li hart binnenstad aan 't werk NOTA BB TE KOOP Marine vertrekt omstreeks 1 oktober Dominee Joh. Poort (54) zaterdag overleden ACQUELINE 'MISS KAAG 1973' [RET: MOMENT IS AANGEBROKEN 0 t i •jMêé _JtJP HAANDAG 16 JULI 1973 LEIDEN iiden, ïtheetf estéh EIDEN De binnenstad is in allerlei opzichten zeer ge en alles wait daarin gebeurt, veroorzaakt de nodige verlast. Wanneer een verkeersmaatregel wordt genomen, •n straat (al dan niet tijdelijk) wordt afgesloten, een par- rverbod wordt ingesteld, een deel-reconstructie wordt tgevoerd kortomwanneer er ook maar iets wordt ge in in een stad, verandert er iets aari een situatie waarbij van mensen en belangen betrokken zijn: voetgangers, ielrijders, automobilisten, vervoersondernemingen, win ders, andere ondernemers enz. En niet in het minst voor bewoners verandert er iets. latuurlij k kan gesteld worden, er in een binnenstad constant alles verandert. Gebouwen ver- Ieren van bestemming, straten anderen van beeld, wegen wor- I drukker enz. Maar het grote ver- l met door de overheid te treffen idsmaatregelen is, dat deze ver- Mering geleidelijk plaatsheeft, ter- beleidsingrepen schokeffecten oorzaken. Van de ene dag op de lere wordt een veranderd beeld erd, hoe ook voorbereid. En it dat laatste heeft tot gevolg dat continuïteit in het beleid in een nenstad zo moeilijk ligt. vest matieèorcef n tx g sp w id»a» teeds is te verwachten dat het en uitvoeren) van maatre- in wordt gevolgd door een periode arin de kritiek verhevigt: de situatie die men kende en waar- men vertrouwd was (ook al be- gde die niet), wordt plotseling i'olgd door een nieuw situatie ïen vooreerst al onmiddellijk kan "plaatsen" en van men vervolgens ook de V sequenties (ook voor de eigen be ien) niet kan i èvolg hiervan is zowel onbeha- over de genomen maatregelen angst voor de nog te nemen gp itregelen. En in deze periode ft het er voor een overheid op stand te houden, begrip te wek en bovendien zo open mogelijk ier te werken, opdat te spoediger rip bestaat voor het feit dat hier itregelen worden getroffen die algemeen belang beslist dienen. is niet voldoende alleen de doel* lingen te formuleren, omdat dan dt voorbijgegaan aan de moge- leden - of onmogelijkheden - van isering. Daarom past het, stil te n bij een aantal factoren die te en het "gegeven kader" waar- len uitvoering van de doelstellin- mogelijk is, vormen. De grenzen dit gegeven kader worden ge ld door Ie bestuurlijk-politieke begrenzing. de jaren 1970 - 1974 een lelijk akkoord in de bestuurlijk- ---jj tieke zin. Als dat akkoord opera- eel gemaakt wordt, mag er geen fel overblijven over de "politieke 7 Ibaarheid" van de deelplannen daarvan het gevolg zijn. Indien wel het geval is, wordt het voe- i oi van een beleid op langere ter- fcjn onduidelijk gemaakt. De verwevenheid van het be- doelstellingen op het gebied van eer en vervoer moeten in relatie 'en tot het beleid in andere sec- in. Als voorbeelden zijn te n het vestingsbeleid, het milieu- eersbeleid, het onderwijsbeleid, het woningbouwbeleid, het r tenbeleid. Hoe nauw dit luistert, bemerken wij onmiddellijk indien gelet wordt op de grote mate waarin de onder nemer, de bewoner, de gebruiker dus de particulier en zijn belangen betrokken is bij elke maatregel die genomen wordt. Er dient derhal ve duidelijkheid en continuiteit na gestreefd te worden, omdat elk be lang en elke investering op elk ge bied duidelijkheid op lange termijn nodig heeft. De financiële begrenzing. De draagkracht van de gemeenschap heeft grenzen. Zij komt o.m. tot uit drukking in de begrotingspositie van de gemeente. Indien deze draag kracht onvoldoende is zoals in Lei den kan zij kunstmatig verhoogd worden. Daarvoor zijn bijdragerege lingen, subsidiebepalingen, uitke ringsfaciliteiten op tal van punten. Zij dienen gebruikt te worden. Om gekeerd is het niet onverstandig om tot zekere hoogte het beleid zo af te stemmen, dat in optimale zin de ex tra middelen met kans van slagen kunnen worden aangevraagd. Een laatste mogelijkheid is dan nog, op basis van urgentie of aanwijsbare verstoring aan te tonen, dat zelfs boven de "extra's" moet worden uit- gegrepen. Maar daar ligt dan ook de absolute grens van het bereikba re en derhalve de uiterste begren zing van de financiële draagkracht. De fysieke begrenzing. Elke doel stelling moet worden verwerkt tot een concreet plan. Vooral als een achterstand is ontstaan zoals in Leiden ligt de neiging voor de hand, deze zo spoedig mogelijk in te halen. Daarbij komt dat het proces van besluitvorming in de laatste ja ren veel omvangrijker en (vooral ook voor ambtenaren) tijdrovender is geworden. Het gevolg daarvan is een grote druk op het ambtelijk appa raat, zowel technisch als adminis tratief. Indien de weg gekozen wordt van het opstellen van een meerjarenplan en een investerings schema, dient rekening gehouden te worden met de grenzen aan het produktiev er mogen van het ambte lijk apparaat. Als dat niet voldoende geschiedt, ontstaat haastwerk, ko men fouten voor, wordt bij de voor bereiding niet voldoende gelet op al le van belang zijnde faktoren, en ontstaat ook een onsamenhangend beeld van deelplannen. Hoewel ook hier de draagkracht kunstmatig verhoogd kan worden door het inschakelen van derden bureaus, ontwikkelingsmaatschap pijen enz.) blijft ook in dit geval het ambtelijk apparaat sterk bij de za ken betrokken. De verdeling van de aandacht. Zowel door de constatering van ach- 1 SL 's '-i 'V* Li' i •^v Sfc- iü| Vandaag publiceren wij het laatste gedeelte uit de nota „Bouwstenen Binnenstadsbe- leid" van de hand van de Leidse wethouder Kret van stadsontwikkeling en verkeer. Het is veel geweest, maar lang niet alles, wat we in de krant hebben gezet. Wie ken nis wil nemen van de gehele visie van Kret op de binnen- stadsproblematiek, een inte ressante visie overigens, kan de nota kopen. Bureau voor lichting in het stadhuis heeft een stapel liggen. De prijs is f 12.50. De Rijnzichtbrug is als oeververbinding niet zo best. Door de ligging tussen twee spoorivegover- gangen is het oponthoud groot. terstanden als door de ontwikkeling van nieuwe denkbeelden ontstaat de neiging, overal tekorten te zien en dus overal tegelijk te willen werken. In zekere zin is dat onontkoombaar. Het is niet verantwoord om in een bepaald stadsdeel (binnenstad, oudere woonwijken) een optimale situatie na te streven en te realise ren en intussen de andere stadsde len zonder meer op dat elders te bereiken eindresultaat te laten wach ten. Alle met name de oudere en oudste stadsdelen vragen om ge lijke aandacht. Gevolg is echter, dat overal slechts in fasen kan worden gewerkt en dat er begrip moet wor den gekweekt voor het „voorlopige" karakter van vele verbeteringen die worden waargenomen en uitgevoerd. Het zal vele jaren duren zo dat doel ooit bereikt wordt voordat ergens van een optimale situatie kan worden gesproken. Een nauw samen spel tussen stadsbestuur en wijk- comités is hierbij van uitermate groot belang, aangezien het beleid van een gemeentebestuur anders bijv. door pressiegroepen of acties) Dit houdt in, dat de uitvoering van het ene werk soms moet wachten op gereedkomen van het andere. In een stad als Leiden met een teergevoelig wegennet en een tekort aan circula tiecapaciteit betekent dit dat project- planning en uitvoeringsmogelijkhe den op de werkelijkheid moeten wor den afgestemd. stadskinderen (speelstraten). vernieuwing van de bruggen. verbetering van het leefklimaat. In het algemeen kan worden ge steld, dat het moment is aangebroken waarop in het hart van de binnen stad „kan worden gewerkt". Voor het doorgaande verkeer, dat trouwens toch uit het stadscentrum moet ver- Alle factoren dienen te resulteren dwijnen, zijn in de loop 1972 i de bepaling van prioriteiten, hoe leidingsroutes. De eerste (middelste) wel juist op dit punt het soms arbi traire karakter van het te voeren be leid het meest naar voren komt. Als er relatief veel werken en maatrege len tegelijk noodzakelijk zijn en er tegelijk relatief veel beperking aan wezig is in de mogelijkheden we derom: zoals in Leiden is het be palen van de urgentie een zeer moei lijke bestuurlijke keuze. Het feit, dat het in diverse geval len mogelijk is, een aantal urgenties te combineren, komt in een dergelij ke situatie te hulp. Dit houdt i de ZijlsingelHerensingel Maresingel Rijnsburgersingel. De tweede (binnenste) via Levendaal/ Oranjeboomstraat St. Jorissteeg Hooigracht Pelikaanstraat Lan- gegracht Lammermarkt. Deze twee zullen bij een afgewogen bewegwijze ring een compenserende werking op elkaar hebben. Als derde route kan, gerekend vanaf rijksweg 44, binnenkort een tweetal varianten worden aangewe zen. Zuidelijk de route Rijndijk Haagweg Churchilllaan Voor- i optimum aan mogelijkheden wordt schoterweg Kanaalweg; noorde- bereikt indien gekozen wordt voor het lijk de Leidse Invalsweg Stations gevaar loopt te moeten „scholletje werken vanuóit 't midden van de bin- plein Schuttersveld Willem de Zwijgerlaan. Hierdoor kan al het de stad ligt de doorgaande verkeer, mits van goede ïrzienin- bewegwijzering voorzien om het cen- de beurt trum heengeleid worden en op tal van plaatsen verwezen worden naar het centrum. Ook de Trekvliet en de Witte Singel kunnen, evenals dat het Indien een bepaald openbaar werk grootste concentratie wordt uitgevoerd, heeft dat in een wijde omgeving meestal grote con sequenties. Het repareren van een brug, het tijdelijk afsluiten van een te reconstructueren straat, het aan leggen van nieuwe verbindingen, het vernieuwen van een kruispunt enz., maakt het noodzakelijk dat in die periode in een bepaalde omgeving niets ge beurt, dat eveneens belem meringen oproept. Hoe dichter de bebouwing of belangrijker de ver binding, des te ingewikkelder de situatie. gen die voor verbetering zijn. Te noemen zijn: het verbeteren van situatie beveiliging vj ganger, bevordering v vervoer, scheiding verkeerssoorten, enzovoort). de aanleg van riolering. het vernieuwen reorganisatie van de parkeersitua- de verkeers- m openbaar §eval is met de „noordelijke singelrou te", als omlei'dingsweg om 't oentrum heen dienst doen. Wel is aan de westkant van de bin nenstad het aantal oeververbindingen de vervallen tussen noord en zuid (over het Gal gewater) geringer dan aan de oost kant, waar de noord-zuid-verbinding, de Zijlsingelbrug en de Leiderdorpse spelende binnen- brug liggen en waar een vierde is ge- LEIDEN Omstreeks 1 oktober as. zal de sociaal medische dienst, thuis gehuisvest in de gewezen uit 1879 daterende zeevaartschool aan het Noordeinde in Leiden, worden verplaatst naar het missiehuis in Driehuis. De huidige accommodatie van de sociaal medische dienst vol doet niet meer aan specifiek te stel len eisen op sociaal medisch terrein. Plannen van de gemeente Leiden ten behoeve van de aanleg van een wegtracé zijn aaneiding geweest tot onteigening van een belangrijk ge deelte van het gehuurde pand van de huidige sociaal medische dienst, waardoor het in de toekomst voor zijn taak onbruikbaar zou worden, zo meldt de Marinevoorlichtingsdignst. pland tussen Burggravenlaan en De Waard. De Bostelbrug ligt immers te- wél in het stadscentrum om door gaande verbindingsbrug te zijn; de Rijnzichtbrug ligt naast twee spoor wegovergangen en kan dus min der opbrengen dan anders (lange wachttijden bij de spoorbomen). Pas i ndien Galgewaterbrug en Churchill- brug zijn gelegd, is het evenwicht in de verkeersverdeling tussen oost en west bereikt. KAAG Het was moeilijk met de daverende disco-shoiv van Veronica en het vaak onbeleefde publiek maar er is toch een Miss Kaag 1973 uit de bus gekomen. Het heeft er echter naar uitgezien dat de finale al bij de eerste kandidate in het water zou vallen, want toen zij haar praatje van één minuut moest houden, was het zo'n herrie dat ze zich nauwelijks verstaanbaar kon maken. i Die eerste kandidate Jacqueline Jacké, liet zich echter niet uit het veld slaan en probeerde in haar minuut het onwillige publiek" aan het verstand te brengen hoe moeilijk zo'n minuut pra ten wel kan zijn. Dat moedig optreden leverde haar veel punten op. Toen de uitslag van de bikini- ronde daarbij iverd geteld bleek dat Jacqueline de Miss Kaag"-titel en de 14-daagse reis naar Ierland in haar bezit had. Lou Geels en de allereerste Mis Kaag, Nel Loogman voorzagen haar van de miss-versierselen. Een tweede plaats, een week Ierland, was voor de charmante maar wat minder actieve Willeke van Trigt. die wat haar uiterlijk betrof bij het publiek een eerste plaats innam. Het scheelde dan ook maar 3 punten met de „miss". De Hillegomse Annie v. d. Aar. die weer een geweldig verhaal ophing over haar werk als pompbediende ..Ja. kijk en toen reed hij weg met de slurf er nog in, die vent kwaad natuurlijk" iverd derde. Voor haar ging een har- tewens in vervulling ivant ze kreeg een filmcamera, die ze niet voor een week Ierland wilde rui len. „Hier ben ik al een hele tijd voor aan het sparen". Op de foto: Lou Geels zet Miss Kaag '73, Jacqueline Jacké, de fraaie goudenhoed in Kaag-stijl op. Op de achtergrond kijken Annie v. d. Aar (links) en Louise Scheffer, die vierde werd met duidelijk plezier (Foto Jan Holvast) LEIDEN Na een ziekte van en kele maanden is zaterdag op de leef tijd van 54 jaar overleden ds. Joh. Poort, die de Leidse Hervormde Gemeente ruim elf jaar als predikant diende. Ds. Poort, die in mei 1962 ds. J. N. de Ruiter opvolgde als predikant van de wijkgemeente "De Kooi", werkte sinds september 1968 in de Boshuizerwijk. Hij nam in deze wijkgemeente de plaats in van ds. HM. Bouter, die naar Hilversum was vertrokken. Reeds het vorig Jaar hij moest toen een operatie ondergaan was het duidelijk, dat hij zich maar ten dele aan zijn ambts- en wijkwerk zou kunnen geven. Hij herstelde in zoverre, dat hij besloot op dokters advies een benoeming te aanvaar den als godsdienstleraar aan de Chr. Scholengemeenschap te Katwijk aan welke scholengemeenschap hij reeds enige uiren per week les gaf. Het lag in zijn voornemen om vol gende maand van de Boshuizerwijk. waar hij hartelijke oecumenische ADVERTENTIE TORENHOGE GOUDPRIJZEN zijn onze sieraden nog betaalbaar. Door het toepas sen van de laagste marges. Onze schoonheid van een col lectie, blijft daardoor bereik baar voor iedereen. Sedert meer als 35 Jaar het betrouwbare juweliers adres, met de voordeligste pry zen. En de beste vak-service, door onze eigen ateliers. Uw juwelier V. d. WATER Haarlemmerstraat 181 contacten onderhield met gerefor meerden en r. katholieken, af scheid te nemen. Enkele maanden geleden, toen een volledig herstel niet meer mogelijk bleek, schreef de dokter hem alge hele rust toen. Zaterdag kwam aan zijn werkzaam leven een einde Ds. Poort, die de blijde boodschap van het evangelie met grote over tuigingskracht verkondigde, aan vaardde het predikambt in de Ned. Herv. Kerk op 18 augustus 1946 in Giessendam-Oudekerk, welke stand plaats hij in 1949 verwisselde voor Koudekerk aan den Rijn. In 1956 werd hij predikant in Oosterbeek om zich zes Jaar later aan de Leidse Her vormde gemeente te verbinden. Meerdere malen heeft hy zyn ambts werk onderbroken om de geestelijke verzorging onder militairen te ver zorgen. Tijdens zijn Leidse Jaren maakte hij ook enige tijd deel uit van de generale synode van de N.H. Kerk. In verband met dit overlijden wordt donderdag om elf uur in de Bevrijdingskerk, waar ds. Poort zo vele malen voorging, een rouwdienst gehouden, waarna om half een op Rhijnhof de teraardebestelling van het stoffelijk overschot plaats vindt. IN MEMORIAM Op ons verzoek schreef ds. J. Boven berg. gereformeerd predikant in Z.W. met wien ds. Poort in kerkelijk ver band zulke hartelijke contacten on derhield het onderstaande "In me- moriam". Ds. Joh. Poort is overleden. In de volle kracht van zijn leven kwam hij in Leiden Z.W. Hier hadden wij als protestanten al allerlei verbindingen gelegd. Direct was ook ds. Poort thuis in deze bijzondere situatie en niet alleen thuis, op alle mogelijke manie ren stimuleerde hij deze gang van za ken. Toen het na enige tijd ging om betere verbindingen met de Rooms Katholieke mede-christenen, was hij vooraan in initiatief en inzet. In de kring van de collega's in Z.W. zullen wij hem erg missen. Het liep alle maal zo goed. Toch is hiermee nog niet getypeerd het leven en werk van ds. Poort in onze stadswijk. Dat ligt dieper. Hij kon zich zo royaal geven aan zijn pastoraat én aan die samenwerking, omdat hij leefde van het geloof ui', dat hy verkondigde. Een leven dat als de voor hem volkomen vanzelfspre kende motor had: totaal vertrouwen op Christus en Zijn bericht aan ons. „Dienaar van het goddelijk Woord", heet dat plechtig, dat was hij hele maal. Natuurlijk zaten daar ook leemten in, zal hij ook fouten ge maakt en gehad hebben, zullen er zijn die kritiek weten op zijn werk of zijn daden. Wij, die met hem nauw samenwerkten weten dat ook heel best. Gelukkig was hij er zelf hele maal van overtuigd, dat de Heer geen uitzonderlijken, geen super-mensen of griezelige braven gebruikt in Zijn dienst. Een gewoon man. met ga ven en gebreken, die gelukkig echt zichzelf was en geen opgeprikte „status" had, dat was ds. Poort. Ook een man, die het ergste leed in het leven niet is bespaard gebleven. Met eerbied denk ik aan de manier waarop h ijhet verlies van zyn eerste vrouw droegf, namelijk zoals hy leef de: samen mt de Heer. We zullen in onze kerken. Rooms Katholiek. Hervormd of Gerefor meerd zijn stem niet meer horen. We willen hoog zijn gedachtenis blijven bewaren als van één, die Je regel recht wees naar Jezus, op een eigen tijdse manier helemaal echt en open naar onze wereld. We hopen, dat zijn vrouw en kin deren, daar kracht vinden om verder tc gaan, met ons allen, op de weg die hij ook ging: het geloof in Jezus Christus. LEIDEN Geslaagde kandidaten havo van de Louise de Coligny Scho lengemeenschap Marjolein Arent- sen. Oegstgeest; Herman Bekooij. Leiden; Jeanne v. Beiden. Den Haag; Koos Blankenstijn. Leiden; André de Boer. Noordwijk; Conny Brand- hof, Leidschendam; Hetty den Brok. Katwijk; Hans Bruinsma, Leiden; Renée den Dubbelden. Leiden; Reynout van Dijk, Voorschoten; Fol- kert-Jan Geertsma. Oegstgeest; Leo Groen, Leiderdorp: Maarten Henne- kam, Leiderdorp; Hans Hensen. Lei den; Leen Hermsen, Wassenaar; Louise Huising, Oegstgeest: Hans Jasperse. Leiden: Inge de Jong. Kat wijk; Margot der Kinderen. Leiden: Hans Kneefel, Noordwijk: Janine Lagrand, Voorschoten; Marian Lau rier, Margriet Lek, Peter Lemmens. Yvonne Leugering en Conny van der Linden, allen Leiden; Hanneke Maar- seveen, Noordwykerhout; Jan-Kees Marijt, Noordwijk; Richard Massee. Oegstgeest. Rutger van Mazyk, Mary Mentink, beiden Voorschoten: Rik de Neef, Peter Paulus. Marianne van Polanen. allen Oegstgeest: Je roen Ravelli, Voorschoten; Anne- mieke Robijn, Leiderdorp; Anneke Scheltes, Oegstgeest; Hans Schip horst, Voorhout; Randolph Schwid- der, Katwijk; Bart Smits. Oegst geest; Luuc Stafleu, Tineke Stafleu, Arnold van der Valk. allen Leiden; Frits Verhoeve, Leiderdorp: John Vliegenthart. Oegstgeest; Jettekc de Voogd, Zoeterwoude; Rob de Vries, Nieuw-Vennep; Joke Wieffering. Oegstgeest; Maaike Wijgmans. Oegst geest; Petra Wijsman en Annemarie de Wit, beiden Leiden. Geslaagde kandidaten mavo-4 van de Louise de Coligny Scholenge meenschap: Joke de Beer en Atie van Berkel, beiden Leiden: Marion Bloem. Leiderdorp: Peter Brinkman, Voorhout: Marion Broekhof. Leiden; Dick Burema, Oegstgeest; Rob Cra- ma. Joke van Drie. Pierre Emanuel en Lineke Gallas, allen Leiden; An- nelies de Groot, Hanneke de Haan, beiden Oegstgeest; Elly van Hoek, Wassenaar; Bep van der Hulst, Lei den; Antoinette Idema Greidanus, Noordwijk; Rudy Jansen. Katwijk; Maarten Kekkevoet. Leiden; Ron Klein, Oegstgeest; Karin Kolthof, Katwijk; Anneke Landsman. Noord wijk; Marit van der Lende. Noord wykerhout; Eric Ligtvoet en Mar- tine van Lookeren Campagne, bei den Oegstgeest; Elly Lc Mair. Lei den; Steven Merkelbach, Noordwijk; Rolf Moeiliker, Leiden; Ed de Munnik, Leiderdorp; Adrie Noort, Oegstgeest; Charles van Oosten en Hannie van Oostendorp, beiden Leiden: Andries Osseman, Leiderdorp; Marja Petiet, Jacqueline van Peursen, Hedy Portier. Henny Remond. allen Leiden: Margo de Ruiter en Linda Schmid. beiden Leiderdorp; Paul Schoor, Voorhout; Marja Schoordijk, Noordwijk; Wim Siera, Gert Sluijs en Yvonne Spuij- man, allen Leiden; Jaap Steenkamp. Oegstgeest; Esther Stigter, Terry Uffink, Leiden en Rob Vaneveld, al len Leiden; Jan Veefkind, Leider dorp; Simon Vermeij, Noordwijk; Peter Vlasveld, Leiden; Ellen de Vries, Noordwijk; Marianne de Wa ter, Leiden: Frans Wickel. Leider dorp; Peter Ye. Leiderdorp. Geslaagde kandidaten mavo-3 van de Louise de Coligny: Paul Bartels man, Leiden; Huub Boon, Oegst geest; Karin Engels, Oegstgeest; Ma rian Gmelig, Delft; Wouter Mieloo, Diny van der Nat, Aad Nieuwenhuy- sen, Carla Pardon en Peter Verkaik. allen Leiden. Aan de rijksuniversiteit van Utrecht is H. van 't Oever (Katwijk aan den Rijn) geslaagd voor het MO-A exa men natuur- en scheikunde. Voor het doctoraal examen rechts geleerdheid slaagde mejuffrouw M I. C. M. van der Kun (Wassenaar) en (vrije studierichting) mejuffrouw S. C. Bisschoff van Heemskerck (Wassenaar). W. G. de Meer (Waddinxveen) slaagde voor het doctoraal examen opvoedkunde en J. Rijnders (Leider dorp) voor het doctoraal scheikunde. Ceousescoe - Tito De Roemeense president en partyleider Ceausescoe is gisteren voor een informeel be zoek van twee dagen gearriveerd op Brioni, het vakantie-eiland van de Joegoslavische president Tito. De Joegoslavische president verwelkom de zijn Roemeense ambtgenoot op de pier van het eiland. Kunstdiefstal Uit het Chateau d'Ansouis, dat eigendom is van de hertog de Sabran de Pontèves, zyn zaterdag vyf oude meesters, waar onder een Goya en een Breughel ge stolen. De politie verklaarde niet on middellijk een schatting te kunnen geven van de waarde van de gesto len schilderijen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3