggen. Ze uit met twee eerstelingen: Lien Mok- wisselden bij ons even ervaringen kenstorm uit Oegstgeest en Ans Kiel uit Leiden. Je ziet veel paren óp de Vierdaag- sewegen: Leiderdorper A. S. Straat hof (bezig aan zijn gouden kruis) en Leidenaar H. R. Lan (voor de vier de maal op de 40); de Alphense po- litie-agenten Wim v. d. Heuvel en Hans Schimmel, resp. voor de eerste en vierde keer op de 50 km.; de Lei- denaars F. J. van Woudenberg van de gemeentelijke woningstichting en W. F. Taffijn, voor de negende en tiende keer hier en ook op de 50; de rijkspolitiemannen O. Seegers uit Sassenheim en J. B. E. Heemskerk uit Alphen, resp. voor de zesde en derde keer en ook op de lange af stand. Nog een echtpaar oftewel een echt paar; de heer en mevr. Verhamme uit Boskoop. Op de tweede dag zij te voet en hij op de fiets. De mannelijke helft viel uit. Vorig Jaar ging het net andersom. Nu laat ze zich niet kennen. Dat is ook het motto van de pas in -Bodegraven begonnen fysiothera peut J. Vlugter. Hij is als gevolg van een weddenschap voor het eerst hier. maar 50 km. tippelen per dag valt hem niet mee. Vorig jaar kreeg Leiderdorper G. A. Dekker (voor de zevende maal op de 40 km.) één van zijn vier zoons mee, maar nu lieten „die luie donders" pa alleen gaan. Hij heeft één klacht: de auto's, bromfietsen en fietsen, ook van verzorgers, in de stoet. De Apeldoornse Vierdaagse heeft dat niet, die is rustiger. Leidse mej. v. d. Fluit weet dat, want ze liep die vo rige week nog. De afstand Amsterdam -Leeuwarden kent ze ook. Ze is voor de zevende maal hier. Willy Blansjaar een Leidse secretaresse, is hier voor het eerst, maar ze kent wel die an dere tochten. Ze is enthousiast voor wandelen en heeft er dit jaar al 1200 km. op zitten. Nog zo'n stoere Leid se (strand)loopster: mevr. E. H. Lee mans- Taverne, 65 en ln het bezit van 450 wandelmedailles. De 15de van de Vierdaagse komt erbij. Nog enkele eenlingen: banketbak ker Joop Tijssen uit Zoeterwoude (21), Hillegommer Selhorst, de Leid se wegenwachter Bokma, Leidenaar A. Zwanenburg en Noordwijker A. L. Smeltink. En natuurlijk streekgeno ten in uniform, maar daarover mor gen meer. Echtpaar Terhamme: hij is uitgevallen en verzorgt nu haar Zij gaat door. Leidenaars Woudenberg en Taffijn, oude bekenden in Nijmegen. Leidenaar Lan en Leiderdorper Straathof: „De Vierdaagse ver broedert. Als iedereen zo was als hier, zou er nooit meer oorlog zijn". Fysiotherapeut Vlugter uit Bodegraven: lopen om weddenschap. Alphenaar Woordes: lopen is geen kunst, maar je moet wel je voeten verzorgen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3