auesaar Bejaarden voelen zich geisoleerd agenda Ok mM WIT i Dag van het paard onder de paraplu Beloofde busverbinding in Voorschoten ontbreekt Jeugd bezig in Voor schoten en Leiderdorp Parkeren bij raadhuis van Wassenaar Pop en bonen STAD EN RAND DONDERDAG 12 JULI li OND W.»' fc 1 *3#. 5 NÉ WASSENAAR Duizenden paraplu's, gele, oranje en witte zeil- jacks, regenjassen, opgezette kragen, capuchons en zuidwesters vormden gistermiddag het verregende decor van de Dag van het Paard. Dit jaar werd voor het eerst met de zonnige traditie van het hippische feest op Duindigt gebroken. Hoewel de verwachting al somber was, waren toch nog vele honderden paardenliefhebbers gekomen, om de tribunes van de renbaan, die voor de gelegenheid ook op het middenterrein stonden opgesteld, te bezetten. De warme koffie en chocolade vond gretig aftrek bij de kraampjes en het restaurant. Ondanks de regen en de kou waren het enthousiasme en de bijval van het volle Duindigt als vanouds. Belhalve de gokliefhebbers, die de draverijen en rennen ademloos volgden, genoten ook de vele kinderen hoorbaar. Speciaal voor hen waren er demonstraties van drie ponyclubs. De meeste pret hadden ze om een overavl op een postkoets top foto). Een heuse western, waarin jonge ruiters, fel de paarden aan sporend goed afgekeken van de tv luid knetterend met na- maakpistolen, gemaskerd en wel een 'rijke' familie uit een post koets haalden. Het Nederlands Welsh Pony Stamboek kwam met ee:n totaal nieuw programma. Een massale show van alle bekende tv-figuren. Pipp Langkous, manoeuvrerend op een ongezadeld paard Pipo de Clo buitelend over de grasmat, Mammaloe achterlatend opde wooin- wagen. Bromsnor, Swiebertje, Zorro, Calimero en juffiouw ooie vaar, allemaal waren ze er. Naast dit spel voor en door kinderen met paarden zagen de vele toeschouwers concoursen met Friezen, hackneys en tuigpaar- den. Een lust voor het oog. Evenals de meute van de Koninklijke Nederlandse Jachtvereniging, die een jachtrit van 1600 meter hield. Eén van de traditionele hoogtepunten van de Dag van het Paard vormde het rassendefilé. Donderdag Titus Brandsmalaan 76 Clubhuii Duikboot handenarbeid 810 uurj Breestraat 66 Leiden Defetuiey lichting Kreatief Sentrum, 89 Hogewoerd 57 Leiden Werkgroep Breestraat 19 Leiden Soc. Tweni Stadhuis Leiden Spreekuur aadsvrouw 68 uur Geversstraat 65 Oe vanaf 16 jaar, 812 i Vrijdag Geversstraat kamerbewoc Breestraat 66 Leiden Swingen in tief Sentrum en 'Cineclub Leiden Breestraat 19 Leiden Soc. voor kamerbewoners en den, 9-12 uur nam. Breestraat 19 Leiden Soos Miraki Oude Singel 140 Leiden C avond werkgroep homofilie, Fred. Hendrikplantsoen 25 Leidei Gespreksavond Baha'is, 8.15 uur Lijtweg 7 Oegstgeest Spreekuur bejaarden, 2-4 uur nam. Zaterdag r VOORSCHOTEN De bewonerscommissie van de verzorgkigsflats Rossini" en „Ri chard Wagner" voelen zich geisoleerd door de slechte busverbinding. De woordvoerder van de bewoners, P. van Daalen, van de Flat 107, is druk met het schrijven van brieven aan burgemeester en wethouders van Voorschoten, naar de NZHVM en naar het ver huurkantoor Umaco. In al die brieven staat hetzelfde verzoek: een goede busverbinding, waardoor de bewoners vanuit de mooie uithoek van Voorschoten het dorp en eventueel het verdere land kunnen bezoeken. De brieven hebben niets uitgehaald. B. en W. van Voorschoten deelden door middel van wethouder P. S. Pels mee dat er geen sprake kan zijn van een betere busverbinding, omdat de bestrating in de omgeving van de verzorgingsflats niet geschikt zou zijn voor autobusvervoer. De NZHVM ziet voorlopig geen aanleiding en ook geen reële mogelijkheid om de auto bus dichter bij de flats achterin de wijk „Adegeest" te brengen. De brief aan de Umaco, het verhuurkantoor van de flats, dat de busverbinding aan de bewoners beloofde, heeft ook geen resultaat opgeleverd. Dit ver huurkantoor adverteert in de dag bladen nog steeds met de medede- LEIDERDORP/VOORSCHOTEN— De vakantie-ontspanningsweken van de stichting Jeugdwerk Leiderdorp (S.J.L.) staan voor de deur. Van 16 t/m 20 en 23 t/m 27 Juli a.s., staat een team vrijwilligers klaar om de Leiderdorpse Jeugd van 6-7-8 Jaar in twee gebouwen en de Jeugd van 9-10-11-12 Jaar in een gebouw aan een gevarieerd vakantie-programma te helpen. De Jeugd van 6-7-8 Jaar kan te recht in het clubhuis aan de Linde laan 12a en in de basisschool "Spran- schans" aan de Wilddreef. De Jeugd van 9-10-11-12 Jaar kan terecht in de basisschool "Vogelweid" aan de Vronkenlaan. Deelname kost f 2,00 per dag (of f 1,00 per morgen of middag) Om or ganisatorische redenen is het aantal kinderen per gebouw op 50 gesteld. Vooraanmelding is mogelijk tot mor gen aan de Lindelaan 12a, tel. 49092. In Voorschoten is er volgende week iedere dag iets te doen voor de Jeugd in het kader van de vakantie bezigheden. Maandag: roeiwedstrijd. Geroeid wordt er in de singel langs de Grieg- laan. Voor een boot wordt gezorgd. De eerste roeier gaat om 13 uur van Btart. Dinsdag: dierenshow. Op het ter ras van "De Vliethorst" bij de sport hal zal de plaatselijke dierenarts kijken welke kinderen het best ver zorgde huisdier hebben. Ook zal ge let worden op de combinatie kind en dier. Aanvang 15 uur. Woensdag: Vijfkamp op het gras veld voor de sporthal. Aanvang 13 uur. Donderdag: Tekenwedstrijd. In het Cultureel Centrum bestaat er vanaf 10 uur gedegenheid naar harte lust te tekenen, voor papier en kleurkrijt wordt gezorgd. Vrijdag: zwemwedstrijd ln het In- structiebad. Z aterdagpannekoekenbakken Voor het eerst zal in samenwerking met de Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening een wed strijd in pannekoekenbakken worden gehouden voor Jongens en meisjes. Ieder deelnemer moet een koekepan meebrengen voor de rest wordt ge zorgd. Het bakken zal voor het Am bachtshuis op de Voorstraat gebeu ren. Aanvang 10 uur. Gistermiddag werden in Voorscho ten de JeugdbrandweerwedstriJden gehouden. Altijd een evenement, waarbij toeschouwers en deelnemers een grote kans hebben op een nat pak. De deelname was door het slechte weer geringer dan voorgaande Ja ren, maar er waren altijd nog 60 moedige Jongens en meisjes, die in snel tempo een helm opzetten, laar zen aantrokken, een bal door een plastiekbuis spoten, daarna een klei ne bal wegspoten en ten slotte een emmertje vol water wisten te spuiten via een eng smal gat in een houten front. ling dat goede busverbindingen aan wezig zijn. De bewonerscommissie is van oor deel dat de schuld ligt bij de bouwers en al die personen, die aan de wieg gestaan hebben van de realisering van deze flats, die door een verkeer de voorlichting de bejaarden de in druk gegeven hebben, dat deze flats een uitkomst betekenden voor ieder een. Dat laatste is allerminst waar. Alleen de bejaarden, die kunnen be schikken over eigen vervoer, zitten in een verzorgingsflat, die de toets van alle kritiek kan doorstaan. De sfeer is goed en de ligging is voor de Randstad mooi. Bejaarden, die aan gewezen zijn op het openbaar ver voer, zijn nergens. Met uitzondering van een taxi ontbreekt elke moge lijkheid tot contact met de omgeving. De diohtebijzijnde autobushalte is op de Mozartlaan en dat is altijd nog ongeveer duizend meter lopen. De bewonerscommissie heeft thans een brief geschreven aan de gemeen teraad van Voorschoten, omdat de commissie van mening is dat de ge meente te zorgen heeft voor het wel zijn van haar burgers, dus ook de bewoners van de meer dan honderd thans reeds bewoonde flats van „Ros sini" en „Richard Wagner". De bus kan met een beetje moeite beslist dichter bij de flats komen in dien ze de gehele Mozartlaan afrijdt tot aan de Richard Wagnerlaan, dan links af gaat richting Chopinlaan en via deze laan naar de Van Beetho- venlaan. Ondanks de regen heeft de jeugd va/u het Leidse Haagweg- kwartier gisteren veel plezier gehad niet spelen e.d. Op de foto (van Jan Holvast) hengelen. WASSENAAR Steeds meer wordt de omgeving van het raadhuis aangetast door het aan- en afrijden en parkeren van auto's. Het betreft hier vooral de zuidwestelijke zijde van het raadhuis - het gedeelte naast de burgemeesterskamer - en het ter rein aan de noordoostelijke zijde van het raadhuis. Het gevolg hiervan is dat bij regenachtig weer op verschil lende plaatsen een modderpoel ont staat. Voorts zullen volgens Staatsbosbe heer de tussen de Princessefeuin en het raadhuis staande beuken dienen te worden 'beschermd tegen het ter plaatse parkeren en rijden onder de ze oudere beuken daar anders de ge volgen niet zullen uitblijven. B. en W. hebben daarom besloten voorshands bij wijze van proef in de directe omgeving van het raadhuis paaltjes ite plaatsen om het berijden van en het parkeren op de grasmat te voorkomen. Voorts achten zij het wenselijk het verharde gedeelte van het terrein aan de zuidwestelijke zij de van het raadhuis te vergroten. Tenslotte achten B. en W. het ge wenst de aanleg van een parkeer- strook Olengte plm. 75 m, capaciteit plm 30 parkeerplaatsen) langs het zuidelijk deel van de Raadhuislaan, die zodanig Is geprojecteerd dat bij de aanleg ervan geen bomen behoe ven te worden geschaad. De kosten worden begroot op f 14.880,-. Het voorstel staat op de agenda uur. Verder Wijziging Wassenaarse Politie- Verbod ruiters op het strand tij dens zomerseizoen Vervangen brandspuit.... Subsidie in de kosten van het zwemmen door bejaarden Beroep Radio Beuk tegen lastge ving tot verwijdering van t.v.-anten- nemast Anjercollecte LEIDERDORP De Anjercollec te heeft in Leiderdorp f 1255.24 op gebracht. Dat is 25% meer dan in 72. Het bedrag wordt afgedragen aan het Anjerfonds dat er verschillende culturele doelen mee steunt. WARMOND De activiteiten, die door de voetbalvereniging "War- munda" en de muziekvereniging "St. Matthias" ontplooid werden, zijn een succes geworden. De start van de WAMA-loteriJ met als hoofdprijs een auto geschiedde op de oud-Holland se markt. Op de stand kon men naast het ko pen van loten onder meer nog raden naar de naam van een pop en naar het aantal bonen in een fles. De pop was vernoemd naar het Warmonds historisch genootschap "Warmelda". Drie inzendingen vermeldden de Juis te naam t.w. B. Duyser, Jan Steen laan 8, W. C. Welsink Julianastraat 40 en M. J. van Tongeren-van Diest v.d. Woudestraat 79. Laatstgenoemde kwam na loting als winnares uit de bus. 't Aantal banen in de fles bedroeg 3225 stuks. Winna res werd hier Flora Versluys, Burg. Ketelaarstr. 24 met 3281 stuks. Evert Bronstring kampioen LDG Leiden Geheel volgens de ver wachting is Evert Bronstring club kampioen van het Leids Dam Ge nootschap geworden. Van de onder linge wedstrijden verloor bij er slechts één (tegen de heer Heems kerk) en won hij alle overige. De onderlinge wedstrijden werden ver speeld volgens het zogenaamde "Sys- teem-Keyzer". Dit systeem houdt in, dat een positief resultaat tegen een sterkere speler hoger gewaardeerd wordt, dan een positief resultaat te gen een zwakkere speler. Wint iemand b.v. van de sterkste speler van de verenigingen ,dan verdient hij daarmee 40 punten, wint hij van de op één na sterkste, dan verdient hij 39 punten, enz; Bij remise krijgt men de helft van de genoemde punten. De uitslagen: 1. E. P. Bronstring 536 punten, 2. A. v.d. Kwartel 455 3. W. Heemskerk 452 4. W. Klein Jr. 390 5. W. F. Olivier 367, 6. B. de Ko ning 344 7. W. Blom 305 8. A. Sla- dek 301 9. C. A. Tazelaar 294 10. A. v.d. Putten 271 11. S. Mandi 248, 12. P. Bronstring 233. Burgerlijke stand dagsadventisten, studie, 11 uur die Morsweg 114 Leiden Leidse Jeued Schaaksocieteit, 2-5.30 uur nam Valk Leiden Posta De Vink Leiden Dansen. 9-2 mW« •t Jeugi I Miraki - Apotheken door apotheek Zuidwest. Brahm OA apotheek Beker SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen die in lijkheden verkeren bereikbaar acht -• vou Vlij*. maandag acht i Gezinsverzorging Stichting tel. 49441 (maandag t.e 910 uur voorin) Aanvragen voor halve dagen; kerkelijke opleidingsschool vo< zinsverzorging. Rijnsburgerweg Release bovendien dinsd. t/n met uitzondering Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand. Aores Volkshuls Apothekersdijk 33 Opei tijden dl. 10-11 uur voorm. do. 7- Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en miormai gemeenschap Zuidwest. Tel. 33921 en 61944. Boottochten Kort Galgewater: Vertrek tocht naar Kagerplassen, 10 en uur, naar Braasem ermeer fauna 10.15 uur. Haven (op zondag Spanja brug): Vertrek Molencruise, 2 Niet op zaterdag. BeestenmarktS tadsrondvaai Jeugddorp - iumer Leiden Van 10-16 uur vs geko tieaotiviteiten voor kinderen k gewoi Jaar in het Jeugddorp Zuidwest de Voorschoterweg (naast „De Vliet")kleden, verven, t tste i 'poffertjes bakken, hutten bet te ki enz. Iedere vrijdagmiddag kindervoorstelling. Toega f 1,-; 10 rittenkaart f7,50. Niet op zaterdag en zondag. kamp en A. A. Tigchelaar, Anna E. F. W. G. Leeman en L. Knoop, Mar d.v. P. A. v. Leeuwen en D. C. Met medewerking van Jan van der Nat en Gert jan Onvlee Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Verlept "Als antwoord op al die onzinnige Miss-verkiezingen leek het ons ge woon aardig iets, nog veel onzinni- gers, te gaan doenAan het woord is Hans Seisveld, één der or ganisatoren van de voor vrijdag 17 augustus a.s. p het programma staande "Mis-verlepten" verkiezing voor mannen. De enthousiaste Seis veld vervolgt: "Natuurlijk gelden voor deze wedstrijd andere normen dan normaal. Alles moet "verlept" zijn. Zo zijn maten als 956095 wel aardig, maar wij zien liever iets van 5010050. Iemand met die maten eindigt gewoon erg hoog. Dat kan niet anders. Natuurlijk zijn de ten niet alleen "maatgevend". In te gendeel, we hebben meer pijlen op onze boog. Zo moet de eerste opkomst in de meest originele kledij gebeu ren. Dit mogen overigens per sé geen vrouwenkleren zijn. Na de schifting volgt er een tweede opkomst, dit keer in korte broek. De Jury, geheel be staande uit (getrouwde) vrouwen, zal dan een bepaald onderdeel van het lichaam gaan beoordelen. Bijvoor beeld een oorlel, of een grote teen. In de finale, die waarschijnlijk door een man of tien zal worden uitge vochten er zijn op dit moment overigens al 22 inschrijvers! is het de bedoeling dat er over een be paald, door de Jury te bepalen, "ver lept" onderwerp zal worden ge praat". Er kan voor deze verkiezing wor den ingeschreven bij Hans Seisveld. p/a In den Vergulden Kruik", Haarlemmerstraat 22. De deelne mers in spé moeten in ieder geval 21 Jaar zijn, van het mannelijk ge slacht en dienen bij inschrijving een oude Jeugdfoto Jn te leveren. Ook moeten de maten aan de bekend worden gemaakt. Slag om Arnhem Bezoek I Deze en volgende maand draait een dramatische film in het Leger museum aan de Pesthuislaan in de ze stad. Het gaat over de slag om Arnhem (1944). Iedereen kan er toe, als hij/zij dat wenst. Het van het museum geeft eveneens toegang tot de film zaal. Even ter informatie: het kijk- en bewonderhuis van oude kanonnen, granaten en ander antiek strijd krachtmateriaal is van negen tot vijf open van maandag tot vrijdag en zondag van een tot vijf. Circus Haar Het is alweer enige tijd geleden dat de naam van kweekscholen werd veranderd in pedagogische acade mie. Een stratenmaker in Mies Bouwmans Een van de Acht noemde zich "keioloog". Kennelijk daardoor geïnspireerd veranderde kapper Van Hove uit de JuwelenwiJk zijn beroep in haaroloog..s.ê nt het kindercir cus Capriole uit Hazerswoude naar het Jeugddorp Zuid-West. Het circus brengt, ter afsluiting van de tweede vakantie-week een gedeelte van zijn repertoire. De kinderen van het cir cus doen 's morgens met de andere aktiviteiten mee. 's middags is er ook nog een gekostumeerde voetbalwed strijd. Waarschijnlijk komt er een draaiorgel om het geheel lekker te begeleiden. De Lakenhal heeft vorig Jaar 43569 bezoekers gehad. Dat is bijna vijf duizend minder dan het Jaar daar voor. Het aantal leerlingen dat een bezoekje aan het stedelijk museum bracht, bedroeg 4193, waarvan er 1746 werden rondgeleid door de edu catieve dienst van het museum. De rest werd rondgeleid door leerkrach ten van de scholen. De helft van het aantal bezoekende leerlingen was af komstig uit Leiden een kwart uit de omgeving en een kwart uit de rest van Nederland en het buitenland. Van het totale aantal bezoekers kwam driekwart van buiten Leiden. Er komen jaarlijks ongeveer 12.000 bezoekers uit Leiden, 11.000 uit de regio en 21.000 van buiten de regio naar het museum. kwamen 39.341 bezoekers naar ten toonstellingen, tegenover 43.259 in het Jaar daarvoor. (Hierbij moet wel worden opgemerkt, dot alle bezoe kers, die tijdens een expositie waar voor geen entree wordt geheven, op bezoek kwamen, werden meegeteld). De betalende bezoekers zijn ook minder gretig op tentoonstellingen afgekomen dan in 1971 (1972: 7879; 1971: 13.125), wat ook minder geld in het laatje heeft gebracht: 14.901,50 gulden, ongeveer zeventienhonderd gulden minder dan in '71. Nota Bezoek II Uit het Jaarverslag van de Lakenhal, waaruit we bovenstaande cijfers heb ben gehaald, kunnen we lezen dat ook het bezoek aan tentoonstellingen aanzienlijk gedaald Is. Vorig aar Nog even iets over de gemeentelijke commissie ABA-vergadering van afgelopen dinsdagavond. Op de agen da stond de bespreking van een lijst toegezegde nota's. Wie daarop nota's niet zag staan die wel waren beloofd mocht opmerkingen maken tegen burgemeester Vis. Cees Waal wist er wel zo'n acht op te noemen, maar steeds weer antwoordde voorzitter Vis, dat het misschien wel was be loofd, maar dat het géén nota was. Waal, na enige pogingen, vertwijfeld: "Maar wat is dan een nota". Vi5: Nou moe, als u dat niet weet moet u dat eerst maar eens opzoeken". pel LEIDSCH DAGBLAD ^ut: 2K de re eterir DAGBLAD VOOR LEIDEK EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Leideffdoc Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en admlnisS schiji tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21501 Hoofdredacteur Han Mulder, Maandabonnement wij'kre fül m. Per post h' Losse nummers f Abonnementsgelden bij voorn v— betaling te voldoen. By autora!rner- tische overschrijving geen adi nistratie- en incassokosten. m zich 1 tot 20.00 u Zaterdag tot 18.00 urn- Telefoon 01710-31 Ö1V0C Benthuizen Lelden, Lelderdo - Oegstgeest, Voorschoten, W 'gei mond Wassenaar eD Zoeterwou Correspondenten: Oegstgeest: IM van Weizen. I kt in zenboslaan 2. tel 01710-614Ö3 gsplan Voorschoten: j. Peetere Leid veivwi weg 139 tel. 01717-2421 ols Warmond: D Roest Warmuffl straat 12 If Warmond: j. Luyten Serenf^01*1 dreef 32 tel 01710-42894 Üngsbe 1) km Zoeterwoude: R. Kalser OraS ÏWn_, laan 20 Hoee Rllndllk tel 011 'wor< 33694 Zoeterwoude: Q M. J. de Tottk; Mensink Burg Brandtstraat l Muur Tel 0171b-1877 ijk oo Wassenaar: P Zonneveld öigrax Dulvenvoordelaan 414 tel 011|(je Verspreiding overige edities: Duin-. Bollen- en Rijnstreek 'frkanti worde teek r

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2