EIDSCH DAGBLAD .ONïNG VAN .FGHANISTAN FGEZET 'Miss Kaag' op de vlucht met gescheurde kleren "DUIKVLUCHT" Academisch V ministerie ziekenhuis niet onder van Volksgezondheid vandaag Nieuwe onthulling in BBC-schandaal Samengaan gevraagd bij statenverkiezing LEiDSCH DAGBLAD DAS 17 JULI 1973 OPGERICHT I MAART I860 No. 34069 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DEN HAAG/KAAGDORP De nieuwe Miss Kaag is zondag avond weggevlucht door de ach tertuintjes van het fameuze Kaagse etablissement De Bonte Koe. Onder haar arm een ver scheurd zilverkleurig T-shirtJe - speciaal voor de gelegenheid ge kocht - en een aan flarden besne den zwarte Lois-broek. Rond haar schouders de pas verworven her melijnen manteL "Ik vind het een ongekende on hebbelijkheid" zegt de één dag oude Miss Kaag, de 28-jarige Ilo- na Kerstens, die onder de schuil naam Jacqueline Jaoké meedeed. "Toen ik terugkwam in het kleed kamertje wilde ik mijn spullen uit mijn koffertje pakken. Ze wa ren kapot gesneden. Zomaar. De broekspijpen tot boven open. En het shirt tot hier". Bona wijst op borsthoogte. "Ik durfde niets te zeggen, want in de hoek stond die negerin met een vriendin. En die had me eer der op de avond van de steiger at willen duwen. Tot vijfmaal toe heeft ze geprobeerd me pootje te lichten." Blonde Ilona: 'Tk klom in bikini uit de boot, die aan de steiger lag gemeerd. Volgens mij een drijven de hoerekast. Daar moesten we ons omkleden in een klein hokje, waar nauwelijks ruimte was voor 12 meisjes om hun spullen kwijt te raken. Toen ik over de glibberige l.outen steiger liep voelde ik opeens een been. Ik keek op en zag een grote zeer uitdagende donkere Jonge vrouw. Ze wilde me in het water laten vallen. Na vijf stappen te hebben ge daan probeerde ze het nog eens. Ze riep "Oh. ik val steeds, ik ben zo bang in 't donker. Maar 't was geen zuivere koek. Ik had haar nog noodt gezien. Ze deed niet eens mee. Gewoon naijver." Toen ze na afloop haar vernielde kleren zag en vertwijfeld begon te roepen tot de menigte aan boord, was een horde mannen de kleedkamer binnengedrongen. Hun enige commentaar was: "Dat soort dingen gebeuren." De vluchtende miss, die werd be geleid door twee vrienden, ontdek te. toen ze de boot af wilde dat die midden op de plas dreef. De touwen waren losgemaakt en ook de motor was onklaar. Bona: "Een van de meisjes zei treiterend, han gend om de nek van een kerel: "Je wilt weg, Jammer hoor, maar dat gaat niet..." Ondanks haar teleurstellende er varingen wil Ilona er niet mee op houden. "Ik wil meedingen naar de Miss Holland-verkiezingen. Maar ik geloof, dat Je daarvoor aangezocht moet worden Toen kon ze nog lachen m) n? St aang, itelljl af 191 Zangeres Janie Jones organiseerde orgieën LONDEN (AP) Een bekende Engelse disc-jockey heeft de eerste voor 11 en 12-Jarige meisj' belastende verklaring afgelegd voor de 34-jarige zangeres Janie Jo- had gechanteerd. nes, die schuldig wordt geacht aan het exploiteren van prostituées als verzetje voor een aantal disc-jockeys en producers van de BBC. In ruil voor deze gunsten zouden zij platen van bepaalde artiesten vaak voor de radio draaien. had. DEN/NIEUW DELHI (Reuter/AFP/AP) De ko- van Afghanistan is vandaag bij een geweldloze staats- afgezet. In het land is de republiek uitgeroepen. Dit '■"»p nmorgen meegedeeld door een woordvoerder van de fee'Jaanse ambassade in Londen, nadat eerder in Nieuw een proclamatie van deze strekking werd opgevan- die werd uitgezonden ctbor radio Kaboel. De afgezette ng Mohammed Zahir Sjah verblijft op het ogenblik in p. iroclamatie werd voorgelezen voormalige premier Moham- ïoed. Hij zei dat de vorige i alleen pseudo-democratie 3 land naar een volledige bank- ird geleid. Daoed zei verder fghanistan een niet-( ld zal blijven en zich niet zal ten bij een militair blok. •Jarige generaal Daoed T(l53 tot 1963 premier daa itige, dunbevolkte land. the' e koning Mohammed Zahir lat 1Q,,Q den. la i os waarnemers in India !V^°en aanhanger van de „har ten opzichte van het buur- ikistan. In het verleden heeft lerstnjlieit steun aan de afscheidings- de Pathanen-stam lest-Pakistan. Deze stam uïfer 15 miljoen leden bewoont et oostelijk deel van Afghani- Is de Pakistaanse provincies övr w Kt-Frontier en Baloetsjis- gewa :htige, droge Afghanistan .OOuifcen de Sowjet-Unie, Iran en t Rond 95 procent van de 15 inwoners behoort tot de Mo- daanse Soenniten-sekte. Het leeft behalve aardgas weinig failll ljke rijkdommen en de bevol- eft vooral van de landbouw .1 Afghanistan telt drie oorlogen tegen de Engelsen, in de periode toen India nog een En gelse kolonie was. De eerste oor log van 1834 tot 1841 eindigde met een nederlaag van de Britten, de tweede in 1881 leidde tot een verdrag waarin de externe souvereiniteit van Afghanistan werd beperkt en de laatste oorlog bracht, in 1921, een erkenning van de Afghaanse onaf hankelijkheid. De disc-Jockey liet de rechtbank Wat toen gebeurde kan het beste als wefceti dat hij heeft deelgenomen een orgie worden beschreven. Het aan een orgie, die door Janie Jones duurde ongeveer een uur". Voorzitters CHU, ARP en KVP: Ifdstad Kaboel telt 600.000 in- elvallig tui regen of een dui. uverwe- hftte latiSe. ln hoofdzaak zuiiioyke £;l,, Minimumtemperaturen onee- maxima morgen van 17 tot onder: 20.50 i DEN HAAG (ANP) De voorzit ters van KVP, ARP en CHU hebben de provinciale en regionale organen van hun partijen opgeroepen tot samenwerking bij de statenverkie zingen in het voorjaar van 1974. „Wij doen een dringend beroep op u bij die verkiezingen ten aanzien van program, lijst en fractie tot een zo groot mogelijke eenheid te komen", aldus drs. J. de Koning (waarne mend voorzitter ARP) mr. O. W. A. van Verschuer (voorzitter CHU), dr. ir. D. de Zeeuw (voorzitter KVP) en prof. dr. A. J. M. Steenkamp (voor zitter van het bestuursorgaan van het christen-democratisch appèl) in een vandaag door de organen ont- van m brief. Dt oproep is een uitvloeisel van het besluit van de toporganen van de drie partijen, genomen op zater dag 23 juni, om tot de oprichting van het Christen-Democratisch Appèl (CDA) over te gaan. „Met de werd georganiseerd. Zelf verscheen hij niet voor de rechtbank en even min werd zijn naam genoemd. Zijn verklaring uit 't politierapport werd voorgelezen. Volgens de disc-Jockey werden hij en een tv-producer uitgenodigd voor een feestje bij Janie Jones thuis. Na het nuttigen van enkele drank jes werden ze naar een kamer op de bovenverdieping getroond waar een spiegel zodanig stond opgesteld, dat ze een kijkje konden nemen in de aangrenzende kamer waar drie meisjes samen de liefde bedreven. „Daarna", zo vertelde de disc- In het Aziatische koninkrijk Jockey, .stelde Janie voor dat we de Afghanistan is de republiek aangrenzende slaapkamer zouden bin- uitgeroepen. Volgens een me- nengaan... dus ik deed mijn kleren dedeling van de Afghaanse uit en ging met de meisjes naar bed. ambassade in Londen is de koning, Mohammed Zahir Sjah, op het Ogenblik in Ita- l^_Klokkenmuseum verdwijnt door tegenwerking van gemeente OEGSTGEEST Het befaam de klokkenmuseum van de Oegst- geestse arts-radioloog J. L. Sel- link gaat sluiten. De heer Sellink heeft daartoe besloten omdat het gemeentebestuur tot twee maal toe heeft geweigerd zijn toe stemming te verlenen aan het plan van de arts de accommoda tie van het museum uit te brei den. De heer Sellink, die het klok kenmuseum in zijn woning heeft ondergebracht, was niet meer in staat het publiek dat zijn museum bezocht op een redelij ke manier op te vangen. Hij ont wierp een bouwplan dat hij aan de gemeente voorlegde. Daar kreeg hij nul op request. Een nieuwe poging kort daarop faal de eveneens. De heer Sellink nu: "Ik heb er genoeg van. Je wordt op zo'n on zinnige manier tegengewerkt. Op een gegeven ogenblik heb ik ge zegd: "ik schei er maar mee uit". Juffrouw G,. een prostituée, die voor Janie Jones werkte, vertelde de duizenden rechtbank dat Janie Jarenlang een multi-miljonair, die een voorkeur samenwerking bij de statenverkiezin gen kan de christen-democratische verbondenheid tot uitdrukking wor den gebracht. Iedere provincie moet daarbij de vorm kiezen die het best bij de provinciale situatie past" aldus de brief. Meegedeeld wordt dat het voorne men bestaat ten aanzien van de ver- kiezingsactiviteaten een coördinatie commissie tussen de drie partijen tot stand te brengen, die de provin ciale besturen van advies zal dienen ten aanzien van campagne, opzet en verkiezingsmateriaal. Dit jaar erg weinig peren 'er kennismaking 4 weken voor de halve prijs. Ik word abonnee per 1 aug. 1973 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor ihalf geld en noteer mij aansluitend als abonnee. joedi gevr ''vera aam: ïits. 7 of 14.! tdres: 'laats: lirenummer: f lokje zwart maken, bon invullen in open envelop Mnder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, rtwoordnummei 214, Lelden. DEN HAAG De peren zullen dit jaar vermoedelijk schaars en duur worden. Een eerste taxatie van de AMSTERDAM Het eerste half- fruitteeltconsulentschappen komen J&ar van 1973 heeft in ons land een op een totale handelsproduktie van totaalverkoop aan nieuwe personen- 45 miljoen kilo. Dat is minder dan de en combinatiewagens opgeleverd van helft van de oogst van verleden jaar. 252.793 stuks tegen 240.445 in de Een officiële raming kan volgens het overeenkomstige periode van vorig ministerie van Landbouw pas half Jaar. Dat zijn er 12.348 meer ofwel augustus worden gegeven. een stijging van 5,1 procent. Het be tekent tevens een recordverkoop. Een leerling-vlieger en zijn instructeur zijn in Quebec aan de dood ontsnapt toen hun vliegtuigje neerstortte en zich met de neus in het dak van een huis boorde. De twee mensen die in het huis waren bleven ongedeerd. 12 PAGINA'S Janie zou haar hebben Verteld dat zij call-girls verkleed als school meisjes ter beschikking had gesteld. Enkele weken later belde ze hem dan op met de mededeling dan een van de kinderen zwanger was geraakt en dat ze 500 of 750 dollar wilde voor een abortus. „Ze vertelde me dat ze hem door de jaren heen op die maniei nog eens duizenden dol lars heeft afgeperst", zo voegde Juf frouw G. er aan toe. Vanochtend ztfn in Nijmegen 13.019 wandelaars op pad gegaan voor de 57ste vierdaagse. In het totaal hadden zich 14.678 lopers ingeschreven maar 1659 zagen bjj nader inzien van deelname af. Op de foto een groepje vroege wande laars. PAGINA 7 AUe kantoren en alle telefoontoe stellen in het Witte Huis werden op last van president Nixon zelf afgeluisterd en geregistreerd op bandrecorders die in de kelders stonden opgesteld. PAGINA 4 In Rome is men er van overtuigd dat de proef scheiding van de Bur tons een goedkope reclamestunt is. PAGINA 5 Vijf doden bij autobotsing in Zeeuws Axel AXEL Bij een ernstig verkeers ongeval in het Zeelandse Axel zijn vanmorgen vijf personen om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen een Belgische auto mobilist geen voorrang verleende. Een eveneens uit België afkomstige auto, waarin een gezin zat, werd links achter tegen het kofferdeksel Nog voordat de wagen tot stilstand was gekomen, stond hij reeds in brand. Een van de slachtoffers werd uit de auto geslingerd en is naar het ziekenhuis overgebracht Om het leven kwamen twee vrouwen en twee mannen en een meisje, allen afkomstig uit België. Omdat de autopapieren zijn ver brand wordt de identificatie bemoei lijkt De automobilist, die de botsing veroorzaakte, heeft geen noemens waardig letsel opgelopen. Russische stad ontsnapt ramp ALMA ATA De hoofdstad van de SowJetrepubllek Kazakstan, Al ma Ata, is zondag voor een ramp be hoed die dreigde te worden veroor zaakt door een lawine van modder en stenen die zich met grote kracht van de omliggende berggletsjers 'n weg naar de stad baande. De lawine werd gevormd door bijna vier mil joen kubieke meter water, klei en stenen en had een snelheid van 80 meter per seconde. Maar Alma Ata ontkwam de ramp doordat de massa werd tegengehouden door een reus achtige dam die een paar Jaar gele den bij het stadion werd gebouwd. De lawine was losgeslagen door warm weer, dat de gletsjers had doen smélten. DEN HAAG Er wordt niet over wogen de wetgeving zodanig te wij zigen dat de verantwoordelijkheid voor de academische ziekenhuizen by de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne komt te liggen. Dit schryft staatssecretaris dr. G. Klein (Onderwys en Wetenschappen) in een brief aan het Gem.eenschappelij k Overleg van Z iekenfondsorganisaties (G.O.Z.) over de planning van klini sche en poliklinische ziekenhuisvoor zieningen. Het G.O.Z. had zich verontrust ge toond over een gebrek aan samen werking dat zou bestaan tussen de bewindslieden van Onderwijs en We tenschappen en Volksgezondheid op het terrein van de planning. In een brief deed het de suggestie de ver antwoordelijkheid voor de totale zie kenhuisplanning, dus ook voor de academische ziekenhuizen, over te hevelen naar Volksgezondheid en Milieuhygiëne door de wetgeving op dit punt te wijzigen. Staatssecretaris Klein vestigt er in zijn brief de aandacht op dat de mi nister van Onderwijs en Weten schappen verantwoordeiyk is voor de academische ziekenhuizen omdat deze naast hun taak in het kader van de volksgezondheid een speci fieke taak hebben in het onderwys en onderzoek. De staatssecretaris is van mening dat de opleiding in aca demische ziekenhuizen in volle om vang mogelijk moet zyn. Het landelijk raAlrAnhnl^lg.'n door de minister van Volksgezond heid en Milieuhygiëne in overeen stemming met zijn ambtgenoot van Onderwys en Wetenschappen zal worden opgesteld, zal de grondslag moeten bieden voor de uitvoering van de gezondheidszorg in deze zie kenhuizen. Op deze wyze zullen, al dus dr. Klein, de van elkaar onder scheiden taken ln de academische ziekenhuizen tot hun recht komen. In het Academisch Ziekenhuis te Lelden doet zich momenteel de moei- üjkheid voor dat de medische facul teit en het ziekenhuis weliswaar een functionele verbintenis hebben maar formeel een afzonderiyk beleid voe ren. Zo kan het voorkomen dat be paald personeel werkzaamheden ver richt voor het ziekenhuis maar be taald wordt door de universiteit. Een mogeiyke integratie van het onder wys en onderzoek in het ziekenhuis is nog volop in discussie.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 1