surveillancewagens Nu „rustige Nieuwe brief over de Winterswijkse beken Panda in plaats van Zuurtje... agenda Oostdorperweg wordt gereconstrueerd Auto tegen boom: twee gewonden ZATERDAG 14 JULI 19 Van Leidse Werkgroep Milieubeheer Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Getrouwd: A. der Vlis en E. M. Colpa. Erlka Angellque Hulpverlenlngs- en informal] gemeenschap Zuidwest. Tel. 33921 en 61944. Boottochten Kort Galgewater: Vertrek tocht naar uur, naar Braasem fauna 10.15 uur. Haven (op zondag SpanjaL- brug): Vertrek Molencruise, 2[ Niet op zaterdag. Beestenmarkt: Stadsrondvaai J. H. Planje Burg, Hendrika Maria d. v. J en B. Wolting, Johanna Clasi Lugies Jeugddorp LEIDEN De Werkgroep Milieu beheer aan de Leidse universiteit heeft ter aanvulling en toelichting op de Open Brief d.d. 14 juni J.I., Warmunda: geen strafpunten WARMOND In het officiële or gaan van de KNVB is een lijst opge nomen met clubs die in de periode I januari - 1 juni 1973 zonder strafpun ten zijn gebleven. Van de in District West n uitkomen de 178 clubs zijn in totaal 57 clubs verschoond gebleven van strafzaken W.o. WARMUNDA. Naast Warmunda zijn er in de regio Leiden slechts 4 clubs eveneens zon der strafpunten gebleven t.w. Teylin- gen, S.J.Z., S.J.C. en Rijpwetering. Ter voorbereiding op het komende seizoen is het oefenprogramma van Warmunda als volgt samengesteld. 4 augustus S.E.V. - Warmunda; 12 augustus Wassenaar 1 - Warmunda 1; 16 augustus Warmunda - S.V.L.V. 19 augustus Warmunda - Wester kwartier: 23 augustus Warmunda - V.V.O.A.: 26 augustus Warmunda - Groeneweg: 2 september Concordia - Warmunda. De selectiegroep van Warmunda is met enkele spelers uitgebreid. Zo zal Co van Westerop na een jaar afwe zigheid wegens studieredenen weer van de partij zijn, evenals Theo van Rijn die hersteld is van een hard nekkige knieblessure. Overgekomen van de v.v. Geldrop is Peter Philip- po terwijl Dolf Kok na zijn handbal periode de plaats onder de doellat weer zal innemen. De training zal worden hervat op dinsdag 24 Juli. waarin om opschorting en herwaar dering van de werken aan de Win terswijkse beken werd gevraagd, op nieuw een brief geschreven aan de bewindslieden van Landbouw en Vis serij, Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk. Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Volksge zondheid en Milieuhygiëne en van Soc. Zaken, alsmede aan het College van Gedeputeerde Staten van Gel derland. Dit verzoek heeft betrekking op een gedeelte van de werken, dat thans in uitvoering is of dreigt te komen: voor 'n ander deel is met 't Waterschap fundamenteel onderzoek naar de noodzaak overeengekomen. In de brief wordt ingegaan op de continuïteit van het beleid, die door het verzoek tot stopzetting door kruist zou worden. De Werkgroep Milieubeheer is van mening, dat stopzetten geen doorkruising kan zijn, omdat in het tot dusverre ge voerde beleid garanties zijn gegeven over de voorkoming van de aantas ting van natuur en landschap. Deze garanties zijn in het overleg in de commissie die de uitvoering der wer ken moet begeleiden, in hoge mate beschaamd. De vormgeving van de werken kon weinig worden beïnvloed, zodat gevreesd moet worden voor zeer aanzienlijke schade aan natuur en landschap, zowel direct als op langere termijn. In de Open Brief wordt voorge steld, dat een werkgroep zich bezig moet gaan houden met de proble men in het Winterswijkse, waarbij de grootste zorg dient te worden besteed aan de belangen van de agrarische bevolking. In de huidige brief wordt geopperd deze werkgroep te laten be staan uit de deskundigen die al zit ting hebben in de beide Water schapscommissies en verder uit des kundigen op het gebied van de land bouweconomie en -sociologie. In eerste instantie zouden de meest ur gente knelpunten met betrekking tot landschapsbehoud en -beheer moe ten worden aangegeven in het kader van een te formuleren beleidspro gramma voor het realiseren van een Nationaal Landschapspark. Het verzoek wordt geplaatst tegen de achtergrond van een citaat uit de nota van het ministerie van CRM, inzake een systeem van natio nale parken en nationale land schapsparken: „Niet geraamd is de tijd die rest om te beslissen over de instelling van deze beide soorten parken. Zeker is dat die tyd kort is: het geringe aantal nog resterende potentiële landschapsparken duidt daarop". De brief is namens de Werkgroep Milieubeheer ondertekend door drs. G. J. Baayens en W. J. ter Keurs. na d. v. J. Weeda en L. Koenen. Overleden: J. A. Brugmans 52 jr., man. M. L. A. A. Kemper 68 jr.. echtgenote van J. Frieswijk, J. M. Y. Sabin 79 jr., geh. gew. met A. G. Noe G. C. W. Stegerhoek 58 jr., man, W. Killewinger 68 jr. ecthgenote van F. Leiden Van 10-16 uur 1 tieactiviteiten voor kinderen Jaar in het Jeugddorp Zuidwesi de Voorschoterweg (naast zwe „De Vliet"); kleien, verven, •poffertjes bakken, hutten lx enz. Iedere vrijdagmiddag sp kindervoorstelling. Toegang fl,-; 10 rittenkaart f7,50. Niet op zaterdag en zonda} Weer eenden Aut0 in brand verlamd ID Leiden Bij de Leidse politie kwam gisteravond de melding binnen dat in het water achter de Maredijk een aantal eenden ernstige verlammings verschijnselen vertoonde. Ook in dit geval zijn de verlammingsverschijn selen vermoedelijk te wijten aan de (te) hoge temperatuur van het wa ter. De eenden zijn inmiddels overge bracht naar een ander water. Leiden Vermoedelijk door sluiting ontstond gistermiddag o kruispunt Rijnsburgerweg-Houtl nte brand in de auto van een Hille i mer. De chauffeur van een Juist *°1' serende NZH-bus heeft het een brandblusapparaat gedoofd. WASSENAAR In verband met uit te voeren rioleringswerkzaamhe den zal het gedeelte van de Oostdor perweg gelegen tussen de Kokshorn- laan en de inrit van de proef boerde rij van de fa. Bonda, met ingang van 23 juli a.s. voor enige tijd worden af gesloten voor alle rijdend verkeer. In aansluiting op deze werkzaam heden zal het gedeelte van de Oost dorperweg, tussen de van Cranen- burchlaan en de Kokshornlaan, wor den gereconstrueerd. Tijdens deze werkzaamheden zal het verkeer over één weghelft worden geleid en met behulp van verkeerslichten worden geregeld. De bewoners van de aanliggende percelen zullen tijdig worden inge licht over het tijdstip, waarop geen gebruik kan worden gemaakt van de inritten e.d. De dienst van Gemeentewerken en de aamiemer zullen trachten de overlast tot een minimale tijdsduur beperken. LEIDSCH DAGBLAIled» logis DAGBLAD VOOR LEIDEfev EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en admmlsti Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Ban Mulder Maandabonnement I Kwartaalsabonnement., f Per Post f Losse nummers f Abonnementsgelden by vooru teni(: betaling te voldoen Bij autom® I tische overschrijving geen adfl nistratie- en incassokosten Nabezorgung tot 20.00 uui Zaterdag tot 18.00 uur. Telefoon 01710-30500. goj ik ZOETERWOUDE Vooruitlopend op de herbouw van de Grote Molen in Zoeterwoude zijn by de jongste storm de restanten van het omge waaide bovenhuis van de molen on langs opgeruimd. Op het ogenblik is aan bydragen ten gunste van het Grote Molen Fonds ongeveer ont vangen een bedrag van f9.000. Met enig optimisme kan thans verwacht worden dat rijk., provincie en gemeente spoedig subsidie in de restauratiekosten zullen verlenen. Deze subsidie wordt uitsluitend ver leend voor het herstel van de storm schade en niet voor het volledig in oude luister herstellen van het totale molencomplex. Daarvoor is nog een bedrag van ongeveer f 7.000.nodig. Bedragen ten behoeve van het Grote Molen Fonds (door storting op gironummer 9013 van de Algemene Bank Nederland N.V. in Leiden) zyn nog steeds by zonder welkom. Binnenkort zal de Stichting Oud- Zoeterwoude in Zoeterwoude-dorp een huis-aan-huis-collecte houden, die muzikaal wordt aangekondigd door de St. Jansfanfare. Op de foto de Grote Molen vlak na de storm, die in de nacht van 2 op 3 april veel schade heeft aange richt. Leiden Bij een auto-ongeluk morgen vroeg op de Witte Singel zyn twee Leidenaars gewond geraakt. Een door een 37-Jarige Leidenaar bestuurde sportwagen vloog ter hoogte van de burgemeesterswoning uit de bocht om vervolgens tegen een boom tot stilstand te komen. De automobilist, die vandaag zijn ver- Jaardag dacht te vieren, kreeg als gevolg van de botsing hoofdwonden. Een 19-jarige Jongen, die naast de be stuurder zat, kreeg ook hoofdletsel. Beiden zijn door de EHD naar het St. Elisabeth-ziekenhuis overge bracht. De auto werd totaal ver nield. Rechts het zuurtje van de verkeerspolitie, links de nieuwe auto van de algemene dienst. Offi cieel heet ie de Ld 2, maar het voertuig kreeg cd snel de bijnaam Panda. LEIDEN Een Jaar nadat de verkeerspolitie haar auto's ici opval lende kleuren heeft beschilderd, wor den ook de witte Fiatjes van de alge mene dienst in een nieuw jasje ge stoken. Deze nieuwe verschijning in het Leidse verkeer heeft bij ons zo links en rechts nog wel een vraag opgeroepen. Voor de antwoorden kunnen we bij inspecteur R. Erenst terecht. Zo vragen we ons af of we uit deze nieuwe beschildering moe ten afleiden dat de combinatie oran je-wit op de politieauto's niet vol doet, of is het misschien zo dat de politie van afwisseling houdt? "Met die oranje strepen op de wa gens zijn we juist erg blij", zo verze kert de inspecteur. "Uit onderzoeken is gebleken dat dit fel oranje in het verkeer de meest opvallende kleur is. Opvallender nog dan geel. Dat deze nieuwe wagen blauw is gespoten heeft een andere oorzaak. Alle oran je wagens zijn namelijk van de ver keerspolitie. Als die op de weg zijn. hebben ze vaak haast, omdat ze naar een aanrijding moeten. We willen voorkomen dat de mensen gaan den ken dat er in een politieauto altijd iemand zit die haast heeft. Deze wa gen nu, heeft doorgaans niets met aanrijdingen of met de verkeerspoli tie te maken. De agenten met deze auto patrouilleren rustig rijdend door de Leidse straten, waarbij al les wat er gebeurt hun aandacht heeft. We proberen de mensen dui delijk te maken, dat ze de agenten ook wat kunnen vragen en dat deze wagen niet alleen voor het verkeer op de weg is. Dit is een wagen die tijdens zijn tocht door de stad ook heel wat zal stilstaan. Behalve voor de surveillance, wordt hy ook voor, de hulpverlening ingezet, net als de andere Fiats van de algemene dienst Door Aertjan Grotenhuis Foto's Jan Holvast trouwens. Met de meest uiteenlo pende klusjes, zijn ze overigens vaak nog heel wat tijd kwijt. Vechtpar tijen, een al te luidruchtig feestje, het begeleiden van een niertransport, gevallen van openbare dronken schap, noem maar op". We hebben eens vluchtig nage gaan hoe het gebruik van zulke op vallende wagens nu op de burgers overkomt. Een bejaard echtpaar ver kondigde eensgezind dat het ze een rustgevend gevoel, als ze zo af en toe een dergelijke politieauto langs zien rijden. Een glazenwasser daaren tegen gaf als zyn mening dat het "grandioze showrijders" zijn. "Van daag of morgen", aldus deze ruiten reiniger, "rijden ze nog in rood-geel gespikkelde wagens rond. Van mij jEIDI irheic tnals ote ee da tg 4, 4 Zaterdag Pieterskerkstraat 1 Leiden dagsadventisten, 10 uur voor Schaaksocietelt, 2-5.30 i De Vink Leiden Dansen. 9-2 u, Gemeentecentrum Oegstgeest. W( iL*w winkel, 11-3 uur. Geversstraat 65 Oegstgeest Jeue vanaf 16 Jaar, 8-1 uur nam. at 19 Leiden Soos Mirak straat 19 Leiden Soc. Twet. Jit kamerbewoners en alleens 9-12 uur nam. rden. Zondag Antoniusclubhuis Leiden Dansen, aj gewe Breestraat 19 Leiden Soc. alleens y Breestraat 19 Leiden Jeugdcal 10.30 uur na Geversstraat ners, 8.30-1 i Maandag Breestraat 19 Leiden Jeugdcafé, 10.30 uur nam. Hogewoerd 57 Leiden Toneel, Apotheken De avond-, nacht- en zon wordt waargenomen door Kok, Rapenburg 9 in Leiden, theek Voorschoten en apotheek Breest Smallenburg, Loevestein Leiderdorp. Tevens zaterdag uur Oegstgeester apotheek, miïiapark 8. Doktersdiensten hoeft het allemaal niet hoor. "Dat kon een passant met hond evenwel niet met hem eens zijn. Deze main voelt zich veel meer op zijn gemak als hij de ordebewaarders op een af stand ziet aankomen. Een uitspraak die bij de omstanders bijval oogste. De komst van de nieuwe auto valt samen met een verbetering van de communicatiemogelijkheden. Dat zit zo: AHe auto's en motoren heb ben radioverbinding met de wacht- ben radioverbinding met de wacht commandant aan het bureau. Als deze nu met b.v. een motoragent praat, zijn alle andere lijnen geblok keerd. Met een uit Amerika overge waaid snufje wordt die situatie nu verbeterd. Door op een keuzeknop te drukken, stuurt de wachtcomman dant een toon de lucht in, waarop één van de meer dan 20 mobilofoons van de Leidse politie reageert door zichzelf in te schakelen. Tijdens het daaropvolgende gesprek blijft de vredige stilte in de andere appara ten onverstoord. Met dit, deze week ïngevoerde sysifceem is inspecteur Erenst bijzonder tevreden: "Op da gen met een normaal mobilofoon verkeer hadden we nog geen grote problemen, maar op dagen als 3 ok tober was het een heksenketel, waar je niet meer uit wijs kon worden. We verwachten dat op deze manier de situatie dari voor ons wat overzich telijker wordt. Leiden Tot zaterdagmorg^iict. raadplege men de eigen arts. Daarna tot zondagnacht 9|at uitsluitend voor spoedgevallen terstelefoon 22222. Wijkzusters d. Zijden-Loomans, Berkenpad Rijnsburg (telefoon 01718-73096) Rigters, Witte Singel 58 (telefoon 31055fcdpu Leiderdorp Huisarts S. O |e 1 kerk, Merelstraat 184a 44844), spreekuur 13,30 uur; Wi] ne^r ter C. Prins, Wilddreef 250 (tel ®'"1 Hoo Oegstgeest Huisarts J. Haan, Duivenvoordestraat foon 54294), praktijk Wilhelminj^ 2 (telefoon 51390). Wijkzuster Lijtweg 1 (telefoon 54500). Voorschoten Huisarts A. T Baron van Ghentlaan 5 (tel 1 01710-44697). Wijkverpleging Ge 5" d heidscentrum Wijngaardenlaan Warmond Huisarts L. Len Churchilllaan 13 in Voorhout foon 02522-10140). Wijkzuster j Vriend, Frrezenhorst 23 heim. (tel. 02522-12022). SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst 91710)-25202 Voor allen die Ln ijkheden verkeren bereikbaar verkdag van acht U' doorlopend in bet weefc a.w.z. van vrijdag s maandag acht uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging L r Gemeenschap Zuidwest Hier presenteert de Leidse politie de eerste van een serie blauw-witte surveillancewagens, die de „zuurtjes" gaan vervangen. In het korps heet de nieuwe auto „Panda". De uitrusting, waarvan een deel op straat ligt bestaat uit: 1 mobilofooninstallatie 2 zwaailichten (blauw) 1 zwaailicht op stang (oranje) tweetonige hoorn transparant met „stop politie" digitale snelheidsmeter 2 alarmeringstonen bij het overschrijden van een ingestel de snelheid 2 schijnwerpers met tweelichtstanden diverse filters 2 oranje waarschuwingslichten 1 brandblusapparaat 8 rood-witte kegels 1 stootijzer 1 dreg met lijn 4 rode fakkels met fakkelhouders 1 verbandtrommel 1 gevarendriehoek 2 wiltte verkeersjassen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2