Draverij op korte baan L v agenda f Padvinders gaan naar Engeland ZEILER REDT BEWUSTELOZE COLLEGA UIT WATER In Voorschoten Dominee Joh. Poort in rouwdienst herdacht Botsing met bus QUICK STEPS Hoofd sociale dienst neemt afscheid I P' Nieuw Loosdrechtweek Nieuw Loosdrecht Europe-zeiler Van der Pavert heeft zijn leven te danken aan het snelle ingrijpen van zijn collega Lammers tijdens de slot- race van de 32ste Nieuw Loosdrecht week. Van de Pavert kreeg halver wege de strijd de giek tegen zijn hoofd en sloeg bewusteloos over boord. Lammers aarzelde geen ogenblik, sprong in het water en bracht zijn concurrent zwemmend naar de waL Beide zeilers kwamen niet in aan merking voor het eremetaal. Kuyk kon na drie overwinningen de hoofd prijs niet meer mislopen. Een verrassing bij de 16m2 was de volle winst, van Joop de Ruijter. Zoals verwacht kon bij de Valken Egon Rolf van den Baumen na een aanvaring in de derde race, waar door hij moest opgeven, in de laatste race niet meer de hoofdprijs berei ken. De Kaagcrack won wel de dag prijs, maar Hans Breuning had door de pech van Von den Baumen aan 2-3-2-5 ruimschoots voldoende voor de hoofdprijs. Pampus-routinier Leo de Wit toonde op Loosdrecht aan dat hij ook zonder de helpende hand van tweevoudig kampioen Eef van der Berg. waardoor hij de Kaagweek won, de hoofdprijs kon binnenhalen. FD-kampioenschap FD-kampioenschap THUN De Nederlandse zeilers Sjoerd en Erik Vollebregt waren gis teren niet zo goed op dreef in de strijd om het Europese kampioen schap in de flying-dutchmanklasse. Op het Thunermeer finishte de twee ling in de derde race als negende en in de vierde race als zesde. Toch bleven de Vollebregts op de vierde plaats in de algemene rangschik king. De meeste concurrenten heten eveneens een steekje vallen. Zo ook de Oostduitse favorieten Hüttner en Pagenkopf. Zij moesten de leiding afstaan aan hun landgenoten Proebe en Mayer. Solingkampioenschap. Dieter Below, de Oostduitse win naar van de open Nederlandse so- lingtitel, gaat rechtstreeks af op de Eruopese titel. Na het ronden van het eerste merkteken, in de vijfde race in Medemblik, had de Oostduit se boot al een voorsprong van ruim 200 meter. Below bleef onbereikbaar. Ook voor de Nederlanders Bakker (3>, Hoefnagels (5) en Blok (7), the plotseling van zich afbeten en re- ^x»che namen voor de slechte vierde DEN HAAG/BODEGRAVEN De Kroon heeft een beroep van P. Zeeuw uit Woerden ongegrond ver klaard. Zeeuw was in beroep gegaan tegen een besluit van gedeputeerde staten van Zuid-Holland, waarbij hem niet werd toegestaan twee ca ravans tegenover zijn woning tussen de Rijn en de Hoge Rijndijk onder Bodegraven neer te zetten. Dit punt is namelijk opgenomen in het zoge naamde landelijk gedeelte, de cara vans waren zichtbaar vanaf de openbare weg. Zij werden in het landschap als ontsierend beschouwd, waarmee de Kroon instemde. VOORSCHOTEN In Voorschoten wordt maandag 30 juli voor de 49ste maal een kortebaandraverij gehouden. Deze kortebaan- drayerij, die vrijwel steeds gelijk valt met de paardenmarkt, heeft dit jaar in verband met landelijke afspraken moeten uit wijken naar de maandag achter de paardenmarktdag. Op dins dag, woensdag en zaterdag zijn steeds langebaan wedstrijden en uit een oogpunt van concurrentie mag er op die dagen geen kor tebaandraverij georganiseerd worden. Bijna honderd Voorschotense jongens en meisjes onderwierpen zich gistermiddag aan de Vijfkamp op het terrein voor de sport hal „De Vliethorst". De jongeren van de Werkgroep Shunt" hadden een parcours uitgezet en de jeugd van 6 tot 14 jaar moest zien zo snel mogelijk een hal te werpen door een hoepel, onder draad door te kruipen,' hardlopen, evenwicht bewaren enzovoorts. Er werd gewerkt in -vier groepen. De stemming was best, het weer bleef alleen dreigen met regen en zo slaagde deze vakantiemiddag volledig. Het aantal deelnemers was zelfs dubbel zo veel als vorig jaar en dat hebben de organisatoren wel verdiend. (Foto Jan Holvast) LEIDERDORP De M'Hala Pan- zi Postgroep-West. de gehandicapte padvinders uit West-Nederland, gaan hun verkennerskamp houden in En geland. Van 30 juli tot 10 augustus gaat het avontuur voor deze Jongens beginnen. Het principe van deze padvinders- groep voor gehandicapten is dat de jongen deel moet kunnen nemen aan het dagelijkse leven. Omdat vrijwel alle jongens het gebruik van him le dematen in mindere of meerdere ma te missen en vele jongens zich voort bewegen in een rolstoel heeft deze groep de hulp van zgn. dravers. Dra vers zijn padvinders, die zich volle- LEIDEN In de geheel bezette Bevrijdingskerk, de kerk waar in hij zo vele malen het Woord en de sacramenten bediende, vond hedenochtend een rouwdienst plaats in verband met het overlijden van ds. Joh. Poort, die ruim elf jaar predikant van de Leidse Hervormde Gemeente was, eerst in de Kooi en later in de Boshuizerwijk. In deze dienst ging voor ds M. J. Wagenvoorde (hervormd) met assis tentie van ds J. Bovenberg (gerefor meerd) en pastoor J. M. Schlatmann (St. Antoniusparochie), die de ge beden en de schriftlezingen verzorg den. Ds Wagenvoorde, die zijn gehoor bepaalde bij enkele gedeelten uit Psailm 116 en 2 Cor. 1 en allereerst een korte levensloop gaf van de overleden predikant, die al zijn werk heeft gedaan als een getrouwe dienstknecht van God, merkte o.m. op, dat ds Poort niet alleen van God getuigd heeft toen hij gezond was, doch ook tijdens zijn smartelijk lij den en sterven. Hij was er zioh van bewust door God geroepen te zijn om deze weg te gaan. In alles wist hij daarbij z'n toevlucht tot God en leef de hij in de zekerheid, dat God al Zijn beloften zou vervullen. Voor ds Poort, aldus dominee Wagenvoorde, is het werk thans volbracht en is het nieuwe geboren. In zijn woorden tot de familie merkte spreker op, dat God wil troosten onder allerlei druk en dat van Hem al onze verwachtin gen kunnen zijn. Wij danken God, dat het licht het wint van alle donker heid.... Ds Wagenvoorde wees er tijdens deze indrukwekkende dienst op, dat de gezongen liederen, w.o. de woor den uit Psalm 62 "Mijn ziel is stil tot God, mijn Heer, van Hem verwacht ik altijd weer mijn heil, op Hem toch kan ik bouwen" op laatste verzoek van ds Poort in de liturgie waren op genomen. Tijdens het uitdragen van de kist toet het stoffelijk overschot weer klonk door de kerkruimte de melo die "U zij de glorie". Hierna begaven de vele aanwezigen, w.o. vele pasto res en vertegenwoordigers van ker kelijke lichamen, zich naar Rhijnhof waar de teraardebestelling plaats vond. De kortebaandraverij wordt gieschrev© (althans de eigenaar gehouden op de Prins Bernhardlaan, daarvan). Volgend Jaar zal ter ge- de langste afstand is 325 meter deze laan staat bekend als een van de beste „banen". De kortebaan wordt georganiseerd, door het comité Paardensport Voor schoten en de gehele burgerij krijgt de kans dit evenement bewust mee te maken. Voor de echte liefhebbers is er de totalisator, voor de deelne mers een prijzenkas van f 3.500,- verdeeld over zes prijzen. De Jeugd mag raden naar de winnaar en maakt een kans op het winnen van een Edaimmerkaasje, waarvan er vijftig beschikbaar gesteld zijn. Maandagmorgen 30 Juli wordt om 10 uur bij „Het Wapen van Voorscho ten" op de Voorstraat de deelnemers lijst neergehangen en tot aan de aanvang van de wedstrijd om 14 uur krijgt ieder kind de gelegenheid zijn schrijven er in een bus te deponeren. Ook bestaat er de gelegenheid na afloop van de kortebaan een pony of een pony-veulen te winnen ten mins te wanneer er een lot gekocht is. Er hebben thans 42 dravers inge- legenheid van de vijftigste draverij gereden worden om het kampioen schap van Zuid-Holland. LEIDEN Vlucht vanuit Survilliers, postduivenvereniging „Het Oosten": 1. G. Grebel 2-4 I. Mooten, 3. V. L. v. Klink 5-7-9 D. Koet, 6-10. F. Bouw- van; 8 C. Gijsman. Vlucht vanuit Strombeek, „Het Oosten": 1. D. Koet, 2-9. W. Fokker, 3. W. v. Klink. 4. C. Gijsman, 5. T. v. As, 6-8. P. Juffermans, 7. H. v. Kla veren, 10. S. Schoeman. WARMOMD Op de hoek War- mundastraat Herenweg had gis termiddag een botsing plaats tussen een personen auto en een lijnbus. De personen auto die geen voorrang verleende had flinke schade en moest worden weggesleept. De bus kon de reis vervolgen. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense wandelsportvereniging "The Quick Steps" organiseert 22 september een bustocht naar Giet hoorn waar wordt meegedaan aan Hollands Venetië-wandeltocht. Tippelaars, die hieraan willen deel nemen, kunnen zich opgeven bij E. A. van Klaveren, Hofzichtstraat 4, Alphen. WASSENAAR Op dinsdag 31 juli zal de heer D. Jonker, hoofd van de Gemeentelijke Sociale Dienst, af scheid nemen uit de gemeentedienst wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De heer Jonker kwam op 1 Juli 1949 in dienst 'bij de gemeente Was senaar als ambtenaar bij de toen malige afdeling Sociale Zaken. Na verschillende promoties te hebben gemaakt werd 'hij met ingang van 1 juli 1959 benoemd tot hoofd van deze afdeling, die later werd omgezet in de Gemeentelijke Sociale Dienst. Op 31 Juli zal er in het raadhuis "De Paauw" 's middags van 16.45 uur tot 18.00 uur gelegenheid zijn af scheid te nemen. Met ingang van 1 augustus is tot hoofd van de dienst benoemd de heer P. E. Franken, tot nu toe plaatsver vangend hoofd, terwijl de heer O. Scheepbouwer werd aangewezen als plaatsvervangend hoofd. dig dienstbaar maken aan de gehan dicapte Jongen. Hij draaft o.a. achter de rolstoel als motor bij diverse spe len. Er groeit tussen de lichamelijk gezonde draver en de gehandicapte Jongen een grote vriendenband en samen kunnen zij de gehele wereld De M'Hali Panzi Postgroep is thans allang geen groep meer waarbij het belangrijkste contact de „post" ofte wel de brieven zijn. Met medewerking van Rotary- en Lionsclubs worden de jongens van huis gehaald en weer teruggebracht. De leiding staat in nauw kontakt met de huisarts of spe cialist van de Jongens en weet zo pre cies hoeveel de betrokken lichame lijk gehandicapte aan kan. Het vervoer voor deze buitenland se vakantie naar Engeland is geen probleem, omdat de British Air Fer ries (BAF) de Jongens en de lei ding in totaal 20 man met rolstoelen en al meeneemt. Deze maatschappij vervoert veel automobielen en heeft een bijzondere prijs afgemaakt, waardoor de kosten gelijk zijn aan 'n boottocht. Een boottocht is te ver moeiend. De B.A.F. vliegt de groep naar Southend in ruim een uur. Van daar gaat het met een speciale autobus naar Southampton, waar het kamp is van de groep. Tijdens de vakantieperiode zullen de Jongens naast de omgeving o.a. een bezoek brengen aan Londen en zelfs aan het Brownsea Island, de plaats waar in 1907 het eerste padvinderskamp o.l.v. Baden Powell gehouden werd. Recreatiecentrum en Camping Duinrell, in Wassenaar heeft veel last vafi vuil, kleine papiertjes en andere dingen, die de dagjesmensen en ook de kampeerders dagelijks zo achteloos weggooien. Duinrell's directeur, Graaf van Zuylen van Nijevelt, heeft lang gezocht naar een oplossing en meent nu deze gevonden te hebben. Er is een „park cleaningmachine" aangeschaft, de eerste in Nederland geïmporteerd. De machine komt uit Zweden en is een enorm groot „monster". Dit „monster" wordt voorgetrokken door een tractor. Duinrell nu op z'n schoonst is bereid vele be- 'oek0~p J~ +imnnen. die DmnreTi ««z» er-hoon nullen houden. Met medewerking van Hans Me'lkert en Jan Stegeman Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Poppentheater Vrijdagmiddag om 2 uur treedt het Leidse poppentheater van Plet Onderwater op in het Jeugddorp Zuidwest (naast zwembad De Vliet) als slotihappening van de derde week van vakantie-activiteiten. Exclusief Handelsonderneming Den Hol der BV in Lelden heeft van Dyna- mix AG in Zwitserland de exclusieve rechten verworven in de Benelux voor de verkoop van haar continu suikeroplosinstaMatie. Deze installatie lost continu zowel koud als warm suiker op. De apparatuur is be stemd voor de suikerverwerkende industrie. Automatisering kan één van de gevolgen zijn. Wensen en vragen (1) Verschenen is een map met Wen sen en vragen van comdté's, vereni gingen en personen uit verschillen de buurten en wijken van Leiden, die zijn voorgelegd aan de leden van de gemeenteraad In een onlangs ge houden bijeenkomst. Het overleg wij'karganen Leiden heeft de verza meling verzorgd. De vragen en wen sen liggen op het gebied van woning- beleid, pakhuizen, toewijzingen, re novatie, rehablilitaite, verkeer, groen voorzieningen, verlichting, sport- en (jeugdgebouwen, speeltuinen, club huizen, maatschappelijke dienstver lening, onderwijs, informatie, demo cratisering, inspraak en medezeggen schap e.d. Het overleg wijkorganen heeft, niet de pretentie met deze map de gehele Leidse problematiek op tafel te leg gen. Wel stelt het, dat er meer dan voldoende reden is om alle hens aan dek te roepen en eensgezind de wen sen en -vragen te lijf te gaan. Wensen en vragen (2) Op 2 augustus zal een afvaardi ging van de gemeenteraad bestaan- den uit de dames Van der Blom (CPN) en Van Buel (KVP) en de heren Van Aken (PvdA), Amptmeijer (PSP), Elzenga (WD). Leeuwen- burgh (prot. chr.), Oosterman (iy66) en Zunderman (DS'70) met de stuurgroep van het overleg een eer ste gesprek hebben. Naar feest Ter gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van Koningin Ju liana wordt in de avonduren van 4 september as. een groot feest ge vierd in d"e RAl-hal te Amsterdam, waarop de Koninklijke familie met 2500 Nederlanders aanwezig zijn. El ke gemeente mag een aantal afge vaardigden naar dit feest, dat door Mies Bouwman gepresenteerd wordt, zenden. Drie Wassenaarse vertegen woordigers zijn gekozen, namelijk de heer G. H. van Leyenhorst, als be jaarde de heer J. G. J. Wensveen die uit de kringen van de Wassenaarse Jeugdraad werd aangewezen en de heer W. Hoksbergen, als lid van de Oranjevereniging. De naam van de laatste werd zoals de foto laat zien getrokken uit het kaartsysteem van het ledenbestand van de oran jevereniging door burgemeester K. Staab, zittend naast een bestuurs lid van de vereniging. Het bestuur van de WOV is momenteel druk bezig aan het afronden van het pro gramma voor de plaatselijke viering van het jubileumfeest op 5 septem ber. DONDERDAG 19 JULI Donderdag Oegstgeest (Geversstraat 65) Jet) Breestraat 19 Kreatlef Ciné-club 9.15 Oegstgeest (Geversstraat 65) So telt voor kamerbewoners 8.30 Breestraat 19 Sociëteit Twent Leiderdorp (Fred. Hendrikplants 25) Gespreksavond Baha'l 8.15 Vrijdag C(Oude Singel 140. Open-huls L) Apotheken De avond-, nacht- wordt waargenomen door apoü» Kok, Rapenburg 9 in Leiden, theek Voorschoten en apotheek Breest Smallenburg, Loevestein Leiderdorp. Tevens zaterdag to uur Oegstgeester apotheek, Will mifiapark 8. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen die in ÜJkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur njn. tot uur v.m. doorlopend in het weetal d.w.z. van vrijdag acht m andag acht uur vjn Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lett Aanv: i hulp bejaarden i 910 uur voorin) Aanvragen 1 dagen; ur 63336 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en införmatledl gemeenschap Zuldwesf 33921 en 61944 Dienstencentrum lefoon 30360. Boottochten Kort Galgewater: Vertrek 0 tocht naar Kagerplassen, 10 en uur, naar Braasem fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanjaw brug): Vertrek Molencruise, 2 Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaart Jeugddorp Leiden Van 10-16 tieactiviteiten voor kinderen to Jaar in het Jeugddorp Zuidwest de Voorschoterweg (naast zwen „De Vliet"); kleien, verven, ty 'poffertjes bakken, hutten bon enz. Iedere vrijdagmiddag spe kindervoorstelling. Toegangs f 1,-; 10 rittenkaart f7,50. Niet op zaterdag en zondag. Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m 8-10 u Wets winkelt je Juridisch adviesbureau voor rechtskundige bijstand. Adres Volkshuls Apothekersdijk 33 Opei tijeten dl. 10-11 uur voorm. do. 7- Humanitas Dienstverlening Humanitas. 1 gracht 246a Spreekuur maandag 2.30 uur nam., woensdag 9.3(1 voorm. tel. 26277. Vogelasiel Anna Paulownastraat 16, Lel Gewonds- en uitgeputte vogels w LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Leiden Postbus 64 - Giro 67055. Telefoon directie en administri tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement t 11 Kwartaalabonnement f27J Per post f Losse nummers f dl Abonnementsgelden by voorat betaling te voldoen. Bij automi tische overschrijving geen adm! nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadsedltü Benthuizen. Lelden, Lelderdo» Oegstgeest, Voorschoten, Wi mond. Wassenaar en ZoeterwotM Correspondenten Oegstgeest: N 123 tei 01711-2482 Leiderdorp: R. Veeren. LuyM i T !"g! dreef 32 tel 01710-42894 Is het Zoetenvoude: R. Raiser, OranJ [aadsch: laan 20 Hoee Rllndtlk tel 0171 het voo 33604 Bre. Zoeterwoude: Q. ai. J. de romW 0nrh - vm w» P. Zonneveld. 7 Fysi Bod wed

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2