Ik heb veel te verliezen n maar weinig te winnen Jongbloed held van de avond We gaan naar Moskou' aoet worden waargemaakt Tom Okker in Hilversum gewipt in dubbelspel 55 Tennisdag zonder verrassingen op toernooi in Lisse FC AMSTERDAM PAKT EERSTE PUNT IN INTERTOTOCOMPETITIE obi.vtf' iernardus zonder Sint PONDERDAG 19 JULI 1973 HILVERSUM „Aardige jongen die Lloyd. Goede techniek, redelijke service, nee die komt er wel". Tom Okker nam na zijn vlotte 61, 62 zege in de tweede ronde van de open Neder landse tenniskampioenschappen zijn jeugdige tegenstander, in bescherming, maar zijn woorden hadden bijna een averechts effect. Ze onderstreepten slechts de constatering, dat pas 18- jarige John Lloyd, ondanks het bereiken van de derde Wimble- donronde dit jaar nog klasse te kort komt tegen de nog altijd niet in topvorm draaiende Okker, al was de Nederlander al wat beter op dreef dan tegen Spitzer. Later als toeschouwer bij het duel Gimeno Chanfreau bekende Tom: „Als ik de deelnemerslijst zo zie, moet ik wel kunnen winnen. Laat ik het anders zeggen, ik heb hier veel te verliezen en weinig te winnen en dat legt toch wel een druk op je", zei hij kritisch de toch niet meer zo flitsende acties van de wat ouder wordende Spanjaard winnaar met 63 en 61 vol gend. i en drie van het ladies-schema maakten woensdag hun entree op het Meihuisje, Helga Masthoff en Elena West-Palmeova. Dat ging ten koste van respectieve lijk kansloze Tine Zwaan en zich knap verdedigende Elly Appel, die eerste een set met 26 pakte en vervolgens vijf matchpoints onge daan maakte. Uitslagen Doar Peter Dijkgraaf Nationale roeikampioenschappen op Bosbaan 'Van onze roeimedewerker) EIDEN Vanavond, vrijdag en srdag zal de Amsterdamse Bos- het strijdtoneel zijn van de Na- aie Roeikampioenschappen, zowel Jan Hordijk (r.) had maar erg weinig te vertellen tegen de Australiër Geo ff Masters. „Ik heb van alles geprobeerd, maar die knaap is zo vast", wist Hordijk, die zijn tegenstander al na 50 minu ten moest feliciteren. koersen op Juindigt prijs, 2140 m: 1. Looper T Duivenvoorden) 3.07.2, 1.28.3, 2. Areta, 3. Korina. Wnn. 1.70, .10, 1.40, 1.80, kopp. 4.00, trio ilerno-prijs. 1500 m: 1. Monty enzorg (J. Hendrikx) 2.09.2, 2. Marko van Echten, 3. Mer- Winn. 1.50, pl. 1.30, 1.40, 2.50, 3.20. he Country-prijs, 2040 m: 1. Jet- Westerveld) 2.55.8, 1.26.2, atinga M, 3. Lucky Lady. Winn. pl. 1.80, 2.90, 2,90, koppel 7.60, ilvador-prijs, 2040 m: 1. Henry v. Klaveren) 2.52.0,1.24.3, Qgrid Roodnoot, 3. Giovanni, n. 1.50, pl. 1.10, 1.90, kopp. 7.40. Embellie-prys, 1900 m: 1. Ge- (R. Wetemans) 2.08.6, 2. Coven 3. Flirtation. Winn. 1.50, pl. 1.10, 3.50, kopp. 2.50, trio 137.20. tótern-prijs, 2100 m: 1. Jaspis du d. Lubbe) 2.55.2, 1.23.4, 2. ty Spencer, 3. Keen Speed. Winn. pl. 1.10, 1.20, kopp. 2.40. amino-prys, 2040 m: 1. Kamiel Leeuwen) 2.52.8, 1.24.2, 2. Jap, essie Bond. Winn. 1.70, pl. 1.50, 2.90, kopp. 7.90, trio 81.60. rin le Grand-prijs, 1350 m: 1. ieta (K. Davies) 1.23.0, 2. Ter- a. 3. Sir Wessel. Winn. 4.70, pl. 1.30, kopp. 3.90. Mevue-prys, 2040 m: 1. Klaus (W. Duivenvoorden) 2.52.0, 3. 2. Ka Bond, 3. Jo Roodnoot. tt- 1.40, pl. 1.20, 1.40, kopp. 2.30. 18.40. ed Fox-prijs, 2520 m: 1. Keino Geersen Jr.) 3.25.2, 1.25.4, 2. hnes Trix, 3. Kinley's Speed). 2.70, pl. 1.60, 6.20. kopp. 34.70. aüsator-omzet f2943.251.—. voor de dames als voor de lichte heren roeiers. Tijdens deze drie dagen zal niet alleen worden uitgemaakt wie zich Nederlands snelste ploeg mag noe men, maar ook welke ploeg een re tourtje Moskou gaat verdienen in verband met de Europese Kampioen schappen, die daar eind augstus, be gin september gehouden zullen wor den. Wie daar met zijn/haar ploeg heen wil, zal zich goed moeten beseffen dat alleen zeer goede tijden de, met rood potlood klaar zitende T.C. van de roeibond, kunnen vermurwen. Tij den, die in de buurt liggen van die van de tegenstanders uit Rusland, Oost-Duitsland. Roemenië en West- Duitsland. En dan komt er ook nog bij, dat zij die uitgezonden willen worden "zeker" zullen moeten zijn van een finaleplaats. Hoewel na de A.R.B., de drielan- denwedstrijd en de Koninklijke dui delijk is hoe de kansen voor elke ploeg zijn, worden het zeker kam pioenschappen waar de verrassingen niet zullen uitblijven. Des te interes santer wordt het nu vele verenigin gen met combinaties (al of niet in andere nummers) op het water ko men, hopend op een nog gunstiger en verrassender effect. Vanavond worden bij de dames de voorwedstrijden en finalle skif, finale dubbel twee en finale twee zonder stuurvrouw verroeid. terwijl bij de heren alleen de skifs en de achten in actie komen. Op de, voor deze kampioenschap pen, drie ploegenbaan starten aller eerst de skiffeuses, die uit zullen ma ken wie later op de avond in de finale mogen uitkomen. Dit belooft dan meteen al een zeer spannende strijd te worden. Favorieten voor die finale zijn, gezien de prestaties op de laatste wedstrijden, H. Borias (Orca) en Dubbelboer (Gyas). De derde plaats wordt wellicht ingeno men door de vechtlustige Alma Dun- cker van Ric. Staat uitzending naar Moskou in het nummer skif op losse schroeven, gunstiger zijn de kansen voor de overwinnaars in de dubbel twee. Hier zullen Vosmaer en Steenman van Nereus en Klaassen en Brasik-Visser van Ric (beide Europees niveau) een strijd "om centimeters" gaan leveren. De combinatie Ric/Spaarne lijkt in dit geweld haast kansloos. Bij de heren skiffeurs heeft Harald Punt van de Laak verreweg de meeste kansen. De vraag is in hoe verre Brouwer van Hades het hem moeilijk kan maken. De ervaren Punt behoort hier echter gemakkelijk te winnen. Als sluitstuk vanavond de finale van de elite-achten. In de eer ste voorwedstrijd starten Laga, Du- dok/Orca en Argo, in de tweede Pro- teus/Eretes en Aegir. Winnaars en snelste tweede plaatsen zich hier voor de finale. Aangenomen mag worden dat Proteus/Eretes in ieder geval de eindstrijd haalt. De dit jaar vaak gehoorde kreet: "wij gaan naar Moskou", zal echter nog wel even waar gemaakt moeten warden. De concurrentie wil toevallig dezelfde kant uit. Het eerste verlies heeft Okker al verrassend moeten incasseren. Sa men met Chanfreau als nummer één geplaatst koppel werd hij door het Australisch-Britse koppel Bille Lloyd/Stephen Warboys in de eerste ronde van het dubbelspel er rap uitgeknikkerd met 67, 4—6 na een 51 voorsprong in de eerste set. Dat betekende sensatie in de na middag van de rustige derde Melk- huisje-dag, die ook al verrassend was begonnen. Weinig toeschouwers waren er in de vroege ochtenduren getuige van hoe twee geplaatste spelers werden uitgeschakeld. Door een polsblessure gehinderde Ross Case kansloos door Wanaro n'Go- drella (60, 64), de Fransman uit Nieuw Caledonië, die het vandaag tegen Okker mag proberen en Vayan Armitraj door de Colum- biaan Molina. Okkers kwalificatie van Lloyd kan ook zo zonder meer gebruikt worden voor Jan Hordijk, met dien ver stande, dat de Nederlandse kam pioen al 23 jaar is en nog minder tegen de Australiër Geoff Masters te vertellen had dan Lloyd tegen Okker. „Ik heb van alles geprobeerd lang, kort, hard, zacht, maar die knaap is zo vast," verklaarde Hor dijk teneergeslagen na 61, 62 in amper 50 minuten. Het drong nau welijks tot hem door, dat Masters hem met al die probeersels rustig dwong tot het maken van fouten. Samen met Nick Fleury verdiende Hordijk meer dan de dubbel 6—2 verliespartij tegen Masters en Case, want de Nederlanders maakten er in ieder geval een spectaculaire partij van. Veel onnodige missers betekende ook het einde van Paul van Min en Rolf Thung in het dubbelgebeuren. Bij de dames is de eerste halve fi- naliste bekend: Marijke Schaar. Zij won na een achterstand van 03 in de derde set met 36, 62 64 van Trudy Walhof. Als vierde ge plaatste Marijke: „Ik heb de verve lende gewoonte om die merkwaardi ge slag van Trudy over te nemen en ga dan steeds minder zeker spe len." Herenenkelspel, tweede ronde: Alan Stone (Austr) Jaime Pinto Bravo (Chili) 26, 64, 64; Geoff Masters (Austr.) Jan Hordijk (Ned) 61, 6—2: Tom Okker (Ned) John Lloyd <GB> 6—1, 6—2; Wa naro n'Godrella (Fr) Ross Case (Austr) 60, 64; Ivan Molina (Col) Vayan Amritraj (India) 75, 36, 6—4; Attila Corpas (Wdl) Berta- lan Csocnyi (Hong) 63, 6—3. Damesenkelspel, eerste ronde: Cora Creydt (Wdl) Agnes Graczoi (Hong) 6—3, 6—3: Alena West-Pal meova (Tsj) Elly Appel (Ned) LISSE Zonder ook maar één en kele opzienbarende verrassing is gis teren de derde dag van het tennis toernooi in Lisse verlopen. De in het dames enkel B als eerste geplaatste Annet v. d. Mey won ge heel volgens verwachting van mevr. Kaaien. Mevr. Kaaien nam in deze wedstrijd in het geheel geen ini tiatief, zodat Annet elk punt zelf moest scoren. Goed spelend bewees zij dat zij zelfs door hoge, diepe bal len, die veelvuldig door mevr. Kaa ien werden geslagen, niet uit haar ritme te halen is. Na twee sets, die voor het publiek bijzonder aantrek kelijk tennis te zien gaven, stapte de vijftien jaar oude Annet met haar zoveelste overwinning van het gravel. (6-3,6-2). Een partij die praktisch het zelfde verloop had, was die van Maureen Meyer tegen W. Tombrock. Maureen werd in deze partij, die gekenmerkt werd door haar aanvallende spel, geen enkel moment in gevaar ge bracht en wist dan ook zonder moeilijkheden de volgende ronde binnen te wandelen. (6-2, 6-3). 26, 6—3, 64; Helga Masthoff (Wdl) Tine Zwaan (Ned) 64, 6—2. Kwartfinale: Marijke Schaar (Ned) Trudy Wal hof (Ned> 3—6, 6—2, 6—4. Herendubbelspel Okker/Chanfreu (Ned/Fra) Lloyd/ Warboys (Aus/Eng) 67, 4—6; Far- rel-John Lloyd (GB) Van Min- Thung (Ned> 6—3, 6—3. Kwartfinales: Case-Masters (Aus> Fleury-Hor- dijk (Ned) 6—2, 62; Molina-Stone (Col/Austr.) gebr. Armitray (In- Bijzonder makkelijk had de in de herenenkelsspel B als tweede ge plaatste Ronald Blommendaal het gisteren in zijn partij tegen de on ervaren v. d. Loo. Blommendaal kon in deze partij doen en laten wat hij wilde. Slechts twee games gunde hij aan zijn tegenstander, één game in de eerste set en één in de tweede set. (6-1, 6-1). Eveneens twee games stond Onno Ruysenaars af in zijn partij tegen Jan Willem de Groot, Ruysenaar, die al eerder dit eizoen van zich heeft laten horen, won vrij gemakkelijk de eerste reeks met 6-2, waarna hij er in de tweede nog een schepje bovenop deed en in één ruk naar 6-0 doorliep. In de heren dubbelspel B werd gis teren slechts één partij gespeeld. Har Meyer en Arnold v. d. Capellen tra den aan tegen A. Leiten en Beelen. Voor het laatste duo, dat vol goede moed de baan opging, was de lol er spoedig af; met tweemaal 6-2 maak ten Meyer/ v. d. Capellen aan al hun illusies een einde. Beduidend moeilijker had de in het dames enkelspel D als vierde geplaat ste mej. v. Diest het tegen de Sassen- heimse mevr. Westerbeek. De laat ste won tot ieders verbazing de eerste set met 6-1. Geen wonder echter, want mevr. Westerbeek maakte in deze set geen fout, zij scoorde er echter ook geen enkel punt. V. Diest maakte de fouten en dus ook de punten. In de tweede set speelde de vierde geplaat ste speelster echter beduidend rusti ger, wat tot resultaat had dat zij de ze set met 6-2 binnenhaalde. De der de en beslissende set was erg lang dradig, omdat beide speelsters bang waren een fout te maken. V. Diest bleef echter het koelste en won ten slotte met 9-7. TON CRÉPIN Dat ook amateurs contracten kunnen tekenen, bewees Ter Leede doelman Wim Harskamp toen hij in het gemeentehuis van Sassenheim een contract „voor het leven" sloot met Joke Sluymer. Natuurlijk waren junioren van Ter Leede aanwezig om een erehaag te vormen. (Foto Jan Holvast) AMSTERDAM FC Amsterdam heeft het eerste punt in de intertotocompetitie behaald door gelijk te spelen tegen Eintracht Braunschweig. In het Olympisch stadion in Amsterdam werd gisteravond niet gescoord. In Wesel leed PSV een 21 neder laag tegen MSV Duisburg. iZERSWOUDE De sportver- ing St. Bernardus van de Ha- ioude Rijndijk krijgt nieuwe sta- plus een huishoudelijk regle- Nadat tijdens de jaarvergade- van 17 augustus 1972 door diver sen de wens tot wljzising van statuten en huishoudelijk regie- dateren uit het einde van Wen veertig te kennen was fen, riep het bestuur een com- in het leven, die het ontwerp 'oor moesten samenstellen. Deze heeft de concepten hiervan fcn reeds voorgelegd aan het bestuur, dat op zijn beurt de nieuwe statuten en huishoudelijk reglement tijdens de jaarvergadering van 17 augustus aanstaande ter goedkeuring zal voorleggen. Een van de meest opvallende wijzigingen in de concept- statuten is, dat men het predikaat „R.K." nu officieel wil laten verval len. Daarnaast zal de leden in over weging worden gegeven, om voortaan als verening .Bernardus" door het leven te gaa.n Geadviseerd wordt „St." (sint heilig) niet meer by de naam te voegen. PSV heeft gisteren in Wesel de derde wedstrijd voor groep 2 van de intertotocompetitie niet in winst kunnen omzetten. De MSV Duis burg zegevierde na een 10 rust stand met 21. Het was de eerste overwinning van de Duitsers in deze competitie. Vijfduizend toeschouwers bij wie vele Nederlandse vakantie gangers, zagen hoe de MSV Duisburg na 20 minuten door Wunder de lei ding namen. Pas acht minuten na de hervatting slaagde PSV erin gelijk te maken. René van de Kerkhoff, met zijn broer Willy, Jan van Beve- ren, de Zweed Nordquist en de Deen Schmidt Hansen, behorende tot de uitblinkers in de Eindhovense for matie, was de maker. PSV kon ech ter weinig inspiratie uit dit doel punt putten. De ploeg bleef zonder overtuiging en inzet spelen en schoot vooral in tempo by de Duit sers tekort. Zes minuten voor het einde schoot Wunder met een mag nifiek. schot zijn ploeg naar de over winning. Stand groep 2: Slov. Brat. 3 2 1 0 5 3—0 AIK Stockholm 3 1113 3—4 PSV 3 1 0 2 2 4—3 MSV Duisburg 3 1 0 2 2 3—6 FC Amsterdam heeft zyn eerste punt in de intertotocompetitie be haald door gelyk te spelen (00) tegen Eintracht Braunschweig. De lievertjes startten met een licht veld- overwicht, maar de uitvallen van de gasten waren iets sneller en ook agressiever. Met nog een kwartier te spelen zetten de conditioneel betere Duitsers een enorm offensief in. De Amsterdamse doelman Jong bloed werd echter de held van de avond door binnen een minuut twee fabelachtige reddingen te verrich ten. Luttele seconden later schoot Haebermann tegen de lat. Tegen het einde van de wedstryd zag Abe van de Ban de 10 aan zyn neus voor- bygaan. Keihard schoot hü op de lat. In deze fors gespeelde wedstryd kreeg Dremmler de gele kaart. Hy zag kans binnen vier seconden drie tegenstanders te vellen. Duda, na een ongelukkige val, werd met een waarschijnlijk gebroken linkersleu telbeen in het ziekenhuis opgeno- Jan Jongbloed: fabelachtige reddingen De stand in groep AC Nitra Eintr. Brauns. Vejle FC Amsterdam 3 2 10 5 8—4 4 3—1 2 6—7 1 3—8 Gisteravond hebben verscheidene eredivisievoetba lclubs oefenwedstry - den gespeeld. In Weert won Roda JC met 2—0 (10) van Wilhelmina '08. De doelpunten werden gemaakt door Dykstra en Collen. Er waren 2000 toeschouwers. FC Den Haag was op bezoek by het naburige s-Gravenzandse SV. De Hagenaars wonnen, dankzy tref fers van Augustsson (2x), Storm en Mansveld, met 41 (10). De wed stryd werd bygewoond door 2500 toeschouwers. AZ '67 ontving stadgenoot Alk- maarse Boys. De betaalde Alkmaar- ders wonnen met 51 (20). Voor AZ '67 scoorden Wildbret. Vreden- burg en Nygaard (3x). Er waren 2000 toeschouwers. In Doetinchem heeft Feyenoord met 1—3 gewonnen van de nieuwe eredivisieclub De Graafschap. By rust was de stand 1—1. Hoekema gaf na 30 minuten De Graafschap de leiding, Schoenmaker maakte na 41 minuten geiyk, waarna in de 66e minuut Ressel Feyenoord de over winning verschafte. Er waren 12.500 toeschouwers. Wim van Hanegem verving Israel als ausputzer. Van Daele kreeg de gele kaart aangebo-* den. Zandvoortmeeuwen had weinig ge noegen van het bezoek van Haarlem. De Haarlemmers zegevierden met 011, na een 05 ruststand. Doel puntenmakers: Vosmaer (5), v. d. Berg (2), Peys, Feteris. Wentink en Nieuwenhuis. NEC speelde in het Goffertstadion geiyk tegen Alemannia Aachen: 11. By rust was de stand 10 voor de Nymegenaren door een doelpunt van Van Deinsen. In de tweede helft maakte Ritz voor de Duitsers gelyk. Er waren 4000 toeschouwers.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11